PDA

View Full Version : Κατορθωματα Ολυμπιακης Αεροποριας



tifoefs
31/08/2005, 23:54
Κερκυρα ειναι για να μη ρωτατε

:beer: :beer: :sun:


22807

motomamounas
01/09/2005, 00:20
:eyepop: :a31:

ea6gka
01/09/2005, 08:44
τουλαχιστον περασε με πρασινο:lol:

McGyver
01/09/2005, 08:49
WTF?!?!?!?

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Προσέχουμε τα αυτοκίνητα, τους κάγκουρες, τώρα πρέπει να προσέχουμε και για αεροπλάνα;!;!;!

tifoefs
01/09/2005, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
τουλαχιστον περασε με πρασινο:lol:

Σκεψου να περναγε με κοκκινο !!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :rotflmao:

petridist
01/09/2005, 11:50
τι λες τώρα??

αν είναι αληθινό αυτό, και είναι το στανταρ δρομολόγιο θα έχουν τρελαθεί οι άνθρωποι εκεί λέμε!!



πραγματικά αξιοθέατο!

:evil:

idi
01/09/2005, 11:52
μπηκε στη μαυρη λιστα των αεροπορικων ακουσα χθες....

ΔΗΜΟΣΙΟ ruleZZZZ :a31: :a31: :a31: :a31:

McGyver
01/09/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
τι λες τώρα??

αν είναι αληθινό αυτό, και είναι το στανταρ δρομολόγιο θα έχουν τρελαθεί οι άνθρωποι εκεί λέμε!!



πραγματικά αξιοθέατο!

:evil:

Δεν πρέπει να είναι τυχαίο γεγονός...

Προσέξτε το μικρό φάρο πάνω στο φανάρι!


22840

Polifer
01/09/2005, 12:10
Επειδή ειμαι απο Κέρκυρα αυτό γινεται εδω και χρόνια..

Οταν φυσάει βοριάς και ερχεται αεροπλάνο για προσγείωση το αεροπλάνο ειναι αναγκασμένο να χρησιμοποιήσει αυτην την πλευρά του διαδρόμου(Γιατι τα αεροπλάνα προσγειώνονται και απογειώνονται πάντα κόντρα στον ανεμο)!

Στην αρχη του διαδρόμου (δηλαδή εκει που θα κανει αρχικα touch down το αεροπλάνο) ειναι δρόμος και μάλιστα διασταύρωση ρυθμιζόμενη με πινακίδες!

Τα φανάρια ανάβουν ΜΟΝΟ όταν έρχεται το αεροπλάνο από τον πύργο ελέγχου και επίσης στη διασταυρωση πρέπει να παρευρίσκεται και περιπολικό όχημα το οποιο ειδοποιείεται απο τον πυργο ελεγχου!

Δυστυχώς στη κερκυρα δε πολυ φυσάει πολλους Βοριάδες (έχει πολλους νοτιάδες γιαυτό ειναι και τοσο βροχερή και έχει μεγάλη υγρασία) ωστε να βλέπουμε αυτό το φαινόμενο πιο συχνά! :-p :rotflmao:

wizzy
01/09/2005, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Polifer
Επειδή ειμαι απο Κέρκυρα αυτό γινεται εδω και χρόνια..

Οταν φυσάει βοριάς και ερχεται αεροπλάνο για προσγείωση το αεροπλάνο ειναι αναγκασμένο να χρησιμοποιήσει αυτην την πλευρά του διαδρόμου(Γιατι τα αεροπλάνα προσγειώνονται και απογειώνονται πάντα κόντρα στον ανεμο)!

Στην αρχη του διαδρόμου (δηλαδή εκει που θα κανει αρχικα touch down το αεροπλάνο) ειναι δρόμος και μάλιστα διασταύρωση ρυθμιζόμενη με πινακίδες!

Τα φανάρια ανάβουν ΜΟΝΟ όταν έρχεται το αεροπλάνο από τον πύργο ελέγχου και επίσης στη διασταυρωση πρέπει να παρευρίσκεται και περιπολικό όχημα το οποιο ειδοποιείεται απο τον πυργο ελεγχου!

Δυστυχώς στη κερκυρα δε πολυ φυσάει πολλους Βοριάδες (έχει πολλους νοτιάδες γιαυτό ειναι και τοσο βροχερή και έχει μεγάλη υγρασία) ωστε να βλέπουμε αυτό το φαινόμενο πιο συχνά! :-p :rotflmao:

Όπως και να έχει...... :a31: :a31: :a31:

tifoefs
01/09/2005, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μπηκε στη μαυρη λιστα των αεροπορικων ακουσα χθες....

ΔΗΜΟΣΙΟ ruleZZZZ :a31: :a31: :a31: :a31:

Δεν νομιζω ! Καποιο λαθος κανεις !

:confused: :confused:

pepenaxos1
01/09/2005, 17:05
Ειναι μεχρι να γινει το κακο, και αντε μετα να δουμε ποιος μαλακας θα την πληρωσει. Ο κοπανος ο πιλοτος που δεν εδωσε προτεραιοτητα στην νταλικα που προπορευοταν του κτελ? η απο πισω το τρικυκλο που δεν καταλαβε τι γινοταν και ετσι δεν πατησε φρενο?

Και στην Ναξο εχει φαναρι, οχι ομως ετσι χαλια. Περυσι το απολυτο γελιο...: Μεγαλο λεωφορειο, χαλασμενο, ακριβως μπροστα απο την πιστα και κανενας μαλακας υπευθυνος να το απομακρυνει...! τρεις μερες!!!

:nono:

ixnilatis
01/09/2005, 18:20
Ελλαδιστάν!!!! :mad:

:a31: :a31: :a31:

gtsiros
01/09/2005, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
WTF?!?!?!?

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Προσέχουμε τα αυτοκίνητα, τους κάγκουρες, τώρα πρέπει να προσέχουμε και για αεροπλάνα;!;!;!

:a20: :beer: :a3:

Δεν το περίμενα από σένα να πεις "wtf"...

grsart
01/09/2005, 23:35
Εχω παει αρκετες φορες στην Κερκυρα και το εχω δει, οχι ακριβως το ιδιο με την φωτο.
Αν γινει κανενα λαθος και καρφωθει κανα αεροπλανο σε κανενα σπιτι ποιος θα φταιει; αλλα ειναι γνωστο παλι σε ανθρωπινο λαθος ή λαθος χειρισμο θα το χρεωσουν.

AFTER
02/09/2005, 08:46
Βασικα τα αεροπλανα απογειωνονται με την φορα του ανεμου,οχι κοντρα(ετσι προσγειωνονται)

Το συγκεκριμενο ATR πεταγε πολυ χαμηλα στην συγκεκριμενη φωτο,που ειναι περα για περα αληθινη!

Αυτο ομως δεν ειναι τιποτα,σε καποιο τροπικο νησι,ο διαδρομος του αεροδρομιου ξεκιναει απο την παραλια που κανουν μπανιο οι λουομενοι,με αποτελεσμα να ''σκυβεις κεφαλι'' για να μην πεσει το αεροπλανο στο κεφαλι σου,και δεν μιλαμε για ATR,αλλα για μεγαλα επιβατηγα με τουρμπινες 200+ ατομων

div400
02/09/2005, 09:10
ρε παιδια (σεις απο αθηνα μερια δηλ) ξεχασατε τι γινοταν στα νοτια προαστεια οσο λειτουργουσε το Ελληνικο ακομα?
ακριβως τα ιδια και μιλαμε για διεθνες αεροδρομιο!

ea6gka
02/09/2005, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βασικα τα αεροπλανα απογειωνονται με την φορα του ανεμου,οχι κοντρα(ετσι προσγειωνονται)



λαθος , τα αεροπλανα παντα απογειωνονται κοντρα στη φορα του ανεμου για εξοικονομησει καυσιμου και πιο γρηγορη απογειωση.

Το αεροδρομιο που λες ειναι ειναι στις ολλανδικες αποικιες στη καραιβικη

http://airlinesgate.free.fr/photos/special/Courte_finale.JPG

http://www.aviationpics.de/prev/st%20maarten.jpg

ea6gka
02/09/2005, 09:52
http://www.flugsimulator.de/freeware/kilroy_lorentzen/tncm/tncm_real01.jpg


http://www.caribbeanalpa.com/sxm/images/mKLM_August_14.jpg

V-TEC
02/09/2005, 09:57
αλλα για μεγαλα επιβατηγα με τουρμπινες 200+ ατομων

:D τουρμπίνες 200 ατόμων ...:eek: ?:rotflmao: :lol:
χι χι χι .. αυτό μου εφτιαξε το κέφι ..:wave2:

προς τι το κόλλημα ρε παιδιά ..
και τι αφελής που είσαι εσύ ρε φίλε με τον τίτλο τα κατορθώματα της Ολυμπιακής ..
άσχετος είσαι, ότι θες λες θα μου πεις.

Ξέρεις τίποτα για το αεροδρόμιο ή απλά είδες μια φώτο που σε εντυπωσίασε και πέταξες το μαργαριτάρι ?

AFTER
02/09/2005, 10:08
Φιλε V-tec μην το παιρνεις και τοσο κατακαρδα που εχεις Ηοnδa!

To ξερουμε και σε καταλαβαινουμε,αλλα μην σου βγαινει ετσι σε κοντρα!

Και οσο τα μαργαριταρια, ενταξει αν εισαι κομπλεξικος ανθρωπας θα βρεις πολλα τετοια στο νετ για να σχολιασεις εκ του ασφαλους και να το παιξεις εξυπνος..

Πως?

Meni0s
02/09/2005, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από V-TEC
:D τουρμπίνες 200 ατόμων ...:eek: ?:rotflmao: :lol:
χι χι χι .. αυτό μου εφτιαξε το κέφι ..:wave2:

προς τι το κόλλημα ρε παιδιά ..
και τι αφελής που είσαι εσύ ρε φίλε με τον τίτλο τα κατορθώματα της Ολυμπιακής ..
άσχετος είσαι, ότι θες λες θα μου πεις.

Ξέρεις τίποτα για το αεροδρόμιο ή απλά είδες μια φώτο που σε εντυπωσίασε και πέταξες το μαργαριτάρι ?

Δηλαδη δεν καταλαβες τι ειπε ο Αφτερ ε?

Δεν θιξαμε το κτημα σου τυπε με το απιστευτο πνευμα...

Chill out !

tifoefs
02/09/2005, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από V-TEC
:D τουρμπίνες 200 ατόμων ...:eek: ?:rotflmao: :lol:
χι χι χι .. αυτό μου εφτιαξε το κέφι ..:wave2:

προς τι το κόλλημα ρε παιδιά ..
και τι αφελής που είσαι εσύ ρε φίλε με τον τίτλο τα κατορθώματα της Ολυμπιακής ..
άσχετος είσαι, ότι θες λες θα μου πεις.

Ξέρεις τίποτα για το αεροδρόμιο ή απλά είδες μια φώτο που σε εντυπωσίασε και πέταξες το μαργαριτάρι ?

Avoi3e ta matakia sou kai diabase !
Emeva m'arese n foto kai giauto tnv ebala va tn doume !
Kai bebaia eivai kator8wma me tn kaln evvoia kat'emeva !
Twra av esy eisai stritzwmevos gia kauga traba se kammia rouslana va se nremnsei me kava ba8ularygkato.
Av kai stn katastasn sou mallov duskolo 8avai.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

V-TEC
02/09/2005, 12:01
που είναι η ρουσλάνα μου ?
θέλω να ξεστριτζωθώ .. :D

και επειδή είμαι ο τύπος με το απίστευτο πνέυμα να δηλώσω τα εξής ..

αυτο με την τουρμπίνα των 200 ατόμων .. πραγματικά μου άρεσε ..
ένα κόμμα λείπει και αλλαξε το νόημα όλης της πρότασης .. :sun:

για καυγά δεν ψαχνομαι .. τωρα για καμιά ρουσλάνα .. το συζητάω .. :smokin:

πολύ απλά μετά τα τελευταία γεγονότα ..
έχουν ασπρίσει τα μαλλιά μου με αυτα που ακούω απο τον κόσμο γύρω μου ..
ποιος παπαρίδης δημοσιγράφος ήταν .. βερύκιος ή κάπως έτσι λεγόταν ..
πρέπει να τον κατεβάσουν τον τύπο απο το γυαλί .. είναι επικινδυνα ηλίθιος .. και α΄σχετος ..
και κάτι τέτοιους τους ακούει και τους πιστεύει ο κόσμος ..

πραγματικά δεν πήγαινα να την πω σε κάποιον .. ασχέτου ύφους ...

α .. και το honda .. όχι για πολύ ακόμα .. :D

hornet
02/09/2005, 13:07
Α ρε μπτιφτεκ ποσο δικιο εχεις!!!Ο εν λογω δημοσιαγραφος ειναι ασχετος εριστικος και επικινδυνος

-100 στον idi που δεν εχει ιδεα απο ολυμπιακη και λεει οτι του κατεβει....

Η ολυμπιακη εχει να παθει πολυνεκρο δυστυχημα απο το sorts που καρφωθηκε στη Σαμο...μιλαμε για πολλα ετη πισω.

Οντως η συγκεκριμενη κατασταση υφισταται αλλα ειναι ελεγχομενη και ασφαλης για τους επιβατες....
Μηπως εχει κατεβει κανενας γιαννενα με καιρο ;
Για να καταλαβει τι σημαινει προσγειωση!!!!

Επισης αυτο συμβαινει και στη καλαματα και σε καποιες αλλες πολεις...μη δινουμε και τοσο πολυ σημασια

Και μιας και δοθηκε η αφορμη μην ακουτε τα μεσα μαζικης ενημερωσης που το κανουν μεγαλο θεμα και δειχνει λες και γκρεμιζεται ολο το συστημα συντηρησης και ασφαλειας πτησεων εν μια νυκτι


Πιο πολλες πιθανοτητες εχετε να σας πετυχει γλαστρα και να σας αφησει στον τοπο παρα να πεσετε με ενα αεροσκαφος.

Τελος η φωτο και το θεμα ειναι recycle

idi
02/09/2005, 13:19
τα -100 δωστα στον ALTER και στο δελτιο ειδησεων οχι σε εμενα...

και τι με νοιαζει για την ΚΩΛΟ Ολυμπιακη

ειναι προβληματικη και εχει τρελο ελλειμμα να πανε να μαμηθουνε να κλεισει χεστηκα ...

εμενα αμα μεινω ανεργος ποιος θα με σκεφτει????????

ea6gka
02/09/2005, 13:46
οπως τα ειπε ο ΙΔΙ. ΣΤα αρχιδια μου για να το γενικευσω. κωπροσκυλα φαγανε φαγανε φαγανε φαγανε , αντε το μπουλο τωρα αλητες

V-TEC
02/09/2005, 14:25
νομίζω ότι είναι η σειρά σας να χαλαρώσετε .. και χωρίς ρουσλάνα ..

ρε idi & ea6gka .. στα μύδια σας? σώπατε καλέ .. έτσι απλά είναι όλα ..

ποια είναι τα κωλόσκυλα που φάγανε .. ? η διοίηκηση ?
η καθαρίστρια που είναι εποχιακή και της βγαίνει το μνι για λίγα γιούρια ?
ο μαθητευόμενος που μπήκε να ξεκινήσει μια καριέρα?
αυτή είναι η λύση,ε? αυτό κάνεις ea6gka .. ? πονάει πόδι .. κόβεις πόδι ?

ναι , ναι .. έτσι είναι .. στα μύδια σας .. γιατί ρε idi να νοιαστεί κάποιος για σένα ..
εσυ δεν νοιάζεσαι για κάτι χιλιαδες κόσμο που θα μείνουν χωρίς δουλειά ..
γιατί παραπονιέσαι ποιος θα νοιαστει για σένα ?

ea6gka
02/09/2005, 14:57
τι ειναι αυτα που λες ρε φιλε , πλακα μας κανεις?

:confused:


οταν σου λεει οτι ειναι μεσα 7 φορες πιο πολυ προσωπικο απο οσο πρεπει , ποιος σκιζεται και για ποια καθαριστρια μιλας? ακομα οταν σου λεει παμε για φουντα και δηλωνουνε ολοι μαζικα ασθενεια και τη κοπανανε αυγουστιατικα εγω θα κατσω να σκεφτω τους αλητες αυτους? για καντο αυτο σε μια εταιρια ιδιωτικη και θα φας κατι κλωτσιες συγυρισμενες. :hypnotize

idi
02/09/2005, 16:52
v-tec Μη το παιρνεις προσωπικα για ολο το δημοσιο λεω...

εχεις ελλειμμα? κλεισε!!! καποιος ιδιοτης θα το αναλαβει και θα παρει και αυτος εργαζομενους... γιατι να χαλαρωσω...

και φυσικα δε με ενδοιαφερει τι θα γινουν οι δημοσιοι.... σαμπος σε νοιαζει εσενα τι εγιναν οι εργαζομενοι στη PALCO πχ???? και αν σε νοιαζει ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ για να αλλαξει???

grsart
02/09/2005, 17:28
γιατι να υπαρχει δημοσιο;; εεε γιατι;;

να πας να κανεις μια δουλεια και να φοβασαι να τους μιλησεις!
Προχτες πηγε η μητερα μου να ρωτησει τι χρειαζετε για να ξανα εκδοση το διπλωμα, επειδη τις βουτηξανε την τσαντα, και επειδη ρωτησε δευτερη φορα τον υπαλληλο γιατι δεν καταλαβε με μην πρωτη, μονο που δεν την πλακωσε!!
Οχι μονο να καταργηθει η μονιμοτητα, αλλα να ιδιωτικοποιηθουν σχεδον ολα, να δουμε δουλευουμε ή οχι μετα, που εχουν πιασει μια καρεκλα και νομιζουν οτι κατι ειναι.
Παντως δεν ισχυουν παντα τα παραπανω, μου εχουν τυχει ατομα που με εξυπηρετησαν και πολυ καλα μαλιστα. Αλλα ειναι τοσο λιγοι αυτοι που δεν φτανουν ουτε για ζητω.

Κανένας
02/09/2005, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από grsart

Αν γινει κανενα λαθος και καρφωθει κανα αεροπλανο σε κανενα σπιτι ποιος θα φταιει; αλλα ειναι γνωστο παλι σε ανθρωπινο λαθος ή λαθος χειρισμο θα το χρεωσουν. Θα φταιει ο ηλίθιος:a24: που θέλησε να φτιάξει σπίτι εκεί και οι άλλοι ηλίθιοι:a26: που του έδωσαν άδεια