PDA

View Full Version : continental tires?



sylvain
01/09/2005, 11:03
κανεις που να εχει βαλει τα continental road attack
εχουνε 260 ευρο το set , καλη τιμη !!
τα φοραει κανεις απο σας σε suzuki 1000 k3

Sapadak
15/06/2008, 07:21
Για να μη ξαναανοιγω θεμα

Τα βρισκω σε καλη τιμη τα conti road attack

Γνωριζει καποιος κατι?

Τα εχει φορεσει κανενας?


Φχαριστωω

liakaros
16/06/2008, 00:42
Απο κατι λιγα που εχω κουβεντιασει με καποιο λαστιχά...

Παρα πολυ καλα λαστιχα(γερμανικα βλεπεις:rolleyes: ) ,αλλα οχι για την δικη μας ασφαλτο,οσο αφορα ελαστικα για μοτο...

για αυτοκινητο οκ...

Αυτα τα ολιγα... :wave2:

nikos1709
16/06/2008, 03:19
τα εβαλα σε στρομα 650 Κ7 ΜΕ 240 απο τα καλυτερα ανοχι τοκαλυτερο

spypetros
05/08/2008, 03:48
Κάποια στιγμή θέλω να βάλω τα sport attack, ή τα race attack, κατά Σεπτάμβριο....
Έχω ψάξει και νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλά λάστιχα.
Και καλές τιμές:smokin: :smokin:

Nostradamus
05/08/2008, 10:21
τα φοραει φιλος σε MULTISTRADA (και εγω το κυκλοφορω)... Κατα την γνωμη μου εικαι κορυφαια...:wave2:

lkol
05/08/2008, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από spypetros
Κάποια στιγμή θέλω να βάλω τα sport attack, ή τα race attack, κατά Σεπτάμβριο....
Έχω ψάξει και νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλά λάστιχα.
Και καλές τιμές:smokin: :smokin:

Εγώ φόρεσα στις Σέρρες την τελευταία φορά τα Conti race attack compound (med μπροστά- πίσω).
Μέσα στην πίστα απροβλημάτιστα τελείως. Λειτουργούν βέβαια με πιο χαμηλές πιέσεις από τις συνηθισμένες, αλλά χωρίς προβλήματα.

Στο δρόμο όμως που τα κυκλοφορώ εδώ κ 1000 χλμ περίπου είναι ψιλομέτρια. Έχω την αίσθηση ότι έχουν ξυλιάσει κ γενικά έπεσε πολύ η απόδοσή τους κ απότομα σε σχέση με αντίστοιχες γόμες (Dragon Supercorsa ας πούμε...)

gkmaggas
05/08/2008, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από spypetros
Κάποια στιγμή θέλω να βάλω τα sport attack, ή τα race attack, κατά Σεπτάμβριο....
Έχω ψάξει και νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλά λάστιχα.
Και καλές τιμές:smokin: :smokin:



Συμφωνω και για τα δυο,εκανα μια ερευνα και τα sport τα φορανε πολλα μηχανακια εδω στο Πυργο.
Πολυ καλη γομα και ερχεται σε σωστη θερμοκρασια σχετικα γρηγορα....τιμη 300 ευρω τοποθετημενα...εχει καταλογο η εταιρια στι site της...

gkmaggas
05/08/2008, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από lkol
Εγώ φόρεσα στις Σέρρες την τελευταία φορά τα Conti race attack compound (med μπροστά- πίσω).
Μέσα στην πίστα απροβλημάτιστα τελείως. Λειτουργούν βέβαια με πιο χαμηλές πιέσεις από τις συνηθισμένες, αλλά χωρίς προβλήματα.

Στο δρόμο όμως που τα κυκλοφορώ εδώ κ 1000 χλμ περίπου είναι ψιλομέτρια. Έχω την αίσθηση ότι έχουν ξυλιάσει κ γενικά έπεσε πολύ η απόδοσή τους κ απότομα σε σχέση με αντίστοιχες γόμες (Dragon Supercorsa ας πούμε...)



Σε μια συζητηση για τα race καποιος χρηστης και των δυο sport kai race μου ειπε πως λογο πελματος(ακρες κυριως) δεν του εδινε τοσο καλη αισθηση οσο τα sport...Μαλλον τα sport ειναι καλυτερα για συνθηκες δρομου(γλιστερου Γνησιου Ελληνικου)...

starcash
15/08/2008, 23:19
Tα φοραω σε blackbird εδω και ενα χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,μαλλον θα τα ξαναβαλω σε επομενη αλλαγη πολυ γλυκεια κορωνα μου δινουν πολυ καλη αισθηση σε αλλαγες κατευθυνσης παταω χαλαρα ολο το πελμα πιστευω πως ειναι μια πολυ καλη και τιμια επιλογη

vasilisFZ
27/08/2008, 12:37
Παιδια μηπως ξερετε κανα λαστιχαδικο στην Αθηνα που να εμπορευεται τα continental?
Γιατι με την μοτοδυναμικη δεν βγαζω ακρη.
Ευχαριστω προκαταρκτικα.:beer:

nikos1709
27/08/2008, 14:32
πασ σε ενα συνεργειο τησ yamaha στα φερνει και πασ σε ενα λαστιχα και στα βαζει αυτο εκανα και εγω για το στρομα μου και μου πηγε 240

vasilisFZ
28/08/2008, 10:31
Ναι αυτο το ξερω. Απλα ρωτησα και μου φανηκαν ακριβα οποτε λεω μηπως βρω κανα λαστιχαδικο που να τα εμπορευετε.:beer:

nikos1709
28/08/2008, 15:54
240 ειναι ακριβα για στρομα???????

vasilisFZ
28/08/2008, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos1709
240 ειναι ακριβα για στρομα???????
Οχι φιλε μια χαρα ειναι τα δικα σου. ΅Εμενα μου ειπαν απ την γιαμαχα 300ε τα sport σε 110/160.

CBF_1000
30/08/2008, 10:34
Ρίξτε μια ματιά εδώ για τιμές

http://www.moto-endisi.gr/content/view/12/27/

Anritsu
29/09/2008, 22:09
Άσχετο αλλά επίκαιρο , σε συζήτηση που έκανα με γνωστό λάστιχα επι της λεωφόρου Αλεξάνδρας τα έκραξε πολύ άσχημα τα Continental λέγοντας ότι είναι κινέζικα !!! δεν ξέρω αν ισχύει αλλά δεν μου το είπε και κανένας άσχετος . Χαρακτηριστικά μου είπε οτι continental , avon και dunlop δεν εμπιστεύεται για τους πελάτες του ....

αυτά

nassosxlvbros
26/11/2008, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Άσχετο αλλά επίκαιρο , σε συζήτηση που έκανα με γνωστό λάστιχα επι της λεωφόρου Αλεξάνδρας τα έκραξε πολύ άσχημα τα Continental λέγοντας ότι είναι κινέζικα !!! δεν ξέρω αν ισχύει αλλά δεν μου το είπε και κανένας άσχετος . Χαρακτηριστικά μου είπε οτι continental , avon και dunlop δεν εμπιστεύεται για τους πελάτες του ....

αυτά

Σπύρο το συγκεκριμένο μαγαζί έχει απόλυτες απόψεις για πολλά θέματα και ειδικά για λάστιχα...αλλά επέτρεψέ μου να έχουν και οι οδηγοί γνώμη....μην ακούς τις πίπες που σου λέει ο κάθε (ακριβός ) μάστορας...:wave2:

nikos1709
27/11/2008, 04:18
καλοσ λαστιχασ αλλα και καλοσ εμποροσ φυσικα και θα κραξει αυτα που δεν φερνει λογικο δεν ειναι μαγαζι εχει να πουλησει θελει, δε θα σου βαλει μουφεσ απλα θα σου βαλει το αντιστοιχο καλο λαστιχο απο τισ εταιριεσ που δουλευει
εγω που εχω δικομασει conti και σε μηχανη αλλα και σε αυτοκινητο εμεινα υπερευχαριστημενοσ

DeadEye
20/05/2009, 17:29
Ρε παιδια , 260 ε που ?? περασμενα ? πειτε κανενα τηλ διευθυνση κτλ

θελω κ γω

:wave2:

Εχω ακουσει καλα λογια