PDA

View Full Version : ΣΚΑΙ και motogp (μετά τα χθεσινά)



VANDA
24/10/2011, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corki
Ρε παμε καλα ?

............Ο ΣΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.................

Λιγο σεβασμο ρε @ρχιδι@.

Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
ποιον αγωνα να δειξει,40 δευτερα?
και με ποια λογικη...

Αρχικά δημιουργήθηκε από hristosP
ρε ποσο μ@**κες ειναι στο σκαι????????????Να λεει ο κοπανος τωρα οτι ο simoncelli ειναι ανερχομενος κτλ κτλ ρεεεεεεεεεεε ζωααααααααααααα

νταξει την καναν τη περιγραφη το πρωι,ο simo σκοτωθηκε και παιζουν τη πρωινη μεταδοση??ΕΛΕΟΣ



Θα το μαζέψει κανείς τους άραγε το χθεσινό χάλι ή θα το αφήσουν να περάσει έτσι;
Δε σχολιάζω καν την "live" περιγραφή του ατυχήματος και τα σχόλια περί κράνους..
Ειλικρινά ελπίζω να γίνει θέμα η μετάδοση του μεσημεριού, να τους πάρουν και τα δικαιώματα να τελειώνουμε με το τσίρκο..

sniper
24/10/2011, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...

Αλλά..

Προσωπικά αν ήμουν στην θέση του Έλληνα αναμεταδότη (και κάτοχο των δικαιωμάτων του MOtoGP στην Ελλάδα) θα έβγαινα να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη σε όλο το κοινό που τον άκουσε να λέει τα απίστευτα και να δώσει το μικρόφωνο σε άλλον που βλέπει αυτό που γίνεται μπροστά του (και δεν χαζεύει αλλού) και αναμεταδίδει την πραγματικότητα κι όχι ότι σκεφτεί εκείνη τη στιγμή.

Είναι λυπηρό να ακούμε αυτά που ακούσαμε την Κυριακή το πρωί.

Έλεος με τον κ. ΔΔ που παρακαλάει και για σπόνσορες..

Έλεος που αντί να κάνει ένα μικρό έστω αφιέρωμα για τον Μάρκο, καθόταν κι έδειχνε τον αγώνα των 2 γύρων και τον αγώνα στα Μέγαρα..

Έλεος με την Αντριάνα και την κάθε γκόμενα που δείχνει τον κώλο της στα τζιπί..

Έλεος..

webassasin
24/10/2011, 10:31
δεν ειναι δυνατον να βλεπω το ΔΔ να το παιζει συντετριμμενος,να λεει οτι ο σιμον
ηταν << πραγματικος φιλος >> , οτι πριν ενα μηνα ηταν μαζι στην πιστα και την ιδια στιγμη κατω δεξια να βλεπω το διαφημιστικο σηματακι της ΒP.
παλεψε να παρει νουμερα,αλλα για μενα θελει σκοτωμα ο ξεφτιλας.
λιγο σεβασμο επιτελους.
και δε θελω σε καμια περιπτωση να ακουσω οτι μαλακια θα πει στο επομενο GP για αυτα που γιναν στη μαλαισια.
ουτε θελω να μου λεει τι σκεφτεται ο καθε οδηγος,τι στιγμη που τον βλεπω στην καμερα.

TROOPER
24/10/2011, 10:33
ΟΥΤΕ για φτυσιμο !!!!!!!!!

αι στο διαλο @...

faraway
24/10/2011, 10:36
Δεν μπορώ να κρίνω τη συγκίνηση του ΔΔ , και αν ήταν αληθινή ή όχι (και δεν με ενδιαφέρει και όλας) ,

αλλά πραγματικά το να ξεκινήσουν τη μετάδοση του αγώνα κανονικά και όταν γίνεται το ατύχημα να κόβουν για διαφημίσεις δείχνει ξεκάθαρα το πόσο ξεφτυλισμένοι και ξεδιάντροποι είναι .

Συμφωνώ , πως ένα αφιέρωμα στο simonceli και 2-3 λόγια ήταν αρκετά , και όχι αυτό το τσίρκο που όλοι παρακολουθήσαμε . :evil:

VANDA
24/10/2011, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
δεν ειναι δυνατον να βλεπω το ΔΔ να το παιζει συντετριμμενος,να λεει οτι ο σιμον
ηταν << πραγματικος φιλος >> , οτι πριν ενα μηνα ηταν μαζι στην πιστα και την ιδια στιγμη κατω δεξια να βλεπω το διαφημιστικο σηματακι της ΒP.



Δεν έχω καμιά αυταπάτη ότι θα ξυπνήσει ο άνθρωπος μέσα τους και δε θα παίξουν διαφημίσεις ας πούμε.. Κανάλι είναι.
Αλλά από αυτό το ενδεχόμενο (που δεν έπαιζε να συμβεί) μέχρι το χθεσινό υπάρχει το χάος. Ας έβγαινε να πει τι έγινε, ας έπαιζε ένα αφιερωματάκι κι ας έβαζε όσες διαφημίσεις ήθελε, δε με νοιάζει. Στην τελική, αν ήθελαν πάσει θυσία να δείξουν τον αγώνα (?!) ας έκαναν εκ νέου περιγραφή, βάσει όσων είχαν συμβεί..

devil's animal
24/10/2011, 10:42
απο την στιγμη που το δειχνει το woop.gr και ολοι ξερουμε εδω μεσα οτι ο συγκεκριμενος ειναι αθλιος σαν παρουσιαστης...
και το ξερουμε εδω και πολυ καιρο (αφου υπαρχει και σχετικο thread)...:rolleyes:

ΓΙΑΤΙ συνεχιζετε να βλεπετε σκαϊ για το mοtοGP??:confused:

εγω πλεον δεν το ανοιγω καν...δεν με απασχολει καθολου...

to woop.gr δεν κολλαει πουθενα και εχω 2αρα συνδεση (μετρημενη περιπου στο 1,6). το βλεπω στην μετρια αναλυση, οχι στην βασικη και το συνδεω με hdmi στην tv. ειναι απλα τελειο σαν εικονα και πλεον καταλαβαινω το 90% των σχολιων...(θελει λιγη προπονηση, αλλα με 2 αγωνες το εχεις συνηθισει)...

εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι αν δεν εχει τηλεθεαση, δεν θα εχει χορηγους-διαφημιστες-σπονσορες και απλα δεν θα ξαναπροβληθει...
στο χερι μας ειναι να κοπει μια εκπομπη της τηλεορασης.
αρκει να μην την στηριζουμε με το τηλεκοντρολ μας...
:wave2:

THEOD
24/10/2011, 10:42
Μήπως το παρακάνουμε λίγο με το "χώσιμο" ?

Και εμένα με χάλασαν μερικά πράγματα, αλλά πρέπει να προσπαθήσετε να το δείτε και από την άλλη όψη και να κατανοήσετε μερικές καταστάσεις.
Οι αγώνες δεν μεταδίδονται από μεράκι ή επειδή κάποιοι έτσι γουστάρουν..
Υπάρχουν συμβόλαια, χορηγοί, σπόνσορες, άνθρωποι που έχουν βάλει τα λεφτά τους περιμένοντας σαν ανταπόδωση την συγκεκριμένη ώρα κάποια χιλιάδες μάτια να δουν αυτό που θέλουν.
Αυτά δεν τινάζονται έτσι στον αέρα από ένα ατύχημα όσο και αν αυτό είναι τραγικό και ψυχολογικά μας πέφτει βαρύ.
Φαντάζομαι ότι ήδη από την ματαίωση του αγώνα πολλές προγραμματισμένες διαφημίσεις δεν έπαιξαν. Προφανώς όμως ένας ελάχιστος αριθμός (τα 2 διαφημιστικά διαλείμματα που έγιναν πριν την έναρξη του αγώνα) ήταν ο ελάχιστος αριθμός που έπρεπε να παίξει πάση θυσία.

Σίγουρα και εγώ πιστεύω ότι ο ΔΔ παρ' όλο που τα χρονικά περιθώρια για αλλαγές ή για κάτι άλλο ήταν πολύ μικρά έπρεπε να διαχειριστεί καλύτερα το γεγονός (ήταν το λιγότερο άκομψο να ξεκινάει κανονικά η μαγνητοσκοπημένη μετάδοση σαν να μην έχει γίνει τίποτα), αλλά μην πάμε ελαφρά τη καρδία στο άλλο άκρο - αν τουλάχιστον θέλουμε να συνεχίσουμε να βλέπουμε αγώνες στην Ελλ. τηλεόραση :wave2:

sniper
24/10/2011, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Μήπως το παρακάνουμε λίγο με το "χώσιμο" ?

Και εμένα με χάλασαν μερικά πράγματα, αλλά πρέπει να προσπαθήσετε να το δείτε και από την άλλη όψη και να κατανοήσετε μερικές καταστάσεις.
Οι αγώνες δεν μεταδίδονται από μεράκι ή επειδή κάποιοι έτσι γουστάρουν..
Υπάρχουν συμβόλαια, χορηγοί, σπόνσορες, άνθρωποι που έχουν βάλει τα λεφτά τους περιμένοντας σαν ανταπόδωση την συγκεκριμένη ώρα κάποια χιλιάδες μάτια να δουν αυτό που θέλουν.
Αυτά δεν τινάζονται έτσι στον αέρα από ένα ατύχημα όσο και αν αυτό είναι τραγικό και ψυχολογικά μας πέφτει βαρύ.
Σίγουρα ο ΔΔ έπρεπε να διαχειριστεί καλύτερα το γεγονός, αλλά μην πάμε ελαφρά τη καρδία στο άλλο άκρο - αν τουλάχιστον θέλουμε να συνεχίσουμε να βλέπουμε αγώνες στην Ελλ. τηλεόραση :wave2:

Όταν όλοι βλέπουμε το κράνος να κατρακυλά 100μ μακρυά από τον Μάρκο, να φτάνει τον ρόσσι που είναι στο γκαζόν και λεει ο άθλιος ότι ο Ρόσσι χαίρεται που δεν θα χάσει τον υπόλοιπο αγώνα κι ότι ο Μάρκο δεν πρέπει να έπαθε κάτι, γιατί του έβγαλαν το κράνος ε, ΦΤΑΝΕΙ ΓΤΠΜ!!!

Ας κρατήσει τα δικαιώματα κι ας βάλει κάποιον άλλο στο μικρόφωνο..

sapila racing
24/10/2011, 10:51
Απ αυτα που διαβάζω ευτυχώς που δεν ανοιξα τηλεόραση, το είδα μόνο από το woop.
Και δεν νομίζω να ξαναδω αγώνα απο τον Skai ακόμα κι αν βρίσκομαι καπου που να μην εχω σύνδεση στο νετ.

H μετάδοση του woop κράτησε μεχρι να ανακοινωθεί επίσημα ο θάνατος του Marco, αμέσως μετα εδωσαν τα συλλυπητήρια και σταμάτησε η μεταδοση όπως κι έπρεπε και το εκτίμησα.

Red Rider
24/10/2011, 10:52
Για την Dorna τι έχετε να πείτε,που χτές,μερικές ώρες μετά έσπευσε να ασκήσει "copyright" στο youtube,διαγράφοντας όλα τα βίντεο με το δυστύχημα..
Σήμερα πάντως παίζουν κανονίκα.

THEOD
24/10/2011, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν όλοι βλέπουμε το κράνος να κατρακυλά 100μ μακρυά από τον Μάρκο, να φτάνει τον ρόσσι που είναι στο γκαζόν και λεει ο άθλιος ότι ο Ρόσσι χαίρεται που δεν θα χάσει τον υπόλοιπο αγώνα κι ότι ο Μάρκο δεν πρέπει να έπαθε κάτι, γιατί του έβγαλαν το κράνος ε, ΦΤΑΝΕΙ ΓΤΠΜ!!!

Ας κρατήσει τα δικαιώματα κι ας βάλει κάποιον άλλο στο μικρόφωνο..

ο ΔΔ και στην κανονική ροή των πραγμάτων βλακείες λέει συνήθως.
Και πέρα από τις βλακείες συνήθως είναι και εκτός χρονικά.
Πολλές φορές λέει για προσπέραση που έγινε 2 γύρους πίσω ή άσχετες μαλακίες την ώρα που εμείς βλέπουμε ζωντανά μια μάχη ή μια προσπέραση που την παίρνει χαμπάρι 30 δευτερόλεπτα μετά...
Αυτός είναι και τον ξέρουμε
Από εκεί και πέρα αλλο αυτό, και άλλο τα χθεσινά

faraway
24/10/2011, 10:54
Και γω δεν έχω την αίσθηση πως το παρακάνουμε στο συγκεκριμένο θέμα , αντιθέτως είμαι σίγουρος πως το παράκαναν οι κύριοι του Σκαι αυτή τη φορά .

sniper
24/10/2011, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Για την Dorna τι έχετε να πείτε,που χτές,μερικές ώρες μετά έσπευσε να ασκήσει "copyright" στο youtube,διαγράφοντας όλα τα βίντεο με το δυστύχημα..
Σήμερα πάντως παίζουν κανονίκα.

Ότι είναι η εταιρεία στην οποία ανήνει το MotoGP κι έχει ένα στρατό απο δικηγόρους και λογιστές που δεν έχουν ιδέα απο αγώνες..

sniper
24/10/2011, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
ο ΔΔ και στην κανονική ροή των πραγμάτων βλακείες λέει συνήθως.
Και πέρα από τις βλακείες συνήθως είναι και εκτός χρονικά.
Πολλές φορές λέει για προσπέραση που έγινε 2 γύρους πίσω ή άσχετες μαλακίες την ώρα που εμείς βλέπουμε ζωντανά μια μάχη ή μια προσπέραση που την παίρνει χαμπάρι 30 δευτερόλεπτα μετά...
Αυτός είναι και τον ξέρουμε
Από εκεί και πέρα αλλο αυτό, και άλλο τα χθεσινά

Ναι τα ξέρουμε όλα αυτά..

Δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά των χθεσινών με όλα τα υπόλοιπα..

Red Rider
24/10/2011, 11:02
Προφανώς είναι κάποιοι άνθρωποι που παρουσιάζουν(πούλανε)την μοτοσυκλέτα χωρίς να είναι μοτοσυκλετιστές ιδεολογικά.

DimChios
24/10/2011, 11:07
το μαλακα

sapila racing
24/10/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ναι τα ξέρουμε όλα αυτά..

Δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά των χθεσινών με όλα τα υπόλοιπα..

Η διαφορά είναι οτι ενα σοβαρό κανάλι κι ενας σοβαρός τηλεπαρουσιαστής φαίνεται στα δύσκολα.

Εδώ η Dorna ακύρωσε τελείως τον αγώνα κι εμείς εχουμε τον ΔΔ να το παίζει μαγνητοσκόπηση και να λεει και κοτσάνες...

VANDA
24/10/2011, 11:12
Εγώ δεν τα 'χω καν με τον ΔΔ αυτή τη φορά (αν εξαιρέσεις τα ανεκδιήγητα που έλεγε στην περιγραφή). Ζούμε στην εποχή της πληροφορίας, ένα έκτακτο δελτίο π.χ. στήνεται σε dt, πολύ περισσότερο όταν αφορά κάτι που πας να προβάλεις και έχουν αλλάξει τα δεδομένα (ουσιαστικά δεν έγινε αγώνας). Μπορεί ο ΔΔ να είχε δεμένα τα χέρια από το κανάλι πάνω στο τι να δείξει και τι όχι.. ο ΣΚΑΙ πάει από το κακό στο χειρότερο, αποδεικνύοντας ότι δεν τον απασχολεί καν τι δείχνει αρκεί να πέφτει το χρήμα, εκτός αν θέλει να μας πείσει ότι ενημερώνεται και κατ' επέκταση ενημερώνει με ρυθμούς ΥΕΝΕΔ.. επαγγελματισμός, συνέπεια και συνείδηση μηδέν.

sniper
24/10/2011, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Η διαφορά είναι οτι ενα σοβαρό κανάλι κι ενας σοβαρός τηλεπαρουσιαστής φαίνεται στα δύσκολα.

Εδώ η Dorna ακύρωσε τελείως τον αγώνα κι εμείς εχουμε τον ΔΔ να το παίζει μαγνητοσκόπηση και να λεει και κοτσάνες...

Δεν διαφωνούμε..

devil's animal
24/10/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Εγώ δεν τα 'χω καν με τον ΔΔ αυτή τη φορά (αν εξαιρέσεις τα ανεκδιήγητα που έλεγε στην περιγραφή). Ζούμε στην εποχή της πληροφορίας, ένα έκτακτο δελτίο π.χ. στήνεται σε dt, πολύ περισσότερο όταν αφορά κάτι που πας να προβάλεις και έχουν αλλάξει τα δεδομένα (ουσιαστικά δεν έγινε αγώνας). Μπορεί ο ΔΔ να είχε δεμένα τα χέρια από το κανάλι πάνω στο τι να δείξει και τι όχι.. ο ΣΚΑΙ πάει από το κακό στο χειρότερο, αποδεικνύοντας ότι δεν τον απασχολεί καν τι δείχνει αρκεί να πέφτει το χρήμα, εκτός αν θέλει να μας πείσει ότι ενημερώνεται και κατ' επέκταση ενημερώνει με ρυθμούς ΥΕΝΕΔ.. επαγγελματισμός, συνέπεια και συνείδηση μηδέν.


+999
:wave2:

cityfly
24/10/2011, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν όλοι βλέπουμε το κράνος να κατρακυλά 100μ μακρυά από τον Μάρκο, να φτάνει τον ρόσσι που είναι στο γκαζόν και λεει ο άθλιος ότι ο Ρόσσι χαίρεται που δεν θα χάσει τον υπόλοιπο αγώνα κι ότι ο Μάρκο δεν πρέπει να έπαθε κάτι, γιατί του έβγαλαν το κράνος ε, ΦΤΑΝΕΙ ΓΤΠΜ!!!

Ας κρατήσει τα δικαιώματα κι ας βάλει κάποιον άλλο στο μικρόφωνο..


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

ευτυχώς που δεν το έβλεπα δηλαδή

πάντως σχετικά με το κομμάτι για τις διαφημίσεις που αναφέρθηκε, ακόμα και στα Highlights του αγώνα από το motogp.com που ήταν ουσιαστικά μόνο το ατύχημα με αφήγηση βαλμένη εκ των υστέρων πρώτα έπαιξε διαφήμιση της dunlop, εμένα προσωπικά με χάλασε, αν μη τι άλλο δεν καταλαβαίνουν ότι ενοχλεί;

cityfly
24/10/2011, 12:19
να προσθέσω κάτι στις "δημοσιογραφικές" κοτσάνες;

άρθρο από τα νέα χθες

Moto GP: Εχασε τη ζωή του ο Μάρκο Σιμοντσέλι
ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011
Τελευταία ενημέρωση: 23/10/2011 13:34
Web-Only


Σοκ στο χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού, αφού ο Ιταλός αναβάτης Μάρκο Σιμοντσέλι έχασε τη ζωή του όταν έπεσε από τη μηχανή στο σημερινό αγώνα του Moto GP, στη Μαλαισία.

Ο Ιταλός αναβάτης, έχασε τον έλεγχο της Honda σε μία προσπάθεια για προσπέρασμα, με αποτέλεσμα να πέσει. Από την σφοδρή πτώση του έφυγε το κράνος και στη συνέχεια χτύπησε στη μοτοσικλέτα του Κόλιν Έντουαρντς, η οποία ακολουθούσε, μαζί με τον Βαλεντίνο Ρόσι.

Διακομίστηκε στο νοσοκομείο όπου υπέκυψε στα τραύματα του. Φυσικά, ο αγώνας διακόπηκε.

http://www.tanea.gr/athlitismos/article/?aid=4667395

ό,τι να 'ναι δηλαδή
του φυγε το κράνος από τη σφοδρή σύγκρουση...

taxydromos
24/10/2011, 13:38
καμια απαντηση απο την AGV η οποια να εξηγει πως εφυγε το κρανος....δημοσιευτηκε?

zephyr1
24/10/2011, 13:40
Διαβαζω απο χτες ,αργα το βραδυ(ευτυχως τοτε τομαθα για τον σιμονσελι),3 thread μαζι μ'αυτο.

Του gandalf,το θανατο του σιμονσελι και τωρα αυτο για το σκαι.

Στο πρωτο απανταει το δευτερο οσον αφορα για την ασφαλεια ,οταν κατι ειναι γραφτο να γινει.

Το δευτερο που πολλοι λενε μην βαζετε φωτογραφιες δεν αντεχω ,λες και αμα κρυψεις την αληθεια ,μαγικα θα αλλαξουν τα πραγματα,ειδικα οταν εισαι μοτοσυκλετιστης και επιβιωνεις καθημερινα με 2 τροχους κατω απο τα ποδια σου,θεωρεις οτι ειναι καλο να μην συνηδητοποιεις ποσο επικυνδινο ειναι αυτο που καβαλας.

Και τωρα αυτο το thread που τα βαζετε με τον σκαι,δεν λεω οτι συμφωνω, δεν ξερω τι ωρα το εδειξε το σκαι αλλα απο την στιγμη που ειναι επαναληψη και καποιος ανοιγει την τβ για να δει τον αγωνα.Χωρις να ξερει τι εχει παιχτει ,βλεπει το γεγονος σαν να μην εχει συμβει τπτ,ασχετα αν εχει γινει κατι τοσο σοβαρο που δικαιολογημενα θα πρεπε να το παρουσιασουν καπως αλλιως.

Τι θελετε να πετυχετε ομως για να καταλαβω, να κανονισουμε να σπασουμε στο ξυλο τον ΔΔ?
Να κλεισουμε τον Σκαι?
Να λεμε απλα για να λεμε?

Ενας ανθρωπος εφυγε,αυτο ειναι που μενει, και αντι απλα να σεβαστουμε τον θανατο του και να μενουμε αφωνοι απο το σοκ........αλλα λογια να αγαπιομαστε.

sniper
24/10/2011, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
καμια απαντηση απο την AGV η οποια να εξηγει πως εφυγε το κρανος....δημοσιευτηκε?

Τι σχέση εχει αυτό με τον ΣΚΑΙ και την μετάδοση του αγώνα; :rolleyes:

sniper
24/10/2011, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
...

Τι θελετε να πετυχετε ομως για να καταλαβω, να κανονισουμε να σπασουμε στο ξυλο τον ΔΔ?
Να κλεισουμε τον Σκαι?
Να λεμε απλα για να λεμε?
...


Να κλείσουμε και το φόρουμ τότε.. Και να μην μιλάμε καθόλου..

zephyr1
24/10/2011, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Να κλείσουμε και το φόρουμ τότε.. Και να μην μιλάμε καθόλου..


Ρε αρχι-Μπαν-ανα αυτο να το πεις σ'αυτους που μπαναρεις για οτι λενε οταν δεν συμφωνουν με την αποψη σου και οχι με τους ορους του φορουμ.

sniper
24/10/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ρε αρχι-Μπαν-ανα αυτο να το πεις σ'αυτους που μπαναρεις για οτι λενε οταν δεν συμφωνουν με την αποψη σου και οχι με τους ορους του φορουμ.

Δεν έχω μπανάρει κανέναν για τις απόψεις του.

taxydromos
24/10/2011, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τι σχέση εχει αυτό με τον ΣΚΑΙ και την μετάδοση του αγώνα; :rolleyes:

σαφως και δεν εχει σχεση αλλα σαφεστατα ειναι πιο ουσιαστικη η πληροφορια..:)

opeth
24/10/2011, 13:58
καλα τι περιμενετε απο τα ορνια τις τηλεορασης? αυτη ειδαν ατυχημα και χαρηκαν! ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ!!!

εγω εχω σταματησει πολλα χρονια να βλεπω motogp στο SKAI εξ αιτιας του γλυφτρομπουμπουκου.

Ζεύκας
24/10/2011, 14:10
κορίτσια και φίλαι Βάντα:

την έννοια μποϋκοτάζ τη ξέρουμε?

MikeG
24/10/2011, 14:14
Ας σταλεί ένα όμορφο mail στον SKAI από όσους το επιθυμούν. Ας το γράψετε εδώ & το στέλνει ο καθένας από το προσωπικό του mail account.

Πανοπτικός
24/10/2011, 14:20
Μεσα κ εγω για μπουκοταζ, αλλα εκεινα τα ντοκιμαντερ με τα φαντασματα κ τους διαβολους μ αρεσουν :look:

kostas777
24/10/2011, 15:56
δεν είδα τον αγώνα και την περιγραφή.. (η οποία γενικώς δεν είναι καλή, έχω δει άλλες φορές και ..ακόμη και ο πουρναράκης φαίνεται θεός)

αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην επαναλάβουν ό,τι ακριβώς μεταδόθηκε, χωρίς παρεμβάσεις και διορθώσεις, όπως λέει το πρόγραμμα. αν καθόμουν να δω την επανάληψη, θα ήθελα να δω ακριβώς τι και πως μεταδόθηκε. όσοι είδαν τη ζωντανή μετάδοση ή έμαθαν με κάποιον τρόπο το γεγονός, γιατί έκατσαν να δουν και τη μαγνητοσκόπηση; με την ελπίδα ότι θα ειπωθεί κάτι διαφορετικό; ότι θα δουν συμπληρωματικές εικόνες; ότι θα βγει κάποιος πατώντας πάνω στο σπικάζ, δουλεύοντας υπερωρίες, για να απολογηθεί;

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.. εδώ σκοτώνεται «δικός μας» άνθρωπος και τα threads παίρνουν φωτιά με το αν θα έπρεπε να τρέχει, να φοράει κράνος, μπότες, γοβάκια, ακόμη και με το αν θα έπρεπε να καβαλάει μηχανή. ο διατσίδας σας πείραξε;

sniper
24/10/2011, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
δεν είδα τον αγώνα και την περιγραφή.. (η οποία γενικώς δεν είναι καλή, έχω δει άλλες φορές και ..ακόμη και ο πουρναράκης φαίνεται θεός)

αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην επαναλάβουν ό,τι ακριβώς μεταδόθηκε, χωρίς παρεμβάσεις και διορθώσεις, όπως λέει το πρόγραμμα. αν καθόμουν να δω την επανάληψη, θα ήθελα να δω ακριβώς τι και πως μεταδόθηκε. όσοι είδαν τη ζωντανή μετάδοση ή έμαθαν με κάποιον τρόπο το γεγονός, γιατί έκατσαν να δουν και τη μαγνητοσκόπηση; με την ελπίδα ότι θα ειπωθεί κάτι διαφορετικό; ότι θα δουν συμπληρωματικές εικόνες; ότι θα βγει κάποιος πατώντας πάνω στο σπικάζ, δουλεύοντας υπερωρίες, για να απολογηθεί;

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.. εδώ σκοτώνεται «δικός μας» άνθρωπος και τα threads παίρνουν φωτιά με το αν θα έπρεπε να τρέχει, να φοράει κράνος, μπότες, γοβάκια, ακόμη και με το αν θα έπρεπε να καβαλάει μηχανή. ο διατσίδας σας πείραξε;

Κάπου μπερδεύτηκες στην μετάφραση εσύ..

dmf
24/10/2011, 16:02
Ο σκαϊ αν θυμάστε καλά όταν ξεκίνησε πριν κάμποσα χρόνια, μας είχε πρίξει τα πατάρια ότι είναι ένα "διαφορετικό κανάλι" και ότι δεν έχει διαφημίσεις και άλλα τέτοια. Και στην αρχή το έκανε. Μόνο ποιοτικές εκπομπές, και ντοκυμαντέρ έπαιζε, χωρίς διαφημίσεις. Τώρα έχει καταντήσει χειρότερα από το Star να πούμε.

Εγώ αυτό το email που λέτε θέλω να το στείλω. Ξέρει κανείς όμως σε ποιον να το στείλουμε;

kostas777
24/10/2011, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάπου μπερδεύτηκες στην μετάφραση εσύ..

για δώσε μια σωστή μετάφραση τότε για να ξεμπερδευτώ.

Cpt. Haddock
24/10/2011, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
[...]Εγώ αυτό το email που λέτε θέλω να το στείλω. Ξέρει κανείς όμως σε ποιον να το στείλουμε;

http://www.skai.gr/contact/

http://www.facebook.com/skaigr

maron
24/10/2011, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν όλοι βλέπουμε το κράνος να κατρακυλά 100μ μακρυά από τον Μάρκο, να φτάνει τον ρόσσι που είναι στο γκαζόν και λεει ο άθλιος ότι ο Ρόσσι χαίρεται που δεν θα χάσει τον υπόλοιπο αγώνα κι ότι ο Μάρκο δεν πρέπει να έπαθε κάτι, γιατί του έβγαλαν το κράνος ε, ΦΤΑΝΕΙ ΓΤΠΜ!!!

Ας κρατήσει τα δικαιώματα κι ας βάλει κάποιον άλλο στο μικρόφωνο..


+1000
:beer:
o sinioris
h mpoustas
kanoun mia xara nomizw

McTalas
24/10/2011, 18:27
απαραδεκτος ο σκαι, απαραδεκτος και π 2 Δ !

και καλα ο σκαι στα @@ του, σταθμος ειναι τι τον νοιαζει?
αυτος ο 2Δελτας που το παιζει και μοτοσυκλετιστης και φτυσ' τα μπουτια σ'...
ο "συντετριμένος" 2Δέ'τας που κατάφερε μετα απο πολυ κόπο να μαζέψει τα σπασμένα του κομμάτια και βρηκε τη δυναμη να βγει και να πει 2 λόγια στον "φίλο" του, δεν ντρεπεται?? δεν εχει λιγο αξιοπρέπεια??


και να δεχτω ρε παιδια πως υπαρχουν και συμβολαια και ρητρε και προσπαθει με νυχια και με δοντια να υπαρχει τηλεοπτικος χρονος για motogp ακομα και χωρις απονομες, που για καποιους (νεατερνταλ διοτι μονο εκεινοι περιμενουν τον σκαι για να δουνε κονσερβα) ειναι η μονη επιλογι για να δουνε αγωνα μοτοgp, να δείξει τι?

τι? γαμω το στανιο μου, 2 γυρους???? ρε παμε καλα??
να πω πως εγινε ο μισος αγώνας ενταξει θα μπορουσε να τον δειξει (λεμε τωρα)
το θεμα ειναι καθαρα για τα φραγκα, το πρωι δεν ειχε τα @@ ο κυριος 2Δελτας να πει στον σκαι "Στα @@ μου ρε εχει αγωνα σημερα και θα τον μεταδωσω λάιβ και να παει να γ@μηθει το πρωινο στο σκαι ή οπως σκατα λεγεται" και οχι να μας κερναει κονσερβα το 2011 που μπορω να δω λαιβ και τον αγωνα ανω ραχουλα με την κολοπετινιτσα και σε HD.

Ετσι και αλλιως φιλαρακια του ειναι οι χωρηγοι ας τα βρισκανε, να τους ελεγε πως το κοινο που εχετε ως στοχο αμα δουν να παιζεται κονσερβα μονο και μονο για το χρημα και τόσο αποκάλυπτα θα "λιντσάρου" και εσας.

Και δε νομιζω κανενα μοτο-μαγαζο να θέλει να τα βαλει με τους πελάτες του.

αν ήταν κυριος ας εβγαζε μια ανακοινωση στον Σκαι, και ενα δελτιο τύπου στο ανανεομενο μπουρδελοσαιτ του και να εξηγουσε τους λογους. Και αντρικιο θα ηταν και σωστο απο το να κάνει το κλαμένο Μ_ _ νι, το και καλα συντετριμένο.

Μπορει να ειμαι ρε παιδια υπερβολικος, θα το δεχτω, αλλα πειτε μου πότε καναλι εχει δείξει αγωνα κονσερβα που διεκόπηκε? και μιλω για μπαλα που εκει εχει πραμα, ποτε? εγω δεν θυμαμαι κανεναν...

άρα αφου το πρωι δε μπορεσε να δειξει τις διαφημισεις του ο κ 2Δέλτας έπρεπε σωνει και καλα να το κάνει το μεσημερι. Και άντε μετα απο τοσες υποχωρησεις που κανω, να δεχτω εγω που ειμαι και χαιβανακος πως "επρεπε" να βγει στον αερα. ωραια να βγει, τις διαφημησεις τι τις βαζει ? άς βάλει στην αρχη, ας βγει να πει δυο λογια για το συμβαν, χωρις να χρειαζεται να δειξει τους 2 γυρους ή εαν "επρεπε" να τους δειξει, ας εκανε αλλη περιγραφη χωρις τις μαλακιες που ελεγε.
να δειξει μετα και τα μεγαρα, να δειξει και τον πφαιφερ, να χωσει και 500φιαφημισεις και ας το κλισει.

ο αθρωπος (χωρις το "ν") ειναι το σταρ του μηχανοκινητου, ολο για τα κουτσομπολια λεει ή για την αντριάνα μας λεει και ειναι τοσο μηνων η αντριανα και φουσκωνει η κοιλια της αντριανας και ο τριτο ξαδερφος της αντριανας εχει ενα @, ποτε εχεσε ο ενας ποτε εκλασε ο αλλος, τι θα φορεθει φετος στο γκριντ και αλλες τετοιες μαλακιες λες και με αυτα δειχνει το δημοσιογραφικο του βαθος.
και διαβαστε πρωτοι στο ανανεωμενο σαιτ και οπως εχετε διαβασει στο ανανεωμενο σαιτ μας που πρωτοι εμεις ειπαμε για την εγκυμοσινη της αντριανα οπου μετα η κοπελα απο αυτο αγχωθηκε και πηγε να κανει τεστ να δει αν ειναι εγκυος και ήταν...

σορρυ παιδια για το μακροσκελες του θεματος αλλα οπως καταλαβενεται ειμαι ανεργος και εχω απλετο χρονο...;)

αυτα!
Κριμα για τον Sic, θα μας λειψει ειναι γεγονος!
και ντροπη στον ξεφτιλα τον 2Δελτα !

dmf
24/10/2011, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
http://www.skai.gr/contact/

http://www.facebook.com/skaigr

Γμτ έγραψα ένα κατεβατό με όλα όσα ήθελα και μετά μου πετάει ένα 500 χαρακτήρες max. Τα έσβησα όλα σχεδόν. 5 γραμμές έμειναν όλες κι όλες.

VANDA
24/10/2011, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην επαναλάβουν ό,τι ακριβώς μεταδόθηκε, χωρίς παρεμβάσεις και διορθώσεις, όπως λέει το πρόγραμμα..


Γιατί είναι μέσο ενημέρωσης (από αυτά που υπό Κ.Σ. σφάζονται για το ποιο θα μεταδώσει 1ο μια είδηση) και αυτοακυρώνεται ως τέτοιο όταν σου μεταδίδει τη μαγνητοσκόπηση σαν να μην έγινε τίποτα.
Δεν είναι ματς που ξέρουν το σκορ και δεν σου το λένε για να δεις τον αγώνα με αγωνία, είναι.. είναι ενα ματς στο οποίο πέθανε ο λίμπερο στο 2ο λεπτό από ανακοπή ας πούμε. Θα σου το δείξουν; Κι αν ναι, χωρίς να προηγηθεί η είδηση; Κι αν ΔΕΝ θέλω να τον δω να ψυχορραγεί; εδώ το διπλανό κανάλι το λέει, πέθανε ο άνθρωπος, αυτοί σου το κρατάνε για έκπληξη;

Εγώ άνοιξα την τιβί περιμένοντας να (ξανα)ακούσω τι έγινε (μέχρι να το χωνέψω ότι είναι αλήθεια), από έναν άνθρωπο που ήταν εκεί. Και ειλικρινά, αν δεν είχα ακούσει αλλού για το δυστύχημα και έβλεπα αυτό το πράγμα, θα ένιωθα ότι με κοροϊδεύουν. Όταν είδα τον ΔΔ στο στούντιο μετά το συμβάν να κοιτάει την κάμερα, δε θα με εξέπληττε αν έλεγε "σας τη σκάσαμε, το παιδί έφυγε!"
Χοντρό αυτό που λέω, αλλά με χάλασε πολύ η φάση.

Αυτά..

kostas777
24/10/2011, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Γιατί είναι μέσο ενημέρωσης (από αυτά που υπό Κ.Σ. σφάζονται για το ποιο θα μεταδώσει 1ο μια είδηση) και αυτοακυρώνεται ως τέτοιο όταν σου μεταδίδει τη μαγνητοσκόπηση σαν να μην έγινε τίποτα.

αν είχε προηγουμένως ζωντανή μετάδοση, τότε μετέδωσε εκ των πραγμάτων πρώτος το συμβάν και έπαιξε κανονικά τον ρόλο του μέσου ενημέρωσης, όπως λες. επειδή δεν είδα τηλεόραση, φαντάζομαι ότι μετέδωσε την είδηση όπως όλοι οι άλλοι στα δελτία ειδήσεων. όποιος ενδιαφερόταν να μάθει και είχε χάσει τον αγώνα, αν και εφόσον δεν ήθελε να τα μάθει όλα από τη μαγνητοσκοπημένη μετάδοση, θα το μάθαινε αμέσως. εγώ που δεν ασχολούμαι αυτόν τον καιρό με το συγκρκριμένο σπορ, με το που άνοιξα το pc το έμαθα.


Δεν είναι ματς που ξέρουν το σκορ και δεν σου το λένε για να δεις τον αγώνα με αγωνία, είναι.. είναι ενα ματς στο οποίο πέθανε ο λίμπερο στο 2ο λεπτό από ανακοπή ας πούμε. Θα σου το δείξουν; Κι αν ναι, χωρίς να προηγηθεί η είδηση; Κι αν ΔΕΝ θέλω να τον δω να ψυχορραγεί; εδώ το διπλανό κανάλι το λέει, πέθανε ο άνθρωπος, αυτοί σου το κρατάνε για έκπληξη;

θα το δείξουν για αυτούς που δεν το είδαν πριν και δεν πληροφορήθηκαν για το συμβάν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. δηλαδή το να πουν «δεν το δείχνουμε, ψάξτε βρείτε το» είναι πιο τίμιο;

εσύ γιατί έκατσες να το ξαναδείς; δεν το είχες δει πριν; το λες παρακάτω..


Εγώ άνοιξα την τιβί περιμένοντας να (ξανα)ακούσω τι έγινε (μέχρι να το χωνέψω ότι είναι αλήθεια), από έναν άνθρωπο πού ήταν εκεί.

δηλαδή, περίμενες να βγει ο διατσίδας το μεσημέρι και να σου πει ότι όλος ο κόσμος έκανε ένα μεταχρονολογημένο πρωταπριλιάτικο αστείο; δεν το καταλαβαίνω. καταλαβαίνω ότι αυτό το πράγμα πονάει και πόνεσε όλους και εμένα και άσχετους με τη μοτοσυκλέτα και τα σπορ, αλλά να στέλνουμε emails και γράμματα σε έναν σταθμό επειδή έκαναν τη δουλειά τους δεν το βρίσκω λογικό, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι. αν είσαι δυσαρρεστημένος με τους συγκεκριμένους ή με το κανάλι και θες να τους πεις κάτι, γιατί δεν το έχεις κάνει ήδη και το κάνεις με αφορμή ένα τέτοιο τραγικό γεγονός; τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για αυτά;

εγώ δεν έχω να πω τίποτα για τον διατσίδη, δεν τον ξέρω. αυτό που ξέρω είναι ότι είναι εδώ και χρόνια στο άθλημα και σαν δημοσιογράφος και σαν αγωνιζόμενος και το θεωρώ δεδομένο ότι έχει συγκλονιστεί από το ατύχημα, χωρίς να έχω ακούσει τι είπε. κάποιοι εδώ μέσα βυζαίνατε ακόμα τη μαμά σας όταν αυτός έκανε αγώνες. ας έρθει το μυαλό στη θέση του μια ώρα αρχύτερα, πριν αντιδράσετε εν βρασμώ ψυχής.

McTalas
24/10/2011, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
[...]χρόνια στο άθλημα και σαν δημοσιογράφος και σαν αγωνιζόμενος[...]
σαν τι??

και τι μ' αυτο?

και αλλοι ηταν αγωνιζομενοι και αποδείχτηκαν γκάνγκστερ...


κάποιοι εδώ μέσα βυζαίνατε ακόμα τη μαμά σας όταν αυτός έκανε αγώνες
αυτο δε παει να πει πως ειμαι και λιγοτερο εξυπνος...

kostas777
24/10/2011, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
σαν τι??

και τι μ' αυτο?

και αλλοι ηταν αγωνιζομενοι και αποδείχτηκαν γκάνγκστερ...


αυτο δε παει να πει πως ειμαι και λιγοτερο εξυπνος...

αυτά τα είπα αναφορικά με αυτά που λέχθηκαν πιο πάνω, δηλαδή ότι «το έπαιζε συντετριμμένος» και ότι θεωρούσε τον Marco «παλιό φίλο». έχει κάθε δικαίωμα να είναι και να το παίζει συντετριμμένος. από εξυπνάδα και τα ρέστα δεν ξέρω, ούτε αυτόν ξέρω, ούτε εσένα.

taxydromos
24/10/2011, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
αν είχε προηγουμένως ζωντανή μετάδοση, τότε μετέδωσε εκ των πραγμάτων πρώτος το συμβάν και έπαιξε κανονικά τον ρόλο του μέσου ενημέρωσης, όπως λες. επειδή δεν είδα τηλεόραση, φαντάζομαι ότι μετέδωσε την είδηση όπως όλοι οι άλλοι στα δελτία ειδήσεων. όποιος ενδιαφερόταν να μάθει και είχε χάσει τον αγώνα, αν και εφόσον δεν ήθελε να τα μάθει όλα από τη μαγνητοσκοπημένη μετάδοση, θα το μάθαινε αμέσως. εγώ που δεν ασχολούμαι αυτόν τον καιρό με το συγκρκριμένο σπορ, με το που άνοιξα το pc το έμαθα.



θα το δείξουν για αυτούς που δεν το είδαν πριν και δεν πληροφορήθηκαν για το συμβάν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. δηλαδή το να πουν «δεν το δείχνουμε, ψάξτε βρείτε το» είναι πιο τίμιο;

εσύ γιατί έκατσες να το ξαναδείς; δεν το είχες δει πριν; το λες παρακάτω..



δηλαδή, περίμενες να βγει ο διατσίδας το μεσημέρι και να σου πει ότι όλος ο κόσμος έκανε ένα μεταχρονολογημένο πρωταπριλιάτικο αστείο; δεν το καταλαβαίνω. καταλαβαίνω ότι αυτό το πράγμα πονάει και πόνεσε όλους και εμένα και άσχετους με τη μοτοσυκλέτα και τα σπορ, αλλά να στέλνουμε emails και γράμματα σε έναν σταθμό επειδή έκαναν τη δουλειά τους δεν το βρίσκω λογικό, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι. αν είσαι δυσαρρεστημένος με τους συγκεκριμένους ή με το κανάλι και θες να τους πεις κάτι, γιατί δεν το έχεις κάνει ήδη και το κάνεις με αφορμή ένα τέτοιο τραγικό γεγονός; τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για αυτά;

εγώ δεν έχω να πω τίποτα για τον διατσίδη, δεν τον ξέρω. αυτό που ξέρω είναι ότι είναι εδώ και χρόνια στο άθλημα και σαν δημοσιογράφος και σαν αγωνιζόμενος και το θεωρώ δεδομένο ότι έχει συγκλονιστεί από το ατύχημα, χωρίς να έχω ακούσει τι είπε. κάποιοι εδώ μέσα βυζαίνατε ακόμα τη μαμά σας όταν αυτός έκανε αγώνες. ας έρθει το μυαλό στη θέση του μια ώρα αρχύτερα, πριν αντιδράσετε εν βρασμώ ψυχής.

καλα τα λες με το αθωο σου μυαλο..:)
αν το εβλεπες καθαρα εμπορικα θα καταλαβαινες οτι η μαγνητοσκοπηση εγινε μονο για να παιξουν οι διαφημισεις και μαλιστα συμπηκνωμενες σ'ενα διλεπτο..
ηταν σιγουρο οτι θα υπηρχε μεγαλη τηλεθεαση μετα το ατυχημα και δεν επρεπε να χαθει η ευκαιρια!
ο μονολογος του ΔΔ στο τελος μονο σαν τραγικος μπορει να χαρακτηριστει..
..αν αναφεροταν απλα στο ατυχημα θα εχανε τηλεοπτικο χρονο πολυτιμο για αυτον οποτε θα ειχε και μειωμενα εσοδα!
μεταδοθηκε λοιπον παραδοξα αυτουσια η μαγνητοσκοπηση που αυτοαναιρειται απο τα γεγονοτα αλλα αποφερει καλο χρημα....αθανατη ελληνικη ευρυματικοτητα!
FALSE SPORT TV!

maron
25/10/2011, 06:55
quote:
κάποιοι εδώ μέσα βυζαίνατε ακόμα τη μαμά σας όταν αυτός έκανε αγώνες






για ρωτα αυτους που ετρεχαν μαζι του ...................
να σου πουν τι γνωμη εχουν...............:wave2:

STOYBI
25/10/2011, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
κάποιοι εδώ μέσα βυζαίνατε ακόμα τη μαμά σας όταν αυτός έκανε αγώνες. ας έρθει το μυαλό στη θέση του μια ώρα αρχύτερα, πριν αντιδράσετε εν βρασμώ ψυχής.

Ετρεχα στο τατοι οταν ο ροσσι βυζαινε την μαμα του......

Αρα κατεχω και νιωθω περισσοτερα απο αυτον....!!!! :D



( Ωραια λογικη ...... :rolleyes: )





:wave2:

panos1050
25/10/2011, 07:49
ρε παιδια οκ ,για παρουσιαστης δεν κανει
αλλα δεν μπορει να κανει και οτι του καυλ@σει,μιλαμε για υπαλληλο
υπαρχουν συμβολαια ,χρηματα στην μεση και θα αποφασησει ο δδ για την πορεια του σταθμου
εσεις στην δουλεια σας ετσι κανετε

thou-vou
25/10/2011, 10:18
εν'ω στο διαπροσωπιό, με διάφορους από εδώ το συζητήσαμε και έριξα τα μπινιλίκια μου νομίζω ότι όλοι όσοι ρίχνουμε τα μπινιλίκια μας μιλάΜε σα να πέσαμε από τον ουρανό...
Τα κανάλια και προφανώς και ο σκαι είναι επιχειρήσεις. Χεστηκαν για τα "αισθήματά μας" . Επίσης γνωρίζουν ότι η εικόνα του θανάτου πουλάει (για αυτό γέμισαν τα γιου τιουμπια με κάργα βιντεο από το ατύχημα) και είπαν να κρατήσουν τους πελάτες τους ικανοποιημένους. Οπότε έκαναν αυτό που "έπρεπε" για πάρτη τους.
Το γουπ με εντυπωσίασε γιατί οι άνθρωποι δεν έλεγαν τα κακά μαντάτα παρά μόνο όταν βγήκε η επίσημη ανακοίνωση και δεν έδειξαν το μαρκο ξάπλα στο δρόμο ούτε μια φορά.
Ο διατσδίδης (τον οποίο και δεν γνωρίζω) έχει τα διακιώματα, δεν είναι απλός υπάλληλος. Οπότε ήταν και επιλογή του ανάμεσα στα φράγκα και ενα αξιοπρεπες ρεπορτάζ με άλλο σπικάζ πάνω στην επανάληψη διάλεξε το πρώτο. Εδώ τα αφεντικά του μοτο τζιπι σκέφτηκαν (αρχικά) μπας και ξαναξεκινήσουν τον αγώνα πριν ξεκαθαρίσει η κατάσταση του μαρκο και ευτυχώς (για τους ίδιους) δεν το έπραξαν.
Το ατύχημα το είδα στο γουπ λαιβ. Δεν με ενδιαφέρει ούτε να το ματαδώ ούτε να το αναλύσω καρέ καρέ. Γαμημένη γκαντεμιά ήτανε και πάει το παληκαράκι. Το να μου πουλήσουν για ριάλιτυ κονσέρβα το σασπένς του θανάτου ενος αγωνιζόμενου (όποιος και να ταν, αλλο που ο μάρκο ήταν τρελόπαιδο και γουστάραμε) με ύφος "ζήστε σε μαγνητοσκόπησει τον πρωινό θάνατο" ε όχι ρε φίλε. Δεν είναι του γούστου μου να κάνω το κανιβαλλικό κοινό για να μαζεύει λεφτάκια ο σκαι ή ο κάθε σκαι. Ούτε να βλέπω το μάρκο να λανσάρει το νεο site του χαμογελαστός και να' χει πεθάνει μισή μέρα πριν και να μου λένε ότι αυτό είναι για την ενημέρωσή μου...
Τεσπα... Αν κάποιος γουστάρει να το βλέπει ξανά και ξανά με διαφημίσεις ή χωρίς δικο του ζόρι. Να περνιέται αυτό για ορθολογισμός και άποψη είναι λίγο φρίκη... Ο καθένας τα γούστα του...

stvr1
25/10/2011, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos1050
ρε παιδια οκ ,για παρουσιαστης δεν κανει
αλλα δεν μπορει να κανει και οτι του καυλ@σει,μιλαμε για υπαλληλο
υπαρχουν συμβολαια ,χρηματα στην μεση και θα αποφασησει ο δδ για την πορεια του σταθμου
εσεις στην δουλεια σας ετσι κανετε

Υπάρχει και αξιοπρέπεια, την οποία δεν ξέρω αν την έχει ο κος Διατσίδης, πάντως δεν την έδειξε.
Τον αγώνα δεν τον είδα live, και λόγω ξενυχτιού, δεν είχα ιδέα τι είχε γίνει μέχρι να δω την επανάληψη.
Δεν ξέρω αν ήταν πραγματικά συγκινημένος ή όχι (η αλήθεια είναι ότι και εγώ που δεν είχα γνωρίσει ποτε τον Simoncelli, έγινα χάλια), αλλά ο τρόπος που το πούλησε ήταν ενοχλητικός.

Ακόμα αντί για αυτόν τον μονόλογο, που με έκανε να αλλάξω το κανάλι, θα μπορούσαν να έχουν ετοιμάσει ένα ωραίο αφιέρωμα για τον Simoncelli, όπως είπαν και άλλοι πριν από εμένα. Δεν μπορεί να είναι επαγγελματίες μόνο σε ότι αφορά τις διαφημήσεις και τους σπόνσορες...
Αλλά τότε δεν θα είχαμε την ευκαιρία να βλέπουμε την φάτσα του Διατσίδη για τόση ώρα... :yuck:

Corki
25/10/2011, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ας σταλεί ένα όμορφο mail στον SKAI από όσους το επιθυμούν. Ας το γράψετε εδώ & το στέλνει ο καθένας από το προσωπικό του mail account.

Εγω παντως εστειλα την ιδια στιγμη που αντιληφθηκα οτι "δειχνουν τον αγωνα".

Χωρις υπερβολες και ασχημες κουβέντες απλα τους ειπα γιατι θεωρησα λαθος την κινηση τους.

Δεν νο,ιζω να αλλαξε κατι βεβαια αλλα............

akaposto
25/10/2011, 11:03
και εγώ έστειλα την Κυριακή με το που το είδα, με κάμποσα μπινελίκια μέσα..ακόμα περιμένω απάντηση...


Μα το πρόβλημα δεν είναι το σπικάζ την ώρα του αγώνα.
Είναι κονσέρβα...
Και δεν είναι μόνο ο ΔΔ,είναι αρχισυντάκτες,διευθυντές προγράμματος κτλ κτλ κτλ.

Ξέρουν ότι θα δείξουν 2 γύρους...
Έχουν όλοι μα όλοι ευθύνη.

Και όχι μάγκες,δεν είναι απλά ο εκφωνητής ο τύπος. Έχει την εταιρία του απο πίσω με δικαιώματα και τα λοιπά.
Σαφώς και έχει το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης.

sniper
25/10/2011, 11:09
Τίποτα σ' αυτό τον κόσμο δεν είναι μαύρο ή άσπρο.

Ξεκινάει, το πρωί, λοιπόν ο αγώνας, και δυστυχώς γίνεται ό,τι γίνεται..

ΟΚ, είναι κατανοητό ότι η ΔΔ Productions ή όπως αλλιώς λέγεται η οικογενειακή, μονοπρόσωπη επιχείρηση του ΔΔ έχει συμβόλαια με τη Dorna και τους διαφημιστές που πρέπει να σεβαστεί. Απόλυτα κατανοητό και σεβαστό..

Αλλά..

Ποιος θα έλεγε όχι αν αντί για την ξερή αναμετάδοση του αγώνα το μεσημέρι (κι αφού έχει δείξει κανένα 20λεπτο απο τον τελευταίο αγωνα στα Μέγαρα) μας ενημέρωνε ότι σκοτώθηκε ο Μάρκο; Αντε και να έδειχνε το συμβάν, αφού είμαστε αιμοσταγή όντα και γουστάρουμε να βλέπουμε τους μονομάχους στην αρένα. Αντί για τον αγώνα θα μπορουσε να φτιάξει ένα αφιέρωμα στον Μάρκο (αν δεν μπορούσε, δεν έφτανε ο χρόνος δεν ξέρω κι εγώ τι δεν μ' ενδιαφέρει - σαν πελάτης του περιμένω ενα καλό προϊόν). Σε άλλα σπορ άλλα κανάλια το κάνουν στο φτερο. Αν δεν μπορεί ο ΔΔ, η εταιρεία του, ή το αθλητικό τμήμα στο κανάλι που τον φιλοξενεί, στα @@ μας.

Θα μπορουσαμε να δουμε ένα, έστω, μικρό αφιέρωμα στον Μάρκο και να φάμε και τόνους διαφήμισης. Ποιος θα έλεγε κάτι τότε;

Αλλά αντί γι αυτό, κάτσαμε και είδαμε τον Μάρκο να μας προσκαλεί να δούμε το καινούργιο του site, ακούσαμε για το πόσο φέρελπις είναι ο Μάρκο και μετά ακούσαμε διάφορες αθλιότητες που κοκκινίζει ακόμα και σαύρα στη σαχάρα.

Μία συγγνώμη από όλους τους εμπλεκόμενους θα ήταν αρκετή.

noble
25/10/2011, 11:30
Για αυτόν τον Διατσίδη,έναν καλό λόγο δεν έχω διαβάσει και ποτέ και τώρα και σε παλαιότερο ποστ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση,είναι το γιατί δεν τον τιμωρείται και είστε και εκεί ασυνείδητοι "καταναλωτές".Επιστολή ή email στο σταθμό ή όπου θέλετε και βρείτε έναν άλλο τρόπο να βλέπετε motogp.Τι στο καλό,στην εποχή της τεχνολογίας είμαστε.
Μετά να δείτε για πότε πάει ο Διατσίδης σπίτι του.Βέβαια προφανώς οι περισσότεροι λέτε οτι αν πάει σπίτι του δεν θα το αναλάβει κανείς άλλος κι έτσι δεν θα χετε την ελληνική περιγραφή,που είναι σκατά,αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική :rolleyes:

Κ απαιτείτε αξιοπρέπεια γιατί.......
Ε,δεν την έχει.So what?

sniper
25/10/2011, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Για αυτόν τον Διατσίδη,έναν καλό λόγο δεν έχω διαβάσει και ποτέ και τώρα και σε παλαιότερο ποστ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση,είναι το γιατί δεν τον τιμωρείται και είστε και εκεί ασυνείδητοι "καταναλωτές".Επιστολή ή email στο σταθμό ή όπου θέλετε και βρείτε έναν άλλο τρόπο να βλέπετε motogp.Τι στο καλό,στην εποχή της τεχνολογίας είμαστε.
Μετά να δείτε για πότε πάει ο Διατσίδης σπίτι του.Βέβαια προφανώς οι περισσότεροι λέτε οτι αν πάει σπίτι του δεν θα το αναλάβει κανείς άλλος κι έτσι δεν θα χετε την ελληνική περιγραφή,που είναι σκατά,αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική :rolleyes:

Κ απαιτείτε αξιοπρέπεια γιατί.......
Ε,δεν την έχει.So what?

Για αυτόν τον ΓΑΠ ,έναν καλό λόγο δεν έχω διαβάσει και ποτέ και τώρα και σε παλαιότερο ποστ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση,είναι το γιατί δεν τον τιμωρείται και είστε και εκεί ασυνείδητοι "καταναλωτές".Επιστολή ή email στο κόμα ή όπου θέλετε και βρείτε έναν άλλο τρόπο να βλέπετε πολιτική.Τι στο καλό,στην εποχή της τεχνολογίας είμαστε.
Μετά να δείτε για πότε πάει ο ΓΑΠ σπίτι του.Βέβαια προφανώς οι περισσότεροι λέτε οτι αν πάει σπίτι του δεν θα το αναλάβει κανείς άλλος κι έτσι δεν θα χετε την ελληνική κυβέρνηση ,που είναι σκατά,αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική :rolleyes:

Κ απαιτείτε αξιοπρέπεια γιατί.......
Ε,δεν την έχει.So what?


Κάτι τέτοιο διάβασα εγώ..

spyro
25/10/2011, 11:39
Το πρόβλημα για μένα είναι πολύ πιο σοβαρό. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με συνειδητές επιλογές είτε του ΔΔ είτε του ΣΚΑΙ. Έχει να κάνει με το αστείρευτο ερασιτεχνισμό και αντιεπαγγελματισμό που μας διακρίνει σε όλα.

Σιγά που ένας τιποτένιος κακομοίρης σαν τον Δ που με νύχια και με δόντια (με μπότες και μπαντάνες και μπλουζάκια) προσπαθώντας να βγάλει όσα μπορεί να καλύψει το rate που έχει προπληρώσει από την αρχή της σεζόν στον ΣΚΑΙ, να έχει το capacity να σκεφτεί η να πράξει κάτι διαφορετικό για τη μετάδοση του μεσημεριού.

Σιγά που υπάρχει προϊστάμενος παραγωγός εκ μέρους του ΣΚΑΙ που να ασχολείται την Κυριακή σοβαρά με το τι κάνει μια ήδη πουλημένη αναμετάδοση. Κανα 2 παραγωγούς να χει το κανάλι το πρωί της Κυριακής, (και άμα), οι οποίοι σίγουρο ασχολούνται με το ειδησιογραφικό και όχι με κάτι άλλο. Και σιγά που ξέρουν τι είναι moto gp. Έτσι και αλλιώς δεν είναι δικιά τους η εκπομπή. Παροχή του καναλιού κάνουν, σιγά που θα έχουν και έξτρα τεχνικό προσωπικό να υποστηρίξουν οποιαδήποτε adhoc αλλαγή δεδομένου κάποιας περίεργης εξέλιξης.

Όπως το φαντάζομαι μόνο έναν κάμεραμαν θα διαθέτουν και στο πάνελ κανα 2 τεχνικούς για την αναμετάδοση. That’s it.

Δουλειές του ποδαριού, δουλείες ερασιτεχνικές, δουλειές κλεφτοκοτάδων και κουτοπόνηρων ανήμπορων βαλκάνιων.

noble
25/10/2011, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για αυτόν τον ΓΑΠ ,έναν καλό λόγο δεν έχω διαβάσει και ποτέ και τώρα και σε παλαιότερο ποστ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση,είναι το γιατί δεν τον τιμωρείται και είστε και εκεί ασυνείδητοι "καταναλωτές".Επιστολή ή email στο κόμα ή όπου θέλετε και βρείτε έναν άλλο τρόπο να βλέπετε πολιτική.Τι στο καλό,στην εποχή της τεχνολογίας είμαστε.
Μετά να δείτε για πότε πάει ο ΓΑΠ σπίτι του.Βέβαια προφανώς οι περισσότεροι λέτε οτι αν πάει σπίτι του δεν θα το αναλάβει κανείς άλλος κι έτσι δεν θα χετε την ελληνική κυβέρνηση ,που είναι σκατά,αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική :rolleyes:

Κ απαιτείτε αξιοπρέπεια γιατί.......
Ε,δεν την έχει.So what?


Κάτι τέτοιο διάβασα εγώ..


τέλειο!πραγματικά φοβερός παραλληλισμός που ταιριάζει απόλυτα και που δεν θα σκεφτόμουν ποτέ :beer: :beer:

υ.γ.Θα πρέπει να βάλουμε ενα ακόμα όπου ΓΑΠ,Σαμαρας κτλ. για να είμαστε δίκαιοι,αλλά οκ...

CHRISTOF
25/10/2011, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για αυτόν τον ΓΑΠ ,έναν καλό λόγο δεν έχω διαβάσει και ποτέ και τώρα και σε παλαιότερο ποστ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση,είναι το γιατί δεν τον τιμωρείται και είστε και εκεί ασυνείδητοι "καταναλωτές".Επιστολή ή email στο κόμα ή όπου θέλετε και βρείτε έναν άλλο τρόπο να βλέπετε πολιτική.Τι στο καλό,στην εποχή της τεχνολογίας είμαστε.
Μετά να δείτε για πότε πάει ο ΓΑΠ σπίτι του.Βέβαια προφανώς οι περισσότεροι λέτε οτι αν πάει σπίτι του δεν θα το αναλάβει κανείς άλλος κι έτσι δεν θα χετε την ελληνική κυβέρνηση ,που είναι σκατά,αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική :rolleyes:

Κ απαιτείτε αξιοπρέπεια γιατί.......
Ε,δεν την έχει.So what?


Κάτι τέτοιο διάβασα εγώ..

Sniper...... Ρέστα :beer:

cityfly
25/10/2011, 12:44
εγώ όπως έχω ήδη γράψει δεν το είδα
αλλά η περιγραφή του sniper δείχνει ότι υπήρξε από την πλευρά του ΔΔ απόλυτη αδιαφορία και έλειψη στοιχειώδους αξιοπρέπειας.

Κατανοώ ότι κάποιοι περιμένουν την τηλεόραση για να δουν τον αγώνα και φροντίζουν να μην μάθουν τίποτα σχετικά με αυτόν όταν ξέρουν ότι θα είναι μαγνητοσκόπηση, δεν μπορούμε να θεωρούμε δεδομένο ότι όλοι έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ ή όρεξη να ασχοληθούν να δουν τον αγώνα από εκεί, επομένως καλώς όταν έχει προγραμματίσει μαγνητοσκοπημένο πρέπει να υπάρξει η εκπομπή, ΑΛΛΑ όταν τα δεδομένα αλλάζουν πρέπει να αλλάξει κι αυτή είναι θέμα ανθρωπιάς πρώτα από όλα.

sapila racing
25/10/2011, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κάτι τέτοιο διάβασα εγώ..

:eyepop: :eyepop:

Εγραψες!

zephyr1
25/10/2011, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Για αυτόν τον ΓΑΠ ,έναν καλό λόγο δεν έχω διαβάσει και ποτέ και τώρα και σε παλαιότερο ποστ.
Αυτό που μου κάνει εντύπωση,είναι το γιατί δεν τον τιμωρείται και είστε και εκεί ασυνείδητοι "καταναλωτές".Επιστολή ή email στο κόμα ή όπου θέλετε και βρείτε έναν άλλο τρόπο να βλέπετε πολιτική.Τι στο καλό,στην εποχή της τεχνολογίας είμαστε.
Μετά να δείτε για πότε πάει ο ΓΑΠ σπίτι του.Βέβαια προφανώς οι περισσότεροι λέτε οτι αν πάει σπίτι του δεν θα το αναλάβει κανείς άλλος κι έτσι δεν θα χετε την ελληνική κυβέρνηση ,που είναι σκατά,αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική :rolleyes:

Κ απαιτείτε αξιοπρέπεια γιατί.......
Ε,δεν την έχει.So what?


Κάτι τέτοιο διάβασα εγώ..

Αυτο συμβαινει, οταν ομως ο Γαπ νομιμα εκλεγμενος απο τον λαο πριν κατι χρονια ,για να βγει μια βολτα κουβαλαει και 10 κλουβες ματ γυρω του και επιβαλει την χουντα του ,δεν υφισταται το παραπανω σεναριο.

Τον διατσιδα τον πετυχενεις και μονο του σε ενα μεγαρο ή σε μια σερρας και εχεις επιλογη τουλαχιστον να τον πλακωσεις στα μπινελικια και αν δεν μασας και στα χαστουκια.

Και μιλαμε για ποιον? για τον Σκαι ,που διαφημιζε την εθελοντικη δεντροφυτευση και απο πισω για καθε δεντρο επερνε επιχοριγησεις απο την ευρωπη γι'αυτη την πραξη.
Ολοι νομιζαν οτι το κανει για το καλο του τοπου και το χρημα επεφτε ασταματητα.
Και ενα σωρο αλλα.

kostas777
25/10/2011, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
για ρωτα αυτους που ετρεχαν μαζι του ...................
να σου πουν τι γνωμη εχουν...............:wave2: [/B]

δεν με ενδιαφέρει τι γνώμη έχουν, τη δική μου γνώμη την είπα και δεν την έκανες quote και ο καθένας κατάλαβε όπως συνήθως ό,τι κατέβασε η γκλάβα του.

sniper
25/10/2011, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
δεν με ενδιαφέρει τι γνώμη έχουν, τη δική μου γνώμη την είπα και δεν την έκανες quote και ο καθένας κατάλαβε όπως συνήθως ό,τι κατέβασε η γκλάβα του.

και το δικό σου πρόβλημα ποιο είναι και την λες σε όλους;

kostas777
25/10/2011, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ετρεχα στο τατοι οταν ο ροσσι βυζαινε την μαμα του......
Αρα κατεχω και νιωθω περισσοτερα απο αυτον....!!!! :D

( Ωραια λογικη ...... :rolleyes: )

ωραία λογική, όλη δική σου όμως.

δεν είπα κάτι τέτοιο, ότι κατέχει ή νιώθει περισσότερο, ή ότι είναι πιο έξυπνος όπως μου λέει ο άλλος πιο πάνω.

από όλο το post μου μόνο αυτό ξεχώρισες για να απαντήσεις.

λες και σας βάλανε με το ζόρι να δείτε τηλεόραση. λες και σας απειλούσαν και έπρεπε οπωσδήποτε και υποχρεωτικά να το δείτε και να το ξαναδείτε. λες και περιμένατε κάτι διαφορετικό από τον ΣΚΑΙ.

το ξέρετε ότι δεν είναι υποχρεωτικό να βλέπετε τηλεόραση και ότι τα κανάλια είναι εταιρείες που προβάλλον ακριβώς ό,τι γουστάρουν;

όσο για τις διαφημίσεις, είναι δεδομένες. τι περιμένατε δηλαδή;

ελληνάρες ρε πούστη μου. τώρα τον πήρανε χαμπάρι τον ΓΑΠ. αφού τον βγάλανε ενώ ήταν ο μαλάκας που είναι από μικρό παιδί, αφού τα γάμησε όλα και ψόφησαν και μετά γάμησε και τα πτώματά τους, άρχισαν να διαμαρτύρονται.

kostas777
25/10/2011, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και το δικό σου πρόβλημα ποιο είναι και την λες σε όλους;

δεν την λέω σε όλους.

STOYBI
25/10/2011, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
ωραία λογική, όλη δική σου όμως.

δεν είπα κάτι τέτοιο, ότι κατέχει ή νιώθει περισσότερο, ή ότι είναι πιο έξυπνος όπως μου λέει ο άλλος πιο πάνω.

από όλο το post μου μόνο αυτό ξεχώρισες για να απαντήσεις.

λες και σας βάλανε με το ζόρι να δείτε τηλεόραση. λες και σας απειλούσαν και έπρεπε οπωσδήποτε και υποχρεωτικά να το δείτε και να το ξαναδείτε. λες και περιμένατε κάτι διαφορετικό από τον ΣΚΑΙ.

το ξέρετε ότι δεν είναι υποχρεωτικό να βλέπετε τηλεόραση και ότι τα κανάλια είναι εταιρείες που προβάλλον ακριβώς ό,τι γουστάρουν;

όσο για τις διαφημίσεις, είναι δεδομένες. τι περιμένατε δηλαδή;

ελληνάρες ρε πούστη μου. τώρα τον πήρανε χαμπάρι τον ΓΑΠ. αφού τον βγάλανε ενώ ήταν ο μαλάκας που είναι από μικρό παιδί, αφού τα γάμησε όλα και ψόφησαν και μετά γάμησε και τα πτώματά τους, άρχισαν να διαμαρτύρονται.


Δεν ειπες κατι τετοιο...??? Και τι ειπες...????



Δηλ τι εννοουσες ....????

Δεν διευκρινιζεις...!!!!



από kostas777

δηλαδή, περίμενες να βγει ο διατσίδας το μεσημέρι και να σου πει ότι όλος ο κόσμος έκανε ένα μεταχρονολογημένο πρωταπριλιάτικο αστείο; δεν το καταλαβαίνω. καταλαβαίνω ότι αυτό το πράγμα πονάει και πόνεσε όλους και εμένα και άσχετους με τη μοτοσυκλέτα και τα σπορ, αλλά να στέλνουμε emails και γράμματα σε έναν σταθμό επειδή έκαναν τη δουλειά τους δεν το βρίσκω λογικό, όσο στεναχωρημένος κι αν είσαι. αν είσαι δυσαρρεστημένος με τους συγκεκριμένους ή με το κανάλι και θες να τους πεις κάτι, γιατί δεν το έχεις κάνει ήδη και το κάνεις με αφορμή ένα τέτοιο τραγικό γεγονός; τώρα είναι η κατάλληλη ώρα για αυτά;

εγώ δεν έχω να πω τίποτα για τον διατσίδη, δεν τον ξέρω. αυτό που ξέρω είναι ότι είναι εδώ και χρόνια στο άθλημα και σαν δημοσιογράφος και σαν αγωνιζόμενος και το θεωρώ δεδομένο ότι έχει συγκλονιστεί από το ατύχημα, χωρίς να έχω ακούσει τι είπε. κάποιοι εδώ μέσα βυζαίνατε ακόμα τη μαμά σας όταν αυτός έκανε αγώνες. ας έρθει το μυαλό στη θέση του μια ώρα αρχύτερα, πριν αντιδράσετε εν βρασμώ ψυχής.

Εγω σταθηκα στην συγκεκριμενη φραση σου ......

(Που ηθελε να πει τι...??? Τελικα..??)


Προσωπικα δεν ακουω ΔΔ .....



Και για αυτο δεν αναφερθηκα στα προυγουμενα γραφομενα σου.....

maron
25/10/2011, 15:09
καλα αλλα εχω μια απορια ......................


η Κουλα που ειναι ???

kostas777
25/10/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Δηλ τι εννοουσες ....????

Δεν διευκρινιζεις...!!!!

το διευκρινίζω, είναι αυτό εδώ που γράφω το οποίο είναι μέσα σε αυτά που έκανες quote.

«το θεωρώ δεδομένο ότι έχει συγκλονιστεί από το ατύχημα, χωρίς να έχω ακούσει τι είπε.»

ωραία είναι να κάνεις quote μια πρόταση αφαιρώντας την από το περιεχόμενο για να δημιουργήσεις εντυπώσεις;

kostas777
25/10/2011, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
καλα αλλα εχω μια απορια ......................


η Κουλα που ειναι ???

μάλλον σε απατάει πάλι :P

sniper
25/10/2011, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
μάλλον σε απατάει πάλι :P

Και δεν ξέρεις και μιλάς.. :rolleyes:

kostas777
25/10/2011, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και δεν ξέρεις και μιλάς.. :rolleyes:

τι δεν ξέρω; την κούλα;

McTalas
26/10/2011, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
τι δεν ξέρω; την κούλα;
μπρρρ..

ξεπαγιασαμε,
και εισαι και μεγαλος ανθρωπος...

g_m900
26/10/2011, 01:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τον διατσιδα τον πετυχενεις και μονο του σε ενα μεγαρο ή σε μια σερρας και εχεις επιλογη τουλαχιστον να τον πλακωσεις στα μπινελικια και αν δεν μασας και στα χαστουκια.


Τον πετυχα περυσι τετοιο καιρο στα Μεγαρα.
Τραγικη ειρωνια;
Ειχε παλι τον αγωνα της Μαλαισιας με τον Ροσσι να νικαει.
Ο ΔΔ κλασικα ελεγε παπαριες.
Βλεπαμε τον αγωνα λογω ψιχαλας και το track day ειχε διακοπει για λιγο.
Μη μπορωντας να ακουω αλλο ελεγα συνεχεια φωναχτα..."καποιος να πατησει το mute!!!"

"φιλαρακι ...αν μπορεις καντο εσυ καλυτερα" μου απαντησε με εκνευρισμενο τονο ο διπλανος μου...που ηταν ο ΔΔ.

Βασικα ντραπηκα γιατι με κοιταγανε ολοι και ...επαιζα εκτος εδρας.
Αλλος σιγουρα θα τον πλακωνε.

Ειναι ομως ΜΕΓΑΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ.

blackbusa
26/10/2011, 03:34
ο καθενας κρινει οπως νομιζει...εγω θα κρατησω την γνωμη μου για τον εαυτο μου....

sniper
26/10/2011, 09:31
Υπάρχει κάποιος, παγκοσμίως, που είδε το ατύχημα και δεν ειδε το κράνος να κατρακυλάει σαν μπάλα; :sad:

kostas777
26/10/2011, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μπρρρ..

ξεπαγιασαμε,
και εισαι και μεγαλος ανθρωπος...

που θα πει τι; άστο, δεν θα βγάλω άκρη.. ό,τι να'ναι :rolleyes:

stvr1
27/10/2011, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΟΚ, τον αγώνα δεν τον είδε ποτέ.

Υπάρχει κάποιος, παγκοσμίως, που είδε το ατύχημα και δεν ειδε το κράνος να κατρακυλάει σαν μπάλα; :sad:

Ο Διατσίδης....

spyro
27/10/2011, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
.....
Υπάρχει κάποιος, παγκοσμίως, που είδε το ατύχημα και δεν ειδε το κράνος να κατρακυλάει σαν μπάλα; :sad:

Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1
Ο Διατσίδης....

μέσα στη μαυρίλα και τη κατίφια ενίοτε βγαίνει και το καλύτερο χιούμορ

nickald
27/10/2011, 11:11
Ουτε στο γραπτο λογο δεν μπορει να εχει μια σωστη συνταξη αυτο το παιδι......μαλλον ο κομπος δεν ειναι μονο στο στομαχι κυριε ΔΔ


Ποσο μαλλον σε live ρυθμους motoGP......

Και δε λεει να το παρει χαμπαρι οτι ΔΕΝ το εχει.

ernti
27/10/2011, 23:25
Κάτω τα χέρια απ'τον Δημήτρη. Τα χρόνια πολλά του τα κάνατε?

nic mor
30/10/2011, 10:19
μολις ειδα ενα 2πλο ρεπορταζ στην εκπομπη f1,για τον
Marco Simoncelli και τον Dan Wheldon,της σταυρουλας σκλαβουνου

δεν γνωριζω αν ηταν "διαβασμενη" αλλα τα προσεγγισε οπως
απλα επρεπε...
ουτε τις μαλακιες του δδ,τα δηθενιλικια:yuck: :yuck:
ουτε να δειξει το ατυχημα ολοκληρο
ουτε να μας κανει αναλυση για το πως και τι..
μικρο απλο περιεκτικο τελος!!!
ουτε παπατζιλικια ουτε διαφημισεις τιποτα!!!!!!
ακους μαλακα δδ!!!:confused:




και το αναφερω γιατι την πεμπτη το βραδι
παλι τις ιδιες μαλακιες εμαθα πως ελεγε ο δδ!!
"ο φιλος μου ο μαρκο" και τετοια...
αντε γ@μησου επιτελους ρε δδ!!!!!!!!!!:yuck: :yuck: :yuck:

camen
30/10/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
μολις ειδα ενα 2πλο ρεπορταζ στην εκπομπη f1,για τον
Marco Simoncelli και τον Dan Wheldon,της σταυρουλας σκλαβουνου

δεν γνωριζω αν ηταν "διαβασμενη" αλλα τα προσεγγισε οπως
απλα επρεπε...
ουτε τις μαλακιες του δδ,τα δηθενιλικια:yuck: :yuck:
ουτε να δειξει το ατυχημα ολοκληρο
ουτε να μας κανει αναλυση για το πως και τι..
μικρο απλο περιεκτικο τελος!!!
ουτε παπατζιλικια ουτε διαφημισεις τιποτα!!!!!!
ακους μαλακα δδ!!!:confused:




και το αναφερω γιατι την πεμπτη το βραδι
παλι τις ιδιες μαλακιες εμαθα πως ελεγε ο δδ!!
"ο φιλος μου ο μαρκο" και τετοια...
αντε γ@μησου επιτελους ρε δδ!!!!!!!!!!:yuck: :yuck: :yuck:

Επειδη το ειδα και γω,να πω ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια της ομαδας που το ετοιμασαν...
Ηταν οτι ακριβως επρεπε να δειχθει...Προσεγμενο,τιμητικο κλπ κλπ...
Διαβασμενοι,ξεδιαβασμενοι λιγο με ενδιαφερει.ΑΝ και πιστευω οτι σαν team ειναι κλασεις ανωτεροι απο το team του ΔΔ:yuck: