PDA

View Full Version : Θερμαινομενα χερουλια (grip) ποια μάρκα να διαλέξω ;;;



johnny with lov
10/10/2011, 21:35
Θερμενομενα χερουλια (grip) ποια μάρκα να διαλέξω ;;;

Κτμ
Oxford
Saito
Απλά ένα ζευγάρι αντιστάσεις και να τις βάλω στα χερουλια ;;


Προσωπικά έχω Κτμ 990 adv και έβαλα της Κτμ αλλα δεν ξέρω ( δενε χω και εμπειρία ) αλλα νομίζω δεν κάνουν και πολλά και τώρα θέλω να βάλω σε μια γουρουνιτσα can-am σι δεν ξέρω τι να διαλέξω !!! Γνώμες παρακαλώ ;;; Εμπειρίες ;;; give something !!!!!!

Stergios69
10/10/2011, 22:18
symtec

πυξιδας990
11/10/2011, 08:25
εχω και εγω της ktm που ειναι τα ιδια με της touratech και βλεπω οτι ειναι χοντρα και ουσιαστικα στη μια σκαλα το καταλαβαινεις.απο εμπειρια σε varadero φιλου προτεινω oxford.καλυτερα απο τα δικα μας,πιο λεπτα και με 4 σκαλες

johnny with lov
11/10/2011, 13:22
Oxford ?? Λες ;; Γτ Κτμ καλα είναι όμορφα πρακτικά κτλ κτλ αλλα ρε σι δεν Καιγωμαι κιόλας μια απλά ζέστη εσθανομαι !!! Και αν το αφήσω πρώτη σκάλα φωβαμαι μην μ τελειώσει την μπαταρία η μην την καταπονω πλ . Oxford ;; Εγγύηση ;;; Αυτο το πρόσθετο κουτί με τις ασφάλειες το έχουν όλα τα Oxford kit ?? γτ ήταν ένας λόγος που με αποτρεψαν . Το κουτάκια αυτο!! που να το βάλω ;;χωριά τα έξτρα καλοδια !!!

πυξιδας990
11/10/2011, 21:34
oxford βαλε ειναι και πιο φθηνα απο τα ktm και στην τελικη τα πουλας ευκολα.ειναι και λεπτουλια και εχουν καλη αισθηση.ο varadero τα εχει βαλει κατευθειαν απο την μπαταρια και παω και του αναβω ετσι για να τσαντιζεται.εσυ μονταρε τα απο διακοπτη.ενας ηλεκτρολογος το φτιαχνει ευκολα.τωρα για τα κουτακια που λες δεν εχω αποψη,παντως ο varadero τα εχει καμια διετια και δουλευουν ρολοι

johnny with lov
12/10/2011, 09:47
Πλ όμορφα . Οκ ευχαρηστω πλ !! Καλα ξέρω και τα φτιαχνω και εγω πιάνουν τα χεράκια μου δόξα τον Θεό !!!

alex k8
20/10/2011, 21:51
αυτα τι λενε?τα εχει παρει κανενας?δουλευουν?

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Heated-Grip-Pads-Motorcycle-Handlebars-?cmd=ViewItem&hash=item1c1f3c5da6&item=120783134118&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr

johnny with lov
21/10/2011, 13:42
Έχει καλής κανένα πλάνο σηνδεσμολογιας ;; Όχι κατευθείαν απο μπαταρία έτσι ξέρω και εγω . Να περνω ρεύμα απο διακόπτη και όταν κλείσω να κλίνει !!!

johnny with lov
21/10/2011, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex k8
αυτα τι λενε?τα εχει παρει κανενας?δουλευουν?

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Heated-Grip-Pads-Motorcycle-Handlebars-?cmd=ViewItem&hash=item1c1f3c5da6&item=120783134118&pt=Motorcycles_Parts_Accessories&vxp=mtr

Έχω ακούσει κάνουν δουλίτσα . Έχει πολλά τέτοια στο e bay . Ψάξε το λίγο !!

alex k8
21/10/2011, 16:10
πηγαινε σε ηλεκτρολογο να σε βοηθησει να βρεισ το ρευμα απο το διακοπτ

sgi
21/10/2011, 17:14
επειδει ενδιαφερομαι κ εγω για θερμενομενα grips αν καποιος απο αθηνα παραγγειλει μεσω ebay ας μου πει κ μενα να μειραστουμε τα μεταφορικα αλλα κυριως γιατι δεν τα παω καλα με τις αγορες μεσω ebay!ok?

dmf
21/10/2011, 17:19
Στα ερωτηματικά βάζεις ό,τι ασφάλεια προτείνει ο κατασκευαστής των grips.
Το ignition live είναι για να πάρεις ρεύμα από τον κεντρικό διακόπτη όταν ανάβει η μηχανή. Αν δεν το βρίσκεις μπορείς να πάρεις και από αλλού (π.χ φώτα θέσεως). Μην ανησυχεις ότι θα το υπερφορτώσεις γιατί η ενέργεια αυτή χρησιμοποιείται μονο για το ON-OFF του ρελε, ότι για τα grips..


238178

banditgr
21/10/2011, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sgi
επειδει ενδιαφερομαι κ εγω για θερμενομενα grips αν καποιος απο αθηνα παραγγειλει μεσω ebay ας μου πει κ μενα να μειραστουμε τα μεταφορικα αλλα κυριως γιατι δεν τα παω καλα με τις αγορες μεσω ebay!ok?


εχμ....free shipping το συγκεκριμένο που ποστάρανε.

sgi
21/10/2011, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
εχμ....free shipping το συγκεκριμένο που ποστάρανε.

α δεν το ειδα οτι δεν εχει μεταφορικα,αλλα εγω το ειπα ποιο πολυ γιατι δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο το ebay κ δεν ξερω τι πεζει! αν καποιος παραγγειλει κατι κ ειναι απο αθηνα ας το πει πρωτα κ αν μ αρεσει του δεινω τα λεφτα να το παραγγειλει κ για μενα αν θελει....

DrBig
21/10/2011, 20:28
Δυο πραματακια να εχεις υπ'οψιν, ενα, ο,τι γκριπς και να βαλεις, αν δεν ειναι θερμικα μονωμενα ως προς το τιμονι, δεν θα κανουν δουλεια, και δυο, αν τα συνδεσεις οχι κατ'ευθειαν στην μπαταρια, αλλα σε δευτερευουσα γραμμη, να εισαι σιγουρος οτι δεν αλλαζει σημαντικα η συνολικη αντισταση.

johnny with lov
21/10/2011, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sgi
επειδει ενδιαφερομαι κ εγω για θερμενομενα grips αν καποιος απο αθηνα παραγγειλει μεσω ebay ας μου πει κ μενα να μειραστουμε τα μεταφορικα αλλα κυριως γιατι δεν τα παω καλα με τις αγορες μεσω ebay!ok? πες μου ποια θέλεις να σου τα πάρω και μετα βρισκόμαστε Αθήνα να σου τα δώσω . ( εγω έχω δεν ενδιαφέροmai!!!!

sgi
21/10/2011, 23:03
δεν εχω καποια συγκεκριμενα,εσυ ποια μου προτινεις? ποια εχεις? εχω μια africa twin mod 98!

johnny with lov
21/10/2011, 23:16
Τι λεπτά διαθέτεις για την αγορά θερμενομενον ;; Δεν έχει σημασία η μιχανη . Εγω έχω Κτμ και έχω της Κτμ γιατι είχε έτοιμη σηνδεσμολογια ήταν παιχνιδάκι απλα έβγαλα μάσκα και κουμπωσα φισακια τπτ παραπάνω !!!

sgi
22/10/2011, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnny with lov
Τι λεπτά διαθέτεις για την αγορά θερμενομενον ;; Δεν έχει σημασία η μιχανη . Εγω έχω Κτμ και έχω της Κτμ γιατι είχε έτοιμη σηνδεσμολογια ήταν παιχνιδάκι απλα έβγαλα μάσκα και κουμπωσα φισακια τπτ παραπάνω !!!

δεν γνωριζω που κυμενονται οι τιμες μπορεις να μου πεις λιγο! με ενδιαφερει να κανουν δουλεια κ να μην δημιουργησουν ηλεκτρολογικα προβληματα στη μηχανη μου γιατι ειναι λιγο παλια κ εχουν ενα θεμα γενικα οι africa με τα ηλεκτρικα τουΣ! κ επισεις αυτο που λες να ειναι ευκολα στο να τα βαλω γιατι δεν εχω κ πολλες γνωσεις! αυτα που εχεις εσυ τοσο τα πηρες/? μπορεις να μου δειξεις μερικα απο τοebay που μου ππροτηνεισ κ να σου πω?

alex k8
22/10/2011, 12:55
εγω παντωσ ψηνομαι για αυτα τα φτηνη που παιζουν στο εβαυ

johnny with lov
22/10/2011, 21:47
Κειτα έχω δοκιμάσει και Oxford sport τα καινούρια και της Κτμ διο απο τα ποιο συνηθισμένα . Της Κτμ κάνουν καλύτερη δουλειά νομίζω . Της Κτμ κόστος 80Ε , Oxford κόστος 60 ε ( Oxford έχει 4 σκάλες 20% 50 75 και 100% ) Κτμ έχει start ,on τώρα για οτιδήποτε άλλο δεν ξέρω . Δεν πηστευω θα σου κάνει δουλίτσα σκέτη η αντίσταση !!!

georgios_gt
15/11/2011, 17:50
πεδια ψαχνω να βρω θερμενομενα χερουλια γιατην μιχανη μου.εχω ενα tdm 900 του 07 μοντελο και δεν κσερο τι μαρκα να βαλο μποριτε να μου προτινετε απο οτι ιδα στο ιντερνερτ ειδα ta SAITO KAI TA OXFOD.....

MikeG
15/11/2011, 17:51
Μεταφερόμαστε στη Κατηγορία "Ανταλλακτικά - Aftermarket".

Stergios69
15/11/2011, 17:56
symtec... google it...
(βρες και κανα spell check)
:D :wave2:

georgios_gt
15/11/2011, 17:57
einai sait poy mporo na vro ?

Stergios69
15/11/2011, 18:18
http://www.windingroads.co.uk/shop/product.php/116/symtec-heated-grip-kit

lookylook
21/12/2016, 16:06
Δυο πραματακια να εχεις υπ'οψιν, ενα, ο,τι γκριπς και να βαλεις, αν δεν ειναι θερμικα μονωμενα ως προς το τιμονι, δεν θα κανουν δουλεια,

Δηλαδή τι πρέπει να βάλουμε ανάμεσα στο τιμόνι και στο grip;


και δυο, αν τα συνδεσεις οχι κατ'ευθειαν στην μπαταρια, αλλα σε δευτερευουσα γραμμη, να εισαι σιγουρος οτι δεν αλλαζει σημαντικα η συνολικη αντίσταση.

Αυτό λίγο με μπερδεύει στο πως συμπεραίνεται.. Σου είναι εύκολο να εξηγήσεις;

zopas
21/12/2016, 16:45
θερμαινόμενα Koso εβαλα επειδή ηταν φθηνα και το αποτέλεσμα ηταν το καλοκαιρι το πλαστικο των χερουλιων να λιωνει στα χερια μου από τη θερμοκρασια και να κολλαει στο δερμα μου...ασε που στο πολύ κρυο δεν κανουν και πολύ δουλεια....αν θελει καποιος θερμαινόμενα μονο μαμα...ακριβα αλλα ότι πληρωνεις παιρνεις...