PDA

View Full Version : Sos........help



trelamenoss
04/10/2011, 01:39
επειδη ειμαι λιγι ασχετος απο αυτα,οταν εδω http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-A845910F-20594D2B/lidl_gr/hs.xsl/index_13291.htm λεει φορτιστής και τροφοδοτικό εννοει οτι δουλευει και στο ρευμα και με μπαταρια?η τροφοδοτικο εννοει κατι που εχει αναμεσα απο μπριζα και φορτιστη?help please γιατι 8ελω να το παρω αν ειναι!

p_sapelas
04/10/2011, 06:13
Νομίζω δουλεύει αποκλειστικά με μπαταρία (όπως και όλα τα parkside) τώρα τροφοδοτικό εννοεί μάλλον την καλωδίωση φόρτισης αλλά δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά. Αν δεν λειτουργεί και με ρεύμα δεν αξίζει τα λεφτά πάντως γτ στο χρόνο η μπαταρία θα είναι άχρηστη.

chris 1150
04/10/2011, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelamenoss
επειδη ειμαι λιγι ασχετος απο αυτα,οταν εδω http://www.lidl.gr/cps/rde/xchg/SID-A845910F-20594D2B/lidl_gr/hs.xsl/index_13291.htm λεει φορτιστής και τροφοδοτικό εννοει οτι δουλευει και στο ρευμα και με μπαταρια?η τροφοδοτικο εννοει κατι που εχει αναμεσα απο μπριζα και φορτιστη?help please γιατι 8ελω να το παρω αν ειναι!

αφου το λεει Επαναφορτιζόμενη συσκευή λείανσης

φορτιστής και τροφοδοτικό

ΔΕΝ δουλευει στο ρευμα μονο με μπαταρια
η μπαταρια βγαινει και μπαινει στο φορτιστη, που με τι σειρα του θελει το τροφοδοτικο για να φορτισει τη μπαταρια


:wave2:

MavrosPan
04/10/2011, 09:35
Και η μπαταρια του λαπτοπ επαναφορτιζομενη ειναι. Και εχει και φορτιστη. Και τροφοδοτικο. :)

Εφ οσον λεει φορτιστης (για τη μπαταρια) και τροφοδοτικο (για το ρευμα) προφανως δουλευει και με τα δυο. Οπως το λαπτοπ ενα πραμα.

Btw: δεν εχω ιδεα για τι πραγμα μιλαμε, το λινκ δεν δουλευει, απο τα συμφραζομενα εβγαλα συμπερασμα.

VASOS
04/10/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris 1150
αφου το λεει Επαναφορτιζόμενη συσκευή λείανσης

φορτιστής και τροφοδοτικό

ΔΕΝ δουλευει στο ρευμα μονο με μπαταρια
η μπαταρια βγαινει και μπαινει στο φορτιστη, που με τι σειρα του θελει το τροφοδοτικο για να φορτισει τη μπαταρια


:wave2:

Αυτό ακριβώς.

MavrosPan
04/10/2011, 10:58
Μπορει καποιος να με δωσει ενα λινκ να εχω μια ιδεα για τι πραγμα μιλαμε ?

Αλλα παντως οταν λεμε φορτιστη εννοουμε αυτο που φορτιζει την μπαταρια και οταν λεμε τροφοδοτικο εννοουμε αυτο που δινει ρευμα. Οχι στον φορτιστη, στο μηχανημα. Μπορει βεβαια να κανω και λαθος οσο αφορα τη συγκεκριμενη περιπτωση μιας και μπορει στην περιγραφη να γραφει ο,τι ναναι.

OldMan
04/10/2011, 11:13
Καλέ τι λετε τόση ώρα..??? :confused:

MavrosPan
04/10/2011, 11:53
Εγω προσωπικα μιλαω για κατι που δεν ξερω τι ειναι και δεν ξερω αν λεω παπαριες η αν εχουν φυσικη υποσταση αυτα που λεω σε σχεση με το συγκεκριμενο προιον για το οποιο μιλαω.

Το χω, παω για βουλευτης.

OldMan
04/10/2011, 12:07
Αν μιλάτε για το παρακάτω μπλιμπλίκι, είναι ηλίου φαεινότερον ότι δουλεύει μόνο με μπαταρία...

(όπως είναι ηλίου φαεινότερον ότι αυτοί που αναφέραν "τροφοδοτικό" στις προδιαγραφές, είναι επιεικώς ανεγκέφαλοι - αν όχι, τότε υπάρχει δόλος για εξαπάτηση καταναλωτή .. :winka: )


237152

MavrosPan
04/10/2011, 12:13
Οποτε προφανως κ οταν εχω αδικο δικαιως το εχω, καθοτι συμφωνα με τας περιγραφας επρεπε να δουλευει και με ρευμα. Οποτε το τροδοδοτικο που γραφει ειναι απλα ακυρο, αν οντως δουλευει μονο με μπαταρια.

Α ρε θεε ολο το μυαλο σε μενα το δωσες γαμωτι σου.

dukeandthecity
04/10/2011, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
Εγω προσωπικα μιλαω για κατι που δεν ξερω τι ειναι και δεν ξερω αν λεω παπαριες η αν εχουν φυσικη υποσταση αυτα που λεω σε σχεση με το συγκεκριμενο προιον για το οποιο μιλαω.

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: να γράφεις πιο σύχνα :rotflmao: :rotflmao: στα τεχνικά κυρίως που έχουν και μοντ με απεριόριστη κατανόηση


το έχεις :beer: :lol:

sotpag
04/10/2011, 12:30
και φυσικα οπως σε ολα τα ενημερωτικα φυλαδια κατω κατω με μικρα γραμματα λεει:


* Σε ορισμένα προϊόντα, παρά τις προσεγμένες παραγγελίες, ενδέχεται τα αποθέματα να εξαντληθούν σε σύντομο χρονικό διάστημα. Η εταιρία δεν φέρει ευθύνη για τυχόν τυπογραφικά λάθη.



ποσο μαλλον το lidl που τα περισοτερα προιοντα του ειναι απο "καρμπον" και "ατσαλι" (μονο σε σκουπες δεν το εχουν γραψει ακομα):rotflmao: :rotflmao:

trelamenoss
04/10/2011, 16:39
ok paidia 8a koitaksw gia kati allo.thanks!:) mhpws exete kati se ayth th timh panw katw kalo ypopsin sas?(me reyma pada) :rolleyes:

THEOD
04/10/2011, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
Εγω προσωπικα μιλαω για κατι που δεν ξερω τι ειναι και δεν ξερω αν λεω παπαριες η αν εχουν φυσικη υποσταση αυτα που λεω σε σχεση με το συγκεκριμενο προιον για το οποιο μιλαω.



Θέλω κι εγώ από αυτό που πίνεις... :smokin:

stefanos
04/10/2011, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelamenoss
ok paidia 8a koitaksw gia kati allo.thanks!:) mhpws exete kati se ayth th timh panw katw kalo ypopsin sas?(me reyma pada) :rolleyes:

θα ασχοληθείς με μοντελισμό?

BLACKGAS
04/10/2011, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
Εγω προσωπικα μιλαω για κατι που δεν ξερω τι ειναι και δεν ξερω αν λεω παπαριες η αν εχουν φυσικη υποσταση αυτα που λεω σε σχεση με το συγκεκριμενο προιον για το οποιο μιλαω.

Το χω, παω για βουλευτης.

:a23:
Εγώ πάντως σε σταυρώνω χαλαρά.
Αν θες εναλλακτικές πας για...
δημοσιογράφος
πανελίστας
δικηγόρος
διαφημιστής
ασφαλιστής
μεσίτης
χρηματιστής
τραπεζικός στα προιόντα
καλλιτέχνης
εκπρόσωπος διαφόρων πολιτικών και απολιτικών κοινωνικών ομάδων
κλπ κλπ κλπ



ΥΓ Οπότε μην αγχώνεσαι, είσαι ένας φυσιολογικός (νεο) Έλλην.

ΥΓ2 Το "ιερέας" το παρέλειψα σκόπιμα για να μην έχουμε θέμα βραδιάτικα


:beer:

sotpag
04/10/2011, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από trelamenoss
ok paidia 8a koitaksw gia kati allo.thanks!:) mhpws exete kati se ayth th timh panw katw kalo ypopsin sas?(me reyma pada) :rolleyes:


πρεπει να εχει στον "Αλεξη τον πακετο" ή στο praktiker

Boxer
04/10/2011, 21:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
Εγω προσωπικα μιλαω για κατι που δεν ξερω τι ειναι και δεν ξερω αν λεω παπαριες η αν εχουν φυσικη υποσταση αυτα που λεω σε σχεση με το συγκεκριμενο προιον για το οποιο μιλαω.

Το χω, παω για βουλευτης.

by far the best comment...:rotflmao:

trelamenoss
04/10/2011, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
θα ασχοληθείς με μοντελισμό?

oxi de to 8elw gia ti sygekrimeno.gia mikrodouleies to 8elw

pira ayto telika http://www.elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=124_195_1914&products_id=15849 alla den exei polles pliroforeies.elpizw na mhn to stamataw me to xeri....:wacko: :smokin:
8a gyrnaei lete ka8olou h mpa?:rolleyes:

OldMan
05/10/2011, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
θα ασχοληθείς με μοντελισμό?
Ναι ρε Πατέρα..

Για τα νύχια της Μύριαμ και τις φτέρνες της Άντζελα το θέλει... :winka: