PDA

View Full Version : Ktm 990 adv (γιατί να μην έχει δείκτη βενζίνης??)



johnny with lov
21/09/2011, 15:45
Τόσο ομωρφο τόσο τέλειο μιχανακι τέλειο όμως με τα Σλοβακία του τα τέλεια περιφεριακα του και να μην έχει δείκτη βενζίνης ρε παιδιά ;; Ρουφαει π ρουφαει την βενζίνη να μην έχουν βάλει και έναν δείκτη να ξέρεις ρε παιδί τι σου γίνεται . ,, υπάρχει καμία μετατροπή ξέρει κανείς ..;;;

transalpblack
21/09/2011, 16:07
Να σου πω κάτι ρε φίλε?
Εντάξει δεν έχεις και τόσο άδικο αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό το θέμα.
Θέλω να πιστεύω πως το μηχανάκι σου με ένα φουλ ντεπόζιτο, θα σου βγάζει σίγουρα πάνω από 200 χλμ. Για να μην πω 250.
Οπότε σε κάθε σου φουλάρισμα, υπολόγισε στα υπόλοιπα 200 να είσαι σε ετοιμότητα για φουλάρισμα.
Δεν θα ξεμείνεις ποτέ έτσι.
Ε τώρα αν ξεχαστείς, πάω πάσο...

spyro
21/09/2011, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Να σου πω κάτι ρε φίλε?
Εντάξει δεν έχεις και τόσο άδικο αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό το θέμα.
Θέλω να πιστεύω πως το μηχανάκι σου με ένα φουλ ντεπόζιτο, θα σου βγάζει σίγουρα πάνω από 200 χλμ. Για να μην πω 250.
Οπότε σε κάθε σου φουλάρισμα, υπολόγισε στα υπόλοιπα 200 να είσαι σε ετοιμότητα για φουλάρισμα.
..

Έχει δείκτη ρεζέρβας + ψηφιακή ενδειξη των χλμ που είσαι σε ρεζέρβα, οπότε δε χρειάζεται να υπολογίζεις

Lioulios
21/09/2011, 17:04
Όταν παίρνεις ένα τέτοιο όπλο , δεν σε ενδιαφέρει η βενζίνη .

Το μηχανάκι η εταιρία το διαφήμίζει Ρέντυ του Ρέις . Δεν χρειάζεται τέτοια πράγματα.
Αν κάποιος θέλει να κοιτάει τα κουτάκια με την βενζύνη να χαμηλώνουν ...σου λέει η εταιρία ...ΔΕΝ μου κάνεις για πελάτης . Πάρε κάτι άλλο .

Το ίδιο θέμα είχα στην αρχή και εγώ με το δικό μου μηχανάκι (675) που δεν έχει δείκτη βενζίνης
αλλά ...συνήθεια είναι . Τα υπολογίζεις αλλιώς .

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ...Τα υπολογίζεις καλύτερα ,γιατί έχεις μάθει το μηχανάκι πόσο καίει ...πού τα καίει ...πού καταπίνει κτλ και δεν μετράς απλά κουτάκια να αδειάζουν .

...Ας μου το δίνανε εμένα και ας μην είχε καθόλου όργανα .

Joyrider
21/09/2011, 17:20
Ναι βαφτίστε το τώρα ΚΑΙ αυτό "χαρακτήρα". :lol: :bigcry:

VALES
21/09/2011, 17:22
Kαλά θα ήταν να είχε... αλλά και που δεν έχει... όπως σου είπαν τα παιδιά.

Μαθαίνεις να ζεις με αυτό. Δεν είναι τόσο τραγικό.:wave2:

Lioulios
21/09/2011, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ναι βαφτίστε το τώρα ΚΑΙ αυτό "χαρακτήρα". :lol: :bigcry: αχαχαχ:lol:

Το ξαναλέω καλύτερα .

να είχε καλό θα ήταν ,αλλά αφού δεν έχει , δεν τρέχει και τίποτα , γιατί είναι ίσως το μόνο πράγμα που δεν έχει .

Joyrider
21/09/2011, 17:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
αχαχαχ:lol:

Το ξαναλέω καλύτερα .

να είχε καλό θα ήταν ,αλλά αφού δεν έχει , δεν τρέχει και τίποτα , γιατί είναι ίσως το μόνο πράγμα που δεν έχει .
Έτσι ναι :p

Ούτε το smt έχει δείκτη? Γιατί αν είναι έτσι να το ξε-ερωτευτώ :cry: :rotflmao: :bawl:

fz6man
21/09/2011, 17:58
ουτε το lc4 που ειχα , ειχε δικτη βενζινας

πυξιδας990
21/09/2011, 18:34
ελλαδα με μεση οδηγηση υπολογισε καθε 200χλμ,ευρωπη καθε 240χλμ

jimmis5
21/09/2011, 18:40
O Καραφλας της ΚΤΜ μου ειχε πει ενα θεικο οταν τον πειραζα γιατι δεν εχει δεικτη βενζινας το 990.
Μου λεει λοιπον αυτο ειναι αγωνιστικο δεν χρειαζεται να το φορτωσουμε με προσθετο βαρος :lol: :lol:
και συνεχισε ο σωστος ον οφφ δεν ασχολειται με τετοια περιτα αξεσουαρ ξερει ποσα χιλιομετρα βγαζει το μηχανακι του και για αυτο αλλωστε εχουνε και 20 λιτρα( αν θυμαμε καλα)τεποζιτο σε αυτο δεν εχει και αδικο:winka:

Cpt. Haddock
21/09/2011, 18:44
Ρε αφήστε τις παπαριες

Το οτι δεν εχει δεικτη βενζίνης ειναι ελαττωμα, τέλος. Μη λετε δικαιολογίες της συμφορας (αγωνιαρικο, βαρος, ονοφαδικο κλπ ) :lol:

p@nos
21/09/2011, 19:07
to oti den exi dikti benzinis ine xaraktiras :smokin:

spyro
21/09/2011, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
.....

και συνεχισε ο σωστος ον οφφ δεν ασχολειται με τετοια περιτα αξεσουαρ ξερει ποσα χιλιομετρα βγαζει το μηχανακι του και για αυτο αλλωστε εχουνε και 20 λιτρα( αν θυμαμε καλα)τεποζιτο σε αυτο δεν εχει και αδικο:winka:

ρε παιδες δε μαντεύουμε πόση βενζίνη έχουμε. γιατι επιμένετε; :sick:

έχουμε δείκτη ρεζέρβας και ΨΗΦΙΑΚΗ ένδειξη χλμ που έχουμε διανύσει απο την ώρα που μπήκε η ρεζέρβα. Μάλιστα όταν μπαίνει η ρεζέρβα, όποιο mode και να χεις (ώρα, χλμ, trip), στο γυρνάει αυτόματα στον μετρητή.

Η ρεζέρβα με νορμάλ ταχύτητες με κρατάει κανα 50αρι+ χλμ.

έτσι και αλλιώς στα μηχανάκια που είχα που είχαν δείκτη στην τελική αγχωνόμουν να βάλω βενζίνη όταν έμπαινε η ρεζέρβα.



άλλοι είναι που μπαίνουν στη διαδικασία να μαντεύουν ... ’άραγε γλυστράει δε γλυστράει ο δρόμος’ .... εμάς απλώς δεν μας κόφτει ρε φιλαράκι πως να το κάνουμε :smokin:

jimmis5
21/09/2011, 19:14
:look: :look: :look:
Δεν ξερω γιατι τα λες σε μενα εγω kle εχω:lol: :lol:
Θα εισαι τουλαχιστον στο event τις ΚΤΜ να κανουμε αναλυση εκ τον εσω:confused:

devil's animal
21/09/2011, 19:15
στα @@ τους για τον δεικτη βενζινης.
ουτε το gsxr εχει.
ουτε το 636 ειχε.
ουτε κανενα ss που ξερω εχει...

και??

Stabak
21/09/2011, 19:22
Η λογική της ένδειξης σταθμης ειναι για να μπορει να υπολογίσει ο αναβάτης εν κινήσει πόσο περιπου εχει και αν χρειάζεται να γεμισει εδώ ή εκει σε κάποιο ταξίδι, ή ακόμα αν τον πέρνει να κανει κάποια διαδρομή. Η ενδειξη της ρεζέρβας δεν κανει τιποτε περισσότερο απο το να σε προειδοποιεί οτι μενεις.... Οταν ομως ταξιδεύεις σοβαρα και σε δυσκολα τεραιν ειναι χρήσιμο να ξέρεις τους ανεφοδιασμους σου και πολυ περισσοτερο να μπορεις να τους υπολογίζεις...

Τα χλμ δεν μου λενε μια μιας και σε ον οφφ οπως προειπα τεραιν και η καταναλωση και οι υπολογισμοι των χλμ πανε στράφι....


Ελεος πια.. ειναι ατέλεια..... πως να το κανουμε.... ρεντυ του ρεις και @@, εκτος της ελατωματικης συμπεριφορας των 2 ντεποζιτων μου κανατε χαρακτηρα και το λαμπακι της ρεζέρβας... σε λιγο θα μας πειτε οτι και το ματακι του λαδιου ειναι πολυτελεια.... :rolleyes:

Cpt. Haddock
21/09/2011, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
[...]ουτε κανενα ss που ξερω εχει...

Δε μιλάμε για ss εδω ρε φιλε, κανε μας τη χαρη :p

fz6man
21/09/2011, 19:37
πες μου ποια ειναι ακριβώς η κατηγορία του adv να σου πω γιατι δεν εχει δεικτη βενζινας οπως και τα ss τα οποια προοριζονται για πιστα πλαγιασμενα σχεδον όλη την ωρα , πως νομιζεις οτι μπορεις να παρεις σωστή ενδειξη?

p@nos
21/09/2011, 19:50
re pedia tora sobara ka8este ke asxoliste me to dikti tzinas?


:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

devil's animal
21/09/2011, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δε μιλάμε για ss εδω ρε φιλε, κανε μας τη χαρη :p


ναι αλλα αυτο στριβει σαν ss...:smokin:

α, ρε Σπυρο ζημια που μας εκανες εκεινο το βραδυ... :rolleyes: :bawl: :bawl:

Allst@rf
21/09/2011, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ναι αλλα αυτο στριβει σαν ss...:smokin:

α, ρε Σπυρο ζημια που μας εκανες εκεινο το βραδυ... :rolleyes: :bawl: :bawl:

η καλύτερη απάντηση απ'όλες...

Στο χώμα το καβάλησες να δεις πως πάει;

Allst@rf
21/09/2011, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
σε λιγο θα μας πειτε οτι και το ματακι του λαδιου ειναι πολυτελεια.... :rolleyes:

ούτε τζαμακι / ματάκι λαδιού έχει το Αdv...


:lol:

devil's animal
21/09/2011, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
η καλύτερη απάντηση απ'όλες...

Στο χώμα το καβάλησες να δεις πως πάει;


ρε μ@λακα τρελαθηκες??:uplate:
θες να μπω φυλακη??

εχω ηδη 3 μηχανακια!!

μια βολτα 3-4 χλμ το πηρα...
και ουτε καν το "ανοιξα"...
:beer: :beer: :beer:

Allst@rf
21/09/2011, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε μ@λακα τρελαθηκες??:uplate:
θες να μπω φυλακη??

εχω ηδη 3 μηχανακια!!

μια βολτα 3-4 χλμ το πηρα...
και ουτε καν το "ανοιξα"...
:beer: :beer: :beer:

έχει κάνει "ζημία" σε πολύ κόσμο αυτό το "χρεπι" ρε πστ...;)

spyro
21/09/2011, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
......

..., εκτος της ελατωματικης συμπεριφορας των 2 ντεποζιτων .... .......

:confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
....

α, ρε Σπυρο ζημια που μας εκανες εκεινο το βραδυ... :rolleyes: :bawl: :bawl:

που να στο δεινα σε κανα δρόμο εκτός πόλης :D

perastikos
21/09/2011, 21:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε αφήστε τις παπαριες

Το οτι δεν εχει δεικτη βενζίνης ειναι ελαττωμα, τέλος. Μη λετε δικαιολογίες της συμφορας (αγωνιαρικο, βαρος, ονοφαδικο κλπ ) :lol:

It's not a bug... It's a feature!!! :cool:

chr1s_86
21/09/2011, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
re pedia tora sobara ka8este ke asxoliste me to dikti tzinas?


:rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:



+1

ο δείκτης βενζίνης είναι για τα αυτοκίνητα... :smokin:

AUFGEBRACHT
21/09/2011, 22:02
Είναι όρος του μεσοπρόθεσμου και της τρόϊκας κατ' απαίτηση των Γερμανών, για όσα μηχανάκια προορίζονται για Ελλάδα να μην υπάρχει δείκτης βενζίνης...τσιράκια τους οι Αυστριακοί...το κανονίσανε...

Vstrommer71
21/09/2011, 22:05
Ο δεικτης βενζινης καλα ειναι να υπαρχει,αλλα αμα ειναι σαν τους πιο πολλους που δειχνουνε οτι να'ναι(αργουν να κατεβασουνε στο μισο και μετα απο λιγο το δειχνουν αδειο) τοτε δεν χαλασε κοσμο κι ας δεν εχει
Ουτε ζεστη ουτε κρυο

Allst@rf
22/09/2011, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ο δεικτης βενζινης καλα ειναι να υπαρχει,αλλα αμα ειναι σαν τους πιο πολλους που δειχνουνε οτι να'ναι(αργουν να κατεβασουνε στο μισο και μετα απο λιγο το δειχνουν αδειο) τοτε δεν χαλασε κοσμο κι ας δεν εχει
Ουτε ζεστη ουτε κρυο

+990

ειδικα το λαμπακι της ρεζερβας του SD ειναι για τον μπεο...

αναβει και οταν κανει καμια μικρη σουζα ξανασβηνει και ξαναναβει μετα απο καμια 25αρια χιλιομετρα,και εχει ακομα βενζινη μεσα για αλλα 30...:a21: :a21:

α ρε ΚΤΜ με τα κουλα σου...:a07: :a07: :a07:

VALES
22/09/2011, 12:10
:lol: :lol: :lol:

3 σελίδες αιτιολογήσεων για το αν έχει δείκτη βενζίνης το ΚΤΜ... :rotflmao: ... πούλα το το μπουρδέλο!!!!

Black Mamba
22/09/2011, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
+990

ειδικα το λαμπακι της ρεζερβας του SD ειναι για τον μπεο...

αναβει και οταν κανει καμια μικρη σουζα ξανασβηνει και ξαναναβει μετα απο καμια 25αρια χιλιομετρα,και εχει ακομα βενζινη μεσα για αλλα 30...:a21: :a21:

α ρε ΚΤΜ με τα κουλα σου...:a07: :a07: :a07:


Καλα, οντως δεν πανε καλα:a31:

Πηγαν και βαλανε ενδειξη βενζινης
στο πιο οικονομικο ΚΤΜακι,
τον μικρο Δουκα 125:uplate: :uplate:


Αυτος του SD ηταν οντως για το μπεο.:smokin:

DrBig
22/09/2011, 14:17
Πολυ χαιρομαι που το δικο μου δεν εχει δεικτη βενζινης παντως. Για οποιον καιγεται να ξερει ποση βενζινη εχει ανα πασα στιγμη, υπαρχει και η μοντα του διαφανους και βαθμολογημενου σωληνα-κιου βενζινης. Αυτο λειτουργει καλλιτερα απο οτιδηποτε αλλο.

πυξιδας990
23/09/2011, 17:18
οταν ασχολουνται τοσοι πολλοι με το συγκεκριμενο μηχανακι φανταστητε τη ζημια εχει κανει,ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΗΝ ΤΟ ΖΗΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΒΑΛΙΣΤΕ ΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ......ΧΕ..ΧΕ..ΧΕ...:lol: :lol:

johnny with lov
24/09/2011, 03:23
Παιδιά γιατί δεν μου βγαίνει Ειδοποίηση ρε γαμωτο ότι έχω προσοπικα μηνύματα και καινούριες απαντήσεις στο θέμα μ ;; Απο περιεργια μπήκα να δω και είδα 36 απαντήσεις . Καλα ναι μαθαίνεις και ζεις και ναι δεν είναι κάτι τραγικό αλλα ρε παιδι μου άλλη οδήγηση μέσα στην πόλη άλλη κατανάλωση δηλαδή . άλλο όταν είναι εθνική χαλαρά και άλλο όταν το κυνηγάς !!! Λέει ονομαστικά η Κτμ ότι βγάζει 270 χιλιόμετρα και όταν βγάλει λαμπάκια μου είπε ο αντυπροσοπος που την πήρα ότι Απο την ώρα που έβγαλε λαμπάκια έχεις να κανείς 40 χιλιόμετρα με μια ταχύτητα τον 140 χιλιομέτρων . Πράγμα που μου φενετε υπερβολικο για ρεζερβα αλλα .... αν θυμάμαι καλα έχει μέση κατανάλωση με βάση το σιγκρητηκο του περιοδικού μοτο 7.8 στα 100 καίει παραπάνω Απο κάθε άλλο στην κατηγορία του με το μεγαλύτερο ρεζερβουάρ στην κατηγορία του και εμένα μέχρι στιγμής Π έχει 1600 χιλιόμετρα τώρα αρχίζει να Κρατάει πάνω Απο 220 και χιλιόμετρα π ανοίγει το μοτέρ . Παντός παιδιά το μιχανακι πηδαει !!! Σοβαρά !!!!

johnny with lov
24/09/2011, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από black mamba
Καλα, οντως δεν πανε καλα:a31:

Πηγαν και βαλανε ενδειξη βενζινης
στο πιο οικονομικο ΚΤΜακι,
τον μικρο Δουκα 125:uplate: :uplate:


Αυτος του SD ηταν οντως για το μπεο.:smokin:


Χαχαχα εκεί βρήκαν να βάλουν δείκτη ;;

johnny with lov
24/09/2011, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από VALES
:lol: :lol: :lol:

3 σελίδες αιτιολογήσεων για το αν έχει δείκτη βενζίνης το ΚΤΜ... :rotflmao: ... πούλα το το μπουρδέλο!!!!


Ποτέ Κτμ θρισκια . Χωριά που τώρα το πήρα ρε πας καλα . Μήλα καλύτερα για την κοπέλα μ ... Χαχαχαχαχα

aris_n
24/09/2011, 07:30
Εγώ θυμάμαι οτι ο σωστός μοτοσυκλετιστής, για να μάθει πόση βενζίνη είχε ακόμα, άνοιγε την τάπα, έστηνε αυτί και με απότομες κινήσεις κούναγε δεξιά αριστερά την μηχανή. Όλα τα άλλα σύγχρονα μαραφέτια είναι gay...:smokin:

johnny with lov
24/09/2011, 16:17
Ιδίως στο Κτμ 990 adv π έχει και δυο ρεζερβουάρ και είναι κε περίεργα βραστα . Πλαστικό ρεζερβουάρ και όχι απλή δεξαμενή . Περνει σχήμα της μηχανής δλδ γωνίες καμπύλες κτλ κτλ !!

toyar
24/09/2011, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
to oti den exi dikti benzinis ine xaraktiras :smokin:

και αξιοπιστία γιατί αν είχε θα χάλαγε:lol:

Black Mamba
24/09/2011, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
και αξιοπιστία γιατί αν είχε θα χάλαγε:lol:

...εεελαααα, κρυαδες να μην ακουω...:a13:

Black Mamba
24/09/2011, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnny with lov
Ποτέ Κτμ θρισκια . Χωριά που τώρα το πήρα ρε πας καλα . Μήλα καλύτερα για την κοπέλα μ ... Χαχαχαχαχα

Μήλα καλα, μήλα καλυτερα που λενε...:D :D :D

devil's animal
24/09/2011, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnny with lov
Παντός παιδιά το μιχανακι πηδαει !!! Σοβαρά !!!!

οποτε το βλεπουμε δλδ σε αποσταση βολης να σκυβουμε προθυμοι??:blush:

harris_x
24/09/2011, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
και αξιοπιστία γιατί αν είχε θα χάλαγε:lol:
:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
24/09/2011, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από toyar
και αξιοπιστία γιατί αν είχε θα χάλαγε:lol:


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :bawl: :bawl: :bawl:

Allst@rf
24/09/2011, 22:40
ρε δε κοιτάτε την καμπούρα σας λέω εγώ πρώτα...


:lol:

Cpt. Haddock
24/09/2011, 22:41
Καμπουρα; (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=2072639#post2072639) :p

johnny with lov
24/09/2011, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
οποτε το βλεπουμε δλδ σε αποσταση βολης να σκυβουμε προθυμοι??:blush:

Και απολαμβάνεις ......!!!

panos1050
04/10/2011, 03:12
40 χλμ απο την ωρα που αναβει το λαμπακι δεν ειναι πολλα ,αν υπολογισεις οτι εχει 4 λιτρα ρεζερβα.
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σβηνει το λαμπακι αμεσως μολις βαλουμε βενζινη και πρεπει να περασουν 8 λεπτα λειτουργιας

Joyrider
04/10/2011, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σβηνει το λαμπακι αμεσως μολις βαλουμε βενζινη και πρεπει να περασουν 8 λεπτα λειτουργιας

Ντάξει μπορεί να έχει χαρακτήρα, αλλά μάλλον δεν τα πιάνει αμέσως :a24:

:lol:

Bowleno
04/10/2011, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Ντάξει μπορεί να έχει χαρακτήρα, αλλά μάλλον δεν τα πιάνει αμέσως :a24:

:lol:



Βλαμμένο είναι; :confused: :confused: :lol: :lol: :lol:

yannis24
04/10/2011, 11:26
δεν χρειαζεται δεικτη βενζινας....
χαλαει στο ενδιαμεσο παντα, οποτε μιας και το πηγαινεις στον μαστορα, πες του να κοιταξει και ποσο βενζινα εχει νασου πει....

:rotflmao: :rotflmao:

McTalas
04/10/2011, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
Βλαμμένο είναι; :confused: :confused: :lol: :lol: :lol:

δλδ ειναι σαν του μποντιμπιλντεραδες το μιχανακι??

πολυ μουσκουλο, πολυ δυναμη και απο νιονιο τιποτα???

:rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
04/10/2011, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
40 χλμ απο την ωρα που αναβει το λαμπακι δεν ειναι πολλα ,αν υπολογισεις οτι εχει 4 λιτρα ρεζερβα.
εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν σβηνει το λαμπακι αμεσως μολις βαλουμε βενζινη και πρεπει να περασουν 8 λεπτα λειτουργιας

το super duke ,που ειναι 05 ,εχει τα παλια κλασικα οργανα...

οταν παω βενζιναδικο με το λαμπακι αναμενο και γεμιζω το ρεζερβουαρ,απαξ και τελειωσει το γεμισμα και ξεκιναω(επιτελους!!! :rotflmao:) ,παταω παρατεταμενα το κουμπι set στην ενδειξη των χλμ της ρεζερβας στην οθονη ,και σβηνει το λαμπακι της ρεζερβας...


στα νεα οργανα δε ξερω αν μπορεις να το κανεις αυτο...

:wave2:

Bowleno
04/10/2011, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24
δεν χρειαζεται δεικτη βενζινας....
χαλαει στο ενδιαμεσο παντα, οποτε μιας και το πηγαινεις στον μαστορα, πες του να κοιταξει και ποσο βενζινα εχει νασου πει....

:rotflmao: :rotflmao:


Σωστός, Παρασκευή βράδυ φουλάρεις, Σαββατοκύριακο κάνεις τις βόλτες σου και τρίτη πρωί το πας μάστορα, σου λέει το υπόλοιπο, Παρασκευή ξαναβάζεις και ούτω καθ΄εξής :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:

Allst@rf
04/10/2011, 16:21
αυτό με το χιούμορ σας ,τελευταία ,πρέπει να το κοιτάξετε...


:rolleyes:


:uplate:


:ZZZ:

yannis24
04/10/2011, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
Σωστός, Παρασκευή βράδυ φουλάρεις, Σαββατοκύριακο κάνεις τις βόλτες σου και τρίτη πρωί το πας μάστορα, σου λέει το υπόλοιπο, Παρασκευή ξαναβάζεις και ούτω καθ΄εξής :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:

Aσε που στις βολτες μπορει και να μεινεις στην μεση και να γυρισεις με οδικη......
οποτε.....τι να τον κανεις τον δεικτη της βενζινης........να μεινεις μια φορα απο βενζινα...δεν μενεις......εινια πολλα τα χιλιομετρα !!!

:rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol:


@Allst@rf ελα μωρε πλακα κανουμε....μονο το να λεμε καμια χαζομαρα μας εχει μεινει πια.....

Allst@rf
04/10/2011, 16:45
οκ ,δε τρέχει τπτ...

Απλά μετά από τόσες φορές αυτό το αστείο έχει γίνει βαρετό...



:beer:

SVX
04/10/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αυτό με το χιούμορ σας ,τελευταία ,πρέπει να το κοιτάξετε...




:ZZZ:




αντε, δεικτη βενζινης δεν βαλανε... το διακοπτη "SELF DESTRUCT" Που ζτΟ Μπο0τσ0 το κρυψε ο Αυστριακός κι όλο τον πατάνε κατα λΆΘΟς????

:lol:

Allst@rf
04/10/2011, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
αντε, δεικτη βενζινης δεν βαλανε... το διακοπτη "SELF DESTRUCT" Που ζτΟ Μπο0τσ0 το κρυψε ο Αυστριακός κι όλο τον πατάνε κατα λΆΘΟς????

:lol:

εσένα ρε αλεπούδιαρη σε εχω ρωτήσει κάτι και με έχεις γράψει εκεί που δει παίρνει μελάνι και από πάνω μας την λες κιόλας;

:evil:

θα φέρεις μπαλάκλαβες από τις καλές ,ναι ή όχι;(στειλε πμ)