PDA

View Full Version : Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

George_M.
05/04/2016, 12:40
Ηνιοχος χθες στα 25 ενω προχθες συναδελφος στην Αυτοβισιον εξισου 25..

lleonidas
06/04/2016, 01:45
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Έκλεισα ραντεβού στο MrKteo με 25€...
Ταρίφα!

Tedvj23
06/04/2016, 13:00
27 ευρω σημερα πατρα...

AristidisZ
06/04/2016, 13:03
Για τα μηχανάκια έχει και με 20 σε ένα

ρίξτε μια ματιά εδώ (http://www.tsig.gr/lang-el/kteo), για αμάξια έχει περισσότερο νόημα

omega
08/04/2016, 09:47
Αύριο περνάω την δική μου.Κόστος 30€ Autovision Πρέβεζας.

Μόλις μίλησα με άλλο στην Αθήνα και μου ανέφερε ότι έχει επιβληθεί πλαφόν κατώτερης τιμής από το υπουργείο στα 25€.
Από εκεί και πέρα είναι ζήτημα επιχείρησης τι θα ζητήσει.Autovision Αθήνα 25€ και 3 δωράκια.Δεν ρώτησα τι.

Εις πολλά έτη κύριοι του υπουργείου.. :a56:


Σε λίγο και κάρτα καυσαερίων στα ποδήλατα!!!!

notakos600
08/04/2016, 09:50
Συγνώμη για να καταλάβω ρε παίδες....κολλάμε στα 5 ευρώ διαφορά που τα δίνουμε κάθε 3 χρόνια ή εγώ το έχασα κάπου;

omega
08/04/2016, 10:39
Συγνώμη για να καταλάβω ρε παίδες....κολλάμε στα 5 ευρώ διαφορά που τα δίνουμε κάθε 3 χρόνια ή εγώ το έχασα κάπου;
Παναγιώτη η μομφή μου είναι στο ότι προ 2 ετών πλήρωσα 10 ή 15 και μου έγινε σωστός έλεγχος.Σε εκείνα τα χρήματα υπήρχε κέρδος για την επιχείρηση έτσι;
Πως ρε π@π@ρ@ του υπουργείου ενώ μπορεί να υπάρξει ανταγωνισμός έρχεσαι και βάζεις πλαφόν κατώτερης τιμής;
Άρα τσιμπάς πακέτο.
Σαν τα καύσιμα που έπεσαν κι έμεναν "χαμηλά" και τα τσακάλια βρήκαν πάάάάλι ευκαιρία για παραπανω φόρο..

Εκεί είναι το θέμα μου Πάνο.Ποτέ δεν είδα μια ευκολία,μια παρότρυνση να ενισχυθεί η μοτοσυκλέτα.Μην πιασω το ΦΠΑ στον εξοπλισμο..

Εγώ σήμερα(ευτυχώς) έχω να τα δώσω τα 5 ή 15-20 παραπάνω από πρόπερσι.Άλλοι όμως έχουν;
Μη μας λένε για άλλη μία φορά μλκς στα μούτρα μας.
Πολλά έγραψα Πάνο..Φούντωσα..:beer:

leo1964
08/04/2016, 10:41
Παναγιώτη η μομφή μου είναι στο ότι προ 2 ετών πλήρωσα 10 ή 15 και μου έγινε σωστός έλεγχος.Σε εκείνα τα χρήματα υπήρχε κέρδος για την επιχείρηση έτσι;
Πως ρε π@π@ρ@ του υπουργείου ενώ μπορεί να υπάρξει ανταγωνισμός έρχεσαι και βάζεις πλαφόν κατώτερης τιμής;
Άρα τσιμπάς πακέτο.
Σαν τα καύσιμα που έπεσαν κι έμεναν "χαμηλά" και τα τσακάλια βρήκαν πάάάάλι ευκαιρία για παραπανω φόρο..

Εκεί είναι το θέμα μου Πάνο.Ποτέ δεν είδα μια ευκολία,μια παρότρυνση να ενισχυθεί η μοτοσυκλέτα.Μην πιασω το ΦΠΑ στον εξοπλισμο..

Εγώ σήμερα(ευτυχώς) έχω να τα δώσω τα 5 ή 15-20 παραπάνω από πρόπερσι.Άλλοι όμως έχουν;
Μη μας λένε για άλλη μία φορά μλκς στα μούτρα μας.
Πολλά έγραψα Πάνο..Φούντωσα..:beer:

Δίκιο έχεις,σωστά σκέφτεσαι

bros400pgm
08/04/2016, 10:54
Στην Πατρα ηταν ενας που ειχε δωρεαν ταξι, αναπηρους, πολυτεκνους, ασθενοφορα, οχηματα του δημου/κρατικων υπηρεσιων και τα υπολοιπα με κατι τρελες προσφορες (πιο πολυ ηθελαν σε βενζινα να φτασουν παρα τον ελεγχο). Εαν θυμαμαι καλα ηταν ακομα και 5€ η μοτο.
Δεν ξερω τι και πως τα καταφερνε, αλλα νομιζω οτι κοντεψε να τους κλεισει ολους :lol:

notakos600
08/04/2016, 11:17
Παναγιώτη η μομφή μου είναι στο ότι προ 2 ετών πλήρωσα 10 ή 15 και μου έγινε σωστός έλεγχος.Σε εκείνα τα χρήματα υπήρχε κέρδος για την επιχείρηση έτσι;
Πως ρε π@π@ρ@ του υπουργείου ενώ μπορεί να υπάρξει ανταγωνισμός έρχεσαι και βάζεις πλαφόν κατώτερης τιμής;
Άρα τσιμπάς πακέτο.
Σαν τα καύσιμα που έπεσαν κι έμεναν "χαμηλά" και τα τσακάλια βρήκαν πάάάάλι ευκαιρία για παραπανω φόρο..

Εκεί είναι το θέμα μου Πάνο.Ποτέ δεν είδα μια ευκολία,μια παρότρυνση να ενισχυθεί η μοτοσυκλέτα.Μην πιασω το ΦΠΑ στον εξοπλισμο..

Εγώ σήμερα(ευτυχώς) έχω να τα δώσω τα 5 ή 15-20 παραπάνω από πρόπερσι.Άλλοι όμως έχουν;
Μη μας λένε για άλλη μία φορά μλκς στα μούτρα μας.
Πολλά έγραψα Πάνο..Φούντωσα..:beer:


Συμφωνώ σε όλα...άρα κάπου το είχα χάσει.

Pan (dvs)
08/04/2016, 13:08
.........

Σε λίγο και κάρτα καυσαερίων στα ποδήλατα!!!!

Eυτυχως δεν εχω.:a01:

Θυμαμι καλα οτι οταν ξεκινησαν τα ιδιωτικα ΚΤΕΟ ειχανε ορισει κατωτη τιμη απο το υπουργειο?

gior-gos
08/04/2016, 15:11
Συγνώμη για να καταλάβω ρε παίδες....κολλάμε στα 5 ευρώ διαφορά που τα δίνουμε κάθε 3 χρόνια ή εγώ το έχασα κάπου;

Καθε 2 χρονια δεν περναμε κτεο;

BLiTzER
08/04/2016, 15:12
Ναι.

Στα 4, την πρώτη φορά, αν είναι καινούριο.

buckley
08/04/2016, 15:49
Ναι.

Στα 4, την πρώτη φορά, αν είναι καινούριο.

πίκτσουρ ορ ιτ νεβερ χαπενντ...

ioarma
09/05/2016, 08:17
Πέρασε και η δική μου με κόστος 25€ στο IKTEO Θαλάσσης ΑΕ(Χαλκιδα)
:)

AUFGEBRACHT
10/07/2016, 10:38
Πέρασε και η δική μου με κόστος 25€ στο IKTEO Θαλάσσης ΑΕ(Χαλκιδα)
:)

Εγώ πέρασα χτες, την πρώτη φορά είχα πληρώσει €35, την δεύτερη €15 και χτες €25. Ρώτησα εγκυκλοπαιδικά για την διαφορά της τιμής και ο υπάλληλος είπε ότι υπάρχει και καλά διατίμηση από το υπουργείο και τα €25 είναι η κατώτατη τιμή που υπάρχει στην αγορά...

stratosros
04/02/2017, 12:15
Γνωρίζει κανείς αν τελικά χρειάζεται κάρτα καυσαερίων στις μοτοσυκλέτες μας.

Tedvj23
04/02/2017, 13:54
Την πέμπτη πέρασα κτεο αυτοκίνητο και μια μότο δεν μουπαν κάτι τετοιο..

Υ.γ.40 το αυτοκίνητο και 25 η μοτο..

infidel
31/08/2017, 15:38
Πέρασα σήμερα το μηχανακι κτεο, 25euro είναι ακόμα. Τον ρώτησα αν βγάζουν κάρτα καυσαερίων και μου είπε ότι κάτι ακούγεται για κάρτα ηχορύπανσης, αλλά δεν είναι φυσικά σίγουρο.

stratigos82
31/08/2017, 18:52
Φιλε μου η καρτα καυσαεριων βγαινει αναγκαστικα μαζι με το ΔΤΕ. Δεν ανανεωνεται ομως λογω οτι δεν εχει ακομη ανακοινωθει η μορφη της καρτα αυτης και αλλα πολλα. Τωρα στον νεο κοκ υπαρχει οριζουν προστιμο 150ευρω αν δεν εχεις καρτα καυσαεριων στο μηχανακι σου.Ο μως εφοσον δεν ειναι εφικτη η ετησια ανανεωση της καρτας δεν ζητανε τα οργανα του νομου ουτε καρτα καυσαεριων ουτε θορυβου.

bulmont
31/08/2017, 21:14
Πέρασα σήμερα το μηχανακι κτεο, 25euro είναι ακόμα. Τον ρώτησα αν βγάζουν κάρτα καυσαερίων και μου είπε ότι κάτι ακούγεται για κάρτα ηχορύπανσης, αλλά δεν είναι φυσικά σίγουρο.



Mωρέ, αυτά τα λιγούρια μέχρι και κάρτα πίεσης ελαστικών θα
μας ζητήσουν να πληρώσουμε.........

TsoliasGR
04/09/2017, 20:28
Αν αλλάξεις εξάτμηση στην αγαπημένη...Κρατάς και την μαμα για καλό κακό...Και πριν πας για κτέο...αλλάζεις.

o teos
04/09/2017, 23:45
Πέρασα ΚΤΕΟ με την yoshimura ξεταπωτη την περασμένη εβδομάδα χωρίς κανένα πρόβλημα...:wave2:

Nice_kid
11/08/2018, 05:22
Παιδια γεια χαρα. Εγω θελω να ρωτησω το εξης:
Εχω το YAMAHA R1 (2008) με μαμα Εξατμιση ολη απο μπρος μεχρι πισω.

⚫️ Θελω να αλλαξω Χταποδι γιατι τοσα χρονια με την κιτρινιλα φαινεται σα σκουριασμενο...
⚫️ Θελω να αλλαξω το Διχαλο-μαμα, και να βαλω ενα ΔΙΧΑΛΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗ... Καθαρο νικελε, οχι να φαινεται και αυτο σαν σκουριασμενο απτην κιτρινιλα τοσα χρονια λογω θερμοκρασιας...
⚫️ Και Θελω να βαλω Τελικα AKRAPOVIC Carbon

Τωρα οταν ερθει η ωρα να το Περασω ΚΤΕΟ, να ρισκαρω να το παω ΚΤΕΟ να το περασω ετσι οπως ειναι;
(να δωσω και κανα 10€ στον μαστορα να μου το προσπερασει?)
ή κατευθειαν θα μου πουν "Μεγαλε Βαλε Καταλυτη και ξαναελα", και θα πρεπει να ξαναβαλω παλι το διχαλο-καταλυτη;

Θελω συγκεκριμενες απαντησεις. Οχι περι περιβαλλοντος, καυσαεριων, κλπ κλπ
Απαντησεις μονο πανω στο συγκεκριμενο ερωτημα που θετω.

Τουλαχιστον να ξερω, για να μην βαλω αγγελια να δωσω την Μαμα-Εξατμιση μου, και να την εχω μονο και μονο για να την τοποθετω για το ΚΤΕΟ, και μετα Αντε Γεια... (στο σεντουκι παλι)
Τουλαχιστον μεχρι σημερα Αυγουστο 2018 ποτε δεν μας σταματανε στο δρομο για ελεγχο με τροχαια και κλιμακιο του Συγκοινωνιων για μετρηση καυσαεριων και θορυβων (ποιος θα ασχοληθει με αυτην την βαρετη διαδικασια;)
Αυτα. Σας ευχαριστω πολυ... :D

nikos_abel
11/08/2018, 07:08
Εγώ που έχω χάσει (πάλι) τη πινακίδα; Τι λέτε, θα με περάσουν;
Χαρτί από αστυνομία έχω.

leftos
11/08/2018, 08:28
Για την εξατμιση ειναι και αναλογα τα κτεο καποια ειναι πιο χαλαρα και καποια ειναι πιο αυστηρα κανονικα φυσικα δεν περναει οποτε κρινεις και κανεις.
Και για το λαδωμα καποια περνουν λαδωμα καποια δεν περνουν το θεμα ειναι οτι πρεπει να το ξερεις απο την αρχη.

Για την πινακιδα σιγουρα δεν μπορουν να σε περασουν το θεμα ειναι θα σου πουνε ελα για επανελεγχο οταν την βγαλεις η δεν θα σε βαλουν καθολου μεσα αυτο δεν το ξερω.

telegonos
11/08/2018, 09:36
Έλα να βγάζουμε καταλύτες να σκορπάμε καρκίνοοοοο, κυκλικούς υδρογονάνθρακες, πάρε πάρε πάρε καρκίνοοοοοοοοο κόσμε.

Και να το λέμε και να το νομίζουμε και για εξυπνάδααααααααααα.

Nice_kid
12/08/2018, 00:30
Θα σου απαντησω στο εξης:
Αν το να βγαλει καποιος Καταλυτες, θα σκοτωσει ολο τον κοσμο... (λες και δεν υπαρχουν αυτην την στιγμη ΧΙΛΙΑΔΕΣ αλλοι, μπορει και εκατομμυριο οχηματα στην Ελλαδα χωρις καταλυτες εστω και κρυφα μετα το ΚΤΕΟ που κυκλοφορουν αυτην την στιγμη...)

-------------------

Τι να πουμε που εμεις που θελουμε να βγαλουμε Καταλυτες, ειμαστε ηδη τελειωμενοι, με:

* ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ... (που απελευθερωνουν στο περιβαλλον Τονους βλαβερης Κηροζινης... συν απεέυθερωση καυσιμου σε περιπτωση Εκτακτης Αναγκης)
* ΚΑΡΑΒΙΑ, ΔΕΞΑΜΕΝΟΠΛΟΙΑ, ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ, ΚΑΪΚΙΑ, ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΠΛΟΙΑ, ΥΠΟΒΡΥΧΙΑ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ, ΦΟΡΤΗΓΑ, ΝΤΑΛΙΚΕΣ, ΤΑΝΚΣ, κλπ κλπ (που απελευθερωνουν Τονους Καυσαεριων... Αμετρητους Τονους καθημερινα)
* ΤΡΑΙΝΑ ΟΣΕ
* ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ
* ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΕΛΕΙΟΤΡΙΒΕΙΑΣ
...και ποσα ακομα να πουμε...

Και πειραζει που θα βγαλουν καποιοι Καταλυτες; Δηλαδη ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ που σε Καρκινιαζουν καθημερινα, δεν σε ενοχλει; Οχι εσενα, τον καθενα που προβληματιζεται...
Το ΚΤΕΟ θα μου πεις τωρα κοιταει για Καταλυτες... To KTEO Τα παραπανω ΟΛΑ, τα κοιταει; Θα μου πουνε υπαρχει Νομοθεσια.
Να την Χ@σω την Νομοθεσια, οταν ολα τα παραπανω καταστρεφουν τον πλανητη... Ας εξαφανιστουν τα παραπανω απο το Γηϊνο Εδαφος να σωθει ο πλανητης και εμεις και απο το Διοξειδιο του Ανθρακα που εκπεμπουν ολα τα παραπανω, και μετα κοιταμε για Καταλυτες που ειναι το αμεσως μεγαλο προβλημα, απο ολα τα παραπανω που *προανεφερα...

Eδω στις μεγαλεις πολεις περπατας, πχ Αθηνα, Θεσσαλονικη, Βολο, Λαρισα, Θεσσαλονικη, κλπ
Βαδιζεις αναμεσα σε οχηματα, και αναπνεεις καθημερινα ολα τα καυσαερια, ολα τα Αορατα στο Ανθρωπινο ματι Αιωρουμενα Σωματιδια, απο διαφορα αυτοκινητα λεωφορεια, κλπ και κατι τρεχει στα Γυφτικα...
Στον Λυκαβηττο ανεβαινεις και βλεπεις απο κατω ενα Μαυρο Πεπλο Καρκινικων Καυσαεριων, και αναρωτιεσαι: "Όλοι αυτο αναπνεουμε;"

-------------------

Τελειωνοντας θελω να πω, οτι το θεμα με τους Καταλυτες για καποιον που θελει να τον αφαιρεσει ανεξαρτητα αν εχει Μηχανακι ή Αυτοκινητο-Φορτηγο-Νταλικα, ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως, οπως με το:

...oταν πηγαινεις στην παραλια με το κουταβακι σου, το σκυλακι σου γενικα, που εχει ολα τα εμβολια κανει και ειναι πεντακαθαρο ιατρικα, και καποιοι φωναζουν στον Ιδιοκτητη του σκυλιου, μην τυχον και ταχαμου μολύνει τους λουωμενους με τα τσισα του ή τα σκατακια του...
Ενω ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΑΥΤΟΙ που πανε και μπαινουν μεσα στην θαλασσα, αυτην την οποια ΟΛΟΙ πανε και κατουρανε μεσα με ΤΟΟΟΣΟΥΣ καφεδες, ποτά, αναψυκτικά, κλπ που πινουν σε οργανωμενα Beachόμπαρα ή και που χ@ζουν κιολας αν ειναι βραδυ, οτι και οι ιδιοι βουτανε την μουρη τους μεσα σε αυτην την θαλασσα.
Δηλαδη ολοι αυτοι που πανε και τα κανουν στην θαλασσα, ΔΕΝ τους ενοχλει; Δεν τους ενοχλει που ολοι αυτοι τα κανουν στην θαλασσα και μπαινεις εσυ με τα παιδια σου μεσα και κανεις και γαργαρες για να καθαρισει πχ ο λαιμος;
Το σκυλακι σε πειραξε;

Ε το ιδιο πραγμα ειναι με αυτα που αναφερω πάνω...
Τα παραπανω (στα Αστερίσκα) δεν σε ενοχλουν; Και σε ενοχλουν οι Καταλυτες;
Μα θα μου πεις εαν τα καναμε ολοι αυτο με τους Καταλυτες................
Ας το κανουν...
Νοιαστηκε κανεις για την δικη μου Υγεια ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΠΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΝ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΖΩ; Το περιβαλλον που ζω εγω και πχ τα παιδια μου;
Γιατι να νοιαστω εγω ΓΙ'ΑΥΤΟΥΣ που με τα παραπανω δεν σεβονται ουτε οι ιδιοι τα παιδια τους; ΑΣ ΦΑΝΕ ΛΟΙΠΟΝ και αυτοι και η οικογενεια τους και απο μενα λιγο Καρκινο για να δουν τι προκαλουν και αυτοι σε μενα...

Υ.Σ.: Eν παση περιπτωση ειναι μεγαλο κεφαλαιο το θεμα με την Μολυνση του περιβαλοντος, και θα χρειαστουν πολλες σελιδες συμπληρωμενες με "Post"

toyar
12/08/2018, 06:55
Εχεις και παιδια και θες να βγαλεις τον καταλυτη;
Επειδη αυτα που γραφεις δεν εχουν κανενα επιστημονικο ερεισμα καλο ειναι να μην αποφασιζουμε για πραγματα που δε γνωριζουμε
Πισω απο τον καταλυτη σου υπαρχουν τονοι αντιρυπαντικης ερευνας κι εσυ θες με μια κινηση να κανεις το μηχανακι σου να ρυπαινει 20 φορες παραπανω ετσι για το γουστο
Η υπαρξη η μη καταλυτη δε σχετιζεται με το διοξειδιο του ανθρακα αλλα εκτος των αλλων με αδρανοποιηση καρκινογονων ουσιων που περιεχονται στην αμολυβδη
Και ειναι τεχνολογια που εχεις πληρωσει αγοραζοντας τη μηχανη σου για να προστατευει εσενα και τα παιδια σου

Nostradamus
12/08/2018, 07:03
Καλά τους τα είπες και ξεθυμανες...
Και καλά μας κάνεις.. ναι κύριε, τα τανκς σας με βρωμιζουν εμένα και το κουταβάκι μου, θα σας δείξω εγώ με την σειρά μου...

Στο θέμα τώρα. Υποψιάζομαι αυτό που πραγματικά θα ήθελες να μάθεις είναι ποιού ΚΤΕΟ παίρνει το δεκαρικακι ο μάστορας για να κάνει γάργαρα την ολοσωμη.
Προσωπικά δεν ξέρω. Εγώ μια φορά δεν θα πουλούσα την μαμά. Θα τα κρατούσα και για την πιθανότητα του ΚΤΕΟ αλλά και για την περίπτωση που ξυπνούσα ένα πρωί και είχα συνέλθει.

nikos_abel
12/08/2018, 11:57
Καλό παιδί, έγραψες ένα τεράστιο κείμενο αναφέροντας τόσα μα τόσα πολλα πράγματα, χωρίς να ξέρεις όμως τι ακριβώς κάνει ο καταλύτης και για πιο λόγο ειναι τόσο σημαντικό που καταργήθηκε η μολύβδουχα βενζίνη.
Φαίνεσαι έξυπνος, ψάξτο λίγο και μη χαλιέμαι που πιστεύουμε ότι έχεις άδικο.

Εξάλλου, προκάλεσες μόνος σου. Μπορούσες να ρωτήσεις μόνο το θέμα που σε ενδιέφερε χωρίς να γράψεις για καταλύτες κλπ.

viper1
12/08/2018, 12:05
Ο καθένας μας κάνει ότι μπορεί. Είτε να καθυστερήσει την καταστροφή(που έρχεται) είτε να την επιταχύνει

harris_x
12/08/2018, 12:05
Παιδια γεια χαρα. Εγω θελω να ρωτησω το εξης:
Εχω το YAMAHA R1 (2008) με μαμα Εξατμιση ολη απο μπρος μεχρι πισω.

⚫️ Θελω να αλλαξω Χταποδι γιατι τοσα χρονια με την κιτρινιλα φαινεται σα σκουριασμενο...
⚫️ Θελω να αλλαξω το Διχαλο-μαμα, και να βαλω ενα ΔΙΧΑΛΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗ... Καθαρο νικελε, οχι να φαινεται και αυτο σαν σκουριασμενο απτην κιτρινιλα τοσα χρονια λογω θερμοκρασιας...
⚫️ Και Θελω να βαλω Τελικα AKRAPOVIC Carbon

Τωρα οταν ερθει η ωρα να το Περασω ΚΤΕΟ, να ρισκαρω να το παω ΚΤΕΟ να το περασω ετσι οπως ειναι;
(να δωσω και κανα 10€ στον μαστορα να μου το προσπερασει?)
ή κατευθειαν θα μου πουν "Μεγαλε Βαλε Καταλυτη και ξαναελα", και θα πρεπει να ξαναβαλω παλι το διχαλο-καταλυτη;

Θελω συγκεκριμενες απαντησεις. Οχι περι περιβαλλοντος, καυσαεριων, κλπ κλπ
Απαντησεις μονο πανω στο συγκεκριμενο ερωτημα που θετω.

Τουλαχιστον να ξερω, για να μην βαλω αγγελια να δωσω την Μαμα-Εξατμιση μου, και να την εχω μονο και μονο για να την τοποθετω για το ΚΤΕΟ, και μετα Αντε Γεια... (στο σεντουκι παλι)
Τουλαχιστον μεχρι σημερα Αυγουστο 2018 ποτε δεν μας σταματανε στο δρομο για ελεγχο με τροχαια και κλιμακιο του Συγκοινωνιων για μετρηση καυσαεριων και θορυβων (ποιος θα ασχοληθει με αυτην την βαρετη διαδικασια;)
Αυτα. Σας ευχαριστω πολυ... :D

:lol:

yes-u
12/08/2018, 16:49
Ο καθένας μας κάνει ότι μπορεί. Είτε να καθυστερήσει την καταστροφή(που έρχεται) είτε να την επιταχύνει

Μιλάς κι εσυ που απελευθερώνεις τόνους βλαβερους Κηροζίνης ... συν απελευθέρωση καυσίμου σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης;;;

viper1
12/08/2018, 16:54
Μιλάς κι εσυ που απελευθερώνεις τόνους βλαβερους Κηροζίνης ... συν απελευθέρωση καυσίμου σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης;;;

Καταρχάς δεν απελευθερώνω τόνους κηροζίνη. Τους καίω. Και κατά δεύτερον αν χρειαστεί να κάνω απόρριψη καυσίμου είναι μόνο για λόγους ασφαλείας :D

telegonos
12/08/2018, 18:12
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Nice_kid
12/08/2018, 21:39
Bασικα όλα αυτα δεν τα εγραψα με υφος Θυμωμένο, Ειρωνικό, Εκδικητικό, ή και αλλα τετοια...
Απαντησα χαλαρα, όμορφα και ωραια, οπως αν θα καθομασταν σε μια καφετερια και θα συζητουσαμε...
Εξαλλου αυτο δεν θα σημαινε οτι επειδη ο αλλος θα μπορουσε να ειχε δικιο ή αδικο, εγω θα συμμεριζομουν την αποψη του...

Το οτι ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΤΕΟ θα της φορεσω ολοκληρη την AKRAPOVIC χωρις Καταλυτη για να λειτουργει η μηχανη καλυτερα, αυτο ειναι γεγονος...
(τωρα αν θα πουλησω την μαμα-εξατμιση θα το σκεφτω, γιατι ισως να την κρατησω για το επομενο ΚΤΕΟ στα υπολοιπα 2 χρονια - Εκτος και προλαβω και χτυπησω την επομενη 1000αρα μου)

Απο κει και περα, εγω θα επισκεφτω και τα 3 ΚΤΕΟ της περιοχης μου απο κοντα, και θα ενημερωθω για το αν μπορω να το περασω ΜΕ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ή οχι, εστω και να δωσω στον μαστορη κανα 20€ ετσι για παρτυ του...
Θα μου πεις θα σου κοστισει συνολο κανα 40€αρι το ΚΤΕΟ... αλλα στις μπάλλες σου... Λεφτα υπαρχουν... :beer:

Τωρα οταν θα το περασω ΚΤΕΟ εννοειται θα τα χωσω στον υπαλληλο αγρια... Και θα του επισημανω κιολας οτι τον ΚΑΤΑΛΥΤΗ θα τον αφραιρεσω μετα απο εδω (ΚΤΕΟ) ουτος η αλλος... μιας και θα περασω και την αλλη εξατμιση...
Εδω οι ΓΥΦΤΟΙ περνανε ΚΤΕΟ;;;;;;;
Μπααα @@ κουλουβαχατα, σωστα; Απο ολους τους ΓΥΦΤΟΥΣ που διαμενουν στην Ελλάδα, το 80% τουλαχιστον:

* Δεν Περναει ποτε ΚΤΕΟ (γιατι γνωριζουν οτι και προστιματα να φανε, δεν εχουν λεφτα να πληρωσουν ταχα μου, εξαλλου και η αστυνομια να τυς πιασει ή να τους κατασχεσει αμαξι κλπ βρισκουν αλλο, πχ παιρνουν απο συγγενη τους και ο συγγενης τους αγοραζει αλλο, κλπ και παει αλυσιδα αυτο...
* Δεν πληρωνει ποτε Φορους (γιατι να πληρωσουν; Θα σου πουν ΦΤΙΑΞΤΕ ΜΑΣ ΣΠΙΤΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ... Εξαλλου κανεις δεν μπορει να τους κανει τιποτε γιατι τους προστατευει η Ευρωπη...)
* Δεν συμπληρωνει ποτε το Ε9 φορολογικο χαρτι, κλπ κλπ (το ιδιο με το απο πανω)
* Δεν πληρωνει ποτε Τελη Κυκλοφοριας(το ιδιο με το απο πανω)
* Δεν δουλευει ποτε... Νομιμα... (γιατι να δουλεψουν; Με καμμια ζητιανια σε φαναρια, Supermarket κλπ βγαινει το μεροκαματο, κανουν 5-6 παιδια απο μικρες ηλικιες, και με πχ 100€ επιδομα ας πουμε το καθε παιδι, να ο μηνιαιος μισθος. Ασε οι εμποριες Ναρκωτικων, Οπλων, κλπ)
* Δεν συντηρει ποτε σωστα αυτα τα γνωστα τους SAXOκαρα, RALLIEκαρα, FORD TRANSIT, κατι φορτηγα παλιοσαραβαλα που οδηγανε διαλυμενα σχεδον για να μεταφερουν παλιοσιδερα κλπ για μεταπωληση, κλπ κλπ...

...και μετα θα μου πει πχ ο υπαλληλος του ΚΤΕΟ οτι αν σε πιασει το Υπουργειο Συγκοινωνιων στο δρομο χωρις ΚΤΕΟ θα σε τσεκουρωσει;
Τους ΓΥΦΤΟΥΣ τους ελεγχει στο δρομο; Τους σταματαει;
Μπααα... ΕΥΠΑΘΗΣ ΟΜΑΔΑ ε; Σε αυτους ο Νομος δεν ισχυει... Μονο για τα προβατα τους Ελληναραδες... σωστα;
Αυτο δεν ειναι ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ;

Υ.Σ.: Το Συμπερασμα απο ολα αυτα ειναι 1: Θες να φτιαξει ο τοπος; Τουλαχιστον να ξεβρωμισει το περιβαλλον της Ελλαδας και να αναπνεεις σωστο καθαρο οξυγονο στην μυτη σου;
ή
θα γινουν ολα σωστα, "ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΜΩΣ", χωρις εξαιρεσεις τους ΓΥΦΤΟΥΣ, τα Κρατικα Αυτοκινητα, τους Διαφορες μπαχαλακηδες... κλπ κλπ
ή
δεν θα γινει τιποτε, και ο καθενας θα κοιτα την παρτυ του, όπως την κοιτα εξαλλου καθημερινα, εδω και πολλα χρονια... και ολοι μαζι στον πλανητη, παμε κατα διαολου...

"Τα Σέβη μου"
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓███▓▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓██▓▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▒▒███▓▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓███▒▒█▓▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓██▒.▒▒█▓▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓░▒▒▒█▓▒ ▒▒
▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▒▒▒.▒▒██▒ ▒
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒██████████████ ▒
██████████▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓█████████████ █▒
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██░█░░░░░░ ▓█▓
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓▓▓▓▓▓▓ ██▒
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████████ ██
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██░█░░░░░░ ▓█▓
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓▓▓▓▓▓▓ ██▒
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████████ ██
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██░█░░░░░░ ▓█▓
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓▓▓▓▓▓▓ ██▒
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒█████████ █▒
██████▒▒▒▓█▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒██▒█▒▒▒▒▒▒ ▓█▓
█████████████▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓█▓▓▓▓▓▓▓▓ ██▒
██████▒▒▒▒▒▒▒▓██████████████████

viper1
12/08/2018, 21:44
Τελικά μας ψεκάζουν

atom_smasher
12/08/2018, 21:54
Τελικά μας ψεκάζουν
Μπα είναι από την κηροζίνη που απελευθερώνεται στην ατμόσφαιρα και μαστουρώνει ο κόσμος και λαδώνει για να μπορεί να κυκλοφορεί παράνομα επειδή είναι και αυτός γύφτος ουσιαστικά.

o_gavros
12/08/2018, 23:18
Παλικάρι είσαι εκτός τόπου και χρόνου.
Μπήκες,έγραψες το ψυχογράφημα σου νωρίτερα,δεν σου είπε κανείς τίποτα παρά τα άσχετα που αραδιαζες και την τρικυμία στο κεφάλι.
Ο ρατσιστικός εμετός σου, όμως, δεν θα γίνει ανεκτος.
Υπάρχουν άλλα φόρουμ που ενδεχομένως να βρεις περισσότερη ανταπόκριση.
Εδώ πάντως δεν.

Nice_kid
12/08/2018, 23:22
Δεν συμφωνειτε μαζι μου ε;
Δεν πειραζει. Περαστικα σας...
Εσεις κρατηστε τους Καταλυτες σας...
Και εγω θα κρατησω το Μηχανακι μου καθαρο χωρις ΥπερΘερμανσεις...
Και αν δεν σας αρεσουν καποια πραγματα στην Ελλάδα, γινετε Υπουργοι και καθαριστε τον τόπο... (δεν μπορειτε; - Δε πειραζει - Ο Καθενας την παρτυ του - Ετσι οπως κανουν και οι 283 στην Βουλη) :beer:
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
DAMN THIS COMMENT IS FANCY
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Υ.Σ.: Και οσο για το αν ειμαι ΓΥΦΤΟΣ, τυχαινει να ειμαι ΜΠΑΛΑΜΟΣ.
(πειραζει?):beer:

o_gavros
12/08/2018, 23:30
Ελα γεια σου αυγουλακι.

nikos_abel
06/09/2018, 13:09
Για βγει η φωτό με τη πινακίδα, χωρίς να πω τίποτα την κολλήσανε με ταινία.
Χμ....

jiannys
06/09/2018, 14:43
nice kid sostos

vaska
09/09/2018, 00:02
:lol:

Τι γελάς ρε κι εσύ και οι άλλοι? Δεν ντρέπεστε?
Τελικά η γη είναι επίπεδη, βρέθηκε ένας να μας ανοίξει τα μάτια και όλοι τον κράζετε.
Λυπάμαι!

yes-u
10/09/2018, 00:55
Τι γελάς ρε κι εσύ και οι άλλοι? Δεν ντρέπεστε?
Τελικά η γη είναι επίπεδη, βρέθηκε ένας να μας ανοίξει τα μάτια και όλοι τον κράζετε.
Λυπάμαι!

Vaska sostωs

Theo_k
09/10/2019, 19:49
Καλησπέρα έκλεισα ραντεβού να πάω το παπί που πήρα το καλοκαίρι για κτεο την άλλη εβδομάδα και έχω μια απορία το παπί είναι ένα astrea και ο κύλινδρος επάνω γραφει 97cc

Στην αποθήκη που έψαχνα πριν μερικές μέρες να δω τι ανταλλακτικά είχαν ξεμείνει από το άλλο grand που έχω βρήκα ένα καινούριο αχρησιμοποίητο κυλινδροπίστονο 53mm που πάνω γραφει 107cc
Μπήκα σήμερα στον πειρασμό να τα βάλω για να πάει λίγο καλύτερα και κυρίως ευκαιρία για να μαστορέψω αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τα κτεο κοιτάζουν τέτοιες λεπτομέρειες?

Δεν έχει τύχει να πάω για έλεγχο κτεο δίκυκλο την μηχανή την είχα πουλήσει και το άλλο το παπί το παρόπλισα στο χωρίο παραδίδοντας πινακίδα πριν αρχίσει όλη η ιστορία με τα κτεο

Coyote.V
09/10/2019, 23:08
Απο κει και περα, εγω θα επισκεφτω και τα 3 ΚΤΕΟ της περιοχης μου απο κοντα, και θα ενημερωθω για το αν μπορω να το περασω ΜΕ ΚΑΤΑΛΥΤΗ ή οχι, εστω και να δωσω στον μαστορη κανα 20€ ετσι για παρτυ του...
Θα μου πεις θα σου κοστισει συνολο κανα 40€αρι το ΚΤΕΟ... αλλα στις μπάλλες σου... Λεφτα υπαρχουν... :beer:


Ωραίος, μόνο έτσι πάμε μπροστά. Δώσε και 50 χαλάλι...

Hell_Rider
23/11/2023, 12:26
Καλησπερα παιδες !!! πηγα για το κτεο σημερα και μου ειπαν οτι αλλαξε ο νομος και πλεον βγαζουν φωτογραφιες τα Λαστιχα και την Εξατμιση... οποτε το νου σας οσοι εχετε ελευθερας...παρτε και την μαμα μαζι :)

viper1
23/11/2023, 12:57
Καλησπερα παιδες !!! πηγα για το κτεο σημερα και μου ειπαν οτι αλλαξε ο νομος και πλεον βγαζουν φωτογραφιες τα Λαστιχα και την Εξατμιση... οποτε το νου σας οσοι εχετε ελευθερας...παρτε και την μαμα μαζι :)

Φωτογραφία από την μαμά εξάτμιση αν έχουμε μαζί περνάει?

Hell_Rider
23/11/2023, 13:17
Φωτογραφία από την μαμά εξάτμιση αν έχουμε μαζί περνάει?

Οχι, θα πρεπει να εχεις την εξατμιση επανω στο μηχανακι στο Κτεο για το βγαλουν αυτοι φωτο.

Coyote.V
23/11/2023, 13:37
Έχει να πέσει πολύ κλάμα... κάποιοι δεν έχουν τις μαμά εξατμίσεις. Ευτυχώς δεν έχω πειράξει καθόλου τη χοντρή.

basilis_k6
23/11/2023, 13:53
μα δεν απαγορευεται η αλλαγη εξατμισης. ας βγαλουν φωτο τις αφτερ.

Hell_Rider
23/11/2023, 13:57
μα δεν απαγορευεται η αλλαγη εξατμισης. ας βγαλουν φωτο τις αφτερ.

Αν εισαι μεσα στα ορια δεν εχεις κανενα θεμα ! αλλα αν εχεις ελευθερας και χωρις σιγαστηρα τοτε εχεις προβλημα !

Coyote.V
23/11/2023, 14:36
Νομίζω δεν είναι μόνο ο θόρυβος αλλά και οι καταλύτες...

DoctoR_k6
23/11/2023, 15:49
Αν περνας καυσαερια και db εισαι οκ.
Ευτυχως ομως εχουμε και κατι γνωστους στα ΚΤΕΟ να ειμαστε ακομα πιο ΟΚ. :lol:

Kornillios
23/11/2023, 15:57
Εμείς ωραία πηγαίνουμε και περνάμε τα ΚΤΕΟ για να επιβεβαιώνεται πως τα μοτορια μου συμμορφώνονται με τους κανονισμούς...Οι κατσικόδρομοι χωρίς σωστή σήμανση και διαγράμμιση όμως παραμένει ως έχει και ας δίνουμε δυσανάλογα τέλη κυκλοφορίας σε σύγκριση με Auto...Αα ρε Ελλαδιστάν.

Hell_Rider
23/11/2023, 16:12
Αν περνας καυσαερια και db εισαι οκ.
Ευτυχως ομως εχουμε και κατι γνωστους στα ΚΤΕΟ να ειμαστε ακομα πιο ΟΚ. :lol:

Και εγω σε γνωστους πηγα.... και εφαγα το ακυρο μου :lol:

Bowleno
23/11/2023, 22:03
Φωτογραφία από την μαμά εξάτμιση αν έχουμε μαζί περνάει?

:cry::cry::cry:

:bawl::bawl::bawl:

Tallyban
24/11/2023, 18:38
Στη Γαλλία δεν έχει ΚΤΕΟ για μοτό,και στην Ελλάδα υπάρχει γαλλική εταιρεία που κάνει ΚΤΕΟ στα Ελληνόπουλα;
Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος;