PDA

View Full Version : Σύγκρουση μηχανής με άλογο...



Σελίδες : 1 [2]

p@nos
31/10/2011, 14:03
kala apo to nomo apagorevete na stamatisis se opoiodipote simio den iparxi sima/simatodotis/i organo poy na epibali na stamatisis afto ine aftonoito alla fisika se afto den ipagete mixaniki blabi to mono poy ef8inese ama stamatisis ine ama soy teliosi i benzini..........

STOYBI
31/10/2011, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε Πανο τι τριγωνα καλαντα και αλαρμ γραφεις??

γραφω ξεκαθαρα οτι απαγορευεται να σταματησεις οχημα σε σημειο ΜΗ ορατο απο τους αλλους χρηστες της οδου.

δεν μιλαμε για εθνικη...
μιλαμε για στροφες, κορυφες ανηφορων, τουνελ με χαμηλη ορατοτητα κλπ...

τυφλα σημεια.
αν ειναι ακινητοποιημενο οχημα εκει και παει ο αλλος και πεσει πανω, η τροχαια θα ριξει το φταιξιμο σε αυτον που ειχε ακινητοποιησει το οχημα στο τυφλο σημειο...


Εαν εχουν υπαρξει ολες οι καταληλες σημανσεις ( τριγωνα, καλαντα αγ.βασιλιδες τα οποια εισαι υποχρεωμενος βαση νομου να εχεις στο οχημα σου ) στο σωστο σημειο ....... Τοτε ειναι καλυμενος.....!!!

Σοβαρα τωρα... Περιμενεις να του εχει χαλασει καποιου το τριαξονικο βαρους 25 τον και να του πει ο δικαστης ας φροντζες να το σπρωξεις..??? :confused:


:wave2:

Gandalf dr685sm
31/10/2011, 14:25
ΠΙΣΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑ ΕΠΑΝΕΞΕΤΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ..

Υπάρχει συγκεκριμένο κομμάτι σχετικά με στάση και στάθμευση και εξετάζεται όταν δίνεται για δίπλωμα.

http://www.driveland.gr/index.php?/theoria-aytokinhtou/theoreia-7.1-stash-kai-stathmeysh.-genikoi-kanones.php

όπως και το...

http://www.driveland.gr/index.php?/theoria-aytokinhtou/theoreia-18.-oi-ektaktes-katastaseis-18.1-i-proeidopoihtikh-shmansh-se-periptosh-blabhs.php

sniper
31/10/2011, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
... Περιμενεις να του εχει χαλασει καποιου το τριαξονικο βαρους 25 τον και να του πει ο δικαστης ας φροντζες να το σπρωξεις..??? :confused:


...

Δεν γίνεται; :confused:

Πανοπτικός
31/10/2011, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Εαν εχουν υπαρξει ολες οι καταληλες σημανσεις ( τριγωνα, καλαντα αγ.βασιλιδες τα οποια εισαι υποχρεωμενος βαση νομου να εχεις στο οχημα σου ) στο σωστο σημειο ....... Τοτε ειναι καλυμενος.....!!!

Σοβαρα τωρα... Περιμενεις να του εχει χαλασει καποιου το τριαξονικο βαρους 25 τον και να του πει ο δικαστης ας φροντζες να το σπρωξεις..??? :confused:


:wave2:

Ακριβως ετσι, αν δεν προλαβεις να το βαλεις, εισαι στην μεση του δρομου, (εν προκειμενω κ της στροφης) απολυτως νομιμα επειδη απλα.. δεν μπορεις να κανεις αλλιως.

Αυτος που ερχεται απο την στροφη εχει την ευθυνη του δρομου του.. Απλο κ κατανοητο..


Υγ. Τον ντεβιλς τον χαλαει ο ελληνικος ΚΟΚ.. κ εχει αρχισει να ιδρυει δικο του :bigcry: :bigcry:

devil's animal
31/10/2011, 15:43
καλα ξαναδιαβαστε λιγο τι εχω γραψει και τα ξαναλεμε...
:a56:

Πανοπτικός
31/10/2011, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


καποιος εχει σταματησει σε στροφη επειδη επαθε βλαβη. και πεφτεις επανω του. ερχεται τροχαια να καταγραψει το συμβαν. ξερεις ποιον θα γραψει οτι εφταιγε? ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ γιατι ειχε σταματησει σε σημειο ΜΗ ορατο απο τους αλλους χρηστες της οδου. το ιδιο ισχυει και σε ανηφορα, τουνελ κλπ...

δεν σταματαμε ποτε σε σημεια που δεν μπορει να μας δουν αυτοι που ερχονται απο και προς την κατευθυνση μας.



--------------------------




ρε Πανο τι τριγωνα καλαντα και αλαρμ γραφεις??

γραφω ξεκαθαρα οτι απαγορευεται να σταματησεις οχημα σε σημειο ΜΗ ορατο απο τους αλλους χρηστες της οδου.

δεν μιλαμε για εθνικη...
μιλαμε για στροφες, κορυφες ανηφορων, τουνελ με χαμηλη ορατοτητα κλπ...

τυφλα σημεια.
αν ειναι ακινητοποιημενο οχημα εκει και παει ο αλλος και πεσει πανω, η τροχαια θα ριξει το φταιξιμο σε αυτον που ειχε ακινητοποιησει το οχημα στο τυφλο σημειο...

Αυτουσια το μηνυματα σου
(κατι σαλτσες αφαιρεσα στην αρχη).

Διαβασε τα καλυτερα εσυ και πες μας σε ποιο γαλαξια εφαρμοζονται...

Απο αυτα που λες ειναι.. πασιφανες οτι δεν εχεις (την παραμικρη) ιδεα, αλλα τα λες με υφος ειδικου & επιμενεις κιολας. (κ το εχεις γενικα αυτο το ελαττωμα)

sergiosm
31/10/2011, 20:45
Να υπενθυμίσω ότι Δεν μιλάμε για ΟΧΗΜΑ, αλλά για ΖΩΟ

Άρα εφαρμόζονται οι κανόνες για την κίνηση των ζώων και όχι των οχημάτων

:wave2:

spyro
31/10/2011, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
....... (κ το εχεις γενικα αυτο το ελαττωμα)

:rolleyes:

Cpt. Haddock
31/10/2011, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:rolleyes:

:lol:

sotpag
31/10/2011, 21:01
εγώ βλέπω πως τσάμπα μαλώνετε

αν η υπόθεση φτάσει στα δικαστήρια δίκιο θα έχει ο ποιο μάγκας δικηγόρος ...

Πανοπτικός
31/10/2011, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
:rolleyes:

αχαχαχαχα, αυτα τα ξερω, γιαυτο ειμαι απολυτος...
Οταν παω να εξηγησω στον ρειν-κλαιν-μαιν πως λειτουργουν τα πιστονια κ οι μπιελες με υφος καθηγητη... ελα να με μαλωσεις. (κατι τετοιο εκανε ο ντεβιλ σημερα :lol: :lol: )

TROOPER
01/11/2011, 06:58
οπως καταλαβες κοπελια, τραβα σε κανεναν δικηγορο γιατι εδω με τοσους ''επιστημονες'' ενθεν κι ενθεν αντε να βγαλεις ακρη.

:wave2:

sniper
01/11/2011, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οπως καταλαβες κοπελια, τραβα σε κανεναν δικηγορο γιατι εδω με τοσους ''επιστημονες'' ενθεν κι ενθεν αντε να βγαλεις ακρη.

:wave2:

Άμα σε πιάσει κόψιμο και δεν προλάβεις, κάνε μύνηση στην τουαλέτα.

TROOPER
02/11/2011, 06:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άμα σε πιάσει κόψιμο και δεν προλάβεις, κάνε μύνηση στην τουαλέτα.

θιγεις θεματα ταμπου!! :lol: :lol:

sotos 8
02/11/2011, 10:48
Φιλος προ τετραετιας επεσε πανω σε κοπαδι απο προβατα στην Μεγαρων - Αλεποχωριου , ο τσοπανης μεχρις και ταμπελα καρφωσε την επομενη μερα ( οχι ο ιδιος αλλα ο δημος Βιλλιων ,αθανατο ελληνικο κρατος σε ολες του τις βαθμιδες μονο τα ψηφαλακια μετρανε) με σημανση προσοχη ζωα( αυτο το τριγωνο με την αγελαδα) και ψευτομαρτηρεα εφερε και ημερα ηταν , αλλα τελικα στο δικαστηριο του επεβαλε και προστημο και πληρωσε και της ζημιες στο Hayabusa αλλα το τραβηγμα εφτασε τα 4 χρονακια για να τελειωσει.
Αν θες περισοτερες πληροφοριες σχετικα με τα δικαστικα τον ρωταω και σου ξανα ποσταρω . :wave2:

elli_summers
03/11/2011, 21:52
η αλήθεια ειναι πως δε ξέρω ποιο μήνυμα να πρωτο-σχολιάσω.!!είναι πολύ εύκολο κάποιος να σχολιάσει όταν δεν το έχει ζήσει.Και φυσικά πολύ εύκολο να το ρίξουμε στο οτι δε πήγαινα σωστά και γι αυτο έγινε το "μπαμ"!!Δεν ψάχνω κάποιον να κυνηγήσω τσαμπα...Το σοκ ηταν τεράστιο!!Δεν ηταν παιδακι, δεν ηταν πέτρες, δεν ηταν κοπάδι, δεν ηταν γαιδούρι και εγω δεν ειμαι ελέφαντας! Είμαι οδηγός μηχανής που πήγαινα με κανονική ταχύτητα σε επαρχιακή οδό και μεσα στα σκοτάδια τελευταια στιγμη ειδα ενα αλογο με αναβάτη να μου κλείνει το δρόμο.Εκανα ελιγμο αλλα το αλογο σίγουρα σαν επιφανεια δεν συγκρινεται με πέτρα ή παιδάκι.
Ξεκίνησα το θέμα μήπως βρεθεί καποιος που να μπορεί να με βοηθήσει.Ίσως εχει ζησει κατι παρόμοιο, έχει ακουσει κατι σχετικο κλπ. Δε φαντάστηκα ότι όλοι θα θέλατε να με κρίνετε σα να φταίω...ε όχι ρε παιδια δε μπορω να δεχθώ οτι φταίω στην παρούσα φάση...ειλικρινα.! Ζητώ μόνο την αστική μου αποζημιωση για τις ζημιές μου...τα νοσοκομειακά μου τα κανονισα..δε με απασχολεί να κυνηγησω εναν ανθρωπο ποινικά έτσι για πλάκα. Ειλικρινα εαν κάποιος όντως μπορει να βοηθήσει ας μου στείλει pm εδω θεωρω το θεμα ότι εχει λήξει.
Ευχαριστώ :D

elli_summers
03/11/2011, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άμα σε πιάσει κόψιμο και δεν προλάβεις, κάνε μύνηση στην τουαλέτα.
ευχαριστώ πολύ για τα πολύ σχετικά και εύστοχα σχόλια :uplate:

xristos x
03/11/2011, 22:20
Πες μου οτι το νησι του βορειου Αιγαιου που λες ειναι η χιος και η διαδρομη προς δαφνωνα, μου χει συμβει μες στη μαυρη νυχτα να γλιτωσω παρα τριχα απο αλογο ανευ αναβατη και συγκρουση με αυτοκινητο που ερχοταν απο απεναντι.

Στην δικια σου περιπτωση νομιζω πως ειναι πιο απλα τα πραγματα, σε καποια φαση πρεπει να σταματησουμε να βλεπουμε ξερα τους νομους,ποσο μαλιστα απο συναδερφους μοτοσυκλετιστες που γνωριζουμε πως στη μηχανη δεν πατας φρενο και απλα σταματας και να βαλουμε τους εαυτους μας στην θεση σου, κατι που δεν ειναι καθολου απιθανο να μας συμβει.

Και αν δεν εγινα σαφης ειναι εγκληματικο να κυκλοφορεις στον δρομο (οχημα,ζωο,πεζος) χωρις να αυτοπροστατευεσαι με το να εισαι ευδιακριτος μεσα στη νυχτα, αν ο οποιοσδηποτε θελει να αυτοκτονησει δεν του φταιει κανενας αλλος να ζησει την υπολοιπη ζωη του το λιγοτερο με τυψεις.

BLiTzER
03/11/2011, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers

Ξεκίνησα το θέμα μήπως βρεθεί καποιος που να μπορεί να με βοηθήσει.Ίσως εχει ζησει κατι παρόμοιο, έχει ακουσει κατι σχετικο κλπ. Δε φαντάστηκα ότι όλοι θα θέλατε να με κρίνετε σα να φταίω...

Μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη ;)

elli_summers
03/11/2011, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Μοτοσυκλετιστική αλληλεγγύη ;)
;) καπως ετσι...

Πανοπτικός
04/11/2011, 03:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
Είμαι οδηγός μηχανής που πήγαινα με κανονική ταχύτητα σε επαρχιακή οδό και μεσα στα σκοτάδια τελευταια στιγμη ειδα ενα αλογο με αναβάτη να μου κλείνει το δρόμο.



μαζι σου αλλα... Προσωπικα εχω πετυχει σε επαρχιακη οδο γελαδι & 5-6 φορες σκυλο, βραδυ στα σκοταδια -που λες κ εσυ-, δεν ετυχε να κινδυνευσω ποτε..
Ο λογος προφανως, ηταν οτι πηγαινα με κανονικη ταχυτητα και σταματησα σαν κυριος.
Αν πηγαινα με την δικη σου "κανονικη" ταχυτητα, μπορει κ να μην ημουν εδω..

Δεν υπαρχει "κανονικη" ταχυτητα, ξεχνα την..
Ποσες φορες θα το πουμε... τρεχουμε μεχρι εκει που βλεπουμε !


Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
ε όχι ρε παιδια δε μπορω να δεχθώ οτι φταίω στην παρούσα φάση...ειλικρινα.!

Φταις ΚΑΙ εσυ, ξεπερασε το κ προχωρα παρακατω.
Απ το περιστατικο που σου ετυχε, η θα συνεχισεις να κλαψουριζεις ή θα κανεις μια αυτοκριτικη ωστε να αποφυγεις τα ιδια λαθη, στο μελλον. :wave2:


Υγ. Πας να μπλεξεις με δικαστηρια κ αν ηταν να καταφερεις κατι στανταρ... ειναι εξαιρετικα αμφιβολο παντως.
Καλυτερα ρωτα τους τελειωμενους δικηγορους που εχουμε. :p

.
.
.

Ichigo
04/11/2011, 06:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
μαζι σου αλλα... Προσωπικα εχω πετυχει σε επαρχιακη οδο γελαδι & 5-6 φορες σκυλο, βραδυ στα σκοταδια -που λες κ εσυ-, δεν ετυχε να κινδυνευσω ποτε..
Ο λογος προφανως, ηταν οτι πηγαινα με κανονικη ταχυτητα και σταματησα σαν κυριος.
Αν πηγαινα με την δικη σου "κανονικη" ταχυτητα, μπορει κ να μην ημουν εδω..


Πριν τα προηγούμενά σου μπάνια θυμάμαι που έλεγες ότι είχες σκοτώσει πάνω εκεί στη Χαλκιδική καμια 10αρια από δαυτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1769566#post1769566) με το κάρο σου! Μετά τι έγινε και άλλαξες; :winka: :lol:

vaska
04/11/2011, 07:04
Έλη υπάρχει μία φράση που απεικονίζει την πραγματικότητα όσον αφορά τις γνώμες. Οι γνώμες - λέει - είναι σαν τις κωλο...ίδες, ο καθένας έχει κι από μία.

Γενικότερα στα φόρουμ σε 10 απαντήσεις θα υπάρξουν 8 παπαρολογίες και 2 σωστές. Ξεχώρισε τις απαντήσεις που θεωρείς σωστές και πράξε αναλόγως. Γενικότερα στο ίντερνετ πρέπει να μάθεις να φιλτράρεις την πληροφορία. Κανείς δεν μπορεί να σου πει να μην το κυνηγήσεις, ούτε να σου πει αν έφταιγες ή όχι και στο φινάλε δεν μετράει τι θα σου πουν οι χρήστες σ' ένα φόρουμ. Στο δικαστήριο πρέπει να πείσεις ότι δεν έφταιγες για να μπορέσεις ν' αποζημιωθείς.

Την άποψή μου στην έγραψα παραπάνω και βγαίνει μέσα από την δικιά μου εμπειρία, άλλος σου έγραψε ότι αποζημιώθηκε. Εγώ στη θέση σου θα έβρισκα έναν καλό δικηγόρο και θα προχωρούσα (το λέω επειδή από τα γραφόμενά σου βγαίνει ένα "Γιατί ρε πστμ να πληρώσω όλη τη ζημιά εγώ αφού στην τελική άλλος φταίει????", είναι που νιώθεις την αδικία και αγανακτείς. Κάνε λοιπόν τις κινήσεις που πρέπει για να μην έχεις μετά να λες ότι δεν έκανες τπτ και μακάρι να δικαιωθείς. Να ξέρεις πάντως ότι είναι μακρύς ο δρόμος της δικαιοσύνης και πρέπει να είσαι έτοιμη ν' αντιμετωπίσεις ακόμα και ψευδομάρτυρες που θα εμφανιστούν από το πουθενά και θα λένε ένα κάρο ανακρίβειες.

Συνέχισε να γράφεις εδώ και να μας ενημερώνεις για την πορεία και την εξέλιξη της υπόθεσης (οι εμπειρίες μας στις δικαστικές διαμάχες μπορούν κάλλιστα ν' αποτελέσουν μπούσουλα για κάποιον άλλο στο μέλλον) και μη χαλιέσαι με όσους έχουν αντίθετη άποψη από σένα.

Αυτά από μένα, εύχομαι αν τελικά αποφασίσεις να το κυνηγήσεις νομικά, να δικαιωθείς και να σου επιδικαστεί αποζημίωση μεγαλύτερη των υλικών ζημιών που έπαθε η μοτό σου, να την ξαναφτιάξεις κούκλα και να βολτάρεις στο νησί.


:wave2: :wave2: :wave2:

BLiTzER
04/11/2011, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Προσωπικα εχω πετυχει σε επαρχιακη οδο γελαδι & 5-6 φορες σκυλο, βραδυ στα σκοταδια -που λες κ εσυ-, δεν ετυχε να κινδυνευσω ποτε..
Ο λογος προφανως, ηταν οτι πηγαινα με κανονικη ταχυτητα και σταματησα σαν κυριος.
Αν πηγαινα με την δικη σου "κανονικη" ταχυτητα, μπορει κ να μην ημουν εδω..


Πανοπτικέ, ξεκόλλα το κολλημένο τα-γνωρίζω-όλα-κι-έχω-πάντα-δίκιο μυαλό σου. Πριν 1.5-2 χρόνια, είχα πτώση από γάτα, εντός πόλης, πηγαίνοντας με 20 χλμ/ώρα. Ίσως 25. Μέρα μεσημέρι. Μέσα σε μισό τζίφφι, από τη στιγμή που την είδα, είχε καρφωθεί στον μπροστινό τροχό μου.

Εντάξει, έχει πλάκα να πιστεύεις ότι έχεις γράψει τον ΚΟΚ, ότι είσαι σούπερ αντικειμενικός και δίκαιος, ότι γνωρίζεις για όλους και όλα και οδηγείς νομιμότατα και προβλέποντας τα πάντα με τα υπεράνθρωπα αντανακλαστικά και κρίση σου, αλλά έχω άσχημα νέα για σένα. Τίποτα από αυτά δεν ισχύει. Χαλάρωσε και γύρνα στο τρόλλινγκ σου, καλύτερα να λες μαλακίες έχοντας πλήρη επίγνωση.

Η κοπελίτσα είχε ατύχημα, που δεν προκάλεσε, χτύπησε, έμεινε χωρίς μηχανάκι, πλήρωσε από την τσέπη της, μπήκε σε γαμημένο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟ φόρουμ για να ζητήσει 2 ΓΝΩΜΕΣ και έχουν πέσει όλοι να τη φάνε. Έχετε καταντήσει χειρότεροι από κουτάκηδες ορισμένοι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
η θα συνεχισεις να κλαψουριζεις ή θα κανεις μια αυτοκριτικη ωστε να αποφυγεις τα ιδια λαθη, στο μελλον.


Επιτέλους είπες και κάτι σωστό. Ναι, αυτό πρέπει να το κάνουμε πάντα. Συνήθως έχουμε κι εμείς ένα - μικρό - μέρος της ευθύνης, ακόμα κι αν νομικά είμαστε καλυμμένοι. Πάντα μαθαίνουμε και διορθώνουμε. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα κυνηγήσουμε την αποζημίωση όμως.

TROOPER
04/11/2011, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
............. Συνήθως έχουμε κι εμείς ένα - μικρό - μέρος της ευθύνης, ακόμα κι αν νομικά είμαστε καλυμμένοι. Πάντα μαθαίνουμε και διορθώνουμε. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα κυνηγήσουμε την αποζημίωση όμως.

ΣΟΦΗ κουβεντα!!!

elli_summers
04/11/2011, 10:12
συμφωνω με το ότι η κανονική ταχύτητα είναι σχετική και με το οτι μαθαίνουμε απο ολες τις εμπειριες...
όπως πολύ σωστα λεει ο BLiTzER δε σημαίνει οτι δε θα κηνυγησουμε την αποζημιωση.
Και σίγουρα δεν κλαψουρίζω πανοπτικε!Συζητάω το θέμα μαζι σας...

TROOPER
04/11/2011, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
συμφωνω με το ότι η κανονική ταχύτητα είναι σχετική και με το οτι μαθαίνουμε απο ολες τις εμπειριες...
όπως πολύ σωστα λεει ο BLiTzER δε σημαίνει οτι δε θα κηνυγησουμε την αποζημιωση.
Και σίγουρα δεν κλαψουρίζω πανοπτικε!Συζητάω το θέμα μαζι σας...

σου το ξαναειπα και δεν ακους ομως...

με λαθος ανθρωπους συζητας το θεμα.:wave2:

daz
04/11/2011, 10:58
To ξέρει Τροοπ.. εξ' άλλου ήταν σαφής απ' την αρχή. Δεν ζήτησε την γνώμη μας, ρώτησε αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία για να ξέρει ίσως τι πιθανότητες έχει. Αλλά ξες πως είν' να πράγματα εδώ. Το 'να φέρνει το άλλο και όλα μαζί την αντιπαράθεση. :lol:

Αλλά ναι, έχεις δίκιο. Σε λάθος άτομα απευθύνθηκε μάλλον. Γιατί απ' την αρχή του θρεντ ελάχιστοι είχαν να πουν μια καλή κουβέντα. Σχετική ή άσχετη με αυτό που ρώτησε.

TROOPER
04/11/2011, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
To ξέρει Τροοπ.. εξ' άλλου ήταν σαφής απ' την αρχή. Δεν ζήτησε την γνώμη μας, ρώτησε αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία για να ξέρει ίσως τι πιθανότητες έχει. Αλλά ξες πως είν' να πράγματα εδώ. Το 'να φέρνει το άλλο και όλα μαζί την αντιπαράθεση. :lol:

Αλλά ναι, έχεις δίκιο. Σε λάθος άτομα απευθύνθηκε μάλλον. Γιατί απ' την αρχή του θρεντ ελάχιστοι είχαν να πουν μια καλή κουβέντα. Σχετική ή άσχετη με αυτό που ρώτησε.

ναι ρε απλα εγω λεω κατι για εκεινη.:wave2:

nikos_abel
04/11/2011, 11:23
Απλά, ως συνήθως θα απαντήσουμε όλοι για τί όλοι έχουμε από μια (γνώμη ε;) :wave2:

daz
04/11/2011, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε απλα εγω λεω κατι για εκεινη.:wave2:

Μαζί σου. :beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Απλά, ως συνήθως θα απαντήσουμε όλοι για τί όλοι έχουμε από μια (γνώμη ε;) :wave2:

:lol:
Δεν το ξέρεις? Επίσης είναι γνωστό πως στην Ελλάδα, "όλοι είναι malakes εκτός από έναν"! :bawl:

Πανοπτικός
04/11/2011, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Πριν τα προηγούμενά σου μπάνια θυμάμαι που έλεγες ότι είχες σκοτώσει πάνω εκεί στη Χαλκιδική καμια 10αρια από δαυτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1769566#post1769566) με το κάρο σου! Μετά τι έγινε και άλλαξες; :winka: :lol:

Με το αμαξι αυτο :(





Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Πριν 1.5-2 χρόνια, είχα πτώση από γάτα, εντός πόλης, πηγαίνοντας με 20 χλμ/ώρα. Ίσως 25. Μέρα μεσημέρι. Μέσα σε μισό τζίφφι, από τη στιγμή που την είδα, είχε καρφωθεί στον μπροστινό τροχό μου.



Η κοπελίτσα είχε ατύχημα, που δεν προκάλεσε, χτύπησε, έμεινε χωρίς μηχανάκι, πλήρωσε από την τσέπη της, μπήκε σε γαμημένο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟ φόρουμ για να ζητήσει 2 ΓΝΩΜΕΣ και έχουν πέσει όλοι να τη φάνε. Έχετε καταντήσει χειρότεροι από κουτάκηδες ορισμένοι.





Τι σχεση εχει η γατα που καρφωθηκε στον τροχο σου, με το αλογο που βρισκεται ηδη στον δρομο... οτι να ναι...

υγ. δεν ειμαστε εδω για να "νταντευουμε συναδελφικα" (ασε που ειμαι κουτακιας στην τελικη)

taisteal
04/11/2011, 11:49
διαβασα ολο το ποστ.πριν 4 χρονια κινουμενος με μηχανη σε επαρχιακο δρομο εκτος λαμιας με νομιμη ταχυτητα βγηκε ενα αλογο στη μεση του δρομου και το χτυπησα.επεσα φυσικα αν και δεν χτυπησα.το αλογο ανηκε σε εναν βοσκο και του εφυγε απο τα χερια και βγηκε στο δρομο.ηρθε η τροχαια κατεγραψε το συμβαν,τον πηγα στα δικαστηρια και μετα απο δυο χρονια με αποζημιωσε.να αναφερω οτι υπηρχε πινακιδα για τα ζωα,και εκει στηριχτηκε ο βοσκος,ομως το εχασε το δικαστηριο.το παραθετω ως εμπειρια,οχι ως αφορμη για διαφωνιες....

BLiTzER
04/11/2011, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Τι σχεση εχει η γατα που καρφωθηκε στον τροχο σου, με το αλογο που βρισκεται ηδη στον δρομο... οτι να ναι...


Και η γάτα στο δρόμο βρισκόταν. Δεν τηλεμεταφέρθηκε.

taisteal
04/11/2011, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
Δεν τηλεμεταφέρθηκε. [/B]

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Πανοπτικός
04/11/2011, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzER
...

Οκ... :a08:



Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άμα σε πιάσει κόψιμο και δεν προλάβεις, κάνε μύνηση στην τουαλέτα.

:a013:

elli_summers
04/11/2011, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οπως καταλαβες κοπελια, τραβα σε κανεναν δικηγορο γιατι εδω με τοσους ''επιστημονες'' ενθεν κι ενθεν αντε να βγαλεις ακρη.

:wave2:
already done that Trooper :)

TROOPER
05/11/2011, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από elli_summers
already done that Trooper :)

:beer: :beer: