PDA

View Full Version : Αναζήτηση εξωτερικού συνεργάτη (web developer)



jp79
12/10/2011, 13:24
Χαιρετώ το forum και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.

Υπάρχει ένα project το οποίο περιλαμβάνει ένα απλό eshop σε πλατφόρμα Magento και αναζητείται ένα άτομο ώς εξωτερικός συνεργάτης με εμπειρία και αντίστοιχες υλοποιήσεις για να το αναλάβει. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει βιογραφικό και track record στο gpachos@gmail.com Η αμοιβή είναι γύρω στα 800 ευρώ συζητήσιμη.

Ευχαριστώ.

Operater
12/10/2011, 22:48
Υπαρχει ενας χρήστης εδώ μέσα. ονόματι powerphot. εχω δει δείγμα του γιου του, και φτιαχνει εξαιρετικά e-shop.
Το mail του powerphot είναι: powerphot@gmail.com

LsKostas
13/10/2011, 14:12
Mια φιλικη επισύμανση μιας που κινουμαι στον χωρο jp79.

Η τιμη για ενα ολοκληρωμενο eshop με δυνατοτητα μελλοντικης παραμετροποιησης
εισαγωγης προιοντων ,κατηγοριων, SECURITY (που κανενας δεν το λαμβανει σοβαρα εκτος κι αν του τυχει το μοιραιο) κτλ κτλ κτλ θα πρεπει να αρχίζει απο τα 1500e

Οποιαδηποτε χαμηλοτερη αντιστοιχιζεται σε κατηγορια CMS και οχι Εshop...


Εκτος κι αν θελεις μια λυση που ο server σου θα γινει ftp για ταινιες απο Ρωσους χακερ

borbos
13/10/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Mια φιλικη επισύμανση μιας που κινουμαι στον χωρο jp79.

Η τιμη για ενα ολοκληρωμενο eshop με δυνατοτητα μελλοντικης παραμετροποιησης
εισαγωγης προιοντων ,κατηγοριων, SECURITY (που κανενας δεν το λαμβανει σοβαρα εκτος κι αν του τυχει το μοιραιο) κτλ κτλ κτλ θα πρεπει να αρχίζει απο τα 1500e

Οποιαδηποτε χαμηλοτερη αντιστοιχιζεται σε κατηγορια CMS και οχι Εshop...


Εκτος κι αν θελεις μια λυση που ο server σου θα γινει ftp για ταινιες απο Ρωσους χακερ

ευγε νεαρε...να αγιασει το στομα σου...

imitrelos
15/10/2011, 02:42
Φιλέ μου όπως σου τα είπαν είναι ανάλογα τήν δουλεία πάει και το θέμα όπως και άλλα πράγματα που σου είπα και στο Π.Μ βασικα όπου και να πάς (και εγω μπορω βασικά αλλά δέν είναι εκει το θέμα )

α) Μίλα μαζί τους δές και τίς ιδέες τους ,
Β) Το κόστος πάει με τήν ώρα μήν σου λέει ο καθένας ότι θέλει ...
γ) μεγάλη σημασία δώσε στα παρακάτω security τής σελίδας , το SEO που θα σου κάνουν ( ακόμα κάπιοι ( συνάδελφοι) δέν μπορούν να καταλάβουν ότι όταν παραδίδεις μια ιστοσελίδα δέν γίνετε να μήν τήν έχεις κάνει εύκολη για τίς μηχανές να τήν βρούνε ( ελαχιστες ελληνικές ιστοσελίδες έχουν site mapping π.χ
δ) Το κόστος έχει σχέση με πόσο ασφαλές θα είναι και πόσο χρόνο θα φάς στόν κώδικα ( unique λύσεις κοστίζουν αλλά είναι μακράν καλήτερες )

Για να σου δώσω να καταλάβεις έχω κάνει project με e-shop που είχε δικό του admin panel υποστηρίζει σχεδόν όλα τα είδη ηλεκτρονικών συναλλαγών , πολλα javascript αλλά φτιαγμένα στο πληκτρολόγιο και όχι έτοιμες λύσεις που πήγε 3000 ευρώ αλλά μπορείς να το κάνεις και με τα μισά , ακόμα και με λιγότερα άμα δέν μιλαμε για e-shop αλλά κατι σαν store display με cart

ε) όποιον και να βάλεις με τίποτα μην αφήσεις τόν χρόνο σου και τα λεφτά σου στόν αέρα ....συμφωνητικό με δεσμεύσεις και απο τίς 2 πλευρές όπως και αρχή εμπιστευτικότητας, άμα δέν συμφωνη ειδικά στο πρώτο πήγαινε αλλού

Καλή επιτθχεία παλίκαρε και άν χρειαστής κάτι εδώ είμαστε
:beer: :beer: :beer: :beer: