PDA

View Full Version : ΠΡΑΓΜΑτιΚο on-off



nihristo
08/09/2011, 15:49
Kαλησπέρα...

Το λοιπόν! Σκέφτομαι την αγορά ενός μηχανακίου που να είναι πραγματικό on-off για αυτό κοιτάω προς τα V- Strom γιατί μ αρέσει το χώμα. :cool:







Αφού λοιπόν πιάσαμε την προσοχή, τώρα το θέμα :p . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα KTM 640 adventure με high flow κεφαλή δλδ μετά του 03-04 αν δεν κάνω λάθος. Κάτοχοι και γνώστες των ιδιοτροπιών της εταιρείας αν μπορούν να βοηθήσουν! Προβλήματα; Πέρα από ρουλεμάν στροφάλου που έχω ακούσει έχουμε κάτι άλλο; Στην εθνική 120-130 είναι καλά ή φεύγουν σφραγίσματα; Στο χώμα πηγαίνει αξιοπρεπώς ή είναι σαν χοντρούλα μπαλαρίνα; :beer: :beer:



Αν δεν βγάλω άκρη θα πάω για bmw dakar 650 αν και οδηγικά μου άφησε μια ψιλοαποστειρωμένη αίσθηση. Το Funduro ήταν πιο απολαυστικό από θέμα κινητήρα!

z_armagedon
08/09/2011, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Kαλησπέρα...

Το λοιπόν! Σκέφτομαι την αγορά ενός μηχανακίου που να είναι πραγματικό on-off για αυτό κοιτάω προς τα V- Strom γιατί μ αρέσει το χώμα. :cool:


Πάρτο!!!! Είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ χώμα....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panos1050
08/09/2011, 16:23
φοβερο μηχανακι
εχει φιλος μου το 05
το εχει αντι για παπι,του εχει πιει το αιμα
και στο χωμα αν δεν εισαι ο μαντας ειναι σουπερ,
βεβαια σαν απολυτο οπλο θελει να συμβηβαστεις σε καποια θεματα
οπως αυτο με τους κραυδασμους που εμενα προσωπικα με ενοχλει αρκετα,
δεν ξερω να θα το αντεχα για καθημερινη χρηση

taisteal
08/09/2011, 16:24
δεν μας ειπες πως θες να πηγαινεις.για πολεμικες καταστασεις το κτμ ειναι μονοδρομος,το ντακαρ ειναι για νορμαλ φασεις.κ το στρομα για υπερηχιτικες χωματινες:D

DimChios
08/09/2011, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo

Αφού λοιπόν πιάσαμε την προσοχή, τώρα το θέμα :p



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΤΟ ΜΛΚ!!!!!

fz6man
08/09/2011, 16:47
Σκέφτομαι την αγορά ενός μηχανακίου που να είναι πραγματικό on-off για αυτό κοιτάω προς τα V- Strom γιατί μ αρέσει το χώμα. :rotflmao: :rotflmao:

DrBig
08/09/2011, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Kαλησπέρα...

Το λοιπόν! Σκέφτομαι την αγορά ενός μηχανακίου που να είναι πραγματικό on-off για αυτό κοιτάω προς τα V- Strom γιατί μ αρέσει το χώμα. :cool:







Αφού λοιπόν πιάσαμε την προσοχή, τώρα το θέμα :p . Σκέφτομαι να αγοράσω ένα KTM 640 adventure με high flow κεφαλή δλδ μετά του 03-04 αν δεν κάνω λάθος. Κάτοχοι και γνώστες των ιδιοτροπιών της εταιρείας αν μπορούν να βοηθήσουν! Προβλήματα; Πέρα από ρουλεμάν στροφάλου που έχω ακούσει έχουμε κάτι άλλο; Στην εθνική 120-130 είναι καλά ή φεύγουν σφραγίσματα; Στο χώμα πηγαίνει αξιοπρεπώς ή είναι σαν χοντρούλα μπαλαρίνα; :beer: :beer:



Αν δεν βγάλω άκρη θα πάω για bmw dakar 650 αν και οδηγικά μου άφησε μια ψιλοαποστειρωμένη αίσθηση. Το Funduro ήταν πιο απολαυστικό από θέμα κινητήρα!



Δεν ειχα ποτε 640, οποτε απλα μεταφερω λογια αλλων. Το θεμα των κραδασμων εχει να κανει με το ποσο ξεκουρδιστος ειναι ο κινητηρας, λενε οι αλλοι. Επισης οσοι τα πηραν με καποια χιλιομετρα και τους κανανε σωστη ανακατασκευη, δεν ειχαν σοβαρο θεμα κραδασμων, που να μη λυνεται με αντιβαρα. Κανε ποστ στο advrider και ρωτα, το εκει φορουμ εχει πολυ γνωση για τα λεγαμενα.

Στη θεση σου θα αγοραζα το φτηνοτερο αξιοπρεπες που θα μπορουσα να βρω με τα περισσοτερα χιλιομετρα, και το χιλιαρικο που θα γλυτωνα θα το εδινα σε ενα καλο μηχανικο για να μου ανοιξει τον κινητηρα και να μου τον κανει καινουργιο.

el_hymador
08/09/2011, 16:58
Το KTM ειναι φτιαγμενο για να πηγαινει απο αξιοπρεπως και πανω στο χωμα, σε τουριστικη διασχιση "α κοιτα ενα ελατο", περισσοτερο θα σε δυκολεψει παρα θα γουσταρεις.

Ωραιο μηχανακι για χρηση απο βολταρω στους χωματοδρομους μεχρι παω καπως γρηγορα ειναι το Yamaha XT660Z Tenere. Πθιο ακριβο αλλα και καλυτερο ειναι το BMW F800GS.

Το V-Strom παει στο χωμα λιγο καλυτερα απο οτι ενα street all around... περα απο την πλακα αστο.




:wave2:

fz6man
08/09/2011, 18:10
φιλε εγώ είχα KTM 640 2004 high flow κεφαλή , αρκετα προβληματικο μηχανακι ειδικα με τα ρευματα μπαταρια ανορθοτες , επισης χρειαζεται να του κανεις της αλλαγες λαδιων με ενα συγκεκριμενω τροπο γιατι αλλιως δεν γινεται εξαερωση και ειναι ο λογος που χτυπαει ρουλεμαν στροφαλου , τώρα οδιγηκα ειναι ωραιο το μηχανακι αλλα δεν ειχα το advetsure αλλα το sm , anyway περιφεριακα κτλ ειναι κορυφαια αλλα αφου το θες για ταξιδακια πάνε σε κατι δικυλινδρο πχ ενα bmw gs 800 αν σου το επιτρεπουν τα οικονομικα σου και σου προτείνω κατι μετα του 2009
, μπορεις να κοιταξεις και το tiger xc αλλιως αν ψαχνεις κατι φθηνο εγώ θα πηγαινα σε κανα transalp στο προηγουμενο μοντελο .

επισεις ειναι αρκετα οικονομικο μηχανακι το lc4 κραδασμους ειχε αρκετους αλλα λογικα το adv εχει διαφορετικο ψαλιδι και αλλα σινεμπλοκ οπωτε δεν θα ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αν το παρεις
α κσαι με το sm πανω απο 115 120 δεν ενιωθες τα @@ καλα δεν μιλαμε για τελικες άστο.. .

Στη θεση σου θα αγοραζα το φτηνοτερο αξιοπρεπες που θα μπορουσα να βρω με τα περισσοτερα χιλιομετρα, και το χιλιαρικο που θα γλυτωνα θα το εδινα σε ενα καλο μηχανικο για να μου ανοιξει τον κινητηρα και να μου τον κανει καινουργιο.

για το φιλαρακι που εγραψε ας παει να ρωτήσει για ανταλλακτικα ktm , και θα νιωσει ένα τσιμπιμα στην καρδια .

VALES
08/09/2011, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
για το φιλαρακι που εγραψε ας παει να ρωτήσει για ανταλλακτικα ktm , και θα νιωσει ένα τσιμπιμα στην καρδια .






Αν ρίξεις μια ματιά στο προφίλ του, θα δεις πως έχει ΚΤΜ. :wave2:

Επίσης αν δεις τα ποστ του, θα καταλάβεις πως γνωρίζει 5-10-30 πράγματα.


