PDA

View Full Version : Anti Fog Pin Lock για Κράνος



panagath
18/10/2011, 16:26
Παιδιά, θέλω ένα PinLock αντιθαμβωτικό για το κράνος. Έχω ένα LS2 FF375. Που μπορώ να βρώ στην Αθήνα? Είναι ακριβά? Ευχαριστώ.

chr1s_86
18/10/2011, 17:14
Στον Παπασταύρου στην Καλλιρόης θα βρεις. Γύρω στα €30 έχει αλλά δεν ξέρω αν κάνει για όλες τις ζελατίνες, θα σου πουν εκεί ;)

McTalas
18/10/2011, 18:17
αν η ζελατινα σου δεν εχει τα πινς τοποθετιμενα μπορεις να παρεις ενα γιουνιβερσαλ να κανεις τις τριπες και να το τοποθετησεις, διαφορετικα μπορεις να παρεις αυτοκολητο οπως το fogcity!

panagath
19/10/2011, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
αν η ζελατινα σου δεν εχει τα πινς τοποθετιμενα μπορεις να παρεις ενα γιουνιβερσαλ να κανεις τις τριπες και να το τοποθετησεις, διαφορετικα μπορεις να παρεις αυτοκολητο οπως το fogcity!

Για τρύπες δεν είμαι να κάνω. Οπότε αυτοκόλητο. Για δώσε περισσότερες πληροφοριες,...

jpag
19/10/2011, 11:25
πανε στο δικυκλο να σε φτιαξει

bentouza
19/10/2011, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Για τρύπες δεν είμαι να κάνω. Οπότε αυτοκόλητο. Για δώσε περισσότερες πληροφοριες,...

η ιδια εταιρεια βγαζει και αυτοκολλητο.παιζει να φερνει κ ο τζωρτζοπουλος για ρωτα.

panagath
23/11/2011, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
η ιδια εταιρεια βγαζει και αυτοκολλητο.παιζει να φερνει κ ο τζωρτζοπουλος για ρωτα.
Πήγα Τζωρτζόπουλο χθές (στην Καλλιρόης και Φρατζή) και πήρα μια αυτοκόλλητη αντιθαμβωτική ζελατίνα. Κόστισε 7,50 ευρώ. Έχει το κακό ότι είναι για ζελατίνα καμπυλωτή. Εμένα το κράνος έχει ζελάτίνα (όπως μου είπε αυτός δλδ, "και καλά αγωνιστική") η οποία είναι straight οπότε δεν πάτησε τέλεια πάνω. Έχει αφήσει κάτι γραμούλες και αρκετές φυσαλίδες.

Παρόλα αυτά δεν ενοχλέι πολύ στην οδήγηση, είναι απλά σαν να είναι λίγο λερωμένη η ζελατίνα, αλλά το αποτέλεσμα για το θάμπωμα σε κάνει να το ξεχάσεις. Δε θαμπώνει με τπτ. Ίσως σε καμιά βαριά εκπνοή να γυαλίζει λίγο , αλλά σε αντίστοιχη περίπτωση χωρίς τη ζελατίνα δε θα πέρναγε ούτε φως μέσα από τη ζελατίνα. Θα δούμε και στη συνέχεια πόσο θα βολεύει/ενοχλεί. Αν και δε νομίζω να έχω πρόβλημα παρά τις φυσαλίδες.

Υπόψιν ότι οι φυσαλίδες δεν έγιναν από λάθος τοποθέτηση δική μου, απλά θέλει καμπυλωτή ζελατίνα.