PDA

View Full Version : φερινγκ vstrom



motomamounas
02/09/2005, 02:35
:a4: Γνωριζει κανεις αν υπαρχει ή αν προκειται να κυκλοφορησει συντομα ψηλοτερο φερινγκ. Το προσθετο που κυκλοφορει ειναι λιγο αντιαισθητικο. Ξερει κανεις ποσο στοιχιζει το προσθετο?:wave2:

xtapodias
02/09/2005, 08:46
νομίζω υπάρχει ένα που το φέρνει και ο Σφακιανάκης. Είναι καταρχήν φιμέ, και στην εξωτερική μεριά έχει ένα δεύτερο κομμάτι που μπορείς να το έχεις στο κανονικό ύψος ή όποτε θές να ψηλώνει καμιά δεκαριά πόντους. Τιμή που ρώτησα και δεν έβαλα περι τα 200 €.

athandim
02/09/2005, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtapodias
νομίζω υπάρχει ένα που το φέρνει και ο Σφακιανάκης. Είναι καταρχήν φιμέ, και στην εξωτερική μεριά έχει ένα δεύτερο κομμάτι που μπορείς να το έχεις στο κανονικό ύψος ή όποτε θές να ψηλώνει καμιά δεκαριά πόντους. Τιμή που ρώτησα και δεν έβαλα περι τα 200 €.

Το είχα δει στα τεστ των ΜΟΤΟ-ΤΡΙΤΗ και 0-300 και μου φαίνεται καλύτερο από το μαμίσιο αλλά... γμτμ...πάλι κερατιάτικα στο Σφακιανακή;;:nono:

Ρε παιδιά εγώ την έχω στην ψηλότερη θέση (είμαι γύρω στο 1,80m) και ο αέρας μου 'ρχεται "φάτσα-κάρτα".Στη δε στανταρ ρύθμιση, δεν το συζητώ..:a022:


...σπάντων...

"φοράει" κάποιος από εδώ την μεγαλύτερη ζελατίνα να μας πει εντυπώσεις;;

Ω, ΝΑΙ !!!ΠΑΛΙ ΚΕΡΑΤΙΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ!! :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

motomamounas
03/09/2005, 02:19
:eyepop: Δηλαδη εγω που ειμαι 1,90 τι να κανω?
Νομιζα οτι το εξτρα κομματι του φερινγκ που ειχα δει και εγω σε περιοδικο ειναι προεκταση του μαμισιου και μπορεις να το αγορασεις και μονο του!!:mad:

plumber
05/09/2005, 23:14
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ.ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΡΡΑ ΜΕ 75 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΜΑΙ 1.90 ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕΩ ΜΕ 180 ΧΛΜ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΣΙΑΓΩΝΟ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΧΑΜΗΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΜΕΝΑ,ΟΤΑΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΡΙΑΚΑ Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΣΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ.:sun:


23217

motomamounas
06/09/2005, 00:58
http://www.ceebaileys.com/suzuki/vstromwsel.html

DPF
10/09/2005, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomamounas
:a4: Γνωριζει κανεις αν υπαρχει ή αν προκειται να κυκλοφορησει συντομα ψηλοτερο φερινγκ. Το προσθετο που κυκλοφορει ειναι λιγο αντιαισθητικο. Ξερει κανεις ποσο στοιχιζει το προσθετο?:wave2:

200EURO

Η SUZUKI ΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΤΑ ΚΤΥΠΑΕΙ.Η GIVI E52 ME ΤΟ ΛΟΓΟΤΥΠΟ ΤΗΣ SUZUKI ΕΧΕΙ 130EURO ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ.

:beer:

makaronachis
10/09/2005, 01:51
Δείτε κι αυτό
www.motorcycleinfo.calsci.com/VStrom1.html#Windshield[/url]

nlevog
14/03/2006, 15:56
Loipon paides,

Epeidh ithela thn zelatina mou na einai fime, kai epeidh oles oi zelatines pou kykloforoun mou fainontousan terasties, katelhksa oti tha valw ayth pou dinei o Sfakianakhs, kai apla tha evgaza to frydaki.

Paw sto synergeio, kai mou leei o typos 170 evrwpoula. Polla gamwth.

Pernwntas meta apo to magazi pou agorasa thn mhxanh, mou leei 170 kai exeis kai 15% ekptwsh. Telikh 140 evrw kai me kapoies doseis (Nomizw evala 4).

Telika den evgala oute to frydaki apo panw, mia kai otan einai sthn pio katw thesh nomizw oti mou aresei kiolas.

Ayta en oligois.

nlevog
14/03/2006, 16:03
Ksexasa na rwthsw....

An thn exei valei kaneis, na mou pei...

Gyrw stis 5700rpm peripou mou syntonizei aristera h zelatina. Ypopsiazomai to plastiko kapaki sta aristera h' to frydaki. Den mporw na to entopisw akrivws.

To kanei kai se kanenan allo?

skyman
14/03/2006, 17:13
εβαλα και εγώ την Ζελατίνα της GIVI μια χαρά ούτε αέρας ούτε τίποτα το μόνο που θέλει λίγο προοχή είναι στην βροχή άν βλέπεις μέσα απο την Ζελατίνα δέν βλέπεις τίποτα για να μπεί χρειάστηκε να μπούν ροδέλες για να την απομακρύνει λίγο γιατί έβρισκε στις χούφτες

και όλα αυτά μόνο 85 ? :beer: :wave2:

athandim
14/03/2006, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nlevog

Pernwntas meta apo to magazi pou agorasa thn mhxanh, mou leei 170 kai exeis kai 15% ekptwsh. Telikh 140 evrw kai me kapoies doseis (Nomizw evala 4)
Νομίζω οτι καταλήξαμε οτι αυτή η ζελατίνα είναι της MRA και πωλείται στα MAC 120 ευρώ, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Δες και εσύ και πες μας :

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=17909

Μου αρέσει πολύ και είναι στο πρόγραμμα, αλλά τα 50 ευρώ για τη φίρμα δεν τα δίνω (αν μιλάμε για την ίδια). :wave2:

DPF
14/03/2006, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από skyman
εβαλα και εγώ την Ζελατίνα της GIVI μια χαρά ούτε αέρας ούτε τίποτα το μόνο που θέλει λίγο προοχή είναι στην βροχή άν βλέπεις μέσα απο την Ζελατίνα δέν βλέπεις τίποτα για να μπεί χρειάστηκε να μπούν ροδέλες για να την απομακρύνει λίγο γιατί έβρισκε στις χούφτες

και όλα αυτά μόνο 85 ? :beer: :wave2:

ΤΗΣ GIVI Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ 120-160 ? ΓΕΝΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ.
ΤΝΧ

:beer:

Reignman
15/03/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Νομίζω οτι καταλήξαμε οτι αυτή η ζελατίνα είναι της MRA και πωλείται στα MAC 120 ευρώ, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Δες και εσύ και πες μας :

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=17909

Μου αρέσει πολύ και είναι στο πρόγραμμα, αλλά τα 50 ευρώ για τη φίρμα δεν τα δίνω (αν μιλάμε για την ίδια). :wave2:

Της MRA την τοποθέτησα χθες στο δικό μου. 125 Ευρώ μου την άφησε (μου είπε στην αρχή 140). Δείχνει πολύ καλή και
λογικά δεν πρέπει να διαφέρει από της Suzuki.

Vezouvios
15/03/2006, 14:42
Παιδια να εχετε υποψην οτι στη ζελατινα ΠΡΕΠΕΙ να αναγραφει το Ε3 Η κατι παρομοιο..
Δηλωνει οτι ειναι safe glass δεν γινετε κομματακια....

skyman
15/03/2006, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
ΤΗΣ GIVI Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ 120-160 ? ΓΕΝΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ.
ΤΝΧ

:beer:

Δέν παρουσιάζει διαφορές απο την Μαμά το μόνο που μπορέις να παρατηρήσεις είναι ένα τρεμοπαίξιμο της ζελατίνας επειδή οι ροδέλες που έβαλα είναι απο καουτσούκ :wave2:

Carlos.1on2
15/03/2006, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
ΤΗΣ GIVI Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ 120-160 ? ΓΕΝΙΚΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ.
ΤΝΧ

:beer:

Φίλε DPF φοράω στο 1000 του '04 ζελατίνα KAPPA από το Moto Market με 70 Ευρώ. Το επίπεδο θορύβου είναι μηδαμινό, εξαρτάται βέβαια και από το κράνος που φοράς .Έχω full face Uvex (Wing RS) και ούτε πρόβλημα με το θόρυβο ούτε με την ανανεωσιμότητα του αέρα στο κράνος. έχω κάνει ταξίδι δικάβαλος με τριπλέτα , bagster και τα σχετικά και ταχύτητα πάνω από τα 180 (Αθήνα - Θεσσαλονίκη) και μπορούσα χωρίς πρόβλημα να χαζεύω τα μέρη που περνούσα.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι λόγω ύψους της ζελατίνας στάνταρ θα χάνω κάποια χλμ τελικής:wave2: :wave2: :wave2:

DPF
08/05/2006, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Φίλε DPF φοράω στο 1000 του '04 ζελατίνα KAPPA από το Moto Market με 70 Ευρώ. Το επίπεδο θορύβου είναι μηδαμινό, εξαρτάται βέβαια και από το κράνος που φοράς .Έχω full face Uvex (Wing RS) και ούτε πρόβλημα με το θόρυβο ούτε με την ανανεωσιμότητα του αέρα στο κράνος. έχω κάνει ταξίδι δικάβαλος με τριπλέτα , bagster και τα σχετικά και ταχύτητα πάνω από τα 180 (Αθήνα - Θεσσαλονίκη) και μπορούσα χωρίς πρόβλημα να χαζεύω τα μέρη που περνούσα.Το μόνο πρόβλημα είναι ότι λόγω ύψους της ζελατίνας στάνταρ θα χάνω κάποια χλμ τελικής:wave2: :wave2: :wave2:

ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΚΑΠΠΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ.
:beer: :beer:

Vstrommer71
08/05/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από plumber
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ.ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΡΡΑ ΜΕ 75 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΜΑΙ 1.90 ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕΩ ΜΕ 180 ΧΛΜ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΣΙΑΓΩΝΟ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΧΑΜΗΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΜΕΝΑ,ΟΤΑΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΡΙΑΚΑ Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΣΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ.:sun:
BTW Πουλαω αυτην την ζελατινα(Givi) σε καλη κατασταση 40 ευρακια,λογω τωρα που αρχιζουν οι...εντουραδες μου πεφτει λιγο ψηλη!Στην χαμηλοτερη θεση την εχω και για το υψος μου(1.80) ειναι μια χαρα:beer:

DPF
10/05/2006, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από plumber
ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΛΑΤΙΝΑ.ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΚΑΡΡΑ ΜΕ 75 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΕΙΜΑΙ 1.90 ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΕΥΕΩ ΜΕ 180 ΧΛΜ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΣΙΑΓΩΝΟ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΝΟΙΧΤΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΧΑΜΗΛΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΜΕΝΑ,ΟΤΑΝ ΚΟΒΕΙΣ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΟΡΙΑΚΑ Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΣΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ.:sun:

ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΚΑΠΠΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΕΝΙΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΥΡΟ ΤΗΣ. ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ.ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΤΙΣ ΧΟΥΦΤΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΕΣΟΧΕΣ Η ΚΑΠΠΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΧΟΥΦΤΕΣ.
Α!!!! GIVI KAI KAPPA EINAI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ.......
:wave2: :beer:

skyman
14/05/2006, 17:17
το μαύρο λάστιχο είναι απλά συνήθειο απο την δεύτερη μέρα κιόλας ήταν σάν να μήν υπήρχε το μοναδικό πρόβλημα που παρουσιάστηκε με την GIVI ζελατίνα ήταν οτι στην χαμηλώτερη θέση έβρισκε αρκετά στις χούφτες ..

καλοκαιράκι ερχόταν αποφασίσα να κατεβάσω την ζελατίνα στην τελευταία θέση ... και μπήκε ... :nono: :nono:

τι λάστιχα έβαλα τι ροδέλες τίποτα ζοριζε πολύ έτσι λοιπόν πήρα την απόφαση να την τεμαχίσω :eyepop:

όχι ολόκληρη μόνο λίγο απο αριστερά και δεξιά στις γωνίες που έβρισκαν ξήλωσα το λάστιχο και με μερικά μετρήματα έκοψα ένα μικρό μέρος απο αριστερά και δεξιά μετά ξαναμπήκε το λάστιχο και ήταν σαν νέο μοντέλο της GIVI πλέον τέλος τα ζοριλίκια ούτε ροδέλες ούτε τίποτα η όλη διαδικασία πήρε το πολύ 20 λεπτά απλά και γρήγορα :D

Mototaxidiotis
18/05/2006, 12:24
για πληροφορίες για φερινγ κλπ..... WWW.VSTROM.INFO


48374

Respect
10/06/2007, 15:56
Εμένα πάντως αυτό μου αρέσει!
Κάποιος είχε φτιάξει ένα σχετικό post με μια άκρη που είχε αλλά δε μπορώ να το βρώ.


92363

low__rider
10/06/2007, 17:41
...καλο ειναι αλλα δεν τρελαινομαι κιολας ...ασε που στην στραβη μιας και καγκελα δεν υπαρχουν και απο οτι βλεπω ουτε μανηταρια (ενταξει αυτα ισως να μπαινουν) αυτος που την εχει θα κλαιει μετα!

zeremefico
10/06/2007, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Εμένα πάντως αυτό μου αρέσει!
Κάποιος είχε φτιάξει ένα σχετικό post με μια άκρη που είχε αλλά δε μπορώ να το βρώ.

Ενα μαγαζί στην Καλλιθέα στην οδό Δαβάκη ήταν να την εισάγει αλλά η προσπάθεια απέτυχε όπως μου είπε ο υπεύθυνος λόγω υψηλού κόστους(πάνω απο 300 ευρά) και τελικά ποτέ δεν έφερε το συγκεκριμένο φέρινγκ.Γιατί όμως όλοι έχουμε την τάση να τραβελοποιούμε τις μηχανές μας;
Λες και δεν είναι κουκλάρα απο μόνη της!!!:a8:

Respect
10/06/2007, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeremefico
Ενα μαγαζί στην Καλλιθέα στην οδό Δαβάκη ήταν να την εισάγει αλλά η προσπάθεια απέτυχε όπως μου είπε ο υπεύθυνος λόγω υψηλού κόστους(πάνω απο 300 ευρά) και τελικά ποτέ δεν έφερε το συγκεκριμένο φέρινγκ.Γιατί όμως όλοι έχουμε την τάση να τραβελοποιούμε τις μηχανές μας;
Λες και δεν είναι κουκλάρα απο μόνη της!!!:a8: Σε αυτό έχεις δίκιο. Δε ξέρω να σου απαντήσω. Ίσως είναι ο έρωτας που αναπτύσσεται μεταξύ κατόχου-μηχανής και που κάνοντας διάφορα νομίζεις ό,τι ανακαλύπτεις τη τελειότητα! ( :rolleyes: :a31: )
Η αλήθεια πάντως είναι πως σε καμία φωτογραφία δε έχω πετύχει τη μηχανή να φαίνεται ολόκληρη με το συγκεκριμένο φέρινγκ. Άσε που δε ξέρω αν θα κάνει και καλό σε σχέση με τη θερμοκρασία που θα σηκώνει ο κινητήρας εφόσον δε θα ψύχεται σωστά. Από την άλλη ίσως και να μη παίζει τέτοιο θέμα. (TL 1000)

plumber
11/06/2007, 15:32
http://www.jmvconcept.fr/TempSite/17168.asp?rang= για δειτε ....... :sun:

Respect
11/06/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από plumber
http://www.jmvconcept.fr/TempSite/17168.asp?rang= για δειτε ....... :sun: Tιμή όμως; :confused: