PDA

View Full Version : Παιρνει μπρος οποτε θελει..



chriscrypton
17/09/2011, 18:18
Καλησπέρα σας,

Εχω ενα παπί Υamaha Crypton του '99 & το τελευταιο διάστημα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα που δεν μ εχει ξανατυχει.
Παίρνει μπρος οποτε γουστάρει...:confused:
Δηλαδη είτε ειναι κρύο, ειτε ειναι ζεστο μετα απο διαδρομη δεν παιρνει μπροστα.Η μιζα ρολαρει, μανιβελιες μεχρι να πρηστει το ποδι αλλα τιποτα.Η μπαταρια ειναι καινουρια την αλλαξα τον Ιουνιο.Μετα απο κανα 5-10λεπτο παιρνει μπρος.Προσπαθησα να το αντιμετωπισω με τους εξης τροπους:

*Ξαναρυθμισα το μειγμα αερος-βενζινης(2 &1/2 απο τερμα βιδωμενη)
*Αλλαξα μπουζι
*Αλλαξα μπουζοπιπα(η παλια ειχε λιγη σκουρια..)
*Ελεγξα την ακρη του μπουζοκαλώδιου εκει που συνδεετααι με τη μπουζοπιπα μήπως σκουριασε,αλλα ηταν σε καλη κατασταση
...& παλι τα ιδια :bigcry:
Σημειωοτεον οτι το παπι προερχεται απο επισκευή (πιστονι-ελατηρια-καδενα-φλατζες-τσιμουχες επειδη εχανε λαδακι απο τη μεση του κινητηρα & μιας και θα το ανοιγε ο μαστορας αλλαξα οτι ηθελε να αλλαχτει (μετα απο 60900χλμ σχετικα ηπιας χρησης).Αυτο το ειχε ξανακανει και πριν την επισκευη κανα 2 φορες παροδικα αλλα δεν το δωσα σημασια.Τωρα εχει επιδεινωθει..
Το πηγα στο συνεργειο που εγινε η επισκευη & ειπε πως αν δεν το κανει στα χερια του να μπορεσει να το ελεγξει δε μπορει να με βοηθησει, λόγω του οτι ειναι τελειος απροβλεπτο ποτε θα τοκανει.Παντως αφου το κανει ειτε κρυο ειτε ζεστο μου απεκλεισε τροφοδοσια καυσιμου,οποτε μαλλον ηλετρικο το προβλημα:confused:
Τα φωτα σας παιδια,γιατι μπορει να ειναι απλα ενα παπι, αλλα μου ειναι απαραιτητο για τον αρτον το επιουσιον καθημερινως.
Ευχαριστω προκαταβολικα

kawazoyras
17/09/2011, 19:17
φίλε μου το πρόβλημά σου είναι ηλεκτρικό κ πιο πιθανό φίσα, αν μπορείς να το κοπιτάξεις μόνος σου έχει καλώς αν όχι τότε δύσκολο, βασκά πρέπει να είναι η φίσα από το διακόπτη κλειδί μέχρι το πολαπλασιαστή. πρέπει να βάλεις δοκιμαστικό 12ν στο πολαπλασιαστή κ με ανοιχτό διακόπτη κουνάς τις φίσες κ καλώδια μήπως διακόψει το ρεύμα κ σβήσει το λαμπάκι (δοκιμαστικό) αυτά αν μπορέσεις, καλή επιτυχία εδώ είμαστε πάλι...:wave2:

chriscrypton
17/09/2011, 19:43
Ευχαριστω για αμεσοτητα kawazoyras:)
Δυστυχως ,δεν εχω αναλογη εμπειρια..αλλα θα το δοκιμασω.Κατι τελευταιο.τις προαλλες καηκε το λαμπακι στο κοντερ που αναβει οταν εχω 4η.Πηρα λαμπακι καινουριο το αλλαξα αλλα δεν αναβε,ωστοσο το λαμπακι αναβε οταν το δοκιμασα σεαλλη υποδοχη:eyepop:
Το παραπανω μηπως ενισχυει την τα λεγομενα σου?

Ευχαριστω

kawazoyras
17/09/2011, 20:04
ίσως..! χωρίς να είναι απόλυτο όμως, δυστυχώς αν δεν κατέχεις κάποια πράματα είναι δυσκολο, για την ώρα αν μπορείς να φτιάξεις ένα δοκιμαστικό λαμπάκι (ένα ντουί με μακριά καλώδια κ λαμπάκι φυσικά ν ανάβει) βάζεις το ένα καλώδιο στο σώμα σασί του παπιού κ το άλλο ακουμπάς στη φίσα σε κάθε ακροδέκτη μεταλικό, ή βάζεις κατ' ευθείαν στο πολαπλασιαστή, έχει δύο καλωδια ένα κόκκινο κ ένα μαύρο προφανώς, όταν ανοίξεις το διακόπτη πρέπει να σου ανάψει το λαμπάκι δοκιμαστικό, μετά κουνάς τις φίσες ή καλώδια κ ίσως σβήσει το δοκιμαστικό, οπότε κ θα έχει πρόβλημα το αντίστοιχο καλώδιο ή ακροδέκτης τής φίσας.... κ κάτι πιό απλό πάρε σπρέυ επαφών ανοιξε μια μια τις φίσες ψέκασε τες κ ξανακούμπωσε, δοκίμασε αν είναι οκ, κ μετά κάνε τα από πανω με το δοκιμαστικό....:a013:

chriscrypton
17/09/2011, 20:18
:cry: Μου φανταζει πολυ δυσκολη διαδικασια,διοτι δε χρειαστηκε ποτε να ασχοληθω με τα ηλεκτρικα του παπιου..
Για να μαι ειλικρινης το φοβαμαι κιολας να τ αγγιξω γιατι ειμ ασχετος απο τα ηλεκτρικα..
Ωστοσο θα δοκιμασω σιγουρα με το σπρευ επαφων στις φισες, αυτο το χω:p
Δηλαδη οπου βρω φισα την ξεφισωνω-ψεκαζω-φισωνω & μετα το παρατηρω :D
Με δοκιμαστικο κατσαβιδι θα κανω δουλεια αντι για ντουι με καλωδια & λαμπακι?

kawazoyras
17/09/2011, 20:37
βασικά μπορείς να τις ανοίξεις κ να ψεκάσεις καλό κάνει, κ όλες μαζι να τις κάνεις κ μετά να δοκιμάσεις το ίδιο είναι, τώρα για το κατσαβίδι που λες είναι ρεύματος σπιτιού 220ν~ κ όχι 12ν-:wave2:

chriscrypton
17/09/2011, 20:43
Εχμ....:p ο ασχετιλα μου φανηκε με το ερωτημα μου:blush:

Θα δοκιμασω με το σπρευ επαφων σιγουρα & θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπες
Ευχαριστω και παλι & μολις εχω νεα ή αποριες (το πιο πιθανο:look: )θα τα πουμε!

Nikoskazer2000
20/09/2011, 23:36
Πήρες το σπράυ?

Αν "ναι" έκανε δουλειά?

Γιατί αν δεν έκανε έχεις τις εξής επιλογές:

1.)Μου ζητάς τον OEM πολλαπλασιαστή που λέγαμε μαζί με μπουζοκαλώδιο.

2.)Αγοράζεις το γνήσιο πολλαπλασιαστή.

3.)Φωνάζεις καθολικό παπά για εξορκισμό.

4.)Αγοράζεις ενα στουπί και σου κάνω δώρο τη βενζίνη. :rotflmao:

chriscrypton
20/09/2011, 23:49
Yes Master....:ninja:
Δεν πηρα το σπρευ,με τα της δουλειας οπως πολυ καλα γνωριζεις δε μ εμεινε χρονος να ασχοληθω...:hypnotize
Απο τοτε που δημοσιευσα το προβλημα στο forum δε με το ξαναπαρουσιασε...αλλα μολις με δει το φως της μερας θα δοκιμασω με το σπρευ επαφων & βλεπουμε
Με υπερκαλυψες με τις επιλογες που μου διεθεσες master...:smokin: ειδικα η 4η!!:a2:

Nikoskazer2000
22/09/2011, 09:39
Αμα δε φροντίσω το φίλο μου...:rotflmao:

chriscrypton
23/09/2011, 01:21
:beer: :beer: :beer: :beer:

chriscrypton
28/09/2011, 20:21
& επανερχομαι με το προβλημα...
Πηρα σπρει επαφων,ελυσα τα πλαστικα, ψεκασα & εκανα τζι τζι καθε φισα ,στο φαναρι,& απο το διακοπτη-κλειδι μεχρι τον πολλαπλασιαστη.Καλο λεω του κανε γιατι καποια φισακια θελαν καθαρισμα...βαζω μπρος-τσακμακι το εργαλειο:) :) !!Βαζω πλαστικα & ολα καλα!
Σημερα το μεσημερι ομως μετα απο ακινησια 1 νυκτας παω να βαλω μπρος να φυγω &....:a023: :a023: :a021: παλι τα ιδια...δεν ειχα χρονο να το κοιταξω & το σκασα στη κατηφορα, πηρε μπρος ανετα & εφυγα...
Μια σκεψη...τις μερες που μεσολαβησαν χωρις να με το παρουσιασει το προβλημα ειχα βαλει βενζινη απο κει που βαζω παντα
Τωρα που ξανα παρουσιαστηκε το :a37: :a37: :a023: ειχα βαλει βενζινη απο αλλου που δεν βαζω συχνα..Υπαρχει περιπτωση να ειναι τροφοδοσια..?:confused:
& οι μαστοροι με λενε πως αν δεν το κανει επι τοπου να το δουνε δε μπορουμε να κανουμε τιποτα...
Τι να κανω :confused: :confused: :confused:

Gms
28/09/2011, 20:46
το παλιο το μπουζι το εχεις?αν ναι την επομενη φορα που θα στο κανει βγαλε την μπουζοπιπα και βαλε επανω το παλιο μπουζι(χωρις να το βιδωσεις πανω στην κεφαλη ) και πατα καμια δυο μανιβελιες να δεις αν εχεις σπινθηρα αν δεν ειχες τοτε ειναι συγουρα ηλεκτρικο το προβλημα αν εχεις ομως μπορει και να εχεις θεμα τροφοδοσιας βουλομενο καρμπ δλδ

chriscrypton
28/09/2011, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gms
το παλιο το μπουζι το εχεις?αν ναι την επομενη φορα που θα στο κανει βγαλε την μπουζοπιπα και

το παλιο δε το χω...να δοκιμασω μ αυτο που ναι πανω?

chriscrypton
28/09/2011, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Πήρες το σπράυ?

Αν "ναι" έκανε δουλειά?

Γιατί αν δεν έκανε έχεις τις εξής επιλογές:

3.)Φωνάζεις καθολικό παπά για εξορκισμό.

:rotflmao:

Ορθοδοξος παπας δε θα κανει δουλεια..? :p :p

Gms
28/09/2011, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
το παλιο δε το χω...να δοκιμασω μ αυτο που ναι πανω?

ναι δεν υπαρχει προβλημα οποτε θα μπορεσεις και να ελεγξεις αν ερχεται βενζινη στο μοτερ

chriscrypton
29/09/2011, 14:25
Οποτε το ξανακανει θα το ελεγξω (ειναι εντελως απροβλεπτο..)
Ευχαριστω :beer: :beer: :beer:

VASOS
29/09/2011, 15:11
Εάν δεν βρεις άκρη τσέκαρε καλού κακού το λεγόμενο signal generator (ή μάτι του βολάν), από τη μικρή εμπειρία μου εκεί εντοπίζω το πρόβλημά σου.

chriscrypton
30/09/2011, 02:30
Πως μπορω να το ελεγξω μονος μου το ματι του βολαν?Ή εννοεις να το παω σε συνεργειο?

:confused: :confused:

viper1
30/09/2011, 11:28
αν εχεις βαλει εξτρα φιλτρο βενζινης δοκιμασε χωρις αυτο.και θα ελεγα να κοιταξεις την συμπιεση στον κυλινδρο,διακενα κλπ

VASOS
30/09/2011, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
Πως μπορω να το ελεγξω μονος μου το ματι του βολαν?Ή εννοεις να το παω σε συνεργειο?

:confused: :confused:

Μετράς την ωμική αντίσταση (αν θυμάμαι καλά) του κυκλώματος με πολύμετρο και τη συγκρίνεις με το εύρος που επιτρέπει ο κατασκευαστής. Μπορείς να τσεκάρεις και για τυχόν τσακίσματα στο καλώδιο. Αν δεν το κατέχεις ας το δει ηλεκτρολόγος καλύτερα.

Το μάτι του βολάν βρίσκεται (φωλιασμένο εσωτερικά) στο αριστερό πλαϊνό καπάκι και δίνει σήμα στην ηλεκτρονική (με καλωδίωση ορατή εξωτερικά) για τη θέση των κυλίνδρων ώστε αυτή με τη σειρά της να δώσει το ανάλογο σήμα για εκκίνηση. Αν λοιπόν το μάτι δεν δουλεύει το μηχανάκι μιζάρει αλλά δεν παίρνει μπροστά. Στη δική μου περίπτωση η μοτό έπαιρνε όποτε ήθελε μπροστά ακριβώς όπως στην περίπτωσή σου αλλά και έσβηνε όποτε ήθελε.

Edit: Με ένα πολύμετρο και το service manual μπορείς να τσεκάρεις τα πάντα όλα (ηλεκτρονική, πολλαπλασιαστές, πίπες, ανορθωτή).

chriscrypton
30/09/2011, 15:44
Ευχαριστω για τις πληροφοριες VASOS :) :)

Το manual το χω & βρηκα το ευρος που οριζει ο κατασκευαστης.Πολυμετρο δεν εχω (ακομα).
Το καλωδιο το ελεγξα πριν λιγες μερες που ψεκασα με σπρει επαφων ολες τις φισες του παπιου,ειναι οκ δεν εχει τσακισματα, μονο σε 2 σημεια ειχε φυγει η μονωτικη & το μπαλωσα.Για ηλέκτρολογο το κοβω να πηγαινω..
Οπως ειπα & πριν στο παπι προσφατα πριν 2 μηνες,αλλαξα πιστονι,καδενα,δισκους κτλ.
Υπαρχει περιπτωση να εχει κανει μ@λακι@ ο μαστορας με το βολαν..?
:confused:

chriscrypton
30/09/2011, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
αν εχεις βαλει εξτρα φιλτρο βενζινης δοκιμασε χωρις αυτο.και θα ελεγα να κοιταξεις την συμπιεση στον κυλινδρο,διακενα κλπ

Δεν εχω βαλει φιλτρο βενζινης, το παπι αυτο ποτε δεν ειχε, απο τοτε που το πηρα σε αντιθεση με αλλα παπια πχ το Kazer τις συζυγου που εχει & το αλλαζω συχνα. Συμπιεση στον κυλινδρο,διακενα κλπ υποτιθεται οτι εχει επισκευαστει προσφατως & ολα αυτα θα πρεπει να ειναι στη πένα.
Να παω για ελεγχο σε αλλον μαστορα..?:confused:

chriscrypton
30/09/2011, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
Εχμ....:p η ασχετιλα μου φανηκε με το ερωτημα μου:blush:



...& συνεχιζω....Sorry guys...προσπαθω να προοδευσω.:blush: :confused: :blush:,
Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον :beer:

toyar
30/09/2011, 16:01
ο τιτλος σου ακριβως οπως τον εχεις βαλει παραπεμπει σε ηλεκτρονική
πριν απο αυτό ρίξε και μια ματια στο μπουζοκαλωδιο στην ακρη που κουμπωνει στην πιπα

chriscrypton
30/09/2011, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
ο τιτλος σου ακριβως οπως τον εχεις βαλει παραπεμπει σε ηλεκτρονική
πριν απο αυτό ρίξε και μια ματια στο μπουζοκαλωδιο στην ακρη που κουμπωνει στην πιπα

Ηταν απο τα πρωτες κινησεις που εκανα μετα απο συμβουλη του κολλητου μου,ηταν οκ η ακρη τζι τζι, αλλαξα & μπουζοπιπα..αλλα συνεχιζει..

VASOS
30/09/2011, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
Δεν εχω βαλει φιλτρο βενζινης, το παπι αυτο ποτε δεν ειχε, απο τοτε που το πηρα ...

Δεν μπορεί να μην έχει φίλτρο βενζίνης, σίγουρα έχει απλά δεν είναι ορατό εξωτερικά (μπορεί να είναι μέσα στο τεπόζιτο στηριζόμενο στο ρουμπινέτο).

Τώρα εφόσον έχεις το service manual μπορείς εσύ (ή ο ηλεκτρολόγος) να μετρήσεις με πολύμετρο (ηλεκτρονική, πολλαπλασιαστής, μάτι κ.λπ) και να βρεις ακριβώς το πρόβλημα και να το διορθώσεις.

chriscrypton
30/09/2011, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από VASOS
Δεν μπορεί να μην έχει φίλτρο βενζίνης, σίγουρα έχει απλά δεν είναι ορατό εξωτερικά (μπορεί να είναι μέσα στο τεπόζιτο στηριζόμενο στο ρουμπινέτο).



Μεσα στο τεποζιτο δε ξερω αν εχει θα το ελεγξω.Παντως επειδη το τεποζιτο το εχω βγαλει παλιοτερα μονος μου επειδη εχανε & το φτιαξα με σιδηροστοκο φιλτρο βενζινης δεν ειδα, ουτε κι οταν αλλαξα ρουμπινετο λογω φθορας, προ 2ετιας περιπου.
Τα πλαστικα τα βγαζω συχνα ολα για συντηρηση-καθαριοτητα & φιλτρο βενζινης δεν ειδα..
Μηπως ο προηγουμενος ιδιοκτητης το βγαλε & γω ως αδαης το θεωρησα δεδομενο οτι δεν εχει..?

ΥΓ (Το ποστ μου εχει γινει quiz ερωτησεων):D

VASOS
30/09/2011, 17:19
Για ρίξε μια ματιά στο service manual. Κάπου θα περιγράφει αναλυτικά τη γραμμή τροφοδοσίας (fuel line ή κάτι τέτοιο).

chriscrypton
30/09/2011, 20:50
To ελεγξα το κατα τα αλλα λεπτομερες & κατατοπιστικο manual δε γραφει τιποτα για fuel line ή κατι παρομοιο ουτε πουθενα για φιλτρο βενζινης
Αλλα θα βαλω ετσι κι αλλιως,με τη πρωτη ευκαιρια.

VASOS
30/09/2011, 21:48
Το έψαξα λίγο στο net και όντως δεν φαίνεται πουθενά φίλτρο βενζίνης.

chriscrypton
02/10/2011, 01:53
Θα προσπαθησω να βαλω ενα φιλτρακι,καλο θα του κανει.
Εβαλα βενζινη απο κει που βαζω παντα & προς το παρον τσακμακι το εργαλειο...δε ξαναπαρουσιασε τιποτα...να δουμε τελικα αν το προβλημα μου ειναι ηλεκτρικο η μαπα καυσιμο..
Στο συνεργειο μ ελεγε το παλικαρι πως εχει πολυ πελατεια λογω σκαρτης ή νοθευμενης βενζινης..
& την χρυσοπληρωνουμε κιολας..

chriscrypton
14/10/2011, 02:07
..& επανερχομαι :D

μετα απο 1 μηνα περιπου οπου & ανοιξα το θεμα με το προβλημα μου, ολα βαινουν καλως απο τοτε που βαζω καυσιμα απο το στανταρ πρατηριο καυσιμων.
Δυσκολευομαι να το χωνεψω πως ηταν λογω καυσιμου το προβλημα,αλλα μεχρι στιγμης..Ολα Καλα!

Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον & κυριως για τις πολυτιμες συμβουλες!

:sun: :sun: :beer: :wave2:

djdark
23/07/2013, 18:15
KALISPERA,EXW ENA CRYPTON TOY 98' 10 SEIRA,102 KIB.mia mera ekei poy hmoyna sto dromo me to papi kai proxoraga,gia kapoia stigmh moy ekane kati noymera ta opoia noymera kateliksan sto na kanei ena apotomo sbisimo ksafniko,prospathisa para poly wra na to balo mprosta tipota omos ,tipota apolitos,telika to piga spiti me ta podia,9pali kala poy itan konta)prospathisa kai ekei sto spiti na to balo mprosta alla tipota,me tis toses manibelies poy eriksa,telika h manibela xalarwse kai katebene poli grigora kai malaka,EPANAFORA EKANE PANTWS.den iksera ti mporei na einai kai den epairne mprosta alla epeidei ta ilektrika den doyleyane katholoy kai epeidei exw allaksei 3 fores kai mazi me aythn 4 ta peinia eipa na koitakso ta peinia kai telika ITANE TA PEINIA,DOYLEYEI KANONIKA TWRA,ALLA......h manivela exei to problima poy tin ekana na apoktisei,DILADI....paw na balo mprosta alla den exei sympiesi,meta apo polles manibelies kapoy pianei sympiesi kai pernei,alles fores pianei kateytheian alla tis pio polles oxi,kai opws eipa parapisw,EPANAFORA KANEI KANONIKA,allaksa kai ta diskakia alla tipota!!mporei kapoios na boithisei?????PISTEYW OTI EXW DWSEI SAFES ODHGIES STHN ERWTHSH S MOY!!NIKOS.

OldMan
23/07/2013, 18:52
PISTEYW OTI EXW DWSEI SAFES ODHGIES STHN ERWTHSH S MOY!!NIKOS.
TO MONO SAFES EINAI OTI EXEIS MPEI SE OPOIO THREAD VLEPEIS NA ANAFERETAI SE CRYPTON KAI MAS EXEIS ZALISEI TA ARXIDIA ME TA PHNEIA SOU ...!!!!

VANDA
23/07/2013, 19:19
TO MONO SAFES EINAI OTI EXEIS MPEI SE OPOIO THREAD VLEPEIS NA ANAFERETAI SE CRYPTON KAI MAS EXEIS ZALISEI TA ARXIDIA ME TA PHNEIA SOU ...!!!!


:look::bawl:

vaska
23/07/2013, 20:33
TO MONO SAFES EINAI OTI EXEIS MPEI SE OPOIO THREAD VLEPEIS NA ANAFERETAI SE CRYPTON KAI MAS EXEIS ZALISEI TA ARXIDIA ME TA PHNEIA SOU ...!!!!

Να δεις τι θα γίνει όταν στο παιχνίδι μπει και ο στάτορας

daz
23/07/2013, 20:42
Ήμουν σίγουρος! :lol:

OldMan
24/07/2013, 12:07
:look::bawl:
Μη γελάς γιατί χθες τον κυνηγούσα για κανα 2ωρο και βάλε....

djdark
24/07/2013, 15:52
ok re filaraki kai einai tropos na antimetopiseis kapoion o opoios mporei na mhn exei idea sto poy tha grapsei ayta poy thelei,anti na miliseis poio omorfa kai sto katw katw den eisai ypoxrewmenos na moy apantiseis esy an thes!!den ypoxrewsa kanenan an den thelei na apantisei na moy apantisei me to zori,kasi sto katw katw ayto einai to problima poy eixa kai kserw kai eimai sigoyros gia ta paidia poy exoyne to idio kribws problima oti einai 1000% TA PHNEIA,pws tha to kanoyme diladi!!!!

sniper
24/07/2013, 15:58
TO MONO SAFES EINAI OTI EXEIS MPEI SE OPOIO THREAD VLEPEIS NA ANAFERETAI SE CRYPTON KAI MAS EXEIS ZALISEI TA ARXIDIA ME TA PHNEIA SOU ...!!!!


ok re filaraki kai einai tropos na antimetopiseis kapoion o opoios mporei na mhn exei idea sto poy tha grapsei ayta poy thelei,anti na miliseis poio omorfa kai sto katw katw den eisai ypoxrewmenos na moy apantiseis esy an thes!!den ypoxrewsa kanenan an den thelei na apantisei na moy apantisei me to zori,kasi sto katw katw ayto einai to problima poy eixa kai kserw kai eimai sigoyros gia ta paidia poy exoyne to idio kribws problima oti einai 1000% TA PHNEIA,pws tha to kanoyme diladi!!!!


Ta dika moy t @@ den zalizontai eykola alla prizontai... xalarwse ki an den ksereis poy na grapseis to provlima sou, rwta kapoion na soy pei, giati varethika na diavazw gia ta PHNEIA sou. OK?

OldMan
24/07/2013, 15:58
den ypoxrewsa kanenan an den thelei na apantisei na moy apantisei me to zori,kasi sto katw katw ayto einai to problima poy eixa kai kserw kai eimai sigoyros gia ta paidia poy exoyne to idio kribws problima oti einai 1000% TA PHNEIA,pws tha to kanoyme diladi!!!!
enw esena se ypoxrewsane oloi na mpeis pantou kai na dialaliseis se olous oti to ena kai monadiko provlima pou exoun ta crypton einai ta PHNEIA tous...!!!:D


o opoios mporei na mhn exei idea sto poy tha grapsei ayta poy thelei
emeis pantws exoume merikes idees...

sniper
24/07/2013, 16:07
...

emeis pantws exoume merikes idees...

PLHRES!

OldMan
24/07/2013, 16:13
PLHRES!
Ti na se kanw re djdark...

Prospathisa pantws..:(

djdark
24/07/2013, 16:22
pisteyw filaraki oti esy prepei na xalarwseis ligo,den einai tropos aytos poy milas se atoma poy erxonte gia prwth fora sto site,dioti pisteyw oti esti EKTHETHS TO SITE kai den einai logiko!!an einai etsi na apeythinthw sth dieythinsi toy site gia na teleiwnoyme!!

sniper
24/07/2013, 16:24
.... an einai etsi na apeythinthw sth dieythinsi toy site gia na teleiwnoyme!!

Σας ακούω...

OldMan
24/07/2013, 16:24
an einai etsi na apeythinthw sth dieythinsi toy site gia na teleiwnoyme!!
Too good to be true....:(

taisteal
24/07/2013, 16:24
φιλε ο oldman ΕΙΝΑΙ η διευθυνση του φορουμ....


:p

djdark
24/07/2013, 16:25
thes na boithiseis kalws,den theleis????mhn apantas sta minimata den se ypwxrewse kanenas!!

OldMan
24/07/2013, 16:27
φιλε ο oldman ΕΙΝΑΙ η διευθυνση του φορουμ....
:p
EEEE... !!!

(Κολλήστε μΕ και την ρετσινιά τώρα..)

OldMan
24/07/2013, 16:28
thes na boithiseis kalws,den theleis????mhn apantas sta minimata den se ypwxrewse kanenas!!
Λοιπόν, δεν πάμε εκεί που μιλάμε για την συμπίεση της μανιβελας σου και να αφήσουμε τα υπόλοιπα CRYPTON στην ησυχία τους..??;)

Allst@rf
24/07/2013, 16:29
:tooth:

Εκτός από διεύθυνση έχουν και την κακιά συνήθεια να απαντούν κιόλας...

sniper
24/07/2013, 16:32
thes na boithiseis kalws,den theleis????mhn apantas sta minimata den se ypwxrewse kanenas!!

Αν δεν απαντήσει σε 29 μυνήματα ημερησίως, τιμωρείται με ράβδισμα με βίτσα από κρανιά στους ροζαλί γλουτούς του.

djdark
24/07/2013, 16:34
καλυτερα να παμε στο θεμα που αναφερωμε διοτι δεν υπαρχει λογος να υπαρχει αντιπαραθεση,δεν μιλαμε για πολιτικα
για ενα ριμαδη μηχανακη μιλαμε!!και πιστευω οτι ειναι καλυτερο να μιλαμε σε αυτο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΙΕΣΗ.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=136667&highlight=crypton και οχι παντου,ετσι δεν ειναι???

OldMan
24/07/2013, 16:35
καλυτερα να παμε στο θεμα που αναφερωμε διοτι δεν υπαρχει λογος να υπαρχει αντιπαραθεση,δεν μιλαμε για πολιτικα
για ενα ριμαδη μηχανακη μιλαμε!!και πιστευω οτι ειναι καλυτερο να μιλαμε σε αυτο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΙΕΣΗ.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=136667&highlight=crypton και οχι παντου,ετσι δεν ειναι???
Διαβάζεις καθόλου παραπάνω..??

Λοιπόν, δεν πάμε εκεί που μιλάμε για την συμπίεση της μανιβελας σου και να αφήσουμε τα υπόλοιπα CRYPTON στην ησυχία τους..??;)

djdark
24/07/2013, 16:40
ενταξει ρε συ αντωνη,απλα δεν το ειδα αυτο,διοτι παω μια στο ενα και γραφω και μια στο αλλο,οκ συγνωμη αν δεν το ειδα!!γραψτε λαθος

OldMan
24/07/2013, 16:42
απλα δεν το ειδα αυτο,διοτι παω μια στο ενα και γραφω και μια στο αλλο
ΚΑΤΣΕ ΛΟΙΠΟΝ Σ'ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ...!!!

sniper
24/07/2013, 16:55
ΚΑΤΣΕ ΛΟΙΠΟΝ Σ'ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ...!!!

Το γλύτωσες σήμερα το σπάνκινγκ κουφαλίτσα...

vaska
24/07/2013, 19:11
Αν δεν απαντήσει σε 29 μυνήματα ημερησίως, τιμωρείται με ράβδισμα με βίτσα από κρανιά στους ροζαλί γλουτούς του.



σας έχω παρακάλεσει τέτοιες εικόνες όπως πχ οι ροζαλι γλουτοι του Αντώνη να μπαίνουν με φειδώ και κατόπιν προειδοποιησεως. Το γέλιο είναι επώδυνο για μένα!!