PDA

View Full Version : Bmw R1150 Gs η Aprilia Caponord



SteriosEnd
07/10/2011, 23:50
Δηλωνω τρελα κολλημενος με το απριλια εμφανισικα κυριως αλλα και λογω ανεσης αλλα το bmw μ κολλαει λογω μιας διαχρονικοτητος που εμπνεει αλλα και διοτι ειναι μηχαναρα με ενα διαφορετικο τροπο απο το Caponord...
Παρολα αυτα θα ηθελα να μαθω πληροφοριες και για τα 2 μοντελα..
Επισης ενδιαφερομαι και για πληροφοριες περι προβληματων και σερβις...

Φιλος θελει να κινηθει για την συγκεκριμενη αγορα και μ ζητησε να βοηθησω με τον τροπο μου..

MikeG
07/10/2011, 23:53
Να μας πεις σε τι διαδρομές θέλει να κινηθεί ο φίλος σου κυρίως.

MG-KTiNoS
08/10/2011, 00:17
Capo .-

SteriosEnd
08/10/2011, 00:56
Κυριως ασφαλτο και ταξιδι κ πολυ σπανια αν τυχει κ κανα χωμα..
Θα ηθελα οσες περισσοτερες πληροφοριες ειναι δυνατο διοτι κ εγω δεν γνωριζω πολλα και η αληθεια ειναι οτι κ τα 2 με ελκουν οποτε σε καμια των περιπτωσεων δεν ειμαι σε θεση να τον βοηθησω αυτη τη στιγμη...
Ελπιζω να βγαλουμε κανα συμπερασμα εδω περα...

Tpap
08/10/2011, 03:38
Κάνε ένα σερτς και θα βρείς πολύ υλικό και για τα δύο.
Προσωπική εκτίμηση να μείνει μακρυά και από τα δύο.
Και εφ'όσον στο μενού δεν υπάρχει χώμα, τότε να πάει σε μιά στρηατ μοτό.

:wave2: :beer:

STOYBI
08/10/2011, 06:43
Capo.........!!!!


:wave2:

Bowleno
08/10/2011, 06:50
Capo! (όπως βλέπεις στην φωτό μου, μια ψιλοπροκατάληψη την έχω :p)

πυξιδας990
08/10/2011, 12:23
capo πιο δυνατο και πιο συγχρονο,τα τελευταια με το abs εχουν λυσει και τις παιδικες ασθενειες.αν και τα προηγουμενα με διαφορες ανακλησεις τα εχουν λυσει και αυτα.

kostas_1100gs
08/10/2011, 14:05
Χώμα, ή μάλλον ποιο άσχημο δρόμο, νομίζω θα σε πάει καλύτερα το 1150.
1150 χαμηλότερα το βάρος και και συγχωρεί πολλά.
Καπο δυνατότερο, έχει κ αυτό την δική του ομορφιά.
Αν μπορείς κάντα μια βόλτα.

SVX
08/10/2011, 14:39
το BMW ειναι πιο 'dakar-ίσιο" μηχανακι ....


το Caponord ειναι προς το SUV πεδιο ... ανεσεις, φορτωμα.... κλπ


( ο γραφων πρωην κατοχος Capo και φανατικος πολεμιος της Μ. Ντενίση.... ) :wave2:

paramedic
08/10/2011, 14:42
Σαν κάτοχος Capo είμαι λίγο προκατηλειμένος αλλά θα σου πω πως έχουν τα πράγματα με την δική μου.
Την πήρα φτηνά με ABS μοντέλο τέλος 2004 με αρκετά αξεσουάρ.
Με το που την πήρα εκανα μια βόλτα 1000 χιλιομέτρων χωρίς κανένα πρόβλημα(αρκετά απο τα χιλιόμετρα δικάβαλο) σε επαρχιακό κλειστό και ανοιχτό στροφιλίκι. Το capo ανταποκρίθηκε άψογα στις στροφές και στον ανοιχτό δρόμο. Είχα αρκετό γκάζι για τις προσπεράσεις και καθόλου σκρορτσαρίσματα σε χαμηλές στροφές.
Αρα ταξίδι άνετο(σύμφωνα με τον συναναβάτη πιο άνετο απο μια 1150GS ADV και 1200GS ADV που ήρθαν στην βόλτα).
Θέλει μια καλύτερη προστασία απο τον αέρα πάνω απο τα 130-140.
Θέλει(το δικό μου είχε)16άρι γρανάζι μπροστά που σε βοηθά σε πόλη και στροφές αλλα κουράζει λίιιιγο σε ευθείες,λίγο όχι πολύ.
Θέλει αλλαγή χαρτογράφησης(έυκολα-ανέξοδα) και να μπεί πρόγραμμα ενός Αμερικανού που προσφέρει περισσότερη ροπή χαμηλά και μικρότερη κατανάλωση(στο δικό μου είδα μέχρι 2λίτρα διαφορά σε ταξίδι και 1,5 στην πόλη σταθερό)και σε συνδυασμό με το 16άρι γρανάζι απλά αποκτάς άλλη μηχανή.
Θέλει προαιρετική αλλαγή σε ανορθωτή και ταχυσυνδέσμους βενζίνης(κόστος και για τα 2 120€).
Θέλει να έχεις σε ταξίδι καβάτζα 1-2 πολλαπλασιαστές μην τυχόν καεί κάποιος(δεν θα σε ακινητοποιήσει αν καεί αλλα θα σου μειώσει την ταχύτητα οπότε μιας και είναι εύκολη η αλλαγή καλό είναι να έχεις μαζί).
Ολα τα "θέλει" το πιο πιθανό να έχουν γίνει απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη οπότε εσύ παίρνεις έτοιμη την μηχανή για ταξίδια και βόλτες.
Το καλοκαίρι την πήγα χώμα(κατσάβραχο είχε αρκετό)και τα έπαιξε αλλα όχι η μηχανή αλλα ο αναβάτης(εγ δηλαδή) γιατί ήμουν πρωτάρης. Η μηχανή μια χαρά τα έβγαλε όλα τα κομμάτια. Στα δύσκολα έλεγα τώρα έπεσα αλλα το CAPO είχε άλλη γνώμη. Και με λάστιχα οχι χωματινα λέμε. Αν βάλεις τα Metzeler Caroo αλλαζει το σκηνικό.
Εγω είμαι απίστευτα ευχαριστημένος απο την αγορά και το μόνο που ουσιαστικά θα χρειαστέις αν την πάρεις είναι εναν καλό μάστορα APRILIA (αλλα αυτόν στην Αθήνα τουλάχιστον τον έχουμε ).
Οτι θές ρώτα εδώ είμαστε.

chr1s_86
08/10/2011, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
εναν καλό μάστορα APRILIA (αλλα αυτόν στην Αθήνα τουλάχιστον τον έχουμε ).

στείλε μου ένα πμ όταν μπορέσεις γιατί έχει φίλος ένα Falco που χρειάζεται λίγο δουλειά

DrBig
08/10/2011, 15:59
Επειδη δεν το βλεπω να υπερασπιζονται πολλοι το 1150, να κανω τον δικηγορο του διαβολου.

1) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να μπορεις να του φορτωσεις τοσο πραμα σε αποσκευες. Βασικα αμφιβαλλω αν υπαρχει αλλη μηχανη γενικοτερα με τετοιες ικανοτητες φορτωματος.

2) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να ειναι τοσο ξεκουραστο σε ασφαλτινο ταξιδι. Απαραιτητη βεβαια η ζελατινα της givi. Ακομα πιο ανετο το adv το ψηλο, λογω σελλας.

3) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να ειναι τοσο σταθερο στα πολλα. Τρενο.

4) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' με τοσο βαρετο κινητηρα αν δεν του κανεις τα κλασσικα, εξατμιση/φιλτρο/τσιπ. Αν του τα κανεις, (+1000ευ) εχεις επιδοσεις επιπεδου 1200GS και χανεις και καπου 20 κιλα σιδερο.

Δικια μου γνωμη. Να το παρει ο φιλος αν το εχει οδηγησει και του αρεσουν οι ιδιοσυγκρασιακες μηχανες. Εχει μπολικο χαρακτηρα (ξεχειλιζει!) το θεμα ειναι να του ταιριαζει.

MG-KTiNoS
08/10/2011, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
[B]Επειδη δεν το βλεπω να υπερασπιζονται πολλοι το 1150, να κανω τον δικηγορο του διαβολου.

1) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να μπορεις να του φορτωσεις τοσο πραμα σε αποσκευες. Βασικα αμφιβαλλω αν υπαρχει αλλη μηχανη γενικοτερα με τετοιες ικανοτητες φορτωματος.

2) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να ειναι τοσο ξεκουραστο σε ασφαλτινο ταξιδι. Απαραιτητη βεβαια η ζελατινα της givi. Ακομα πιο ανετο το adv το ψηλο, λογω σελλας.

3) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να ειναι τοσο σταθερο στα πολλα. Τρενο.

4) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' με τοσο βαρετο κινητηρα αν δεν του κανεις τα κλασσικα, εξατμιση/φιλτρο/τσιπ. Αν του τα κανεις, (+1000ευ) εχεις επιδοσεις επιπεδου 1200GS και χανεις και καπου 20 κιλα σιδερο.


5) Δεν υπάρχει άλλο μεγάλο ον οφ που όταν ρίχνεις γκαζιά νομίζεις ότι τράκαρες (πλην του Στέλβιο)
6) Δεν υπάρχει άλλο μεγάλο ον οφ που να καίει λάδι.
7) Δεν υπάρχει άλλο ον οφ που να πλρώνεις τόσα πολλά για να πάρεις τόσο λίγα.
Ο συνήγορος του αγγέλου
:rotflmao:


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPtjjePwoDmnDwE3Yqt4Hwwm1mx-9pw9amuphsyBxKuAtRJ4uHacLsIf6R

http://www.google.gr/url?source=imglanding&ct=img&q=http://img1.fotoalbum.virgilio.it/v/www1-1/187/187279/351071/muccalogobmw-vi.jpg&sa=X&ei=7WKQToS5IYaeOu6vscsN&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNHUncREz8tzPe65s6R3VAJVc_y9kQ

byron
08/10/2011, 18:13
Το να αναφέρει κάποιος την πιθανή χρήση σε χώμα για μηχανάκια που ζυγίζουν 230+ άδεια, μόνο θυμηδία προκαλεί :lol:

postman
09/10/2011, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
Το να αναφέρει κάποιος την πιθανή χρήση σε χώμα για μηχανάκια που ζυγίζουν 230+ άδεια, μόνο θυμηδία προκαλεί :lol:
Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια! Με το 1100GS, τον προγονο του 1150 γυρισα την μιση κρητη απο χωματοδρομους πριν 15 μερες φωρτομενος με 3 βαλιτσες και tank bag. Ξεκινοντας απο Σητεια προσπαθησα να φτασω μεχρι Πρεβελη κινουμενος νοτια και απο χωματοδρομους. Σε εναν δρομο μονο δυσκολευτικα, απο Καπετανιανα προς Λεντα μεσα απο τα Αστερουσια, αλλα απο κει μονο τρακτερ περνανε!

Lupo
09/10/2011, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Επειδη δεν το βλεπω να υπερασπιζονται πολλοι το 1150, να κανω τον δικηγορο του διαβολου.

1) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να μπορεις να του φορτωσεις τοσο πραμα σε αποσκευες. Βασικα αμφιβαλλω αν υπαρχει αλλη μηχανη γενικοτερα με τετοιες ικανοτητες φορτωματος.

2) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να ειναι τοσο ξεκουραστο σε ασφαλτινο ταξιδι. Απαραιτητη βεβαια η ζελατινα της givi. Ακομα πιο ανετο το adv το ψηλο, λογω σελλας.

3) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' που να ειναι τοσο σταθερο στα πολλα. Τρενο.

4) Δεν υπαρχει αλλο μεγαλο 'ον-οφφ' με τοσο βαρετο κινητηρα αν δεν του κανεις τα κλασσικα, εξατμιση/φιλτρο/τσιπ. Αν του τα κανεις, (+1000ευ) εχεις επιδοσεις επιπεδου 1200GS και χανεις και καπου 20 κιλα σιδερο.

Δικια μου γνωμη. Να το παρει ο φιλος αν το εχει οδηγησει και του αρεσουν οι ιδιοσυγκρασιακες μηχανες. Εχει μπολικο χαρακτηρα (ξεχειλιζει!) το θεμα ειναι να του ταιριαζει. +1150

Για το τελευταίο, κα το capo έχει χαρακτήρα , αλλά αυτός του gs είναι γαϊδουρινός. Κοίτα με ποιόν τα πας καλά, για να το πάρεις.

Cpt. Haddock
09/10/2011, 08:16
Να δω λαστιχα Caroo σε Καπονορντ και τι στον κόσμο :lol: :bawl: :rotflmao:

BLACKGAS
09/10/2011, 09:15
Για την οικονομία της συζήτησης απλά να αναφέρω ότι και τα 2 έχουν:

1) Ακριβά ανταλλακτικά - σέρβις

2) Τα παντρεύεσαι

3) Καίνε πολλλλύ

:wave2:

SVX
09/10/2011, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να δω λαστιχα Caroo σε Καπονορντ και τι στον κόσμο :lol: :bawl: :rotflmao:

παρε... απο Aprilia Bikers... :D


237450

bros400pgm
09/10/2011, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από postman
Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια! Με το 1100GS, τον προγονο του 1150 γυρισα την μιση κρητη απο χωματοδρομους πριν 15 μερες φωρτομενος με 3 βαλιτσες και tank bag. Ξεκινοντας απο Σητεια προσπαθησα να φτασω μεχρι Πρεβελη κινουμενος νοτια και απο χωματοδρομους. Σε εναν δρομο μονο δυσκολευτικα, απο Καπετανιανα προς Λεντα μεσα απο τα Αστερουσια, αλλα απο κει μονο τρακτερ περνανε!


Και επρεπε να παρεις GS για να το κανεις αυτο? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ενα tuono αρκουσε. :beer:


237451

DrBig
09/10/2011, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Για την οικονομία της συζήτησης απλά να αναφέρω ότι και τα 2 έχουν:

1) Ακριβά ανταλλακτικά - σέρβις

2) Τα παντρεύεσαι

3) Καίνε πολλλλύ

:wave2:

1) οχι απαραιτητα, γιατι υπαρχει εκτος ελλαδας πολυ οργανωμενη αγορα φτηνων μεταχειρισμενων ανταλλακτικων. Το δε βασικο σερβις ειναι πανευκολο, βαλβιδες σε 1 ωρα με βασικα εργαλεια και λαδια σε 5 λεπτα. Το μονο δυσκολο ειναι να αλλαξεις δισκους συμπλεκτη.

2) ναι

3) οχι, ειδικα σε ταξιδι το 1150 ειναι πολυ οικονομικο. Βγαζει καπου 400κμ στο ρεζερβουαρ (24 λιτρα) ευκολα.

Cpt. Haddock
09/10/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
παρε... απο Aprilia Bikers... :D


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

BLACKGAS
09/10/2011, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
1) οχι απαραιτητα, γιατι υπαρχει εκτος ελλαδας πολυ οργανωμενη αγορα φτηνων μεταχειρισμενων ανταλλακτικων. Το δε βασικο σερβις ειναι πανευκολο, βαλβιδες σε 1 ωρα με βασικα εργαλεια και λαδια σε 5 λεπτα. Το μονο δυσκολο ειναι να αλλαξεις δισκους συμπλεκτη.

2) ναι

3) οχι, ειδικα σε ταξιδι το 1150 ειναι πολυ οικονομικο. Βγαζει καπου 400κμ στο ρεζερβουαρ (24 λιτρα) ευκολα.

Εξαρτάται πόσο θέλεις/ξέρεις να λερώσεις χεράκια το 1 ;) και με τι ταχύτητα τσουλάς το 3. Έχω την εντύπωση (από φίλο, πιθανώς εσφαλμένη) ότι με 120χλμ/ω ρολλάρει ο μπόξερ. Αν θελήσεις να πας 150-160...

SVX
09/10/2011, 11:11
να πουμε του στραβου το δικιο , μπορει το Bmw να ειναι πιο αγριο...αλλα απο πλαισιο και γεωμετρια.... :yuck:

postman
09/10/2011, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
να πουμε του στραβου το δικιο , μπορει το Bmw να ειναι πιο αγριο...αλλα απο πλαισιο και γεωμετρια.... :yuck:
Μα ντεν εχει πλαισιο καρντια μου! Στα μεγαλα BMW δεν υπαρχει πλαισιο ολα στηριζονται πανω στον κινητηρα! Εχει πιο κοντο μεταξονιο απο on-off 650, 1510mm, και στριβει καταπληκτικα! Εχεις οδηγησει ποτε σου, ή απλα το καταλαβες με το ματι;

DrBig
09/10/2011, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
να πουμε του στραβου το δικιο , μπορει το Bmw να ειναι πιο αγριο...αλλα απο πλαισιο και γεωμετρια.... :yuck:

Για βαρος μπορεις να το κατηγορησεις, αλλα το 'πλαισιο' ειναι ακλονητο και η γεωμετρια ειναι εξαιρετικη,ειδικα αν χαμηλωσεις το μπροστινο.

DrBig
09/10/2011, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Εξαρτάται πόσο θέλεις/ξέρεις να λερώσεις χεράκια το 1 ;) και με τι ταχύτητα τσουλάς το 3. Έχω την εντύπωση (από φίλο, πιθανώς εσφαλμένη) ότι με 120χλμ/ω ρολλάρει ο μπόξερ. Αν θελήσεις να πας 150-160...

Ειχα ενα για 100,000κμ τσιπωμενο κλπ και ταξιδευα με αρκετα παραπανω απο 150. Καει οσο οτιδηποτε σε αυτην την ταχυτητα με αυτα τα αλογα, και ισως λιγοτερο. Πολυ λογικη καταναλωση, αν μαλιστα λαβεις υποψην οτι με 150 και 6η εισαι κατω απο 5,000 στροφες, λογω κτηνωδους ροπης και πολυ μακρας εκτης. Με 6500 στροφες και 6η εχεις πραγματικη τελικη γυρω στα 215.
Απο τις μετατροπες και επειτα δεν ειδα διαφορα στην καταναλωση, παρα τα +10 αλογα και την πολυ καλλιτερη ευστροφια. :wave2:

ΥΓ
Ακομα, επειδη ακουγονται διαφορα για καταναλωση λαδιου, δεν μου εκαιγε σταγονα, ισως επειδη το εστρωσα ala 'motoman'

Επαναλαμβανω, οτι ειναι το καλλιτερο allround/τουριστικο μηχανημα για τα λεφτα του, ειδικα για χρηση 2up.

Ζεύκας
09/10/2011, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bros400pgm
Και επρεπε να παρεις GS για να το κανεις αυτο? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ενα tuono αρκουσε. :beer:

α ρε πστη Βασίλη.

φίρμα σε όλα τα φόρα έγινες...

Ζεύκας
09/10/2011, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

φωτό από tiger με karoo στο φόρουμ της triumph υπάρχει? :smokin:

faraway
09/10/2011, 14:47
Aυτό το tuono έχει γράψει ιστορία ....:lol: :lol:

crfouras
09/10/2011, 16:45
+1 GS:)
ωραιο κ το Capo δεν λεω...........αλλα καλυτερα ειναι να το εχει κανας φιλος σου!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

paramedic
09/10/2011, 19:28
Το ότι το 1150 GS είναι απο τα πιο άσχημα μηχανάκια ενω το Capo είναι ...νάρα το αναφέραμε η πάλι μεροληπτώ?
Η κατανάλωση του Capo είναι απο 5-5.5 λίτρα σε ταξίδι(με βενζίνη εξωτερικού 4.8) και σε πόλη 6 οπότε το οτι έχει υψηλή κατανάλωση ειδικά αν σκεφτείς οτι είναι μηχανή του 2001 δεν ισχύει.
Χώμα πάει μια χαρά αρκεί να μη ζητάς οτι κάνει ενα ΚΤΜ των 100 κιλών ρε σεις.
Φόρτωμα οτι και το 1150 με πλεονέκτημα οτι η πίσω σέλα φέυγει και κλειδώνει με καπάκι απο κάτω και γίνεται ενας τεράστιος χώρος για έξτρα φόρτωμα.

SVX
09/10/2011, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic

Η κατανάλωση του Capo είναι απο 5-5.5 λίτρα σε ταξίδι(με βενζίνη εξωτερικού 4.8) και σε πόλη 6 οπότε το οτι έχει υψηλή κατανάλωση ειδικά αν σκεφτείς οτι είναι μηχανή του 2001 δεν ισχύει.



οποτε εμενα μαλλον απο τον ταχυσυνδεσμο εφευγε η βενζινη... 1000αρι 260 κιλα δε νομιζω να πινει κατω απο 7 - 7,5 να ειμαστε ρεαλιστες

faraway
09/10/2011, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
οποτε εμενα μαλλον απο τον ταχυσυνδεσμο εφευγε η βενζινη... 1000αρι 260 κιλα δε νομιζω να πινει κατω απο 7 - 7,5 να ειμαστε ρεαλιστες


ψιττττ......συναγωνιστή .

χάρτης "γατόψαρου" εντ κοντισιονερ εντ σαμποουν !!!

5,5 με 6,5 όλα τα capo εδώ και ένα χρόνο thank to america !!!:beer:


υγ . 214 κιλά στεγνό είναι ( σύμφωνα με το κατασκευαστή )

paramedic
09/10/2011, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από faraway
ψιττττ......συναγωνιστή .

χάρτης "γατόψαρου" εντ κοντισιονερ εντ σαμποουν !!!

5,5 με 6,5 όλα τα capo εδώ και ένα χρόνο thank to america !!!:beer:


υγ . 214 κιλά στεγνό είναι ( σύμφωνα με το κατασκευαστή )
Δεν ξέρουν ρε συ...δεν ξέρουν

John Steed
09/10/2011, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
... ισως επειδη το εστρωσα ala 'motoman'


Δηλαδή? :confused:

DrBig
09/10/2011, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Δηλαδή? :confused:


http://www.google.gr/search?rlz=1C1GGGE_enGR348GR348&gcx=w&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=motoman+break+in

;)

Lupo
09/10/2011, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig


3) οχι, ειδικα σε ταξιδι το 1150 ειναι πολυ οικονομικο. Βγαζει καπου 400κμ στο ρεζερβουαρ (24 λιτρα) ευκολα.
Δόκτωρα,
λές για το adv? Γιατί εγώ βλέπω μόνο καμμιά 300αριά με το απλό.

Υ.Γ. Από θέμα γεωμετρίας πάντως, κάθε άλλο. Ειδικά με τις ohlins και κανα-δυο διορθώσεις, δεν παίζεται σε άσφαλτο.

crfouras
09/10/2011, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Υ.Γ. Από θέμα γεωμετρίας πάντως, κάθε άλλο. Ειδικά με τις ohlins και κανα-δυο διορθώσεις, δεν παίζεται σε άσφαλτο.
Δεν ειναι θεμα γεωμετριας αυτο που "ξενερωνει" με την μπεμπα.........ειναι ισως η ανυπαρξεια αμφιδρομης σχεσης με τις λακουβες & τις ανωμαλιες του οδοστρωματος που δεν φτανουν ποτε στον αναβατη. Ειναι το telever & paralever κ η τεχνογνωσια της BMW που δεν ειναι αποδεκτη απο ολους.........παντως για να ειμαστε ευθεις.......θα μπορουσε να ειχε κ καλυτερη γεωμετρια...........

panos1050
09/10/2011, 23:42
+ στο capo και απο εμενα
ειναι αρκετα αξιολογο μηχανακι και πια σε παρα πολυ καλη τιμη
δινεις λιγα και περνεις κατα την γνωμη μου αρκετα.


το 1150 το θεωρω κακασχημο εμφανισιακα και...................αυτα,αυτο μου ειναι αρκετο:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
10/10/2011, 08:27
το απριλια φισικα , να παρει bmw για να περνα τον χρονο του στα συνεργεια? απριλια 1000% πιο αξιοπιστο απο τα σκουπιδια που βγαζει τελευταια η bmw.

MG-KTiNoS
10/10/2011, 11:04
Οκ
ΨΗΦΙΣΑΜΕ και η εθνοσυνέλευση
ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΚΑΠΟ ΟΜΟΦΩΝΑ (ή σχεδόν)

(τώρα θα πάει να πάρει ένα BMW adv με δώσεις γιατί είναι πιο βάλιου οφ μάνΕι)

:rotflmao:

Lupo
10/10/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
το απριλια φισικα , να παρει bmw για να περνα τον χρονο του στα συνεργεια? απριλια 1000% πιο αξιοπιστο απο τα σκουπιδια που βγαζει τελευταια η bmw.
Δεν λέμε "τελευταία".
Λέμε για καμμιά 10ετία πριν.
:winka: