PDA

View Full Version : ντέμης Vs οργανωμένοι



cityfly
02/09/2005, 08:57
για να δω τους βαμένους
τι γνώμη έχετε για τις κινήσεις του ντέμη

1. να δώσει βίντεο και φωτογραφίες από τα επεισόδια
2. να μηνύσει τους οπαδούς για διαφυγόντα κέρδη και
3. να αποζημειώσει τους κατόχους διαρκείας για τον αγώνα που χάνουν λόγο τιμωρίας

αρχίζω εγώ ως εξωτερικός παρατηρητής καθότι βάζελος

καλά έκανε για όλα
δεν ξέρω αν το βίντεο αρκεί για να τιμωρηθούν κάποιοι ή όχι, κατά τη γνώμη μου δεν έχει σημασία, το θέμα είναι να αλλάξει η νοοτροπία


αυτά
για πείτε τη γνώμη σας παρακαλώ

cityfly
02/09/2005, 09:00
και για να έχετε μια πληρέστερη εικόνα

εδώ είναι το βίντεο (http://www.aekfc.gr/media/episodia.mpg) και εδώ το λινκ με τις φωτογραφίες (http://www.aekfc.gr/index.asp?a_id=548)


απολαύστε

DUKASII
02/09/2005, 09:02
διαμαχες γιατι το εβαλες δε μπορω να καταλάβω..αλλα οκ.
εγω ειμαι μαζί του.


για όλα.

gdevelek
02/09/2005, 09:07
Συμφωνώ και εγώ, αλλά από την άλλη... οι ίδιοι αληταράδες ανέβασαν τον Ντέμη εκεί που είναι, έτσι δεν είναι;

Ακόμη κι αν είναι όντως έτσι, επικροτώ τον Ντέμη... Προκειμένου να εκλείψει η αληταρία από τα γήπεδα δεν με ενδιαφέρει αν αυτοί που θα το κάνουν μετέλθουν και άδικων μέτρων...

idi
02/09/2005, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Συμφωνώ και εγώ, αλλά από την άλλη... οι ίδιοι αληταράδες ανέβασαν τον Ντέμη εκεί που είναι, έτσι δεν είναι;

Ακόμη κι αν είναι όντως έτσι, επικροτώ τον Ντέμη... Προκειμένου να εκλείψει η αληταρία από τα γήπεδα δεν με ενδιαφέρει αν αυτοί που θα το κάνουν μετέλθουν και άδικων μέτρων...

ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΣΑΝ "ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ"!!!

ΜΗ ΤΑ ΓΑΜΑΜΕ ΟΛΑ!!!

και εγω ειμαι με τον Ντεμη...

nick900
02/09/2005, 09:27
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΕΔΡΟΙ ..
FORZA NTEMIS:a15:

gdevelek
02/09/2005, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΣΑΝ "ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ"!!!

ΜΗ ΤΑ ΓΑΜΑΜΕ ΟΛΑ!!!

και εγω ειμαι με τον Ντεμη...

Εντάξει, και γω είμαι με τον Ντέμη αν και δεν είμαι ΑΕΚτζής, αφού τον θεωρώ σοβαρό άνθρωπο και έτοιμο για τομές...

Εσύ πάντως δεν συμμετείχες σε τραμπουκικού τύπου επεισόδια... αυτό εννοώ όταν λέω "τον ανέβασαν", η σιωπηρή υποστήριξη ή το απλό χειροκρότημα στο γήπεδο δεν ανεβάζουν προέδρους...

idi
02/09/2005, 09:38
o Ντεμης ηταν ο μονος που ηθελε να παρει την ΑΕΚ (στο κακο χαλι που ειχε πεσει λογο χρεων) αρα .... μονος του ανεβηκε :D

gdevelek
02/09/2005, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
o Ντεμης ηταν ο μονος που ηθελε να παρει την ΑΕΚ (στο κακο χαλι που ειχε πεσει λογο χρεων) αρα .... μονος του ανεβηκε :D

Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.enet.gr/online/online_text?c=115&id=5689640

εκεί που γράφει "η άλλη όψη"

idi
02/09/2005, 09:45
αν λες για αυτο...

"....Και ήταν οι ίδιοι που στήριξαν πέρυσι (ειδικά στο ΟΑΚΑ) την προσπάθεια Νικολαΐδη, με τη συσπείρωση και τον ενθουσιασμό να ξεπερνούν κάθε προσδοκία...."

δε βλεπω καμια "στιρηξη σε Ντεμγ" αλλα βλεπω "στηρηξη της ΑΕΚ"

α και δε διαβαζω τι λενε τα Α.Ρ.Δ.ακια...

cityfly
02/09/2005, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.enet.gr/online/online_text?c=115&id=5689640

εκεί που γράφει "η άλλη όψη"


αυτά θεωρώ ότι είναι βλακείες (για να μη χρησιμοποιήσω την άλλη καταλληλότερη λέξη)

τι θα πει του στρώσανε το χαλί
καταρχάς στην πραγματικότητα δεν τους έπεφτε κανένας λόγος

μια ανώνυμη εταιρία είναι η άεκ και όλες οι παε όποιος θέλει και μπορεί την αγοράζει εμπόριο είναι αν ο ντέμης και ο όποιος ντέμεη θεωρεί ότι έχει συμφέρον από μια επένδυση θα προχωρήσει απλά είναι τα πράγματα, οι οργανωμένοι δεν είναι καν αρκετοί πελάτες για να τον ανησυχήσουν, η αγορά είναι ελέυθερη όποιος θέλει πάει στο γήπεδο όποιος θέλει όχι

εξάλλου οι οργανωμένοι που "αγαπάνε" την άεκ με πιο τρόπο τη στηρίζουν με το να κάνουν φασαρίες και να στερούν έσοδα από μια ομάδα - εταιρία που τα χρειάζεται εναγωνίως μπας και σωθεί; δεν έχει σωθεί ακόμα η εταιρία.

Και στο φινάλε ας λένε ότι θέλουν κι ας πιστεύουν ό,τι θέλουν ποιος τους έδωσε το δικαίωμα να κάνουν επισόδεια, ήτοι να παρανομούν;
Τι μας λένε δηλαδή να τους καλύψει - χαϊδέψει ο ντέμης; Γιατί; Εσύ άμα δεις κάποιον να σου σπάει το σπίτι σου θα πεις έλα μωρέ δεν πειράζει δεν θα φωνάξω την αστυνομία;

Από πέρυσι φάνηκε η στάση του ντέμη σε αυτά τα θέματα, δεν είχε αφήσει έξω έναν οπαδό που έκανε φασαρίες; Ε τώρα απλά είναι πιο επώδυνα τα πράγματα για τους φασαριώζους

DrIoannis
02/09/2005, 10:17
Καλα εκανε ο κ.Νικολαειδης και καλο θα ειναι να ακολουθησουν και οι υπολοιπες ομαδες-προεδροι.Σιγα σιγα πρεπει να απομονωθουν οι τραμπουκοι

gdevelek
02/09/2005, 11:09
cityfly, γράφεις ότι όσα γράφει η Ελευθ. είναι "βλακίες", αλλά τελικά δεν τα έχεις με την εφημερίδα αλλά με τους οπαδούς, όπως φαίνεται, αφού καταφέρεσαι εναντίον τους που θέλησαν να επιβάλουν τη γνώμη τους χωρίς να έχουν το δικαίωμα.

idi, αφού δεν διαβάζεις Α.Ρ.Δ., ποιά εφημερίδα διαβάζεις, καμία;

idi
02/09/2005, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek

idi, αφού δεν διαβάζεις Α.Ρ.Δ., ποιά εφημερίδα διαβάζεις, καμία;

ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΜΙΑ!!!! (ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΔακια)

whiteran
02/09/2005, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
για να δω τους βαμένους
τι γνώμη έχετε για τις κινήσεις του ντέμη

1. να δώσει βίντεο και φωτογραφίες από τα επεισόδια


Parolo poy eimai Olympiakos den mporo para na bgalo to kapelo ston k.Nikolaidi kai na diapistoso oti h AEK me ayth thn dioikhsh den mporei para na paei mprosta.

Goustaro na pigaino ghpedo me ton 5xrono gio mou xoris na fobamai ton ka8e alitara teleiomeno mastourh pou 8a er8ei kablomenos na polemhsei gia ta komplex tou .....

WhiTeRaN

slacker
02/09/2005, 17:05
Κι εγώ συμφωνώ με αυτό που έκανε ο Ντέμης. Ο Άρης (η ομάδα μου) έφαγε 10 αγωνιστικές από παρόμοια τσογλ@νι@ και φέτος ξανακάνουν επεισόδια μέχρι και στα φιλικά :yuck: :nono: !!!
Από την άλλη βέβαια (πέρασε στα ψιλά αυτό) την ίδια μέρα που έκανε οτι έκανε ο Ντέμης, άκουσα στις ειδήσεις (ήταν το μεθεπόμενο θέμα στον Alpha μετά τα επεισόδια) οτι για το ελληνικό στοίχημα οι ομάδες δεν θα παίρνουν ποσοστά, αλλά θα πάρουν χρήματα στο τέλος ανάλογα με την γενικότερη εικόνα της καθ'όλη την χρονιά ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ. Οπότε Επεισόδια=Όχι λεφτά από το στοίχημα! Τυχαίο λέτε;

ΙΠΠΕΑΣ
02/09/2005, 17:52
Δεν είμαι ΑΕΚ. Ποτέ δεν μου άρεσε αυτή η υπερβολική προβολή που έχει ο Ντέμης από τα ΜΜΕ (Ντεμοπαροξισμός).

Όμως συμφωνώ 1000% με τις κινήσεις Ντέμη. Είναι ο μόνος τρόπος οι ταραξίες να πάνε σπίτια τους ή στη φυλακή. Δεν είναι δυνατόν 1000 π@π@ροκέφαλοι από κάθε ομάδα να δαιμονοποιούν ΟΛΟΥΣ τους φιλάθλους και τους οπαδούς των ομάδων.

$py
02/09/2005, 18:08
Από την άλλη βέβαια (πέρασε στα ψιλά αυτό) την ίδια μέρα που έκανε οτι έκανε ο Ντέμης, άκουσα στις ειδήσεις (ήταν το μεθεπόμενο θέμα στον Alpha μετά τα επεισόδια) οτι για το ελληνικό στοίχημα οι ομάδες δεν θα παίρνουν ποσοστά, αλλά θα πάρουν χρήματα στο τέλος ανάλογα με την γενικότερη εικόνα της καθ'όλη την χρονιά ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ. Οπότε Επεισόδια=Όχι λεφτά από το στοίχημα! Τυχαίο λέτε;


Entelos tyxaio giati i PAE AEK itan apo tis liges pou den ithele na mpei to elliniko protathlima sto stoixima.

cityfly
02/09/2005, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
cityfly, γράφεις ότι όσα γράφει η Ελευθ. είναι "βλακίες", αλλά τελικά δεν τα έχεις με την εφημερίδα αλλά με τους οπαδούς, όπως φαίνεται, αφού καταφέρεσαι εναντίον τους που θέλησαν να επιβάλουν τη γνώμη τους χωρίς να έχουν το δικαίωμα.


καταρχήν δε μίλησα για την εφημερίδα
ως βλακείες χαρατκήρισα το περιεχόμενο του τμήματος αυτού του άρθρου, άρα αν θες να το προσωποποιήσεις μπορείς να πεις ότι θεωρώ ότι ο υπογράφων του συγκεκριμένου άρθρου λέει βλακείες, η θέση της εφημερίδας δεν μπορώ να ξέρω πια είναι

και δεύτερον για διάβασε τι λες

θεωρείς ότι μπορεί ή πρέπει να έχει κανείς το δικαίωμα να επιβάλει τη γνώμη του; τι έχουμε δικτατορία;

gdevelek
02/09/2005, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
καταρχήν δε μίλησα για την εφημερίδα
ως βλακείες χαρατκήρισα το περιεχόμενο του τμήματος αυτού του άρθρου, άρα αν θες να το προσωποποιήσεις μπορείς να πεις ότι θεωρώ ότι ο υπογράφων του συγκεκριμένου άρθρου λέει βλακείες, η θέση της εφημερίδας δεν μπορώ να ξέρω πια είναι

και δεύτερον για διάβασε τι λες

θεωρείς ότι μπορεί ή πρέπει να έχει κανείς το δικαίωμα να επιβάλει τη γνώμη του; τι έχουμε δικτατορία;

Δεν με κατάλαβες.

Αυτό που γράφω είναι ότι καταφέρεσαι εναντίον της εφημερίδας (που σίγουρα ΕΓΚΡΙΝΕΙ ό,τι γράφει ο συντάκτης, δεν τα γράφει ανεξέλεγκτα, το κάθε άρθρο περνάει από τον υπεύθυνο σύνταξης άρα ό,τι γράφει ο δημοσιογράφος εμμέσως αποτελεί και θέση της εφημερίδας) αλλά τελικά ΔΕΝ τα αμφισβητείς, αφού συμφωνείς πως είναι απαράδεκτο να έχουν εξουσία οι τραμπούκοι της Ορίτζιναλ (θέλανε και αγγλικό όνομα τα ζωντόβολα). Προφανώς το άρθρο καταδικάζει αυτή τη συμπεριφορά, όπως και κάθε νοήμων άνθρωπος, δεν την επικροτεί, άρα γιατί λέει βλακίες;

Και φυσικά ό,τι έγραψα δεν σημαίνει ότι συντάσσομαι με τους τραμπούκους, απορώ πώς κατάλαβες το αντίθετο.