PDA

View Full Version : Ερώτηξις...



Μήτσος1
29/08/2005, 14:52
Λοιπόν, κατ'αρχήν χαίρομαι πάρα πολύ που όλοι περάσαμε ωραία και ευχαριστηθήκαμε στα Μέγαρα. Άλλος βέβαια λιγότερο, άλλος περισσότερο, το θέμα είναι οτι ήταν μια πολύ ωραία Κυριακή τόσο μέσα στη πίστα, όσο και στα pits, αφού το παρείστικό κλίμα που επικρατούσε ήταν κάτι που το διαπιστώσαμε όλοι όσοι είμασταν εκεί.

Με κίνδυνο λοιπόν ο hornet να μου σφάξει "με γιαταγάνι" το post, θέλω να ρωτήσω την αγαπητή ομήγυρη το εξής:


Αν υποθέσουμε οτι υπάρχει ένα "πακέτο" το οποίο θα συμπεριλαμβάνει το κόστος συμμετοχής σε διήμερο track day στις Σέρρες (Σάββατο, Κυριακή), τη μεταφορά της μοτοσυκλέτας σας με νταλίκα από την Αθήνα προς και από την πίστα με έμπειρο νταλικέρη σε τέτοιες μεταφορές χωρίς την παραμικρή ζημιά, και το κόστος διαμονής 2 βραδιών (Παρασκευη βράδυ & Σάββατο βράδυ) σε ξενοδοχείο των Σερρών, θα σας ενδιέφερε ???

Το ρωτάω αυτό γιατί από όσους ρώτησα χτές στα Μέγαρα, όλοι μου απάντησαν καταφατικά.

Φυσικά, αυτό το "πακέτο" δεν απευθύνεται μόνον σε όσους θα κάνουν χρήση της πίστας, αλλά και σε όσα συνοδά μέλη θα ήθελαν να έρθουν μαζί απλώς για την παρέα, καταβάλλοντας αντίστοιχα μόνο το κόστος της διαμονής τους, το οποίο θα είναι αρκετά λιγότερο σε σχέση με την τιμή του πακέτου. Φυσικά εννοείται πως τα ζευγάρια θα μένουν μόνα τους σε δίκλινα δωμάτια, ενω οι υπόλοιποι μαντραχαλέοι πιθανώς να μένουν σε τρίκλινα.

Από'κει και πέρα το μόνο που απομένει είναι το κόστος μετάβασης πρός και από την πόλη των Σερρών που αφήνεται στη διακρτική ευχέρεια του καθενός (ΚΤΕΛ ή τραίνο), το τι θα φάτε και θα πιείτε τα 2 βράδυα που θα είστε εκεί, (φανταστείτε το πόσο γαμώ θα περάσουμε όλοι μαζί), και τέλος τις βενζίνες σας.

Τα μηχανάκια θα πρέπει να παραδοθούν σε αποθήκη στου Ρέντη έως την Πέμπτη πρίν από το Σαββ/κο που μιλάμε, και θα είναι πίσω Δευτέρα απόγευμα.

Το Σαββ/κο αυτό μπορεί να είναι οποιοδήποτε Σαββ/κο βρούμε ελεύθερο από τώρα έως τα Χριστούγεννα ή και ακόμα πιο μετά, χωρίς να μας δεσμεύει τίποτα απολύτως.

Επειδή φαντάζομαι πως η πρώτη σας ερώτηση θα αφορά το κόστος του "πακέτου", το μόνο που μπορώ να πώ χωρίς να έχω ψάξει απολύτως τίποτα, (και η τιμή είναι... χοντροειδώς χοντροκομμένη !!!) το βλέπω να "παίζει" κάπου μεταξυ 200 και 300 Ευρώπουλων.

Αυτή είναι η πρόταση μου, και θα ήθελα να διαβάσω μερικά σχόλια σας γι'αυτήν, (αν θα σας ενδιέφερε, ή πιθανές προτάσεις που μπορεί να έχετε).

Αν σας ενδιαφέρει μια τέτοια εξόρμηση, βάλτε τα ονοματάκια σας στη σειρά να δούμε για πόσους νοματαίους μιλάμε.


Μήτσος1
gixxerpap
katsai
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ

gixxerpap
29/08/2005, 15:55
εννοειται οτι ειμαι μεσα, αν και το βλεπω λιγο δυσκολο να καταφερουμε να εχουμε ολοι το ιδιο σαββατοκυριακο ελευθερο....

katsai
29/08/2005, 20:01
ναι ναι ναι ναι ναι !!!!!!!!
καλο θα ηταν προς τελος Οκτωβριου, να εχουμε μαζεψει και κανα φράγκο

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
30/08/2005, 00:11
ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ..... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΑΡΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ....

Μήτσος1
30/08/2005, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εννοειται οτι ειμαι μεσα, αν και το βλεπω λιγο δυσκολο να καταφερουμε να εχουμε ολοι το ιδιο σαββατοκυριακο ελευθερο....

Η αλήθεια είναι πως εκ των πραγμάτων δε θα μπορούμε να πάμε όλοι το ίδιο ΣΚ, οπότε θα πρέπει να αρκεστούμε στο πότε θα είναι ελεύθερη η πίστα και να προσαρμόσουμε τα προγράμματα μας αναλόγως. Βλέποντας και κάνοντας.

Κανείς άλλος ?????

Runner Ducati
30/08/2005, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Η αλήθεια είναι πως εκ των πραγμάτων δε θα μπορούμε να πάμε όλοι το ίδιο ΣΚ, οπότε θα πρέπει να αρκεστούμε στο πότε θα είναι ελεύθερη η πίστα και να προσαρμόσουμε τα προγράμματα μας αναλόγως. Βλέποντας και κάνοντας.

Κανείς άλλος ?????

Ανεργος και δεν παιζει μια... σε αλλη περιπτωση μεσα σιγουρα.....

:(

Μήτσος1
30/08/2005, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Ανεργος και δεν παιζει μια... σε αλλη περιπτωση μεσα σιγουρα.....(

Κρίμα ρε Παναγιώτη, γιατί θα ήσουν μια πολύ αξιοπρόσεκτη παρουσία...

Anybody else ???

wild_cat/anima
30/08/2005, 01:31
μου βαζεις ιδεες!!!!:wacko: :wacko: :wacko:

free rider
30/08/2005, 06:41
+1 please...

το μετάνιωσα που δεν ξεκούνησα την κυριακή...

αλλά για σέρρες...

αι αμ ιν γουθ χίλια...

:wave2: :wave2:

toyota
30/08/2005, 07:38
Κατά 90% και γω μέσα.Βέβαια να μάθουμε και τις ημ/νίες.

m1ke
30/08/2005, 11:02
Μήτσο αυτό συζητούσα με το Χρήστο χθες. Φυσικά και υπάρχει ενδιαφέρον.

m1ke
30/08/2005, 11:04
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Μήτσος1
Η αλήθεια είναι πως εκ των πραγμάτων δε θα μπορούμε να πάμε όλοι το ίδιο ΣΚ, οπότε θα πρέπει να αρκεστούμε στο πότε θα είναι ελεύθερη η πίστα και να προσαρμόσουμε τα προγράμματα μας αναλόγως. Βλέποντας και κάνοντας.

Κανείς άλλος ????? [/QUOTE

Από το πρόγραμμα της πίστας φαίνεται ότι όλα τα ΣΚ το Σεπτέμβρη είναι ελεύθερα.
http://www.serrescircuit.gr/

m1ke
30/08/2005, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από katsai
ναι ναι ναι ναι ναι !!!!!!!!
καλο θα ηταν προς τελος Οκτωβριου, να εχουμε μαζεψει και κανα φράγκο

Τέλη Οκτώβρη ο καιρός είναι ένα θέμα.

gmakris
30/08/2005, 14:22
Οποιος εχει την δυνατοτητα να παρει 2 ημερες αδεια, μπορει να ανεβει Πεμπτη - Παρασκευη και θα εχει την πιστα ολη δικη του και θα το ευχαριστηθει ακομη περισσοτερο.....

Τα Σ.Κ ειναι δυσκολα, εφοσον τα περισσοτερα δεσμευονται για εκδηλωσεις, αγωνες, trackdays κλπ και πρεπει να περιμενεις. Επιπλεον, τα λιγα Σ.Κ. που ειναι ανοικτα μαζευεται αρκετος κοσμος (οχι φυσικα οπως Μεγαρα).
Η σκεψη να γυρνας στην πιστα μονος σου ή με 4-5 φιλους ειναι το κατι αλλο.....

Οδικως ειναι ok, δικλινο (εννοειται) και οχι απαραιτητα εντος Σερρων - σε ακτινα 20-30χλμ θα βρεις ωραιοτερα μερη και περισσοτερη ησυχια.....

free rider
30/08/2005, 20:32
KEEP TALKING ....

:wave2: :wave2:


πάντως μιτσο η πρότασή σου όπως βλέπω έχει μεγάλη ανταπόκριση...

ακόμα και μεσοβδόμαδα αν είναι ...

θα το κανονίσω...

λοιπόν ...πώς το προχωράμε???

θέλουμε τα κλισίματα στη πίστα ή την εξασφάλιση οτι θα μπορούμε να μπούμε .
και μετα την γνωστή μεταφορική και τα ξενοδοχεία...


τωρα αμα πετύχουμε καμιά καλά σερραία ...
λέω να μείνω μόνιμα πάνω...

:lol: :lol: :lol:

αντε ρε ξεκουνήστε να ευχαριστηθούμε λιγάκι...

Μήτσος1
30/08/2005, 21:45
Free θα δούμε πως θα προχωρήσουμε. Το θέμα είναι να δούμε πόσοι είμαστε τελικά για να ξέρουμε και για τι νούμερο μιλάμε δηλαδή. Πάντως έτσι όπως το βλέπω, στην καλύτερη περίπτωση να πάμε 24-25/9, αλλιώς από Οκτώβρη πια. Και ανάλογα φυσικά και με το ενδιαφέρον που θα εκδηλωθεί.

Αν δεν υπάρχουν απαντήσεις-συμμετοχές σε αυτό το post δε κάνουμε δουλειά. Γι'αυτό λοιπόν όσοι ενδιαφέρεστε έστω και χοντρικά με την ιδέα (γιατί είναι fully customizable το project) κάντε παράθεση, και βάλτε το ονοματάκι σας κάτω από αυτή τη στήλη, για να δούμε επιτέλους πόσα απίδια πιάνει ο σάκος.

1) Μήτσος1
2) gixxerpap
3) katsai
4) ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
5) Free rider
6) gmakris
7) m1ke
8) Toyota

Tropeas
30/08/2005, 22:16
Εγω θα έλεγα να περιμένετε λίγο για Οκτώβριο...

καθώς επίσης και να σκεφτόμασταν το θέμα με τα 2 αμάξια το τροχόσπιτο και το τρέιλερ για τις μηχανες...

Μήτσος1
31/08/2005, 00:32
Μα έτσι κι'αλλιώς για Οκτώβριο μιλάμε. Το 24-25/9 είναι πολύ "τραβηγμένο" για να προλάβουμε, μίας και δε βλέπω και τον απαραίτητο ενθουσιασμό με το όλο project...

Θα δείξει...