PDA

View Full Version : Πρόβλημα με συναγερμό Spyball 6527



mia_zoi_kawa
14/10/2011, 11:59
Γεια χαρα σε όλους,

ειμαι κάτοχος ενος ΕR 500 που πάνω του φοράει έναν συναγερμό spyball 6527. O συγκεκριμένος συναγερμός μου ειχε μπλοκαρει πριν από δύο χρόνια και τον ειχα παει σε μαστορα στην καβάλας για απένεργοποίηση. Πριν από κανα δυό μέρες μπλόκαρε ξανά. Δηλαδή μου δίνει σήμα ότι το μηχανάκι ειναι κλειδωμένο αλλα δεν ξεκλειδώνει. Αλλαξα τις μπαταρίες στο τηλεχειρηστ'ηριο και ξανά τα ίδια. Σήμερα τον έβγαλα και πηγαινωντας στον μαστορα συνειδητοποίησα ότι εχω χάσει τον μυστικό κωδικό του. Επίσης ο μάστορας στην Καβάλας έχει κλείσει.
Υπάρχει καποιος που μπορει να βοηθήσει στο τι μπορώ να κανω? (Δηλαδή αν μπορώ να τον επισκευάσω εγώ, αν υπάρχει καποιο προτεινόμενο εργαστήριο, κόστος επισκευής κτλ)

Ευχαριστω

OldMan
14/10/2011, 12:06
ΔΕν ξέρω αν θα σε βοηθήσει αυτό (http://www.cobra-at.com/wps/wcm/connect/2164e200489bff4a8b1fef7d1492e246/AB6527ITSAB.pdf?MOD=AJPERES) ...

Ο συναγερμός δεν έχει καποιο κλειδί για πλήρη απενεργοποίηση..??

mia_zoi_kawa
14/10/2011, 12:59
Oldman σε ευχαριστώ αλλα δεν μπορω να το ανοιξω....ξερει κανεις πως μπορω να ξηλώσω συτόν τον γ@μημενο συναγερμο πάνω από την μηχανη?

pektis
14/10/2011, 15:04
Εχω και εγω τον ιδιο...Ενα προβλημα που ειχα παλιοτερα με την μπιλια (που ειχε ''φυγει'' απο τη θεση της, με συνεπεια να μην εχει καθολου ευαισθησια ο συναγερμος), το ειχα διορθωσει στην Καβαλας που ειπες...Αν δεν κανω λαθος, καποιο διαστημα ηταν κλειστα λογω ανακαινησης. Τωρα πρεπει να λειτουργουν κανονικα...:wave2:

louros sak
21/11/2011, 10:51
Μάλλον έχει ξεσυγχρονιστεί το τηλεχειριστήριο.
Η διαδικασία επανασυγχρονισμού περιγράφεται στο manual.
Το έπαθα στο δικό μου και έκανα τη διαδικασία που είναι ευκολη και δούλεψε.
Καλή επιτυχία.

McGyver
21/11/2011, 11:03
Όπως λέει και ο από πάνω μου, δοκίμασε πρώτα να επαναπρογραμματίσεις τα τηλεχειριστήρια.
Η διαδικασία περιγράφεται στο εγχειρίδιο, αν δεν το έχεις δες εδώ (http://www.cobra-at.com/cobra/Allegati/06DE1807D-AB6527-17-12manualeutente.pdf).
Ο μυστικός κωδικός, by default, αναγράφεται σε ένα αφαιρούμενο αυτοκόλλητο πάνω στην κεντρική μονάδα του συναγερμού. Ρίξε μια ματιά μήπως και είναι ακόμα εκεί.

Αν τελικά δε βγάλεις άκρη, πήγαινε στον Παναγιωτόπουλο στην Καλλιρόης 14 (δίπλα στην Autoplus). Τηλέφωνο 210 9218750. Εξουσιοδοτημένος της Spyball και σωστός επαγγελματίας.

teo24
22/11/2011, 05:43
Αν δεν βγαλεις ακρη πες μου να σου δωσω το κινητο τηλεφωνο του Σοφρωνιαδη στην καβαλας.Η μπορει να δω μηπως μαθω και σου πω.