PDA

View Full Version : kawasaki ερωτηση



ktm640lc4
31/08/2005, 12:27
Καλημερα

Για πειτε μου ρε παιδια, θελω να αγορασω το zx6rr.

To 636 το καινουργιο. Του κουτιου.

Αξιζει αυτο το μηχανακι? Εχετε ακουσει τιποτα κακο? Αν ναι τι.

Ειμαι νεος στην κατηγορια αλλα μου αρεσει πολυ και θελω 600, μην παω κατευθειαν στα 1000 και ψαρωσω. (πρωτα ο θεος να ειμαστε καλα)

Εσεις τι λετε? Να το παρω?

StarSailor
31/08/2005, 12:56
Καλή ερώτηση, είναι και για εμένα ένα υποψήφιο. Έχω ακούσει για μερικά που είχαν πρόβλημα με το συμπλέκτη περιορισμένης ολίσθησης αλλά και μερικά που τα καίνε τα λαδάκια τους πολύ γρήγορα. Ισχύοι κύριοι ιδιοκτήται?

idi
31/08/2005, 13:09
ολα τα καινουρια μηχανακια ειναι αξιοπιστα.+_

κανε βολτα ολα τα μοντελα της κατηγοριας και παρε αυτο που σου αρεσει και μην ακους κανενα...

StarSailor
31/08/2005, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ολα τα καινουρια μηχανακια ειναι αξιοπιστα.+_

κανε βολτα ολα τα μοντελα της κατηγοριας και παρε αυτο που σου αρεσει και μην ακους κανενα...

Oκ συμφωνούμε αλλά όταν μιλάμε για τα λεφτάκια μου που τα βγάζω γαμιόντας κάθε μέρα και ότι παίρνω ένα μηχανάκι όχι για να το σκίσω για ένα χρόνο και μετά να το δώσω τότε δεν είναι τόσο απλό όσο το "παίρνω αυτό που μου γεμίζει καλύτερα το μάτι" :winka:

idi
31/08/2005, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από StarSailor
Oκ συμφωνούμε αλλά όταν μιλάμε για τα λεφτάκια μου που τα βγάζω γαμιόντας κάθε μέρα και ότι παίρνω ένα μηχανάκι όχι για να το σκίσω για ένα χρόνο και μετά να το δώσω τότε δεν είναι τόσο απλό όσο το "παίρνω αυτό που μου γεμίζει καλύτερα το μάτι" :winka:

δηλ ακομα πιστευεις οτι υπαρχουν μηχανακια που σπανε???? (οχι τζονγκζεγκ κτλ μιλαμε για μεγαλα εργοστασια)

AFTER
31/08/2005, 13:58
Αν δεν παρεις αυτο που σου αρεσει στο ματι,αλλα αυτο που ειναι κατα 0.0000000001sec πιο γρηγορο ή αυτο που σου ειπανε στην καφετερια, τοτε θα το βαρεθεις σε 2 μηνες....

StarSailor
31/08/2005, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αν δεν παρεις αυτο που σου αρεσει στο ματι,αλλα αυτο που ειναι κατα 0.0000000001sec πιο γρηγορο ή αυτο που σου ειπανε στην καφετερια, τοτε θα το βαρεθεις σε 2 μηνες....

Δηλαδή πάλι μ@λακίες έλεγε ο Κούλης χθες στο Escoba???Θατονε γααααμ.... :D




Idi, όχι δεν πιστεύω ότι υπάρχουν μηχανάκια που σπάνε, πλέον οι λεπτομέριες κάνουν τη διαφορά και στις επιδόσεις και στην αξιοπιστία. Αλλά αν το ένα μετά από 1 χρόνο αρχίζει να μου καίει λάδια και να βγάζει διάφορα χαζοπροβλήματα (για τέτοια μιλάω) που θα με αφήνουν έστω και λίγες μέρες χωρίς μηχανή (δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο ελεύθερο να τη χαρώ έτσι κι αλλιώς, από την άλλη κάνω 20-25000χλμ το χρόνο), τότε θα προτιμήσω κάτι άλλο. Και όχι δεν έχω τίποτα με τα Kawasaki (heavy industries :winka: ) αν νομίζεις κάτι τέτοιο :wave2:

idi
31/08/2005, 14:33
Δε τιθεται θεμα με τα kawasaki, άλλωστε οπως ειπα παραπανω, παρε αυτο ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Να ξερεις οτι ελαττωματικά μηχανάκια βγαζουν ολες ανεξαίρετος οι εταιρίες αρα ειναι και λιγο θεμα τύχης ή καλης χρησης και συντήρησης

Αλλα ξερεις τι λενε...

ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΣΕΙ...
Μurphy®

ε σκισ'το τωτε και κανε το σταυρο σου!

DrIoannis
31/08/2005, 14:34
Ολα τα 600αρια ειναι πολυ καλα.Κατα την γνωμη μου οι διαφορες τους στην αξιοπιστια ειναι,εαν υπαρχουν,ελαχιστες.Εγω εχω ξετρελαθει με την εμφανιση της ΖΧ636 05.Ειναι πανεμορφο και ναι θα το επερνα χαλαρα... :beer:

ktm640lc4
31/08/2005, 16:35
Βασικα ειχα τρομαξει με ενα παλικαρι εδω μεσα που του ανατιναχτηκε το μηχανακι, ενα suzuki sv650 ή 1000 νομιζω.

Και ψιλοτρομαξα, πηγαινε με 160, παλι καλα το εσωσε.

Και ειπα να ρωτησω μηπως ξερετε κατι ή κυκλοφορει κατι στην πιατσα (βλεπε gsxr1000k5 σπανε υποπλαισια).

Το μηχανακι οντως ειναι πανεμορφο. Εχω παθει πλακα.

Οποιος ξερει κατι εχει ακουσει κατι ας πει, γιατι η αγορα ειναι αμεση. :lol: :) :cool:

ktm640lc4
31/08/2005, 23:00
Και συνεχιζω....

Διαβαζω οτι το μηχανακι ειναι πολυ αποτομο και εχει πολυ σκληρες αναρτησεις. Με 130 (καποιος ειπε) και να κουνησει τοσο πολυ στην μαλακασα? Εγω παω χαλκιδα καθε 3 και λιγο αμα ειναι να κουναει στην μιση εθνικη να το βρασω...:mad:

Ειναι για εναν πρωταρη σαν εμενα? Δεν εχω οδηγησει ποτε τετοια μηχανακια. Μηπως να παρω ενα cbr? Δεν μου αρεσει ομως καθολου. :(

Για πειτε? Αυριο βαζω πωλητηριο στον κατεμα.!!!!!

adam_tsouk
31/08/2005, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Και συνεχιζω....

Διαβαζω οτι το μηχανακι ειναι πολυ αποτομο και εχει πολυ σκληρες αναρτησεις. Με 130 (καποιος ειπε) και να κουνησει τοσο πολυ στην μαλακασα? Εγω παω χαλκιδα καθε 3 και λιγο αμα ειναι να κουναει στην μιση εθνικη να το βρασω...:mad:




Εγώ στο Ζ (έχω πιο μαλακές αναρτήσεις από το 636) με 130 στη κακιά σκάλα χοροπηδάω.

Μη συγκρίνεις το lc4 ή το όποιο sm/enduro με street μηχανές.

Και εγώ lc4 είχα και όταν πήρα το Ζ προσπαθούσα να μάθω να αποφεύγω καμιά λακούβα!:lol:




Προσωπική άποψη, αν είχα τα χρήματα όταν πήρα τη μηχανή και ψηνόμουν περισσότερο για ss τώρα θα είχα το 636 '05.

Dexter
31/08/2005, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
....Βασικα ειχα τρομαξει με ενα παλικαρι εδω μεσα που του ανατιναχτηκε το μηχανακι.....


...θα ειχες μπει κατα λαθος στα Ducati....:beer:

DrIoannis
31/08/2005, 23:54
Οχι ενα SV1000 ηταν.Ειδα και μια τρυπαρα που ειχε το μοτερ σε φωτο.Δες το αντιστοιχο thread:eyepop:

ktm640lc4
01/09/2005, 10:27
Kαλημερα

Ακριβως και εγω για αυτο το sv1000 λεω, ειναι μετα να μην τρομαζεις?

Εμενα μου ειχε κολησει καποτε το crm με 140, παλι καλα το εσωσα.

Εχω γνωση δηλαδη τι ειναι να σου κατσει κατι τετοιο. Βεβαια δεν λεω οτι το μηχανακι θα το κανει σωνει και καλα, απλα ρωταω να δω και καποιες αλλες αποψεις.

Τουλαχιστον ειναι ρυθμιζομενες και μπορεις να τις μαλακωσεις αν θες. Επισης κατι αλλο ειναι οτι δεν εχει σταμπιλιζατερ. Κριμα. Νομιζω οτι θα του εδινε ποντους.

Οσο για τα ducati προσωπικα τα θεωρω πολυ καλα μηχανακια και αυτα. Ασχετο.

idi
01/09/2005, 10:52
sv650 ηταν αλλα χαλαρωστε λιγο ρε παιδια

ειχαμε ενα sv εδω που εσπασε... οκ! μη παρει κανενας sv

μετα στην Αγγλια αν εσπασε ενα cbr να μη παρουν ολοι cbr

στην Μογγολια εσπασε ενα ducati... ολη ο Μογγολια πουλησε τα ducati της και πηρε Aprillia

...

ΠΑΝΙΚΟΣ απο ενα περιστατικο????

ασε που τα SV δεν εχουν καμια σχεση με τα SS 600....

DrIoannis
01/09/2005, 11:11
Φυσικα το οτι εσπασε ενα μοτερ μιας μηχανης δεν σημαινει οτι ειναι κακη μηχανη και να μην παρει κανεις τετοιο,προς θεου.Συμβαινουν και αστοχιες υλικου,σπανια μεν,αλλα συμβαινουν σε ολες μα ΟΛΕΣ τις μαρκες και τα μοντελα!

ktm640lc4
01/09/2005, 11:18
Δεν ειπα αυτο ρε παιδια. Προς θεου.

Αν ειναι ενα απλο περιστατικο οκ.

Απλα λεω αν ειναι πιο συχνο... σε αυτην την περιπτωση δεν λεει.

Μαλλον ηταν απλα ενα περιστατικο, αλλα εγω οφειλω να ρωτησω εσας που ξερετε κατι παραπανω.

Εγω στην καριερα μου (μεχρι τωρα) ειχα 2 παπια, ενα crm250ar και το 640.

Και τωρα ειπα να ανεβω επιπεδο.



Πρωτα ο θεος να ειμαστα καλα να τα δουμε ολα.



[SIZE=1]

MOZART
03/09/2005, 09:59
Αυτο να πάρεις
και να ξέρεις τέζα πάει καλύτερα
Ειναι τρενο και τουμπανο
Εγω πριν απο αυτο ειχα ένα jog 50 μετά απο αυτο θα παρω πάλι αυτο


23032

DrIoannis
03/09/2005, 11:33
Μου λειπουν κατι ψιλα για να το παρω αλλα που θα παει θα τα μαζεψω τα υπολοιπα 11390ευρω:cry:

MOZART
06/09/2005, 09:13
ΠΟΥΛΑΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ 10000 ΜΕΤΡΗΤΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ......ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ, ΤΟ 10 ΤΟ ΖΧ EINAI ΠΟΛΥ ΤΙΓΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΟΡΜΑΛ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΧΩΡΕΥΕ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.ΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΝΕ ΤΑ SS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΟΙ.ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΟΥΤΕ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΦΟΥ JOG ΕΙΧΑ(ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΟΠΑΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ).ΣΤΡΩΘΗΚΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΜΑΘΑ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΑΛΟ ΑΠΟ ΔΟΜΟΚΟ ΠΙΣΩ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ,ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ CALIFORNIA SUPERBIKE ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ KAI ΘΑ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΜΩΡΟ ΜΟΥ.
ΤΟ ΜΠΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΟΙΤΑ ΤΟ


23227

ktm640lc4
06/09/2005, 09:31
Καλημερα

Δεν εχεις αδικο. Εχω συμπλεκτη ξερω αλλα με φοβιζει λιγο, καταλαβαινεις.

Οσο για το χρωμα 2 παιζουν μπλε και γκρι που η kawasaki λεει χρωμα τιτανιου. Με αυτο εχω παθει πλακα.

:)

MOZART
06/09/2005, 12:56
Η ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΙΣ ΝΑ ΣΤΡΩΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΣΚΙΣΕΙΣ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΘΑ ΦΑΣ ΤΑ ΜΙΣΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΕ ΠΑΝΤΙΛΙΚΙΑ.ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 9000 ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕΙ ΣΑΝ ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟ.ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 9000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΜΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ SS 600 ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΥΛΙΝΔΡΑ.ΔΥΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΛΕΝΤΙ ΟΜΩΣ.ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ,ΟΤΙ ΤΑ SUPERSPORT EXOYN ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΦΡΕΝΑ,ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ,ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ,ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΤΕΡ,ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ,ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΛΑΓΙΑΣΜΑΤΑ,ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΡΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ.
ΤΟ ΓΚΡΙ ΧΡΩΜΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΟΣ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΤ.ΤΟ ΜΠΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΟΛΟΙ.ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΝΕ?:wave2:

ktm640lc4
07/09/2005, 09:31
Καλημερα.

Ναι εχεις δικιο, με τρομαξες λιγο ακομα αλλα δεν πειραζει, νομιζω ειναι φυσικη εξελιξη.

Οταν ειχα το παπι το crm μου φανταζε πυραυλος. Τωρα οκ.

Οταν ειχα το crm το κτμ μου φαινοταν wowwwwwww. Τωρα οκ.

Τωρα μια απο τα ιδια. οκ.

Το γκρι το ειδα απο κοντα και μου αρεσε πολυ. Το μπλε του παει απιστευτα. Οταν κερδισω το τζοκερ θα παρω και τα 2.:wave2:

zarras
07/09/2005, 12:22
να σου κανω απλη ερωτηση?
αν παρεις το 636, πιστευεις οτι θα τρως τα αντιστοιχα r6, cbr600, gsxr600 στο δρομο ?
και αλλη μια...
γιατι κατεληξες σε αυτο το πραπρα ?


και για να μη βγω πολυ O.T., το μοναδικο μειονεκτημα που εχω συναντησει μεχρι στιγμη ειναι η ακυρη ζελατινα του... ειτε υπαρχει ειτε οχι, ειναι το ιδιο πραμα....
απο κει και περα το μηχανακι ειναι αστερι...
οντας το τελευταιο ss που εχει βγει συγκεντρωνει ολη τη τεχνολογια πανω του.... τραβας σουζα στα 110χλμ+ τραβας μπατιλικι στα 140χλμ+, και ειλικρινα το μπρικι αυτο στριβει μονο του (τουλαχιστον στις χαμηλες ταχυτητες...), τα φρενα ειναι τοσο καλα που δε 8α πιστευεις σε φρεναρισμα πανικου οτι ειναι ακομα ορ8ιος πανω της! ο κινητηρας σου προσφερει 2 επιλογες η μια ειναι να πας εως 9κ στροφες οπου εισαι κυριλε με σχετικα καλη ροπη για 600 ss, Και η 2η ειναι να πας απο 9κ και πανω, οπου και θα δεις γιατι ολοι λενε πως αυτο το μηχανακι μοιαζει περισσοτερο με 750cc :)
Aπο θεμα αναρτησεων πιστευω ενα κλικ στη ρυθμιση της επαναφορας θα βοηθησει οταν αρχισεις να το πηγαινεις του σκοτωμου... κατα τ'αλλα ειναι σχετικα ανετες για cool βολτα ή ταξιδι, αλλά σε σπορ οδηγηση θα ηθελα πιο γρηγορη επαναφορα.
επισης κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι το μηχανακι την ακουει κανονικα απο τον αερα... σε σημειο που να χρειαζεται να διορθωσεις την πορεια σου ορισμενες φορες!!!
φυσικα ισχυει οτι και στα αλλα σσ... >> ξεχνα το συνεπιβατη...
η θεση οδηγης επισης ειναι λιιιγο διαφορετικη απο τα αλλα σσ, καθως σε βαζει πιο μεσα στη μηχανη και δε σου δινει την αισθηση οτι καβαλας/αγγαλιαζεις θερμοσιφωνα, αυτο ηταν κατι που μου αρεσε ιδιαιτερα :)
μεσα στη πολη φυσικα ανεβαζει μπαμπαμ υψηλη θερμοκρασια, και δε θα σε δυσκολεψει στο σλαλομ μεταξυ αυτοκινητων (βεβαια θα σου φανει πιο δυσκινητο απο οτι το lc).
και τελος.. μη φοβασαι, οπως και το ρ6 και το gsxr μπορεις να λυσσαξεις πανω του και να μην παθει τπτ...
αλλωστε για αυτο εχουν κατασκευαστει τετοια πραπρα

καλες αγορες & καλες βολτες

ktm640lc4
07/09/2005, 13:05
Καταρχην ευχαριστω και εσενα για τις απαντησεις.

Το πραπρα αυτο δεν το διαλεξα για να παταω κανεναν. Δεν μπορω να το κανω ουτε θα το κανω οταν και αν αρχισω να το μαθαινω το μηχανακι. Ουτε που μου περασε απο το μυαλο.

Οσο για ποιον λογο το διαλεξα ειναι επειδη μου αρεσει απιστευτα σε σχεση με τα αλλα. Αυτο.

Εγω δεν εχω προηγουμνη σχεση με τετοιου ειδους μοτοσυκλετες. Γιαυτο γραφω οτι τρομαζω με τις ιπποδυναμεις που βγαζουν τα 600 και βαλε.

Ελπιζω να το μαθω συντομα και να μην καταληξω να παω να το δωσω μετα απο 3000 χιλιομετρα.

Νασε καλα. :wave2:

zarras
07/09/2005, 13:37
σωστος ο παιχτης
GO FOR IT τοτες :)

Lazio
07/09/2005, 14:56
πιστεψε με ειναι τοσο γλυκο το ατιμο το γκαζι που αμα το παρεις θα θες να τους πατας ολους και θα τους πατας :a015: :a015:
το αργαλειο ειναι πυραυλος και φρεναρες εχει και αναρτησεις και μοτεραρα... ΚΑΒΑ ρουλζ

zarras
07/09/2005, 15:03
αυτο το ατιμο το multistada to ducati
2 φορες μου τα εχει χωσει....
αρχιζει και μου γινεται εφιαλτης... :bigcry:

η μεγαλυτερη πλακα ειναι οταν θα συναντισεις ατομα
με cbr600 & r6 ....
απλα κατσε αναπαυτικα και παρακολουθησε αντιδραση μολις αντιληφθουν οτι εισαι διπλα τους... :rotflmao:

MOZART
08/09/2005, 08:58
EMENA O ENAΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΤΥΧΑ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΜΕ CBR ΜΟΥ ΛΕΕI:KAI EΓΩ ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΡΗΞΑΝΕ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ HONDA.ME ENA R6 AΦΟΥ ΤΟΥ ΣΚΑΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ(ΟΥΤΕ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΣΑ ΦΑΝΑΡΙΑ)ΜΟΥ ΛΕΕΙ ,ΤΙ ΤΕΛΙΚΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΘΟΡΥΒΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ.ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΕΝΗΣΕ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ.
ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΑ ΕΛΑΤΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ.
ΔΩΣΤΕ ΣΤΟΝ ΚΤΜ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΝΑ ΤΟΥ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΤΑΙ
ΤΟ ΜΠΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ:mad:
ΤΟ ΦΟΡΕΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΑΛΛΗ?ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ KAWASAKI ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ

ktm640lc4
08/09/2005, 09:27
Καλημερα

Ναι ναι δωστε και σωστε :beer: :lol:

Ετσι μια ευθεια να δω πως ειναι.......................................................................................... .................................................................................................... .....................................ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι. Καλοοο!!!!


Το μπλε θα παρω, οκ.

Ενταξει θα το στησεις το μηχανακι καποια στιγμη, αλλα ο λογος που το παιρνω ειναι οτι ειναι πανεμορφιξ.

zarras
08/09/2005, 09:50
για ζελατινα

επισημη (http://www.kawasaki.co.uk/product.a...DId=34000D50008)

σπιλιωτης (http://www.spiliotis.gr/index.php?act=viewProd&productId=207)

η δευτερη μου αρεσε πολυ περισσοτερο....

stako
08/09/2005, 10:02
Ρε να μην αναφέρει κανείς το GSXR σε αυτή την κατηγορία.......... Α ρε Ελλάδα..............

Τέλος πάντων, ας μην μιλήσω................

ktm640lc4
08/09/2005, 10:22
Πολυ ωραιο το avatar σου φιλε. Με βρισκει συμφωνο.

Το gsxr προσωπικα δεν το ανεφερα γιατι δεν μου αρεσει που εχει την εξατμιση κατω, θα ηθελα να την εχει πισω στον κολο.

Θεμα ομορφιας για μενα.

zarras
08/09/2005, 10:26
σε καποια περιοδικα που αναφερανε την παρουσιαση
του 636 που εγινε, στο τελος αναγκαστηκα κανανε και την συγκριση με τα αντιστοιχα cbr - r6 - και gsxr....
οταν εφτασε η ωρα να μιλησουν για το 636 σε σχεση με το gsxr ... εε αρχισαν να τα μασανε λιγουλακι...
τι να λεμε τωρα... το πιο raw 600αρι που εχει βγει ποτε .
πολυ πολυ πολυ καλο....

stako
08/09/2005, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Πολυ ωραιο το avatar σου φιλε. Με βρισκει συμφωνο.

Το gsxr προσωπικα δεν το ανεφερα γιατι δεν μου αρεσει που εχει την εξατμιση κατω, θα ηθελα να την εχει πισω στον κολο.

Θεμα ομορφιας για μενα.

Α, αν είναι θέμα προσωπικού γούστου πάω πάσο! Είμαι από τους πρώτους που συμφωνούν με το "πάρε ότι ερωτευτείς". Το θέμα είναι να το βλέπεις στο σταντ του το μωρό σου και να γουστάρεις. Όλα τα άλλα (ιπποδυνάμεις, αναρτήσεις, πλαίσια κτλ) είναι τρίχες μπροστά σε αυτό.

Απλά γίνεται συζήτηση σε αυτό το topic για SS600 και κανείς δεν ασχολείται με το GSXR600 και είναι κρίμα γιατί έχει ΠΟΛΛΑ θετικά. Κι εγώ σαν εσένα ήμουν (και είμαι και πάντα θα είμαι-είμαστε) εντελώς άπειρος με το θέμα SS, αλλά το μικρό gsxr με έχει βάλει στον κόσμο των SS όσο καλύτερα γίνεται.........

Για περαιτέρω ανάλυση καφές από κοντά σε καμιά συνάντηση..........;)

PS. To avatar αποφασίστηκε μετά από χρόνια αγανάκτησης με τον ΟΤΕ και έγινε clopyright από φίλο που το έφτιαξε με τα χεράκια του :)

MOZART
08/09/2005, 14:08
ΦΙΛΕ ΣΤΑΚΟ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ 636 ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ GSX600 H TO 750 ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΑΝΕ.ΑΝ ΔΕΙΣ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ SUZUKI ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ 1000 Κ5.ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ POWER BIKES ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΝΕ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ TI EGINE ΤΟ GSX-R KAI MOY EIΠΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ:mad:.ΣΕ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΕΙΔΕΣ ΤΟ 600 ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ?ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΕΔΩ ΤΟ Β ΣΤΡΟΜ.ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΕΣΑ:yuck:
ΚΤΜ ΕΛΑ ΛΑΡΙΣΑ ΝΑ ΣΤΟ ΔΩΣΩ ΒΟΛΤΑ ΟΣΗ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ:wave2:

stako
08/09/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
ΦΙΛΕ ΣΤΑΚΟ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΟ 636 ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ GSX600 H TO 750 ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΑΝΕ.ΑΝ ΔΕΙΣ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ SUZUKI ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ 1000 Κ5.ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ POWER BIKES ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΚΑΝΑΝΕ ΤΑ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ TI EGINE ΤΟ GSX-R KAI MOY EIΠΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΑΥΤΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ:mad:.ΣΕ ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΕΙΔΕΣ ΤΟ 600 ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ?ΕΝΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ ΕΔΩ ΤΟ Β ΣΤΡΟΜ.ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΕΣΑ:yuck:
ΚΤΜ ΕΛΑ ΛΑΡΙΣΑ ΝΑ ΣΤΟ ΔΩΣΩ ΒΟΛΤΑ ΟΣΗ ΩΡΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ:wave2:

Για αυτό είπα κι εγώ από την αρχή "Α ρε Ελλάδα......" ;)

Απλά να πω ΜΗΝ διαβάζετε ελληνικά περιοδικά για ενημέρωση σχετικά με τα μοντέλα και τεστ κτλ.........

Είναι καλά μόνο για να ενημερώνεστε από τις διαφημίσεις και τυχόν προσφορές που τρέχουν ανα περιόδους. Για τεστ κτλ διαβάζετε ξένα περιοδικά που δεν έχουν ανάγκη κανέναν αντιπρόσωπο για να ζήσουν.............

Και όσο για τον Σφακιανάκη καθόλου δεν ασχολούμαι, το πήρα παραεισαγωγής.......;)

:wave2:

ktm640lc4
08/09/2005, 16:17
MOzart :wave2: Σωστος. Νασε καλα:beer:

Fear_No
08/09/2005, 20:16
Χωρια το γκρι κ το μπλε,μην ξεχνατε πως υπαρχει κ το πρασινο σε χρωμα.
Κ κατι αλλο φιλε Κατεμα,το ονομα του ειναι ZX-6R κ οχι ZX-6RR.
Το RR ειναι η εκδοση με τα λιγοτερο απο 600cc,για να τρεχει στα Supersport που το οριο ειναι κατω απο 600cc.
Με το καλο να το παρεις φιλαρακι παντως.Κ εγω ειμαι να φυγω απο BMW F 650GS κ να παω σε SS 600,αλλα αργοτερα γιατι εχουμε κ το στρατιωτικο με το καλο τον Φεβρουαριο.
Μ'αρεσει το CBR,αλλα οι φωτογραφιες του καινουργιου R6 με εχουν βαλει σε σκεψεις.
Βλεπουμε εως τοτε...:wave2:

ktm640lc4
09/09/2005, 13:17
καλα κουραγια τοτε. Αντε με το καλο μετα να το παρεις και εσυ.

Εγω παντως που ειδα μια φωτο του ρ6 δεν μου αρεσε παρα πολυ.

Σαν το zx6r δεν ειναι, για μενα.

:wave2:

MOZART
10/09/2005, 11:32
TO ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΟΝΤΡΟΚΟΜΕΝΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΑΚΟΥΣΤΕ ΣΚΗΝΙΚΟ.
ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΩ.Ο ΑΤΖΑΜΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΡΟΥΣΕ ΣΚΑΡΠΙΝΑΚΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΨΗΛΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒHΚΕ ΚΑΙ ΕIΧΕ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΤΡΕΛΗ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑ.ΤΗΝ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ.
ΠΡΑΣΙΝΟ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΔΕΚΑΡΙ ΑΛΛΑ ΤΟ 636 ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ ΤΕΡΜΑ.
ΚΤΜ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΠΡΑΛΟ.ΑΝΕΒΑ ΝΑ ΣΤΩ ΔΩΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΩΛΗΤΑΡΙΑ ΟΛΟΙ ΕΙΣΤE ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΟΛΟΙ ΚΑΝΕΤΑΙ.ΜΟΝΟ ΠΟΣΟ ΣΤΡΙΦΤΕΡΟΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΛΕΤΕ ΣΤΟ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ.

ktm640lc4
10/09/2005, 12:37
Καλημερα. Οχι ρε mozart μην το λες αυτο.

Καλα παιδια ειμαστε. Και χαρες και απο ολα. Ελα και εσυ κατω να στο δωσω τον κατεμα νατον εχεις ενα σουκου ολοκληρο.

Να πιουμε και καμια μπιριτσα. :beer:

Μπραλο πανε κατι φιλαρακια που εχω απο χαλκιδα

Παντως ευχαριστω

:wave2:

MOZART
10/09/2005, 13:11
ΡΕ ΣΥ ΚΤΜ ENAΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΕΛΑ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΣΤΟ ΔΩΣΩ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΟΥΤΕ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΣΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΞΑΠΛΩΣΕΙΣ.ΑΣΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ 1000 ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ F16 ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΟΥΣ.:confused: ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ ΧΟΡΗΓΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΡΟΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΤΩN GP ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝΕ.ΞΕΚΟΛΑΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΔΩΣΤΕ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΑ SS ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΕΚΤΟΞΕΥΣΗ(ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ:D )ΟΙ ΤΣΟΠΕΡΑΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΔΕΛΦΙΑ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΥΝΙΑΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ.

andgeo
11/11/2005, 13:45
oraios o Mozart .Ti na po ki ego pou exo ena monster 600 kai trexoun ta salia mou me ta ss600 kai 1000 . Pantos gia ss600 mallon mono Kawasaki tha epairna .!!!

devil's animal
16/11/2005, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
καλα κουραγια τοτε. Αντε με το καλο μετα να το παρεις και εσυ.

Εγω παντως που ειδα μια φωτο του ρ6 δεν μου αρεσε παρα πολυ.

Σαν το zx6r δεν ειναι, για μενα.

:wave2:


κοιτα τα πμ σου....:wave2:

lopi
07/02/2006, 12:44
mages afiste ta sapia to zx 636 apo emfanisi toulaxiston ta troei olaaaa


36251

MOZART
07/02/2006, 13:23
KAI OXI MONO ΑΠΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗ


36257