PDA

View Full Version : Honda cb400n 1981



Monolisks
29/09/2011, 15:56
Παιδία ζητώ την βοήθια σας έχω μια honda cb400n και έχει ένα πρόβλημα. Δεν περνει εύκολα μπροστά.με την μίζα άλλες φορές παίρνει κάπως δύσκολα άλλες πάλη καθόλου όμως άμα την σπρώξω παίρνει παρά πόλη εύκολα. Έχω αλλάξει ηλεκτρονική και πολλαπλασιαστή και κάνει τα ίδια. Τη λέτε μήπως είναι το alternator.

sapila racing
29/09/2011, 16:00
Δεν γίνεται διάγνωση έτσι.
Πολύ πιθανόν να εχει χαμηλή συμπίεση, η να εχει βρώμικα καρμπυρατερ, η να εχει πεσμένη μπαταρία η χιλια δυο αλλα.

Την μοτοσυκλέτα την κυκλοφορείς καθημερινά και ξαφνικά σου παρουσίασε το πρόβλημα?
Την ειχες παρατημένη καιρό?
Πες λεπτομέρειες ωστε να παρεις την καλυτερη βοήθεια στο πρόβλημά σου.

Monolisks
29/09/2011, 16:13
Εγώ την είχα αγοράσει από έναν άλλο χρόνια τώρα το πρόβλημα το είχε επ όταν την είχε ο άλλος και μου είπε ότι του το έβγαλε έτσι ξαφνικά. Μετά εγώ την είχα λίγο καιρό και μετά την άφησα για πολύ καιρο και πριν 2μηνες σκέφτηκα να την φτιάξω αλλά πάλι τα ίδια. Και η μηχανή είναι ταπαντα αλαγμενα μέσα στον κινητήρα. Και είχα ρωτήσει ένα ηλεκτρολόγο και μου είπε ότι από κάπου χάνει ρεύμα και έτσι σκευτικα το alternator.

viper1
30/09/2011, 11:33
ξεκινησα να αναστησω κι εγω 1 τετοιο.....τα καρμπυρατερ ειναι λιγο ιδιοτροπα και αν τα εχεις αφησει 2 χρονια μπορει να ειναι κι απο εκει το προβλημα.