PDA

View Full Version : τροχαια



Σελίδες : [1] 2

maron
20/09/2011, 01:03
το φοροεισπρακτικο μεσω τροχαια yuck:
ειναι σε ενεργο δραση
το νου σας...................::eyepop:

dmf
20/09/2011, 01:45
Το ειδα με τα ματια μου σημερα. Εξω απο το σπιτι μου, ομαδα διας σταματανε παπι που μολις ξεπαρκαρε και πηγε να φυγει αντιθετα. Του ραψανε κουστουμι κανονικοτατο.
Μεχρι σημερα δεν ειχα δει να ασχολειται κανεις με τετοια. Εδω αλλα κι αλλα στο δρομο κανουν πως δεν τα βλεπουν.
Να αρχισουμε κι εμεις να σημειωνουμε πινακιδες απο μπατσους που κανουν σουζες στους δρομους.. :rolleyes:

maron
20/09/2011, 01:52
guess ????

McGyver
20/09/2011, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
guess ????

Σε έγραψαν για την πινακίδα, ε;

GIXXERAKIAS
20/09/2011, 08:04
Τι έγινε ρε Mike?:confused:

TROOPER
20/09/2011, 08:53
εξατμα....?

BLiTzER
20/09/2011, 09:10
Καθρέπτες?

Οπότε να μη σταματάμε ούτε σε ΔΙΑΣ πλέον.

mparmpanik
20/09/2011, 09:17
τι εγινε ρε παιδια??

αρχισαν να κοβουν κλησεις και οι ΔΙΑΣ???

:confused: :confused:

dmf
20/09/2011, 09:18
μεγαλες ροδελες στις βιδες τις πινακιδας? :cry:

DimChios
20/09/2011, 09:22
Απλυτο μηχανακι!

:bawl: :bawl: :bawl:

makis206
20/09/2011, 09:24
Παρκάρισμα μπροστά σε σκάλα;:rotflmao:

nikos_abel
20/09/2011, 09:28
Με τόσα που είδαμε, και εμείς θα σε γράφαμε!!!!!

STOYBI
20/09/2011, 09:32
Παραποιημενη πινακιδα..... !!! :D

Τι κερδιζω..??? :confused:

dmf
20/09/2011, 09:37
Οπα τωρα το βρηκα. Εχει ξεθωριασει η πινακιδα σου, και το GR φαινεται σαν GB. Βεβαια θα μπορουσε να ειναι και GB, αλλα το τιμονι σου δεν ειναι στα δεξια.... :D

maron
20/09/2011, 11:37
δυσδιακριτη...................................


τοπ σχολια
Α εχει λιγη κλιση η πινακιδα (ματατζης................-οι συναδελφοι του τον κοιταζαν με απορια)

Β .η αληθεια ειναι πως ειχαν δικιο για το Α αλλα θα μπορουσαν να στην χαρισουν....

Γ ο φανταστικος αστυνομικος που του εδωσε τα χαρτια μου ο διοικητης του και του ειπε κοιτα την πινακιδα του.........και αυτος με εγραψε για πινακιδα λεγοντας μου πως αυτος ηταν ο διοικητς του και πως δεν εχει λογο να παει να την δει............αφου την ειδε ο διοικητης θα σε γραψω και κανε τα παραπονα σου εκει.

Δ ο αστυνομικος στον γκισε ειπε με απολογητικο υφος οτι τα παραπονα και ο δικαστης ειναι ο διοικητης του και πως τα λεφτα δεν τα παιρνουν αυτοι αλλα ο δημος Γλυφαδας
(μπορει αυτο να ηταν το παραπονο του τελικα και οχι απολογητικο υφος)

STOYBI
20/09/2011, 11:45
Oντως ειναι δυσδιακριτη η πινακιδα σου ( με αυτη την τεραστια ροδελα στο Α....!!!)


Οπως δε ...... θα μπορουσαν να σε γραψουν για καθρεφτες , λασπωτηρα , "εξατμιση..!"


:wave2:

maron
20/09/2011, 11:56
ειμαι και αξυριστος....................
ασε που πριν απο 10 λεπτα ειχα περασει το οριο ταχητυτας
και δεν πηρα και την αποδιξη απο εκει που εφαγα σουβλακια

γιαυτο ειναι το ποστ
τους ευχαριστω που δεν με εγραψαν για τα παντα
:wave2:



σημερα ελαβα και την καινουργια αδεια του σκουτερ
σε χαρτι απο κρουστικο εκτυπωτη Α4
λογω οικονομικης κρισης μου ειπαν ευγενικα...

maron
20/09/2011, 12:00
ΥΓ η τεραστια ροδελα εχει μπει γιατι η πινακιδα ειχε αρχισει να κοβετε στο σημειο αυτο...(μπορω να βαλω και αλλη φοτο)
......και πραγματικα ή εχω πινακιδα επανω ή την εχω στην τσαντα τα λοιπα ειναι ημιμετρα

STOYBI
20/09/2011, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
ΥΓ η τεραστια ροδελα εχει μπει γιατι η πινακιδα ειχε αρχισει να κοβετε στο σημειο αυτο...(μπορω να βαλω και αλλη φοτο)
......και πραγματικα ή εχω πινακιδα επανω ή την εχω στην τσαντα τα λοιπα ειναι ημιμετρα

Δηλωση για φθορα στο υπουργειο και αντικατασταση.......

Εμενα αν μου κανεις καποια φθορα ( ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΤΩΡΑ ) και την κοπανησεις θελω ολοκληρη την πινακιδα σου και οχι........

Μια μαυρη μηχανη με.....

Α ηταν αυτο...

Λ ηταν αυτο...

Δεν ξερω...!!! Ηταν κρυμενο πισω απο μια ροδελα...!


Το τονιζω οτι μιλαω γενικα...!!!

:wave2:

Ζεύκας
20/09/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
το φοροεισπρακτικο μεσω τροχαια yuck:
ειναι σε ενεργο δραση
το νου σας...................::eyepop:

που σε γράψανε μαν?

maron
20/09/2011, 12:19
διοικητης , οργανα , ζευς , ματ και ολο το lidl στην Βουλιαγμενης
2 στενα πανω απο το σπιτι μου δηλαδη


stoubi :beer:
πρεπει να εισαι υποδειγμα Ελληνα πολιτη - φορολογουμενου
σε θαυμαζω

sniper
20/09/2011, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
διοικητης , οργανα , ζευς , ματ και ολο το lidl στην Βουλιαγμενης
2 στενα πανω απο το σπιτι μου δηλαδη


...

Πόσο το μαλλί; :confused:

STOYBI
20/09/2011, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron

stoubi :beer:
πρεπει να εισαι υποδειγμα Ελληνα πολιτη - φορολογουμενου
σε θαυμαζω


Δεν ξερω αν ειμαι υποδειγμα πολιτη ( και με ποια αιιτιολογια το αναφερεις αυτο....)


Αλλα οτι εχω υπαρξει θυμα ταξιτζη με ξεβαμενη ( απο πλυσιμο και καλα ) η μιση πινακιδα του στο πισω μερος του αυτοκινητου....

Αυτο ειναι σιγουρο !!!

:wave2:

Ζεύκας
20/09/2011, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
διοικητης , οργανα , ζευς , ματ και ολο το lidl στην Βουλιαγμενης
2 στενα πανω απο το σπιτι μου δηλαδη



άρα είναι αυτό που είδα:





Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Χθες μεσάνυχτα Βουλιαγμένης στο ύψος της Γλυφάδας.

ΔΙΑΣ, ζητάδες, άμεσος δράση, ΜΑΤ....


ξέρει κανείς τι παίχτηκε?






πάντως είχαν βγει οι γρήγοροι παγανιά χθες


και ο λαός που είχε μαζευτεί τι ήταν?

sniper
20/09/2011, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
άρα είναι αυτό που είδα:







και ο λαός που είχε μαζευτεί τι ήταν?

Περίεργοι σαν κι εσένα.. αλλά θα μάθουμε ποτέ πόσο πάει το μαλλί για τους καθρέφτες;

McGyver
20/09/2011, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Περίεργοι σαν κι εσένα.. αλλά θα μάθουμε ποτέ πόσο πάει το μαλλί για τους καθρέφτες;

€ 80,00.

7gibernau
20/09/2011, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πόσο το μαλλί; :confused:
300 ειχα φαει γιατι δεν την ειχα καθολου......
την ειχα βγαλει γιατι ειχα φαει αλλα 300 για υπερβολικη ταχυτητα απο ρανταρ...

τους γαμεις η δεν τους γαμεις??

Tpap
20/09/2011, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
δυσδιακριτη...................................


Αν αντί για ροδέλες σαν ταψιά είχες γκρόβερ, δεν θα στο σκίζανε. :D

σε καλή μεριά... :wave2: :beer:

sniper
20/09/2011, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
300 ειχα φαει γιατι δεν την ειχα καθολου......
την ειχα βγαλει γιατι ειχα φαει αλλα 300 για υπερβολικη ταχυτητα απο ρανταρ...

τους γαμεις η δεν τους γαμεις??

Ναι μ@λακία..

Εχετλαίος
20/09/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Αν αντί για ροδέλες σαν ταψιά είχες γκρόβερ,

:blush:

Ζεύκας
20/09/2011, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Περίεργοι σαν κι εσένα.. αλλά θα μάθουμε ποτέ πόσο πάει το μαλλί για τους καθρέφτες;

Εγώ πέρναγα αμαξάτος κύριε.

είχα πάει Γλυφάδα για δίννερ

DimChios
20/09/2011, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας


είχα πάει Γλυφάδα για δίννερ



*Χ/ ΜΑΣ

granazi
20/09/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Δηλωση για φθορα στο υπουργειο και αντικατασταση.......

Εμενα αν μου κανεις καποια φθορα ( ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΤΩΡΑ ) και την κοπανησεις θελω ολοκληρη την πινακιδα σου και οχι........

Μια μαυρη μηχανη με.....

Α ηταν αυτο...

Λ ηταν αυτο...

Δεν ξερω...!!! Ηταν κρυμενο πισω απο μια ροδελα...!


Το τονιζω οτι μιλαω γενικα...!!!

:wave2:




+1000

shinedown
20/09/2011, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
300 ειχα φαει γιατι δεν την ειχα καθολου......
την ειχα βγαλει γιατι ειχα φαει αλλα 300 για υπερβολικη ταχυτητα απο ρανταρ...

τους γαμεις η δεν τους γαμεις??

Έχεις απόλυτο δίκιο μεγάλε, σαφέστατα και κακώς σε σκισανε και για υπερβολική ταχύτητα & γιατί δεν είχες καν πινακίδα. Τι να πεις αλήτες τελείως δεν καταλαβαίνουν τον απλό κοσμάκη, να τους κανεις και αναφορά...

7gibernau
20/09/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από shinedown
Έχεις απόλυτο δίκιο μεγάλε, σαφέστατα και κακώς σε σκισανε και για υπερβολική ταχύτητα & γιατί δεν είχες καν πινακίδα. Τι να πεις αλήτες τελείως δεν καταλαβαίνουν τον απλό κοσμάκη, να τους κανεις και αναφορά... εχει περασει κανα τριμηνο λες να μπορω ακομα να κανω αναφορα??
δεν το χα σκεφτει...
αλλα απο τη στιγμη που πληρωσα δε νομιζω.....τι λαμακας ειμαι...

CHRISTOF
20/09/2011, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
ΥΓ η τεραστια ροδελα εχει μπει γιατι η πινακιδα ειχε αρχισει να κοβετε στο σημειο αυτο...(μπορω να βαλω και αλλη φοτο)
......και πραγματικα ή εχω πινακιδα επανω ή την εχω στην τσαντα τα λοιπα ειναι ημιμετρα

Εάν δεν είχες βγάλει τη βάση με το λασπωτήρα, δεν θα έσπαγε .....:D

CHRISTOF
20/09/2011, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
εχει περασει κανα τριμηνο λες να μπορω ακομα να κανω αναφορα??
δεν το χα σκεφτει...
αλλα απο τη στιγμη που πληρωσα δε νομιζω.....τι λαμακας ειμαι...

:a4:

dmf
20/09/2011, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTOF
Εάν δεν είχες βγάλει τη βάση με το λασπωτήρα, δεν θα έσπαγε .....:D

Νομιζεις... εγω που εχω 4-κυλινδρο, (οχι ss), με τον εργοστασιακο λασπωτηρα, θες να σου βγαλω μια φωτογραφια πώς εχει γινει?? Με 4 πριτσινια την κραταω πανω. Κι εγω τοσο μεγαλες ροδελες εχω τωρα που το σκεφτομαι :sick:

gixxerpap
20/09/2011, 15:32
είχε κόσμο στη μαύρη? τίποτα κοντράκηδες αλητήριοι θα ήταν, καλά να πάθουν:o

sovaros_user
20/09/2011, 16:06
Οπως κ με τα διοδια.

Θα μπορουσαν πολυ απλα να "υπολειτουργουν" στην εφαρμογη γελειων νομων...
Σαν συν-ανθρωποι του.. μοχθου (οπως λετε κ εσεις)


Υγ. Κ οταν ψοφησει κανενα κωλοπαιδι γινεστε μοιρολογιστρες :beer:

gixxerpap
20/09/2011, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sovaros_user
Οπως κ με τα διοδια.

Θα μπορουσαν πολυ απλα να "υπολειτουργουν" στην εφαρμογη γελειων νομων...
Σαν συν-ανθρωποι του.. μοχθου (οπως λετε κ εσεις)


Υγ. Κ οταν ψοφησει κανενα κωλοπαιδι γινεστε μοιρολογιστρες :beer:

εσυ βρε αγόρι μου, γιατί πρέπει πάντα να προκαλείς και να το γυρνάς στο ίδιο θέμα? τι νόημα έχει το Υ.Γ?
μια χαρά ήταν το πρώτο σχόλιο, εύστοχο, σύντομο , περιεκτικό με την ειρωνία του, με την μπηχτή του, τα είχε όλα ...
γιατί επιμένεις να γίνεσαι εριστικός με όλους και για όλα?

sovaros_user
20/09/2011, 17:00
Οχι με ολους κ για ολα,
το θεμα δεν ειμαι εγω παντως, συνεχιστε :wave2:

nktR
20/09/2011, 20:28
κρίμα και πραγματικά απορώ με την καφροσύνη του οργάνου. (http://www.youtube.com/watch?v=3ThoxC2Gz1I&feature=channel_video_title)
Αύριο το πρωί πάμε παρέα για απογείωση.



*Και έλεγα μπας και τις φορέσω...... :a06:
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/179346_1851613011737_1283126371_2143784_7734410_n.jpg

http://p1.bikepics.com/2007%5C10%5C08%5Cbikepics-1049134-full.jpg

epp1640
20/09/2011, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από shinedown
Έχεις απόλυτο δίκιο μεγάλε, σαφέστατα και κακώς σε σκισανε και για υπερβολική ταχύτητα & γιατί δεν είχες καν πινακίδα. Τι να πεις αλήτες τελείως δεν καταλαβαίνουν τον απλό κοσμάκη, να τους κανεις και αναφορά...

+650

Κάφροι Κάφροι.. :lol: Ρε δεν πάμε καλά λέμε..

Αν χτυπούσε τον φίλο αυτοκίνητο χωρίς πινακίδες θα κράζαμε 6 μήνες τον δολοφόνο.. :rolleyes:

Ichigo
20/09/2011, 21:22
Δε λέω το κράτος έχει βγει παγανιά για φράγκα αλλά κι εσείς ρε μάγκες γιατί δε φυλάτε τα πισταδόρικα μονταρισμένα τουμπανοεργαλεία για εκεί που ανήκουν; Για την πίστα; :winka:

Κι έξω κυκλοφορήστε προβλεπέ με το κανονικό σας μηχανάκι και όταν σας σταματάνε τα μπατσατσόνια να σκάτε από τα γέλια που θα ψάχνουν το μηχανάκι γύρω γύρω αλλά δε θα βρίσκουν τίποτα μα τίποτα για να σας γράψουν! :winka: :wave2:

maron
21/09/2011, 02:17
πιστα ειναι οι Σερρες
και ειναι μακρυα
και τα $$.........
για καθε μερα εχω και beverlακι




οσο για το γκροβερακι........ειναι πολυ καλο για να μην σου λυνονται οι βιδες......δεν εχω τετοιο προβλημα εχω βαλει παξιμαδια ασφαλειας.

ο λασποτηρας πεταχτηκε την πρωτη μερα (ξερω θα καω στην πυρα)


αυτο με την ανανεωση της πινακιδας περα απο το 50 ευρο που θα μου παρουν για την καινουργια αδεια ακουγετε ΠΟΛΥ καλη λυση...................
για παραδειγμα σημερα πηρα την νεα αδεια απο το beverly που
φανταζομαι πως θα ειναι η πινακιδα:rotflmao:

...........(λογο κρισης)..........

maron
21/09/2011, 02:23
νεα αδεια......κρισης

7gibernau
21/09/2011, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTOF
:a4: τι χελπ?????μπορεις να χελπαρεις??

PortisHead
21/09/2011, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
τι χελπ?????μπορεις να χελπαρεις??

Σε ειρωνεύονται φιλε....
Πηγαινε και διαβασε ξανα τι εγραψες.....
:lol:

7gibernau
21/09/2011, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Σε ειρωνεύονται φιλε....
Πηγαινε και διαβασε ξανα τι εγραψες.....
:lol: να σταματισουν την ειρωνια και να μου βρουν λυση στο προβλημα μου

αστο,θα τους την πω εγω.....εχω κοψει την πινακιδα στα δυο,το ενα κομματι ειναι πισω κανονικοτατα και το αλλο κατω απο τη σελα....ετσι ουτε να την δουν ολη μπορουν και αν τυχει και με σταματισουν θα τους πω,να...εχει κοπει......Τελος..
ΕΝΤΑΞΕΙ????

PortisHead
21/09/2011, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
να σταματισουν την ειρωνια και να μου βρουν λυση στο προβλημα μου

αστο,θα τους την πω εγω.....εχω κοψει την πινακιδα στα δυο,το ενα κομματι ειναι πισω κανονικοτατα και το αλλο κατω απο τη σελα....ετσι ουτε να την δουν ολη μπορουν και αν τυχει και με σταματισουν θα τους πω,να...εχει κοπει......Τελος..
ΕΝΤΑΞΕΙ????


200.000 δισκοι
:lol:

takis-kk
21/09/2011, 10:22
Είναι κρίμα που όλες αυτές οι καταπληκτικές ιδέες δεν συγκεντρώνονται απο κάποιον mod.
Θα μπορούσαμε να εκδώσουμε το εγχειρίδιο του "καλού - λαμόγιου"

Απαραίτητο βοήθημα σε όποιον θέλει να επιζήσει σε αυτό το καθημερινό δαιδαλώδες αλισβερίσι με ένα κράτος.. Αρχιλαμόγιο.

"Ο σώζων εαυτόν σωθήτω" Αδέλφια!

7gibernau
21/09/2011, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Είναι κρίμα που όλες αυτές οι καταπληκτικές ιδέες δεν συγκεντρώνονται απο κάποιον mod.
πες τα ρε φιλε,πες τα...

nikos_abel
21/09/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
πες τα ρε φιλε,πες τα...

Έλεος, σβήστε το, έλεος :a4:

zephyr1
21/09/2011, 11:08
Καφρε ,δεν κατεβαζεις και το βιντιο που εχει ανεβασεις στο γιοτουμπ ,μην εχεις αλλα?:cry:

7gibernau
21/09/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Έλεος, σβήστε το, έλεος :a4: ξερω και αλλα κολπα.....!!θες να στα στειλω με πμ για να μην εκτεθουμε??

nikos_abel
21/09/2011, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ξερω και αλλα κολπα.....!!θες να στα στειλω με πμ για να μην εκτεθουμε??

Δε θα ασχοληθώ άλλο.

:wave2:

7gibernau
21/09/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Δε θα ασχοληθώ άλλο.

:wave2: pfffffffffffffff

p@nos
21/09/2011, 17:55
mi stamatate :p

bebea den ine oti kalitero na kanis kinigito me toys dies...8a fane ke kamia saboyra na xis ke tipsis meta...xoria poy pezi na pesis ke o idios mias ke 8a ine i ora toy merfy na epibebeo8i...


pados se peripoliko oyte gia astio de stamatas....molis soy kanoyn noima pernas rolaristos apo brosta toys....me 10 to poli...sinexizis gia kamia 10m....ke meta krima ama den exis ka8reptes na dis ti fatsatoys :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


pados pleon ti stinoyn padoy gia na mazepsoyn fraga opote me oso ligotero proklitiko mixanaki kikloforate toso kalitera...

7gibernau
21/09/2011, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
mi stamatate :p

bebea den ine oti kalitero na kanis kinigito me toys dies...8a fane ke kamia saboyra na xis ke tipsis meta...xoria poy pezi na pesis ke o idios mias ke 8a ine i ora toy merfy na epibebeo8i...


pados se peripoliko oyte gia astio de stamatas....molis soy kanoyn noima pernas rolaristos apo brosta toys....me 10 to poli...sinexizis gia kamia 10m....ke meta krima ama den exis ka8reptes na dis ti fatsatoys :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


pados pleon ti stinoyn padoy gia na mazepsoyn fraga opote me oso ligotero proklitiko mixanaki kikloforate toso kalitera... Πες τα πες τα ρε δικιε μου

BLiTzER
21/09/2011, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
me oso ligotero proklitiko mixanaki kikloforate toso kalitera...

Γιέα ράιτ.

Συνήθως προτιμώ λιγότερο κεντρικούς (ή πολύ κεντρικούς, με πολλά αυτοκίνητα) δρόμους, ώστε να αποφεύγω τις πολλές επαφές με αστυνομικούς παντός είδους. Αλλά σήμερα συνάντησα μπλόκο πίσω από το γήπεδο του Κορυδαλλού, σε ένα στενάκι με συχνότητα 2 αυτοκινήτων την ώρα... Πήγαινα χαλαρά, πίσω από αυτοκίνητο και δεν έδειξαν να θέλουν να με τσεκάρουν. Ίσως όταν τους πέρασα να άλλαξαν γνώμη, αλλά μάλλον ήταν αργά. Σιγά σιγά αποκλείω όλους τους δρόμους που οδηγούν σπίτι μου. Τι στο διάολο... :P

AUFGEBRACHT
21/09/2011, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Δε λέω το κράτος έχει βγει παγανιά για φράγκα αλλά κι εσείς ρε μάγκες γιατί δε φυλάτε τα πισταδόρικα μονταρισμένα τουμπανοεργαλεία για εκεί που ανήκουν; Για την πίστα; :winka:

Κι έξω κυκλοφορήστε προβλεπέ με το κανονικό σας μηχανάκι και όταν σας σταματάνε τα μπατσατσόνια να σκάτε από τα γέλια που θα ψάχνουν το μηχανάκι γύρω γύρω αλλά δε θα βρίσκουν τίποτα μα τίποτα για να σας γράψουν! :winka: :wave2:

Άμα είναι να μαζέψουν φράγκα για τον ΓΑΠ και τον παχύδερμο αντιπρόεδρο της κυβέρνησης, θα σε γράψουν για έλλειψη πυροσβεστήρα (ιδιαίτερα άμα έχεις ΤΑ 700) ή για έλλειψη ζώνης ασφαλείας...

Cpt. Haddock
21/09/2011, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Γιέα ράιτ.

Συνήθως προτιμώ λιγότερο κεντρικούς (ή πολύ κεντρικούς, με πολλά αυτοκίνητα) δρόμους, ώστε να αποφεύγω τις πολλές επαφές με αστυνομικούς παντός είδους. Αλλά σήμερα συνάντησα μπλόκο πίσω από το γήπεδο του Κορυδαλλού, σε ένα στενάκι με συχνότητα 2 αυτοκινήτων την ώρα... Πήγαινα χαλαρά, πίσω από αυτοκίνητο και δεν έδειξαν να θέλουν να με τσεκάρουν. Ίσως όταν τους πέρασα να άλλαξαν γνώμη, αλλά μάλλον ήταν αργά. Σιγά σιγά αποκλείω όλους τους δρόμους που οδηγούν σπίτι μου. Τι στο διάολο... :P

Να αλλαξεις γειτονια... :D

Ichigo
21/09/2011, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Άμα είναι να μαζέψουν φράγκα για τον ΓΑΠ και τον παχύδερμο αντιπρόεδρο της κυβέρνησης, θα σε γράψουν για έλλειψη πυροσβεστήρα (ιδιαίτερα άμα έχεις ΤΑ 700) ή για έλλειψη ζώνης ασφαλείας...

Ο ΚΟΚ πάντα ήταν σαφής και όριζε το τι και πως προβλέπεται ώστε να κυκλοφορήσει ένα όχημα στο δρόμο! Το ότι τα τελευταία δυο χρόνια ο ΓΑΠ και η τρελοπαρέα του έχουν βγει στο φοροκυνηγητό και διάλυση της χώρας δε μας δίνει άλλοθι και δε σημαίνει ότι πρέπει να σταματήσουμε να τηρούμε τον ΚΟΚ και τις διατάξεις του όπως και πλήθος κανόνων που εξασφαλίζουν την ομαλή συμβίωση με τους συνανθρώπους μας. :winka:

Εσένα σ αρέσει ένα όχημα το οποίο είναι δημόσιος κίνδυνος να κυκλοφορεί έξω ανασφάλιστο με εξατμίσεις ξετάπωτες τρύπιες χωρίς καταλύτη, χωρίς καθρέπτες και φλας; Αλήθεια τι θα πεις άμα στουκάρεις πίσω από όχημα χωρίς καθρέπτες γιατί απλούστατα δε σε βλέπει; Η ακόμα χειρότερα με ανασφάλιστο; :wave2:

p@nos
21/09/2011, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Αλήθεια τι θα πεις άμα στουκάρεις πίσω από όχημα χωρίς καθρέπτες γιατί απλούστατα δε σε βλέπει;



kanis plaka etsi???????

Ichigo
21/09/2011, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
kanis plaka etsi???????

Πας να με περάσεις από δεξιά η αριστερά δε βλέπω την τύφλα μου και με στραβοτιμονιά σε πετάω κάτω! Πες μας ότι δεν παίζει σαν incident!! :rolleyes: :wave2:

BLiTzER
21/09/2011, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Πας να με περάσεις από δεξιά η αριστερά δε βλέπω την τύφλα μου και με στραβοτιμονιά σε πετάω κάτω! Πες μας ότι δεν παίζει σαν incident!! :rolleyes: :wave2:

Παίζει αλλά τι σχέση έχει με το προηγούμενο ποστ σου?

Αν κάποιος πηγαίνει σταθερά στη λωρίδα του, είναι δική σου ευθύνη να τον προσπεράσεις με ασφάλεια. Αν συμβεί το παραπάνω, έχουμε τις εξής περιπτώσεις:

1. Προσπερνάς απελπιστικά αργά ώστε να σε βρει η στραβοτιμονιά του. Φταις.

2. Προσπερνάς χωρίς να κρατήσεις απόσταση ασφαλείας. Φταις.

3. Η στραβοτιμονιά σημαίνει και αλλαγή λωρίδας. Φταίει. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα το κάνει κάποιος αυτό χωρίς να κοιτάξει πίσω.

Ichigo
21/09/2011, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Παίζει αλλά τι σχέση έχει με το προηγούμενο ποστ σου?



Είναι οι συνέπειες του τι επικρατεί όταν υπάρχει ατιμωρησία για το οποίο όλοι μας παραπονιόμαστε αλλά διαμαρτυρόμαστε όταν μας κόβουν το μπουγιουρντί :rolleyes: :winka:


Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER




3. Η στραβοτιμονιά σημαίνει και αλλαγή λωρίδας. Φταίει. Αλλά αμφιβάλλω ότι θα το κάνει κάποιος αυτό χωρίς να κοιτάξει πίσω.



Οπότε αν το όχημα μας είναι σωστό τότε έχουμε και πολλές περισσότερες πιθανότητες για την αποφυγή του δυσάρεστου περιστατικού
:winka:

p@nos
21/09/2011, 23:30
epidi lchio les oti nane
ama karfo8is se kapoion apo PISO exis esi tin apoklistiki ef8ini...
ama pesi kapoios apo apotomi timonia pano soy(paei na pi oti briskesai dipla toy) o ka8reptis de ton kalipti gt idi briskese sti nekri gonia...se ka8e allagi katef8insis i sira ine flash, ka8reptis, elegxos tiflis gonias ke meta allagi porias...alla apoti fenete de kseris toso kala ton kokokok tou opoioy ise toso ipermaxos...

8a soy po ego pos ginonde ta atiximata...


apo kokkina parabiasi...apo stop paraviasi...apo me8ismenoys...apo edelos aprosektoys poy odigane sa na ine dikos toys o dromos...apo paranomes anastrofes...apo kinita...apo KAKO odostroma...apo parabiasi orioy...apo epikindini odigisi...ke arketa alla fisika


loipon aftoi ine merikoi logoi basiki gia toys opoioys bori na gini atixima...ne bori na klasis medes apo to monokilidro xoris sigastires ke apo ton paniko soy na pesis alla afto de kani epikindines tis elef8eres eksatmisis oyte to an den exis ka8reftes oute apo to an stigmiaia soy dimioyrgisi skepsis ena oxima xoris pinakida ke parasir8is apo to poli skepsimo ke pali pesis.... klp klp klp...


as dior8o8oyn ta parapano prota ke meta as perasoyn se ka8reftes flas pinakides exatmisis...
aaa ke as ma8oyn prota oi dies na odigane...


ke kati akoma fadazome opote blepis dia na kani soyza me ta stromata(afti poy krataei 3s ke ftani se ipsos diplomeni efimerida) fadazome kanis ke katagelia basi tis pinakidas toy eee?

BLiTzER
21/09/2011, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo


Οπότε αν το όχημα μας είναι σωστό τότε έχουμε και πολλές περισσότερες πιθανότητες για την αποφυγή του δυσάρεστου περιστατικού
:winka:

Γενικά, βάσει ΚΟΚ αυστηρά, είμαι παράνομος, αλλά αν ποτέ συμβεί οτιδήποτε λόγω αυτού, φυσικά δε θα παραπονεθώ. Ξέρω πολύ καλά τι και γιατί το κάνω.

Απλά βρίσκω τρομακτικά αστείο (τίποτα προσωπικό ε) το γεγονός ότι πάντα κατεβάζετε ένα απίστευτο σενάριο στο μυαλό σας για να κράξετε κάθε είδους "παρανομία".

* Δε φοράς κράνος, οπότε θα σε χτυπήσει μυγάκι, θα χάσεις τον έλεγχο και θα σκοτώσεις το 14χρονο κοριτσάκι μου και την παρέα του, απλοί περαστικοί, στο δρόμο τους για στο σχολείο. Τόσο τραγικό :(

* Δεν έχεις καθρέπτες, οπότε θα σε παρασύρει κάποιος και θα φταις !!!1111

* Δεν έχεις πινακίδα, οπότε όταν σκοτώσεις το παραπάνω κοριτσάκι, θα εξαφανιστείς και θα μετακομίσεις μόνιμα στη Χαβάη, απολαμβάνοντας τους καρπούς της πράξης σου.

* Δεν έχεις φλας, οπότε... χμ... δεν ξέρω, εδώ έχω κενό. Θα πάθεις ηλεκτροπληξία πατώντας κατά λάθος τον διακόπτη?!

chriscrypton
22/09/2011, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Το ειδα με τα ματια μου σημερα. Εξω απο το σπιτι μου, ομαδα διας σταματανε παπι που μολις ξεπαρκαρε και πηγε να φυγει αντιθετα. Του ραψανε κουστουμι κανονικοτατο.
Μεχρι σημερα δεν ειχα δει να ασχολειται κανεις με τετοια. Εδω αλλα κι αλλα στο δρομο κανουν πως δεν τα βλεπουν.
Να αρχισουμε κι εμεις να σημειωνουμε πινακιδες απο μπατσους που κανουν σουζες στους δρομους.. :rolleyes: :look:

:look: :eyepop:

dmf
22/09/2011, 00:46
τί?

chriscrypton
22/09/2011, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Το ειδα με τα ματια μου σημερα. Εξω απο το σπιτι μου, ομαδα διας σταματανε παπι που μολις ξεπαρκαρε και πηγε να φυγει αντιθετα. Του ραψανε κουστουμι κανονικοτατο.
Μεχρι σημερα δεν ειχα δει να ασχολειται κανεις με τετοια. Εδω αλλα κι αλλα στο δρομο κανουν πως δεν τα βλεπουν.
Να αρχισουμε κι εμεις να σημειωνουμε πινακιδες απο μπατσους που κανουν σουζες στους δρομους.. :rolleyes:

Εξεπλαγην με την περιπτωση

maron
22/09/2011, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Πας να με περάσεις από δεξιά η αριστερά δε βλέπω την τύφλα μου και με στραβοτιμονιά σε πετάω κάτω! Πες μας ότι δεν παίζει σαν incident!! :rolleyes: :wave2:

Μαλλον δεν οδηγεις σε αυτη την χωρα
ή δεν εχεις μοτο.

STOYBI
22/09/2011, 08:38
Λετε οτι ναναι.................


Με λιγα λογια..............


Κυκλοφορα οσο γουσταρεις παρανομα........

Κακο δικο σου αμα..........


Τσακιστεις λογο πχ καθρεφτων ( ας πουμε γαιτι εξαιτιας τους δεν πηρες χαμπαρι τον μαλακα που σε προσπερασε απο δεξια.....)

Η αμα.....

Πληρωνεις μια ζωη καποιον γιατι η αστυνομια σε βγαλει υπευθυνο λογο ελειψεως βασικου εξαρτηματος για την κυκλοφορια του οχηματος ( θελετε δεν θελετε τα δικαστηρια ετσι δουλευουν...)

Το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω με ποιο σκεφτικο τα βαζετε με τους μπατσους οταν σας γραφουν για δικαιολογημενη παρανομια ( οποια να ειναι αυτη, οσο και να ενοχλη η οχι...)

Εχω φαει του κοσμου τις κλησεις για διαφορες μ@λ@κιες κατα καιρους ποτε γιατι ....???

Δεν ρωτησα...!

Παιρνω τα ρισκα μου γιατι γουσταρω και απο εκει και περα δεχομαι τις συνεπειες..!

Να ευχαριστησω που με εγραψαν για αλλη παρανομια ( που δεν υπηρχε ) αλλα μειωνε το ποσο της κλησης μου εχει τυχει....

Να κατσω να τα βαλω με τον οποιο μπατσο γιατι γουσταρα να ξεσηκωνω τον κοσμο με την Ακραπα....

Δεν μου παει να το κανω.....!!


1.000.000 ανασφαλιστα οχηματα κυκλοφορουν γυρω μας παιδες.....!!!

Τι λετε... Να κατηγορησουμε τους μπατσους για φοροεισπραξη...???

Η να πληρωνουμε κανα 2χιλιαρο την ζημια μας...

Που θα επρεπε να πληρωσει η ασφαλιστικη του φταιχτη...???



:wave2:

nktR
22/09/2011, 09:50
και για να επανέλθουμε στο θέμα
μιλάω με δύο παιδιά από την τροχαία Πειραιά για την περίπτωση του maron.
Φιλοτιμήθηκαν και μου λένε:
Να πάρουμε τηλ τον τάδε να τον πάρει για να....
ώπα του λέω, δεν θέλουμε να βάλουμε άνθρωπο να την σβήσει άλλωστε θα το είχαμε κάνει ήδη.
θέλουμε να πράξουν τα αυτονόητα για μία κραυγαλέα περίπτωση λάθους !!
Και μου λένε κουνώντας το κεφάλι: μακάρι να μπορούσες να κάνεις τη δουλειά σου αξιοκρατικά....
κρίμα

maron σήμερα πήγαινε πάλι από εκεί

McTalas
22/09/2011, 09:57
υποσημειωση:

Για το ανασφαλιστο σας καλυπτει η ασφαλεια σας (εφοσον πληρωνετε την καλυψη), οποτε οταν σας τρακαρει καποιος ή εμπλακειτε σε τροχαιο, αμεσως τηλεφωνο τροχαια και ειστε μια χαρα καλυμενοι!

TheFace
22/09/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω με ποιο σκεφτικο τα βαζετε με τους μπατσους οταν σας γραφουν για δικαιολογημενη παρανομια ( οποια να ειναι αυτη, οσο και να ενοχλη η οχι...)



Με το σκεπτικο του οτι το παιζουν δικαιοι/αδεκαστοι και φυσικα μαγκες ΜΟΝΟ εκει που τους παιρνει... και δεν μιλαω μονο για κλησεις!

Αντιθετα αν πεσουν σε κανεναν επιφανη χαρτογιακα παει το τουμπεκι και η πιπα συννεφο!

Αν εφαρμοζαν την ισονομια σε ΟΛΟΥΣ αδιακριτως, εγω προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα με τη συγκεκριμενη ρατσα τετραποδων :wave2:

nktR
22/09/2011, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Το θεμα ειναι οτι εγω προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω με ποιο σκεφτικο τα βαζετε με τους μπατσους οταν σας γραφουν για δικαιολογημενη παρανομια ( οποια να ειναι αυτη, οσο και να ενοχλη η οχι...)


Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Με το σκεπτικο του οτι το παιζουν δικαιοι/αδεκαστοι και φυσικα μαγκες ΜΟΝΟ εκει που τους παιρνει... και δεν μιλαω μονο για κλησεις!

Αντιθετα αν πεσουν σε κανεναν επιφανη χαρτογιακα παει το τουμπεκι και η πιπα συννεφο!

Αν εφαρμοζαν την ισονομια σε ΟΛΟΥΣ αδιακριτως, εγω προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα με τη συγκεκριμενη ρατσα τετραποδων :wave2:

δηλαδή άλλα λέμε, άλλα διαβάζετε και άλλα συμπεραίνετε ?!?

Στο θέμα το συγκεκριμένο με την πινακίδα σε νόμιμη θέση και μοίρες αναφέρεστε? :hypnotize
ή απλώς συζητάμε το πως θα θέλαμε να ήταν το όλο θέμα του πολιτικού και κοινωνικού μας γίγνεσθαι?

TheFace
22/09/2011, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
δηλαδή άλλα λέμε, άλλα διαβάζετε και άλλα συμπεραίνετε ?!?

Στο θέμα το συγκεκριμένο με την πινακίδα σε νόμιμη θέση και μοίρες αναφέρεστε? :hypnotize
ή απλώς συζητάμε το πως θα θέλαμε να ήταν το όλο θέμα του πολιτικού και κοινωνικού μας γίγνεσθαι?

Φιλε εγω σταθηκα και απαντησα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ στην απορια του stoubi... γι' αυτο αλλωστε την απομονωσα στο quote!

Τωρα οσο αναφορα τις μοιρες της πινακιδας που λες, εμενα προσωπικα το θεμα δεν με πολυενδιαφερει (εδω ο κοσμος χανεται και το μΟυνι χτενιζεται!) και δεν προκειται να χασω τον υπνο μου... το αφηνω σε κατι τυπολατρες που αρεσκονται να βλεπουν το δεντρο και χανουν το δασος! :wave2:

STOYBI
22/09/2011, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Με το σκεπτικο του οτι το παιζουν δικαιοι/αδεκαστοι και φυσικα μαγκες ΜΟΝΟ εκει που τους παιρνει... και δεν μιλαω μονο για κλησεις!

Αντιθετα αν πεσουν σε κανεναν επιφανη χαρτογιακα παει το τουμπεκι και η πιπα συννεφο!

Αν εφαρμοζαν την ισονομια σε ΟΛΟΥΣ αδιακριτως, εγω προσωπικα δεν θα ειχα προβλημα με τη συγκεκριμενη ρατσα τετραποδων :wave2:

Οντως...........!!!

Αφου το πας ετσι ομως.....

Φυσικα δεν θα πρπει να σε ενοχλει οι παρανομιες του....

Νταλικερη.....

Ταξιτζη.....

Ιχ.........

Και παει λεγοντας....!!!


Σωστα...???


Αντιθετως με το ιδιο σκεπτικο σου θα περπει να φωναζουμε κι ολας για τα τικετα που εισπρατουν και αυτοι....!!!

Αν κανω καπου λαθος με διορθωνεις....!!!





:wave2:

STOYBI
22/09/2011, 15:28
Για ποιες μοιρες....???

Και ποια... Θεση πινακιδας μιλατε...??? :uplate:

Αλλου εχουμε παει τωρα..!

:wave2:

BLiTzER
22/09/2011, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Εχω φαει του κοσμου τις κλησεις για διαφορες μ@λ@κιες κατα καιρους ποτε γιατι ....???

Δεν ρωτησα...!

Παιρνω τα ρισκα μου γιατι γουσταρω και απο εκει και περα δεχομαι τις συνεπειες..!

Να ευχαριστησω που με εγραψαν για αλλη παρανομια ( που δεν υπηρχε ) αλλα μειωνε το ποσο της κλησης μου εχει τυχει....

Να κατσω να τα βαλω με τον οποιο μπατσο γιατι γουσταρα να ξεσηκωνω τον κοσμο με την Ακραπα....

Δεν μου παει να το κανω.....!!

+1000. Δεν έχω μιλήσει ποτέ άσχημα σε αστυνομικό, πάντα συμφωνούσα ότι έχει δίκιο όσον αφορά τις "παρανομίες" μου. Και, φυσικά, αν λάβω κλήση δε θα βάλω τα κλάματα, ούτε θα αρχίσω τα μπινελίκια. Απλά όσο μπορώ τους αποφεύγω γιατί βαριέμαι τη διαδικασία. Από χαρτιά είμαι πάντα νομιμότατος και δεν κάνω ποτέ καγκουριές (εντάξει, ίσως λίγο :P). Δεν έχω αρπάξει την παραμικρή κλήση ως τώρα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Οντως...........!!!

Αφου το πας ετσι ομως.....

Φυσικα δεν θα πρπει να σε ενοχλει οι παρανομιες του....

Νταλικερη.....

Ταξιτζη.....

Ιχ.........

Και παει λεγοντας....!!!


Σωστα...???


Εδώ μου τα χαλάς λίγο. Αν ο νταλικέρης/ταξιτζής/ιχής μπορεί να οδηγήσει χωρίς φλας, καθρέπτες, με το κινητό στο ένα χέρι και τον καφέ στο άλλο, χωρίς να θέτει τη ζωή ΜΟΥ σε κίνδυνο, τότε ευχαρίστως να το κάνει. Εγώ δεν έχω προκαλέσει ποτέ μου ούτε υποψία κορναρίσματος, όχι ατυχήματος.


Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Για ποιες μοιρες....???

Και ποια... Θεση πινακιδας μιλατε...??? :uplate:


Mε έχουν σταματήσει (με το ΧΤ) και μου την έχουν πει για την κλίση της πινακίδας, ενώ φαινόταν πεντακάθαρα και ήταν σαν καινούρια, ΠΑΝΩ στην ουρά του. Ο καθένας όπως τη βρίσκει....

Joyrider
22/09/2011, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Αν ο νταλικέρης/ταξιτζής/ιχής μπορεί να οδηγήσει χωρίς φλας, καθρέπτες, με το κινητό στο ένα χέρι και τον καφέ στο άλλο, χωρίς να θέτει τη ζωή ΜΟΥ σε κίνδυνο, τότε ευχαρίστως να το κάνει. Εγώ δεν έχω προκαλέσει ποτέ μου ούτε υποψία κορναρίσματος, όχι ατυχήματος.

:cry: :uplate:

Toumpas
23/09/2011, 11:55
Εγώ έχω καταλήξει οτι αυτό το φόρουμ αποτελείτε από δυο ειδών ανθρώπων.


Μπάτσους και Μαλιάδεςαλήτεςτσαντάκιδες, για αυτό τον λόγο..




Α Π Ο Χ Ω Ρ Ω



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer: :beer:

maron
23/09/2011, 12:22
:beer: :beer: :beer:

sernodas2
23/09/2011, 12:46
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Toumpas
[B]Εγώ έχω καταλήξει οτι αυτό το φόρουμ αποτελείτε από δυο ειδών ανθρώπων.


Μπάτσους και Μαλιάδεςαλήτεςτσαντάκιδες, για αυτό τον λόγο..



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

STOYBI
23/09/2011, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Toumpas
Εγώ έχω καταλήξει οτι αυτό το φόρουμ αποτελείτε από δυο ειδών ανθρώπων.


Μπάτσους και Μαλιάδεςαλήτεςτσαντάκιδες, για αυτό τον λόγο..




Α Π Ο Χ Ω Ρ Ω



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer: :beer:


Γιατι πρεπει μονο οι μαλιαδες ..........


Να ειναι αλητες και τσαντακηδες...???? :confused:

takis-kk
23/09/2011, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Toumpas


....... Α Π Ο Χ Ω Ρ Ω



Ξέχνα το !

Το Forum είναι σαν τα παλιά καφενεία , ίσως αποτελεί μετεξέλιξή τους , πολλοί διαφορετικοί τύποι με γνώμη, άποψη, συναντιούνται συζητούν συμφωνούν ή διαφωνούν καμιά φορά τσακώνονται πλην όμως κανένας δεν φεύγει..

Μάλλον αυτό τους κάνει τελικά όλους φίλους.

daz
23/09/2011, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Γιατι πρεπει μονο οι μαλιαδες ..........


Να ειναι αλητες και τσαντακηδες...???? :confused:


Κοίτα να δεις πως πάει..

Μπορείς κάλλιστα να έχεις μακρυά μαλλιά χωρίς να να είσαι αλήτης και τσαντάκιας.

Αν όμως είσαι αλήτης και τσαντάκιας έχεις σίγουρα μακρυά μαλλιά.

Έτσι ήταν πάντα! Νομίζεις πως ήταν τυχαίος ο νόμος 4000/1958 περί τεντυποισμου.

:lol: :wave2:

ASTRAKITCAR
13/11/2011, 20:54
μια ερωτηση.

η ομαδα ΔΙΑΣ νομιμοποιειται να βεβαιωνει τροχαιες παραβασεις?

απο οσο ξερω μονο η τροχαια και η αστυνομια εφ οσον εχει διδαχθει κοκ μπορει να τις βεβαιωσει..

οι ειδικοι φρουροι κατοχοι διπλωματος μοτο,μπορουν να βεβαιωσουν κλησεις?

υπαρχει καποιος που το εχει ψαξει?

gianhs8
13/11/2011, 22:51
εχω φιλο Δια και μια μερα κατι λεγαμε και μου ειπε οτι μπωρουν, και εμενα μου φανηκε παραξενο αλλα οντως ισχθει

BLACKGAS
13/11/2011, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gianhs8
εχω φιλο Δια ...

Κι εγώ γκόμενα την Ήρα αλλά τη σχόλασα γιατί έκανε πολύ ξενέρα κρεβάτι! :smokin:

SoulGR
14/11/2011, 02:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Κι εγώ γκόμενα την Ήρα αλλά τη σχόλασα γιατί έκανε πολύ ξενέρα κρεβάτι! :smokin: :lol: :lol:

panagiotis dim
14/11/2011, 06:46
βουλιαγμένης αριστερά πρός αλίμου

το φανάρι κόκκινο και περνάω με το ρεύμα που έρχεται απο γερουλάνου

τώρα οι ΔΙΑΣ η ερχονταν πίισω μου η έρχονταν απο γερουλάνου τέλος πάντων δεν τους είδα γιατί ουτως η αλλως πάντα περνάω με κόκκινο πλήν ΌΜΩΣ ΜΕ ΑΣΦΆΛΕΙΑ με σταματάνε στην ΑΛΙΜΟΥ

τα χέρια στο τιμόνι σιγά σιγά οι κινήσεις σας ηταν και επτά το πρωί ρε παιδιά τους λέω δεν είμαι κανένας αντιστασιακός Αυτό θα το κρίνουμε εμεις ο ενας ηταν πολύ αγριος και δεν επαιρνε απο λόγια
τελος παντων βγάζω το κράνος μου μετά απο άδεια γιατί είχανε τα χέρια στα μπιστόλια και αρχίζει να μου λέει τα πρόστιμα για κόκκινο 700 ευρώ αδεια δεν είχα μαζί μου ουτε ασφάλεια

μόνο ταυτότητα . δεν ξέρετε να οδηγείται κύριε . γιατί με στεναχωρείς του λέω πρωί πρωί . εσείς με στεναχωρείται να μου λέει ο ΔΙΑΣ . ημουνα παλιά στο μοτοκρός του λέω Κρίμα μου λέει γιατί δεεν εμαθες να οδηγείς ΡΕ ΜΗ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΊς ΤΟΥ ΛΈΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΆ ΜΟΥ . και ο άλλος δεν μίλαγε ευτυχώς εχω πάρει ενα κλαμμένο ύφος τους λέω εχω γνωστούς στην γαδα και στον πειραια . μου λέει να παω εκεί να μου την σβήσουν του λέω δεν τους ε΄χω φίλους για να μου σβήνουν κλησεις τέλος παντων μου δίνει πίσω ταυτότητα και μου λέιε να φύγω . του λέω ευχαριστώ αλλα΄με στεναχώρησες πρωι πρώί εσυ μου λέει με στεναχώρησες και παραλίγο να μας πάρουνε τα κλάμματα. τώρα πως τηνγλύτωσα ουτε εγώ ξέρω .

andgeo
14/11/2011, 08:52
τυχερό το 11880 τυχερόοοοοο !!!!

DimChios
14/11/2011, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
βουλιαγμένης αριστερά πρός αλίμου

το φανάρι κόκκινο και περνάω με το ρεύμα που έρχεται απο γερουλάνου

τώρα οι ΔΙΑΣ η ερχονταν πίισω μου η έρχονταν απο γερουλάνου τέλος πάντων δεν τους είδα γιατί ουτως η αλλως πάντα περνάω με κόκκινο πλήν ΌΜΩΣ ΜΕ ΑΣΦΆΛΕΙΑ με σταματάνε στην ΑΛΙΜΟΥ

τα χέρια στο τιμόνι σιγά σιγά οι κινήσεις σας ηταν και επτά το πρωί ρε παιδιά τους λέω δεν είμαι κανένας αντιστασιακός Αυτό θα το κρίνουμε εμεις ο ενας ηταν πολύ αγριος και δεν επαιρνε απο λόγια
τελος παντων βγάζω το κράνος μου μετά απο άδεια γιατί είχανε τα χέρια στα μπιστόλια και αρχίζει να μου λέει τα πρόστιμα για κόκκινο 700 ευρώ αδεια δεν είχα μαζί μου ουτε ασφάλεια

μόνο ταυτότητα . δεν ξέρετε να οδηγείται κύριε . γιατί με στεναχωρείς του λέω πρωί πρωί . εσείς με στεναχωρείται να μου λέει ο ΔΙΑΣ . ημουνα παλιά στο μοτοκρός του λέω Κρίμα μου λέει γιατί δεεν εμαθες να οδηγείς ΡΕ ΜΗ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΊς ΤΟΥ ΛΈΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΆ ΜΟΥ . και ο άλλος δεν μίλαγε ευτυχώς εχω πάρει ενα κλαμμένο ύφος τους λέω εχω γνωστούς στην γαδα και στον πειραια . μου λέει να παω εκεί να μου την σβήσουν του λέω δεν τους ε΄χω φίλους για να μου σβήνουν κλησεις τέλος παντων μου δίνει πίσω ταυτότητα και μου λέιε να φύγω . του λέω ευχαριστώ αλλα΄με στεναχώρησες πρωι πρώί εσυ μου λέει με στεναχώρησες και παραλίγο να μας πάρουνε τα κλάμματα. τώρα πως τηνγλύτωσα ουτε εγώ ξέρω .


εγω δεν υπηρχε περιπτωση να σε αφηνα σε χλωρο κλαρι!

:wave2:

Bowleno
14/11/2011, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
βουλιαγμένης αριστερά πρός αλίμου

το φανάρι κόκκινο και περνάω με το ρεύμα που έρχεται απο γερουλάνου

τώρα οι ΔΙΑΣ η ερχονταν πίισω μου η έρχονταν απο γερουλάνου τέλος πάντων δεν τους είδα γιατί ουτως η αλλως πάντα περνάω με κόκκινο πλήν ΌΜΩΣ ΜΕ ΑΣΦΆΛΕΙΑ με σταματάνε στην ΑΛΙΜΟΥ

τα χέρια στο τιμόνι σιγά σιγά οι κινήσεις σας ηταν και επτά το πρωί ρε παιδιά τους λέω δεν είμαι κανένας αντιστασιακός Αυτό θα το κρίνουμε εμεις ο ενας ηταν πολύ αγριος και δεν επαιρνε απο λόγια
τελος παντων βγάζω το κράνος μου μετά απο άδεια γιατί είχανε τα χέρια στα μπιστόλια και αρχίζει να μου λέει τα πρόστιμα για κόκκινο 700 ευρώ αδεια δεν είχα μαζί μου ουτε ασφάλεια

μόνο ταυτότητα . δεν ξέρετε να οδηγείται κύριε . γιατί με στεναχωρείς του λέω πρωί πρωί . εσείς με στεναχωρείται να μου λέει ο ΔΙΑΣ . ημουνα παλιά στο μοτοκρός του λέω Κρίμα μου λέει γιατί δεεν εμαθες να οδηγείς ΡΕ ΜΗ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΊς ΤΟΥ ΛΈΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΆ ΜΟΥ . και ο άλλος δεν μίλαγε ευτυχώς εχω πάρει ενα κλαμμένο ύφος τους λέω εχω γνωστούς στην γαδα και στον πειραια . μου λέει να παω εκεί να μου την σβήσουν του λέω δεν τους ε΄χω φίλους για να μου σβήνουν κλησεις τέλος παντων μου δίνει πίσω ταυτότητα και μου λέιε να φύγω . του λέω ευχαριστώ αλλα΄με στεναχώρησες πρωι πρώί εσυ μου λέει με στεναχώρησες και παραλίγο να μας πάρουνε τα κλάμματα. τώρα πως τηνγλύτωσα ουτε εγώ ξέρω .




Ηθικόν δίδαγμα; η πολλή στεναχώρια σώζει από κλήσεις; :look:

Ρε φίλε, έλεος, παραδέχεσαι ότι περνάς με κόκκινο και μάλιστα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ όπως λες και ζητάς να στην χαρίσουν; τι θα πάθεις αν περιμένεις 30 δεύτερα στο φανάρι; στην τελική φύγε 5-10 λεπτά νωρίτερα για να πας στην δουλειά σου, και πιο άνετος θα είσαι και πιο ασφαλής.
Για πόσο νομίζεις ότι θα γλυτώνεις τις κλήσεις; :rolleyes:

devil's animal
14/11/2011, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εγω δεν υπηρχε περιπτωση να σε αφηνα σε χλωρο κλαρι!

:wave2:

μμμμ...σκληρο αγορι....:blush:

chr1s_86
14/11/2011, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
βγιατί ουτως η αλλως πάντα περνάω με κόκκινο πλήν ΌΜΩΣ ΜΕ ΑΣΦΆΛΕΙΑ

:rotflmao: