PDA

View Full Version : Yoshimura gia v-strom 650



nlevog
30/08/2005, 20:56
Endiaferomai gia thn parapanw eksatmish. Exete kanena sxolio ektos aytwn pou diavazoume ston typo???

gcrook
31/08/2005, 00:36
Ναι.

Να την βαλεις με το BMC απο την αντιπροσωπεια (να εχεις και εγγυηση), και αντι να παρεις 7 αλογα, μην απορησεις αν το μηχανακι σου δεν παει μια χωρις Power Commander.
Μετα αφου το μηχανακι σου γινει κουφιο στις μεσαιες, στειλε ενα γραμμα στον ειδικο τυπο να τους πεις την εμπειρια σου, και αν το δημοσιευσουν σφυρα μου φιλε μου.

Αισχος πια με αυτη τη μαλακια της Σουζουκι.
Ακους εκει Yoshimura και BMC +7 αλογα στο V-Strom:rolleyes:

Δεν ειναι ολοκληρωμενες δουλειες αυτες.
Η ολη ιστορια εχει αρχιζει να μου την δινει.
Θα καταντησουμε στο τελος σαν τους TDMακηδες που πριν το βγαλουν απο την αντιπροσωπεια του εχουν φορεσει και 2 Acrapovic.

athandim
31/08/2005, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι.

Να την βαλεις με το BMC απο την αντιπροσωπεια (να εχεις και εγγυηση), και αντι να παρεις 7 αλογα, μην απορησεις αν το μηχανακι σου δεν παει μια χωρις Power Commander.
Μετα αφου το μηχανακι σου γινει κουφιο στις μεσαιες, στειλε ενα γραμμα στον ειδικο τυπο να τους πεις την εμπειρια σου, και αν το δημοσιευσουν σφυρα μου φιλε μου.

Αισχος πια με αυτη τη μαλακια της Σουζουκι.
Ακους εκει Yoshimura και BMC +7 αλογα στο V-Strom:rolleyes:

+1
Έχω διαβάσει πολύ αρνητικά σχόλια από παληκάρι που έκανε τη μετατροπή (600+ γιούρα).Πολύς θόρυβος, ένα αλογο παραπάνω
στη δυναμομέτρηση, και ένα μηχανάκι "απορυθμισμένο"...

(Όσοι επισκέπτονται το ΜΒ του ΜΟΤΟ ίσως το θυμούνται. Ήταν πριν από 3 μήνες περίπου με τίτλο:Yoshimura και φίλτρο BMC σε V-STROM 650: Η μέγάλη απάτη του Σφακιανάκη. Δυστυχώς δεν το έσωσα..)

Tropeas
31/08/2005, 18:34
Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι έδινε χαμηλά αλλά σκοτωνε το μηχανάκι ψιλά διοτι δεν κάνουν καλές ρυθμίσεις είχα 2 κενά στο ανέβασμα και στις 6.000 και 9.000 στροφές (ειδικά στην 3η απο φτωχό μείγμα...) και τελική μείον 20 χλμ....

Μόνο με Power Commander... αλλά μετά δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση....

nlevog
01/09/2005, 12:21
Eyxaristw paides. Katalava. Mallon den aksizei kan ton kopo gia ta lefta ths. An einai na thn vgalw sto synergeio prospathwntas na to rythmisw gia na parw kana psofio alogaki den peirazei. Tha to afhsw.

Eyxaristw anyway