PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ σήμερα



panagath
20/09/2011, 18:10
Παίδες, σήμερα έριξε την πρώτη βροχούλα μετά από πολύ καιρό. Ότι ξεραμένα λάδια και βρώμες έχουν μαζευτεί όλο το καλοκαίρι στους δρόμους θα γίνουν ΓΛΙΤΣΑ και θα γλυστράει πολύ ... ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΛΟΙ...ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ...

trelf
20/09/2011, 23:20
Σωστός!!!!Προσοχή!!!!

paramedic
21/09/2011, 00:01
Καλά δεν την έλεγες και βροχούλα μιας και έριξε αρκετό νερό ειδικά προς βόρεια προάστια που κινήθηκα έφαγα αρκετό νερό οπότε ξεπλύθηκε καλά ο δρόμος. Πάντως η οδήγηση στην βροχή(ειδικά αν φοράς και σωστή προστασία χεχε) είναι άλλο πράγμα ρε παιδί μου. Ασε που οι "εποχιακοί" θα γυρίσουν στα κουτιά τους τώρα και θα μείνουμε πάλι λίγοι(αν και με την κρίση δεν ξέρω τι θα γινει φέτος).

chr1s_86
21/09/2011, 11:51
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά μόλις βράχηκε ο δρόμος το BROS πήρε 30 άλογα.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: (με πρώτη μόνο ε; :lol: )

panagath
21/09/2011, 12:50
Καλά εγώ χθες έφαγα πίκρα. Το πρωί που πήγα δουλειά είδα ήλιο, οπότε τζην, κοντομάνικο, (το ξέρω μην κράζετε), γυαλί ηλίου και κράνος μαζί μόνο. Σχόλασα 8 από Μαρούσι. ψιλόβρεχε. Βάζω ενα μικρό αδιάβροχο που είχε μείνει κάτω από τη σέλα, κινητά μλκς κάτω από τη σέλα και ξεκινάω. Λεω κομπλέ είμαστε, ψιχάλα μόνο... Με το που φτάνω διασταύρωση Κηφισίας-Ατ.Οδό.... Άρχισαν τα τουλούμια..Πήγαινα και σαν κότα μη φαω καμια γλύστρα και μέχρι να φτάσω Ζωγράφου το νερό είχε φτάσει στα @@.

Σήμερα πήρα και μπουφανάκι μαζί αλλά μάλλον δε θα χρειαστεί.
Αύριο που σχολάω νωρίς παω για Γκέτες για τα παπούτσια και σκέφτομαι να πάρω κ ενα αδιάβροχο για πάνω από το παντελόνι. Γιατί το Acerbis cordura που έχω δεν πολυβολεύει.Πρέπει να αλλάζω με το που φτάσω δουλειά.

manhunter
21/09/2011, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Καλά εγώ χθες έφαγα πίκρα. Το πρωί που πήγα δουλειά είδα ήλιο, οπότε τζην, κοντομάνικο, (το ξέρω μην κράζετε), γυαλί ηλίου και κράνος μαζί μόνο. Σχόλασα 8 από Μαρούσι. ψιλόβρεχε. Βάζω ενα μικρό αδιάβροχο που είχε μείνει κάτω από τη σέλα, κινητά μλκς κάτω από τη σέλα και ξεκινάω. Λεω κομπλέ είμαστε, ψιχάλα μόνο... Με το που φτάνω διασταύρωση Κηφισίας-Ατ.Οδό.... Άρχισαν τα τουλούμια..Πήγαινα και σαν κότα μη φαω καμια γλύστρα και μέχρι να φτάσω Ζωγράφου το νερό είχε φτάσει στα @@.

Σήμερα πήρα και μπουφανάκι μαζί αλλά μάλλον δε θα χρειαστεί.
Αύριο που σχολάω νωρίς παω για Γκέτες για τα παπούτσια και σκέφτομαι να πάρω κ ενα αδιάβροχο για πάνω από το παντελόνι. Γιατί το Acerbis cordura που έχω δεν πολυβολεύει.Πρέπει να αλλάζω με το που φτάσω δουλειά.


Βροχές και σποραδικές καταιγίδες δείχνει το απόγευμα.
Μάλλον θα σου χρειαστεί το μπουφανάκι.

panagath
21/09/2011, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Βροχές και σποραδικές καταιγίδες δείχνει το απόγευμα.
Μάλλον θα σου χρειαστεί το μπουφανάκι.

Μη μου λες τέτοια και δεν έχω αδιάβροχο για το παντελόνι...

Πάλι ΠΑΠΙ θα γίνω με το ΠΑΠΙ ρε πστ μου?

pektis
21/09/2011, 14:49
http://freemeteo.com/default.asp?la=2&cn=gr
Δεν βλεπω βροχες...(μονο αργα):confused:

manhunter
21/09/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
http://freemeteo.com/default.asp?la=2&cn=gr
Δεν βλεπω βροχες...(μονο αργα):confused:



ΤΟΠΙΚΕΣ ΠΡΟΓΝΩΣΕΙΣ
ΑΤΤΙΚΗ
ΚΑΙΡΟΣ: ΑΣΤΑΤΟΣ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΝΕΦΕΛΩΔΗΣ ΜΕ ΤΟΠΙΚΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΠΟΡΑΔΙΚΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.
ΑΝΕΜΟΙ: ΔΥΤΙΚΟΙ ΝΟΤΙΟΔΥΤΙΚΟΙ 3 ΜΕ 4 ΜΠΟΦΟΡ ΚΑΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΒΟΡΕΙΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΤΑΣΗ.
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ: ΕΩΣ 27 ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ.


Πηγή : www.emy.gr