PDA

View Full Version : Για νοικοκυρες-λεκεδες!



uberalles
13/10/2011, 07:45
Δεν ξερω αν φαινεται λιγο για gay post :D αλλα θα θελα να ρωτησω κατι που ισως να χει τυχει κ σε σας!! Τις μερες που βρεχει οτι νερο ερχεται απο το δρομο πανω μου απο τον πισω τροχο δεν φευγει με τιποτα απο τα ρουχα. Τι πλυσιμο στους 90 (σε ρουχο που δεν με ενοιαζε αν καταστραφει), τι εβαλα υγρο πιατων, τι διαβολακους και δαιμονες, δεν φευγουν με ΤΙΠΟΤΑ! Βοηθηστε ρε παιδια γιατι στο τελος θα μεινω χωρις ρουχα!

panagath
13/10/2011, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
Δεν ξερω αν φαινεται λιγο για gay post :D αλλα θα θελα να ρωτησω κατι που ισως να χει τυχει κ σε σας!! Τις μερες που βρεχει οτι νερο ερχεται απο το δρομο πανω μου απο τον πισω τροχο δεν φευγει με τιποτα απο τα ρουχα. Τι πλυσιμο στους 90 (σε ρουχο που δεν με ενοιαζε αν καταστραφει), τι εβαλα υγρο πιατων, τι διαβολακους και δαιμονες, δεν φευγουν με ΤΙΠΟΤΑ! Βοηθηστε ρε παιδια γιατι στο τελος θα μεινω χωρις ρουχα!

Βάλε λασπωτήρα!!! Τι μηχανάκι έχεις ??

uberalles
13/10/2011, 07:56
Ενα Duke 640.. Δυστυχως δεν εχει λασπωτηρα που να "αγκαλιαζει" τον τροχο. Σιγουρα καποια νερα σταματανε στο χωρο κατω απο το υποπλαισιο και στην πινακιδα αλλα καποια φτανουν πανω..

bonnie
13/10/2011, 07:57
θα ειναι ο πρωτος μου χειμωνας χωρις φτερο.. κ με τρομαζεις! :eek:

panagath
13/10/2011, 08:09
Καμιά πατέντα για να μπεί φτερό παίζει?? Από άλλη μηχανή ίσως ? Η να πας να σου φτιάξουν κανένα custom πολυεστερικό? Και αν δε σου αρέσει όταν φτιάχνει ο καιρός το βγάζεις.

bonnie
13/10/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Καμιά πατέντα για να μπεί φτερό παίζει?? Από άλλη μηχανή ίσως ? Η να πας να σου φτιάξουν κανένα custom πολυεστερικό? Και αν δε σου αρέσει όταν φτιάχνει ο καιρός το βγάζεις.


εγω δεν θελω φτερο, προγραμμα στο πλυντηριο πρεπει να βρεθει!! :rotflmao:

panagath
13/10/2011, 08:47
Βάλε πρόπλυση, πλύση , μετάπλυση και έξτρα ξέβγαλμα τότε, ξέρω γω.... :P:P Αλλιώς αδιάβροχο :P

zephyr1
13/10/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonnie
θα ειναι ο πρωτος μου χειμωνας χωρις φτερο.. κ με τρομαζεις! :eek:


Και γω νομιζα οτι θα το πλυνεις του παιδιου.:sad:

VANDA
13/10/2011, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
Δεν ξερω αν φαινεται λιγο για gay post :D αλλα θα θελα να ρωτησω κατι που ισως να χει τυχει κ σε σας!! Τις μερες που βρεχει οτι νερο ερχεται απο το δρομο πανω μου απο τον πισω τροχο δεν φευγει με τιποτα απο τα ρουχα. Τι πλυσιμο στους 90 (σε ρουχο που δεν με ενοιαζε αν καταστραφει), τι εβαλα υγρο πιατων, τι διαβολακους και δαιμονες, δεν φευγουν με ΤΙΠΟΤΑ! Βοηθηστε ρε παιδια γιατι στο τελος θα μεινω χωρις ρουχα!

Πάρε έναν συνεπιβάτη..

panagath
13/10/2011, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Πάρε έναν συνεπιβάτη..

Αυτή είναι η καλύτερη πρόταση...αλλά κόβει πολλή επιτάχυνση ρε γμτ :P:P

Ζεύκας
13/10/2011, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από uberalles
Δεν ξερω αν φαινεται λιγο για gay post :D αλλα θα θελα να ρωτησω κατι που ισως να χει τυχει κ σε σας!! Τις μερες που βρεχει οτι νερο ερχεται απο το δρομο πανω μου απο τον πισω τροχο δεν φευγει με τιποτα απο τα ρουχα. Τι πλυσιμο στους 90 (σε ρουχο που δεν με ενοιαζε αν καταστραφει), τι εβαλα υγρο πιατων, τι διαβολακους και δαιμονες, δεν φευγουν με ΤΙΠΟΤΑ! Βοηθηστε ρε παιδια γιατι στο τελος θα μεινω χωρις ρουχα!

καλά ρε μη τρελένεσαι.

η βρώμα εμφανίστηκε τώρα με τα πρωτοβρόχια που ειχε μαζευτεί όλη η μπίχλα του καλοκαιριού εξαιτίας των άπλυτων δρόμων.

panagath
13/10/2011, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
καλά ρε μη τρελένεσαι.

η βρώμα εμφανίστηκε τώρα με τα πρωτοβρόχια που ειχε μαζευτεί όλη η μπίχλα του καλοκαιριού εξαιτίας των άπλυτων δρόμων.

Αυτό είναι αλήθεια. Όταν έφαγα εγώ τη βροχή με το παπί, το παντελόνι χαμηλά από μπλε ανοιχτό τζιν έγινε μαύρο. Αλλα πλύθηκε εύκολα.

takis-kk
13/10/2011, 11:53
Παντρέψου !

Εχετλαίος
13/10/2011, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Παντρέψου !

:bawl: :bawl: :bawl:

urban
13/10/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Πάρε έναν συνεπιβάτη..


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
13/10/2011, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Παντρέψου !

Είσαι ελεύθερος, έτσι;

Ζεύκας
13/10/2011, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Είσαι ελεύθερος, έτσι;

έλα Νίκο, έλα.

πες και σ'αυτόν που έκανες τη μαλακία και παντρεύτηκες αλλά ευτυχώς βρήκες γρήγορα τα λογικά σου :lol:

sniper
13/10/2011, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
έλα Νίκο, έλα.

πες και σ'αυτόν που έκανες τη μαλακία και παντρεύτηκες αλλά ευτυχώς βρήκες γρήγορα τα λογικά σου :lol:

+954

Julius
13/10/2011, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
Παντρέψου !

.......gia na matheis na xrisimopoieis to plintirio sou me kleista matia




:rotflmao:

sniper
13/10/2011, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
.......gia na matheis na xrisimopoieis to plintirio sou me kleista matia




:rotflmao:

:a19:

panagiotis dim
13/10/2011, 13:57
γειά σου . να σου πω απο την εμπειρία μου μιάς και μένω μόνος μου ( εχω αρκετά μεγάλο σπίτι)

τα ρούχα να ξέρεις θέλουν προσοχή δηλαδή εχω βρεί την παρέα μου με το ariel μαλιστα αν το βάλεις πρίν το πλύσιμο επάνω στο ρούχαλάκι σου θα δείς την μεγάλη διαφορά .. εγώ βεβαια βάζω και διάφορα τζελ και αρωματικά υγρά για να μοσχομυρίζουν μετά ..

τώρα στους 30 βαθμούς να σου πώ κανένα πρόβλημα δεν θα δείς .. αντε και στους 40 να σου ξεφύγει τίποτα ..

τώρα αν θές περίσσοτερα πες μου να σου πω και οτι εμπειρία εχω θα στην μεταφέρω

thou-vou
13/10/2011, 14:00
μουλιασμα με απορυπαντικό όπως λέει ο παραπάνω συνάδελφος. Προφανώς μιλάμε για τα μπατζάκια έτσι? Οπότε απορρυπαντικό πάνω στο ρούχο μέσα έξω... Καλά με τι χρώμα παντελόνι βγαίνεις στα λαδογρασσολασπόνερα, με κίτρινο???
Αν δε θες ταλαιπωρία πάρε μαύρο παντελονάκι και τέλος...

sniper
13/10/2011, 14:00
GAY POST ALERT!!!

Ζεύκας
13/10/2011, 14:17
ψιτ...

νοικοκυρές σε απόγνωση...

εδώ είστε -> http://www.noikokyra.gr/

Gi_4ce
13/10/2011, 14:31
:rotflmao:


237779

DimChios
13/10/2011, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
.......gia na matheis na xrisimopoieis to plintirio sou me kleista matia




:rotflmao:


αυτες τις μλκιες κανετε και παιρνουν θαρρος μερικες πριν καν μας/σας/τους βαλουν κουλουρα!

...και τσακωνομαστε εμεις μετα για να προλαβουμε το "κακο". :rolleyes:

tifoso4ever
13/10/2011, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
GAY POST ALERT!!!

http://www.noikokyra.gr/

Ε, και αυτο μαζι.........

:D

:lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

Και για να σοβαρευτουμε, η απλη λυση για να μην αποκτας την αγωνιστικη μαυρη λωριδα μετα απο καθε βροχινη βολτα, φορα παντα ενα σακιδιο πλατης απο αυτα που εχουν μαζι και αδιαβροχο καλυμα..Εννοειται οτι θα βαΖεις και το ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΚΑΛΥΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ????:p δοκιμασμενη λυση, βαζεις και τσαντακια και νεσεσερ και ψιλοτακουνα μεσα για να μη βρεχονται.....;)

:eyepop:
:lol: :bawl: :rotflmao: :bawl: :lol:

Lioulios
13/10/2011, 20:17
Σιγά ρε αντρακαράδες .

...Κατουρίστε και λίγο .

Acacius
13/10/2011, 20:18
Εναλλακτική 1: βάζεις λασπωτήρα όπως τα BMW (http://www.biker-discount.co.uk/bmw-r-1200-gs-glossy-carbon-finish-rear-splash-guard-1186-p.asp) (δουλεύει μόνο για πλάτη, όχι μπατζάκια).

Εναλλακτική 2: φοράς ολόσωμο αδιάβροχο ακόμα κι όταν έχει ψιλοσυννεφιά.

Εναλλακτική 3: πλέον αγοράζεις ρούχα μόνο στα κατάλληλα (urban) χρώματα παραλλαγής.

Εναλλακτική 4: Με το που αγοράσεις ρούχο, το περνάς ένα χέρι μπίχλα στα κατάλληλα σημεία πριν το φορέσεις, ακόμα και το καλοκαίρι. Άμα το κάνεις επίτηδες δεν είναι βρωμιά, είναι άποψη.

Εναλλακτική 4-extra: γενικά λανσάρεις τη μόδα "ο άνθρωπος της βροχής". Πιο μάγκες είναι αυτοί με τα τριμμένα τζην;

Εναλλακτική 5: "Ανταλλάσσεται ΚΤΜ Duke με σκούτερ σε καλή κατάσταση. BMW C1 θα προτιμηθούν."



Σοβαρή ερώτηση: αν οι λεκέδες είναι από ντηζελόμπιχλα του δρόμου, μήπως να δοκιμάσεις να τρίψεις με βενζίνη ή κάτι ανάλογο πριν το πλύσιμο;

panos1050
13/10/2011, 21:01
παρε ακομα ενα τετοιο και βαλτω κατω απο την πινακιδα,ωστε να μεγαλωσει το πισω φτερο
δοκιμασμενο και κανει πολυ καλη δουλεια


237797

panos1050
13/10/2011, 21:18
και θα γινει καπως ετσι


237798

bonnie
13/10/2011, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoso4ever
[url]
Και για να σοβαρευτουμε, η απλη λυση για να μην αποκτας την αγωνιστικη μαυρη λωριδα μετα απο καθε βροχινη βολτα, φορα παντα ενα σακιδιο πλατης απο αυτα που εχουν μαζι και αδιαβροχο καλυμα..Εννοειται οτι θα βαΖεις και το ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΚΑΛΥΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ????:p δοκιμασμενη λυση, βαζεις και τσαντακια και νεσεσερ και ψιλοτακουνα μεσα για να μη βρεχονται.....;)



αυτο εκανα κ εγω.. εκτος απο τα ψιλοτακουνα, ε? :smokin:

αδιαβροχο καλυμμα στην τσαντα πλατης, κ ολα πηγαν στον κοκοβιο κ στην τσαντα..
εξαλλου, αμα βρεχει πολυ, θα ξεπλυθουν μονα τους...

επισης, μ αρεσε κ η εναλλακτικη του ντυσιμου-παραλλαγη που ειναι αποψη.. αναγκαστικα.. χεχεχε

η λυση του συνεπιβατη, δεν ενδεικνειται... αυτα που θ ακουσεις μετα, θα ειναι χειροτερα απ οτι αν λερωνοσουν... :D