PDA

View Full Version : τι μου προτείνετε να κάνω?



Panagiotismotog
20/10/2011, 17:31
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο site και έχω μια απορία... Είμαι σχεδόν 17 και έχω μπει σε ένα τεράστιο για εμενα δίλημμα.. Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο?? Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση... Μου αρέσουν οι μηχανές (όχι τα παπια) και έχω μια κλίση προς τα εκεί... Αν μου προτείνεται μηχανή ποια ????

Ευχάριστω εκ τον προτερων!

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο site και έχω μια απορία... Είμαι σχεδόν 17 και έχω μπει σε ένα τεράστιο για εμενα δίλημμα.. Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο?? Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση... Μου αρέσουν οι μηχανές (όχι τα παπια) και έχω μια κλίση προς τα εκεί... Αν μου προτείνεται μηχανή ποια ????

Ευχάριστω εκ τον προτερων!

α) Καλωσήρθες
β) Μάθε να έχεις δική σου άποψη
γ) Το αντικειμενικό είναι καθαρά υποκειμενικό
δ) Χωρίς παρεξήγηση, πώς γίνεται όλα τα 17χρονα που γράφουν εδώ μέσα να είναι τόσο ανορθόγραφα...
ε) Αν παρ' όλα αυτά επιμένεις, η αντικειμενικότατη απάντησή μου είναι να βγάλεις δίπλωμα για αυτοκίνητο γιατί δεν έχεις την υπευθυνότητα να καβαλήσεις δίτροχο...Μηχανή δεν σου προτείνω,είπαμε γιατί...
στ) Και πάλι καλωσήρθες :wave2:

andgeo
20/10/2011, 17:40
250cc ninja /cbr είναι ότι πρέπει για σένα ,σε περίπτωση που θες στριτάδικο , διάλεξε μια να σ αρέσει και είσαι gg . Μην ακούσω πάλι για gsxr r1 zx10 και χαλιαμπούσες !!!

Shaolin Monk
20/10/2011, 17:41
Kai gia ta duo....

andgeo
20/10/2011, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT

δ) Χωρίς παρεξήγηση, πώς γίνεται όλα τα 17χρονα που γράφουν εδώ μέσα να είναι τόσο ανορθόγραφα...

σημεία των καιρών αλλά έχουμε δει και πολύ χειρότερα !!!

gixxerpap
20/10/2011, 17:46
να βγάλεις δίπλωμα και για τα δύο, δε γίνεται?

να ξεκινήσεις πρώτα απο το αυτοκίνητο. Όταν συνειδητοποιήσεις πόσο ''αόρατες'' είναι οι μοτοσυκλέτες για αυτούς που οδηγούν αυτοκίνητο, μπορεί να το ξανασκεφτείς και μην καβαλήσεις ποτέ.

Panagiotismotog
20/10/2011, 17:47
φιλε AUFGEBRACHT το αν κανω ορθογραφικα η οχι αστο δεν νομιζω ουτε να εκανα πολλα ουτε να εξεταζομαι στην ορθογραφια..εντελως φιλικα...

Μια ninja 250cc ειχα στο μυαλο μου αλλα ειμαι αρκετα μπερδεμενος!!

John Steed
20/10/2011, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο site και έχω μια απορία... Είμαι σχεδόν 17 και έχω μπει σε ένα τεράστιο για εμενα δίλημμα.. Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο?? Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση... Μου αρέσουν οι μηχανές (όχι τα παπια) και έχω μια κλίση προς τα εκεί... Αν μου προτείνεται μηχανή ποια ????

Ευχάριστω εκ τον προτερων!

Αν Έχεις γράψει και στο www.auto.gr τότε θεωρείσαι πράκτορας των κουτάκηδων που ήρθε να μας κατασκοπεύσει! :lol: :lol: :rotflmao:


Αν πάλι, δεν έχεις γράψει σε άλλο φόρουμ, τότε θα σου πρότεινα (αν ΠΡΕΠΕΙ να επιλέξεις) να βγάλεις για μηχανή!

Να μπεις στο κλίμα από την αρχή, με το σωστό μοτοσακό και τον κατάλληλο εξοπλισμό, να είσαι εσύ και ο άνεμος, το μοτόρι και ο δρόμος, να λιώνουν τα γκομενάκια κλπκλπ! :bigcry: :rotflmao:


Και να μην κουβαλάς όπου πας ένα τόνο σίδερα μαζί σου τσάμπα και βερεσέ! :wave2:

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 17:50
Μην ξεχνάμε την κλίση προς τις μηχανές -τις μηχανές,όχι τα παπάκια...Πόσες μοίρες να είναι άραγε;;;


238101

Panagiotismotog
20/10/2011, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Αν Έχεις γράψει και στο www.auto.gr τότε θεωρείσαι πράκτορας των κουτάκηδων που ήρθε να μας κατασκοπεύσει! :lol: :lol: :rotflmao:


Αν πάλι, δεν έχεις γράψει σε άλλο φόρουμ, τότε θα σου πρότεινα (αν ΠΡΕΠΕΙ να επιλέξεις) να βγάλεις για μηχανή!

Να μπεις στο κλίμα από την αρχή, με το σωστό μοτοσακό και τον κατάλληλο εξοπλισμό, να είσαι εσύ και ο άνεμος, το μοτόρι και ο δρόμος, να λιώνουν τα γκομενάκια κλπκλπ! :bigcry: :rotflmao:


Και να μην κουβαλάς όπου πας ένα τόνο σίδερα μαζί σου τσάμπα και βερεσέ! :wave2:

δεν εχω γραψει καπου αλλου :confused:

John Steed
20/10/2011, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
να βγάλεις δίπλωμα και για τα δύο, δε γίνεται?

να ξεκινήσεις πρώτα απο το αυτοκίνητο. Όταν συνειδητοποιήσεις πόσο ''αόρατες'' είναι οι μοτοσυκλέτες για αυτούς που οδηγούν αυτοκίνητο, μπορεί να το ξανασκεφτείς και μην καβαλήσεις ποτέ.

Όπως πάντα, ολόσωστος!


Εγώ το "γύρισα" ( :lol: ) στα δίτροχα από ανάγκη και μετά κατάλαβα πόσο υπερέχουν σα μέσο από τα αυτοκίνητα.

Αν δεν είχε έρθει εκείνη η ανάγκη, ποτέ δε θα το σκεφτόμουν, λόγω φόβου κυρίως :wave2:

John Steed
20/10/2011, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
δεν εχω γραψει καπου αλλου :confused:

Πλάκα σου κάνω!

Εδώ που μπήκες, ετοιμάσου για δούλεμα και πλακίτσες!


Και για να απαντήσω σοβαρά, οποιοδήποτε μοτοσυκλετάκι 125 με 250 cc με συμπλέκτη φυσικά, είναι ό,τι πρέπει για να σε μυήσει στο θαυμαστό κόσμο των δύο τροχών (:a24: δεν πάω καλά, το ξέρω! :lol: )

Panagiotismotog
20/10/2011, 17:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Πλάκα σου κάνω!

Εδώ που μπήκες, ετοιμάσου για δούλεμα και πλακίτσες!


Και για να απαντήσω σοβαρά, οποιοδήποτε μοτοσυκλετάκι 125 με 250 cc με συμπλέκτη φυσικά, είναι ό,τι πρέπει για να σε μυήσει στο θαυμαστό κόσμο των δύο τροχών (:a24: δεν πάω καλά, το ξέρω! :lol: )

χαχαχα!! εχεις καποιο συγκεκριμενο στο μυαλο σου?

sapila racing
20/10/2011, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Μην ξεχνάμε την κλίση προς τις μηχανές -τις μηχανές,όχι τα παπάκια...Πόσες μοίρες να είναι άραγε;;;

Βαζω στοίχημα οτι ακόμα δεν το πήρες χαμπάρι οτι εσυ είσαι ο ασχετος με την ορθογραφία κι οχι ο Panagiotismotog. :rolleyes:

Κι εχεις και το θράσσος να του την λες κιόλας στο πρωτο του πόστ.

Panagiotismotog η Nnja250 θα ειναι μια χαρά για πρωτη μηχανή. :wave2:

John Steed
20/10/2011, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
χαχαχα!! εχεις καποιο συγκεκριμενο στο μυαλο σου?


Εσύ τι έχεις στο μυαλό σου?

enduro?

street?

motard?

χρήματα που μπορείς να διαθέσεις?

Καινούριο ή μεταχειρισμένο?

andgeo
20/10/2011, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Μην ξεχνάμε την κλίση προς τις μηχανές -τις μηχανές,όχι τα παπάκια...Πόσες μοίρες να είναι άραγε;;;
εκεί είδες εσύ το λάθος;

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Βαζω στοίχημα οτι ακόμα δεν το πήρες χαμπάρι οτι εσυ είσαι ο ασχετος με την ορθογραφία κι οχι ο Panagiotismotog. :rolleyes:

Κι εχεις και το θράσσος να του την λες κιόλας στο πρωτο του πόστ.

Panagiotismotog η Nnja250 θα ειναι μια χαρά για πρωτη μηχανή. :wave2:

σε ευχαριστω πλ για την βοηθεια φιλε!!

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Εσύ τι έχεις στο μυαλό σου?

enduro?

street?

motard?

χρήματα που μπορείς να διαθέσεις?

Καινούριο ή μεταχειρισμένο?

street!! μαλλον μεταχειρσμενο εκτος αν βρω κατι καλο καινουριο κ φθηνο!! τωρα για ποσα χρηματα θα διαθετω δεν ξερω !!

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
εκεί είδες εσύ το λάθος;

Όχι βέβαια,κουβέντα να γίνεται...

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:10
ελα απλα βγαζει τα κομπλεξ του...δεν πειραζει!!!

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:12
μια ninja 250cc καινουρια ποσο κανει πανω κατω

andgeo
20/10/2011, 18:16
πάνω 4300 κάτω 4200 ;

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:17
μμμ!!! οποτε καταληγουμε σε μια ninja 250cc
και το διπλωμα στα ποσα παει

andgeo
20/10/2011, 18:19
μπα αυτό ήταν πριν σήμερα 5090 και 4800 μοντέλο του 2010.
kawasaki hellas (http://www.kawasaki.gr/moto)

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
μια ninja 250cc καινουρια ποσο κανει πανω κατω

Υπολόγισε γύρω στα € 5.090...η τιμή από mototriti.gr. Ακομπλεξάριστα στο λέω αυτό...:wave2:
http://www.mototriti.gr/data/newbikes/times/montela/35.asp

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Υπολόγισε γύρω στα € 5.090...η τιμή από mototriti.gr. Ακομπλεξάριστα στο λέω αυτό...:wave2:
http://www.mototriti.gr/data/newbikes/times/montela/35.asp

και το διπλωμα?

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
και το διπλωμα?

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=105885

Panagiotismotog
20/10/2011, 18:27
ευχαριστω πλ

John Steed
20/10/2011, 18:51
Μία χαρά μοτοσυκλέτα το ninja250! :wave2:

Απλά, αφού θα είναι η πρώτη σου, καλύτερα να είναι γυμνή (πχ cbf 250) για να μην πονέσει και η τσέπη μαζί με τον ποπό! :wave2:

fantacid
20/10/2011, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
μπλα μπλα
β) Μάθε να έχεις δική σου άποψη
μπλα μπλα [/B]

μια ερωτηση εκανε το παιδι το αρπαξες απο τα μουτρα ρε παλικαρι....

αλλα γιατι δεν εχει αποψη επειδη εκανε μια ερωτηση κ θελει μια γνωμη/συμβουλη απο "εμπειρους μοτοσυκλετιστες" δε το καταλαβαίνω....

:sick:

John Steed
20/10/2011, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT

β) Μάθε να έχεις δική σου άποψη


Αυτούς που δε ρωτάνε και έχουν τη δική τους άποψη τους λέμε ξερόλες, νό?




Εγώ είμαι 27 και κατά την άποψή μου, δεν έχω καμία παγιωμένη άποψη ακόμη....




:wave2:










Καλά το λέω εγώ ότι δεν πάω καλά σήμερα....

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
μια ερωτηση εκανε το παιδι το αρπαξες απο τα μουτρα ρε παλικαρι....

αλλα γιατι δεν εχει αποψη επειδη εκανε μια ερωτηση κ θελει μια γνωμη/συμβουλη απο "εμπειρους μοτοσυκλετιστες" δε το καταλαβαίνω....

:sick:

Βρε σεις, κι εσείς με πήρατε από τα μούτρα!!!! Ούτε ξερόλας είμαι, ούτε εξυπνάκιας, ούτε διεκδικώ το αλάνθαστο και έχω δώσει δείγματα γραφής εδώ μέσα τόσα χρόνια...όταν μπαίνεις σε ένα μοτοσυκλετιστικό φόρουμ και ρωτάς να σου απαντήσουνε οι άλλοι αν πρέπει να πάρεις μηχανή ή αυτοκίνητο τί θέλεις να σου απαντήσουνε; Να μπει δηλ ένας σε ένα gay forum και να ρωτήσει να του πουν αν πρέπει να πηγαίνει με γυναίκες ή με τρελλά αγόρια!!! εδώ την άλλη φορά κάποιος ρώταγε να του πούμε εμείς τί χρώμα να πάρει τη μηχανή του!!! όταν του έγραψα να μάθει να έχει τη δική του άποψη, δεν του το έπαιζα έξυπνος...να έχει άποψη, να την τεκμηριώνει, να την εκθέτει και μετά να την σχολιάσουμε...ένα ξερό " Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο;"΄πώς να σχολιαστεί;

Panagiotismotog
20/10/2011, 21:19
Ρε παιδια οκ η γνωμη του ειναι... δημοκρατια εχουμε οποτε οκ..δεν με εβρισε ή κατι τετοιο οποτε τελος... επισης ρωτησα γιατι ειμαι απειρος λογο ηλικιας.... οταν φτασω κ εγω τα χρονια σου ισως εχω μια δικη μου γνωμη!! (αν εχεις)

AUFGEBRACHT
20/10/2011, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
Ρε παιδια οκ η γνωμη του ειναι... δημοκρατια εχουμε οποτε οκ..δεν με εβρισε ή κατι τετοιο οποτε τελος... επισης ρωτησα γιατι ειμαι απειρος λογο ηλικιας.... οταν φτασω κ εγω τα χρονια σου ισως εχω μια δικη μου γνωμη!! (αν εχεις)

Θα μας συνηθίσεις, δεν τρέχει τίποτα, είμαστε σαν τους Γαλάτες του Αστερίξ, όταν δεν υπάρχουν Ρωμαίοι πλακωνόμαστε μόνοι μας!!!! :wave2:

Panagiotismotog
20/10/2011, 21:26
χαχαχα!! οποτε κατι φραγκα στην τραπεζα τα βλεπω να φευγουν :P

fantacid
20/10/2011, 21:56
δλδ σε πεισαμε να παρεις μηχανη???

:lol:

Panagiotismotog
20/10/2011, 22:02
ναι :P αυτη θα ηταν η επιλογη μου απλα ηθελα να ειμαι καπως σιγουρος

MG-KTiNoS
20/10/2011, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο site και έχω μια απορία... Είμαι σχεδόν 17 και έχω μπει σε ένα τεράστιο για εμενα δίλημμα.. Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο?? Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση... Μου αρέσουν οι μηχανές (όχι τα παπια) και έχω μια κλίση προς τα εκεί... Αν μου προτείνεται μηχανή ποια ????

Ευχάριστω εκ τον προτερων!
Αμάξι να πάρεις.
Δεν κανει η μηχανή για σένα.
:lol:


ΑΝ έκανε δεν θα ρώταγες όλα αυτα τα κουλα...

SoulGR
20/10/2011, 23:15
αν παρεις μηχανη παρε το μικρο το δουκα...αυτο το νιντζακι δεν μου αρεσει καθολου...:alien:

αλλιως κοιτα για κανα πιο παλιο 400ρακι σαν το bros(αυτο εχω και 'γω):ZZZ: και αν εισαι τολμηρος KTM 660 SMC






2/3 μηχανακια που ειπα ειναι κτμ...γιατρε μου ειμαι καλα?:blush:

Πανοπτικός
21/10/2011, 03:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
χαχαχα!! οποτε κατι φραγκα στην τραπεζα τα βλεπω να φευγουν :P

Ποσα ?

nikos_abel
21/10/2011, 07:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Θα μας συνηθίσεις, δεν τρέχει τίποτα, είμαστε σαν τους Γαλάτες του Αστερίξ, όταν δεν υπάρχουν Ρωμαίοι πλακωνόμαστε μόνοι μας!!!! :wave2:

Εδώ είναι οι Ρωμαίοι;

Εμείς γιατί πλακωνόμαστε ακόμη και για το πως ή ΑΝ θα τους δείρουμε;


238153

TROOPER
21/10/2011, 08:42
+1 στο νιντζακι το 250

αλλα και +1 σε αυτο που ειπε ο παπ.

taskon
21/10/2011, 12:12
εγω λεω να παρεις αυτοκινητο για πρωτο και μετα αφου ψηθεις λιγακι να δεις αν ενδιαφερεσαι για μηχανη. Και στο λεω αυτο γιατι απο οτι καταλαβαινω δεν εισαι πορωμενος με τις μηχανες ουτε φαινεται να σε ενδιαφερουν ιδιαιτερα. Πιο πολυ το βλεπω εγκυκλοπαιδικο το ενδιαφερον.Εγω μηχανη πηρα στα 24 γιατι δεν μ αφηνε ο πατερας μου πιο πριν και δεν μπορουσα να την αγορασω μονος μου. Αλλα επειδη ειχα μανια απο μικρος στα 17 μου ηξερα τα πιο πολλα μοντελα που κυκλοφορουσαν ,τα χρηματα που κοστιζαν μεχρι τις διαστασεις των ελαστικων. Το μοτο (το περιοδικο) το ειχα απο την τουαλετα μεχρι το σχολειο και το μαθαινα απ εξω. Το ιδιο ισχυει και για το διπλωμα

Bowleno
21/10/2011, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
2/3 μηχανακια που ειπα ειναι κτμ...γιατρε μου ειμαι καλα?:blush: [/COLOR]


όχι :nono: και να πας να το κοιτάξεις οπωσδήποτε :p

epp1640
21/10/2011, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
+1 στο νιντζακι το 250

αλλα και +1 σε αυτο που ειπε ο παπ.

+οο σε αυτό που είπε ο Παπ και από εμένα. Είχα για καμιά πενταετία αυτοκίνητο πριν πάρω μηχανή. Η μηχανή δεν ήταν μία κίνηση επιπόλαιη ούτε μία λύση ανάγκης. Συνειδητά επέλεξα να πάρω αυτό το ρίσκο έχοντας δει αρκετά, και έχοντας κάνει πολλααααααά χλμ και ταξίδια και αυτό με γλύτωσε από πολλά..

Το ninja είναι πραγματικά η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία, αλλά συμφωνώ με τον Σταύρο.. καλύτερα ένα γυμνό μηχανάκι για να μην πληρώνει χρυσάφι τα πλαστικά στην πρώτη στατική ή χαζοπτώση. Εκτός βέβαια και αν μπορεί να βρεθεί οικονομικό μεταχειρισμένο ninjάκι...

endo teacher
21/10/2011, 13:17
το NINJAKI ειναι όντως η καλύτερη επιλογή για ξεκίνημα, διαφωνω ομως στο να παρεις μοτοσυκλετα απο τα 17 σου.κι αυτο γιατι δεν εχεις ακομα την αισθηση του φοβου και το γκαζι ειναι γλυκο.... αλλα υποθετω οτι δεν θα με ακουσεις, οπότε προτεινω το ninjaki απο τη μερια μου

Takata Dome
21/10/2011, 13:24
Εγώ δηλαδή άμα προτείνω αυτο? :lol:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=143787698&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=VFR+400+R&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2

SoulGR
21/10/2011, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
Εγώ δηλαδή άμα προτείνω αυτο? :lol:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=143787698&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=VFR+400+R&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2
αυτο δεν το καλυπτει το α1...

John Steed
21/10/2011, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
Εγώ δηλαδή άμα προτείνω αυτο? :lol:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=en&id=143787698&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=VFR+400+R&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&negativeFeatures=EXPORT&tabNumber=2
Για πρώτο, μια χάρα!
:bigcry: :bigcry:

sniper
21/10/2011, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
Για πρώτο, μια χάρα!
:bigcry: :bigcry:

Τι έχει δλδ;

Μια χαρά είναι..

Takata Dome
21/10/2011, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
αυτο δεν το καλυπτει το α1...

Το ξερω...ουτως ή άλλως θα βρεις πολλους 17ρηδες να δωσουν 6000 για μηχανακι του "90? Εγω παντως τα δινα με τα χιλια,και πιστευω θα ηταν πολυ καλο σχολειο!

sniper
21/10/2011, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Takata Dome
Το ξερω...ουτως ή άλλως θα βρεις πολλους 17ρηδες να δωσουν 6000 για μηχανακι του "90? Εγω παντως τα δινα με τα χιλια,και πιστευω θα ηταν πολυ καλο σχολειο!

Καλά χαλάρωσε.. με 6Κ παιρνεις 1000ρι του 2008..

VFR400 βρίσκεις και με 1,5-2Κ σε άριστη κατάσταση.

chr1s_86
21/10/2011, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά χαλάρωσε.. με 6Κ παιρνεις 1000ρι του 2008..

+1...

Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

VFR400 βρίσκεις και με 1,5-2Κ σε άριστη κατάσταση.

Πούντο ; :look:

sniper
21/10/2011, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
+1...


Πούντο ; :look:

Όχι πουντο ρε Κρις.. VFR :bawl:

Takata Dome
21/10/2011, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλά χαλάρωσε.. με 6Κ παιρνεις 1000ρι του 2008..

VFR400 βρίσκεις και με 1,5-2Κ σε άριστη κατάσταση.

Στη VFR του link αναφερομουν,οχι γενικα στα VFR :D

chr1s_86
21/10/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όχι πουντο ρε Κρις.. VFR :bawl:

ΟΚ :lol: :lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
VFR400 βρίσκεις και με 1,5-2Κ σε άριστη κατάσταση.

Που είναι ; :look:

sniper
21/10/2011, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
ΟΚ :lol: :lol:




Που είναι ; :look:

Στη Γερμανία..

chr1s_86
21/10/2011, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Στη Γερμανία..

:blush: :sick:

Tpap
21/10/2011, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούριος στο site και έχω μια απορία... Είμαι σχεδόν 17 και έχω μπει σε ένα τεράστιο για εμενα δίλημμα..
1.Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο?? Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση...
2.Μου αρέσουν οι μηχανές (όχι τα παπια) και έχω μια κλίση προς τα εκεί... Αν μου προτείνεται μηχανή ποια ????

Ευχάριστω εκ τον προτερων!

Γειά σου, παλλικαράκι. Και καλώς ήλθες.

1. Βγάλε και για τα δύο.

2. Για να κάνεις αυτό που σου αρέσει, πρώτα κάνεις αυτό που πρέπει.
Και για να μπορέσεις να πάς σε μηχανή πρέπει πρώτα να φτιάξεις τις ανάλογες βάσεις. Και αυτό ο καλλίτερος τρόπος να το κάνεις είναι με ένα παπί.
Βρες ένα μτχ, βάλτου αρκετες χιλιάδες χλμ και μάθε. Όταν μάθεις, θα το καταλάβεις μόνος σου.
Τότε πάς σε μηχανάκι.

Με τις υγείες σου.
:beer: :beer: :beer: :beer:

chr1s_86
21/10/2011, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
. Και αυτό ο καλλίτερος τρόπος να το κάνεις είναι με ένα παπί.

Δεν είναι καλύτερα με μικρή μοτοσυκλέτα 125 ή 250 κυβικών ;;

Tpap
21/10/2011, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Δεν είναι καλύτερα με μικρή μοτοσυκλέτα 125 ή 250 κυβικών ;;

Κατ'εμέ όχι, Κρίς.
Για πάμπολλους λόγους (τους οποίους τους συζητάμε όποτε θές).

Η εισαγωγή στην μοτοσυκλέτα πιστευω πρέπει να γίνεται σε στάδια. Όχι με μιά μικρή μοτασυκλέτα.
Πιστευω ότι ακόμη και παπί για να οδηγήσεις, πρέπει να έχεις προυπηρεσία σε ποδήλατο.

:beer: :beer: :beer:

chr1s_86
21/10/2011, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κατ'εμέ όχι, Κρίς.
Για πάμπολλους λόγους (τους οποίους τους συζητάμε όποτε θές).



Στην επόμενη μπύρα :beer:

dmf
21/10/2011, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κατ'εμέ όχι,...

no ktm? :blush:


238177

fantacid
21/10/2011, 18:18
πιστευω πως αν ολοι οι οδηγοι αυτοκινητου οδηγουσαν για κανα χρονο μηχανη πριν πιασουν το στρογγυλο τιμονι
η οδικη παιδια θα ηταν πολλα βηματα μπροστα....

οποτε απο μενα παρε μηχανη πρωτα κ αν δε ψησει τελικα παρε αυτοκινητο

αν εχεις το μυαλο πανω απο το κεφαλι
ειτε καρο ειτε μηχανη εχεις το ιδιο επικίνδυνος εισαι.

αν εισαι καγκουρο-γκαζοκα@υλος μη παρεις ουτε καρο ουτε μηχανη
παρε ps3 κ το γκραντ τουρισμο

chriscrypton
21/10/2011, 19:30
Καλως ορισες & απο εμε..

Βγαλε διπλωμα & για αυτοκινητο & για μηχανη & αν δε θες με τη καμια παπι,δες & το Yamaha YBF 125cc με τον απαραιτητο προστατευτικο εξοπλισμο ως αναβατης & αφου εχεις βγαλει φυσικα διπλωμα, παντα κατα την ταπεινη μου αποψη

:wave2: :wave2:

TROOPER
21/10/2011, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
....... Yamaha YBF 125cc.......

μαλλον YBR 125 εννοεις ;)

chriscrypton
22/10/2011, 19:19
..ναι αυτο εννοουσα..thanks για τη διορθωση..
:beer: :beer: :wave2:

smooth criminal
23/10/2011, 14:02
Καλως ηρθες και απο μενα,νεος εισαι,δεν υπαρχει λογος να βιαστεις.Βγαλε του αυτοκινητου το διπλωμα,οδηγησε κανα χρονο για να δεις οτι πολλες φορες ουτε καν με αμαξι δεν σε υπολογιζουν-σεβονται,δες τους δρομους μας και γενικα τα στραβα και αναποδα της Ελλαδας οσο αφορα το θεμα οδηγηση.Αν ακομα θες να καβαλησεις και μηχανη,πας για το διπλωμα(για τα λιγα κυβικα),τσιμπας ενα απο τα παραπανω που σου ειπανε πολυ σωστα οι προηγουμενοι(και παλι με παρα πολυ προσοχη,κρανακι,κτλ,επιβαλονται),και οταν νιωσεις πως εισαι ετοιμος για το κατι παραπανω οσο αφορα τους 2 τροχους,αναβαθμιζεις το διπλωμα σου και ολα καλα!
Ετσι γλυτωνεις σε ενα μεγαλο ποσοστο απο δυσαρεστες καταστασεις,ειπαμε,προσεχουμε για να εχουμε,;) !

o teos
24/10/2011, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Κατ'εμέ όχι, Κρίς.
Για πάμπολλους λόγους (τους οποίους τους συζητάμε όποτε θές).

Η εισαγωγή στην μοτοσυκλέτα πιστευω πρέπει να γίνεται σε στάδια. Όχι με μιά μικρή μοτασυκλέτα.
Πιστευω ότι ακόμη και παπί για να οδηγήσεις, πρέπει να έχεις προυπηρεσία σε ποδήλατο.

:beer: :beer: :beer:

+600 :wave2:

THEOD
24/10/2011, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Panagiotismotog
Όταν πάω 18 να βγάλω δίπλωμα για μηχανή η για αυτοκίνητο?? Θα ήθελα μια αντικειμενική απάντηση...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
24/10/2011, 12:35
Βγαλε και για τα δυο.

Ετσι κι αλλιως στα 18 δε βγαζεις διπλωμα για μηχανη

panagath
24/10/2011, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
no ktm? :blush:



Κόλησα Το Μοτέρ ;; Μπααα! :bawl: :bawl: :beer:



ΥBR 125, CBR 125 για αρχή.... Αλλά βγάλε δίπλωμα και για τα 2 για να σου βγει και πιο φθηνό να μην πληρώνεις διπλά τα παράβολα του νέου διπλώματος κτλ. Ξεκίνα να οδηγάς με το αυτοκίνητο για να δεις πόσο σκατά είναι οι οδηγοί στην Ελλάδα εκ του ασφαλους (???, δε νομίζω και τόσο) και όταν συνηθίσεις την οδήγηση , τους δρόμους και τις ιδιαιτερότητες της Ελληνικης ασφάλτου τότε πάρε ένα μικρό για αρχή...και βλέπεις.