PDA

View Full Version : Topsellerie...του κωλου !!!!



g_m900
27/09/2011, 06:24
Εχω εδω και ενα χρονο τη σελα της γνωστης αυτης εταιρειας απο τη Γαλλια.
Για tdm 900 και μεταχειρω μου κοστισε 120€.

Μου αρεσε το σχεδιο της με τις ωραιες ραφες και εφοσον παρουσιαστηκε η ευκαιρια την τσιμπησα...!

Απο την πρωτη στιγμη μου φανηκε σκληρη αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια.
Με τον καιρο ομως ο κωλος μου διαμαρτυροτανε και πριν μια βδομαδα πηγα στον μαστορα που φτιαχνει σελες στο Ρεντη.
Επεμενε να την ανοιξουμε για να δει ποιοτητα και καλα εκανε γιατι καλο ειναι να τσεκαρεις τον ανταγωνισμο εστω κι αν ειναι διεθνης.

Η εκπληξη ηρθε οταν ανοιξε την σελα και διαπιστωθηκε οτι τα Γαλλακια δεν αλλαξανε το αφρωδες οπως πρεπει αλλα μονο κουτσουρεψανε καλλιτεχνικα το υλικο της σελας της μανας του.

Της ΜΑΝΑΣ τους φυσικα λεω εγω και καλο ειναι οποιος εχει παρει απο την ιδια εταιρεια να εχει λιγο το νου του.

Μια χαρα σελιτσα ειχα απο τον moto-k αλλα κολλαγα στο σχεδιο.

Παρεπιμπτοντως ο μαστορας στο Ρεντη ειναι αψογος και δοκιμαζοντας τη σελα του εμεινα κατευχαριστημενος.
Με 120€ φτιαχνεις τη δικη σου και για την δικη μου περιπτωση που περιλαμβανει αντικατασταση του υλικου του οδηγου μονο ζητησε 20€.

Γενικα διαπιστωνω οτι και αυτος και ο Μπατζιο απο Σαλονικα και γενικα οι εγχωριοι κατασκευαστες εχουν υψηλη ποιοτητα κατασκευης.

Οσο για σας Γαλλακια...:a015: :a016: :a015: :a016: :a015: :a016:

McGyver
27/09/2011, 07:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
τα Γαλλακια δεν αλλαξανε το αφρωδες οπως πρεπει

Γιατί έτσι πρέπει, ειδικά σε σέλα που αγόρασες μεταχειρισμένη από άλλον;

PetranGR
27/09/2011, 07:14
φυμίζεται για την τρομερή δουλειά που κάνει ,πολλοί γνωστοί μου έχουν φτιάξει την θέση τους εκεί πέρα,και οι περισσότεροι φτιάχνουν την δική τους!

g_m900
27/09/2011, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Γιατί έτσι πρέπει, ειδικά σε σέλα που αγόρασες μεταχειρισμένη από άλλον; Οι σελες αυτες εχουν αλλο υλικο πιο μαλακο. Οι Γαλλοι απλα σκαψανε ομορφα το μαμα αφρωδες και τοποθετησανε το καλυμμα. Αυτο χρεωνεται 250-400€ αναλογα τι θες απο αυτους. Μπες στο site τους και δες τιμες.

Ο προκατοχος της σελας ειχε δωσε 350€.
Εγω κανονικα 200€ εδωσα απλα συμψηφιστηκε με το πουλημα της δικιας μου σελας και μου βγηκε 120€ τελικα.

Εσυ θα εδινες τετοια λεφτα για μια μετατροπη που δεν εχει κανενα οφελος παρα μονο αισθητικο;

McTalas
28/09/2011, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
Εσυ θα εδινες τετοια λεφτα για μια μετατροπη που δεν εχει κανενα οφελος παρα μονο αισθητικο;
οι περισσοτερες μετατροπες δε γινινται για κανεναν αλλο λογο παρα μόνο για το αισθητικο του θεματος...
ειναι πολυ λιγοι αυτοι που ψαχνουν την ουσια.

transalpblack
28/09/2011, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
..........στον μαστορα που φτιαχνει σελες στο Ρεντη.



Που είναι αυτός μικρέ?