PDA

View Full Version : Περίεργο sms



transalpblack
22/09/2011, 11:25
Καλησπέρα παιδιά.
Πριν λίγες ημέρες είχα αναρτήσει ένα θέμα σχετικά με την αγγελία πώλησης της μηχανής μου.
Σήμερα μου ήρθε ένα sms στα αγγλικά από κάποιον που ρωτάει για την μηχανή μου.
Ο αποστολέας στο sms, φαίνεται σαν la565ence.l και όχι κάποιο νούμερο.
Εστω και του εξωτερικού.
Το περίεργο είναι πως δεν με πήρε τηλέφωνο.
Μου έστειλε sms και μου ζητάει να απαντήσω μόνο στο e-mail του, το ec.andy.cheers1@gmail.com

Σας λέει κάτι αυτό?
Έχει συναντήσει κάτι παρόμοιο κάποιος?

eagleye101
22/09/2011, 11:29
Εγω θα το αγνοουσα απλα !!delete!!

Στο car.gr εχει και ειδικη ρητρα σε καθε αγγελια απο κατω να μη δεχτουμε προσφορες με SMS...

sniper
22/09/2011, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Καλησπέρα παιδιά.
Πριν λίγες ημέρες είχα αναρτήσει ένα θέμα σχετικά με την αγγελία πώλησης της μηχανής μου.
Σήμερα μου ήρθε ένα sms στα αγγλικά από κάποιον που ρωτάει για την μηχανή μου.
Ο αποστολέας στο sms, φαίνεται σαν la565ence.l και όχι κάποιο νούμερο.
Εστω και του εξωτερικού.
Το περίεργο είναι πως δεν με πήρε τηλέφωνο.
Μου έστειλε sms και μου ζητάει να απαντήσω μόνο στο e-mail του, το ec.andy.cheers1@gmail.com

Σας λέει κάτι αυτό?
Έχει συναντήσει κάτι παρόμοιο κάποιος?

Delete it.

Μην ασχοληθείς καν.

transalpblack
22/09/2011, 11:33
μωρέ εγώ delete το έχω κάνει ήδη.
απλά ρωτάω αν έχει κάποιος παρόμοιες εμπειρίες:wave2:

SVX
22/09/2011, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack

Έχει συναντήσει κάτι παρόμοιο κάποιος?


οποιος το συναντησε δε γυρισε να μας πει τη συνεχεια..... :alien:





ειναι απατεωνες ... γι αυτο βλεπεις στις αγγελιες να μη γραφει ο αλλος το Email : tzimis@yahoo.gr ΑΛΛΑ tzimis παπακι yahoo gr

chr1s_86
22/09/2011, 11:42
Άλλη προσέγγιση, ίδια απάτη http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=63087

transalpblack
22/09/2011, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Άλλη προσέγγιση, ίδια απάτη http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=63087

ναι το θυμαμαι αυτο το θέμα...

DimChios
22/09/2011, 12:48
...τουλάχιστον κράτησες το email του παρ ότι έσβησες το sms.

Απαντησέ του γρήγορα! Ο τύπος μοιράζει λεφτά!!!!

Ενας γνωστός μου που έχει έναν μπατζανάκη στη νήσο Ρώ, του είπε ενας βαρκάρης απο Τουρκία που μετέφερε κάτι λαθρομετανάστες, οτι πίσω από αυτή την ιστορία κρύβεται ο εν λόγω κύριος ονόματι James Apteonar του οποίου το φορολογικό καθεστώς της χώρας του είναι πολύ αυστηρό και για να δικαιολογήσει τα φράγκα από τη μεταφορά των λαθρομεταναστών στέλνει μαζικά sms σε τυχερούς όπως εσύ (θα σου πώ πως ακριβώς βρήκε το τηλ σου παρακάτω) των οποίων τις μοτοσυκλέτες, αυτοκίνητα μέχρι και πολυμίξερ- σκουπιδοφάγους (2σε1, νεο προιον) τα αγοράζει σε υπερτριπλάσιες τιμές!
Μην είσαι χαζός και μη το αμελήσεις! Ενα email είναι άλλωστε, δεν κοστίζει τίποτα!

ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΤΟΥ ΑΜΕΣΑ γιατί μπορεί να χάσεις τη σειρά σου!
Δίνει διορία για ιδεολογικούς λόγους, 3 μέρες σε κάθε τυχερό που θα στείλει το sms!

Τα τηλέφωνα τα βρίσκει από μια βάση δεδομένων που υπόκλεψε από την M.I.P.O.T.W (Most Intelligent People Of The World) και τα επιλέγει βάση του I.Q!


ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!!

:look:

gianhs8
22/09/2011, 12:54
ενοειται και ειναι απατη καθως δεν υπαρχει κανεις που να νομιζει οτι εμεις εχουμε καλυτερες τιμες απο οτι στο εξωτερικο

τεσπα αλλο με απασχολει δλδ που αποσκοπουν γιατι δεν νομιζω να υπαρχουν τοσο ευκολοπιστοι ανθρωποι ωστε να στηλουν την μηχανη στο εξωτερικο χωρις να εχουν παρει λεφτα

transalpblack
22/09/2011, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
[BΤα τηλέφωνα τα βρίσκει από μια βάση δεδομένων που υπόκλεψε από την M.I.P.O.T.W (Most Intelligent People Of The World) :look: [/B]

Δε νομίζω, την αγγελία την ελιχα βάλει στο aggeliopolis και μου το ανέφερε οτι από εκεί είδε την αγγελία.
Τώρα όσο για το ραδIQ, αλλουνού παπά ευαγγέλιο.

Δεν θα ασχοληθώ πάντως.
Μπορεί να έβαλα την αγγελία, πλάκα πλάκα, αλλά δεν ψήνομαι να πουλήσω την αγαπημένη μου...

mixalakis
22/09/2011, 15:10
Και εμένα μου στέλνουν κάθε μέρα ότι κέρδισα μερικά εκατομμύρια σε λοταρίες ή να βοηθήσω κάποιον που έχει πρόβλημα με την τράπεζα της Ακτής του Ελεφαντοστού να βγάλει 20.000.000 €!!!!

DimChios
22/09/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Και εμένα μου στέλνουν κάθε μέρα ότι κέρδισα μερικά εκατομμύρια σε λοταρίες ή να βοηθήσω κάποιον που έχει πρόβλημα με την τράπεζα της Ακτής του Ελεφαντοστού να βγάλει 20.000.000 €!!!!


ειναι ξαδερφια αυτουνου που εγραψα παραπανω ολοι αυτοι!

:wacko: