PDA

View Full Version : διαβαστε οσοι σας εχουν κλεψει το μηχανακι.



tyfeonas
30/09/2011, 10:34
διαβαστε οσοι σας εχουν κλεψει το μηχανακι.

Δημοσίευσηαπό tyfeonas » Παρ Σεπ 30, 2011 9:36 am
παιδια κατι πολυ σημαντικο για ολους οσους
σας εχουν (δυστηχως) κλεψει το μηχανακι.

καταρχην η πιθανοτητες να σας σας παρουν
τηλεφωνο ωστε να δωσετε λεφτα και να
το ξαναπαρετε το μηχανακι στα χερια σας ειναι 1 στις 100.


ποιο πιθανο ειναι να το εχουν κλεψει για ανταλλακτικα
και να εχει καταληξει ειτε σε κανενα υποπτο συνεργειο/μαντρα ανταλλακτικων η
να το εχουν κλεψει για να κανουν καμμια δουλεια και να το βρειτε παρατημενο καπου.


το θεμα ειναι οτι
υπαρχουν καποιοι 'καλοθελητες'
που
δεν εχουν καμμια σχεση με τα μηχανακια που εκλαπησαν ,
βλεπουν τα
τηλεφωνα και 1-2 λεπτομερειες που πιθανον να εχετε γραψει
και
σας περνουν τηλεφωνο βραδιατικα απο αποκρυψη να σας πουνε οτι αυτος
που μιλατε δεν εχει σχεση με τους κλεφτες αλλα μεσολαβει ωστε να δωθουν τα λεφτα και να παρετε το μηχανακι.

αν πεσετε στην παγιδα θα σας σηκωσει βραδιατικα να πατε καπου να αφησετε λεφτα και την καταληξη την καταλαβαινετε.
μηχανακι yok.



ενα παιδι εβαλε χτες μια τετοια αγγελια και τον πηρα να του πω
να μην δωσει λεφτα γιατι παιζει η συγκεκριμενη φαση.
και το ιδιο βραδυ αργα τον πηραν τηλεφωνο και του ειπαν τα ιδια.

εχετε το νου σας λοιπον μην δωσετε λεφτα πουθενα και πιαστητε κοροιδα.

resist
30/09/2011, 17:18
Γειά σου φίλε...

Έχω (είχα) ένα tiger 800xc και μου το βούτηξαν. Είχα βάλει και αγγελία στη χρυσή ευκαιρία, βάζοντας την οδό και τον αριθμό από όπου εκλάπει η μηχανή, καθώς και οτι δίνω αμοιβή.

Με έχουν πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και για να βεβαιωθώ πως έχουν το μηχανάκι, μου διάβασαν τον αριθμό πλαισίου και τα στοιχεία μου, που υπάρχουν στην άδεια.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αριθμό πλαισίου, χωρίς να έχουν την μηχανή???

Lioulios
30/09/2011, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από resist


Ξέρει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αριθμό πλαισίου, χωρίς να έχουν την μηχανή??? Ξέρουν τον αριθμό σου ;

Σου τον είπαν σωστά ;

ΜΟΝΟ αν έχουν το πλαίσιο .

Πώς αλλιώς ;

Είναι αριθμός που δεν μπορεί να τον ξέρει κανένας άσχετος ....Νομίζω ....


Τις π@τ@νας γίνεται ...Απαγωγές κανονικές :sad:

epital
30/09/2011, 18:24
η δουλεια γινεται απο ¨μεσα¨..


Ποσοι ξερουν αριθμο πλαισιου κινητηρα,κλπ??

Εσυ που εχεις την αδεια στα χερια,ο κλεφτης,και η αστυνομια που εκανες την δηλωση και
τα αναφερεις..

αρα ποιος δινει στοιχεια σ αυτον τον πουστη που περνει τηλεφωνο και προσπαθει
να σου φαει φραγκα?

Στην δικη μου περιπτωση μου ελεγε στο τηλεφωνο ακριβως οτι ειχα γραψει στην δηλωση κλοπης..

Την πατησε ομως γιατι το ΧΤ μου στην αδεια ηταν χρωμα μπλε,αλλα εγω το ειχα κανει μαυρο χωρις να το δηλωσω,και ουτε τα ανεφερα στην δηλωση..

Και ο τυπος μου ελεγε οτι το μπλε ΧΤ που μου εκλεψαν ηταν διπλα του,και αμα εβαζα 2.000 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο (!!!!) που θα μου εδινε,την αλλη μερα θα το ειχα στα χερια μου..

Το νου σας λοιπον.....παντου..:beer:

Lioulios
30/09/2011, 18:31
ΠΟποποποποποποπο .

kawasaki ZX-12
30/09/2011, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από resist
Γειά σου φίλε...

Έχω (είχα) ένα tiger 800xc και μου το βούτηξαν. Είχα βάλει και αγγελία στη χρυσή ευκαιρία, βάζοντας την οδό και τον αριθμό από όπου εκλάπει η μηχανή, καθώς και οτι δίνω αμοιβή.

Με έχουν πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και για να βεβαιωθώ πως έχουν το μηχανάκι, μου διάβασαν τον αριθμό πλαισίου και τα στοιχεία μου, που υπάρχουν στην άδεια.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αριθμό πλαισίου, χωρίς να έχουν την μηχανή???


πολυ ωραια κλεισε μαζι τους ραντεβου και πηγαινε στους μπατσους εξηγησε τι παιζει και πηγαινε με την αστυνομια κανας γνωστος αστυνομικος δεν παιζει ρε παιδια????????

DimChios
30/09/2011, 19:10
μαγκες, παιζει και να το εχουν οντως το μηχανακι και να βλεπουν εκεινη τη στιγμη κιολας τον αριθμο πλαισιου!

Απλα το μηχανακι να μην ξαναρθει ποτε στα χερια σας!

Αν με νοείτε!

Cpt. Haddock
30/09/2011, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από epital
[...]και αμα εβαζα 2.000 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο (!!!!) [...]

:confused: :confused: :uplate: :bawl:

p@nos
30/09/2011, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από resist
Γειά σου φίλε...

Έχω (είχα) ένα tiger 800xc και μου το βούτηξαν. Είχα βάλει και αγγελία στη χρυσή ευκαιρία, βάζοντας την οδό και τον αριθμό από όπου εκλάπει η μηχανή, καθώς και οτι δίνω αμοιβή.

Με έχουν πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και για να βεβαιωθώ πως έχουν το μηχανάκι, μου διάβασαν τον αριθμό πλαισίου και τα στοιχεία μου, που υπάρχουν στην άδεια.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αριθμό πλαισίου, χωρίς να έχουν την μηχανή???



profanos ine oi idioi...

τους λες 8α σας δωσω τα λεφτα....οριζεις σημειο συναντησης...πας στην αστυνομια....δε πας εσυ αλλα καποιος αστυνομος με πολιτικα και σημαδεμενα χαρτονομισματα...

με το που ο αστυνομος δινει στο χερι τα χρηματα στον αλλον τον μπαγλαρωνει και επιτοπου....και μετα εχεις βοηθησει και στην εξαρθρωση μιας σπειρας...


και για οσους 8α πεταξουν την κοτσανα τους οτι αυτα δε γινονται ελλαδα....been there, done that....

:winka:


οποτε φιλε με το 800 κυνηγα το...βεβαια πλεον δε ξερω αν υπαρχουν και αστυνομικοι γενικοτερα η αν εχουν μπει σε εφεδρεια :sick:

Allst@rf
30/09/2011, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
profanos ine oi idioi...

τους λες 8α σας δωσω τα λεφτα....οριζεις σημειο συναντησης...πας στην αστυνομια....δε πας εσυ αλλα καποιος αστυνομος με πολιτικα και σημαδεμενα χαρτονομισματα...

με το που ο αστυνομος δινει στο χερι τα χρηματα στον αλλον τον μπαγλαρωνει και επιτοπου....και μετα εχεις βοηθησει και στην εξαρθρωση μιας σπειρας...


και για οσους 8α πεταξουν την κοτσανα τους οτι αυτα δε γινονται ελλαδα....been there, done that....

:winka:


οποτε φιλε με το 800 κυνηγα το...βεβαια πλεον δε ξερω αν υπαρχουν και αστυνομικοι γενικοτερα η αν εχουν μπει σε εφεδρεια :sick:

ναι αλλά εδώ που το έγραψες δε παίζει να το δει και ο επιτήδειος-κλέφτης;


:confused:

p@nos
30/09/2011, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ναι αλλά εδώ που το έγραψες δε παίζει να το δει και ο επιτήδειος-κλέφτης;


:confused:


pio pi8ano ine na diabazi mono efimerides :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


episis kseroyn pos pezi aftos o kindinos :winka:

p@nos
30/09/2011, 20:23
afto apla pros enimerosi ama 8eloyn oi mods na to sbisoyn argotera as to sbisoyn

DimChios
30/09/2011, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ναι αλλά εδώ που το έγραψες δε παίζει να το δει και ο επιτήδειος-κλέφτης;


:confused:



αυτο λες εσυ? :lol: :lol: :lol:


ΠουΣτε απανταχου Τσακ.... :bawl:

Απαξ και εχει μπει η αγγελια και εξω απο αστυνομικο τμημα να πας, σου απανταει σαν κυριος ο μαγκας οτι ειδε την αγγελια, σε πηρε τηλ και σου εφερε το μηχανακι...και θα σου χαριζε και τη μιση αμοιβη επειδη σε συμπαθησε!

Ολα αυτα εφοσον υπαρχει μηχανακι-αμαξι!
Οσο για το οτι ξερουν το κινδυνο, ναι! το ιδιο ομως αναγνωριζουν και το μπατσο!

...και λετε οτι θελετε, "κλαψτε" οσο θελετε, γελαστε οσο θελετε! :wave2:

resist
02/10/2011, 19:35
se kammia periptosi de dinoume lefta,oso kai na mas ponaei.tha ta kleme..arketa me tous kariolides kai tous ekviasmous tous.ah kai na tsakona kanenan sta heria mou...

gasto
02/10/2011, 20:18
Αποψη μου ειναι οτι πισω απο τους εκβιασμους και τα λυτρα για να παρεις το μηχανακι/αμαξι πισω σου κρυβονται μπατσοι.

eagleye101
04/10/2011, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
και αμα εβαζα 2.000 ευρω σε τραπεζικο λογαριασμο (!!!!):confused: :confused: :uplate: :bawl:

Ρε παιδια, με τραπεζες δουλευα καθε μερα, αν πας για εναν τραπεζικο λογαριασμο μπορεις να ρωτησεις τι ονομα βγαινει!

Για τσεκ λιγο

epital
04/10/2011, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από eagleye101
Ρε παιδια, με τραπεζες δουλευα καθε μερα, αν πας για εναν τραπεζικο λογαριασμο μπορεις να ρωτησεις τι ονομα βγαινει!

Για τσεκ λιγο

αδελφε,αυτες ακριβως ηταν οι κουβεντες του..ηθελε λεφτα στην τραπεζα και σε καμια περιπτωση δεν δεχοταν συναντηση προσωπο με προσωπο..

Αφου με πηρε 4 φορες τηλ. σε 2 μερες και ειδε οτι δεν ειχα προθεση να βαλω λεφτα σε κανεναν λογαριασμο,αλλα μονο χερι με χερι,μου εδωσε ραντεβου στο οποιο φυσικα δεν ηρθε ποτε..

παντως,οι πληροφοριες που ειχε για την κλοπη,και το γεγονος οτι ηξερε και το κινητο μου
χωρις εγω να εχω βαλει ουτε αγγελια κλοπης,ουτε τπτ,(που το βρηκε?) αποδεικνυουν οτι η πηγη του ηταν η δηλωση κλοπης που εκανα στο τμημα..

Πως εφτασε στα χερια του??

Τι κανει νιαου-νιαου??

eagleye101
12/10/2011, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από epital
αδελφε,αυτες ακριβως ηταν οι κουβεντες του..ηθελε λεφτα στην τραπεζα και σε καμια περιπτωση δεν δεχοταν συναντηση προσωπο με προσωπο..

Αφου με πηρε 4 φορες τηλ. σε 2 μερες και ειδε οτι δεν ειχα προθεση να βαλω λεφτα σε κανεναν λογαριασμο,αλλα μονο χερι με χερι,μου εδωσε ραντεβου στο οποιο φυσικα δεν ηρθε ποτε..

παντως,οι πληροφοριες που ειχε για την κλοπη,και το γεγονος οτι ηξερε και το κινητο μου
χωρις εγω να εχω βαλει ουτε αγγελια κλοπης,ουτε τπτ,(που το βρηκε?) αποδεικνυουν οτι η πηγη του ηταν η δηλωση κλοπης που εκανα στο τμημα..

Πως εφτασε στα χερια του??

Τι κανει νιαου-νιαου??

Ρε φιλε, γιατι δεν ειπες οκ, να πηγαινες στην αστυνομια, μυνηση επιτοπου και θα αναλαμβανε καποιο τμημα της αστυνομιας. Αναλαμβανεις κ εναν δηκηγορο για τις λεπτομεριες και...ελεος!
Τι εχεις να χασεις;
Στην τελικη, αν εχεις και αλλες αμφιβολιες καλεσε και τα καναλία, ολη μερα μλκιες λενε, και τρελενονται για κατι τετοια!

Εγω πλεον δε χαριζω τιποτα!
ακομα και τη παραμικρη μλκια να μου κανουν θα το κινηγησω μεχρι τελους!

panagath
12/10/2011, 17:02
Όσον αφορά το θέμα με την εύρεση του αριθμού πλαισίου κτλ, έχετε υπόψιν σας ότι όποιος έχει έναν "γνωστό" στο Υπουργείο Μεταφορών ή στην αστυνομία, μπορεί μόνο και μόνο από την πινακίδα που βάλατε στην αγγελία να τον βρεί. Όπως και τον αριθμό κινητήρα.

Οπότε δε σημαίνει ότι αυτός που ξέρει αυτά τα στοιχεία είναι και αυτός που έχει το μηχανάκι.

gatoulismc21
22/01/2012, 03:23
ρε παιδια εχουμε κανενα νεο για το θεμα; προσπαθησε κανεις να ερθει σε συμφωνια;

teogtp
22/01/2012, 15:08
Παντως γνωστου μου που του "φαγανε " το αμαξι τον πηρανε τηλεφωνο στο κινητο και του ζητησαν χρηματα για να δει το αμαξι πισω .Δεν μασησε και το αναφερε στην αστυνομια ,αυτοι του ειπαν οτι καλα εκανε γιατι τα χαρτια απο τις κλοπες ειναι για καποιους εμπορευσιμα.Αυτο σημαινει οτι κατα 99% αυτος που σε καλει απλα εχει μονο τα χαρτια του οχηματος και προσπαθει να σε "παιξει".Αν πιασει επιασε!

johnpagr
24/01/2012, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gatoulismc21
ρε παιδια εχουμε κανενα νεο για το θεμα; προσπαθησε κανεις να ερθει σε συμφωνια;

Προσπα8ησα να ερ8ω αλλα ειναι δυσκολο... πιστεψε με

με πηραν μετα που μπηκε η αγγελια στην εφημερίδα .........

Υπάρχουν πολλλλλλα κόλπα και άπειρα άτομα - επαγγελματίες που συνεργάζοντε

Δεν το περίμενα

(χαμένο Gsxr 1000 k4)

menelaos46
24/01/2012, 21:59
Με συγχωρείται ρε αγόρια αλλά έστω ότι έχουν το μηχανάκι σας... εμπιστεύεστε τον ΚΛΕΦΤΗ να του δώσετε ευρώ και να σας δώσει το μηχανάκι σας έπειτα πίσω???? Είστε ΗΛΙΘΙΟΙ μήπως?????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????
??????????????????????
?????????????
???????
????
??
?

Allst@rf
24/01/2012, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Με συγχωρείται ρε αγόρια αλλά έστω ότι έχουν το μηχανάκι σας... εμπιστεύεστε τον ΚΛΕΦΤΗ να του δώσετε ευρώ και να σας δώσει το μηχανάκι σας έπειτα πίσω???? Είστε ΗΛΙΘΙΟΙ μήπως?????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????
??????????????????????
?????????????
???????
????
??
?

συγχωρεμενος ρε παιδί ,αλλά εσυ στη θέση τους τι θα έκανες;

menelaos46
24/01/2012, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
συγχωρεμενος ρε παιδί ,αλλά εσυ στη θέση τους τι θα έκανες;


ΔΕΝ θα έδινα λεφτά πάντως. Ούτε στον ΚΛΕΦΤΗ ούτε στον ΑΠΑΤΕΩΝΑ.:beer:

Πανοπτικός
24/01/2012, 23:15
Την στιγμη που σου παιρνουν το μηχανακι, τελειωνει η υποθεση.. δυστυχως :mad:



Για μια στιγμη νομιζα οτι θα διαβαζα καποιο σχιζοφρενες μηνυμα, περι ελεγχου σκεψεων κ συνωμοσιων, καταδιωξη κλπ κλπ... :dizzy:

johnpagr
25/01/2012, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Με συγχωρείται ρε αγόρια αλλά έστω ότι έχουν το μηχανάκι σας... εμπιστεύεστε τον ΚΛΕΦΤΗ να του δώσετε ευρώ και να σας δώσει το μηχανάκι σας έπειτα πίσω???? Είστε ΗΛΙΘΙΟΙ μήπως?????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????
??????????????????????
?????????????
???????
????
??
?

Εαν δεν το εχεις ξαναακουσει, παιζει το σεναριο, 1.και καλα οτι το βρήκανε και θελουν τα φραγκα που γραφεις στην αγγελια
2. οτι για να το παρεις πισω θελουν οσα λες + τοσα
3. ειναι επαγγελματιες και αυτη ειναι η δουλιά τους.

Μην ξεχνας οτι παίζουν πάνω στην ελπίδα σου να πάρεις πίσω την μηχανή σου.
Οσο και πονηρεμένος και να είσε λες .............. μπας και

Φιλικά Γιάννης

johnpagr
25/01/2012, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Την στιγμη που σου παιρνουν το μηχανακι, τελειωνει η υποθεση.. δυστυχως :mad:


Και εγώ έτσι πίστευα μέχρι τώρα (εδώ και 2 χρόνια) αλλά δεν είναι έτσι

Για μια στιγμη νομιζα οτι θα διαβαζα καποιο σχιζοφρενες μηνυμα, περι ελεγχου σκεψεων κ συνωμοσιων, καταδιωξη κλπ κλπ... :dizzy:

Για να ενθουσιάσω λίγο την ανάγνωση με την πραγματικότητα μου, μπορεί καταδίωξη να μην έπαιξε στην δική μου περίπτωση κλοπής και να μην έχουν βρεί αυτούς που μου την σήκωσαν την καλή μου, μέχρι τώρα, όμως Πιστεύω ότι και Αστυνομία υπάρχει και Δίκαιο.
Στους ελένχους που κατα καιρό κάνει η Διας και Α/Δράση στον δρόμο, έχουν βρεθεί πολά μοτο κλεμένα και με άλλους αριθμούς σε πινακίδες και πλάισια ....... και όσο και να κάνουν καλά οι "επαγγελματίες" την δουλιά τους, κάποια στιγμή την πατάνε ....

Πίστεψέ με ......

giannis113
25/01/2012, 15:49
πολυυυ δυσκολα να ζητησουν λεφτα και να δωσουν οντως το μοτο, εως απιθανο

viper1
29/01/2012, 04:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
συγχωρεμενος ρε παιδί ,αλλά εσυ στη θέση τους τι θα έκανες;

ραντεβου και αντι για χρηματα ενα glock:smokin:

christof40
29/01/2012, 10:05
σε φιλο μου ειχαν κλεψει την μοτο και τον πηραν τηλ.ηθελαν να βαλει λεφτα σε τραπεζικο λογ.για να παρει πισω την μοτο.του ειχαν πει ολα τα στοιχεια της μοτο και κατι γρατσουνιες που ειχε και ο φιλος δεν ειχε πει σε κανεναν.τον πηραν τηλ σε κινητο που δεν ειχε δωσει στην αστυνομια και το νουμερο το ηξεραν μονο η γυναικα του και ο αντιπροσωπος που ειχε αγορασει την μοτο.ηταν 3 μηνων μοτο.μιας και ο αδερφος του ειναι μπατσος στην ασφαλεια το εψαξε προσωπικα.τα τηλ. που του εκαναν ειναι απο κοινοχρηστο τηλ.στης φυλακες κορυδαλου.ο τραπεζικος λογαριασμος ανηκει σε ισοβιτη.ο αντιπροσωπος yamaha στα σεπολια που αγορασε την μοτο ειχε καταδικαστει πριν 10 χρονια για κλοπες και απατες.η μοτο δεν βρεθηκε ποτε και η αστυνομια δεν επιασε κανεναν.

teogtp
29/01/2012, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
σε φιλο μου ειχαν κλεψει την μοτο και τον πηραν τηλ.ηθελαν να βαλει λεφτα σε τραπεζικο λογ.για να παρει πισω την μοτο.του ειχαν πει ολα τα στοιχεια της μοτο και κατι γρατσουνιες που ειχε και ο φιλος δεν ειχε πει σε κανεναν.τον πηραν τηλ σε κινητο που δεν ειχε δωσει στην αστυνομια και το νουμερο το ηξεραν μονο η γυναικα του και ο αντιπροσωπος που ειχε αγορασει την μοτο.ηταν 3 μηνων μοτο.μιας και ο αδερφος του ειναι μπατσος στην ασφαλεια το εψαξε προσωπικα.τα τηλ. που του εκαναν ειναι απο κοινοχρηστο τηλ.στης φυλακες κορυδαλου.ο τραπεζικος λογαριασμος ανηκει σε ισοβιτη.ο αντιπροσωπος yamaha στα σεπολια που αγορασε την μοτο ειχε καταδικαστει πριν 10 χρονια για κλοπες και απατες.η μοτο δεν βρεθηκε ποτε και η αστυνομια δεν επιασε κανεναν. Ειπαμε αν πιασει επιασε.Ετσι εγινε και με τον φιλο μου ,το τηλεφωνο εγινε απο φυλακες και ο λογαριασμος ηταν κρατουμενου...Μην μασατε και ενδωσετε,Παρτε το αποφαση προχωραμε παρακατω.....και ευχομαστε σε γιατρους να τα φαει ο π@υστης!!

cosgili
29/01/2012, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
ραντεβου και αντι για χρηματα ενα glock:smokin:
Σιγα ρε Dirty Harry!!! ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙ???? Στην καλυτερη θα φυγεις απραγος χωρις μοτο. Στην εναδιαμενη Θα φυγεις χωρις μοτο και χωρις φραγκα και παιζει και η τριτη η φαρμακερη...να μην φυγεις καθολου...:wave2:

viper1
29/01/2012, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
Σιγα ρε Dirty Harry!!! ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙ???? Στην καλυτερη θα φυγεις απραγος χωρις μοτο. Στην εναδιαμενη Θα φυγεις χωρις μοτο και χωρις φραγκα και παιζει και η τριτη η φαρμακερη...να μην φυγεις καθολου...:wave2:

ολα παιζουν...:D

teogtp
29/01/2012, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
ολα παιζουν...:D Αν νομιζεις οτι αξιζει να "παιξει"καποιος το κεφαλι του για μια μοτο τοτε τι να πω......!

viper1
01/02/2012, 08:01
Σε λιγο θα το παιζουμε για μια φραντζολα ψωμι....

DUKASII
01/02/2012, 09:28
τα μηχανακια πολλες φορές δεν υπάρχουν αλλα υπαρχουν τα στοιχεια τους σε ατομα που απλα σε καλουν για να εκμεταλευτουν την πικρα σου.
λεφτα δε δινεις σε ανθρωπο ,ουτε καν τον βλέπεις αλλα σου λένε αστα εκει και φυγε.ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ.αν δε φυγεις δε παει κανεις να παραλαβει.
μολις αφήσεις τα λεφτα...ξεκίνα το κλαμα.τα χασες και αυτα.

kostakis125
09/04/2012, 00:41
μου εχουν κλεψει κ εμενα ενα χουσβαρνακι και με πηραν τηλεφωνο μετα απο καμια βδομαδα και μου το επαιξε ενας τυπας μεσαζοντας κ μου ειπε τι χαρτζηλικι δινω για να παρει τους κλεφτες να τους το πει. εγω του ειπα 200 ευρω και μου ειπε οτι θα με ξαναεπαιρνε παλι πισω. κατι το οποιο δεν εγινε γιατι ειτε ηταν κανονικος ειτε επιτειδιος που ηθελε να βγαλει λεφτα απο το πουθενα, του φανηκαν πολυ λιγα οποτε εγκατελειψε την ιδεα.

toyar
26/05/2012, 12:19
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=142091&catid=6:)

alexis72
01/06/2012, 01:27
γειτονας μου με kawasaki klr650 ,ειχε βαλει αγγελια στην x.e. , οτι ζηταγε klr 650 για ανταλλακτικα -παρατημενο- τρακαρισμενο κλπ μονο με χαρτια .τον πηρε καποιος τηλ. οτι ειχε αυτο το μηχανακι κ το εδινε 500 euro γιατι πηγαινε φανταρος .πηγε κ το ειδε ηταν μπροστα λιγο τρακαρισμενο -αλλα το υπολοιπο ηταν σε πολυ καλη κατασταση - αλλα ο πωλητης .... δεν ευρισκε δηθεν τα χαρτια , του ειχαν διαρηξει το αμαξι κ μαζι με τα υπολοιπα του πηραν κ τα χαρτια του kawasaki του ελεγε. βεβαια δεν το πηρε ο γειτονας κ αποδειχθηκε οτι πηγε να του πουλησει ξενο μηχανακι ο μαγκας . γιατι ο γειτονας βρηκε τα στοιχεια του πραγματικου ιδιοκτητη απο την πινακιδα της μηχανης, κ αφου συναντηθηκε μαζι του τελικα το αγορασε απο αυτον γιατι μετα το τρακαρισμα ειχε προβληματα με την οικογενεια του κ ηθελε να το πουλησει . προσοχη λοιπον μεγαλη προσοχη .

Cpt. Haddock
02/06/2012, 12:07
Κατα καιρούς και εν θερμω γραφουμε διαφορα για το τι θα γινει εαν δουμε να μας κλέβουν το μηχανάκι. Διαβαστε πώς ειναι η πραγματικότητα κι ενδεχομένως να αναθεωρήσετε:

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_02/06/2012_445076



Ένας νεκρός και ένας τραυματίας σε απόπειρα κλοπής αυτοκινήτου στην Καισαριανή
Άγνωστοι πυροβόλησαν με καλάσνικοφ δύο αδέλφια, με αποτέλεσμα να σκοτώσουν τον έναν και να τραυματίσουν σοβαρά τον δεύτερο, επειδή επιχείρησαν να τους εμποδίσουν να κλέψουν το αυτοκίνητο τους.

Το άγριο έγκλημα διαπράχθηκε λίγο μετά τις 4 τα ξημερώματα, σε πυλωτή πολυκατοικίας, στην οδό Βουτσά 83 στην Καισαριανή.

Τα δύο αδέλφια, 30 και 32 ετών, κοιμόταν στο διαμέρισμα τους όταν άκουσαν το συναγερμό του αυτοκινήτου τους να ηχεί. Αμέσως πετάχτηκαν στο μπαλκόνι και είδαν δύο ή τρία άτομα, σύμφωνα με τις μέχρι στιγμής πληροφορίες, να προσπαθούν να κλέψουν το όχημα.

Ο ένας από τους ιδιοκτήτες, πήρε ένα μαχαίρι από την κουζίνα και μαζί με τον αδελφό του κατέβηκαν στην πυλωτή για να εμποδίσουν τους δράστες. Εκείνοι όμως, όταν τους είδαν, χωρίς δισταγμό άνοιξαν πυρ εναντίον τους με καλάσνικοφ, με αποτέλεσμα δύο σφαίρες να πλήξουν θανάσιμα στο στήθος τον 30χρονο, ενώ άλλη μια τραυμάτισε σοβαρά στην κοιλιά τον 32χρονο, ο οποίος βρίσκεται στο χειρουργείο του νοσοκομείου όπου μεταφέρθηκε.

Οι δράστες μετά την πράξη τους τράπηκαν σε φυγή και εξαφανίστηκαν.

Από την αστυνομία διεξάγονται έρευνες για τον εντοπισμό και τη σύλληψη τους.

DimChios
02/06/2012, 12:34
Κατα καιρούς και εν θερμω γραφουμε διαφορα για το τι θα γινει εαν δουμε να μας κλέβουν το μηχανάκι. Διαβαστε πώς ειναι η πραγματικότητα κι ενδεχομένως να αναθεωρήσετε:

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_02/06/2012_445076


ειθε να μπορεσεις να κρατηθεις!
Δεν ειναι ευκολο!

VASOS
02/06/2012, 12:44
Κατα καιρούς και εν θερμω γραφουμε διαφορα για το τι θα γινει εαν δουμε να μας κλέβουν το μηχανάκι. Διαβαστε πώς ειναι η πραγματικότητα κι ενδεχομένως να αναθεωρήσετε:

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_02/06/2012_445076

Βγήκαν στο μπαλκόνι και είδαν την απόπειρα που εξελισσόταν στην πυλωτή της πολυκατοικίας? Πήρε μαχαίρι ο ένας και κατέβηκε να τα βάλει με 2-3 μέσα στη μαύρη νύχτα? Οι ληστές έριξαν με AK47 στο ψαχνό? Περίεργη εως "ύποφτη" είδηση...

Persival
01/08/2012, 20:34
Με συγχωρείται ρε αγόρια αλλά έστω ότι έχουν το μηχανάκι σας... εμπιστεύεστε τον ΚΛΕΦΤΗ να του δώσετε ευρώ και να σας δώσει το μηχανάκι σας έπειτα πίσω???? Είστε ΗΛΙΘΙΟΙ μήπως?????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????
??????????????????????
?????????????
???????
????
??
?

Μου συνέβη μερικά χρόνια πίσω, όπως περιγράφουν κάποια άλλα παιδιά εδώ... Βρέθηκε ενδιάμεσος, βρέθηκε η μηχανή και ήθελαν λεφτά για να μου την δώσουν πίσω. Εγώ πήγα στην αστυνομία αλλά ήταν την περίοδο που η συγκεκριμένη περιοχή ήταν άβατο και απλά μου είπαν ότι δεν πάνε...
Να μην τα πολυλογώ, πλήρωσα και πήρα πίσω το ΧΤ μου, και όταν το ανέφερα στην αστυνομία, μου είπαν και μπράβο...

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ, απλά το αναφέρω ως πραγματικό γεγονός που συνέβη σε εμένα τον ίδιο.

Τώρα είμαι στη σκέψη να πάρω πάλι μηχανή και ο μοναδικός μου φόβος είναι η κλοπή, 2 μου έχουν βουτήξει μέχρι τώρα...

Cycloholic
14/08/2012, 00:09
Γειά σου φίλε...

Έχω (είχα) ένα tiger 800xc και μου το βούτηξαν. Είχα βάλει και αγγελία στη χρυσή ευκαιρία, βάζοντας την οδό και τον αριθμό από όπου εκλάπει η μηχανή, καθώς και οτι δίνω αμοιβή.

Με έχουν πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και για να βεβαιωθώ πως έχουν το μηχανάκι, μου διάβασαν τον αριθμό πλαισίου και τα στοιχεία μου, που υπάρχουν στην άδεια.

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αριθμό πλαισίου, χωρίς να έχουν την μηχανή???
Σου είπαν τον αριθμό πλαισίου;;!!!
Πας στο τμήμα εκβιασμών και μιλάς με τους αστυνομικούς εκεί και κανονίζεται συνάντηση με προσημειωμένα χαρτονομίσματα.
Θα σου πούνε λεπτομέρειες οι ίδιοι.

nathair
11/09/2012, 20:41
Αστυνομικοί σε σπείρα που εκβίαζε ιδιοκτήτες κλεμμένων αυτοκινήτων

Πηγή:www.capital.gr

http://www.capital.gr/News.asp?id=1611466

Αυτοκίνητα, Μηχανές, τα πάντα όλα σίγουρα...

astroman76
11/09/2012, 20:51
Αστυνομικοί σε σπείρα που εκβίαζε ιδιοκτήτες κλεμμένων αυτοκινήτων

Πηγή:www.capital.gr

http://www.capital.gr/News.asp?id=1611466

Αυτοκίνητα, Μηχανές, τα πάντα όλα σίγουρα...

κρατος και παρακρατως Ενα!!! οι αλλοι την σκαπουλαρανε λεει λογο αυτοφορου...

κανα ονομα δεν βγαζουν απο αυτους να τους κανουν μια επισκεψη οι ιδιοκτητες...

nikos555
27/09/2015, 01:23
Γεια σας.μου κλεψαν το μηχανακι την παρασκευη 26/9/15 στις 4 τα ξημερωματα.. ενα yamaha crypton x 135 λευκο.. ολοκαινουριο σχεδον 6000 χιλιομετρα !! . με πινακιδα ΟΝΙ 791.. Απο Αιγαλεω.. οποιος το δει πουθενα ας με ενημερωσει.. θα του ημουν ευγνωμων. ευχαριστω !!!

duke200
27/09/2015, 12:21
Αποψη μου ειναι οτι πισω απο τους εκβιασμους και τα λυτρα για να παρεις το μηχανακι/αμαξι πισω σου κρυβονται μπατσοι.

και έτσι να ναι αμα πας στην ασφάλεια και παει ο αστυνόμος με τα πρσημειωμένα είσαι εξασφαλισμένος