PDA

View Full Version : daytona sprider 50cc



gksotiria
18/10/2011, 15:13
ακουστε η μαλλον διαβαστε 15 μηνων

daytona sprider 50cc 15 μηνων με 7500 χιλιομετρα
βαρεσε μπιελα και η απαντηση τησ αντιπροσωπειασ

ηταν

εεεεεεααααααααα εχει περασει ο χρονοσ εγυησησ.

θελετε να εγορασετε μηχανακι με ημερομηνια ληξησ οχι περα των 15 μηνων ψηφιζω daytona
εγγυηση

μονο 15 μηνεσ ζωησ

απατεωνεσ μεγαλοι

dimzan
18/10/2011, 23:37
κολλησε η εχει ξεκινησει να ακουγεται?

λαδι εχει μεσα?

gksotiria
19/10/2011, 13:24
το εβγαλα απο συνεργειο για το σερβισ πριν 10 μερεσ
απο αντιπροσοπεια οχι απο γειτονιασ συνεργειο.

και μετα απο 6-7 αρχισα να ακουω θορυβω , πηγα και μου ειπαν οτι πρεπει να παρω καναιργιο μοτερ καιαυτο που εχω θα αντεξει 1 η 2 μηνεσ μεχρι να μεινω στο δρομο εντελωσ

απατεωνεσ

Sapadak
19/10/2011, 13:37
ς

Περαστικα μαν

dimzan
19/10/2011, 15:31
δεν ξερουμε τι χρηση του εχεις κανει αυτα τα 7500χλμ .

αν πχ βαραγες κοφτες χωρις να ζεσταθει, αν τα λαδια επεφταν και δεν το εβλεπες μπορει να προκληθηκε εκει ζημια.

μπορει καθε μερα να ανεβοκατεβαινες την κιφισιας και το μοτερ να σκυλιαζε δουλευοντας ψηλα για πολλη ωρα.

μπορει παλι να του φερθηκες με τον καλυτερο τροπο.

δυστυχως ομως η καλη ή κακη χρηση δεν τεκμηριώνεται με καποιον τροπο.


τι χρηση του κανεις-εκανες?


πιστευω κι εγω πως η εγγυηση δε θα σε καλυψει. Βασικα δεν τιθεται καν θεμα εγγυησης. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι αν οντως το πηγαινες σε αντιπροσωπεια και εχεις σφραγισμενο book service κλπ κλπ να ζητησεις καλυτερη τιμη στο νεο μοτερ, και γενικα μια ελαφρυνση στο κοστος αλλαγης. Αυτο μπορει να γινει μονο σαν ενδειξη καλης θελησης της εταιρειας . Τετοιο σεναριο εχει παιξει συχνα στα αμαξια με σπασμενους κινητηρες λογω αστοχιας, μετα το περας της εγγυησης.

mikes
19/10/2011, 15:46
συμφωνα με τη νομοθεσια η εγγυηση πρεπει να ειναι 2 χρονια! συμβουλεψου το ΙΝΚΑ και τη ΜΟΤΕΚ
και απειλησε τους οτι θα κινηθεις νομικα αν δεν σου καλυψουν εγγυηση!

gksotiria
19/10/2011, 15:47
δεν μπορεισ να καταλαβεισ ποσο αγανακτισμενη ειμαι!!!

αντικειμενικες και σωστες οι αποψεις σου - ερωτηματικα σου
αλλα


καλυτερη τιμη μου κανει χωρις να ρωτησουν καν την αντιπροσωπεια το εξουσιοδοτημενο που πηγαινω το μηχανακι, συμπερασμα αν ηταν κακομεταχειρισμενο η εγω κακοσ πελατες η απροσεκτοσ η το εσπαγα η οτιδηποτε αλλο δεν θα ειχα αυτη την αντιμετωπισει.


η διαφορα ομωσ κραταω το σκελετο και βαζω επανω μοτερ απο αλλη εταιρεια .

απλα αναφερω την αγανακτηση μου τιποτα αλλο.

η εταιρεια ειναι απαραδεκτη, αναξια εμπιστσυνης και χαμηλοτερησ αξιασ και απο τα tcb τα παπια που πουλαγε το praktiker, εχω ακομα ενα απο το 07 και παει σφαιρα και συντηριση του μπακαλικου.

gksotiria
19/10/2011, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
συμφωνα με τη νομοθεσια η εγγυηση πρεπει να ειναι 2 χρονια! συμβουλεψου το ΙΝΚΑ και τη ΜΟΤΕΚ
και απειλησε τους οτι θα κινηθεις νομικα αν δεν σου καλυψουν εγγυηση!






εχεισ δικιο ξεκιναω σημερα κιολας

Tomahawk
14/11/2011, 02:00
Φίλου πριν λίγο καιρό τα ίδια. Με 9.000 χλμ αυτός... :/
Και συντήρηση κομπλέ...

universalgr1
14/11/2011, 08:07
Κοπελια κρατα το τηλεφωνο του ΙΝΚΑ γιατι μολις το φτιαξεις σε κανα χρονο θα σου χρειαστει παλι..

banditv400limit
14/11/2011, 16:39
εχω ακουσει οτι τα πενηνταρια ηταν προβληματικα σε αντιθεση με τα 125 που ειναι γαιδουρια.εχω ενα κοντα στα 5 χρονια κ δεν εχει κανει τσικ:)

universalgr1
14/11/2011, 17:44
Το ιδιο.
3 χρονια.. κανενα προβλημα απολυτως! 125cc ομως