PDA

View Full Version : iclams weather forecast για android



DeusEx
26/10/2011, 11:23
Καλημερίζω την παρέα!
Δημιούργησα μια εφαρμογή για το αγαπημένο μου έγκυρο σύστημα πρόγνωσης καιρού iclams.
Είναι το γνωστό σε πολλούς http://forecast.uoa.gr

Μπορείτε να την βρείτε στο android market γράφοντας πχ iclams ή εναλλακτικά από εδώ
https://market.android.com/details?id=layout.test&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImxheW91dC50ZXN0Il0.

Θα χαρώ πολύ να ακούσω γνώμες κ κριτικές. Αν σας αρέσει κάντε μου κ ένα rating.
Εννοείται ότι η εφαρμογή μου είναι εντελώς δωρεάν και δεν συμπεριλαμβάνει σπαστικές διαφημίσεις.

Cpt. Haddock
26/10/2011, 11:26
Αν το φτάξεις και για iPad ευχαριστως να σου γραψουμε κριτικες :p

:beer:

nikos_abel
26/10/2011, 11:54
Και για iphone

(έχεις το i στην αρχή, είναι μια αρχή και αυτό :lol: )

Red Rider
26/10/2011, 12:31
Μπράβο!Την κατέβασα.
Καλή προσπάθεια,όμως έχει ακόμα αρκετά περιθώρια βελτίωσης.
Keep going

:beer:

DeusEx
26/10/2011, 12:34
iphone είχα, αλλά ήταν πολύ "κλειδωμένο" οπότε το πούλησα κ στράφηκα σε android..

Δεν το βλέπω στο άμεσο μέλλον να το βγάζω για apple, γιατί ζητάνε 100$ ετησίως για να κάνεις publish ενώ στο android είναι 25$

Red Rider
26/10/2011, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
iphone είχα, αλλά ήταν πολύ "κλειδωμένο" οπότε το πούλησα κ στράφηκα σε android..

Δεν το βλέπω στο άμεσο μέλλον να το βγάζω για apple, γιατί ζητάνε 100$ ετησίως για να κάνεις publish ενώ στο android είναι 25$

Kαι τι όφελος έχεις απο αυτό?Εννοώ να κάνεις publish εφαρμογές,

Υγ. οι apple μικροσυσκευές είναι οτι πιο μονόχνωτο εχω χρησιμοποιήσει..

fantacid
26/10/2011, 12:46
μπραβο καλη συνέχεια!!!

κ για οσους βαριούνται το typing.....

:wave2:


238542

makis206
26/10/2011, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Kαι τι όφελος έχεις απο αυτό?Εννοώ να κάνεις publish εφαρμογές,

Λογικά κέρδος από τις ΣΠΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ που βρίσκονται -σχεδόν- σε κάθε δωρεάν εφαρμογή που κατεβάζεις απ'το Market!:evil: :a02: :lol:

Εννοείται τίποτα προσωπικό με τον DeusEx, ένας αγανακτισμένος -απ'τις διαφημίσεις- πρώην androidάκιας είμαι, τώρα ξανάπεσα στις μπαχαντέλες που οι μπαταρίες τους κρατάνε κάνα μήνα μέχρι να χρειαστούν επαναφόρτιση...:rotflmao:


Φαντάζομαι ότι όσοι δεν ξέρουν από Android αλλά βλέπουν αρκετά Youtube καταλαβαίνουν :winka:


ΥΓ: Άσχετα με όλα τα υπόλοιπα, εύγε DeusEx :beer:

DeusEx
26/10/2011, 15:47
Προσωπικα δεν εχω κανενα όφελος... Μαλλον ζημια εχω (τα 25$ για το licence που αρχικα νομιζα οτι ηταν free, αλλα το εμαθα αφου ειχα φτιαξει το app και ηταν κριμα να το κρατησω για παρτη μου)

Απτην αλλη 25$ ειναι γυρω στα 18ε, ποσό αμελητέο για να σταθει εμποδιο.

Διαφημίσεις ΔΕΝ εχω βάλει, και ΔΕΝ εχω σκοπο να βαλω γιατι κ εγω ειμαι ενας αγανακτισμενος androidakias χρηστης που εχω σιχαθεί ολα αυτα τα bannerakia με τα σκουπιδια.

Ο σκοπος της app μου ειναι να ειναι ελαφριά, γρηγορη και πρακτικη, ωστε να μπορει να χρησιμοποιηθει καθοδον με πολυ χαμηλη χρηση ογκου δεδομενων απο το κινητο, οταν δεν υπαρχει wifi. (εγω πχ εχω τα δωρεαν mb απο την whatsup και δεν θελω να χρεωνομαι απειρα mb απλα για να δω τι καιρο θα εχει αργοτερα ή αυριο)

banditgr
27/10/2011, 15:10
for the record για τα ios υπάρχει και το γνωστότατο cydia....εξάλου δεν νοήται advanced user χωρίς jb.