PDA

View Full Version : Βιδα ρυθμισης σκληροτητας ελατηριου??



g_m900
03/10/2011, 11:23
επειδη η αριστερη βιδα που νομιζω ρυθμιζει την σκληροτητα του ελατηριου μου χαλασε, ξερει κανεις αν αλλαζει?

εννοω κατω στην μποτα.

εχω το showa usd απο R1 του 1999.


η βιδα γυριζει κανονικα αλλα δεν ''κλειδωνει'' σε καποια απο τις θεσεις που αντιστοιχουνε στα κλικ που κανει.

για πειτε οποιος ξερει κατι... +:Think=+::-k

sapila racing
03/10/2011, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
επειδη η αριστερη βιδα που νομιζω ρυθμιζει την σκληροτητα του ελατηριου μου χαλασε, ξερει κανεις αν αλλαζει?

εννοω κατω στην μποτα.

εχω το showa usd απο R1 του 1999.


η βιδα γυριζει κανονικα αλλα δεν ''κλειδωνει'' σε καποια απο τις θεσεις που αντιστοιχουνε στα κλικ που κανει.

για πειτε οποιος ξερει κατι... +:Think=+::-k

H βίδα που περιγράφεις δεν εχει καμμία σχέση με το ελατήριο. Ειναι ρύθμιση της απόσβεσης συμπίεσης.
Θα πρέπει να πας το πηρούνι για επισκευή.

g_m900
03/10/2011, 11:31
καλα οτι θα γινει σε επισκευη εννοειται. απλα αν υπαρχει σαν ανταλλακτικο ρωτησα που αν καταλαβα καλα απο τα γραφομενα σου υπαρχει. σωστα?

sapila racing
03/10/2011, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από g_m900
καλα οτι θα γινει σε επισκευη εννοειται. απλα αν υπαρχει σαν ανταλλακτικο ρωτησα που αν καταλαβα καλα απο τα γραφομενα σου υπαρχει. σωστα?

Δεν νομίζω να φταίει η βίδα. :winka:

g_m900
03/10/2011, 11:50
ok φιλε μου ευχαριστω!!:wave2: :sun:

OldMan
03/10/2011, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
H βίδα που περιγράφεις δεν εχει καμμία σχέση με το ελατήριο.
Κρίμα ρε συ ...

Απάνω που είπα ότι βρήκαμε ελατήρια που σκληραίνουν κατά βούληση και μάλιστα από μια βίδα....:(

Bowleno
03/10/2011, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κρίμα ρε συ ...

Απάνω που είπα ότι βρήκαμε ελατήρια που σκληραίνουν κατά βούληση και μάλιστα από μια βίδα....:(


Kαλά εσυ δεν πιάνεσαι απο πουθενά λέμε! :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:

Μου έφτιαξες (για πολλοστή φορά) την μέρα