PDA

View Full Version : Monster Athens Supercross 2011



taxydromos
10/10/2011, 11:20
Επιτυχημένο οργανωτικά το supercross πρόσφερε άφθονο θέαμα στον κόσμο που προσήλθε,ειδικά την Κυριακή!Οι Ελληνες αγωνιζόμενοι έχουν κάνει πολλά βήματα εμπρός αλλά ακόμα βρίσκονται πολύ πίσω από τους ξένους.Ειδικά οι Γάλλοι έκαναν περίπατο...!Από τους Ελληνες ξεχώρισαν ο Στέλιος Γαλατιανός με διαφορά από τους άλλους...κρίμα που τραυματίστηκε και αποσύρθηκε!Επίσης ο Γιώργος Ηλιόπουλος με το ktm έκανε καταπληκτικές εκινήσεις,μάλιστα στον τελικό ήταν για ένα γύρο μπροστά!Τέλος αξιέπαινη η προσπάθεια του 15χρονου που έχασε το τελικό για μία θέση και κόντραρε στα ίσια τον Παναγιώτη Κουζή ο οποίος δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα στη νέα του μοτο.

BINTEO:ΚΛΙΚ ΕΔΩ! (http://www.youtube.com/watch?v=aRPQ-uSdqbc)

Γιώργος Ηλιόπουλος


237573

sapila racing
10/10/2011, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
Επιτυχημένο οργανωτικά

Aπό που κι ως που επιτυχημένο οργανωτικά με πανω από 1μιση ωρα καθυστερηση στο πρόγραμμα δεν το πιάνω.
Χτες Κυριακή αντι για 19:00 η παρουσίαση ξεκίνησε 20:10 και εγω εφυγα με τον μικρό 22:45 χωρις να δούμε τον τελικό γατί έπρεπε να παει και σχολείο σήμερα ενω ο τελικός υποτίθεται θα γινόταν 21:40.
Εγω θα έλεγα οτι η διοργάνωση ηταν αποτυχία μόνο και μόνο απο αυτό, κι απ΄οτι μου είπαν και το Σάββατο τα ίδια ήταν.
Sorry αλλά ειναι χοντρό φάουλ να πεφτει μιαμιση ωρα εξω απο την αρχή του προγράμματος κιόλας.
Με τους τραυματιοφορείς κατι παιζόταν επίσης, ειχαν τους τραυματίες στην πίστα για πολύ ώρα κι ο αγωνας συνεχιζόταν μεχρι που ενας αναβατης χτύπησε κι ενα τραυματιοφορέα, αφού δεν ειχε μεινει παρα 1μιση μετρο για να περνανε. Ας εβγαζαν κοκκινη απο την αρχή καλύτερα κι οχι μετα απο 5 λεπτα.

STOYBI
10/10/2011, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aπό που κι ως που επιτυχημένο οργανωτικά με πανω από 1μιση ωρα καθυστερηση στο πρόγραμμα δεν το πιάνω.
Χτες Κυριακή αντι για 19:00 η παρουσίαση ξεκίνησε 20:10 και εγω εφυγα με τον μικρό 22:45 χωρις να δούμε τον τελικό γατί έπρεπε να παει και σχολείο σήμερα ενω ο τελικός υποτίθεται θα γινόταν 21:40.
Εγω θα έλεγα οτι η διοργάνωση ηταν αποτυχία μόνο και μόνο απο αυτό, κι απ΄οτι μου είπαν και το Σάββατο τα ίδια ήταν.
Sorry αλλά ειναι χοντρό φάουλ να πεφτει μιαμιση ωρα εξω απο την αρχή του προγράμματος κιόλας.
Με τους τραυματιοφορείς κατι παιζόταν επίσης, ειχαν τους τραυματίες στην πίστα για πολύ ώρα κι ο αγωνας συνεχιζόταν μεχρι που ενας αναβατης χτύπησε κι ενα τραυματιοφορέα, αφού δεν ειχε μεινει παρα 1μιση μετρο για να περνανε. Ας εβγαζαν κοκκινη απο την αρχή καλύτερα κι οχι μετα απο 5 λεπτα.


Οντως .....!!!

Απο αδελφο βρωμικο φορα απο οτι διαβαζω

Απο οργανωση ... Μαυρα χαλια...!!!

:wave2:

taxydromos
10/10/2011, 13:23
οι επισυμανσεις σας καταγραφηκαν και πιστευω οτι ο οργανωτης θα τις σημειωσει και του χρονου θα δεν θα υποπεσει στα ιδια ατοπηματα!

ktmakis
10/10/2011, 13:24
Η ηχορύπανση απίστευτη. Η οργάνωση φαινόταν πρόχειρη. Στα σκοτάδια πόση ώρα και μετά να βουίζουν τα αυτιά μας. Το θέαμα αρκετό και πολύ τίμια και φιλότιμη η προσπάθεια των Ελλήνων.
Ο Τσαρνάς μεγαλείο !!! Μακάρι να του δοθούν οι σωστές ευκαιρίες.

STOYBI
10/10/2011, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
οι επισυμανσεις σας καταγραφηκαν και πιστευω οτι ο οργανωτης θα τις σημειωσει και του χρονου θα δεν θα υποπεσει στα ιδια ατοπηματα!

Καταγραφηκαν απο ποιον...???

Εισαι της οργανωσης...????

Η ειρωνευεσαι...???

zephyr1
10/10/2011, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Καταγραφηκαν απο ποιον...???

Εισαι της οργανωσης...????

Η ειρωνευεσαι...???

Απλα γνωριζει τον διοργανωτη και θα της μεταβιβασει,που ειναι το φαουλ?:confused:

sniper
10/10/2011, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Απλα γνωριζει τον διοργανωτη και θα της μεταβιβασει,που ειναι το φαουλ?:confused:

Δικηγόρος; :confused:

zephyr1
10/10/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δικηγόρος; :confused:

Εγω?

Μπα η Ερρικα.

Δεν καταλαβα ,κατι που μου φαινεται εμενα στραβο και το εκφραζω γινομαι συνηγορος του Ταχυδρομου ,σορυ?

Corki
10/10/2011, 14:16
Μαπα το χτεσινο.

Οργανωση χαλια. Παρουσιαση για κλαματα. Βαρεθηκα στα μισα.

Διαφορα Ξενων - Ελληνων χαοτικη. Ανταγωνσμος μηδεν.

Χαραξη και τοποθετηση οπως πεσανε τα χωματα.

Παντως καλο ειναι που γινεται τετοια events. Ακομα και ετσι οπως γινονται, καλο ειναι που γινονται.

Ααα και μπραβο στους αναβατες που το παλευουν αν και εχουν δρομο μπροστα τους ακομα.

ΥΓ Στα μισα του αγωνα δεν ειχαν ουτε νερο να πιουμε στην καντίνα.

taxydromos
10/10/2011, 16:54
κουλαρετε παιδια!:)
ο οργανωτης ειναι δεν ειναι καποιος ουρανοκατεβατος....του χωρου ειναι και με πολλες διοργανωσεις στο περελθον!...λετε να μη θελει να γινουν ολα τελεια?Απο τη στιγμη ομως που ο μοτοσυκλετιστικος αθλητισμος στην Ελλαδα ειναι ημι-επαγελματικος ως ερασιτεχνικος....να λεμε μπραβο σ'αυτες τις διοργανωσεις..!


Ο ΤΕΛΙΚΟΣ:ΚΛΙΚ ΕΔΩ!!! (http://www.youtube.com/watch?v=9PMrWjkJY2I)


:beer:

sapila racing
10/10/2011, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
κουλαρετε παιδια!:)
ο οργανωτης ειναι δεν ειναι καποιος ουρανοκατεβατος....του χωρου ειναι και με πολλες διοργανωσεις στο περελθον!...λετε να μη θελει να γινουν ολα τελεια?Απο τη στιγμη ομως που ο μοτοσυκλετιστικος αθλητισμος στην Ελλαδα ειναι ημι-επαγελματικος ως ερασιτεχνικος....να λεμε μπραβο σ'αυτες τις διοργανωσεις..!


Ο ΤΕΛΙΚΟΣ:ΚΛΙΚ ΕΔΩ!!! (http://www.youtube.com/watch?v=9PMrWjkJY2I)


:beer:


Κοίταξε να δείς... το ποιός είναι ο διοργανωτής είναι γνωστό σε όλους αλλά αυτό δεν λεει τίποτα απολύτως.
Εγω προσωπικά πρωτοπήγα Supercross στο ΣΕΦ πριν πανω απο 15 χρόνια, και δεν ειδα καμμια βελτίωση σε τίποτα χθες.
Αυτό και μόνο ίσως φτάνει σαν σχόλιο.

BLiTzER
10/10/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Απλα γνωριζει τον διοργανωτη και θα της μεταβιβασει

Τελικά ποιο είναι το φύλο του διοργανωτή?!

zephyr1
10/10/2011, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Τελικά ποιο είναι το φύλο του διοργανωτή?!

:rolleyes:

route 66
10/10/2011, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Aπό που κι ως που επιτυχημένο οργανωτικά με πανω από 1μιση ωρα καθυστερηση στο πρόγραμμα δεν το πιάνω.
Χτες Κυριακή αντι για 19:00 η παρουσίαση ξεκίνησε 20:10 και εγω εφυγα με τον μικρό 22:45 χωρις να δούμε τον τελικό γατί έπρεπε να παει και σχολείο σήμερα ενω ο τελικός υποτίθεται θα γινόταν 21:40.
Εγω θα έλεγα οτι η διοργάνωση ηταν αποτυχία μόνο και μόνο απο αυτό, κι απ΄οτι μου είπαν και το Σάββατο τα ίδια ήταν.
Sorry αλλά ειναι χοντρό φάουλ να πεφτει μιαμιση ωρα εξω απο την αρχή του προγράμματος κιόλας.
Με τους τραυματιοφορείς κατι παιζόταν επίσης, ειχαν τους τραυματίες στην πίστα για πολύ ώρα κι ο αγωνας συνεχιζόταν μεχρι που ενας αναβατης χτύπησε κι ενα τραυματιοφορέα, αφού δεν ειχε μεινει παρα 1μιση μετρο για να περνανε. Ας εβγαζαν κοκκινη απο την αρχή καλύτερα κι οχι μετα απο 5 λεπτα.

λες και περιγράφεις εμένα και το γιό μου...τά παιξε το παιδί,την ίδια ώρα έφυγα και γω πριν τον τελικό.
ένα άλλο ήταν ο εξαερισμός.
μιλάμε βρώμαγαν οι μπλούζες,και καλά εγώ οκ.ο πεντάχρονος τώρα τι φταίει.
κατά τα άλλα ωραίο το free style, εντυπωσιακό, και ο τρελλός πιτσιρικάς με το bmx που τό'χε πάρει προσωπικά να κάνει ανάποδες τούμπες με το ποδήλατο.

STOYBI
11/10/2011, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
κουλαρετε παιδια!:)
ο οργανωτης ειναι δεν ειναι καποιος ουρανοκατεβατος....του χωρου ειναι και με πολλες διοργανωσεις στο περελθον!...λετε να μη θελει να γινουν ολα τελεια?Απο τη στιγμη ομως που ο μοτοσυκλετιστικος αθλητισμος στην Ελλαδα ειναι ημι-επαγελματικος ως ερασιτεχνικος....να λεμε μπραβο σ'αυτες τις διοργανωσεις..!


Ο ΤΕΛΙΚΟΣ:ΚΛΙΚ ΕΔΩ!!! (http://www.youtube.com/watch?v=9PMrWjkJY2I)


:beer:


Δεν απαντησες στην ερωτηση μου ( τι εκπροσωπεις εσυ η αν τελικα ειρωνευοσουν..... )


Το μπραβο σε αυτες τις διοργανωσεις με την καθοδικη πορεια ...

Ειναι δικαιωμα σου να το λες ....

Αλλα τις ειρωνειες κρατα τες για τον εαυτο σου...!

sniper
11/10/2011, 09:30
Cool κύριοι..

Τα πάντα στην Ελλάδα είναι ημι-επαγγελματικά/ερασιτεχνικά..

Και τίποτα δεν γίνεται στην ώρα του. Γιατί να γίνει αυτό;

Corki
11/10/2011, 10:13
Ημι-ερασιτεχνικο το επιπεδο των αγωνιζομένων. Δλδ οι ικανοτητες και το θεαμα το σε αγωνιστικο επιπεδο.

Οι οργανωτες-οι εκφωνητες ειναι χρονια στο χωρο ,το εχουν ξανακανει ,εχουν δει αλλους να το κανουν ,σε αλλες χωρες με καλυτερο background.

Επρεπε να γινει καλυτερο και δεν εχουν δικαιολογια. Μπορουσαν να το κανουν πιο καλο και δεν το εκαναν.

We will see next year.