PDA

View Full Version : ΤΤ 600 κλάπηκε από γκάζι εχθές....



Tpap
30/09/2011, 15:29
Εχθές βράδυ έξω από mamaca's κλάπηκε ΤΤ600 μοτάρντ με αρ. πινακίδας: ΥΤΥ-456

Το μηχανάκι δεν ήταν ενός φίλου, ήταν ΑΔΕΛΦΟΥ.

Συνεπώς, αν κάποιος έχει πληροφορία κατευθείαν σε μένα. Όχι στην αστυνομία.

Ευχαριστώ.

DimChios
30/09/2011, 15:37
τελευταια εχει παραγινει και στο Γκαζι το κακο!

:mad:

Μακαρι να βρεθει!

makis206
30/09/2011, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
τελευταια εχει παραγινει και στο Γκαζι το κακο!
:mad:

Πολύ φοβάμαι ότι σε λίγο δεν θα προλαβαίνουμε να διαβάζουμε τα συμβάντα..

Μακάρι να βρεθεί ρε Τάσο..:(

Tpap
30/09/2011, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μακάρι να βρεθεί ρε Τάσο..:(

Είναι η 2η φορά που του το κλέβουν.

Πόσες μπορεί να αντέξει κάποιος...?!

BLiTzER
30/09/2011, 17:23
Μαλακία :/ Μακάρι να βρεθεί.

Αλλά, χωρίς παρεξήγηση, εμείς δεν είμαστε ηλίθιοι που δε βγαίνουμε ποτέ βράδυ με το μηχανάκι, δεν πάμε για μπάνιο, γήπεδο, σινεμά... Όταν ακούω για κλοπές σε τέτοιους χώρους, απορώ με τους ιδιοκτήτες.

panagath
30/09/2011, 17:35
Μα καλά ρε παιδιά, στο γκάζι? Έξω από το mamacas?? Εκεί ότι μέρα και να πας ότι ώρα και να πας γίνεται χαμός από κόσμο? Πως μπορεί ο άλλος να το έκλεψε εκεί??

Εγώ δεν έχο άλλο μέσο για να πάω γκάζι, μόνο με το μηχανάκι μπορώ και το αφήνω εκεί απέξω ή πάνω στην πλατεία. Του έχω συναγερμό όμως. Τι να πεις...Αν έφτασαν να κλέβουν στο σημείο της Αθήνας που έχει 24/7 κόσμο...έλεος.

Μακάρι να βρεθεί και ακόμα πιο μακάρι να βρεθεί ο τύπος που το έκλεψε...Προτείνω όταν τους βρίσκουμε να περνάει όλο το φόρουμ ένα γύρο από πάνω του για συμόρφωση :P

BLiTzER
30/09/2011, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Μα καλά ρε παιδιά, στο γκάζι? Έξω από το mamacas?? Εκεί ότι μέρα και να πας ότι ώρα και να πας γίνεται χαμός από κόσμο? Πως μπορεί ο άλλος να το έκλεψε εκεί??

Εγώ δεν έχο άλλο μέσο για να πάω γκάζι, μόνο με το μηχανάκι μπορώ και το αφήνω εκεί απέξω ή πάνω στην πλατεία. Του έχω συναγερμό όμως. Τι να πεις...Αν έφτασαν να κλέβουν στο σημείο της Αθήνας που έχει 24/7 κόσμο...έλεος.

Μακάρι να βρεθεί και ακόμα πιο μακάρι να βρεθεί ο τύπος που το έκλεψε...Προτείνω όταν τους βρίσκουμε να περνάει όλο το φόρουμ ένα γύρο από πάνω του για συμόρφωση :P

Πλέον δεν είσαι σίγουρος ούτε στο γκαράζ σου. Πόσο μάλλον σε τέτοιους χώρους, όπου τα μηχανάκια μένουν απροστάτευτα (ναι, υπάρχει κόσμος τριγύρω, αλλά κανείς δε θα ενδιαφερθεί όπως εσύ) για αρκετές ώρες. Εγώ, αν δεν έχω άμεση οπτική επαφή, δεν το αφήνω. Ούτε για καφέ δεν κάθομαι, αν δεν είναι δίπλα μου. Θα ήθελα πολύ να πηγαίνω άνετα παντού με το μηχανάκι μου, αλλά προτιμώ να το έχω. Είναι μια θυσία κι αυτή.

Μπαιδεγουέι, στο Γκάζι σπάνε αυτοκίνητα, ανοίγουν πορτ-μπαγκάζ και άλλα όμορφα τελευταία. Δεν είναι κάτι που άκουσα, συνέβη σε κολλητό μου 2 φορές τον τελευταίο μήνα. Είναι θρασύτατοι. Προσοχή.

Και καρκίνος στα ζώα.

panagath
30/09/2011, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Πλέον δεν είσαι σίγουρος ούτε στο γκαράζ σου. Πόσο μάλλον σε τέτοιους χώρους, όπου τα μηχανάκια μένουν απροστάτευτα (ναι, υπάρχει κόσμος τριγύρω, αλλά κανείς δε θα ενδιαφερθεί όπως εσύ) για αρκετές ώρες. Εγώ, αν δεν έχω άμεση οπτική επαφή, δεν το αφήνω. Ούτε για καφέ δεν κάθομαι, αν δεν είναι δίπλα μου. Θα ήθελα πολύ να πηγαίνω άνετα παντού με το μηχανάκι μου, αλλά προτιμώ να το έχω. Είναι μια θυσία κι αυτή.

Μπαιδεγουέι, στο Γκάζι σπάνε αυτοκίνητα, ανοίγουν πορτ-μπαγκάζ και άλλα όμορφα τελευταία. Δεν είναι κάτι που άκουσα, συνέβη σε κολλητό μου 2 φορές τον τελευταίο μήνα. Είναι θρασύτατοι. Προσοχή.

Και καρκίνος στα ζώα.

Αν πήγαινα γκάζι Παρασκευή ή Σάββατο το άφηνα απέναντι από το μαμάκας για να μη μπαίνω πλατεία και ενοχλώ τον κόσμο. Τώρα από αυτά που ακούω θα το αφήνω κάπου πιο κεντρικά. Ε δε νομίζω και μέσα στην πλατεία να κλέβουν...Εκεί κ αν δεν έχει κόσμο.

Το είχε κλειδώσει καθόλου ο φίλος η μόνο τιμόνι??

Τώρα όταν γράφεις
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER Και καρκίνος στα ζώα. [/B]

Φαντάζομαι εννοείς ζώα τα κλεφτρόνια οπότε θέλει ("ζώα") . Μη μας την πέσουν και οι ζωόφιλοι :lol: :lol: :wave2: :wave2:

fz6man
30/09/2011, 18:38
Αλλά, χωρίς παρεξήγηση, εμείς δεν είμαστε ηλίθιοι που δε βγαίνουμε ποτέ βράδυ με το μηχανάκι, δεν πάμε για μπάνιο, γήπεδο, σινεμά... Όταν ακούω για κλοπές σε τέτοιους χώρους, απορώ με τους ιδιοκτήτες. συγνωμη ρε φίλε αλλα εσύ που πας δηλαδή με το μηχανακι σου στο περιπτερο ?

nihristo
30/09/2011, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
συγνωμη ρε φίλε αλλα εσύ που πας δηλαδή με το μηχανακι σου στο περιπτερο ?

καλά ΤΙ ΡΩΤΑΣ;! και αν του το κλέψουν στο περίπτερο;!






γενικώς δεν ξέρω, έχω αναλογιστεί και εγώ πολλές φορές, αν με τόσο άγχος να μην μας το κλέψουν, τελικώς χαιρόμαστε το μηχανάκι ή όχι. Για να πιεις ένα καφέ ήρεμος θέλει να το κοιτάς, αλλά άμα το κοιτάς δεν είσαι για καφέ στην τελική...

ilias s.m.
30/09/2011, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Μαλακία :/ Μακάρι να βρεθεί.

Αλλά, χωρίς παρεξήγηση, εμείς δεν είμαστε ηλίθιοι που δε βγαίνουμε ποτέ βράδυ με το μηχανάκι, δεν πάμε για μπάνιο, γήπεδο, σινεμά... Όταν ακούω για κλοπές σε τέτοιους χώρους, απορώ με τους ιδιοκτήτες.

Κατσε ρε φιλαρακι,αν δεν βγουμε βραδυ,δεν παμε για μπανιο και σινεμα ή ποτο,τι την θελουμε τοτε την μηχανη?!:confused: (φιλικα ετσι)
:D

Παντος μιας και το συζηταμε,δεν μας αναφερε το παλικαρι αν ηταν κλειδωμενη ή αν ειχε συναγερμο η μηχανη(για να ξερουμε ποσο το εχουν προχωρησει το θεμα)

Μακαρι να την βρει το παλικαρι!

BLiTzER
30/09/2011, 21:55
Χμ οκ το παίρνω πίσω. Κακώς το ανέφερα.

Αλλά, ναι, είμαι από αυτούς που δεν τη χαίρονται πάντα γιατί θέλουν να την έχουν πάντα. Όχι, δε θα πάω ποτέ σινεμά με το μηχανάκι μου. Όχι, δε θα βγω ποτέ βράδυ για ποτό με το μηχανάκι μου (εκτός από συγκεκριμένα μαγαζιά). Είμαι από αυτούς τους "χαζούς". Ο καθένας όπως τη βρίσκει. Εγώ θα συνεχίσω να απορώ όταν ακούω "είχα πάει γήπεδο και μου την έκλεψαν".

Σόρρυ για το σπαμ.

devil's animal
30/09/2011, 22:19
μακαρι να βρεθει Τασο...
:(

οσο για τους υπολοιπους, να πω οτι αν εχεις μηχανακι που κανει "μπαμ"...duke, gsxr, cbr, yzf, zx, husaberg κλπ...κλπ...
δεν μπορεις να εισαι χαλαρος και επιβαλεται να συμπεριφερεσαι οπως ο μπλιτζερ... εγω καταλαβαινω τι λεει γιατι με τα 2 μωρα μου, συμπεριφερομαι ακριβως ετσι οταν βγαινω εξω...

αν θες να εισαι χαλαρος, περνεις ενα χαρχαλο (που πηγαινει) και κανεις τις δουλειες σου ηρεμος και το παρατας και κατω απ'το σπιτι σου με τα κλειδια ολο το βραδυ...(βλ. cb-1):lol:

δυστυχως εχουμε καταντησει πολυ ζουγκλα και οσο χειροτερευουν τα πραγματα απο οικονομικης αποψης, θα βλεπουμε περισσοτερα κλεμενα και ακομα περισσοτερα "ψειρισμενα"...:evil: :mad:

EliasK
01/10/2011, 16:28
εξω με μηχανη δυστηχως κατι καλοπαιδα μας το εχουνε κοψει εδω και χρονια ..

ρε παιδια αν πεσει ενας στα χερια καποιου ας μας φωναξει πριν τον νομο να τον φερουμε στον ισιο δρομο...

MavrosPan
01/10/2011, 19:08
Αφου εξω με μηχανη οχι.. τοτε πως ?
Εξω με αμαξι και μεσα με μηχανη ?

Ρε παιδια ενταξει.. και μενα ουκ ολιγες φορες εχουν αποπειραθει να μου τα φανε και να μου τα σηκωσουν, μου εχουν ξηλωσει εξατμισεις, μου εχουν κατεβασει καλωδια, μου τα εχουν σηκωσει με λοστους στα χερια και ετρεχαν, αλλα αν ηταν να κυκλοφορω με το κουτι, τα πουλαγα κ ολας και ησυχαζα.

Καλοπαιδα παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν και απαξ κ καβαλας και κανα μπανικο εργαλειο το ξερεις απο πρωτο χερι. Λιγο προσοχη παραπανω θελει. Αμα ειναι να ζουμε μονιμως με τον φοβο και να μην φχαριστιομαστε αυτα που εχουμε, thx but no thx.

EliasK
02/10/2011, 01:29
το καβαλαω το μηχανακι για βολτα , καμια γρηγορη δουλεια στο κεντρο (κουβαλαω αλυσιδες κλπ κλπ)

οταν ειναι για ποτακι , σινεμα, κτλ κανονιζω να παρω το κουτακι μου .. και να διασκεδασω .. και ναι ζηλευω που δεν παιρνω την μηχανη , αλλα μου ειχαν φαει 2 παπακια μεσα σε ενα μηνα...