PDA

View Full Version : Διπλό stand και after market εξάτμιση...



yes-u
15/09/2011, 19:38
...με την αλλαγή της μαμάς εξάτμισης, φεύγει και το λάστιχο που αποσβένει τους κραδασμούς από το διπλό stand. Έκανα κάτι πρόχειρο που κράτησε ένα χρόνο.
Τα φώτα σας.....

pektis
16/09/2011, 09:23
Βγαλε την κινεζικη φιλε!!
Πλακα κανω...βρες κανα καλο εξατμισα να δωσει την λυση...:wave2:

TONYBANDIT
16/09/2011, 09:57
μπαινεισ holeshot.com εχει λαστιχενιο αποστατη για το σταντ μονο που πρεπει να το τρυπησεις. http://www.holeshot.com/Bandit_1250/1250stand_stop_install.html

yes-u
18/09/2011, 22:09
Τζανής, λίγα με την Κίνα!!!
Σε λίγα χρόνια θα είναι το όνομά της συνώνυμο της ποιότητας...dan moto, θυμίσου το! :rotflmao:

Tony, πολύ καλό, μένει να λύσω και το γρίφο πώς το παραγγέλνω από την κ@λ@σελίδα που μάλλον είναι για πολύ ψαγμένους πελάτες....

Ληστης
19/09/2011, 06:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από yes-u
Τζανής, λίγα με την Κίνα!!!
Σε λίγα χρόνια θα είναι το όνομά της συνώνυμο της ποιότητας...dan moto, θυμίσου το! :rotflmao:

Tony, πολύ καλό, μένει να λύσω και το γρίφο πώς το παραγγέλνω από την κ@λ@σελίδα που μάλλον είναι για πολύ ψαγμένους πελάτες....

Παραγγελνεις τηλεφωνικος η με email

TONYBANDIT
19/09/2011, 09:04
Tony, πολύ καλό, μένει να λύσω και το γρίφο πώς το παραγγέλνω από την κ@λ@σελίδα που μάλλον είναι για πολύ ψαγμένους πελάτες... του στελνεις mail σου απανταει με το κοστος των μεταφορικων της προμηθειας του paypal και του στελνεις τα λεφτα με paypal. αν θελεις στειλε πμ με τηλ να σου πω αναλυτικοτερα.

yes-u
19/09/2011, 16:48
Ok, το κατάλαβα. Αλλά πριν κάνω την παραγγελία θα κοιτάξω να βρω κάτι παρόμοιο βιδωτό στην ελληνική αγορά, κάτι σα βιδωτό ποδαράκι ή stop, που βάζουν σε διάφορα μηχανήματα

ΤΗΝΧ!!!

iosif
20/09/2011, 10:01
γιατι δεν παιρνεις ενα χορνετ να ηρεμησεις ρε φιλε?:rotflmao:

(πουσαι ρε?)

amyroukai
22/09/2011, 09:43
Σε αμερικάνικο φόρουμ για fazer που είχαν το ίδιο πρόβλημα, ο τυπάκος από την holeshot τους είχε πει να πάρουν ένα βιδωτό λαστιχένιο στοπ πόρτας για δάπεδα και να το βάλουν στο λαμάκι που έχει η aftermarket εξάτμιση και να τελειώνει έτσι το θέμα. Και έχω πάει praktiker πόσες φορές και δεν το έχω θυμηθεί να πάρω ένα!

παρεμπιπτόντως, οι "καλές" μάρκες εξατμίσεων έχουν το λαστιχάκι στην συσκευασία...

yes-u
22/09/2011, 12:48
Θα κοιτάξω στην SKF στην Αγ. Παρασκευή που έχει κάτι τέτοια εξαρτήματα.. τέτοιο στοπ που λέει ο αμύρου είχα βάλει όχι βιδωτό, αλλά δεμένο και σε ένα χρόνο κάηκε και διαλύθηκε.

amyroukai
22/09/2011, 13:02
Πες τι θα βρεις, θέλω και εγώ ένα τέτοιο μπλιμπλίκι μπας και σταματήσει το κουδούνισμα σε κάθε λακούβα.

pektis
22/09/2011, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai
Πες τι θα βρεις, θέλω και εγώ ένα τέτοιο μπλιμπλίκι μπας και σταματήσει το κουδούνισμα σε κάθε λακούβα.
Πηγαινε ρε σε ενα μαγαζι με εξατμισεις να σου ''κολλησει'' ενα λαμακι για stop στο σταν...!:wave2:
(εγω ετσι το'χω και δεν βρισκει ουτε ανεβαινει πολυ ψηλα στο κατεβασμα του διπλου!)

amyroukai
22/09/2011, 13:24
Λαμάκι έχει. Λάστιχο δεν έχει.

yes-u
30/09/2011, 09:33
Έγινε τρύπα στο διπλό stand κατά τα πρότυπα του εξαρτήματος που έβαλε ο τονυ πιο πριν, (το οποίο είναι μαντεμένιο και θέλει καλό τρυπάνι), έγινε βολτάζζζζ με κολαούζο ( και βιδώθηκε λάστιχο από stop πόρτας (....και θέλει καλό κολαούζο), και όλα καλά!

+ : κόστος μηδέν (μου το δώρισε ο μαγαζάτορας επειδή του είχε από τον καιρό του Κούρμπαση στο μαγαζί).

- : είναι άσπρο, αλλά θα αντικατασταθεί σύντομα από "σινεμπλόκ"

mr_bandit
03/10/2011, 22:52
η λυση για μενα ηταν πολυ απλη....πηρα 2 λαστιχακια τετραγωνικα απο τις βαζεις των εξωτερικων μοναδων των κλιματιστικων και με 2 μεγαλα tire-up τα εσφιξα πανω απο το διπλο σταντ,ουτε καν κουνηθηκαν ουτε καν φαινονται,ουτε καν θορυβος

kostaskex
07/10/2011, 19:56
εγώ πάλι πολύ απλά και όμορφα έκανα μια γωνία με μια τρυπούλα και έβαλα ένα λάστιχο απο εξάτμιση.όπως ακριβώς δηλαδή ήταν και με τη μαμά :)
και δεν φαίνεται και δεν ακούγετε και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής :)
μόλις μπορέσω θα ανεβάσω φώτο