PDA

View Full Version : Αξία ανεκτίμητη..



epp1640
27/09/2011, 03:02
Να σου μετακινούν τη μηχανή γιατί την έβαλες σε μία γωνία του δρόμου ενώ το μπουρδελοκαφενείο - κονσομασιόν είχε πιάσει όλο το δρόμο :eek: όχι πεζοδρόμιο.. εννοείται με disc locks επάνω και να γυρνάς μετά τους Πυξ Λαξ και να τα βρίσκεις σφήνα στα καλάμια.. ευτυχώς την μετακίνησαν προς τα πίσω οπότε γλύτωσαν δαγκάνες.. Και όταν αρχίζεις να αντιδράς να έρχονται οι μαυροπουκαμισάδες να σε απειλούν να αδειάσεις τη γωνιά "ντερόγο" γιατί θα σε βρει μεγαλύτερο κακό θα σου θα παθεις κτλπ (για χαβαλέ εδώ κάτω το έχουν το κουμπούρι άλλωστε) και να κάνεις τον μαλάκα γιατί ξέρεις στην καλύτερη δεν θα βγάλεις άκρη, σε μία μέση κατάσταση θα σε στείλουν νοσοκομείο, στη χειρότερα τα ραδίκια ανάποδα..

Πραγματικά δεν μπορώ άλλο.. Έχει χαθεί το μέτρο και πλέον δεν βλέπω παρά ελάχιστα θετικά στον τόπο μου. Κάθε τρεις και λίγο απογοήτευση και σύγχυση. Δεν είναι επίπεδο διαβίωσης και δεν μπορώ να περιμένω μισή ζωή μήπως αλλάξει κάτι.. Ώρα μας να την κάνουμε μου φαίνεται.. :sad:

Θρασύδειλα αμόρφωτα ανθρωποειδή που ανεβοκατεβάζουν βουλευτές πόρνες και καθαρίζουν πάντα..

Αύριο πάω να το ελέγξω στο μηχανικό μου.. Μου φαίνεται να φρενάρει κανονικά αλλά 1000 χλμ έχω κάνει οπότε δεν μπορώ να βασίζομαι στην κρίση μου.. Λεφτά είχα για πέταμα.. :sad:


Τα είπα και ησύχασα.. :sad:

epp1640
27/09/2011, 03:06
Και μία ερώτηση

http://www.car.gr/parts/photos/1362507/

Η αριστερή μου δισκόπλακα μου είναι όπως η αριστερή στη φωτογραφία.. Το εσωτερικό τμήμα με το εξωτερικό είναι ελαφρώς μη ευθυγραμμισμένα.. Με λίγο zoom και προσοχή φαίνεται.. ίσως να ήταν έτσι από πριν.. Τον ήπιαμε?

PS μιλάμε για gsf 650 sa

Shaolin Monk
27/09/2011, 03:12
Πηρες gsf και Ρεθυμνο δεν εχεις εμφανιστει ακομη; :a9: :a16: :a26: :a28:

epp1640
27/09/2011, 03:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shaolin Monk
Πηρες gsf και Ρεθυμνο δεν εχεις εμφανιστει ακομη; :a9: :a16: :a26: :a28:

Σήμερα πήγα βιαστικά Χανιά (2:15 δεν το λες βιαστικά βέβαια) αλλά δεν είχα καθόλου χρόνο να σταματήσω.. Τελείωσε εξεταστική προχθές οπότε κάποια στιγμή θα ρθω από τα μέρη σας..

Εχετλαίος
27/09/2011, 06:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Θρασύδειλα αμόρφωτα ανθρωποειδή που ανεβοκατεβάζουν βουλευτές πόρνες και καθαρίζουν πάντα...

Αυτό!
Α ρε Ανδρέα, πάλι καλά που εβρήκες και το μηχανάκι να σε περιμένει!
:mad:

TROOPER
27/09/2011, 08:11
....επακο περαστικα στη τσεπη

makis206
27/09/2011, 08:35
Αχ μωρέ Αντρέα, ΑΧ μωρέ Αντρέα..:(


Δεν σου είπα ότι όποτε μπλέκεις με τέτοιους να τους λες ότι με ξέρεις; Δεν στο είπα ε;:evil:

harris_x
27/09/2011, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
Και μία ερώτηση

http://www.car.gr/parts/photos/1362507/

Η αριστερή μου δισκόπλακα μου είναι όπως η αριστερή στη φωτογραφία.. Το εσωτερικό τμήμα με το εξωτερικό είναι ελαφρώς μη ευθυγραμμισμένα.. Με λίγο zoom και προσοχή φαίνεται.. ίσως να ήταν έτσι από πριν.. Τον ήπιαμε?

PS μιλάμε για gsf 650 sa
Αυτος ο τζόγος είναι normal.
Οι floating δισκοπλακες έτσι είναι.
Don't warry :winka:

Africaptan
27/09/2011, 09:17
Εχεις χιλια δικια, αλλα για καποιους ειναι αργα τωρα πια να την κοπανησουν.

antonis_fr4-4
27/09/2011, 12:19
μα καλα μπροστα στο καφενειο το εβαλες και δεν περιμενες τι θα συμβει?

παντα προσεχουμε που παρκαρουμε αφου ολοι ξερουμε πως εχουν τα πραγματα εδω κατω.


τι να πω.....ποτε ξανα

p@nos
27/09/2011, 13:28
astinomia katef8ian 8eli....xoris ma moy....bgalame akri me xiroteroys :smokin:



ligo straboma exoyn oloi oi diskoi

straboma sobaro 8a exoyn an otan patas breno soy bgazi kradasmoys....

epp1640
27/09/2011, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
astinomia katef8ian 8eli....xoris ma moy....bgalame akri me xiroteroys :smokin:



ligo straboma exoyn oloi oi diskoi

straboma sobaro 8a exoyn an otan patas breno soy bgazi kradasmoys....

http://www.2810.gr/crete/krhth/hrakleio-pyrobolhsan-eidiko-froyro ναι ρε εννοείται.. (αντίστοιχες ειδήσεις σχεδόν καθημερινά) για να μην τις φάω μόνος μου.. :lol: Δυστηχώς εδώ κάτω και ακόμα χειρότερα στο Ρέθυμνο μεγάλο ποσοστό αστυνομικών φοβάται, ένα άλλο έχει εντοπιότητα και ελάχιστοι είναι αυτοί που θα κάνουν μετά δυσκολίας δουλειά.. Και αν την κάνουν θα πέσουν τηλέφωνα..

Τώρα γύρισα από το μηχανικό μου.. τα καλάμια δεν έχουν σημάδι οι δίσκοι οπτικά οκ, μία βόλτα που το έκανε μου είπε ότι νιώθει κάτι απειροελάχιστο (εγώ δεν νιώθω τπτ) και να το ξαναπάω μετά από 500 χλμ.. Θα βγάζαμε τον τροχό αλλά ούτως η άλλως πάω για λάστιχα μόλις και αν πληρωθώ οπότε...

Τα πολύ χειρότερα τα γλιτώσαμε..

epp1640
27/09/2011, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis_fr4-4
μα καλα μπροστα στο καφενειο το εβαλες και δεν περιμενες τι θα συμβει?

παντα προσεχουμε που παρκαρουμε αφου ολοι ξερουμε πως εχουν τα πραγματα εδω κατω.


τι να πω.....ποτε ξανα


Στην άκρη του μαγαζιού ήταν.. δεν το άφησα μπροστά ή σε καμιά είσοδο.. αλλά αυτός έβγαλε κάτι ξύλινα που είναι πάνω τυλιγμένα καλώδια της ΔΕΗ στη μέση του δρόμου μετά κτλπ..

Αν υπήρχε άλλο μέρος θα το είχα αφήσει αλλά ήταν συναυλία των Πυξ Λαξ σε μικρό γήπεδο και σε συνοικιακή περιοχή.. δεν υπήρχε τπτ σε ακτίνα 1χλμ..

Μ αρέσει που του λεγα και ότι ο δρόμος δεν ανήκει στο κατάστημα του.. :rolleyes: Αυτός μου απαντούσε να "αφήκω τσι εξυπνάδες γιατί.. και άλλα τέτοια όμορφα.."

Με βλέπω να παίρνω κανένα μεταχειρισμένο zipάκι για την πόλη να γλυτώσω το άγχος..

gixxerpap
27/09/2011, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640


Με βλέπω να παίρνω κανένα μεταχειρισμένο zipάκι για την πόλη να γλυτώσω το άγχος..

εναλλακτικά πάρε ένα zip(P)aki και ξαναπήγαινε απο το καφενείο ...

dmf
27/09/2011, 16:47
Γιατί τελευταία ακούμε πάρα πολλά άσχημα για την Κρήτη?

Africaptan
27/09/2011, 17:47
Διοτι με τα χρονια το αντριλικι εγινε Καπετανιλικι, και το Καπετανιλικι εγινε νταηλικι.
Κι ολα αυτα, με τη συνοχη της Αστυνομιας οπως ειπε κι ο epp λογο εντοπιοτητας των μισων και τον φοβο των αλλων μισων...
Και δεν τους αδικω. Οταν εμενα μου εχουν βγαλει 2 φορες οπλο για λογους αστειους, δεν τους αδικω. Τι να κανουν κι αυτοι;
Απ την κεφαλη βρωμαει το ψαρι...

AUFGEBRACHT
27/09/2011, 17:51
Να γιατί δεν μ' αρέσουν οι Πύξ Λάξ...

devil's animal
27/09/2011, 17:58
κρατος εν κρατει..κλπ...κλπ...:rolleyes:

ελπιζω να μην εχει παθει τιποτα αγορινα..
:beer:

John Steed
27/09/2011, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis_fr4-4
μα καλα μπροστα στο καφενειο το εβαλες και δεν περιμενες τι θα συμβει?

παντα προσεχουμε που παρκαρουμε αφου ολοι ξερουμε πως εχουν τα πραγματα εδω κατω.


τι να πω.....ποτε ξανα


Το αυτό....

Ακόμα και ο σουβλατζής ο κοιλαράς ο 70άχρονος κολλάει μαγκιές πλέον για να κρατά παράνομα τρεις θέσεις πάρκινγκ μπροστά από το μαγαζί του.... :(


Δεν ασχολούμαι πλέον...

Απομακρύνομαι και καλώ την τροχαία. Περιμένω να φτάσει και φεύγω κύριος...

Ας τα βγάλουν πέρα μόνοι τους...


:wave2:

Cpt. Haddock
27/09/2011, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Γιατί τελευταία ακούμε πάρα πολλά άσχημα για την Κρήτη?

Τώρα απλά τα ακούμε...

Nostradamus
27/09/2011, 20:26
Ειμαι 2,5 μηνες στο νησι για δουλεια (ρεθυμνο) και μεχρι στιγμης η αληθεια είναι οτι δεν εχω συναντισει "στραβη" φαση. Σε γενικές γραμμές όσους ντόπιους γνωρίζω είναι αψογοι αλλα απο την αλλη είμαι πολύ λίγο καιρό για να ξέρω..

Πιστεύω πάντως οτι είναι θέμα ανθρώπων και τετοιες περιπτώσεις υπάρχουν παντού. Απλά το νταηλίκι έχει και μιά παράδοση, και σε συνδιασμό με τις δυσκολίες που έφτασαν πλέον και έδω, και που βιώνει η υπόλοιπη ελλάδα νωρίτερα (βλέπε οικονομική κρίση), άλλαξαν και αλλάζουν τους ανθρώπους γενικά...

Αλλωστε τα ξεσπάσματα αυξάνουν όσο τα ζόρια του καθενός παίρνουν τον ανήφορο...