PDA

View Full Version : Ο Αντωνάκης...



aris_n
16/09/2011, 20:28
Ο Σαμαράς....


http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231128815
Μιλάμε για κορυφαίο ανέκδοτο....
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Anritsu
16/09/2011, 23:07
Αν θες εξήγησε το λίγο γιατί δεν κατάλαβα ...

aris_n
17/09/2011, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Αν θες εξήγησε το λίγο γιατί δεν κατάλαβα ...

Δυο τινά μπορεί να συμβαίνουν:

Ή δεν έχεις αίσθηση του humor, γιατί το ανέκδοτο να μείνουν στην Ελλάδα οι νέοι υπο τις παρούσες συνθήκες είναι πάρα μα πάρα πολύ πετυχημένο, ή δεν σε αφορά η κατάσταση αυτή ή τώρα που το σκέφτομαι και ένα τρίτο, δεν είσαι νέος άρα δεν έχεις μέλλον ακόμα και να αφήσεις αυτή την χώρα.
:wave2:

nickmonstro
17/09/2011, 10:15
Ουτε εγω το καταλαβα....εγω που ανηκω?:rolleyes:

Φιλε μου πραγματικα δεν καταλαβαμε,ισως να μην εχουμε την ιδια αισθηση του χιουμορ,ισως κατι δεν "πιανουμε".Καλο και ευγενικο απο μερους νομιζω θα ηταν να εκανες μια προσπαθεια να μας εξηγησεις και σε μας.Αν μετα την προσπαθεια σε ειρωνευομασταν τοτε ας μας κατηγοριοποιουσες οπου ηθελες.

Εγω προσωπικα ειλικρινα δεν εχω καταλαβει..

Αυτα. :wave2:

Anritsu
18/09/2011, 19:46
Δεν νομίζω ότι γενικά υπάρχει κάτι το αστείο σε αυτά που λέει ο Αντώνης . Οι πολιτικοί μας γενικά αντίληψη και άποψη έχουνε και ειδικά όταν είναι στην αντιπολίτευση λένε τα πράγματα με το όνομα τους . Όταν έρχονται στην εξουσία δεν ξέρω γιατί δεν κάνουν τίποτα . Η μάλλον πλέον ξέρω , είναι το πολιτικό κόστος .
Όσο για τους νέους , εγώ 32 είμαι και δεν ξέρω που με κατατάσσεις , δυστυχώς οι πιο πολλοί εδώ θα μείνουν . Επειδή και εγώ ψαχνόμουνα , και ακόμα κοιτάζω για έξω , δεν έχω βρει καμία χώρα που να έχει υψηλά μεροκάματα και να μας περιμένει με ανοιχτές αγκάλες . Ενδεχομένως κάποια παιδιά με υψηλά προσόντα να βρουν καλές θέσεις , οι υπόλοιποι εργάτες και σερβιτόροι θα πάμε ή άντε κάνα γυράδικο να ανοίξουμε στην καλύτερη . Στην Ευρώπη , από αυτά που διαβάζω και αντιλαμβάνομαι οι μόνες χώρες που κατά μία έννοια "πάνε καλά" είναι οι σκανδιναβικές χώρες και όχι όλες . Και μην ξεχνάς πως εκτός από εμάς "μεταναστεύει " , η βόρεια Αφρική και η δυτική Ασια . Αν προσθέσεις σε αυτό και την άνοδο της ακροδεξιάς στην Βόρεια Ευρώπη καταλαβαίνεις πως και να θες να φύγεις , δεν θα είναι τόσο εύκολο.

:smilea:

fantacid
18/09/2011, 21:22
ανεκδοτο εχουν καταντησει ολες οι πολιτικες δηλωσεις πια......

ειτε ειναι κυβερνηση, ειτα αξιωματική (!) αντιπολίτευση ειτε "απλη" αντιπολίτευση...

οι μεν κανουν μλκιες, οι δε κραζουν μηχανικα χωρις να εχουν εποικοδομητικό αντιλογο, απλως διαφωνουν.....

ουτε ο τοτος δε μας σωζει απο δαυτους!