+ 1100 σε ό,τι έγραψε ο el_hymador

Vstrommer71
08/09/2011, 19:03
Με τα 690 να κινουνται σε πολυ προσιτες τιμες δεν θα μου φαινοταν πολυ σοφη κινηση να κοιταζα για 640 σχεδον δεκαετιας.Αν εχεις αρκετες χωματινες ανησυχιες,δεν θα απογοητευτεις απο ενα 690
Για πολυ πιο cool καταστασεις καλο ειναι και το 660 το Tenere
Για απολυτη φτηνη και καλη λυση,Dominator 650,αξιοπρεπεστατο και τζαμπα(κι οχι χειροτερο απο το Tenere)
Aλλα περι ορεξεως,κολοκυθοπιτα:smokin:

Stabak
08/09/2011, 20:02
ayto mallon thes :smokin: http://www.albertodottori.net/images/ktm%20690%20r%205.jpg

DrBig
08/09/2011, 20:03
@ Vstrommer
Δυστυχως τα 690 εντουρο ειναι ελαχιστα στην αγορα και οι τιμες (τουλαχιστον οι διαφημιζομενες) δεν ειναι ακομα τοσο προσιτες. Παντως εχεις απολυτο δικιο στο οτι το 640 δεν αξιζει πλεον, εκτος κι αν ειναι ευκαιρια.

@ Vales
Ευχαριστω για το κομπλιμαν, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο τιμες ανταλλακτικων 640, οπως και για τα ηλεκτρικα προβληματα που ο fz6man αναφερει. Το χιλιαρικο που ανεφερα ειναι υποθετικο και ισως εκτος πραγματικοτητας!

Vstrommer71
08/09/2011, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
@ Vstrommer
Δυστυχως τα 690 εντουρο ειναι ελαχιστα στην αγορα και οι τιμες (τουλαχιστον οι διαφημιζομενες) δεν ειναι ακομα τοσο προσιτες. Παντως εχεις απολυτο δικιο στο οτι το 640 δεν αξιζει πλεον, εκτος κι αν ειναι ευκαιρια.

Μηχανακια ομως απο Γερμανια ερχονται σε πολυ καλες τιμες.Ελλαδα το 690 Enduro δεν νομιζω να πουλησε πανω απο 30 μηχανακια,οποτε δυσκολο να παιξει δευτερο χερι

Ζεύκας
09/09/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ayto mallon thes :smokin: http://www.albertodottori.net/images/ktm%20690%20r%205.jpg

αυτό το θέλω εγώ :cry:

fantacid
09/09/2011, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
...........το ντακαρ ειναι για νορμαλ φασεις.κ το στρομα για υπερηχιτικες χωματινες:D

:lol: :lol: :lol:

Julius
09/09/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ayto mallon thes :smokin: http://www.albertodottori.net/images/ktm%20690%20r%205.jpg


kratiste moy ena tetoio kai emena parakalo

OldMan
09/09/2011, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
kratiste moy ena tetoio kai emena parakalo
Γουστάρεις τα "πιασίματα" Bro, εεε..??? :winka:

nihristo
09/09/2011, 13:49
@ Tommydakar Θέλω να κάνω εκδρομικό εντούρο φάση και άμα δω κ κανένα ανοιχτό μονοπάτι να
κάνουμε κ καμίαν καγκουριάν.

@DrBig Μου ακούγεται αρκετά καλή η ιδέα σου, αν και καλό μηχανικό που να γνωρίζει από KTM δεν
ξέρω στην Σαλλονίκη. Ίσως το ψάξω λιγάκι.

@el_hymador Δηλαδής το xtz πάει καλύτερα στο χώμα από το κατέΜ; Εντυπωσιακό. 200 kg όμως ρε γμτ ενώ το ktm είναι 170 νομίζω. + το xtz σβήνει που και που αλλά οι κάτοχοι λένε "έλα μωρέ έτσι κάνουν αυτά " :lol:

Φίλε Stabak το μηχανάκι είναι προς πώληση φτηνά ή να πουλήσω το νεφρό;

Αρχίζω και γίνομαι γκρινιάρης πάλι γιατί θα καταλήξω με καμιά γριά όπως το ντομινέιτορ και
το φαντούρο και θα αρχίσω να πειραματίζομαι.

Gs 800 Triumph και το 690 κλπ όνειρα απατηλά, νο μάνεϋ νο χάνεϋ

Δλδης με 4 χιλιάρικα τι να πάρω; Όποιος πει προστυχιά κρατάω καθρεφτάκι

OldMan
09/09/2011, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
καλό μηχανικό που να γνωρίζει από KTM δεν ξέρω στην Σαλλονίκη.
Αποδειξη ότι δεν χαλάνε... :winka:

fantacid
09/09/2011, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αποδειξη ότι δεν χαλάνε... :winka:

φταιει το νερο που βαζουν στα ψυγεια εεεε??

:rolleyes:

OldMan
09/09/2011, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
φταιει το νερο που βαζουν στα ψυγεια εεεε??:rolleyes:
Άμα αφήνεις το μηχανάκι στο ρελαντί για κανένα μισάωρο για να βλέπεις να στησεις σκηνη, το νερό σε φταίει ..??? :D

el_hymador
09/09/2011, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo


@el_hymador Δηλαδής το xtz πάει καλύτερα στο χώμα από το κατέΜ; Εντυπωσιακό. 200 kg όμως ρε γμτ ενώ το ktm είναι 170 νομίζω. + το xtz σβήνει που και που αλλά οι κάτοχοι λένε "έλα μωρέ έτσι κάνουν αυτά " :lol:



Δηλαδη απο αυτό που έγραψα:


Το KTM ειναι φτιαγμενο για να πηγαινει απο αξιοπρεπως και πανω στο χωμα, σε τουριστικη διασχιση "α κοιτα ενα ελατο", περισσοτερο θα σε δυκολεψει παρα θα γουσταρεις.

Ωραιο μηχανακι για χρηση απο βολταρω στους χωματοδρομους μεχρι παω καπως γρηγορα ειναι το Yamaha XT660Z Tenere. Πθιο ακριβο αλλα και καλυτερο ειναι το BMW F800GS.

Εσυ καταλαβες οτι το Tenere ειναι καλυτερο στο χωμα απο το ΚΤΜ...

ξερεις κατι; οντως μ@λ@κιες γραφω... παρε το V-Strom φιλε, μιλαμε γ@μ@ει το μηχανακι!

:lol: :lol: :lol: :lol:

fantacid
09/09/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Άμα αφήνεις το μηχανάκι στο ρελαντί για κανένα μισάωρο για να βλέπεις να στησεις σκηνη, το νερό σε φταίει ..??? :D

σε μπλοκακι τα γραφεις ρε για να τα θυμασε????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nihristo
09/09/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Δηλαδη απο αυτό που έγραψα:



Εσυ καταλαβες οτι το Tenere ειναι καλυτερο στο χωμα απο το ΚΤΜ...

ξερεις κατι; οντως μ@λ@κιες γραφω... παρε το V-Strom φιλε, μιλαμε γ@μ@ει το μηχανακι!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Koίτα στην γραφή είμαι καλός στην ανάγνωση άμα δεν τα διαβάζω δυνατά να τα ακούω μπερδεύομαι. Είμαι στο γραφείο και δεν θέλω να φωνάζω :blush:

Τ-ο K-T-M ει-ναι φτι-α-γμε-νο γι-α να πη-γαι-νει ά-πο αξιο-πρε-πως και πα-νω στο χω-μα.-> νταξ αυτό το κατάλαβα. Αλλά η άλλη πρόταση νόμιζα πάει μαζί.


Το V-strom παραμένει μια καλή λύση:uplate: Έχουμε όμως πρόβλημα επικοινωνίας bro! Eυχαριστώ που ασχολήθηκες όμως.

el_hymador
09/09/2011, 14:29
Βαθμιδες απόδοσης στο χωμα, ιεραρχικα, απο την καλυτερη στη χειροτερη


-Γ@μ@ει σου λεω!
-Τα σπαει!
-Εξαιρετικο!
-Πολυ καλο!
-Αξιοπρεπες!
-Καλο!
-Μια χαρα
-Ε οκ ειναι μωρε...
-Τι να σου πω; ετσι και ετσι...
-Μπα...
-Δυσκολα...
-Με τιποτα μλκ!
-Ουτε να το σκεφτεσαι, θα σκοτωθεις!!
-Οι γυψοι θα βγουν σε 2 μηνες, αλλα θα χρειαστειτε φυσιοθερραπεια για ενα χρονο...

Το KTM, ειναι απο τη 5 βαθμιδα και πανω...


:wave2:

panos1050
09/09/2011, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Βαθμιδες απόδοσης στο χωμα, ιεραρχικα, απο την καλυτερη στη χειροτερη


-Γ@μ@ει σου λεω!
-Τα σπαει!
-Εξαιρετικο!
-Πολυ καλο!
-Αξιοπρεπες!
-Καλο!
-Μια χαρα
-Ε οκ ειναι μωρε...
-Τι να σου πω; ετσι και ετσι...
-Μπα...
-Δυσκολα...
-Με τιποτα μλκ!
-Ουτε να το σκεφτεσαι, θα σκοτωθεις!!
-Οι γυψοι θα βγουν σε 2 μηνες, αλλα θα χρειαστειτε φυσιοθερραπεια για ενα χρονο...

Το KTM, ειναι απο τη 5 βαθμιδα και πανω...




:wave2:


και γαμω τις βαθμιδες σου λεω:beer: :beer: :beer:

orion
09/09/2011, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
φιλε εγώ είχα KTM 640 2004 high flow κεφαλή , αρκετα προβληματικο μηχανακι ειδικα με τα ρευματα μπαταρια ανορθοτες , επισης χρειαζεται να του κανεις της αλλαγες λαδιων με ενα συγκεκριμενω τροπο γιατι αλλιως δεν γινεται εξαερωση και ειναι ο λογος που χτυπαει ρουλεμαν στροφαλου , τώρα οδιγηκα ειναι ωραιο το μηχανακι αλλα δεν ειχα το advetsure αλλα το sm , anyway περιφεριακα κτλ ειναι κορυφαια αλλα αφου το θες για ταξιδακια πάνε σε κατι δικυλινδρο πχ ενα bmw gs 800 αν σου το επιτρεπουν τα οικονομικα σου και σου προτείνω κατι μετα του 2009
, μπορεις να κοιταξεις και το tiger xc αλλιως αν ψαχνεις κατι φθηνο εγώ θα πηγαινα σε κανα transalp στο προηγουμενο μοντελο .

επισεις ειναι αρκετα οικονομικο μηχανακι το lc4 κραδασμους ειχε αρκετους αλλα λογικα το adv εχει διαφορετικο ψαλιδι και αλλα σινεμπλοκ οπωτε δεν θα ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα αν το παρεις
α κσαι με το sm πανω απο 115 120 δεν ενιωθες τα @@ καλα δεν μιλαμε για τελικες άστο.. .


για το φιλαρακι που εγραψε ας παει να ρωτήσει για ανταλλακτικα ktm , και θα νιωσει ένα τσιμπιμα στην καρδια .


Οταν λες αρκετα προβληματικο και ειδικα με τα ρευματα τι ενοεις ακριβως. γιατι εγω στα δυο χρονια που το εχω με ρευματα δε χρειαστηκε να ασχοληθω καθολου χωρια τη πισω λαμπα. Πολυ μεγαλο ρολο φιλε παιζει ο μαστορας και ο προηγουμενος σε τι κατασταση το ειχε, δε προσπαθω να σου τη πω αλλα αυτο το "ειδικα με τα ρευματα" μου κανει σε κατι "καποιος δεν ειχε ιδεα απο ηλεκτρολογικα".

πυξιδας990
11/09/2011, 16:06
στα 4 χιλιαρικα εισαι κοντα στα πρωτα 950 adventure.νομιζω οτι πρεπει να κανεις λιγο υπομονη και οικονομιες και να παρεις το μεγαλο.στις εποχες που ζουμε φυρω στα 4500-5000ε βρισκεις το πρωτο του 03 με λιγο ψαξιμο και σαγως καλο παζαρι.οσο για το 640 στην τελικη καλο να βρεις απο 04 και πανω.εχει διπλα δισκοφρενα και το μπροστινο του ειναι ιδιο με τα 950.αυτα και καλη αγορα

nihristo
11/09/2011, 18:55
Το 950 είναι φοβερό μηχανάκι αλλά από κατανάλωση ξεφεύγουμε αρκετά νομίζω. Και είναι αρκετά βαρύ, θα θελα κάτι πιο μανιτζέβελο.

maintenance και KaTaNaS μου απάντησαν ότι έμειναν ευχαριστημένοι από όταν το είχαν.


είναι ερωτεύσιμο δεν είναι ;; :a49:


235617

Vstrommer71
11/09/2011, 20:04
Θα σε συμβουλευα παντως αν εχεις μετρητα 4500+ μετρητα να κοιταξεις για το 690(απο Γερμανια)
Ειναι πολυ εξελιγμενο σε σχεση με τα 640 και σαν μοτερ,και λιγοτεροι κραδασμοι και πολυ λιγοτερη καταναλωση
Αλλιως σαν φτηνη λυση εμενα θα μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω αλλα ενα Dominator 650 στο διχιλιαρο ειναι σουπερ
Απο εκει και περα η επιλογη ειναι δικη σου(οπως βεβαια και τα χρηματα που διαθετεις!)

leontheprof
12/09/2011, 05:51
Εγω στη θεση σου και μετα απο μεγαλο προβληματισμο θα επαιρνα το xt660z tenere που ειναι στα λεφτα σου και θα παρεις και καινουριο μηχανακι (2008 και μετα) και επειδη βρεθηκα στη θεση σου το πηρα και δε το μετανιωσα ντιπ. Εκδρομικη εντουραδα-ταξιδια-καθημερινη χρηση-ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.
:D

panos1050
12/09/2011, 09:59
950 adventure
για το πολυ μεγαλυτερο ευρος χρησης
μπορεις να κανεις μαζι του τα παντα
εχεις παει ταξιδακι με 640 ??

Stabak
12/09/2011, 10:23
Πόσο δυσκολο ειναι ενα δικύλινδρο 650-750 κυβικων, με αποστασεις, διαδρομές και ζυγισμα ΚΤΜ950adv, με dakaroeides look στα 165-175 κιλα και μικρομεσαία περιφερειακα ετσι ωστε το τουμπανιασμα να ειναι προαιρετικό ;

Ζεύκας
12/09/2011, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
Πόσο δυσκολο ειναι ενα δικύλινδρο 650-750 κυβικων, με αποστασεις, διαδρομές και ζυγισμα ΚΤΜ950adv, με dakaroeides look στα 165-175 κιλα και μικρομεσαία περιφερειακα ετσι ωστε το τουμπανιασμα να ειναι προαιρετικό ;

εσύ τώρα ποιό μηχανάκι έχεις κατά νου?

Julius
12/09/2011, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
Το 950 είναι φοβερό μηχανάκι αλλά από κατανάλωση ξεφεύγουμε αρκετά νομίζω. Και είναι αρκετά βαρύ, θα θελα κάτι πιο μανιτζέβελο.

maintenance και KaTaNaS μου απάντησαν ότι έμειναν ευχαριστημένοι από όταν το είχαν.


είναι ερωτεύσιμο δεν είναι ;; :a49:

NAI ειναι!!

Το θέμα με τα μεταχειρισμένα είναι ότι δεν ξέρεις ποτέ τι συντήρηση έχει κάνει ο προηγούμενος (συντήρηση και όχι χρηση κατά την άποψη μου)

Το θέμα με τα μεταχειρισμένα ΚΤΜ είναι ότι εάν ο προηγούμενος το είχε γραμμένο στα @@ του.... θα σου βγάλει προβλήματα τα οποία λύνονται βέβαια αλλά είναι σπάσιμο και θέλουν και αρκετό χρήμα. Από την άλλη όποιος έχει ΚΤΜ.... είναι μόνιμα χαμογελαστός όταν οδηγάει... τυχαίο?? Δεν νομίζω.

Και εφόσον είσαι ερωτευμένος με το μοτοσακό, να ψάξεις για καλό μεταχειρισμένο και να το πάρεις αλλιώς θα πάρεις καμιά αδιάφορη πατάτα japan και θα το βλέπεις να σε προσπερνάει στο δρόμο και θα κλαις

:wave2:

Julius
12/09/2011, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γουστάρεις τα "πιασίματα" Bro, εεε..??? :winka:

:blush:

:a01:

....για μεγάλες (γιγάντιες) off road διαδρομές..... φορτωμένος....... ποτάμια, δάση, λασπουριές, πανσέτες και μπύρες παγωμένες στο ποτάμι (γιατί θα έχω και τον stoubi παρέα).

Περιμένω το εφάπαξ πώς και πώς μπας και την κάνουμε με τον κοντό και το αρκούδι.

:bawl:

Stabak
12/09/2011, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
εσύ τώρα ποιό μηχανάκι έχεις κατά νου?

αυτο που θαθελα να ειναι πραγματικο ον οφφ... :rolleyes: λεμε τωρα... :ZZZ:

Ζεύκας
12/09/2011, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
αυτο που θαθελα να ειναι πραγματικο ον οφφ... :rolleyes: λεμε τωρα... :ZZZ:

πολλοί θα το'θελαν αυτό το μηχάνημα αδερφέ...

STOYBI
12/09/2011, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
:blush:

:a01:

....για μεγάλες (γιγάντιες) off road διαδρομές..... φορτωμένος....... ποτάμια, δάση, λασπουριές, πανσέτες και μπύρες παγωμένες στο ποτάμι (γιατί θα έχω και τον stoubi παρέα).

Περιμένω το εφάπαξ πώς και πώς μπας και την κάνουμε με τον κοντό και το αρκούδι.

:bawl:


Σε παρακαλω............... :rolleyes:


Μπορεις μεχρι να τελειωσει η διαμαχη με τον 44 κιλα.....

Να με παρουσιαζεις.......


Αδυνατο.....

Απιστευτα γρηγορο......

Και χορτοφαγο.....!!!!


:wave2:



Υγ... Ανεφ πλακας πιστευω καποια μερα να δεησουμε..... :sick:

:D

KaTaNaS
12/09/2011, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


Υγ... Ανεφ πλακας πιστευω καποια μερα να δεησουμε..... :sick:

:D

+1000

Allst@rf
12/09/2011, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo



είναι ερωτεύσιμο δεν είναι ;; :a49:


:a07: :a07: :a07: :a07: :a07:

nibo
12/09/2011, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nihristo
@ Tommydakar Θέλω να κάνω εκδρομικό εντούρο φάση και άμα δω κ κανένα ανοιχτό μονοπάτι να
κάνουμε κ καμίαν καγκουριάν.

@DrBig Μου ακούγεται αρκετά καλή η ιδέα σου, αν και καλό μηχανικό που να γνωρίζει από KTM δεν
ξέρω στην Σαλλονίκη. Ίσως το ψάξω λιγάκι.

@el_hymador Δηλαδής το xtz πάει καλύτερα στο χώμα από το κατέΜ; Εντυπωσιακό. 200 kg όμως ρε γμτ ενώ το ktm είναι 170 νομίζω. + το xtz σβήνει που και που αλλά οι κάτοχοι λένε "έλα μωρέ έτσι κάνουν αυτά " :lol:

Φίλε Stabak το μηχανάκι είναι προς πώληση φτηνά ή να πουλήσω το νεφρό;

Αρχίζω και γίνομαι γκρινιάρης πάλι γιατί θα καταλήξω με καμιά γριά όπως το ντομινέιτορ και
το φαντούρο και θα αρχίσω να πειραματίζομαι.

Gs 800 Triumph και το 690 κλπ όνειρα απατηλά, νο μάνεϋ νο χάνεϋ

Δλδης με 4 χιλιάρικα τι να πάρω; Όποιος πει προστυχιά κρατάω καθρεφτάκι



Για την χρηση που το θες, εκδρομικο εντουρο και κανα ανοιχτο μονοπατι.. και με τα λεφτα που δινεις ..και που δεν γουσταρεις την καταναλωση του 950adv(και καλα κανεις) ...το 640 ειναι μονοδρομος...
ή 690 αλλα σε αυτα τα λεφτα χλωμο..
εκτος αν θες να χασεις σε χωμα, αλλα να εισαι πιο κυριλε παιζεις σε BMW dakar, XTZ ή africa(θα εχεις και ρεστα με την γιαγια!)

Hintro
07/11/2011, 11:31
Κοίτα..Επειδή και για μένα τα κτμ γαμάνε και δέρνουνε είναι καταπληκτικά μηχανάκια και σαν super motard και σαν enduro..Εγώ έχω κτμ lc4 2002 χωρίς την high flow κεφαλή.. Κοινώς το μηχανάκι θέλει πολύ προσοχή να μην του πίνεις κάθε μέρα το αίμα, να του κάνεις τα service του όταν πρέπει και χωρίς να αργέις, να το σέβεσαι και επίσης να μην ντραπείς να βάλεις το χέρι στην τσέπη γιατί δυστυχώς η ευτηχώς βγάζουν προβληματάκια... Όταν το είχα πάρει ο παλιός ιδιοκτήτης το είχε γαμήσει και χρειάστηκε να αλλάξω πλεξούδα, πηνείο,μπαταρία μπουζί μόνο για να πάρει μπροστά. Ακούγονται πολλά να ξέρεις.. Σε έναν φίλο μου είχε γαμήθει η τρόμπα νερού 4-5 φορές και του τίναζε τα νερά μέσα στον κινητήρα...Είναι πολλά...Είναι γαμώ τα μηχανάκια αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι προβλήματα θα σου βγάλει...Αν το πάρεις γνώμη μου είναι λύστο με την μία και φτιάξτου ότι λέει προσεχώς κίνδυνος....