PDA

View Full Version : Τα μαστόρια!!!!!! Νο 2



panagiotis dim
20/10/2011, 08:00
Εχω περάσει πολλά ..δεινά !!! σε πολλά συνεργεία .Ωρες επί ωρών στο περίμενε..!!!

ατέλειωτα τσιγάρα και φραπέδες ..να παρακαλάς πότε θα δώσει ο Κύριος και ο μάστορας να πιάσει τελικά το δικό σου μηχάνημα.

Ητανε καλοκαίράκι και περίμενα πρωί πρωί για αλλαγή λαδιών σε ένα παλιοχόντα που είχα τότε.

Ο μάστορας λόγω αυξημένων αναγκών είχε προσλάβει καινούργιο παιδί για τις δουλειές του συνεργείου.

Ο μικρός ομως εκαιγε ..βαλβολίνες !!! δώσε μου του έλεγε το γερμανικό κλειδί και του έφερνε το πιάτο του σκύλου..!!!

φέρε μου του έλεγε καστάνια ..και του έφερνε καλάμι απο μπροστινό ΚΤΜ..!!

ΡΕ ΦΈΡΕ ΜΟΥ ΛΕΜΕ ΕΝΑ ΠΕΝΤΟΚΙΛΟ ΛΑΔΙ !!!!!!!και του έφερνε .. το γρασαδόρο!!!

Ο μάστορας καποια στιγμή σταμάτησε να μιλάει ... εβραζε........αλλά πάλι δεν μπορούσε να αντέξει την τόση μαλακία που έδερνε τον μικρό ..

Καί τότε γίνεται το μεγάλο κακό ..

Νικολάκι???? αντε αγόρι μου στον μαστρο -νώντα παρα κάτω να σου δώσει 14 κιλά /...ΑΒΑΝΣ!!!

ο ΜΙΚρός αμέσως γούρλωσε τα αυτιά του .. Παναγία μου ο μάστορας μου με εμπιστεύεται και μάλιστα με στέλνει σε εξωτερικές δουλειές..

Εφυγα μάστορααα αααα.

Εφυγε και περιμένουμε χωρίς λόγια τον γυρισμό .. μετά απο κανα μισάωρο γυρνάει με ένα κουβά γράσσο ισαμε 20 κιλά σφραγισμένο. ο μικρός αγκομαχούσε σαν μουσκάρι ..

Τον βλέπει ο μάστορας τον κουβά και αρχίζει τα καντήλια .. τον πούστη τον κερατά που σου έδωσε λάθος πράμα .. κόκκαλο ο νικολάκης ..παρτο ρε και να του το πας του μαλάκα να το βάλει απο πίσω του να ωρύεται ο μάστορας .. ΕΙΠΑΜΕ ΑΒΑΝΣΣΣΣΣ!!!

εΦΥΓΑ αφεντικό και ξανά μανά ο νικολάκης στον μαστρο νώντα .

εκεί παίχτηκε το αλλιώτικο ..ο μαστρο νώντας αλλη πουτάνα αυτός λές και το κάνανε πρώτη φορά ????φορτώνει τον μικρό και ένα διαφορικό από σκόντα !!!

ερχεται γονατισμένος ο μικρός κατακόκκινος με το διαφορικο στόν ώμο ( ητανε ψωμομένος ο έρμος ) και για να συνέλθει ηπιε 2 λίτρα κοκα κόλα ..

ο ΜΆΣΤΟΡΑς αφού ελεγξε με προσοχή το ...ΑΒΑΝΣ ... γυρνάει στον νικολάκι και του λέει ..

Πες του μαλάκα πως ζητήσαμε 14 κιλά ΑΒΑΝΣ ...οχι 35 ..δεν θα χρωστάμε και απο πάνω στους φαναρτζήδες ..!! τι να το κάνω ρε του μαλάκα το παραπάνω ??? να γαυγίζει !!!

Αλήτες ρε φίλε τι να πείς κανανε το παιδί να αλλάξει δουλειά να γίνει σερβιτόρος!!!

Bowleno
20/10/2011, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim

κανανε το παιδί να αλλάξει δουλειά να γίνει σερβιτόρος!!!



Αν ισχύουν τα παραπάνω καλύτερα που άλλαξε δουλειά... γιατί τώρα κάποιοι θα κλαίγανε τα μοτόρια τους....άκου 14 κιλά αβάνς, κλαίωωωωωωω :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:

DimChios
20/10/2011, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
Αν ισχύουν τα παραπάνω καλύτερα που άλλαξε δουλειά... γιατί τώρα κάποιοι θα κλαίγανε τα μοτόρια τους....άκου 14 κιλά αβάνς, κλαίωωωωωωω :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol:


ε ναι! μαλακια!

Αφου μονο σε πεντοκιλα βγαινει αυτο!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

chr1s_86
20/10/2011, 09:30
Εντάξει καλό το αστείο αλλά αν ήταν άσχετο το παιδί γιατί το προσέλαβε ; :rolleyes:

bulmont
20/10/2011, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Εντάξει καλό το αστείο αλλά αν ήταν άσχετο το παιδί γιατί το προσέλαβε ; :rolleyes:

Γιατί δυσκολευόταν να βρει παιδί ''σχετικό''!!!!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

panagiotis dim
20/10/2011, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Εντάξει καλό το αστείο αλλά αν ήταν άσχετο το παιδί γιατί το προσέλαβε ; :rolleyes:


Eίπαμε και ανωτέρω .... το προσέλαβε ...για το ..ΑΒΑΝΣ!!!!

ΔΗΛΑΔΉ ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ?????

panagiotis dim
20/10/2011, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
Eίπαμε και ανωτέρω .... το προσέλαβε ...για το ..ΑΒΑΝΣ!!!!

ΔΗΛΑΔΉ ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ?????

ΚΑΙ ΠΑΝΩ που ημουνα ετοιμος να γράψω και για τα ΜΑΣΤΟΡΙΑ Νο 1

αλλά θα πάρετε τα ..3 κιλά ΑΒΑΝΣ ... ΜΟΥ !!!!αλλη φορά . ΤΕΡΜΑ

devil's animal
20/10/2011, 10:35
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vaska
20/10/2011, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ε ναι! μαλακια!

Αφου μονο σε πεντοκιλα βγαινει αυτο!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Είσαι λάθος μάστορα. Βγαίνει σε πεντόλιτρα. Επίσης το αβάνς έχει μικρότερο ειδικό βάρος από το νερό (0,897 νομίζω), όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει ότι τα 5 λίτρα είναι 4,49 κιλά.

Άμα δεν γνωρίζεις μη γράφεις ανακρίβειες φίλε μου, διαβάζουν και νέα παιδιά, όχι πολύ σχετικά εδώ μην τα παραπληροφορείς.

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

ERRIKA
20/10/2011, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim

Αλήτες ρε φίλε τι να πείς κανανε το παιδί να αλλάξει δουλειά να γίνει σερβιτόρος!!!

Σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να παραγγείλω σ'αυτόν σπαγγέτι με πέστο. :cry:

chr1s_86
20/10/2011, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
Eίπαμε και ανωτέρω .... το προσέλαβε ...για το ..ΑΒΑΝΣ!!!!

ΔΗΛΑΔΉ ΕΓΩ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ?????

Το προσέλαβε για τις δουλειές του συνεργείου γράφεις... Όταν κάποιος είναι άσχετος με κάτι ή του κάνουμε μάθημα ή τον στέλνουμε στο καλό. Φταίει και ο ίδιος βέβαια αν δεν μπορεί να πει "δεν ξέρω τι είναι αυτό που μου λες". Αυτός που σπάει πλάκα δεν είναι μάγκας πάντως.

.

Εκτός κι αν είναι μια φανταστική χιουμοριστική ιστορία οπότε και θα ήταν καλύτερα να είναι στα ανέκδοτα :beer:

Bowleno
20/10/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είσαι λάθος μάστορα. Βγαίνει σε πεντόλιτρα. Επίσης το αβάνς έχει μικρότερο ειδικό βάρος από το νερό (0,897 νομίζω), όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει ότι τα 5 λίτρα είναι 4,49 κιλά.

Άμα δεν γνωρίζεις μη γράφεις ανακρίβειες φίλε μου, διαβάζουν και νέα παιδιά, όχι πολύ σχετικά εδώ μην τα παραπληροφορείς.

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:



Δεν παίζεσαι λέμε :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol: :lol:

devil's animal
20/10/2011, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να παραγγείλω σ'αυτόν σπαγγέτι με πέστο. :cry:


για ξαναπεστο...
:lol: :lol:

panagiotis dim
20/10/2011, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Το προσέλαβε για τις δουλειές του συνεργείου γράφεις... Όταν κάποιος είναι άσχετος με κάτι ή του κάνουμε μάθημα ή τον στέλνουμε στο καλό. Φταίει και ο ίδιος βέβαια αν δεν μπορεί να πει "δεν ξέρω τι είναι αυτό που μου λες". Αυτός που σπάει πλάκα δεν είναι μάγκας πάντως.

.

Εκτός κι αν είναι μια φανταστική χιουμοριστική ιστορία οπότε και θα ήταν καλύτερα να είναι στα ανέκδοτα :beer:

δηλαδή αν σε έστελνα να μου φέρεις 4 κιλά ..αμπραγιάζ... δεν θα πήγαινες???

DimChios
20/10/2011, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
Σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να παραγγείλω σ'αυτόν σπαγγέτι με πέστο. :cry:


γιατι θα σου εφερνε σπαγγετι με σκασε

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

DimChios
20/10/2011, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Είσαι λάθος μάστορα. Βγαίνει σε πεντόλιτρα. Επίσης το αβάνς έχει μικρότερο ειδικό βάρος από το νερό (0,897 νομίζω), όπερ μεθερμηνευόμενον σημαίνει ότι τα 5 λίτρα είναι 4,49 κιλά.

Άμα δεν γνωρίζεις μη γράφεις ανακρίβειες φίλε μου, διαβάζουν και νέα παιδιά, όχι πολύ σχετικά εδώ μην τα παραπληροφορείς.

:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:



συγνωμη :blush:

bocaros
20/10/2011, 11:28
η γνωστη ιστορια του ελληνα μαλακα μαστορα που οχι μονο δεν εχει τη διαθεση να διδαξει εστω ενα μερος απο αυτα που γνωριζει , αντιθετα θεωρει χρεος του να τα κρατησει μυστικα , γιατι αυτος ειναι ο υπερτατος και ολι οι αλλοι για τα μπαζα.

σαφεστατα θα πρεπει να ταλαιπωρησει και οποιον ενδιαφερομενο παει στο μαγαζι του να δουλεψει , αφου τις σφαλιαρες που ετρωγε αυτος δεν μπορει να τις ριξει και ετσι το μονο που του απομενει ειναι οι χριστοπαναγιες και η κοντρα ποιος θα κανει τη μεγαλυτερη "πλακα" με καποιον αλλο συναδελφο της γειτονιας.

βλεπετε η παιδεια μας δεν μας εμαθε οτι μεταφεροντας τις γνωσεις μας βοηθαμε τον εαυτο μας.

DimChios
20/10/2011, 11:35
μη ψειριζετε τη μαιμου ρε μλκες!

επικεντρωθειτε στην πλακα του θεματος!

:rolleyes:

chr1s_86
20/10/2011, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
δηλαδή αν σε έστελνα να μου φέρεις 4 κιλά ..αμπραγιάζ... δεν θα πήγαινες???

never mind :wave2:

bocaros
20/10/2011, 11:39
ωραια τοτε , αφου θελετε να το συνεχισουμε

θελω 4 κιλα ρευμα 220 volt απο το καλο και

ενα λαστιχενιο ζουμπα που τον εχω στο νερο να φουσκωσει το τσαπι του

panagiotis dim
20/10/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
never mind :wave2:

ρε παιδάκι μου ....αμάν .. μην μου αγχώνεσαι γι το 1978 που διαδραματίστηκε το λαβστορυ

nikos_abel
20/10/2011, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
ωραια τοτε , αφου θελετε να το συνεχισουμε

θελω 4 κιλα ρευμα 220 volt απο το καλο και

ενα λαστιχενιο ζουμπα που τον εχω στο νερο να φουσκωσει το τσαπι του

Να πάς στη Σαουδική Αραβία για 220. Εδώ στην Ελλαδίτσα, αν θες ρεύμα θα το πάρεις
σε πλαστική συσκευασία των 230V και ΑΝ έχεις πληρώσει το τέλος ακινήτων.

Μη σου πω και τίποτα για κύκλους και σε μπερδέψω.

Άντε γιατί όλοι οι άσχετοι γράφουν και μια χαζομάρα.



:bigcry: :bigcry: :bigcry:

bocaros
20/10/2011, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Να πάς στη Σαουδική Αραβία για 220. Εδώ στην Ελλαδίτσα, αν θες ρεύμα θα το πάρεις
σε πλαστική συσκευασία των 230V και ΑΝ έχεις πληρώσει το τέλος ακινήτων.

Μη σου πω και τίποτα για κύκλους και σε μπερδέψω.

Άντε γιατί όλοι οι άσχετοι γράφουν και μια χαζομάρα.



:bigcry: :bigcry: :bigcry:


αν δεν ειναι ανακυκλωσιμη η σακουλα το προιον δεν θα παραληφθει και θα επιστραφει παραυτα στο παροχο.

στη φορμα παραγγελιας σαφως και ειναι επισυναπτομενη η αποδειξη πληρωμης του τελους ακινητων , η οποια ειναι πληρωμενη σε δραχμες , αφου τοτε θα πληρωθει , επιπροσθετως υπαρχουν ενναλακτικα δοχεια γαι την αποθηκευση του ρευματος σε μορφη παγωτο χωνακι .

οσων αφορα το φπα στη κηδεια μου (ετσδι κι αλλιως για εκει παμε) τα κολυβα να τα βαλετε σε δισκο που ειναι στο χαμηλο συντελεστη και οχι στο σακουλακι με 23%.

sergiosm
20/10/2011, 13:36
μπορεί να πει κάποιος και σε εμάς του άσχετους

τί είναι το ΑΒΑΝΣ;

johnpan
20/10/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
μπορεί να πει κάποιος και σε εμάς του άσχετους

τί είναι το ΑΒΑΝΣ;

ώχουουουου μας ξενέρωσες τώρα!! :rotflmao:

vaska
20/10/2011, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
μπορεί να πει κάποιος και σε εμάς του άσχετους

τί είναι το ΑΒΑΝΣ;



Πολιτισμός είναι το αβάνς, τρόπος σκέψης είναι το αβάνς, τρόπος ζωής είναι το αβάνς κάτι σαν το feng shui .


Βάλτο στο σπίτι σου και οι γείτονες θα πάθουν την πλάκα τους, μιλάμε για πολιτισμικό σοκ.


:D :D :D


Ρώτα και τον Χιώτη που έχει 5 ολόκληρα λίτρα.


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Bowleno
20/10/2011, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Πολιτισμός είναι το αβάνς, τρόπος σκέψης είναι το αβάνς, τρόπος ζωής είναι το αβάνς κάτι σαν το feng shui .


Βάλτο στο σπίτι σου και οι γείτονες θα πάθουν την πλάκα τους, μιλάμε για πολιτισμικό σοκ.


:D :D :D


Ρώτα και τον Χιώτη που έχει 5 ολόκληρα λίτρα.


:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Με τελείωσες λέμε, κλαίωωωωωωωωωωω :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:
με βλέπει όλο το γραφείο με απορία γμτ


@ sergiosm, αβάνς, Ελληνιστί, προπορεία ανάφλεξης:D

fz6man
20/10/2011, 14:40
κλασικος Ελληναρας μαστορας αγροίκος να του πεις του μαλακα , οχι ρε φίλε δεν ειναι αστείο αυτο το πραγμα + το οτι δεν είναι σπιρτο το παιδι δεν σημαινει οτι θα τον βασανιζουμε κιολας και θα σπαμε πλακα μαζι του , ολοι οι ανθρωποι απο μωρα εχουν αξιοπρεπεια , μαρέσει που το βαλες και στο μοτο να γελασουμε μερικοι δεν εχετε το θεο σας . αμα ειναι τοσο μαγκας πες μας και το συνεργειο του να μαθουμε να παμε να αγορασουμε λιγο αβανς βρε αδερφε.

karellen
20/10/2011, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
ωραια τοτε , αφου θελετε να το συνεχισουμε

θελω 4 κιλα ρευμα 220 volt απο το καλο


Στο στέλνω πάραυτα αλλά να πεις του μικρού να προσέχει με το μπουγέλο να μη χυθεί, γιατί είναι απ' το καλό,τό 'βαλα από το μέσα βαρέλι.:smokin:

McGyver
20/10/2011, 14:49
Μιας και δεν καταλαβαίνουν όλοι το χιουμοριστικό του θέματος και ξεφεύγουμε από μια "Ιστορία του δρόμου"...

:wave2: