PDA

View Full Version : Απολύθηκα...



Σελίδες : [1] 2

McTalas
21/10/2011, 18:33
το αυτο!!

ευχαριστω !!!
:wave2:

Lioulios
21/10/2011, 18:41
υπομονή μαν , θα βρεις αλλού

Εγώ προχθες.

:wave2:

fantacid
21/10/2011, 18:43
δημοσιο?

dmf
21/10/2011, 18:44
Υπομονή. Ελπίζω να μην έχεις πολλές υποχρεώσεις..

Cpt. Haddock
21/10/2011, 18:47
Απο φαντάρος; :confused:

BLACKGAS
21/10/2011, 18:54
Γρήγορα να ξαναβρεις Mc! Μέχρι τότε σκέψου ότι μπορείς να κάνεις αυτά που γουστάρεις και δεν μπορούσες λόγω δουλειάς! Πχ Πολύωρες βόλτες με τη μοτο :wave2:

Ζεύκας
21/10/2011, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
το αυτο!!

ευχαριστω !!!
:wave2:

welcome to the club :beer:

GAS NICK
21/10/2011, 19:18
:mad: που θα παει ρυτη η κατασταση γμτ:bigcry:

georgemark
21/10/2011, 19:22
To έχω περάσει αυτό το στάδιο , προσπάθησε να μην σε πάρει από κάτω και να έχεις πίστη στον εαυτό σου.
Εύχομαι για κάτι καλύτερο από αυτό που είχες.

PortisHead
22/10/2011, 11:29
Α...εδω δηλώνουμε συμμετοχή ???

Μετα απο 14 χρονια συνεχόμενης δουλειας....μεσα σε 5 λεπτα max...ημουν με το χαρτι της απολυσης στο χερι.....συνοπτικες διαδικασιες.

:(

John Steed
22/10/2011, 11:55
Damn! :mad:



Καλό κουράγιο παίδες, μην το βάζετε κάτω...

devil's animal
22/10/2011, 12:18
υπομονη και κουραγιο παιδια...
:wave2:

Πανοπτικός
22/10/2011, 12:32
Τουλαχιστον εισαι σε ηλικια που θα βρεις δουλεια ξανα. :mad:

McTalas
22/10/2011, 12:39
νταξει δε χαλαστικα και πολυ,
αλλα θεωρω λιγο άνανδρο να απολυεις καποιον που σε 2 μηνες περιμενεί παιδι, χωρις κανενα λογο, ενω έχεις τοσες επιλογες...

μου κανανε και δωρο τη γέννα!! :winka:

zolotas
22/10/2011, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Πχ Πολύωρες βόλτες με τη μοτο :wave2:

δουλεια τελος ,περιμενει παιδι και σι λες θα κανει τσαρκες με την μοτο?:eyepop:

sotpag
22/10/2011, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Γρήγορα να ξαναβρεις Mc! Μέχρι τότε σκέψου ότι μπορείς να κάνεις αυτά που γουστάρεις και δεν μπορούσες λόγω δουλειάς! Πχ Πολύωρες βόλτες με τη μοτο :wave2:


τωρα χωρις δουλεια... θα καιει καρβουνο!!!

PortisHead
22/10/2011, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
νταξει δε χαλαστικα και πολυ,
αλλα θεωρω λιγο άνανδρο να απολυεις καποιον που σε 2 μηνες περιμενεί παιδι, χωρις κανενα λογο, ενω έχεις τοσες επιλογες...

μου κανανε και δωρο τη γέννα!! :winka:

:lol: :lol: :lol:
Ελα ρε....κι εμενα το ιδιο μου κανανε.
4 οι υποψήφιοι....εμενα που τον αλλο μηνα γενναμε διώξαν.

noble
22/10/2011, 14:26
Θετική σκέψη κ μην σας παίρνει απο κάτω,όσο μπορείτε.Θα βρεθεί κάτι κ αφού η αισιοδοξία είναι όλη δική μας,μπορεί και να είναι καλύτερα απο πριν!!:beer: :beer:

faraway
22/10/2011, 15:08
Aς ιδρύσει κάποιος ένα κόμμα για ανέργους στις επόμενες εκλογές , να βγει με 70 % . :rolleyes:

Άντε καλή υπομονή και καλό κουράγιο . :wave2:

giannis21
22/10/2011, 15:42
πανω απο ολα ψυχραιμια παιδες.μη σας παιρνει απο κατω.δυστηχως ολοι ζουμε με αυτο το φοβο καθημερινα.αλλα πρεπει να παραμεινουμε ψυχραιμοι και να δειξουμε αλληλεγγυη μεταξυ μας.
υ.γ. με το καλο να ερθουν τα νεα μελη της οικογενειας σας:a013:

Gandalf dr685sm
22/10/2011, 15:53
Σε εμάς έγινε προχθες αγορά της εταιρίας απο Ελβετικό όμιλο.. άγνωστο το τι θα γίνει. Και ακούω αρκετούς πλέον που έχουν βάσανο ανεργίας.

Gi_4ce
22/10/2011, 17:27
+1 εδω...

Ανεργος...

McTalas
22/10/2011, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
+1 εδω...

Ανεργος...

σταματησες απο τον τασο??

Εχετλαίος
23/10/2011, 08:12
Στα μεγάλα τριχωτά σας, κύριοι!
Θα βρείτε κάτι πολύ καλύτερο.
Τα χέρια και τα πόδια σας να είναι γερά και εργασία καλύτερη θα βρεθεί αργά ή γρήγορα.
:wave2:

Anritsu
23/10/2011, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Στα μεγάλα τριχωτά σας, κύριοι!
Θα βρείτε κάτι πολύ καλύτερο.
Τα χέρια και τα πόδια σας να είναι γερά και εργασία καλύτερη θα βρεθεί αργά ή γρήγορα.
:wave2:

Το θέμα δεν είναι τόσο να βρεις δουλειά . Είναι να βρεις κάτι που να μην βλαστημάς κάθε μέρα , και αν τουλάχιστον βλαστημάς κάθε μέρα , να σου επιτρέπει να ζήσεις με κάποια αξιοπρέπεια εσύ και η οικογένεια σου . Γιατί πολύς κόσμος δουλεύει , αλλά ουσιαστικά συντηρείται είτε από τους γονείς του είτε από άλλους πόρους που ενδεχομένως ο φίλος να μην έχει . Και καταλαβαίνω την αγωνία του γιατί και εγώ περιμένω παιδί στο τέλος του χρόνου και με όλα αυτά που γίνονται δεν ξέρω τι μου ξημερώνει η επόμενη μέρα .

:smilea:

takis-kk
23/10/2011, 10:54
Μαζί με τον Στέλιο κι εγώ..

Και αν και δεν είμαι κρητικός έχω να πω....

"Όσο κι αν πληγωθεί βαριά, πονεί μα ξεπερνά το, ο άνδρας ο περήφανος και δεν το βάνει κάτω"

PortisHead
23/10/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Στα μεγάλα τριχωτά σας, κύριοι!
Θα βρείτε κάτι πολύ καλύτερο.
Τα χέρια και τα πόδια σας να είναι γερά και εργασία καλύτερη θα βρεθεί αργά ή γρήγορα.
:wave2:

Αυτο το "αργα" ειναι που μας καίει Στελιο.

Εχετλαίος
23/10/2011, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Αυτο το "αργα" ειναι που μας καίει Στελιο.

Το καταλαβαίνω καθότι πολλάκις παθών.
Έχε δύναμη και κουράγιο και όλα θα στρώσουνε.
:wave2: :beer:

johnpan
23/10/2011, 12:05
Κι εγώ ανεργος μάγκες.. Τουλάχιστο έχω ταμείο ανεργίας. Δε χαλιέμαι, κάνω όσο πράγματα γουστάρω και βλέπω όσους φίλους κ συγγενείς δεν έβλεπα λόγω δουλειών. Ταινιούλα σπίτι τα βράδια, μπυρίτσα κ καφε στο μπαλκόνι με καλη παρεα, και αισιοδοξια. Μη πέφτετε, το αύριο θα είναι χειρότερο!:beer:

Pardalotzatziki
23/10/2011, 12:51
+1 στο κλαμπ....

Αλλα δεν πιστευω στην κριση τους

Πιστευω στον εαυτο μου...

Οι θεσεις ισως ειναι λιγοτερες και με λιγοτερα λεφτα...αλλα κατι θα βρεθει...


:wave2:

smooth criminal
23/10/2011, 13:43
+1,ανεργος απο τον οκτωβρη του 2010,μην μασατε,ροδα ειναι και γυριζει,με το καλο να δεχτουν τα παιδια,τους/τις juniors τους,γερα και δυνατα να ναι!

MG-KTiNoS
23/10/2011, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
νταξει δε χαλαστικα και πολυ,
αλλα θεωρω λιγο άνανδρο να απολυεις καποιον ...

Αυτή τη λέξη μπορείς να τη διαγράψεις από το λεξικό...
ΑΝΕΤΑ

alex14
24/10/2011, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Στα μεγάλα τριχωτά σας, κύριοι!
Θα βρείτε κάτι πολύ καλύτερο.
Τα χέρια και τα πόδια σας να είναι γερά και εργασία καλύτερη θα βρεθεί αργά ή γρήγορα.
:wave2:

+1

Εγω αναγκαστηκα να παραιτηθω μετα απο 10+ χρονια. Ευτυχως βρηκα γρηγορα και πολυ καλυτερα.

Μη μασατε ρε

:beer:

panagath
24/10/2011, 08:33
Μη μασάτε ρε....Αυτοί χάνουν. Στείλτε βιογραφικά παντού και μην ψάχνετε απαραίτητα για δουλειά αποκλειστικά σε αυτό που έχετε σπουδάσει/ξερετε να κάνετε. Σε αυτή τη φάση που βρισκόμαστε, πιάστε ότι βρείτε...και ταυτόχρονα ψάχνετε για κάτι καλύτερο και πιο κοντινό σε εσάς. Αν είμαστε όλοι ενωμένοι όλα καλά θα πάνε. Δεν είμαι άνεργος, αλλά τον περασμένο χρόνο μέχρι να βρω δουλειά, πέρασα πολύ σφιγμένη χρονιά. Οριακά τα χώρεσα τα λεφτά.

:beer: :beer: :beer: :beer:

transalpblack
24/10/2011, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Γρήγορα να ξαναβρεις Mc! Μέχρι τότε σκέψου ότι μπορείς να κάνεις αυτά που γουστάρεις και δεν μπορούσες λόγω δουλειάς! Πχ Πολύωρες βόλτες με τη μοτο :wave2:

Σωστότατος!!!
Κράτα την όποια σου αποζημίωση φίλε μου, χαλάρωσε μερικές μέρες, γράψου αμέσως στον Ο.Α.Ε.Δ. και κάνε βόλτες.
Το μόνο σου έξοδο, θα είναι η βενζίνη σου.
Φαγητό και ποτό (νερό!!!) παίρνεις από το σπίτι και όπου βρεις σε κάποιο παγκάκι αράζεις.

transalpblack
24/10/2011, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
δουλεια τελος ,περιμενει παιδι και σι λες θα κανει τσαρκες με την μοτο?:eyepop:

Χαλάρωσε ρε Ζολότα. Όταν το έγραψε το παλικάρι, δεν είχε γράψει ακόμη ο Mc οτι περιμενει παιδι.
Έλεος δηλαδή!!!!!!!!!:mad:

Operater
24/10/2011, 12:39
Στα επόμενα ρε παλλικαρε! Μη φοβού..! Το παιδάκι φέρνει και ευτυχία μαζί :winka:

Και μη διανοηθεις να δωσεις τη μηχανή σου... φιλικά... :smilea: :)

piazzio24
24/10/2011, 14:23
:( Υπομονή παιδιά, έυχομαι σε όλους τους άνεργους, δύναμη, θετική σκέψη και αλληλεγγύη, έυχομαι να βρεθεί κάτι σύντομα :)

yannisss
28/10/2011, 22:03
παντως στις πολυωρες βολτες με τη μοτο η βενζινη μαλλον θα ναι τζαμπα
αφου δεν πληρωνει ο ντελιβερας τισ βενζινες αλλα το καταστημα

:smilea: :smilea:

McTalas
10/11/2011, 14:01
τωρα που βγαλαμε και νεο προθυπουργο και υπαρχει σταθεροτητα στην χωρα ( :lol: )

αμα παιξει καμια δουλεια χωρις ενσημα σφηρατε!! :winka:

DeusEx
11/11/2011, 11:46
Και εγω το εζησα φετος τον Ιανουάριο. Μεσημερι πηγα για δουλεια, απογευμα ημουν ανεργος και για καφε... Ειχα ενα περιεργο αισθημα απελευθέρωσης ομως!
Πηρα αποζημιωση και την πρωτη βδομαδα εκανα την ζωη μου! Ταξιδια με την μοτο, καφεδες, ποτα για να στανιαρω...
Μετα μπηκα ταμειο ανεργίας και εκανα λιγο οικονομια...
Βιογραφικα παντου... Παντου! κ οτι κατσει...

Μια πορτα κλείνει, δυο πορτες ανοιγουν...

PortisHead
11/11/2011, 12:13
Εχω την εντύπωση , πως οι περισσοτερες εταιρειες περιμενουν τις πολιτικες εξελίξεις και το τι θα γινει με τις εργασιακες συμβάσεις , για να ξερουν τι μισθους θα δινουν.

Γιατι με τα σημερινα δεδομενα , μπορει καποιον που θα πληρωναν 1500 ευρω , σε ενα μήνα να μπορουσαν να τον προσλάβουν με 800....

....αλλιως δεν μπορω να καταλαβω ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ :lol: :lol: :lol:

kachius
11/11/2011, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εχω την εντύπωση , πως οι περισσοτερες εταιρειες περιμενουν τις πολιτικες εξελίξεις και το τι θα γινει με τις εργασιακες συμβάσεις , για να ξερουν τι μισθους θα δινουν.

Γιατι με τα σημερινα δεδομενα , μπορει καποιον που θα πληρωναν 1500 ευρω , σε ενα μήνα να μπορουσαν να τον προσλάβουν με 800....

....αλλιως δεν μπορω να καταλαβω ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ :lol: :lol: :lol:

δυστυχώς, μην το γελάς ... :(

PortisHead
11/11/2011, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
δυστυχώς, μην το γελάς ... :(

Αμα δεν το διακομωδισουμε κιολας θα παμε για φουντο...

:(

chr1s_86
11/11/2011, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead

....αλλιως δεν μπορω να καταλαβω ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΜΟΥ :lol: :lol: :lol:


Επειδή έχουν λάβει από άλλα 200 άτομα... :(

dmf
11/11/2011, 13:23
Porti, ειδικά αυτό με τα βιογραφικά, το βιώνω πολύ καιρό τώρα, μιας και ψάχνω καμιά δουλειά μερικής απασχόλησης (όντας φοιτητής).
Δεν παίρνουν καν τηλέφωνο να κανονίσουν μια συνέντευξη ρε παιδάκι μου, να σε δουν κι από κοντά. Δεν μπορώ να το εξηγήσω πραγματικά.
Αρχίζω να αναρωτιέμαι αν είναι trick των διαφόρων sites εύρεσης εργασίας, για να έχουν τις στήλες γεμάτες για να συνεχίζουν να προσελκύουν κόσμο...

DoctoR_k6
11/11/2011, 13:30
Παιδια μην χολοσκατε...υγεια να εχουμε κ ολα θα γινουν. 8 μηνες τα ιδια βιωνα κ καταλαβα πως και να τρελενεσαι δεν κανεις κατι παραπνω. Δυστυχως απο βιογραφικα...τονους!!Αν εισαι τυχερος και εισαι στα πρωτα 300-500 ισως μετα βαριουνται και αυτοι και τα αλλα δεν τα κοιτανε.
Γνωστος μου σε εταιρια μου τα ελεγε...

Υπομονη και κατι θα γινει κ για εμας...:sick: :sick: :sick:

Εχετλαίος
11/11/2011, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctoR_k6
Γνωστος μου σε εταιρια μου τα ελεγε...

Προ Χετίας είχε έλθει ένα μισό @ρχiδι μιας εταιρείας παροχής ISO εκεί που εργαζόμουνα για να μας οργανώσει. Με το καλημέρα εισηγήθηκε στα αφεντικά να απολύσουν όλους πάνω από 50, ότι και αν έκαναν, όσα και αν έπαιρναν.
Το έκαμαν τα απολειφάδια ανθρώπων!
Μετά μας είπαν και βάλαμε αγγελία για αναπλήρωση θέσεων ( ! ).
Και το κάναμε.
Κατόπιν, όσα βιογραφικά ερχόντουσαν μας είπαν να πετάμε χωρίς 2η κουβέντα όλα όσα ήταν γυναίκες ή άνδρες πάνω από 30.
Έγινε και αυτό.
Και βιογραφικά ήλθαν πολλά, μα πάρα πολλά...
Μετά μας είπαν να κάνουμε συνεντεύξεις των 2 λεπτών ( ! ) με 30 τυχαία βιογραφικά.
Και έγινε.
Προσλάβανε τελικά 10 ανθρώπους μετά από συννενόηση μαζί τους ως προς το ποιός θα είχε τις ολιγότερες οικονομικές απαιτήσεις ως προς τις θέσεις...
Και αυτό τελέστηκε...
Μετά απολύσανε όλους όσους εργαζόμασταν σε εξωτερικές δουλειές, λογιστήριο, marketing και πωλήσεις, κρατώντας μονάχα το τεχνικό προσωπικό.
Τα κόστη της εταιρείας σε 5 μήνες πήγαν στα ουράνια από τις αποζημιώσεις και από τα ανεξέλεγκτα έξοδα ελείψη λογιστηρίου και ελέγχων στα εργοτάξια.
Εν κατακλέιδι, κάπου ένα χρόνο αργότερα διώξανε τον τρόμπα του ISO, απολύσανε αυτούς που πήρανε προ 1 έτους και ξαναπροσλάβανε εμάς που είχαμε φάει τον πούλο.
Πόσοι άνθρωποι ταλαιπωρήθηκαν και τρυπήσανε τα στομάχια τους απο το άγχος για την παπαρδέλα ενός βλαμμένου τεχνοκράτη και ενός ανεγκέφαλλου "αφεντικού".
Αυτό συμβαίνει...

Και έχοντας αυτό σαν βάση δε θα σταματάω να το λέγω: κάμετε κάτι δικό σας! Οτιδήποτε! Μα μικρό, μα πιο μεγάλο! Δικό σας! Από παροχή υπηρεσιών μέχρι οτιδήποτε. Αλλά δικό σας!
:wave2:

chr1s_86
11/11/2011, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Αρχίζω να αναρωτιέμαι αν είναι trick των διαφόρων sites εύρεσης εργασίας, για να έχουν τις στήλες γεμάτες για να συνεχίζουν να προσελκύουν κόσμο...

Τα site που λες δεν στέλνουν απαραίτητα στον εργοδότη το βιογραφικό που υποβάλλεις στο site... :wacko:

PortisHead
11/11/2011, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Επειδή έχουν λάβει από άλλα 200 άτομα... :(

Στο τελος θα καταληξουμε σαν αυτον...

http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Couperet


... που για να βρει δουλεια , αρχισε να εξοντωνει σιγα σιγα τους ανταγωνιστες του με τα ιδια προσόντα.
:D

MG-KTiNoS
11/11/2011, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Προ Χετίας είχε έλθει ένα μισό @ρχiδι μιας εταιρείας παροχής ISO εκεί που εργαζόμουνα για να μας οργανώσει. Με το καλημέρα εισηγήθηκε στα αφεντικά να απολύσουν όλους πάνω από 50, ότι και αν έκαναν, όσα και αν έπαιρναν.
Το έκαμαν τα απολειφάδια ανθρώπων!
Μετά μας είπαν και βάλαμε αγγελία για αναπλήρωση θέσεων ( ! ).
Και το κάναμε.
Κατόπιν, όσα βιογραφικά ερχόντουσαν μας είπαν να πετάμε χωρίς 2η κουβέντα όλα όσα ήταν γυναίκες ή άνδρες πάνω από 30.
Έγινε και αυτό.
Και βιογραφικά ήλθαν πολλά, μα πάρα πολλά...
Μετά μας είπαν να κάνουμε συνεντεύξεις των 2 λεπτών ( ! ) με 30 τυχαία βιογραφικά.
Και έγινε.
Προσλάβανε τελικά 10 ανθρώπους μετά από συννενόηση μαζί τους ως προς το ποιός θα είχε τις ολιγότερες οικονομικές απαιτήσεις ως προς τις θέσεις...
Και αυτό τελέστηκε...
Μετά απολύσανε όλους όσους εργαζόμασταν σε εξωτερικές δουλειές, λογιστήριο, marketing και πωλήσεις, κρατώντας μονάχα το τεχνικό προσωπικό.
Τα κόστη της εταιρείας σε 5 μήνες πήγαν στα ουράνια από τις αποζημιώσεις και από τα ανεξέλεγκτα έξοδα ελείψη λογιστηρίου και ελέγχων στα εργοτάξια.
Εν κατακλέιδι, κάπου ένα χρόνο αργότερα διώξανε τον τρόμπα του ISO, απολύσανε αυτούς που πήρανε προ 1 έτους και ξαναπροσλάβανε εμάς που είχαμε φάει τον πούλο.
Πόσοι άνθρωποι ταλαιπωρήθηκαν και τρυπήσανε τα στομάχια τους απο το άγχος για την παπαρδέλα ενός βλαμμένου τεχνοκράτη και ενός ανεγκέφαλλου "αφεντικού".
Αυτό συμβαίνει...

Και έχοντας αυτό σαν βάση δε θα σταματάω να το λέγω: κάμετε κάτι δικό σας! Οτιδήποτε! Μα μικρό, μα πιο μεγάλο! Δικό σας! Από παροχή υπηρεσιών μέχρι οτιδήποτε. Αλλά δικό σας!
:wave2:

:bigcry:

TROOPER
11/11/2011, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
........

Και έχοντας αυτό σαν βάση δε θα σταματάω να το λέγω: κάμετε κάτι δικό σας! Οτιδήποτε! Μα μικρό, μα πιο μεγάλο! Δικό σας! Από παροχή υπηρεσιών μέχρι οτιδήποτε. Αλλά δικό σας!
:wave2:

κανουμε!

αερα στα αχαμνα αφεντικων.καποιοι επιδιδοντε σε πιπες.αμφοτερα τα ανωτερω εντασοντε στην παροχη υπηρεσιων.

:wave2:

Εχετλαίος
11/11/2011, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
κανουμε!

αερα στα αχαμνα αφεντικων.καποιοι επιδιδοντε σε πιπες.αμφοτερα τα ανωτερω εντασοντε στην παροχη υπηρεσιων.

:wave2:

:cry: :bigcry: :bawl:

nikos_abel
11/11/2011, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Προ Χετίας είχε έλθει ένα μισό @ρχiδι μιας εταιρείας παροχής ISO εκεί που εργαζόμουνα για να

Ήρεμα με τους αιζάκηδεεεεεεεεεες!:mad:

BLACKGAS
11/11/2011, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Προ Χετίας είχε έλθει ένα μισό @ρχiδι μιας εταιρείας παροχής ISO εκεί που εργαζόμουνα για να μας οργανώσει. Με το καλημέρα εισηγήθηκε....

Ένας π@π@ρ@ς και παραλίγο να το βουλιάξει το βαπόρι. Φαντάσου να είχε κι άλλους δύο και να έφτιαχνε τρόικα. ;)

natlan74
13/11/2011, 13:00
+1 Μαγκες:mad:

Στα 37 μου πρωτη φορα εκανα αιτηση για ταμειο ανεργειας.
Περασα απο ενα καρο δουλειες.
Μαγειρας, οδηγος, σερβητορος, τουριστικος πρακτορας.εναεριτης στα ΕΛΠΕ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΚ...Α μπορειτε να φανταστητε. Τωρα εχω 1 μηνα με τον αγγελιοφορο, και κοντεβει να με παρει απο κατω:(
Εαν ακουσετε τιποτα ...... καλοδεχουμενη οτι και να ναι
:beer: :beer:

fz6man
13/11/2011, 15:05
προλαβαινεις να ξαναμπεις:D

yannisss
15/11/2011, 19:10
Και έχοντας αυτό σαν βάση δε θα σταματάω να το λέγω: κάμετε κάτι δικό σας! Οτιδήποτε! Μα μικρό, μα πιο μεγάλο! Δικό σας! Από παροχή υπηρεσιών μέχρι οτιδήποτε. Αλλά δικό σας!


βλεπω οτι παει αλλου το θεμα αλλα ας πω και γω την παπαρα μου
αυτο που γινεται τωρα εκτος απο την εξοντωση των μισθωτων προσπαθουν και για την εξοντωση των καταστηματων τα μικρα καταστηματα θα καταστουν μη βιωσιμα ωστε να μπουν οι πολυεθνικες με τα μεγαλα καταστηματα και με τις προσφορες που δεν θα μπορει να αντισταθει κανεις και τα ωραρια που θα ειναι 24 ωρες την μερα ανοιχτα το μικρο καταστημα θα αγοραζει 5 κοματια η πολυεθνικη 5000 με βαρβατη εκπτωση
η πολυεθνικη θα ειναι ανοιχτη 24 ωρες την μερα εσυ που θα βρεις τα λεφτα να πληρωνεις για να εχεις 24 ωρες ανοιχτο καταστημα?
οποτε θελουν ολοι να γινουμε μισθωτοι να δουλευουμε απανθρωπα ωραρια και να αμοιβομαστε λιγοτερο

Υ.Γ.
πριν μερικα χρονια που λεγανε για new world order αυτο δεν εννοουσανε η κατι αλλο?

natlan74
20/11/2011, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
προλαβαινεις να ξαναμπεις:D

:confused: Δεν καταλαβα που να μπώ?

Νικος χρ.
20/11/2011, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannisss
Και έχοντας αυτό σαν βάση δε θα σταματάω να το λέγω: κάμετε κάτι δικό σας! Οτιδήποτε! Μα μικρό, μα πιο μεγάλο! Δικό σας! Από παροχή υπηρεσιών μέχρι οτιδήποτε. Αλλά δικό σας!


βλεπω οτι παει αλλου το θεμα αλλα ας πω και γω την παπαρα μου
αυτο που γινεται τωρα εκτος απο την εξοντωση των μισθωτων προσπαθουν και για την εξοντωση των καταστηματων τα μικρα καταστηματα θα καταστουν μη βιωσιμα ωστε να μπουν οι πολυεθνικες με τα μεγαλα καταστηματα και με τις προσφορες που δεν θα μπορει να αντισταθει κανεις και τα ωραρια που θα ειναι 24 ωρες την μερα ανοιχτα το μικρο καταστημα θα αγοραζει 5 κοματια η πολυεθνικη 5000 με βαρβατη εκπτωση
η πολυεθνικη θα ειναι ανοιχτη 24 ωρες την μερα εσυ που θα βρεις τα λεφτα να πληρωνεις για να εχεις 24 ωρες ανοιχτο καταστημα?
οποτε θελουν ολοι να γινουμε μισθωτοι να δουλευουμε απανθρωπα ωραρια και να αμοιβομαστε λιγοτερο

Υ.Γ.
πριν μερικα χρονια που λεγανε για new world order αυτο δεν εννοουσανε η κατι αλλο? +1000

route 66
20/11/2011, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Στο τελος θα καταληξουμε σαν αυτον...

http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Couperet


... που για να βρει δουλεια , αρχισε να εξοντωνει σιγα σιγα τους ανταγωνιστες του με τα ιδια προσόντα.
:D

επειδή ο σύνδεσμος δεν ανοίγει να υποθέσω ότι ενοείς το έργο που λέγεται "το τσεκούρι" του κώστα γαβρά?
μιλάμε γιά γαμώ τα έργα πάντως,καλύτερα να το αποφέυγουν τα άτομα που τους έχουν φάει τη δουλειά άλλοι :rotflmao:

faraway
20/11/2011, 17:41
Αυτό αρχίζεις να το σκέφτεσαι " σοβαρά " όταν μετά από 3 διαγωνισμούς ασεπ , βγαίνεις μόνιμα 2ος ή 3ος !!:evil: :evil:

:lol: :lol:

PortisHead
20/11/2011, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από route 66
επειδή ο σύνδεσμος δεν ανοίγει να υποθέσω ότι ενοείς το έργο που λέγεται "το τσεκούρι" του κώστα γαβρά?
μιλάμε γιά γαμώ τα έργα πάντως,καλύτερα να το αποφέυγουν τα άτομα που τους έχουν φάει τη δουλειά άλλοι :rotflmao:

:a18:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 12:36
Ποσοι βρηκατε εργασια μετα απο τοσο καιρο?

PortisHead
30/10/2013, 12:42
Ποσοι βρηκατε εργασια μετα απο τοσο καιρο?
Εγω βρηκα μετα απο 1.5 χρονο,πληρωμένη δουλεια δλδ. γιατι απο απλήρωτες βρήκα ενα σωρό:mad:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 12:52
Εγω βρηκα μετα απο 1.5 χρονο,πληρωμένη δουλεια δλδ. γιατι απο απλήρωτες βρήκα ενα σωρό:mad:

Οι απληρωτες ειναι μοδα...τις "μυριζομαι" απο την αγγελια...

Black Mamba
30/10/2013, 13:02
Οι απληρωτες ειναι μοδα...τις "μυριζομαι" απο την αγγελια...

Για πες πως τις μυριζεσαι για να ξερουμε και εμεις που την ψαχνουμε?:rolleyes:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 13:15
Για πες πως τις μυριζεσαι για να ξερουμε και εμεις που την ψαχνουμε?:rolleyes:

Και γω την ψαχνω αλλα δεν βλεπω τιποτα..

Γενικως "κακες" αγγελιες, δηλαδη να μην ασχολεισαι, και οχι μονο "απληρωτες" ειναι αυτες που εχουν ασαφειες ή σου λενε ασαφειες απο το τηλεφωνο.
Επισης δεν κοιταω αυτες που δεν εχουν αμεσο τροπο επαφης. Π.χ. αποστολη βιογραφικου σε Τ.Θ.
Μετα απο πολλες προσπαθειες καταλαβα οτι συνηθως ειναι αυτοι που κανουν μουφες δουλειες(ελα 1 μηνα να σε δοκιμασουμε και βλεπουμε κλπ)
Ή σε βαζουν σε πυραμιδες και πωλησεις σε σπιτια κ.α.
Δηλαδη θα βγαλουν αυτοι λεφτα και συ απο 0 εως ελαχιστα...
Αν ειναι καλη αγγελια εχει αμεση επαφη με τον εργοδοτη..
Δε νομιζω οτι ειναι δυσκολο να τις καταλαβεις..

skylaros
30/10/2013, 13:37
Τρία χρόνια άνεργος... κάτι μεροκάματα μια φορά το δίμηνο ή τρίμηνο δε νομίζω πως έχουν σημασία... Να παρακαλάς να βρεθεί κάποιος να σε εκμεταλλευτεί και να μη βρίσκεται, απελπισία η κατάσταση ...

Black Mamba
30/10/2013, 13:44
Και γω την ψαχνω αλλα δεν βλεπω τιποτα..

Γενικως "κακες" αγγελιες, δηλαδη να μην ασχολεισαι, και οχι μονο "απληρωτες" ειναι αυτες που εχουν ασαφειες ή σου λενε ασαφειες απο το τηλεφωνο.
Επισης δεν κοιταω αυτες που δεν εχουν αμεσο τροπο επαφης. Π.χ. αποστολη βιογραφικου σε Τ.Θ.
Μετα απο πολλες προσπαθειες καταλαβα οτι συνηθως ειναι αυτοι που κανουν μουφες δουλειες(ελα 1 μηνα να σε δοκιμασουμε και βλεπουμε κλπ)
Ή σε βαζουν σε πυραμιδες και πωλησεις σε σπιτια κ.α.
Δηλαδη θα βγαλουν αυτοι λεφτα και συ απο 0 εως ελαχιστα...
Αν ειναι καλη αγγελια εχει αμεση επαφη με τον εργοδοτη..
Δε νομιζω οτι ειναι δυσκολο να τις καταλαβεις..

Aυτες οι τυπου πυραμιδες, βλεπε Herbalife, Amway κτλπ, εχουν γεμισει τις αγγελιες ρπστμ...
Σε ευχαριστω.

Black Mamba
30/10/2013, 13:45
Τρία χρόνια άνεργος... κάτι μεροκάματα μια φορά το δίμηνο ή τρίμηνο δε νομίζω πως έχουν σημασία... Να παρακαλάς να βρεθεί κάποιος να σε εκμεταλλευτεί και να μη βρίσκεται, απελπισία η κατάσταση ...

Αυτο ειναι οτι χειροτερο, φιλε μου...:rolleyes:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 13:51
Αυτο ειναι οτι χειροτερο, φιλε μου...:rolleyes:

Black χαλια η κατασταση...
Και το μοτορι στην κουκουλα...

Παλι καλα που βγαινει κανα ψιλο απο ebay και απο επαφες μεσω internet...

makis206
30/10/2013, 14:18
Μόλις δούλεψε το δαιμόνιο μυαλό ενός ακόμα άνεργου, λοιπόν παίδες στείλ'τε μου τα βιογραφικά σας με ένα 5ευρο μέσα και να είστε βέβαιοι ότι θα σας απαντήσω. Δεν θα πούμε τίποτα σπουδαίο, λίγο ποδοσφαιρικά θέματα, μοτοσυκλέτα ίσως, σίγουρα για τις τελευταίες εξελίξεις στη Φατμαγκιούλ (θα χαρώ και για Σουλεϊμάν) και οπωσδήποτε για την επιβεβαίωση ότι έλαβα το χαρτί σας και βλέποντας τις φωτό σας θα σας προτείνω αλλαγές ώστε να φαίνεστε στο μέλλον ομορφότεροι άνεργοι.

Μια επιβεβαίωση ότι σας απάντησε ένας εργοδότης κι ένα tip ομορφιάς με μόλις 5 ευρώ!

Διεύθυνση αποστολής μέσω πμ :lol:


Ω ρε τι θα γίνουμε..:cool:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 14:23
Μόλις δούλεψε το δαιμόνιο μυαλό ενός ακόμα άνεργου, λοιπόν παίδες στείλ'τε μου τα βιογραφικά σας με ένα 5ευρο μέσα Ω ρε τι θα γίνουμε..:cool:

Και μονο για το Σουλεϊμαν, στελνω...

makis206
30/10/2013, 14:27
Και μονο για το Σουλεϊμαν, στελνω...

50% έκπτωση αφού δεν θες Φατμαγκιούλ..:lol: :beer:

DeusEx
30/10/2013, 14:32
Οταν ειχα απολυθει πριν απο 2 χρονια περιπου, ειχα λαχει και εγω σε μια τετοια πυραμιδοφαση...
Μιλαμε πολυ γελιο ειχα σκασει με την τυπισσα . Ειχα καταλαβει οτι παιζει πουστια και την ειχα παρει στο δουλεμα κανονικα.

Μου κερνουσε σε καθε συναντηση gourme καφεδακι στην γνωστη hipterοφάκα και απολάμβανα την προσέγγιση...
Σε κάποια φαση μου ειχε δωσει και 2 dvd με animated ιστοριούλες, οι οποίες εκανα μπαμ οτι ήταν φτιαγμένες για πλύση εγγεφάλου... το πρωτο το ειδα, το δευτερο δεν εκανα καν τον κοπο...

Μακριααααααα

faraway
30/10/2013, 14:35
Από τον Οκτώβριο του 2010 βρήκα εργασία το Ιούνιο του 2012 , τουτέστιν 20 μήνες μετά σχεδόν 2 χρόνια δλδ .

Βέβαια η εργασία που βρήκα ( και παραμένω ως σήμερα ) πιο πολύ ένα χαρτζηλίκη μου δίνει κάθε τέλος του μήνα , και με δεκάδες παραβιάσεις ωραρίου,ρεπό ...και τα κλασικά . :evil:

Αλλά ας όψεται η πουτ@ν@ η κρίση που δεν μπορώ να κάνω τίποτα και λέω ας πάει και το παλιάμπελο . :sick::wave2:


υγ. υπομονή σε όλους που βιώνουν το δικό τους γολγοθά . :winka:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 14:38
Αλλά ας όψεται η πουτ@ν@ η κρίση που δεν μπορώ να κάνω τίποτα και λέω ας πάει και το παλιάμπελο . :sick::wave2:

υγ. υπομονή σε όλους που βιώνουν το δικό τους γολγοθά . :winka:

Απο το ολοτελα καλη κι η Παναγιωταινα δε λενε? Ετσι εχει η κατασταση...

Pan (dvs)
30/10/2013, 14:39
Εγω βρηκα μετα απο 1.5 χρονο,πληρωμένη δουλεια δλδ. γιατι απο απλήρωτες βρήκα ενα σωρό:mad:

:beer:

faraway
30/10/2013, 14:51
Απο το ολοτελα καλη κι η Παναγιωταινα δε λενε? Ετσι εχει η κατασταση...

Έτσι ακριβώς ;);)

Μακάρι να έρθει αυτή η μέρα ( που δεν ...) που θα υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις περισσότερες απο τους ανέργους , και του το καίω εγώ ο ίδιος το μπο@@@λακι που έχει και νομίζει ότι έιναι και επιχείρηση σοβαρή . :evil:

Pardalotzatziki
30/10/2013, 15:04
Έτσι ακριβώς ;);)

, και του το καίω εγώ ο ίδιος το μπο@@@λακι που έχει και νομίζει ότι έιναι και επιχείρηση σοβαρή . :evil:

Θα ερθω και γω :)

McTalas
30/10/2013, 19:39
που το θυμηθηκατε ρε σεις...?

εγω παιδια βρηκα δουλεια μετα απο 6 μηνες περιπου δλδ μαιος του '12, στο αντικειμενο μου και στον καλυτερο εργοδοτη που θα μπορουσα να βρω στην ελλαδα,
τωρα ειμαι στην δευτερη συμβαση ορισμενου χρονου και παμε για τριτη...
τωρα αν κατι στραβωσει μας περιμενει γερμανια ή ντουμπαι... ή θα παρω ταξι

Pardalotzatziki
30/10/2013, 19:42
που το θυμηθηκατε ρε σεις...?

εγω παιδια βρηκα δουλεια μετα απο 6 μηνες περιπου δλδ μαιος του '12, στο αντικειμενο μου και στον καλυτερο εργοδοτη που θα μπορουσα να βρω στην ελλαδα,
τωρα ειμαι στην δευτερη συμβαση ορισμενου χρονου και παμε για τριτη...
τωρα αν κατι στραβωσει μας περιμενει γερμανια ή ντουμπαι...

Καποιοι ψαχνουν ακομα..
Μπραβο. Τυχερος εισαι απο αποψη εργοδοτη. Και απο ευρεση εργασιας μαλλον...

McTalas
30/10/2013, 20:10
Καποιοι ψαχνουν ακομα..
Μπραβο. Τυχερος εισαι απο αποψη εργοδοτη. Και απο ευρεση εργασιας μαλλον...
ειχα πολυ δυνατο βιογραφικο και παρολα αυτα περιμενα και 4 μηνες απο οταν ειχα παρει το οκ πως θα με προσλαβουν...
κουραγιο ευχομαι στους υπολοιπους γιατι ειναι πολυ δυσκολα...

mikes
30/10/2013, 20:26
εγω σταματησα το φλεβαρη του 12! το μαγαζι δεν πηγαινε καθολου καλα και δεν μπορουσε να υποστηριξει 2 ατομα (εγω και το αφεντικο)
μετα απο αρκετο ψαξιμο, το σεπτεμβρη του 12 βρηκα σε ενα λαστιχαδικο στο καματερο, αλλα ο τυπος ηταν εντελως μ@λ@κ@ς και αντεξα μονο
5 μερες! λιγο πριν τα χριστουγεννα περισυ με πηρε τηλ ο πρωην εργοδοτης μου και μου ειπε αν ηθελα να τον βοηθησω λιγο στις γιορτες, να βγαλω
κι εγω ενα χαρτζιλικι! φυσικα δεχτηκα! οταν ξαναπηγα για δουλεια μου ανακοινωσε οτι πρεπει να παω να μιλησω με τον αδερφο του, γιατι απο αρχη
του 13 θα αναλαβω εκει! πηα μιλησαμε, τα βρηκαμε και ξεκινησα απο τον γεναρη, με τον καλυτεροτερο συνεργατη (γιατι η σχεση μας ειναι τετοια που
δεν ειμαστε αφεντικο-υπαλληλος, συνεργατες ειμαστε!) που ειχα ποτε! συμφωνησαμε σε λεφτα πολυ καλυτερα απ'οσο υπολογιζα (οχι βεβαια οσα επαιρνα
καποτε, ελεω κρισης) και μεχρι στιγμης εχω παρει δυο αυξησεις μισθου της ταξης των 40 ευρω εκαστη! εχω απολυτη ελευθερια στο πως θα δουλεψω,
εκτιμαει τον κοπο μου και τις γνωσεις μου, ενω ειναι τοσο ευχαριστος χαρακτηρας που καθε μερα κλανουμε στο γελιο! η δουλεια μου ειναι μακραν το πιο
ευχαριστο 10ωρο της μερας μου!

ευχομαι οσοι ψαχνετε, να υπαρξετε το ιδιο τυχεροι με εμενα!

Pardalotzatziki
30/10/2013, 20:29
εγω σταματησα το φλεβαρη του 12! το μαγαζι δεν πηγαινε καθολου καλα και δεν μπορουσε να υποστηριξει 2 ατομα (εγω και το αφεντικο)
μετα απο αρκετο ψαξιμο, το σεπτεμβρη του 12 βρηκα σε ενα λαστιχαδικο στο καματερο, αλλα ο τυπος ηταν εντελως μ@λ@κ@ς και αντεξα μονο
5 μερες! λιγο πριν τα χριστουγεννα περισυ με πηρε τηλ ο πρωην εργοδοτης μου και μου ειπε αν ηθελα να τον βοηθησω λιγο στις γιορτες, να βγαλω
κι εγω ενα χαρτζιλικι! φυσικα δεχτηκα! οταν ξαναπηγα για δουλεια μου ανακοινωσε οτι πρεπει να παω να μιλησω με τον αδερφο του, γιατι απο αρχη
του 13 θα αναλαβω εκει! πηα μιλησαμε, τα βρηκαμε και ξεκινησα απο τον γεναρη, με τον καλυτεροτερο συνεργατη (γιατι η σχεση μας ειναι τετοια που
δεν ειμαστε αφεντικο-υπαλληλος, συνεργατες ειμαστε!) που ειχα ποτε! συμφωνησαμε σε λεφτα πολυ καλυτερα απ'οσο υπολογιζα (οχι βεβαια οσα επαιρνα
καποτε, ελεω κρισης) και μεχρι στιγμης εχω παρει δυο αυξησεις μισθου της ταξης των 40 ευρω εκαστη! εχω απολυτη ελευθερια στο πως θα δουλεψω,
εκτιμαει τον κοπο μου και τις γνωσεις μου, ενω ειναι τοσο ευχαριστος χαρακτηρας που καθε μερα κλανουμε στο γελιο! η δουλεια μου ειναι μακραν το πιο
ευχαριστο 10ωρο της μερας μου!

ευχομαι οσοι ψαχνετε, να υπαρξετε το ιδιο τυχεροι με εμενα!

Αυτο πιστευω μια φορα στη ζωη μας θα το δουμε αν το δουμε. Για το περιβαλλον μιλαω.

calmen
30/10/2013, 20:40
@@
τι να το κανεις τοπτυχιο τι να το κανεις το μεταπτυχιακο
αν δεν εχεις τυχη και γνωστο θα παρεις @@ οπως εγω!

bulmont
31/10/2013, 08:31
τωρα αν κατι στραβωσει μας περιμενει γερμανια ή ντουμπαι...



...........ή Σαουδική Αραβία..........................

Sapadak
31/10/2013, 08:36
...........ή Σαουδική Αραβία..........................

Δύσκολα πρεπει να ειναι στο Νότο ρε γαμωΤ

Nostradamus
31/10/2013, 08:39
...........ή Σαουδική Αραβία..........................

Βρες μας εκει κατι και ερχομαστε αυριο για παρεα...

Sapadak
31/10/2013, 08:43
Βρες μας εκει κατι και ερχομαστε αυριο για παρεα...

'απειρες' εχει ρε μπόι κατακει.
Σίγουρα θες να πας? Γιατι μετά δύσκολα φευγεις

thunder ace
31/10/2013, 09:07
Τρία χρόνια άνεργος... κάτι μεροκάματα μια φορά το δίμηνο ή τρίμηνο δε νομίζω πως έχουν σημασία... Να παρακαλάς να βρεθεί κάποιος να σε εκμεταλλευτεί και να μη βρίσκεται, απελπισία η κατάσταση ...

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ(διαβαζεται οπως μιλαγε ο Βεγγος) στην ανεργεια. Τρια χρονια και τεσσερεις μηνες!!!!!!!!!!!!!

Nostradamus
31/10/2013, 09:42
'απειρες' εχει ρε μπόι κατακει.
Σίγουρα θες να πας? Γιατι μετά δύσκολα φευγεις

Απειρες στα χαρτια.. βοηθαει να σΜπρωξει κανεις ομως... Απο το να καθεσαι ρε φιλος καλυτερα και ας φυγεις δυσκολα μετα....

Sapadak
31/10/2013, 09:53
Απο το να καθεσαι ρε φιλος καλυτερα και ας φυγεις δυσκολα μετα....

+φωνω και το ξέρεις, αλλα αν φύγεις με΄τα πως γυριζεις? Εκτος αν εισαι τοσο σιγουρος οτι μπορεις να πας για 3-5 χρονια και να τα βροντηξεις ολα και να φυγεις ή αν εχεις πάρει αποφαση οτι θα μεινεις εκεί κοντα για πάντα

Nostradamus
31/10/2013, 10:12
+φωνω και το ξέρεις, αλλα αν φύγεις με΄τα πως γυριζεις? Εκτος αν εισαι τοσο σιγουρος οτι μπορεις να πας για 3-5 χρονια και να τα βροντηξεις ολα και να φυγεις ή αν εχεις πάρει αποφαση οτι θα μεινεις εκεί κοντα για πάντα

Πας για το κομπόδεμα. Αν είσαι με την οικογενεια εχει καλως.. Αν οχι οτι βγαλεις το τρως στα ψυχοφαρμακα για να συνελθεις και μετα παλι απο την αρχη...

gregogti
31/10/2013, 11:39
και εγω στα ιδια χαλια ειμαι εδω και 3 μηνες .δεν με παιρνει κανεις για δουλεια γιατι ειμαι μεγαλος( 39)

makis206
31/10/2013, 11:56
και εγω στα ιδια χαλια ειμαι εδω και 3 μηνες .δεν με παιρνει κανεις για δουλεια γιατι ειμαι μεγαλος( 39)

Είναι κι αυτό το πακέτο ρε πούστη μου μέσα στα υπόλοιπα, έχασα 8μηνη δουλειά (επιδοτούμενη) σε μαγαζί φίλου επειδή είχα περάσει τα 35 κατά δυο μήνες. Είσαι πάνω από 35 και σε κάνουν να νιώθεις παντελώς άχρηστος κάτι τέτοια..

Μην το βάζεις κάτω..:beer:

Pardalotzatziki
31/10/2013, 13:32
Είναι κι αυτό το πακέτο ρε πούστη μου μέσα στα υπόλοιπα, έχασα 8μηνη δουλειά (επιδοτούμενη) σε μαγαζί φίλου επειδή είχα περάσει τα 35 κατά δυο μήνες. Είσαι πάνω από 35 και σε κάνουν να νιώθεις παντελώς άχρηστος κάτι τέτοια..

Μην το βάζεις κάτω..:beer:

Ανω των 35 εισαι βολεμενος..προφανως...γιατι αν τυχει και βγει κανενα προγραμμα για ανεργους ειναι μεχρι 35..

Υπομονη, σε :a024: χρονια θα ανοιξουν θεσεις...

EVI
31/10/2013, 18:18
Ανω των 35 εισαι βολεμενος..προφανως...γιατι αν τυχει και βγει κανενα προγραμμα για ανεργους ειναι μεχρι 35..

Υπομονη, σε :a024: χρονια θα ανοιξουν θεσεις...

ποια 35...μεχρι 29 αν 30ρισεις ΤΕΛΟΣ. Τα τελευται 3 χρονια...και ειδικα αν εισαι γυναικα (ναι ειδικα) οταν λες 30+ ηλικια σου λενε <<θα εχετε αλλες υποχρεωσεις και δε το θελουμε αυτο>> τουτεστιν παιδια.Και να το λενε αυτο γυναικες (με οικογενεια) σε γυναικες (που πανε για συνεντευξη).Αληθινα γεγονοτα...και σε μενα το εχουν πει μια φορα...περσυ.

Pardalotzatziki
31/10/2013, 18:39
ποια 35...μεχρι 29 αν 30ρισεις ΤΕΛΟΣ. Τα τελευται 3 χρονια...και ειδικα αν εισαι γυναικα (ναι ειδικα) οταν λες 30+ ηλικια σου λενε <<θα εχετε αλλες υποχρεωσεις και δε το θελουμε αυτο>> τουτεστιν παιδια.Και να το λενε αυτο γυναικες (με οικογενεια) σε γυναικες (που πανε για συνεντευξη).Αληθινα γεγονοτα...και σε μενα το εχουν πει μια φορα...περσυ.

Την δουλεια τους κανουν, σωστα?

Συμφωνα με στατιστικες τα ποσοστα δειχνουν οτι οι 35-45 ειναι βολεμενοι, εχουν οικογενεια και δουλεια...
Οι 20-35 εχουν μεγαλα ποσοστα ανεργιας. Οποτε, ολοι οι αλλοι κοψτε το λαιμο σας...

Εισαι ανω των 35 και ανυπαντρος? Σκρου γιου...