PDA

View Full Version : Παμε 5ημερο Πινδο την αλλη εβδομαδα?



Vstrommer71
21/09/2011, 22:07
Καλοι μου φιλοι και αγαπητα μου παιδια
Την αλλη εβδομαδα παιρνω τα βουνα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=121995)
Οποιος θελει...ακολουθει!
Εδω συζηταμε γενικα για οτι θελετε σχετικα:smokin:

MikeG
21/09/2011, 22:20
Α ρε Γιαννάκη..

Vstrommer71
21/09/2011, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Α ρε Γιαννάκη..
Μην ανησυχεις ρε,δεν επαθα τιποτα:smokin:

spyro
22/09/2011, 07:17
:a35:

sotpag
22/09/2011, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Μην ανησυχεις ρε,δεν επαθα τιποτα:smokin:



αυτο ειναι που με τρομαζει:rotflmao: :rotflmao:

DimChios
22/09/2011, 09:27
σαλτα γ@μησου Γιαννακη, ναι?

:wave2:

fantacid
22/09/2011, 09:37
ε αυτο δε το περιμενα!

:D :D :D

Corvo
22/09/2011, 10:23
ωραια διαδρομη φαινεται....

:beer:






υ.γ. Vstrommer αν θυμαμαι καλα για εσενα ειχα διαβασει οτι θα πας Σουηδια?

Vstrommer71
22/09/2011, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
ωραια διαδρομη φαινεται....

:beer:






υ.γ. Vstrommer αν θυμαμαι καλα για εσενα ειχα διαβασει οτι θα πας Σουηδια?
H διαδρομη θα ειναι σουπερ(βρεχει κιολας και θα ειναι σουπερ να εχει κι εναν καλο καιρο την αλλη εβδομαδα!

spam:Θα ανεβω Σουηδια λιγο αργοτερα λογω προβληματος υγειας(ευτυχως παει καλα) στενου συγγενικου προσωπου

QSpec
22/09/2011, 11:13
Θα κοιτάξω να έχω ξεμπερδέψει με μερικά πραγματάκια που πρέπει να γίνουν ώστα να μπορέσω να το ακολουθήσω.

Corvo
22/09/2011, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
H διαδρομη θα ειναι σουπερ(βρεχει κιολας και θα ειναι σουπερ να εχει κι εναν καλο καιρο την αλλη εβδομαδα!

spam:Θα ανεβω Σουηδια λιγο αργοτερα λογω προβληματος υγειας(ευτυχως παει καλα) στενου συγγενικου προσωπου

ευχομαι να πανε ολα καλα και γρηγορα

γειτονες θα ειμαστε :D

taxydromos
22/09/2011, 13:48
ΜΕΣΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ!
κ για περισσοτερες μερες αμα λαχει..
:a18:

Vstrommer71
22/09/2011, 14:08
Για οσους ενδιαφερονται να ξερουν οτι μπορει να παιξει φιλοξενια Πατρα στο σπιτι μου το προηγουμενο βραδυ,για να μην τρεχετε πρωινιατικα
Μικρο δυαρακι ειναι,θα θυμηθουμε τα παλια φοιτητικα χρονια:lol:

kordix
22/09/2011, 14:26
Γιάννη είμαι μέσα απλά δεν ξέρω ακόμα αν θα μπορέσω και τις 5 μέρες. Ισως να σας βρω στα Αγραφα ωστε να ακολουθήσω τη βόλτα από κει και πέρα.

Θα σου στείλω πμ αύριο μεθαύριο αφού δω λίγο με δουλειές και υποχρεώσεις τι γίνεται.

Vstrommer71
22/09/2011, 14:33
Ελα να μαζευομαστε!
(Κι εξω ριχνει καρεκλες,οποτε δεν θα εχουμε σκονη.Σουπερ!)

taxydromos
23/09/2011, 15:21
ωραια!
αυτη η ασφαλτος στο LIAISON 3....δεν γινεται να εξαλειφθει?

:beer:

daz
23/09/2011, 17:21
Δυστυχώς εγώ είμαι άκυρος. :sad:

railDG
23/09/2011, 18:26
Είναι καταπληκτικά εκείνα τα μέρα!Καλή διαδρομή!!!:beer:

Vstrommer71
23/09/2011, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ωραια!
αυτη η ασφαλτος στο LIAISON 3....δεν γινεται να εξαλειφθει?

:beer:
Kαλο ειναι να εχουμε και καποια ασφαλτινα κομματια για να πηγαινουμε γρηγορα μεταξυ των ''ειδικων'' διαδρομων και να περναμε κι απο χωρια για βενζινες
Το προγραμμα εξαλου επιδεχεται αλλαγων στην πορεια

taxydromos
24/09/2011, 08:53
ενταξει....θα βρισκουμε κ τσιπουρακι με καλο μεζε!

:a09:

taxydromos
25/09/2011, 09:19
Ζανταρα τα Dunlop Rally στο tyreshop κ εσω πανετοιμος!!:)

Vstrommer71
25/09/2011, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
Ζανταρα τα Dunlop Rally στο tyreshop κ εσω πανετοιμος!!:)
Ελπιζω να μην ξεχασες να βαλεις χοντρες μοτοκροσαδικες σαμπρελες και να παρεις μαζι σου ανταλλακτικες σαμπρελες-κλειδια-λεβιεδες(αχρειαστα βεβαια να ειναι!)

QSpec
25/09/2011, 11:26
Εγώ έχω μπει σε σκέψεις.

Βλέπω πως θα πρέπει να βγαίνουν 200άρες την ημέρα και δεν ξέρω αν θα μπορώ να κρατήσω τον ρυθμό που χρειάζεται.

Θα δούμε...

Vstrommer71
25/09/2011, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Εγώ έχω μπει σε σκέψεις.

Βλέπω πως θα πρέπει να βγαίνουν 200άρες την ημέρα και δεν ξέρω αν θα μπορώ να κρατήσω τον ρυθμό που χρειάζεται.

Θα δούμε...
Mην ανησυχεις καθολου.Ο ρυθμος θα ειναι αναλογα της ομαδας.Μπορει και να μην κανουμε ολα τα κομματια,και μπορει να κανουμε καποια αλλα.Σκοπος ειναι να περασουμε καλα πανω απο ολα
Αν εχουμε καλη διαθεση,μπορει να βγαλουμε και 200αρες
Μην αγχωνεστε απο τωρα:beer:

intruder
25/09/2011, 15:18
παιδια να προσεχετε το θεμα ανεφοδιασμου γιατι πολλα βενζιναδικα που δειχνουν οι χαρτες η τα gps εχουν κλεισει...καλα να περασετε ζηλευω που δεν εχω χωματινο να ακολουθησω :beer: :beer: :beer:

taxydromos
25/09/2011, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ελπιζω να μην ξεχασες να βαλεις χοντρες μοτοκροσαδικες σαμπρελες και να παρεις μαζι σου ανταλλακτικες σαμπρελες-κλειδια-λεβιεδες(αχρειαστα βεβαια να ειναι!)

+χοντρες
+σαμπρελα 21 spare
λεβιεδες εχω αυτοκινητιστικου τυπου κ ειναι τεραστιοι,οποτε αν παρεις εσυ να τους αφησω..
+ χοντρο σκοινι
+φωτοβολιδες resque :bigcry:

:)

kordix
25/09/2011, 17:43
Γιάννη μπορείς να κάνεις μια εκτίμηση (στο περίπου) που θα είναι η διανυκτεύρεση της Πέμπτης (2ης μέρας της εκδρομής);

Vstrommer71
25/09/2011, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Γιάννη μπορείς να κάνεις μια εκτίμηση (στο περίπου) που θα είναι η διανυκτεύρεση της Πέμπτης (2ης μέρας της εκδρομής);
Αν κανουμε το κυκλακι απο Τζουμερκα οπως σχεδιαζεται μαλλον εκει που ειχαμε μεινει την προηγουμενη φορα στον Καταρακτη Αρτας
Αλλιως(πιο συντηρητικα) καπου Β.Αγραφα-Περτουλι

Vstrommer71
26/09/2011, 16:30
Το post συμμετοχων ενημερωθηκε και με τριτον σιγουρο!!!(well done my boy Qspec!):beer:
Κωστα,Ειρηνη καντε τα κουμαντα σας:smokin:
Αλλα και οποιος αλλος φιλος θελει,ακομα και την τελευταια στιγμη το καταστημα ειναι ανοικτον:wave2:

edit:Ακομα κι ο καιρος φαινεται να θελει να μας κανει πλατες.Γενικα καλος(μια βροχη βεβαια 99% θα την φαμε) αλλα χωρις ζεστη να μας ταλαιπωρει.Στα ψηλα θα εχει ψυχρα οποτε παρτε κανα ρουχο μαζι σας:a024:

kordix
26/09/2011, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Το post συμμετοχων ενημερωθηκε και με τριτον σιγουρο!!!(well done my boy Qspec!):beer:
Κωστα,Ειρηνη καντε τα κουμαντα σας:smokin:
Αλλα και οποιος αλλος φιλος θελει,ακομα και την τελευταια στιγμη το καταστημα ειναι ανοικτον:wave2:

edit:Ακομα κι ο καιρος φαινεται να θελει να μας κανει πλατες.Γενικα καλος(μια βροχη βεβαια 99% θα την φαμε) αλλα χωρις ζεστη να μας ταλαιπωρει.Στα ψηλα θα εχει ψυχρα οποτε παρτε κανα ρουχο μαζι σας:a024:



Γιάννη σήμερα έβαλα καινούργιο λαστιχάκι πίσω και άρχισα να μαζεύω εργαλεία, λεβιέδες, σκηνή (κανονική χειμερινή χωρίς ναύλον και πατέντες αυτή τη φορά :lol: ) και τα σχετικά.



Αλλά θα έρθω να σας βρω εκεί που θα κοιμάστε την Πέμπτη οριστικά πια. Για όποιον ενδιαφέρεται θα φύγω από Αθήνα στις 2.5 περίπου, ξημερώματα Παρασκευής για να είμαι κατά τις 7 με 8 το αργότερο εκεί που θα έχουν κατασκηνώσει τα παιδιά ώστε να ξεκινήσουμε παρέα την Παρασκευή.

QSpec
26/09/2011, 17:01
Σχετικά με εργαλεία, μου λείπει ένα κλειδί/καστάνια για να βγει η ρόδα (27άρι) και δεν έχω λεβιέδες για ξεσαμπρέλιασμα. Μπροστά φοράω κροσάδικη σαμπρέλα, πίσω απλή. Έχω 2 απλές spare.

Θα βολευτούμε ή να χέσω την δουλειά αύριο και να βγω στην γύρα;

kordix
26/09/2011, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Σχετικά με εργαλεία, μου λείπει ένα κλειδί/καστάνια για να βγει η ρόδα (27άρι) και δεν έχω λεβιέδες για ξεσαμπρέλιασμα. Μπροστά φοράω κροσάδικη σαμπρέλα, πίσω απλή. Έχω 2 απλές spare.

Θα βολευτούμε ή να χέσω την δουλειά αύριο και να βγω στην γύρα;



Στα καθαρόαιμα ΚΤΜ EXC, 27 κλειδί θέλει για τους τροχούς οπότε κατα πάσα πιθανότητα και το 690 του Γιάννη τους ίδιους άξονες θα έχει. Για πάρτον ένα τηλ να βεβαιωθείς.

taxydromos
26/09/2011, 17:11
χμμ η δικια μου βιδα ειναι μεγαλυτερη....να δουμε του Γιαννη στο 690
αλλοιως πεταξου στο πρακτικερ..
λεβιεδες εχουμε..

Vstrommer71
26/09/2011, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Σχετικά με εργαλεία, μου λείπει ένα κλειδί/καστάνια για να βγει η ρόδα (27άρι) και δεν έχω λεβιέδες για ξεσαμπρέλιασμα. Μπροστά φοράω κροσάδικη σαμπρέλα, πίσω απλή. Έχω 2 απλές spare.

Θα βολευτούμε ή να χέσω την δουλειά αύριο και να βγω στην γύρα;
Aυτο που επειγει ειναι να βαλεις πισω μοτοκροσαδικη και κρατα την απλη για ανταλλακτικη(αυτο το κανουμε κι αυριο αν ερθεις νωρις,ο λαστιχας μου ειναι 5' απο το σπιτι μου)
Κλειδι 27αρι ενδεχεται να ταιριαζει απο ΚΤΜ ισως
λεβιεδες εχουμε-κι εγω κι ο Σωτηρης- να φανε κι οι κοτες
Πραξε κατα βουληση
λεπτη σαμπρελα στο λαστιχο=σιγουρο κλαταρισμα!

QSpec
26/09/2011, 17:15
Οκ, θα πάω αύριο να την αλλάξω. Αλλάχτηκε βιαστικά μετά από αναίτιο κλατάρισμα της "ενισχυμένης".

virus
26/09/2011, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Γιάννη σήμερα έβαλα καινούργιο λαστιχάκι πίσω και άρχισα να μαζεύω εργαλεία, λεβιέδες, σκηνή (κανονική χειμερινή χωρίς ναύλον και πατέντες αυτή τη φορά :lol: ) και τα σχετικά.



Αλλά θα έρθω να σας βρω εκεί που θα κοιμάστε την Πέμπτη οριστικά πια. Για όποιον ενδιαφέρεται θα φύγω από Αθήνα στις 2.5 περίπου, ξημερώματα Παρασκευής για να είμαι κατά τις 7 με 8 το αργότερο εκεί που θα έχουν κατασκηνώσει τα παιδιά ώστε να ξεκινήσουμε παρέα την Παρασκευή.

ναξερες ποσο το παρακολουθω αυτο το χωματινο. και ηταν οτι πρεπει να ερχομουν παρεακι στα μαυρα μεσανυχτα. αλλα δυστυχως αδεια γιοκ λογω δυσκολες ημερομηνιες. αν αυτο το πενθημερο γινοταν το αμεσως επομενο σκ τοτε χαλαρα.

ευχομαι να περασετε τελεια και να γυρισετε με γεματες μπαταριες :beer:

Vstrommer71
26/09/2011, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Οκ, θα πάω αύριο να την αλλάξω. Αλλάχτηκε βιαστικά μετά από αναίτιο κλατάρισμα της "ενισχυμένης".
Βαλε Michelin τις πιο ενισχυμενες και θα ησυχασεις.Εγω αυτες εχω κι ειμαι ησυχος:beer:

virus
26/09/2011, 20:44
οι ενισχυμενες σαμπρελες που λετε μπαινουν σε μεγαλα ονοφια; η μιλατε για κατσικια;

επειδη εχω αφρικα με karoo λαστιχα αλλα απλες σαμπρελες.

ενημερωτικα ρωταω.

MikeG
26/09/2011, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
οι ενισχυμενες σαμπρελες που λετε μπαινουν σε μεγαλα ονοφια; η μιλατε για κατσικια;

επειδη εχω αφρικα με karoo λαστιχα αλλα απλες σαμπρελες.

ενημερωτικα ρωταω.


Μπαίνουν :wave2:

Mr Pif
26/09/2011, 21:36
αν πώ ότι ζηλεύω δεν θά'ναι ψέματα...
για επιστρέψτε με καμμιά καλή φωτό να πάρουμε ιδέες και εμείς οι πιο light χωμάτινοι για την άνοιξη
:beer: