PDA

View Full Version : ΣΕ ΕΙΔΑ vol.VII



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

VANDA
29/09/2011, 10:24
Πάμε άλλη μια απόπειρα...

Παρακαλώ, περιοριστείτε σε αυτά που είδατε. Σχόλια θα κόβονται.

Takata Dome
29/09/2011, 10:32
Σε ειδαμε πρωι πρωι με τη Harley Electra Glide και πορωθηκε ολο το σχολειο.:beer:
Επιτελους,σε ειδα και εσενα σαν σωστη μητερα να φορας κρανος στο παιδακι σου πριν το ανεβασεις στο scooter.Μπραβο! :wave2:

Manalishi
29/09/2011, 10:37
Σε είδα με το Moto Guzzi Stelvio στον παράλληλο του πεζοδρόμου του Περιστερίου, περίμενες ενα Subaru Impreza να παρκάρει, σταμάτησες ακριβώς μπροστά μου και άκουγα το γουργουρητό του κινητήρα σου......Προχθές αυτό, 27/09

:beer: :beer:

Joyrider
29/09/2011, 10:45
Με βλέπω όλο και πιο συχνά να μην λαμβάνω απάντηση όταν χαιρετάω μηχανή στο δρόμο.

Σήμερα μόνο 1 στους 10.
Κόκκινο μουλτιστράντα 1100 (μάλλον) μεταξύ μαυροβουνίου γιαννιτσών.:wave2:

PortisHead
29/09/2011, 10:50
Δεν σε ειδα φιλε το πρωι στα διοδια της Αττικης Οδου , που χωθηκες διπλα μου , για να περασεις τσαμπέ , μαζι με μενα , μολις ανοιξε η μπαρα.

Μαγκια ? Ηρωισμός ? Γροθια στο κατεστημενο ?

(Κοψαν και τα σχολια γμτ , γιατι ειμαι σιγουρος οτι εισαι απο δω μεσα και διαβαζεις)

pektis
29/09/2011, 11:18
Σε ειδα στην Κηφισιας με την bmw 1200gs φυσικα ξεκρανωτος με το γυαλακι σου να μιλας στο κινητο και να οδηγας με το 1 χερι ανετος...
Μωλις αρχισαν οι κορνες απο τους παποβιους πισω απο μενα, γυρισες και κοιταξες με υφος ''γ@μαω'',εκλεισες το κινητο και αρχισες να τρεχεις σαν τον μαλακα αναμεσα στα αυτοκινητα...(αν επεφτες θα σε μουντζωνα...μπαγλαμα)... :smokin:

Volo
29/09/2011, 15:21
Σε είδα τεράστιο λευκό φελιζόλ στην Αθηνών Λαμίας να πετάς κατά πάνω μου.
Ευτυχώς ήσουν πολύ μεγάλο και χτύπησες ανάμεσα σε 2 αυτοκίνητα και έσπασες
και εγώ πέρασα ανάμεσα. Ούτε σε ταινία δράσης να ήμουν. Λίγο πιο κάτω μου
ήρθε άλλο ένα κομμάτι μικρό στο πόδι και ακόμα πονάω, σαν τούβλο το ένιωσα.
Φαντάσου να είχε πέσει πάνω μου το μεγάλο κομμάτι :sick:

PetranGR
29/09/2011, 15:31
Σε είδα κοιμισμένε, οδηγέ ,που ήθελα να σου στρίψω ανάποδα την μούρη εχθές το βράδυ,κάθετος απο τον περιφερειακό ,φανάρι μπροστά στα 100 μέτρα, κίνηση αρκετά και εσύ τελευταία στιγμή ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ όλους σου τους επιβάτες,κυρίως αυτούς που ήταν κατά πάνω μου δηλαδή 2 πόρτες συνοδηγού και πίσω,τις άνοιξατε και τέρμα,ΤΟΥΒΛΑ! Κόντεψα να βρεθώ κάτω ,σας έριξα μια μούτζα και ένα γερό βρυσίδι απο μέσα απο κράνος αλλά σίγουρα με ακούσατε ,ΖΩΑ!

FotisFz1
29/09/2011, 19:20
σε ειδα πριν κανα μισαωρο με το ασπρο GSXR με τις χρυσες ζαντες
και το κιτρινο agv κρανος στην παραλιακη...
ωραια "παιξαμε" μεχρι να χωρισουν οι δρομοι μας...
καλες βολτες παντα

golis
29/09/2011, 19:27
Σε είδα καραγκιοζοplayer απόψε κατά τις 7 με το μαύρο κ5 κάτω απ την γέφυρα στην Κ Λάος,
να το παίζεις Σιμοντσέλης vs Γκαζόζας και να κλείνεις απο αριστερά τον ανυποψίαστο κυριούλη με το kle
για να βγείς προς Συγγρού με παντιλίκια πουτανιάρη.

faraway
29/09/2011, 19:35
Σε είδα κάπου μεταξύ Ακράτας και Αιγίου , ktm adv 990 , και ήσουν ο μόνος που χαιρέτισες και πρώτος και με χέρια και με φώτα ....
Με εξέπληξες πραγματικά , και ήμουν πάνω στη στροφή και δεν μπόρεσα παρά μόνο να σου παίξω μια φορά βιαστικά τα φώτα , να σαι καλά ρε παλίκαρε και καλούς δρόμους να έχεις . :beer:

panagath
30/09/2011, 11:51
Σας είδα Μπατσόνια χθες το απόγευμα που γύριζα από τη δουλεία στην πλατεία Αγίας Σοφίας στο Ν.Ψυχικό να έχετε σταματήσει όλα τα μηχανάκια που είχαν περάσει από εκεί (απ ότι κατάλαβα τους ακράνωτους). Εμένα δε με σταματήσατε, είμουν όπως πάντα κρανωμένος και δε θα βρίσκατε τπτ να μου γράψετε.

GIXXERAKIAS
30/09/2011, 12:28
Σε ειδα φιλε προβλεπομενε με το ZZR 1400 να φευγεις φουλ ταξιδιαρης με βαλιτσες στην γεφυρα του Κηφισσου στην Πειραιως.Καλο ταξιδι και καλους δρομους να εχεις!:beer:


Επισης πιο κατω ειδα να με περναει με ολα ενα beverly 400 ακρανωτοι αναβατης-συνεπιβατης και να κανει σφηνες φιλερ απο τα αμαξια πολυ επικυνδυνα λογω κινησης.Η συνεπιβατης αταραχη με το τσιγαρο της......ηθελα να τον προλαβω να του πω οτι δεν ειναι ο σουπερμαν και η σουπεργουμαν αλλα ετσι οπως πηγαινε δεν επαιζε με το σκουτερ να τον φθασω.Γαμω τα μυαλα σας ρε πστ μου...:sad:

teo_g7
30/09/2011, 16:45
Σε είδα Π.Ράλλη σήμερα το πρώι με το μαύρο το CBF με tankbag και το κράνος το Arai Viper Gt!Ωραίος μάγκα καλούς δρόμους και πάντα όρθιος!

Jo.Da.
01/10/2011, 23:19
Σε είδα (?) άραγε Ηλία Βροχίδη σήμερα στη Β.Σοφίας εσένα και το σκονισμένο, βαλιτσωμένο XR σου...?:beer:

McTalas
01/10/2011, 23:47
...Ειδα αστρακια στην περιφεριακη υμηττου μετα τα διοδια κατεχακη ρευμα προς αεροδρομιο...


γ@μο το στανιο μου !!!:bawl: :bawl: :bawl:

Johnny_Nik
02/10/2011, 22:55
Σας είδα:

1. Επίδοξε οικολόγε με το ποδήλατο νυχτιάτικα, να ανεβαίνεις ανάποδα την Υμηττού προς Παγκράτι χωρίς διακριτικά, χωρίς ανακλαστήρες χωρίς κράνος, σε σημείο όπου λόγω της ανηφόρας και αμέσως μετά κατηφόρας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ορατότητα.....! Αν σε πετύχαινε όμως κανείς και σού κανε facelift θα έφταιγε εκείνος που δεν σέβεται τον ποδηλάτη....!

2.Σκουτεροκάγκουρα στην Φιλολάου, μου πέρασες ξυστά από αριστερά χώθηκες οριακά στο παπάκι δεξιά μου και ξανά αριστερά ξυστά από το άλλο σκουτεράκι. Και εμείς βιαζόμαστε αλλά δεν μας φταίνε τίποτα οι άλλοι.....

3.Μοτοσυκλετιστής υπ. αριθμ. 1, ξεκράνωτος με την κοπελιά με τη μίνι φούστα και τα σχετικά μπουζοκοσύνολα, λευκό TDM 900, μαγκιά όσο δεν πάει, (ακόμα και ο Τσακ Νόρις δεν πιάνει μία να ουμ') και πινακίδα? ΑΦΑΝΤΗ!!! Όταν αύριο την κάνεις τη ζημιά από τις καγκουριές σου θα ψάχνουμε να βρούμε από μας ήρθε. Η μάλλον είσαι υπεράνω νόμου εσύ... γιατί μπορείς (και ο νοων νοείτω)

5. Μοτοσυκλετιστής υπ.αριθμ. 2, σκουτεράκιας. Με προσπερνούσες δίχως αύριο και έμπαινες μπροστά μου, έκοβες και πήγαινες με το πάσο σου. Όταν σε προσπερνούσα από τα κενά γιατί προφανώς βιαζόμουν έκανες το ίδιο και ξανάμπαινες μπροστά μου συνεχίζοντας να πηγαίνεις με το πάσο σου και εγώ να δοκιμάζω τα φρένα μου για να μη σου μαζέψω τίποτα. Έκανες ξεκινήματα στα φανάρια λες και άνοιγες με καμιά GSXR να ούμ' και τσούλαγες και λίγο από κάθε φορά για να πιάσεις το προβάδισμα μήπως το γέρικο 250άρι μου σε ξεσκίσει. Για να ξέρεις εγώ δεν άνοιξα μαζί σου, απλά πήγαινα στην δουλειά μου που είχα ήδη αργήσει και ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι "τεχνικό" πρόβλημα έχεις. Α και την επόμενη φορά την πινακίδα να την έχεις βιδωμένη πίσω, εκτός και αν είσαι σαν τον προηγούμενο....

panagath
03/10/2011, 11:10
-Σε είδα βλάκα με το παπί να είσαι με κράνος εσύ και να έχεις τα 2 4χρονα (?) κοριτσάκια σου πίσω ακράνωτα και να μην κρατιούνται από που πουθενά. Έλεος ρε, ένα τακ να κάνεις στο γκάζι και έφυγαν πίσω και τα 2 τα καημένα. Μπετόβλακα.

-Σε είδα και σένα ταξιτζή (προσοχή, δε λέω ταρίφα) να κάνεις εθελοντικά στην άκρη στο στενάκι στο ψυχικό να περάσω χωρίς να σε πιέσω. Υπάρχουν και καλοί καμιά φορα...

Ichigo
04/10/2011, 14:08
Σε ειδα 800 κιλα αηδια να κατεβαινεις ξεκρανωτος κλαιν μαιν την Πρωτοπαπαδακη με αλβανοτρεντοντυσιμο +κλαιν μαιν γιαλουμπα πανω στο χρυσαφι χορνετ! Μπλιαχ λεμε:yuck:

KostRider
04/10/2011, 19:25
σε ειδα φιλε με το Ζ να με ρωτας για το πισω φτερακι στην πλατεια Παρκου,εισαι ο πρωτος Ζτάς,περα απο ενα φιλαρακι που καταδεχεται να μιλησει-χαιρετησει αλλον Ζτά,καλους δρομους φιλε!:beer:
σε ειδα κι εσενα π@παρα πατερα τρικαβαλο με το μικρο στη μεση και πισω τη μαμα με το H@nda Transalp,φυσικα ξεκρανωτοι,ειπα να σου πω δυο φωνηεντα,αλλα στην ηλικια σου,αν δεν το καταλαβαινεις απο μονος σου,τα λογια ειναι περιττα...:mad:

schumifer
05/10/2011, 03:16
Σε είδα μαύρο ΒΕστρώμα, μόνο που μου φάνηκες πιο μαύρο από ό,τι συνήθως. Κοίταξα καλύτερα και είδα μαύρο καπάκι εξάτμισης.
Ρώτησα τον οδηγό και μου είπε ότι το είχε βάψει αυτός.
Καλή ιδέα...Πολύ όμορφο έδειχνε.
Πάντα όρθιος...

panagath
05/10/2011, 07:26
Σε είδα μεγάλε με το λευκό gsxr 1000. Μπήκαμε μαζί από Ζωγράφου στην Κατεχάκη. Προσπαθούσα να σε ακολουθήσω μέσα στην κίνηση. Και είχα την απορία αν τα supersport κάνουν για διήθηση. Τελικά θα πάω να πάρω R6!! Πάντα όρθιος μεγάλε.

Σε είδα και εσένα κόπανε με το Α3 να μπαίνεις στην Κοκκινοπούλου τέρμα γκάζι από το ΣΤΟΠ και στα @@ σου αν έρχεται κανείς. Και να πω ότι έβλεπες, το βανάκι παρκαρισμένο στη γωνία σου έκοβε όλη την ορατότητα...εσύ μπόρεσες και είδες από τον καθρέφτη αν έρχεται κάποιος ενώ έμπαινες με τέτοια ταχύτητα ρε ζώον? Ευτυχώς το ξέρω πόσοι μπετόβλακες πετάγεστε έτσι από εκεί και είχα ήδη κόψει.

Σε είδα και σένα φίλε με το klr μπροστά μου στην Κηφισίας. Πολλή η άκαυστη ρε παιδάκι μου. Με μπούκωσες...

GIXXERAKIAS
05/10/2011, 08:19
Eυτυχως σε ειδα παπαροβιτς με το Cayenne και προλαβα να πλακωθω στα φρενα,ευτυχως δεν πηγαινα με 30-35χιλ στην διηθηση και ακουσε το μοτορι με θεαματικο endo.:smokin:

Σε ειδα να με κοιτας χεσμενος περνωντας διπλα σου καθως σου εκανα νοημα να τσεκαρεις καλυτερα και κουνησες καταφατικα το κεφαλι σου σαν να μου ζηταγες συγγγνωμη....την σφηνα ομως χωρις φλας την εκανες λιγο πριν για να κερδισεις μια θεση στην μ@λ@κια που σε δερνει.:evil:

PetranGR
05/10/2011, 12:04
Σε είδα ψηλέ με το Suzuki GSR μαύρο , παίζει να το είχες βάψει πολύ ματ φάση ,στην παραλιακή πρίν περίπου 30 λεπτά, (Θεσσαλονίκη ) πήγαινες προς Λευκό πύργο,καθόμουν πίσω με το "μηχανακι" μου και θαύμαζα το ποσο καλα το ειχες διατηρησει απο ομορφια ... μπραβό σου και καλους δρομους.

jpag
05/10/2011, 12:27
σε ειδα στο φαναρι της βουκουρεστιου 2 τη νυχτα να με ρωτας πως πανε για περιστερι
μετα το καψες το κακομοιρο στη σουζα μπαντα και οτι αλλη μλκια σου βγηκε

ελπιζω να φτασες


φυσικα ακρανοβιτς

κάφρος
05/10/2011, 13:55
Σε είδα βλάκα με το στρώμα να με περνάς ξυστά, να μπαίνεις με όσα για διήθηση, να πηγαίνεις καρφί στο κώλο του ταρίφα, να προσπαθείς να το σώσεις και εμείς πίσω να παρακαλάμε....Αφού δε το έχεις ρε πούστη μου....Και με την εξάτμιση που έβαλες στο μηχανάκι, σα παρατεταμένη κλανιά ακούγεται, ηλίθιε. Δε σου έφτανε ένα μηχανάκι που δε μπορείς να κουμαντάρεις, και βιάζεσαι και του έβαλες και εξάτμιση.

sfigas
05/10/2011, 14:46
Σε ειδα στην γεφυρα της Ηρακλειου να εχεις πεσει μολις, και οταν κατεβαινω να δω αν εισαι καλα να μου λες το μηχανακι το μηχανακι θα με σκοτωσει η μανα μου. Ολοι κλεβαμε το μηχανακι του μπαμπα οπως εκανες εσυ αλλα σουζες σε τετοιο δρομο και μηχανακι που ειναι δυο φορες σαν και εσενα δεν οδηγανε. Ελπιζω να ειναι μονο το χτυπημα και οι γρατζουνιες στο ποδι. Και οπως σου ειπα, την επομενη φορα μπουφανακι και κρανος.

Cpt. Haddock
05/10/2011, 14:49
Σε είδα πονεμένο τριχωτό αγόρι με το παντελόνι χειρουργείου και το ναρθηκα-τουμπερλέκι.

Φωτο δε βαζω :smokin:

gixxerpap
05/10/2011, 15:25
σε είδα Ζητά πιλοτάρα να γεμίζεις τους καθρέπτες μου, στη Φιλοθέη, όχι γιατί πήγαινα αργά, αλλά γιατί δεν είχες δεί το κόκκινο ....

στο τσακ έπιασα άκρη, για να μη γίνουμε κουβάρι ... να και μια φορά που βοήθησε το αυτόματο ...
Με εντυπωσίασες πάντως που παραδέχτηκες ότι δεν το είδες!

Για όσους κατεβαίνουν την Κηφισίας, στο ύψος της Φιλοθέης, εκεί που χτίζεται καινούργια πεζογέφυρα, ένα κρεμαστό φανάρι, είναι σπασμένο και είναι εύκολο να μπερδευτείς, μιας και όταν δεν έχει κίνηση, εύκολα φορτώνεις χλμ... ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!

Johnny_Nik
05/10/2011, 18:36
Σας βλέπω (και σας ακούω) μπατσάκια της γειτονιάς, με τις ξετάπωτες remus, ακράπες και λοιπές εξατμίσεις, με ένα απέραντο κενό αντί για πινακίδα.

Εμένα γράφετε όμως για παραποίηση (80) ή για μη ύπαρξη (300). Φαίνεται είστε υπεράνω όλων.!!! Λίγο φιλότιμο δεν βλάπτει. (ή μήπως να αρχίσω και εγώ να κυκλοφορώ ανέυ πινακίδας?)

ΥΓ: Το κακό έχει παραγίνει!!!! Ήμαρτον!!!:evil:

DimChios
05/10/2011, 19:13
σε "ακουω" ρε ΒΛΗΜΑ (γιατι δεν προλαβαινω να σε δω) καθημερινα 5-6 φορες να ανεβαινεις με το busa ταπα την ανηφορα στου Ζωγραφου, σπαζοντας σε ολους μας τα παπαρια, μπασταρδε, με την κωλοεξατμιση σου και οχι μονο αυτο...

....εισαι τοσο μα τοσο ηλιθιος που δεν νιωθεις οτι υπαρχουν δεκαδες στενα, παιδια απο τα σχολεια, αδεσποτα κ.α που μπορει να σου πεταχτουν και να σκασεις σε καμμια κολωνα, καμμια τζαμαρια μαγαζιου...

τα 150+ που ανεβαινεις ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟ ΚΟΥΛΑΔΙ ειναι απειρως πολλα για τετοιο δρομο, δεν το καταλαβαινεις???

ποτε θα σκασεις πουθενα δεν ξερω και μετα πρωτος μαρτυρας θα ερθω να καταθεσω για την επαναλαμβανομενη μαλακια σου

Σιχτιρια

contravener
05/10/2011, 23:01
Σας είδα ΔΙΑΣ σήμερα έξω από την Triumph στην Καραμανλή.
Ο ένας να ξεκινα πάνω σε ένα Tiger και ο άλλος να ακολουθεί από πίσω με το υπηρεσιακό TDM.
Δεν ήξερα ότι επιτρέπονται και test rides εν ώρα υπηρεσίας...

Manalishi
06/10/2011, 08:57
- Σε είδα πιτσιρικά, να με κοιτάς μέσα απο το αμάξι, με κατα-γουρλωμενα τα μάτια και ορθάνοιχτο το στόμα, στο πίσω καθισμα, και η γιαγιά σου να σου λέει : "Αγόρι Μου!! Αγόρι Μου!!!

Είδα αυτή τη λάμψη στα μάτια σου, Μου Εφτιαξες τη Μέρα!!!!

(Σε χαιρέτησα, και ο πατέρας σου έκανε αμάν να φύγφετε απο δίπλα μου, που περιμέναμε στο φανάρι... :rotflmao: :rotflmao:

:wave2: :wave2:

- Σε είδα φίλε με το Fazer 1000 στην παραλιακή, μπλέ/μαύρο, carbon φτερό μπροστά και slick λάστιχα!!:eyepop: :eyepop:

Να είσαι Καλά όπου πήγαινες!!

panagath
06/10/2011, 09:48
Λοιπόν, χθες τη γλύτωσα 2 φορές ΠΑΡΑ ΤΡΙΧΑ.

-Σε είδα ζώον χθες στο φάρο του ψυχικού και ενώ περνούσα τα μπλοκαρισμένα αυτοκίνητα στην κίνηση από αριστερά, να έρχεσαι με την Α-Class από τον κάθετο δρόμο, να χώνεσαι ανάμεσα στα 2 αμάξια όταν ο μπροστά έκανε 1μ μπροστά και να μην κοιτάς τπτ άλλο, αν πήγαινα πιο σιγά θα με είχες εμβολίσει ζωον. Κοίτα πρώτα και μετά ξεκίνα. Σε αυτή τη φάση τη γλύτωσα για ΜΑΧ 10 εκατοστά.

-Σε είδα και σένα μεγάλε με το Corolla(?) στη Φραντή στο Ν.Κόσμο να είμαι αριστερά σου και προκειμένου να μην πατήσεις τη γούβα να το κόβεις αριστερά χωρίς να τσεκάρεις...Ευτυχώς δεν πέρναγε κανείς δίπλα μου και το κοψα και εγώ το παπί αμέσως αριστερά και δε με πέταξες κάτω. Συγχωρεμένος όμως μιας και με το που σε κοίταξα αμέσως ζήτησες συγγνώμη και χαιρέτησες. Άλλη φορά πάντως έλεγξε πριν αλλάξεις πορεία, αλλιώς πέσε στη γούβα.



-Σε είδα και σένα φίλε μου με το Hornet να με έχεις ανεβάσει 2κάβαλο για να πάμε βόλτα να μου τη δείξεις που ψάχνω για μηχανή και να με πλαγιάζεις στη στροφή (ασυνίθιστος εγώ με τέτοια, μόνο παπό έχω οδηγήσει) και να τα έχω δει όλα. Θα μου πάρει πολύ μέχρι να την πλαγιάσω τόσο μόνος μου...Θα μπαίνω στις στροφές πιο αργά απ ότι με το παπί :P:P:P

Εχετλαίος
06/10/2011, 10:27
Κάθε μέρα στον κ*λόδρομο που κινούμαι τα βλέπω όλα μα όλα αλλά σήμερα αυτό υπερέβαλλε εαυτόν!
Κινούμαι δεξιά στη λωρίδα μου και βλέπω ασθενοφόρο να έρχεται μαλλιά-κουβάρια από το βάθος πίσω μου. Κάνω και άλλο δεξιά, όσο γίνεται. Σκέφτομαι ότι θα παραείναι σοβαρό μιας και τόσο γρήγορα σπανιότατα βλέπεις ασθενοφόρο να κινείται. Με περνάει και κολλάει 100 μέτρα πιο μπροστά πίσω από λεωφορείο.
Οι σειρήνα να ουρλιάζει, τα φώτα και οι φάροι όλοι αναμένοι! Το λεωφορείο, ενώ μπορεί, δεν κάνει χώρο!
Μάλιστα το φέρνει και άλλο αριστερά! Αυτό κάνα χιλιόμετρο... Και από το άλλο ρεύμα τα ανδράποδα να μην κάνουν πιο αριστερά στο ρεύμα τους να γίνει ζωτικός χώρος για το όχημα ανάγκης!
Τελικά επέρασε το ασθενοφόρο, προσπερνώ και εγώ το λεωφορείο και βλέπω τον οδηγό να μιλά στο κινητό και να είναι σκασμένος στα γέλια...
Φρίκη!
:sad: :mad:

jtoros
06/10/2011, 10:36
Σε είδα κωλόγερε να διασχίζεις με κόκκινο το φανάρι πεζών την Μεσογείων, στο ύψος της διασταύρωσης Μεσογείων και Χαλανδρίου στην κάτω πλατεία της Αγίας Παρασκευής. Το τζιπάκι που σε έκρυβε, φρέναρε και την ψυλλιάστηκα ευτυχώς. "Κόβεις" κόκκινο φανάρι και θα σε πλήρωνα κιόλας ΖΩΟΝ!

Είδα κι εσένα προβλεπέ ποδηλάτη στην Μαραθώνος στο ύψος της Αττικής Οδού στην Παλλήνη να περνάς αέρα το κόκκινο φανάρι της Μαραθώνος.

και στις 2 περιπτώσεις "Κι ύστερα λέεεενεεεε πως φταίει ο φονιάς..."


Μπουσταδιάλα πρωινιάτικα...

PetranGR
06/10/2011, 11:27
σε είδα πριν λιγη ωρα στην παραλιακη προς αριστοτελους (θεσσλαονικη) , να πηγαινεις χαλαρα με το Ζ1000 σε ασπρο χρωμα σαν καινουργιο το ειχες,καθομουν και σε χαζευα απο το κουτι .... κουκλι σκετο !

McGyver
06/10/2011, 11:33
Σε είδα ρε κοπελιά με το τίγκα ροζ scooter, τα τίγκα ροζ μποτάκια και την τίγκα ροζ τσάντα πλάτης...

Σαν την Barbie ήσουν ρε σούργελο, ακόμα γελάω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

RocknRollas
06/10/2011, 12:23
Σε ειδα ρε καραγκιοζη ελεινε τρισαθλιε τρισμεγιστε τραγελαφικε καγκουρα ακρανωτε μαλακα να κατεβαινεις τη νησιδα της μεσογειων με την παπια,την ωρα που ερχομουν αριστερη λωριδα με το πουντακι μου. σε ειδα και σενα φρενακι μου να σε παταω τερμα..σε ειδα και σενα πετρα κατω απο τα λαστιχακια μου..σας ειδα και σας υγρα φρενων να με ''πουλατε'' την κρισιμη στιγμη..

με λιγα λογια,αριστερη λωριδα μεσογειων εγω,βλεπω εναν παπια στα 50μ ετοιμο να κατεβει απο τη νησιδα,αλλα λεω του πουστη σιγα μην κατεβει.δε θα προλαβει..και ομως κυριες και κυριοι κατεβηκε με το πασο του!! παταω σχεδον τερμα το φρενο και εκεινη τη στιγμη πρεπει να πατησα καμια πετρα η κατι τετοιο..αποτελεσμα ειναι να μπει το ποδι μαζι με το φρενο ολο μεσα... απο 4η κουμπωσα με το ζορι δευτερα γονατισε το αμαξι βογγηξε, και ο παπιας εφυγε βολιδα για να μην τις ακουσει.
για καλη του τυχη ημουν μονος στο δρομο και ουτε διπλα ουτε απο πισω ειχα αυτοκινητα.

δε λες παλι καλα που σε ειδα ρε χαζουλη??στ αρχιδια μου για σενα γιατι δεν ενδιαφερεσαι ουτε εσυ για σενα,εγω τι θα φταιγα αμα σε χτυπαγα?

universalgr1
06/10/2011, 12:46
Σε ειδα απιθανε,τρισμεγιστε,θεε...

...στην ανοδο της Πειραιως λιγο μετα το ποταμι, πανω στο innova το ψεκαστο που το'χες κανει χρεπι ηδη (πώς τα καταφερες??) , να μας εχει πιασει κοκκινο,να εχουμε σταματησει και να περνας με ελιγμους ολα τα οχηματα, να κορναρεις στις μηχανες να βρεθεις μπροστα τους..

...κι οταν βρεθηκες μπροστα απ'ολους (πανω στη διαβαση των πεζων), εβαλες ρε τρισμεγιστε το μηχανακι στο διπλο σταντ και ξαπλωσες πισω στη μπαγκαζιερα να κοιμηθεις...


.....για τα επομενα 15 δευτερολεπτα.....


...οποτε και ανοιξε το φαναρι κι αρχισαμε να σου κορναρουμε ολοι εν χορω...


Ακομα γελαω ρε φιλε.. Εισαι θεος!!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

perastikos
06/10/2011, 23:59
Σας είδα να μεταφέρετε την πίτσα με το παπί... Και εσένα να λες στην κοπελιά "πάτα τη γερά πάνω στο κράνος μη μας φύγει!!! :uplate: "

:lol:

Ευτυχώς πρόλαβα να πάρω έστω μια θολή φώτο :p


237356

Manalishi
07/10/2011, 08:15
- Σε είδα φίλε με το πράσινο Κ1200R, ρεύμα προς Γλυφάδα στην παραλιακή!!! Πολύ όμορφο το εργαλιείο !!!

:beer: :beer:

teo_g7
07/10/2011, 08:46
Σε είδα ρε βιαστικέ ξεκράνωτε με το T-Max στη Λένορμαν...Απο πάνω μου ήθελες να περάσεις???

schumifer
07/10/2011, 10:05
Σε είδα πορτοκαλί ΚΤΜ στην Αθηνών Κορίνθου, στο ύψος του Κολωνού, να πηγαίνεις ντριφτάροντας και σουζάροντας ενώ έκανες σλάλομ μέσα στην κίνηση.
Δε λέω, εντυπωσιακός ήσουν, αλλά βλέποντάς σε , θυμήθηκα ότι δεν έχω πετύχει στο δρόμο ΚΤΜάκια που να μη γ@μιέται στις παπ@ριές.
Και ρωτνάω τώρα εγώ.
Ιδέα μου είναι ή όποιος έχει ΚΤΜ καγκουριάζει αθεράπευτα?
ΥΓ Κράνος? Μπουααααχαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααααααα

eagleye101
07/10/2011, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
Σε ειδα φιλε με το GSR το μαυρο στο φαναρι που μπαινει Καλιρροης αριστερα, προσπαθουσα να μεινω οσο μπορουσα πισω σου με το agility για να βλεπω το μηχανακι σου.
Πρεπει να το ματιασα!

Καλα χιλιομετρα σου ευχομαι και ελπιζω να παρω μια κουκλα σαν τη δικια σου συντομα

Και σημερα σε ξαναειδα!
Αλλα καβαλουσαμε το ιδιο μηχανακι! :beer: :beer:
Ηρθα διπλα να πω μια καλημερα αλλα μαλλον καταλαβες οτι ειμαι αρχαριος και εφυγες με στυλ!

Να'μαστε καλα να χαιρομαστε τις κουκλες μας!

daddy78
07/10/2011, 14:29
Σε είδα εχτές το πρωί παπαγάλε του δήμου φορτωμένο με καμια 10ρια μηχανακια & μηχανές άδετα, το ένα πάνω στο άλλο (στην κυριολεξία) στην καρότσα σου.

Τραγική φιγούρα το γκρί(?) TDM στο τέλος της σειράς που το συγκρατούσαν τα βελόνια του παπαγάλου που ήταν ακουμπησμένα επάνω του και που με τη σειρά του συγκρατούσε όλο τον άλλο χαμό να μην χυθεί...

:eek:

Λυπάμαι πραγματικά τους ιδιοκτήτες τους.

FotisFz1
07/10/2011, 19:35
Σας ειδα κατα τις 19:45 κατω απο την γεφυρα Καραμανλη κ Ψελλου,ο ενας με SMT κ ο αλλος με το νεο Multistrada.Να τα χερεστε τα εργαλεια σας..

golis
08/10/2011, 00:09
Σε είδα απο το 4:00 και μετά ΙπΠότη της ασφάλτου και μου έφτιαξες την ημέρα αρχοντά ! (http://www.youtube.com/watch?v=9xHqn7q2w50) :lol:

Xrated
08/10/2011, 04:17
Σε ειχα ξαναδει σομμερ στην βουλιαγμενης με το 1200gs να πετας παντες ακρανοβιτς με τις ακραποβιτς,και σε ξαναειδα σημερα παλι με τα -βιτς σου να κανεις σουζιδια. ;o

sfigas
08/10/2011, 09:52
Σε ειδα μελισσα να με δαγκωνεις οταν μπηκες στο κρανος και ν μου κανεις το κουτελο τουμπανο

EVI
08/10/2011, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sfigas
Σε ειδα μελισσα να με δαγκωνεις οταν μπηκες στο κρανος και ν μου κανεις το κουτελο τουμπανο

aoyts! περαστικα!:beer:

ειδα τις πρωτες σταγονες στη ζελατινα...

mikes
09/10/2011, 11:50
σε ειδα operater να τραβας το βιντεο στο γαμο του αδερφου μου χθες!! τελικα το moto.gr και τα motoρεμαλια
ειμαστε παντου!! χαρηκα που σε γνωρισα απο κοντα....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Jo.Da.
10/10/2011, 00:56
Σας είδα την Κυριακή στη λήξη του τελικού του Athens supercross να φεύγετε και να μην έχετε την ευγενή καλοσύνη να χαρίσετε ένα χειροκρότημα στους αθλητές κατά την απονομή των βραβείων τους (μιλάω άνετα για ένα 60 με 70% των θεατών)...Αλγηνή εντύπωση δε, μου έκαναν όσοι αποχωρώντας ξήλωναν τα διαφημιστικά banner της monster και της fox...Και μη χειρότερα...:sick:

Manalishi
10/10/2011, 09:09
Σας είδα όλους πιγμένους στο Κηφισσό σήμερα, :evil: :evil:

..Και εγώ να περναώ ανάμεσα με ύφους 10 καρδιναλίων...

Σας είδα και έσας με τα μοτό, όλοι κάτω απο τις γέφυρες, άλλοι χωρίς κράνος, άλλοι χωρίς αδιάβροχα.....:nono: :nono:

eagleye101
10/10/2011, 11:02
Με ειδα σημερα κατω απο τη γεφυρα στο Καραισκακη να εχω σταματησει και να βγαινουν καπνους απο το ψυγειο...

Τα ποδια μου να ειναι μουσκεμα γιατι ο χαζος δεν ειχα βαλει μποτες αλλα...μοκασινια!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Καλα να'μαστε!

bikerted
10/10/2011, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
Σας είδα την Κυριακή στη λήξη του τελικού του Athens supercross να φεύγετε και να μην έχετε την ευγενή καλοσύνη να χαρίσετε ένα χειροκρότημα στους αθλητές κατά την απονομή των βραβείων τους (μιλάω άνετα για ένα 60 με 70% των θεατών)...Αλγηνή εντύπωση δε, μου έκαναν όσοι αποχωρώντας ξήλωναν τα διαφημιστικά banner της monster και της fox...Και μη χειρότερα...:sick:





Και το Σάββατο τα ίδια.....:rolleyes:

MG-KTiNoS
10/10/2011, 11:09
Σε είδα ρε κόπανε πρωί στη Συγγρού μα τη γυναίκα και το παιδί πάνω στο παλιοεντούρο να τρέμει το τιμόνι που του είχες κρεμάσει τη σχολική τσάντα επάνω…

Προσπερνάω το ότι με γ… και άργησα… Προσπερνάω ότι η γυναίκα σου είναι χαζή που σε παντρεύτηκε, το παιδί ρε γάιδαρε δε το σκέφτεσαι…????

panagath
10/10/2011, 11:38
-Δε σας είδα σήμερα μοτοσυκλετιστές της Αθήνα. Είδατε βρόχη και πήρατε όλοι τα τουτού. Ελάχιστοι παπάτοι είμασταν μόνο στην Κηφισίας.

-Με είδα και μένα να ξυπνάω και έξω να ρίχνει καρέκλες. Να φοράω πανοπλία -> Δερμάτινο μπουφάν (όχι μηχανής, δεν έχω πάρει ακόμα), cordura παντελόνι με τα ανάλογα προστατευτικά, γάντια κλπ...και τελικά όταν ξεκίνησα να μη βρέχει.
Επίσης με είδα να φοράω το παντελόνι το acerbis cordura που μου έκανε δώρο ο ξάδερφός μου (το παλιό του -σαν καινούριο είναι) και να μου είναι ελάχιστα κοντό, να έχω φορέσει κοντές κάλτσες και να έχουν παγώσει οι αστράγαλοι από το κενο !!!

Manalishi
11/10/2011, 08:40
-Σε είδα στην παραλιακή, λίγο πριν την Γλυφάδα, μαύρο Aprilia Dorsoduro να κάνεις νόημα στο ΚΤΜ SMT να σταματήσει δίπλα σου, εγώ απο πίσω σας με το αμάξι...

Ωραία λέω, κοντρούλα!!!!

Ναι, καλά....

Ο ΚΤΜ είχε ξεχάσει τα κλειδιά στο top case και κρέμονταν( αλλιώς κρεμόσαντο...) σα τσαμπί..Ενημέρώθηκε απο τον έταιρο δικυκλιστή και σταμάτησε λίγο πιο κάτω να αναθεωρήσει τις ιδέες του περί αποθήκευσης κλειδιών...

:beer: :beer:

panagath
11/10/2011, 09:04
Σε είδα φίλε με το ασημί gsr600 στο Ν.Ψυχικό. Κούκλα είναι. Απορώ γιατί όταν ρωτάω ποια από τις μηχανές που θέλω αρέσει στην παρέα και κανείς δε θέλει το gsr :(

Manalishi
12/10/2011, 06:55
Σε βλέπω εδώ και 3 μέρες γ@μω BlackBerry να σέρνεσαι και να μην "παίρνεις" μυνήματα....γ@μώ τον server σας μέσα......

panagath
12/10/2011, 07:29
Σας βλέπω βενζινάδες όλους σήμερα με τις ταμπέλες σβυστές να μην έχει μείνει σταγόνα. Παραλίγο να μη φτάσει στο παπί η βενζίνη για να παω δουλειά. Ευτυχώς είχε ένα (τεράστιο shell) στην έξοδο του φάρου του ψυχικού στο δρόμο που δεν τον είχα ξαναδεί :eyepop: :eyepop: και έφτασα δουλειά. Αλλιώς θα πήγαινα μέχρι να στεγνώσει και μετά πόδια :yuck:

Σας είδα και εσάς ηλίθιοι μπάτσοι/τροχονόμοι να μη μας αφήνετε να μπούμε στην Κατεχάκη από την Κοκκινοπούλου για 5 φανάρια και η Κατεχάκη να ΜΗΝ εχει κίνηση, ενώ εμείς να έχει φτάσει η ουρά στην είσοδο του πολυτεχνείου. 10+ λεπτά ακίνητοι. Είχα σβύσει μηχανή μιας κ δεν έφτανε και η βενζίνη. ΖΩΑ τροχονόμοι. Δημιουργείτε κίνηση ρε μλκς εκεί που δεν υπάρχει.

Σε είδα και σένα μεγάλε με το Fazer στο παραπάνω φανάρι να έρχεσαι, να κατεβάζεις σταντ και να ξαπλώνεις πάνω στη μηχανή. Ωραίοοςς!!

chr1s_86
12/10/2011, 09:33
σε είδα με το speed triple up on one wheel :a013: :beer:

Road67
12/10/2011, 11:04
Σε είδα το πρωί κι ακόμη αναρωτιέμαι αν έχω αρχίσει και βλέπω παραισθήσεις σχεδόν ένα χρόνο α-μήχανος .... μα είναι δυνατόν κορίτσι πράγμα πάνω στο ST3 :uplate:
νομίζω πως ερωτεύτηκα :D :D

eagleye101
12/10/2011, 11:38
Μας ειδα εχτες κατα τις 12 με τον κολλητο μου με ενα 2χρονο gillera 125 ακρανωτοι, χωρις μπουφαν, να τρεχουμε με 100 αναμεσα στα αυτοκινητα και να κανουμε ενα σωρο μλκιες...

Μετα που με αφησε του λεω, "προσεχε ρε", "ναι" μου λεει και φευγει με σουζα!

προς τα που παμε για τις λαμπαδες να παω να αναψω μερικες προκαταβολικα;

karellen
12/10/2011, 19:33
-Σε είδα πιτσιρικά 10-12 χρονών να οδηγάς το παπί με ένα τεράστιο χαμόγελο ευτυχίας στο πρόσωπό σου...
....και από πίσω να έχεις το αδερφάκι σου 6 χρονών μόλις που είχε σχολάσει!!
Μα καλά ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑ πατέρα έχουν;:confused: :confused:

-Σε είδα Kawasaki μου KLR 600 :a07: να μου βγάζεις παλλικαρίσια 100+ χλμ την ημέρα εντατικά πήγαινε-έλα,όλο το προηγούμενο 15ήμερο,χωρίς ένα κιχ. Παρ' ότι σ'έχω από το '89.Κι εγώ το γαϊδούρι να σ' έχω ξεγράψει, νομίζοντας ότι το ΧΤΧ μου πάει καλύτερα σαν καινούργιο.
Ρε, τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα! :beer:

TheFace
12/10/2011, 21:25
Σε ειδα τρελο μωρο να με κοιτας ναζιαρικα μπαινοντας με το σκυλακι σου στην πολυκατοικια...

Σε κοιταξα κι εγω αλλα με την ακρη του ματιου μου ειδα επισης τον Τιγρη μου να βγαινει απο το πλυντηριο αστραφτερος και πεντακαθαρος και η ελξη ηταν μοιραια!!!

Προφανως δεν αντεξες που προτιμισα τις remus απο το θεσπεσιο κολ@ρ@κι σου και μεχρι να γυρισω το ξανα το βλεμα μου σε εσενα ειχες μπει μεσα...:sad:

Τωρα :a018: αλλα ειναι αργα :cry: :cry: :cry:

7gibernau
13/10/2011, 00:31
σε ειδα τυονο να δουλευεις στους 72 βαθμους..........??????????
υποθερμια????????
σουζαταπατεζα Αργος Ασινη.........72-73.........που να πιασουν και τα κρυα...
πολυ περιεργο ομως,ουτε φλεβαρη με τα κρυα δεν κατεβαζει 72,πρωτη φορα σε ειδα....

webassasin
13/10/2011, 01:50
Σας ειδα, πολλες νυφιτσες και κανα δυο αλεπουδες να πεταγεστε αριστερα δεξια,απο Καλαματα για Γυθειο.
Δεν πειραζει,ελεγχουμε και τα αντανακλαστικα.
Σας ειδα και εσας, 6 κουταβακια μπουλουκι να τρεχετε πανικοβλητα.
Ελπιζω να μη σας ξαναδω εκει γυρω...

TROOPER
13/10/2011, 15:26
τελικα αν εισαι γνωστος μαλλον δε σε παιρνει ο χαρος ε σομερ?η μηπως δεν σου ειχαν ξεκαθαρισει στο css στο αμερικα που χες παει οτι βασικος εξοπλισμος της μοτοσυκλετας ειναι το κρανος?

δεν εχει σημασια...εγω με το παπακι μου δεν ειμαι διατεθημενος να κανω στην ακρη,στο ρευμα μου,για να περασει η αρχοντια σου με τη μπετονιερα σου.δε σε χαλασε....

ειδα και σενα μεγαλε με το μπουσα και τα γυαλια ηλιου...καταλαβα που εχεις γραμμενη τη κορη σου,απο το σημειο που την ειχες τοποθετησει.στα @@ σου...στριμωγμενη και διπλωμενη στα 2 αναμεσα στα αχαμνα σου και στο ντεποζιτο.και η μανα στη θεση του συνοδηγου....καημενο παιδακι....

υ.γ.ειδα και ολους εσας τοσες μερες να προσπαθειτε να με σκοτωσετε αλλα σας ξεφευγω για την ωρα σκατανθρωποι.

Operater
14/10/2011, 11:55
Τόσα χιλιάρικα αμαξια πανε και αγοράζουν... δεν τους δινουν στο εξοπλισμό φλας και καθρεφτες?

Παίδες λεμε ο,τι λεμε για τους κουτακιδες, αλλα μερικοί μοτοχρήστες, λες και τοχουν σκασει από την Laguna Secos, πανε και σφηνώνουν, σε αμαξια που εχουν βγάλει φλας, που αλλαζουν σιγα-σιγα λωρίδα, που ήδη εχουν μπει στη λωρίδα, και που υπαρχει απλετος χωρος μπρος-πισω, δεξια-αριστερά..με αποτελεσμα να τρομαζει ο κουτακιος και να χανεται! Κάλμα πολεμιστες!

BlackAdder
14/10/2011, 12:32
Σας είδα χτες και σήμερα με τα μηχανάκια του περιπτέρου και της καφετέρειας να κινείστε με 10 χ/α στη κηφισίας ανάμεσα στα αυτοκίνητα...
Αφού δεν το έχετε καθόλου, καθήστε πίσω απο τα αμάξια, μη χώνεστε...

Αλήθεια τη Δευτέρα που ψιλοέβρεχε που είσασταν;

Άντε να πιάσουν τα κρύα να ησυχάσουμε.

Εχετλαίος
14/10/2011, 12:52
Το να προσπαθείς να τελικιάσεις ένα 600ss μπροστά από σχολείο, με εκατέρωθεν παρκαρισμένα αυτοκίνητα και παιδάκια να τρέχουν σα χαμένα να γλυτώσουν (α, και ευθεία 150m) πρέπει να έχει να κάνει ασφαλώς με ανύπαρκτη εγγεφαλική οντότητα...
Παλιομαλάκ@ μεσημεριάτικα!
:yuck:

mikRRopixel
14/10/2011, 14:07
Σε είδα χθες το βράδυ (μάλλον δεν σε είδα) να έχεις εμπλακεί σε πολύ άσχημο ατύχημα στην Λ.Εθνικής Αντιστάσεως, Ν.Ιωνία λίγο πριν τις 10. Όταν είδα το συνοθύλευμα από μέταλλο και πλαστικό που είχε γίνει μία μάζα, δυσκολεύτηκα να το προσδιορίσω σαν μοτοσυκλέτα (aprilia αν δεν κάνω λάθος), πολύ άσχημη εικόνα... στην κυριολεξία μου κόπηκε το αίμα. Δεν σε είδα κάπου τριγύρω κάτω και αυτό σημαίνει ή ότι είσαι καλά και ήσουν ένας από τα πολλά πρόσωπα που είχαν μαζευτεί τριγύρω ή ότι σε είχε πάρει ήδη κάποιο ασθενοφόρο. Μερικά μέτρα πιο κάτω και ένα αυτοκίνητο σε άσχημη κατάσταση, μάλλον εμπλεκόμενο στο ατύχημα. Πολλά μηχανάκια είχαν σταματήσει, ελπίζω να είσαι καλά και να μην είναι κάτι σοβαρό. Πέρασε κανείς από το σημείο / έχει περισσότερες πληροφορίες?

schumifer
14/10/2011, 14:18
Σε είδα ...
ασημί δια-αλπικό με ασορτί airoh και μπαγκαζιέρα με το moto πίσω της. Κατεβαίναμε Μεσογείων κατά τις 10 παρά
Κάποιος από εδώ?

7gibernau
14/10/2011, 16:51
σε ειδα ρε κωλαβλανε με το tengai:eyepop: :eyepop: και το κρανος μεχρι τη μυτη να μου σκας διπλα και να κοιτας περιεργα.......
που στο διαλο τα βρησκουν και τα ξεθαβουν....και το παιζουν και ιστορια.......

το σφυριγμα,σφυριγμα ομως...ειχα χρονια να το ακουσω..

Acacius
14/10/2011, 20:32
Σε είδα με το πορτοκαλί ΧΤ (wannabe KTMά), ακράνοβιτς, με ακράποβιτς τελείως ξετάπωτες να χαλάνε τον κόσμο και να κάνουν σκασίματα στο κάθε κλείσιμο του γκαζιού. Βάρεσες κόφτη περνώντας το αμάξι στην κίνηση και μάλλον αποπειράθηκες να κάνεις και μΠαντιλίκι, αλλά στις στροφές σε είδα λίγο χεσμεντέν, εκτός κι αν εκεί δε γουστάρεις να το παίζεις υπερπαγκόσμιος και το πας χαλλλαρά.

Κατούρα και λίγο, γιατί παίζει να σε είχα μέχρι κι εγώ. Και τάπωσε τα μπουρδ€λα που έχεις για εξατμίσεις, σα να έπαιζες μπαλοθιές ήτανε.

Ichigo
18/10/2011, 13:01
Σε είδα moto.gr να έχεις ανανεωμένο domain ξανά :D

jtoros
18/10/2011, 14:30
Σας είδα όλους τους ακράνωτους χθες και προχθές με το κ@λόκρυο ...
Καλά ρε μαλάκες, δεν κρυώνετε!!?!??!?!?!??!
:a21: :look: :confused:

piazzio24
18/10/2011, 16:00
Σε είδα πριν ένα μήνα στη γειτονιά μου στο Κουκάκι (http://www.wimdu.gr/athens) μέ ενα σκούτερ, κοιταχτήκαμε μου χαμογέλασες, απο τότε σε ε΄χω ξαναδεί αλλές 2 φορές, είμαστε γείτονες, δουλέυεις εκει κοντά; Ποιος ξέρει..:(

Gms
18/10/2011, 16:28
σε ειδα σημερα με το xlr dakar στο συνταγμα αλλα εσυ δεν με ειδες που ελιωνα μεσα στο τρολει πηγενοντας στην σχολη (ποτε θα δωσω πορεια?):cry:

fantacid
18/10/2011, 17:17
εχω να σας κανα δυο μερες που το μοτο.γρ πηγε διακοπες!

:lol:

KostRider
18/10/2011, 19:04
σε είδα γρήγορε με το fz6 και τις ακράπες σου,να μην ανταποδίδεις χαιρετισμό...(και ήμουν μάλλον ο μόνος μηχανόβιος που συνάντησες σήμερα,με τέτοιο ψόφο...)

AUFGEBRACHT
18/10/2011, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
Σας είδα όλους τους ακράνωτους χθες και προχθές με το κ@λόκρυο ...
Καλά ρε μαλάκες, δεν κρυώνετε!!?!??!?!?!??!
:a21: :look: :confused:


+Πολλά,πάρα πολλά...κάθε μέρα πηγαίνοντας στη δουλειά,συναντώ ένα τύπο ο οποίος είναι ξεκράνωτος,το κράνος κρεμασμένο στον αγκώνα,να πηγαίνει σαν κότα και τα μάτια κλαμμένα από τον παγωμένο αέρα...Πόσα κιλά μαλάκας πρέπει να είσαι για να έχεις περασμένο το κράνος στο χέρι,να κυκλοφορείς ξεκράνωτος και να υποφέρεις από το κρύο 7 η ώρα το πρωί;;;;

panagath
20/10/2011, 11:18
-Σε είδα χθες βλάκα με το beverly στην Κηφισίας στο Μαρούσι. Να είμαι με 90+ με το παπί και εσύ να με βλέπεις, να περιμένεις να πλησιάσω και όταν έφτασα κοντά τότε πετάγεσαι κάθετα και περνάς ΚΑΘΕΤΑ την Κηφισίας για να μπεις στην είσοδο του Αμαρουσίου αριστερά. Ρε βλάκα, αν δε σε είχα πάρει χαμπάρι ότι θα την έκανες τη μαλακία θα σε είχα εμβολίσει με το παπί...Απορώ πως τη γλύτωσες και από τα κουτιά που ερχόντουσαν από πίσω από μένα.

-Σε είδα σήμερα παππού με το civic στο φάρο του ψυχικού, να πετάγεσαι από το ΣΤΟΠ , ευτυχώς πάλι σε είχα μαντέψει και σένα από μακρυά ότι θα την κάνεις τη μλκ. Και δε φτάνει που πετάχτηκες, πας και με το πάσο σου και έχει κλειστά και τα 2 ρεύματα πόση ώρα. Περιτό να πω ότι ούτε καν κοίταξε αν έρχεται κανείς στα δεξιά του.

-Δε σας βλέπω πια με τις μηχανές σας τώρα που έπιασαν τα κρύα!! Λίγοι μείναμε!



:mad: :mad: :mad: :mad:
-Σε είδα και σένα Μπετόβλακα με το FZ6 να μου λες στο τηλέφωνο ότι η μηχανή είναι άριστη και δεν έχει ούτε γρατζουνιά και ότι έχει και ABS. Έκανα το ταξίδι να κατέβω από τη δουλειά από Μαρούσι στο πασαλιμάνι για να δω τελικά ότι είχες κόψει τις βάσεις του υποπλαισίου πάνω στο σκελετό :eyepop: :eyepop: :eyepop: και κάθεσαι στη σέλα σαν να στρίβεις αριστερά. Άσε που για ABS ούτε λόγος και ας μου είχες επιβεβαιώσει στο τηλέφωνο ότι έχει. Αρε ξύλο που θέλετε μερικοί...ψάχνετε για κανα κορόιδο...:sick:

Aggelos_SV
20/10/2011, 11:40
Το είδα μία φορά,αλλά δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία....το ξαναείδα τις προάλλες όμως,άρα δεν είναι κάτι το τυχαίο...

...παπί κολλημένο πίσω από φορτηγό με καμιά 90άρα-100αρα χλμ/ώρα στην Αττική οδό :eyepop:

και όταν λέω κολλημένο το εννοώ,στο 1,5 μέτρο το πολύ ο μπροστινός τροχός από το πίσω μέρος του φορτηγού

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που κάνει/ουν αυτό το δολοφονικό-αυτοκτονικό πράγμα :confused:

Slipstreaming????? Πραγματικά ηλίθιο :rolleyes:

panagath
20/10/2011, 15:39
-Σε είδα κοπελιά στου Ζωγράφου (όμορφη ξανθιά ωραίο σώμα) να καβαλάς την Chopper :eyepop: :eyepop: :eyepop: !! Παραλίγο να πέσω από το παπί!!

-Σε είδα και σένα κοπελιά στου Ζωγράφου χθες να έχει πέσει με το Piaggio Zio (?) μπροστά στην Εθνική τράπεζα απ έξω. Αλλά απ ότι είδα μικροπέσιμο ήταν. Πάντα όρθια από εδώ και πέρα κοπελιά.

georgio
21/10/2011, 18:58
Σε είδα camen χθες 7 παρά στο σταθμό των ΚΤΕΛ στην Πάτρα. Θα σου μιλούσα αλλά έτρεχα να προλάβω το ΚΤΕΛ των 7 για Αθήνα...

Άλλη φορά! :beer:

camen
21/10/2011, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
Σε είδα camen χθες 7 παρά στο σταθμό των ΚΤΕΛ στην Πάτρα. Θα σου μιλούσα αλλά έτρεχα να προλάβω το ΚΤΕΛ των 7 για Αθήνα...

Άλλη φορά! :beer:

Ελα ρε:wacko: :wacko: :wacko:
Και εγω ετρεχα να βγαλω κατι εισητηρια για κατι δικους μου...Επρεπε να φωναξεις ρε,κριμα...


:beer: :beer: :beer:

guzzistas
21/10/2011, 20:40
Σε είδα AllSt@rf παλιοκάγκουρα με το παρτάλι σου... κάνεις και προσπεράσεις ε?

:lol: :lol:

Acacius
21/10/2011, 21:40
Είδα πάλι μηχανάκια αμετακίνητα στο 1/4 των θέσεων του στεγασμένου πάρκιν στη δουλειά. Διότι κάθε που αρχίζουν τα κρύα, οι ιδιοκτήτες τις κλειδώνουν εκεί για να μη βρέχονται και ο μ@λάκας που έρχεται με μηχανή στη δουλειά το 70% του χειμώνα μπορεί να παρκάρει τη δικιά του όπου βρει, δεν έγινε και τίποτα.


iSiktir, καβατζόπ@@στες :yuck:

webassasin
25/10/2011, 10:12
Βλεπω οτι εχουμε ξεφυγει σα λαος.
Οσο παει και χειροτερευει η οδηγηση μας.
Τσαμπουκαληδες παπακιδες που οδηγουν επιθετικοτατα και τους φταινε ολα.
Κουστουμαρισμενοι με το κινητο κολλημενο στο αυτι, γραφουν στα @@ τους κοκκινα και στοπ.
Κυρατσες και μπουμπουδες,κινητο στο αυτι,τσιγαρο στο χερι,μωρο στην αγκαλια, διορθωση makeup στον καθρεφτη εν κινησει, φλας μηδεν, παρκινγκ υπο το μηδεν.
Παππουδες που το διπλωμα οχι απλα εχει ληξει,αλλα εχει λιωσει κιολας, που βλεπουν μονο ευθεια και το πολυ 5 μετρα..
200 χρονια ιδιος ο κωδικας, αλλα ο ελληνας δε λεει να τον μαθει.
Και εμεις αναμεσα τους,που παλευουμε να επιβιωσουμε..

guzzistas
25/10/2011, 11:47
Σε είδα υπάνθρωπε, με τη γερμανική μπλε σκούρα λιμουζίνα με τρία γράμματα, να έχεις παρκάρει πάνω στη διάβαση πεζών, να την κλείνεις, όπως επίσης και τη ράμπα των ΑΜΕΑ...ακριβώς απέναντι από το σταθμό του τραίνου στο κέντρο του Λουτρακίου...

είδα και σένα κυρία με το αναπηρικό καροτσάκι που προσπαθούσε η κοπέλα που σε πήγαινε βόλτα, να βρει τρόπο να κατέβει από το πεζοδρόμιο για να περάσει απέναντι..

είδα και σένα μαμά με το καροτσάκι να κάνεις το ίδιο....

είδα το αίμα μου να ανεβαίνει στο κρανίο λόγω του ελληνάρα με τη λιμο.... που δυστυχώς δεν τον είδα ποτέ να σε αρχίσω στα ευαγγέλια....

και την πίεση μου 50 λόγω της αδιαφορίας ΟΛΩΝ (ακόμη και της μαμάς με το καρότσι)

και να παίρνω την τροχαία...


Λυπάμαι για την κατάντια μας... βασικά πράγματα ρε πστ μου...


Επίσης είδα ακριβώς 50 μέτρα παραπέρα πάνω στο πεζοδρόμιο καμιά 20αριά μηχανές και παπιά και τον κόσμο να κάνει σλάλομ για να περάσει....

αι σιχτίρ πια.....

:mad: :mad: :mad:

DimChios
25/10/2011, 12:14
με ειδα να οδηγω το κουτι με αγχος και δυσκολια λογω ελειψης αριστερου καθρεφτη! :sick:

...και να αναρωτιέμαι, πως μπορουν και δεν τους κοιτανε ορισμενοι...

:sick:

pilotos_xtreme
25/10/2011, 15:44
σε ειδα ξανθια μου κουκλα ,με κοντο μαλλακι,πανω σε μαυρο ktm duke κατα τις 2 στην βασιλεως κωσταντινου πηγαινοντας για καλλιροης.....


χωρις πολλα πολλα , σε ερωτευτηκα!
αν δεις αυτο το μηνυμα ,στειλε μου πμ...

Sele
25/10/2011, 16:26
Βασιλίσσης Σοφίας 10.30 το πρωί, ο μεσήλιξ με BMW GS πέρασε με βαθύ βαθύ πορτοκαλί, ερχόμενος από την κάθετο, ο πάπιακας με το χρέπι στο φανάρι πλακώθηκε με το που άναψε το πράσινο, είχε και στα αριστερά του φορτηγάκι που του έκοβε την ορατότητα και φιληθήκανε.
Ευτυχώς και οι 2 πρόλαβαν να φρενάρουνν, ο παπάκιας έφερε 2 τούμπες (κρανομένος ευτυχώς) και σηκώθηκε αμέσως, ενώ ο BMW έχασε γύρω στα 10 χρονάκια από τη ζωή του. Μερικά σίδερα από το παπί στραβώσανε, αλλά το παλικάρι δεν ήθελε να καλέσουν τροχαία ή ασφάλιστική (αν και ήταν ο άλλος υπαίτιος), πήρε μόνο το τηλέφωνο του άλλου και την έκανε. Υποθέτω ότι όλο και κάποιο χαρτί του έλειπε και δεν ήθελε να μπλέξει κι από πάνω.
Τουλάχιστον η μαλακία του τύπου με τη BMW πέρασε αναίμακτα και δεν τον βλέπω σύντομα να περνάει πολλά πορτοκαλί.

TROOPER
26/10/2011, 06:26
σε ειδα βαντα.χτες κατα τις 3.εγω στο φαναρι της β. ολγας για να βγω προς χιλτον και εσυ να πηγαινεις αρδητου με κατευθυνση προς καλλιροης.βγαλε τα καροτα απο τα αυτια :lol: :lol:

panagath
26/10/2011, 09:01
-Σε έιδα στην Κατεχάκη καγκουράκο με το ασημί χαμηλωμένο Crypton-x , ακράνωτος, γυαλάκι ηλίου αεροδυναμικό και την πινακίδα κομένη στη μέση να φαίνονται μόνο τα γράμματα. Σιγά ρε γρήγορε που έκοψες την πινακίδα μη σε καταλάβουν οι μπάτσοι και μη σε βρίσκουν οι κάμερες. Το όριο του αυτοκινητόδρομου δεν το φτάνεις έτσι και αλλιώς.

-Με είδα στο φάρο του ψυχικού να έχω μπει ελαφρώς αντίθετο για να περάσω τα αυτοκίνητα και επειδή δε χώραγα ενόχλησα έναν παπάτο που ερχόνταν μπροστά μου. Σόρρυ φίλε, φταίω, δεν είχα που να μπω.

-Σε είδα και σένα πατέρα να φτάνεις 20 πίεση και παραλίγο να σε τρέχει η μάνα μου στο νοσοκομείο όταν άκουσες ότι ψάχνω να πάρω μηχανή 600cc. :( :( :(

sapila racing
26/10/2011, 09:33
Σε είδα φίλε μου με το Africa σήμερα το πρωι να περνας με κόκκινο στο χαλαρό, στο φαναρι δεξιά από Βείκου για Σπυρου Λούη ενω υπήρχε και ατύχημα και αστυνομία κλπ στην αλλη μεριά του κόμβου.
Εγω περίμενα στο φανάρι πριν απο σένα, πέρασα κανονικά μετα από λίγο με το πράσινο, και αναγκάστηκα να σου κορνάρω οταν σε πέρναγα στην Σπυρου Λούη γιατί είδα οτι επαιρνες πορεία να περάσεις το προπορευόμενο αυτοκίνητο την ώρα που σε περναγα εγώ.
Στο επόμενο φανάρι ήρθες δίπλα μου και μου είπες οτι οδηγώ επικίνδυνα, κι εγω σου απάντησα οτι είναι λίγο περίεργο να το λες εσυ που μόλις πέρασες κόκκινο και πας και να προσπεράσεις χωρίς να κοιτάξεις πίσω σου.
Εκεί δεν ειχες απάντηση βέβαια. Ισως εγω να πηγαίνω πιο γρήγορα απο σένα, αλλά μαλλον εσυ κινδυνευεις περισσότερο αφού πας λίγο οπως ναναι.
Καλούς δρόμους να εχεις, κι αν σταματησεις να περνας τα κοκκινα καλο για σενα και για ολους θα είναι.

Στην είσοδο για Κηφησίας υπήρχε κι αλλο ατύχημα, με μηχανή αυτη τη φορά, αλλά δεν ειχε χτυπήσει κανείς ευτυχώς.

webassasin
26/10/2011, 11:55
Πρωτος στο φαναρι,για να φυγω ευθεια.
Δεξια μου σκαει παπακι σφηνα την ωρα που ξεκιναω και στριβει... για αριστερα...
Ευτυχως που δε με καβαλησε ο απο πισω..
Κριμα ομως που δεν σε ακουμπησα λιγο,να πεσεις μπας και βαλεις μυαλο.