PDA

View Full Version : Στριφτερός δρόμος πολύ κοντά στην Αθήνα???



stako
30/08/2005, 11:22
Εκτός από Πεντέλη ξέρετε κανέναν άλλο "στριφτερό" δρόμο με έστω κοντά στο μέτριο άσφαλτο κοντά στην Αθήνα? Αλλά εντός Αττικής please......:) Είπαμε, πολύ κοντά.....;)

(Πάρνηθα αποκλείεται καθώς δεν πολυ-κάνει για SS και motard (ακόμα!) δεν έχω!)

idi
30/08/2005, 11:33
Σουνιο ....αλλα ξες...

αερας+σκονη=μπαριερες

afrotwin
30/08/2005, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Εκτός από Πεντέλη ξέρετε κανέναν άλλο "στριφτερό" δρόμο με έστω κοντά στο μέτριο άσφαλτο κοντά στην Αθήνα? Αλλά εντός Αττικής please......:) Είπαμε, πολύ κοντά.....;)

(Πάρνηθα αποκλείεται καθώς δεν πολυ-κάνει για SS και motard (ακόμα!) δεν έχω!)

ke vevea kseroume ala den to leme giati 8a mazeftite oloi ke den 8a mporoume na kanoume tin doulia mas leme....

mia lisi ine na foresis tin pinakida apo to papi tou gitona i ke xoris pinakida ke na mpis atiki odo

ke mia ali lisi ine na paris kana computer game ke na katsis spiti sou na mpenis ke afova
ke me pano apo 40 xiliometra stis strofes....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dodos_1
30/08/2005, 11:35
Ενα καλό κομμάτι είναι Καπανδρίτι-Γραμματικό.Φτάνοντας στο Καπανδρίτι λίγο πριν μπείς μέσα υπάρχει μια διχάλα.εκεί στρίβεις δεξιά και...καλή διασκέδαση!:) :wave2:

stako
30/08/2005, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Σουνιο ....αλλα ξες...

αερας+σκονη=μπαριερες

Το ξέχασα αυτό, σωστά, αν και είναι λίγο μακριούτσικα και θες χρόνο να φτάσεις.......:(

Άσε που από παραλία έχει φοβηθεί το μάτι μου με όλους τους Σουμάχερ που κυκλοφορούν εκεί..........:(

Από Αττική Οδό είναι πιο γρήγορα και μπορείς και να το πατήσεις για τελικές και μετά την Αττική Οδο καθώς ο δρόμος προσφέρεται για κάτι τέτοιο (με προσοχή στις διασταυρώσεις όμως) αλλά μετά έχει κάπου 5-10 χλμ μαύρο χάλι δρόμο μετά το Λαύριο.......

Οπότε πάει μία η άλλη από ΑΟ ή παραλιακά από θέμα χρόνου.......

Αλλά πίνεις καφέ με ΘΕΑ όταν φτάσεις! :)

stako
30/08/2005, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
Ενα καλό κομμάτι είναι Καπανδρίτι-Γραμματικό.Φτάνοντας στο Καπανδρίτι λίγο πριν μπείς μέσα υπάρχει μια διχάλα.εκεί στρίβεις δεξιά και...καλή διασκέδαση!:) :wave2:

Thanks, θα το δοκιμάσω! :)

illuminatios
30/08/2005, 12:13
και βεβαια η .....




















































































ΚΑΛΛΙΡΡΟΗΣ !!!!!!!!!!


αλλα πρόσεχε ένα ντουκατι που ψαχνει πελατες εκει

Gandalf dr685sm
30/08/2005, 12:13
Στην Αττική πέρα απο την Πεντέλη και τον Διόνυσο δεν υπάρχει.
Τουλάχιστον όσον αφορά την ποιότητα ασφάλτου και την ησυχία που επικρατεί εκεί ειδικά χειμώνα.

Απο εκεί και πέρα ,αν το καλοσκεφτείς ακριβώς τα ίδια χιλιόμετρα είναι και για Ισθμό , αν κατευθυνθείς απο παλαιά Ε.Ο.
Και είναι και αρκετά καλά πλέον μιας και είναι πολύ λίγοι που την επιλέγουν.

Gandalf

stako
30/08/2005, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
και βεβαια η .....

ΚΑΛΛΙΡΡΟΗΣ !!!!!!!!!!

αλλα πρόσεχε ένα ντουκατι που ψαχνει πελατες εκει

Το έχω υπ'οψη μου αυτό το Ducati.....:)

stako
30/08/2005, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Στην Αττική πέρα απο την Πεντέλη και τον Διόνυσο δεν υπάρχει.
Τουλάχιστον όσον αφορά την ποιότητα ασφάλτου και την ησυχία που επικρατεί εκεί ειδικά χειμώνα.

Απο εκεί και πέρα ,αν το καλοσκεφτείς ακριβώς τα ίδια χιλιόμετρα είναι και για Ισθμό , αν κατευθυνθείς απο παλαιά Ε.Ο.
Και είναι και αρκετά καλά πλέον μιας και είναι πολύ λίγοι που την επιλέγουν.

Gandalf

Διόνυσο? Διαφώτισε με λίγο, που πέφτει αυτό???

Για Ισθμό εννοείς η διαδρομή της παλιάς ΕΟ μέχρι εκεί ε?

dodos_1
30/08/2005, 12:31
Αλλη διαδρομή είναι για το Πόρτο Γερμενό.Αλλά προσοχή στο κατέβασμα για εκεί.:wave2:

Polifer
30/08/2005, 12:34
Τερμα Μαραθώνος!! Οταν δεν έχει κίνηση ΦΕΤΕΣ στις στροφές μέχρι να σου πεταχτεί σκύλος και να σκοτωθείς!

:evil: :evil: :evil:

stako
30/08/2005, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
Αλλη διαδρομή είναι για το Πόρτο Γερμενό.Αλλά προσοχή στο κατέβασμα για εκεί.:wave2:

Πόρτο Γερμενό??? Είχα ξεκινήσει για εκεί γιατί ήθελα να δω το μέρος αν αξίζει για μπάνιο πριν κανά μήνα και γύρισα πίσω στα μισά! Ο δρόμος πρέπει να είναι ο χειρότερος στην Ελλάδα.......! Όλο άσχημα μπαλώματα, λακούβες, συνέχεια χοροπηδούσε το gsxr............

Δεν ξέρω αν μιλάμε για την ίδια διαδρομή αλλά νομίζω μόνο με ένα τρόπο πας προς τα εκεί, στο χάρτη τουλάχιστον δεν είχε άλλο δρόμο.

StarSailor
30/08/2005, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako

Από Αττική Οδό είναι πιο γρήγορα και μπορείς και να το πατήσεις για τελικές και μετά την Αττική Οδο καθώς ο δρόμος προσφέρεται για κάτι τέτοιο (με προσοχή στις διασταυρώσεις όμως) αλλά μετά έχει κάπου 5-10 χλμ μαύρο χάλι δρόμο μετά το Λαύριο.......


Kαι επίσης πολύ προσοχή στο μπλόκο της τροχαίας που τη στήνει πολύ συχνά ΣΚ στη κατηφόρα λίγα χλμ πριν στενέψει ο δρόμος φτάνοντας Λαύριο ή στα πρώτα φανάρια φεύγοντας από Λαύριο.

Διόνυσος εκτός ότι γλυστράει πολύ πάνε και γλήγοροι με αμάξια και συχνά φεύγουν από κάτω, στο αντίθετο κλπ οπότε δε λέει. Είναι ο δρόμος που κατεβαίνει από Άγιο Πέτρο (στο τέλος του κομματιού της Πεντέλης στη καφετέρια το Πανόραμα) μέχρι το Διόνυσο

Επίσης Πεντέλη ΣΚ δε λέει γιατί είναι γεμάτο με πηγμένες οικογένειες με παιδάκια που πάνε να απολαύσουν τη φύση και μπορεί να κάνεις κανένα χαλκομανία

lospsi
30/08/2005, 12:37
απο οσο θυμαμαι, ο Διονυσος ειχε κακη ποιοτητα ασφαλτου.

Κανοντας μια μικρη μετατροπη στην διαδρομη για Γραμματικο, φτανοντας Καπανδριτι ΔΕΝ στριβουμε πουθενα και συνεχιζουμε για Καλαμο. 10χλμ καλης ασφαλτου και αρκετα καλο στροφιλικι διασχιζοντας το βουνο. Φτανοντας Καλαμο, στριβετε για Αγ. Αποστολους και κατηφοριζετε. Προσοχη, ψιλογλυστραει. Καφεδακι στην Oscar (η οπου αλλου θελετε τελωςπαντων...) και Νο1 ηλιοβασιλεμα στο Fidel (νεο μαγαζι).

Υπαρχει και μια καλη διαδρομη προς Γερακα, σε καποια εξοδο της ΑΟ αντι να μπεις Μεσογειων, συνεχιζεις απεναντι. Μου ειχαν πει οτι ειναι καλη διαδρομη αλλα δεν την εκανα γιατι το εμαθα κατοπιν εορτης και αφου επεστρεψα το Tuono στον Μπολασικη.:rolleyes:

dodos_1
30/08/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Διόνυσο? Διαφώτισε με λίγο, που πέφτει αυτό???

Για Ισθμό εννοείς η διαδρομή της παλιάς ΕΟ μέχρι εκεί ε?
Η διαδρομή της παλιάς ΕΟ για ισθμό είναι γεμάτο εξοχικά,ξενοδοχεία,χωριά και παραλίες με κόσμο.Για τώρα δεν προσφέρεται λόγω πολυκοσμίας γενικότερα αυτή τη περίοδο.

stako
30/08/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Τερμα Μαραθώνος!! Οταν δεν έχει κίνηση ΦΕΤΕΣ στις στροφές μέχρι να σου πεταχτεί σκύλος και να σκοτωθείς!

:evil: :evil: :evil:

Ναι αλλά δεν είναι ψιλοανοιχτή διαδρομή με πολλά? Για κάτι τέτοιο είναι μάλλον καλύτερα από τέλος Αττικής Οδού μέχρι Λαύριο, πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια. ;)

dodos_1
30/08/2005, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Πόρτο Γερμενό??? Είχα ξεκινήσει για εκεί γιατί ήθελα να δω το μέρος αν αξίζει για μπάνιο πριν κανά μήνα και γύρισα πίσω στα μισά! Ο δρόμος πρέπει να είναι ο χειρότερος στην Ελλάδα.......! Όλο άσχημα μπαλώματα, λακούβες, συνέχεια χοροπηδούσε το gsxr............

Δεν ξέρω αν μιλάμε για την ίδια διαδρομή αλλά νομίζω μόνο με ένα τρόπο πας προς τα εκεί, στο χάρτη τουλάχιστον δεν είχε άλλο δρόμο.
Βγήκες ΕΟ Αθηνων-Κορίνθου και έστριψες δεξιά στο ύψος της Ελευσίνας στον κανούργιο κόμβο.Και συνέχισες όπως πάει ο δρόμος που συναντάς τις ταβέρνες( Αγ.Σωτήρα) και μετα στρίβεις αριστερά για Βίλλια-Πορτο Γερμενό.Ετσι πήγες;

Εγω έχω να πάω 2 χρόνια εκεί.

dodos_1
30/08/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi
απο οσο θυμαμαι, ο Διονυσος ειχε κακη ποιοτητα ασφαλτου.

Κανοντας μια μικρη μετατροπη στην διαδρομη για Γραμματικο, φτανοντας Καπανδριτι ΔΕΝ στριβουμε πουθενα και συνεχιζουμε για Καλαμο. 10χλμ καλης ασφαλτου και αρκετα καλο στροφιλικι διασχιζοντας το βουνο. Φτανοντας Καλαμο, στριβετε για Αγ. Αποστολους και κατηφοριζετε. Προσοχη, ψιλογλυστραει. Καφεδακι στην Oscar (η οπου αλλου θελετε τελωςπαντων...) και Νο1 ηλιοβασιλεμα στο Fidel (νεο μαγαζι).

Υπαρχει και μια καλη διαδρομη προς Γερακα, σε καποια εξοδο της ΑΟ αντι να μπεις Μεσογειων, συνεχιζεις απεναντι. Μου ειχαν πει οτι ειναι καλη διαδρομη αλλα δεν την εκανα γιατι το εμαθα κατοπιν εορτης και αφου επεστρεψα το Tuono στον Μπολασικη.:rolleyes:
Τσέκαρε τα μαιλ σου.σου έστειλα τις φωτό του Τουόνο.Στείλε και πμ να τα πούμε.

AFTER
30/08/2005, 12:49
Παντως για πολλα χμ/ω ο δρομος για Λαυριο απο ΑΟ λεει.

Απιστευτη ορατοτητα, τελεια ασφαλτος και ανοικτες καμπες για 200+!
Σε μια απο αυτες επιασα 260 και δεν το πιστευα οτι εστριβα με τοσα(σε ευθεια το ειχα παει μεχρι 250)

Βεβαια μην φανταστειτε οτι ημουνα φετα,αλλα με τετοιες ταχυτητες ακομα και η πιο ανοιχτη στροφη ειναι κλειστη!

Για βορεια προαστια δυστυχως κατι καλυτερο απο Πεντελη δεν μπορω να φανταστω!

Το οτι ειναι σχετικα αδεια(ειδικα τωρα που πολυ επιλεγουν την Μαραθωνος),ειναι σημαντικο.

stako
30/08/2005, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
Βγήκες ΕΟ Αθηνων-Κορίνθου και έστριψες δεξιά στο ύψος της Ελευσίνας στον κανούργιο κόμβο.Και συνέχισες όπως πάει ο δρόμος που συναντάς τις ταβέρνες( Αγ.Σωτήρα) και μετα στρίβεις αριστερά για Βίλλια-Πορτο Γερμενό.Ετσι πήγες;

Εγω έχω να πάω 2 χρόνια εκεί.

Ναι από εκεί αν θυμάμαι καλά πήγα. Ήταν χάλια ο δρόμος, θέλει ΠΟΛΥ προσοχή.

Ίσως να χάλασε από τα χιόνια και τον μπαλώσαν όπως οπώς μετά.......

stako
30/08/2005, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
Kαι επίσης πολύ προσοχή στο μπλόκο της τροχαίας που τη στήνει πολύ συχνά ΣΚ στη κατηφόρα λίγα χλμ πριν στενέψει ο δρόμος φτάνοντας Λαύριο ή στα πρώτα φανάρια φεύγοντας από Λαύριο.

Διόνυσος εκτός ότι γλυστράει πολύ πάνε και γλήγοροι με αμάξια και συχνά φεύγουν από κάτω, στο αντίθετο κλπ οπότε δε λέει. Είναι ο δρόμος που κατεβαίνει από Άγιο Πέτρο (στο τέλος του κομματιού της Πεντέλης στη καφετέρια το Πανόραμα) μέχρι το Διόνυσο

Επίσης Πεντέλη ΣΚ δε λέει γιατί είναι γεμάτο με πηγμένες οικογένειες με παιδάκια που πάνε να απολαύσουν τη φύση και μπορεί να κάνεις κανένα χαλκομανία

Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες, σε ευχαριστώ!

stako
30/08/2005, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi
απο οσο θυμαμαι, ο Διονυσος ειχε κακη ποιοτητα ασφαλτου.

Κανοντας μια μικρη μετατροπη στην διαδρομη για Γραμματικο, φτανοντας Καπανδριτι ΔΕΝ στριβουμε πουθενα και συνεχιζουμε για Καλαμο. 10χλμ καλης ασφαλτου και αρκετα καλο στροφιλικι διασχιζοντας το βουνο. Φτανοντας Καλαμο, στριβετε για Αγ. Αποστολους και κατηφοριζετε. Προσοχη, ψιλογλυστραει. Καφεδακι στην Oscar (η οπου αλλου θελετε τελωςπαντων...) και Νο1 ηλιοβασιλεμα στο Fidel (νεο μαγαζι).

Υπαρχει και μια καλη διαδρομη προς Γερακα, σε καποια εξοδο της ΑΟ αντι να μπεις Μεσογειων, συνεχιζεις απεναντι. Μου ειχαν πει οτι ειναι καλη διαδρομη αλλα δεν την εκανα γιατι το εμαθα κατοπιν εορτης και αφου επεστρεψα το Tuono στον Μπολασικη.:rolleyes:

Θα κοιτάξω τον χάρτη και θα την κάνω την πρώτη διαδρομή που έγραψες, ίσως σήμερα.

Thanks :)

KeLeYTiS
30/08/2005, 13:42
ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΟΡΤΟ ΓΕΡΜΕΝΟΟΟΟΟΟ :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

stako
30/08/2005, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΟΡΤΟ ΓΕΡΜΕΝΟΟΟΟΟΟ :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Why ωρέ παλουκάρι???

Noela
30/08/2005, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΠΟΡΤΟ ΓΕΡΜΕΝΟΟΟΟΟΟ :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Έλα μωρε μη κάνεις έτσι, όλα φτιάχνονται. Ή όχι; :confused:
Καμιά εκτίμηση;


Και ήταν κούκλα το μωβάκι:rolleyes:

Gandalf dr685sm
30/08/2005, 14:07
πάμε ξανά.

Απο Διόνυσο πλέον είναι εντάξει καθώς έχει στρωθεί νέα άσφαλτος. (Πότε πήγατε αλήθεια τελευταία φορά;..να δώ αν συμπέφτουν οι εντυπώσεις μας).Πάντως με το DR πήγαινα αέρα.

όντως καλοκαίρι έχει κόσμο.Οχι απο Οκτώβρη και μετά όμως, καθώς η μοναδική κατάληξη του δρόμου είναι η Ν.Μάκρη και προτιμούν την Α.Οδό για εκεί.

Για την άλλη διαδρομή απο Μαραθώνα , δεν νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο για SS, καθώς είναι πολύ σφιχτή και ειδικά στο φράγμα , πρίν και μετά, η άσφαλτος είναι συντηρημένη με το καλύτερο παρκέ.

Αυτές είναι πληροφορίες ενός Σ/Κ παλιές , μιας και το περασμένο έκανα τις διαδρομές.





Gandalf

KeLeYTiS
30/08/2005, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Noela
Έλα μωρε μη κάνεις έτσι, όλα φτιάχνονται. Ή όχι; :confused:
Καμιά εκτίμηση;


Και ήταν κούκλα το μωβάκι:rolleyes:

Eσπασε η μπιελα και πηγε να βρει το καρτερ...

Πρωτη εκτιμηση ηταν μοτερ τωρα που κοιταμε τιμες (εκτος στροφαλου που ειναι πανακριβος) ισως και να επισκευαζεται....

:bawl: :bawl:

stako
30/08/2005, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
πάμε ξανά.

Απο Διόνυσο πλέον είναι εντάξει καθώς έχει στρωθεί νέα άσφαλτος. (Πότε πήγατε αλήθεια τελευταία φορά;..να δώ αν συμπέφτουν οι εντυπώσεις μας).Πάντως με το DR πήγαινα αέρα.

όντως καλοκαίρι έχει κόσμο.Οχι απο Οκτώβρη και μετά όμως, καθώς η μοναδική κατάληξη του δρόμου είναι η Ν.Μάκρη και προτιμούν την Α.Οδό για εκεί.

Για την άλλη διαδρομή απο Μαραθώνα , δεν νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο για SS, καθώς είναι πολύ σφιχτή και ειδικά στο φράγμα , πρίν και μετά, η άσφαλτος είναι συντηρημένη με το καλύτερο παρκέ.

Αυτές είναι πληροφορίες ενός Σ/Κ παλιές , μιας και το περασμένο έκανα τις διαδρομές.

Gandalf

Βρε παίδες όλα καλά αλλά δεν μου είπατε, Διόνυσο πως πάς??? Είναι συνέχεια του δρόμου από Πεντέλη???

Αν όχι σήμερα, αύριο θα την κάνω την διαδρομη προς Πεντέλη.

stako
30/08/2005, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Eσπασε η μπιελα και πηγε να βρει το καρτερ...

Πρωτη εκτιμηση ηταν μοτερ τωρα που κοιταμε τιμες (εκτος στροφαλου που ειναι πανακριβος) ισως και να επισκευαζεται....

:bawl: :bawl:

Κρίμα ρε συ, τώρα κατανοητό γιατί να μην λέμε για το ακατανόμαστο μέρος........

Gandalf dr685sm
30/08/2005, 14:46
Διόνυσος.


Προχωράς απο Κηφισίας, περνάς τον τροχονόμο, συνεχίζεις , περνάς το φανάρι της Ερυθραίας, την Αγ.Μαρίνα Εκάλης στο δεξί σου χέρι, περνάς και τον ΟΤΕ στην Εκάλη στο αριστερό σου χέρι και συνεχίζεις όλο ευθεία. Πας πλέον για Αγ.Στέφανο. Συνεχίζεις και σε κάποια στιγμή βλέπεις φανάρι και ταμπέλα που λέει προς Διόνυσο - Ν.Μάκρη.

Κάνεις δεξιά εκεί και συνεχίζεις.Τα στροφιλίκια ξεκινούν αργότερα, αμέσως μετά το γήπεδο ποδοσφαίρου στο αριστερό σου χέρι.

Προσοχή μόνο στην στορφή του Γερμανικού Νεκροταφείου , στο δεξί σου χέρι , καθώς έχει έξοδο λατομείου εκεί.

Καλά στροφιλίκια.:winka:


Gandalf

stako
30/08/2005, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Διόνυσος.


Προχωράς απο Κηφισίας, περνάς τον τροχονόμο, συνεχίζεις , περνάς το φανάρι της Ερυθραίας, την Αγ.Μαρίνα Εκάλης στο δεξί σου χέρι, περνάς και τον ΟΤΕ στην Εκάλη στο αριστερό σου χέρι και συνεχίζεις όλο ευθεία. Πας πλέον για Αγ.Στέφανο. Συνεχίζεις και σε κάποια στιγμή βλέπεις φανάρι και ταμπέλα που λέει προς Διόνυσο - Ν.Μάκρη.

Κάνεις δεξιά εκεί και συνεχίζεις.Τα στροφιλίκια ξεκινούν αργότερα, αμέσως μετά το γήπεδο ποδοσφαίρου στο αριστερό σου χέρι.

Προσοχή μόνο στην στορφή του Γερμανικού Νεκροταφείου , στο δεξί σου χέρι , καθώς έχει έξοδο λατομείου εκεί.

Καλά στροφιλίκια.:winka:


Gandalf

Ευχαριστώ, να'σαι καλά :)

tzervas
03/09/2005, 21:34
Συμφωνώ με τις περιοχές Καπανδρίτι,Γραμματικό και Κάλαμος.Πήγα και πρόσφατα για να δω που έπεσε το boeing της Hellios και έχει συνεχής στροφές με αρκετά καλή ορατότητα και πολύ καλή άσφαλτο.Στο τέλος κάθεσαι και για καφεδάκι στα μέρη που σου ανέφεραν πιο πριν ή συνεχίζεις προς Σκάλα Ωρωπού για πολυκοσμία.Μετά επιστροφή από Εθνική ξεκούραστα.

n1k3man
03/09/2005, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzervas
Συμφωνώ με τις περιοχές Καπανδρίτι,Γραμματικό και Κάλαμος.Πήγα και πρόσφατα για να δω που έπεσε το boeing της Hellios και έχει συνεχής στροφές με αρκετά καλή ορατότητα και πολύ καλή άσφαλτο.Στο τέλος κάθεσαι και για καφεδάκι στα μέρη που σου ανέφεραν πιο πριν ή συνεχίζεις προς Σκάλα Ωρωπού για πολυκοσμία.Μετά επιστροφή από Εθνική ξεκούραστα.

+1 αλλα και με αναβαση μετα στο γυρισμο για διπλη δοση! :beer:

LanosXR125
04/09/2005, 04:27
Παλη καλα που οι περισσοτεροι εχετε street ντρεπομαι για λογαριασμο σας. Λοιπον φιλε μου θα μπεις αττικη οδο και θα βγεις παραμεθωριο Υμμητου προς βυρωνα κα τετοιε περιοχες. Αλλη μια λυση ειναι απο Διονυσσο προς Νεα Μακρη αλλα δεν πεζει πολυ καλλη ασφαλτο και ετσι σου προτεινω το πρωτο που εχει ασφαλτο αττικης οδου. Καλο λιωσσημο

stako
05/09/2005, 09:03
Πήγα την περασμένη Πέμπτη απόγευμα αν θυμάμαι καλά από Καπανδρίτι προς Κάλαμο, δεν ξέρω αν την κάνατε πρόσφατα τη διαδρομή αλλά είναι εντελώς ακατάλληλη για ss...... Ο δρόμος αλλού είναι πολύ στενός και αλλού γεμάτο μπαλώματα και λακούβες. Έχει ένα καλό σημείο αλλά είναι πολύ μικρό, 1,5-2 χλμ. Φαντάζομαι δεν πήγα από λάθος δρόμο, θα ποστάρω χάρτη με τη διαδρομή με την πρώτη ευκαιρία.

Θα δοκιμάσω και τις υπόλοιπες διαδρομές μέσα στη βδομάδα, thanks ;)

Xlitos
06/09/2005, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
πάμε ξανά.

Απο Διόνυσο πλέον είναι εντάξει καθώς έχει στρωθεί νέα άσφαλτος. (Πότε πήγατε αλήθεια τελευταία φορά;..να δώ αν συμπέφτουν οι εντυπώσεις μας).Πάντως με το DR πήγαινα αέρα.


Gandalf

Eίχα πολύ καιρό να παω απο Διόνυσο και σήμερα που βγήκα για τσάρκα είπα να περάσω να δω τι άλλαξε.Ε δεν άλλαξε τίποτα,κλειστά γλυστερά στροφιλίκια με αρκετές ανωμαλίες όχι ότι καλύτερο για ss δηλαδή...για μοτάρντ ίσως είναι καλά.
Πάντως πολύ όμορφη διαδρομή. :smilea:

AFTER
06/09/2005, 21:01
Ειπα και γω, για τον Διονυσο.....

Στρωθηκε ασφαλτος την προηγουμενη βδομαδα και δεν το καταλαβα?

Μα ακομα και ασφαλτος να στρωθει ειναι πολυ κλειστα!

Ενω Πεντελη....εχει γινει ιδιοτικη μου πιστα δοκιμων:a54: :a2:

stako
07/09/2005, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ειπα και γω, για τον Διονυσο.....

Στρωθηκε ασφαλτος την προηγουμενη βδομαδα και δεν το καταλαβα?

Μα ακομα και ασφαλτος να στρωθει ειναι πολυ κλειστα!

Ενω Πεντελη....εχει γινει ιδιοτικη μου πιστα δοκιμων:a54: :a2:

After αν τυχόν ξαναπάς στείλε κανά pm αν θες να πάμε μαζί. Εγώ αυτή τη βδομάδα όλο και κάποιο απόγευμα θα παω προς τα εκεί.

:wave2:

Tigas
07/09/2005, 08:22
ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΣΤΡΙΦΤΕΡΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΤΛ.
ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΚΑΒΛΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΤΩΠΙΚΕΣ ΣΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΔΙΟΝΥΣΟ , ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ.

stako
07/09/2005, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΣΤΡΙΦΤΕΡΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΤΛ.
ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΔΙΟ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΕΚΑΒΛΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΕΣ ΟΙ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΤΩΠΙΚΕΣ ΣΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΔΙΟΝΥΣΟ , ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ.

Thanks Σταύρο, όσο μπορούμε και γίνεται προσέχουμε, βέβαια και αυτό δεν αρκεί πολλές φορές......:(

Πάντως καθημερινές πρέπει να είναι πιο χαλαρά τα πράματα νομίζω, ή κάνω λάθος?

AFTER
07/09/2005, 08:31
Να περιμενεις call, stako :wave2:

Tigas
07/09/2005, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Thanks Σταύρο, όσο μπορούμε και γίνεται προσέχουμε, βέβαια και αυτό δεν αρκεί πολλές φορές......:(

Πάντως καθημερινές πρέπει να είναι πιο χαλαρά τα πράματα νομίζω, ή κάνω λάθος?

EKTOΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΡΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΟΣ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΕΝΑ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΛΑΤΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ.
ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΑΝΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΄΄ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ΄΄.

AFTER
07/09/2005, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
EKTOΣ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΠΑΡΙΕΡΕΣ ΚΑΙ ΓΚΡΕΜΟΣ ΣΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΕΝΑ.
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΛΑΤΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΚΙΝΗΣΗ.
ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΠΑΝΕ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΄΄ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ΄΄.

Δεν αντιλεγω,αλλα καλυτερα απο λιμανακια(καμια σχεση) και απο λυσσασματα μεσα στην πολη!

Μηπως το Σουνιο ειναι καλυτερο?....

Τι να κανουμε,δεν εχουμε παντα την δυνατοτητα/χρονο να φευγουμε μακρια

Lazio
07/09/2005, 08:54
βραδυ διονυσος και πεντελη ειναι ο ιδιος ο χαρος. μεχρι και αγωνιστηκα κουτια εχω δει να πανε φετες

stako
07/09/2005, 08:59
Σταύρο συμφωνώ μαζί σου αλλά όπως είπε κι ο After δεν γίνεται πάντα να πηγαίνουμε μέχρι Επίδαυρο-Άγιο-Ναύπακτο κτλ....... Είναι και πολλά τα χιλιόμετρα και καθημερινές απλά δεν γίνεται......:( Μην φαντάζεσαι competition φάσεις έτσι κι αλλιώς, απλά να ρολάρει η μηχανή, βολτίτσα βασικά, από το να πας για καφέ από εδώ και από εκεί καλύτερα να τον πιείς "σπαστό" στο βουνό.....

Για μένα η μηχανή είναι εργαλείο "ευτυχίας" για να το θέσω με μια λέξη, και μου λείπει αν δεν το χρησιμοποιώ και τις καθημερινές. Για αυτό και η αναζήτηση κοντινής διαδρομής. Μέσα στην πόλη όπως και να το κάνεις και κουράζεσαι με το SS και είσαι μέσα στον κίνδυνο.....:(

PS. ΦΥΣΙΚΑ και δεν μιλάμε για βράδυ! Βράδυ ζήτημα να έχω οδηγήσει 5-6 φορές 9 μήνες που έχω τη μηχανή! Μόνο απόγευμα για τις εποχές που έχει φως, δλδ το πολύ μέχρι Οκτώβρη και από Απρίλη-Μάη πάλι ;)

AFTER
07/09/2005, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
βραδυ διονυσος και πεντελη ειναι ο ιδιος ο χαρος. μεχρι και αγωνιστηκα κουτια εχω δει να πανε φετες

Ε δεν παμε και στις 2 τα ξημερωματα....

Πλεον με την νεα ''Μαραθωνος'' ολο και λιγοτερα κουτια περνανε απο την πεντελη, και ειδικα καθημερινες ειναι αδεια(αντε να δω 4-5 αμαξια σε καθε περασμα απο μαραθωνος μεχρι εκει που αρχιζει να κατεβαινει για Νεα Πεντελη.
Θελει προσοχη απλως σε 2-3 σημεια που εχει κατι παρκινγκ αριστερα-δεξια,για να μην πεταχτει κανεις(αν και καθημερινες δεν παταει κανεις εκει)
Μερικες στροφες ομως που εχει ειναι οτι πρεπει για πειραματισμους(περισσοτερο για κληση,οχι για ταχυτητα)

Σε εμενα παντως που θελω 10 λεπτα για φτασω στο στροφιλικι, ειναι οτι πρεπει

Lazio
07/09/2005, 09:24
και εγω μιας και ειμαι απο βορεια μου ειναι κοντα αυτες οι διαδρομες αλλα προτιμω να παω απο φραγμα Μαραθωνα ειναι πολυ πιο ομορφα ησυχα βεβαια η ποιοτητα του δρομου δεν ειναι και η καλυτερη :smokin:

Tigas
07/09/2005, 09:25
EAN EINAI ΓΙΑ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ, ΤΟΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΑ, ΤΟ ΤΑΤΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ, Η ΠΑΡΝΗΘΑ, ΤΟ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ, ΩΡΟΠΟΣ
ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΡΟΜΟ, ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ.

stako
07/09/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
EAN EINAI ΓΙΑ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ, ΤΟΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΡΑΓΜΑ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΑ, ΤΟ ΤΑΤΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΑΦΟΥΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ, Η ΠΑΡΝΗΘΑ, ΤΟ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ, ΩΡΟΠΟΣ
ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΡΟΜΟ, ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ.

Ωραία, θα τα δούμε κι αυτά, μόνη ένσταση το Καπανδρίτι που ή πήγα λάθος ή έχετε καιρό να πάτε και έχει χαλάσει ο δρόμος.....

Thanks!

:wave2: :wave2: :wave2:

AFTER
07/09/2005, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ωραία, θα τα δούμε κι αυτά, μόνη ένσταση το Καπανδρίτι που ή πήγα λάθος ή έχετε καιρό να πάτε και έχει χαλάσει ο δρόμος.....

Thanks!

:wave2: :wave2: :wave2:

Περασα εγω βραδυ,οπως γυρναγα απο Ορωπο,και μπορω να πω οτι ηταν πολυ καλα(επεστρεφα απο Αγ.Αποστολους)!
Θα επισκεφτω και μερα :rolleyes:

tzervas
07/09/2005, 11:50
Όπως ανεβαίνουμε την Κατεχάκη προς Καρέα υπάρχει μία από τις πιο γαμάτες δεξιές στροφές στην Αθήνα. Η είσοδος για Αττική Οδό. Δεν μπορώ με τίποτα να την χορτάσω. Αλήθεια με πόσα χιλιόμετρα την έχετε καταφέρει;
Πάντως εάν εξαιρέσουμε τα χρήματα για τα διόδια η Αττική Οδός είναι ότι πρέπει για κανένα ξεμούδιασμα και καθαρισμό ελαστικών.

AFTER
07/09/2005, 12:06
Σε αυτην την δεξια που λες ενας φιλος εξησε κατω για πλακα με 30 χιλιομετρα με ενα tdm900....

Μια φορα ομως που περναγα με το αμαξι,ενα φορτηγο ειχε αδειασει κατι πατατες και ειχε γεμισει ο δρομος!
Πηρα αμεσως τηλ. το 1866 και ειδοποιησα να καθαρισουν

George610sms
07/09/2005, 14:29
Σε αυτή τη στροφή μπήκα, την προηγούμενη εβδομάδα, τέζα και χωρίς λάστιχα με 150-160 χλμ (με S/M).
Και ακριβώς στην έξοδο που έχει για να μπείς Αττική Οδο, με καρφώνανε 2 Ζητάδες που την είχαν στημένη εκεί γι αυτόν ακριβώς τον λόγο:eyepop:
Ευτυχώς δεν έκλεισα καθόλου γκάζι και εξαφανίστηκα:wave2: :wave2: :wave2:
Το νου σας μάγκες:ninja:

AFTER
07/09/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από George610sms
Σε αυτή τη στροφή μπήκα, την προηγούμενη εβδομάδα, τέζα και χωρίς λάστιχα με 150-160 χλμ (με S/M).
Και ακριβώς στην έξοδο που έχει για να μπείς Αττική Οδο, με καρφώνανε 2 Ζητάδες που την είχαν στημένη εκεί γι αυτόν ακριβώς τον λόγο:eyepop:
Ευτυχώς δεν έκλεισα καθόλου γκάζι και εξαφανίστηκα:wave2: :wave2: :wave2:
Το νου σας μάγκες:ninja:

Εσυ λες για την στροφη που δεν μπαινει στην ΑΟ,αλλα για εκεινη που συνεχιζει για Αργυρουπολη!

Αν ειχες μπει σε αυτην που λεμε με 150-160 τωρα θα εισουν στον ΚΑΤ(Και μακαρι να εισουν και εκει..)μππρρρρ....

DUKASII
07/09/2005, 14:46
ΕΓΩ ΛΕΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΜΠΗΚΑ..ΜΕ 180 ΧΩΡΙΣ ΛΑΣΤΙΧΑ...



ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΕΡΙΑ....

ΕΣΤΡΙΒΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕΤΑ...:smokin:

Tigas
07/09/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από tzervas
Όπως ανεβαίνουμε την Κατεχάκη προς Καρέα υπάρχει μία από τις πιο γαμάτες δεξιές στροφές στην Αθήνα. Η είσοδος για Αττική Οδό. Δεν μπορώ με τίποτα να την χορτάσω. Αλήθεια με πόσα χιλιόμετρα την έχετε καταφέρει;
Πάντως εάν εξαιρέσουμε τα χρήματα για τα διόδια η Αττική Οδός είναι ότι πρέπει για κανένα ξεμούδιασμα και καθαρισμό ελαστικών.

ΧΕΣΤΗΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΜΕ 220 ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΧΟΣ,
Α ΚΑΙ ΑΝΑΒΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ :smokin:

AFTER
07/09/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΧΕΣΤΗΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΜΕ 220 ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΧΟΣ,
Α ΚΑΙ ΑΝΑΒΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ :smokin:

Ρε με δουλευετε?

Σε αυτην την στροφη εχω μπει με 170 με παπι και μαλιστα σβηστο!!!

Ειχε πιαστει το μπατζακι μου στην πορτα ενως AUDI A6 απο την Μεσογειων....

idi
07/09/2005, 15:03
εγω εξυσα κρανος!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gmakris
07/09/2005, 15:20
Τωρα να σας πω οτι σας εχω ολους με το ποδηλατο μου (EXS, 24 ταχυτητες, 2 δισκους, διπλες αναρτησεις....) οπου και να πατε??? :lol: :lol:

Παιζουμε και τις αδειες εαν θελετε.....:rotflmao: :rotflmao::a029:

stako
07/09/2005, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Τωρα να σας πω οτι σας εχω ολους με το ποδηλατο μου (EXS, 24 ταχυτητες, 2 δισκους, διπλες αναρτησεις....) οπου και να πατε??? :lol: :lol:

Παιζουμε και τις αδειες εαν θελετε.....:rotflmao: :rotflmao::a029:

Ε όχι και οπουδήποτε........... Είπαμε, υπάρχουν και τα εσάκια της Καλιρρόης..............:)

fazerakis
07/09/2005, 16:23
Guys

Το Ymittos Ring (οπως λέμε Nirburg-ring) είναι ότι πρέπει. Δίνεις 1 ευρώ μπαίνεις από Κατεχάκη στη ζόρικη δεξιά και συνεχίζεις σχιζοφρενώς μετά τα διόδια μέχρι την αττική οδό. Βγαίνεις ΑΟ, κάνεις αναστροφή στην ΕΚΟ μετά την Καντζα και επιστρέφεις χωρίς να πληρώσεις διόδια πάλι από Ymittos Ring. (two times plesure). Απλά άμα (χτύπα ξύλο) τσακιστεί κανένας με 200+ και μας πάρουνε χαμπάρι ότι το κάναμε λούνα παρκ, μετά θα μας κυνηγάνε όλους και πάει και αυτό.

Βέβαια η διαδρομή προσφέρεται για τύπους με πολλά cohones και πολλά κυβικά διότι μπορείς να παίρνεις τα τούνελ με 220+. Λέω 220 γιατι εμένα δεν πάει παραπάνω.:bigcry:
Αν είχα 1000αρι μπορεί να έλεγα 240+:a12:

tzervas
07/09/2005, 19:48
Ευτυχώς ακόμη μέσα στο Υμμητό Ring δεν έχω δει μπλόκα τροχαίας ούτε καν στα διόδια.Ελπίζω να μην μας πάρουν χαμπάρι τελικά.Αντε λιώστε την ασφαλτο για να ξαναβάλουν καινούργια. :) :) :lol:

AFTER
07/09/2005, 19:51
Για μενα, πιο πολυ ευχαριστηση δινουν στροφες των 100-120 χιλιομετρων που να μπορεις να παιξεις, παρα των 200+ που προσεχεις αλλα πραγματα!

Επειδη οταν ειχα παρει το Ζ αυτο ακριβως εκανα και εγω σε μεγαλους δρομους(εστριβα με 220+),αλλα πλεον το βαρεθηκα!(ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να σε γραψουνε ετσι....)

Βεβαια δεν λεω οχι ΚΑΙ σε αυτο :rolleyes:


edit:Ξεχασα να αναφερω οτι μολις γυρισαμε με τον STAKO απο την ιδιωτικη πιστα του moto.gr στην Πεντελη!
Φανταζομαι μολις γυρισει και εκεινος θα γραψει εντυπωσεις :wave2:

Tigas
08/09/2005, 07:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για μενα, πιο πολυ ευχαριστηση δινουν στροφες των 100-120 χιλιομετρων που να μπορεις να παιξεις, παρα των 200+ που προσεχεις αλλα πραγματα!

Επειδη οταν ειχα παρει το Ζ αυτο ακριβως εκανα και εγω σε μεγαλους δρομους(εστριβα με 220+),αλλα πλεον το βαρεθηκα!(ασε που δεν υπαρχει περιπτωση να σε γραψουνε ετσι....)

Βεβαια δεν λεω οχι ΚΑΙ σε αυτο :rolleyes:


edit:Ξεχασα να αναφερω οτι μολις γυρισαμε με τον STAKO απο την ιδιωτικη πιστα του moto.gr στην Πεντελη!
Φανταζομαι μολις γυρισει και εκεινος θα γραψει εντυπωσεις :wave2:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ , ΠΡΟΤΙΜΩ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΕ 80-100 km ΠΑΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΩΝ 200+.
ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΙΣ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ bye bye.

stako
08/09/2005, 08:29
Καλημέρα σε όλους,

αρχικά να συμφωνήσω κι εγώ ότι όλα τα λεφτά είναι στις σφιχτές διαδρομές με στροφές από 50-120 πάνω κάτω.

Μια από τις οποίες είναι και η ιδωτική πίστα του Moto.gr (Πεντέλη την λένε οι ντόπιοι....:) ) στην οποία, όπως έγραψε και ο After, πήγαμε χτες απογευματάκι! Τι να πω, προσωπικά μου λύθηκε η απορία για την οποία έκανα αρχικά αυτό το post..... Η διαδρομή είναι super, η άσφαλτος είναι όσο καλή μπορεί να είναι για δημόσιο δρόμο, για να μην σας μπερδεύω η άσφαλτος είναι μια χαρά! Αν και δεν τα πιέσαμε πολύ χτες καθώς ο Γιώργος δεν είχε στρώσει ακόμα πλήρως τα λάστιχα κι εγώ πρώτη φορά πήγα, δεν ένιωσα πουθενά να γλιστράω ή κάτι τέτοιο, ούτε ένιωσα φόβο λόγω της ποιότητας της ασφάλτου όπως συνήθως μου συμβαίνει αλλού...... Είναι περίπου 11 χλμ διαδρομής. ΄Ισως για κάποιους να φαίνεται λίγο αλλά εγώ το προτιμάω έτσι καθώς μπορείς και να την μάθεις και πιο εύκολα. Ξέρετε τώρα, πάνω-κάτω όλη μέρα κτλ..........:)

Εγώ πάντως θα είμαι πολύ τακτικός επισκέπτης της "πίστας Moto.gr", 100% θα πάω και το Σάββατο, ίσως και σήμερα μάλιστα ή και αύριο! (Παίζουν δουλίτσες το απόγευμα αλλά αν μου τη δώσει θα τα παρατήσω όλα και θα πάω.

Κανείς για Σάββατο μήπως? (Βρε κάτι μου λέει ότι ο After θα είναι μέσα :) )


PS. Πολύ προσεγμένο, κουκλί το Ζ του After! Κρίμα που δεν ήρθε ο φίλος μου που σκέφτεται τι να πάρει να το δει να ψηθεί και να σταματήσει να με "πρήζει" με το θέμα της απόφασης δλδ! :)

Tigas
08/09/2005, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Καλημέρα σε όλους,

αρχικά να συμφωνήσω κι εγώ ότι όλα τα λεφτά είναι στις σφιχτές διαδρομές με στροφές από 50-120 πάνω κάτω.

Μια από τις οποίες είναι και η ιδωτική πίστα του Moto.gr (Πεντέλη την λένε οι ντόπιοι....:) ) στην οποία, όπως έγραψε και ο After, πήγαμε χτες απογευματάκι! Τι να πω, προσωπικά μου λύθηκε η απορία για την οποία έκανα αρχικά αυτό το post..... Η διαδρομή είναι super, η άσφαλτος είναι όσο καλή μπορεί να είναι για δημόσιο δρόμο, για να μην σας μπερδεύω η άσφαλτος είναι μια χαρά! Αν και δεν τα πιέσαμε πολύ χτες καθώς ο Γιώργος δεν είχε στρώσει ακόμα πλήρως τα λάστιχα κι εγώ πρώτη φορά πήγα, δεν ένιωσα πουθενά να γλιστράω ή κάτι τέτοιο, ούτε ένιωσα φόβο λόγω της ποιότητας της ασφάλτου όπως συνήθως μου συμβαίνει αλλού...... Είναι περίπου 11 χλμ διαδρομής. ΄Ισως για κάποιους να φαίνεται λίγο αλλά εγώ το προτιμάω έτσι καθώς μπορείς και να την μάθεις και πιο εύκολα. Ξέρετε τώρα, πάνω-κάτω όλη μέρα κτλ..........:)

Εγώ πάντως θα είμαι πολύ τακτικός επισκέπτης της "πίστας Moto.gr", 100% θα πάω και το Σάββατο, ίσως και σήμερα μάλιστα ή και αύριο! (Παίζουν δουλίτσες το απόγευμα αλλά αν μου τη δώσει θα τα παρατήσω όλα και θα πάω.

Κανείς για Σάββατο μήπως? (Βρε κάτι μου λέει ότι ο After θα είναι μέσα :) )


PS. Πολύ προσεγμένο, κουκλί το Ζ του After! Κρίμα που δεν ήρθε ο φίλος μου που σκέφτεται τι να πάρει να το δει να ψηθεί και να σταματήσει να με "πρήζει" με το θέμα της απόφασης δλδ! :)

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΜΑΝΙΑΚΟ ΜΕ SUZUKI GS500 ΜΑΥΡΟ, ΜΗΝ ΤΟΝ ΔΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ ΑΥΤΟ.:lol:

gmakris
08/09/2005, 09:19
Μαλλον θα περασω και εγω μια βολτα Σαββατο ή Κυριακη (με φορμα) για λιγη εξασκηση (το εχω ριξει στο διαβασμα τελευταια :D )

Προσοχη, μερικες φορες στην περιοχη κυκλοφορουν στρουμφακια.......

stako
08/09/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Μαλλον θα περασω και εγω μια βολτα Σαββατο ή Κυριακη (με φορμα) για λιγη εξασκηση (το εχω ριξει στο διαβασμα τελευταια :D )

Προσοχη, μερικες φορες στην περιοχη κυκλοφορουν στρουμφακια.......

Ε αν δεις το Σάββατο κανά GSXR 600 να ανεβοκατεβαίνει ή να είναι στην άκρη, να διαβάζει to "twist of the wrist 2" και να τρώει πατατάκια (έχουν πολύ ενέργεια!).....................εγώ θα είμαι.........:)

Πάντα με φόρμα σε τέτοιες περιπτώσεις, νιώθεις και μια σχετική ασφάλεια και βγαίνει ένα πράμα από το μυαλό σου.

Βέβαια αν θες pm σχετικά με το Σάββατο.

:wave2: