PDA

View Full Version : Dj...



Σελίδες : [1] 2

Allst@rf
29/10/2011, 17:36
επειδή ετοιμάζομαι για γάμο κατά τα χριστούγεννα ,επειδή θα κάνω ένα τραπέζι για τους πολύ κοντινούς ,επειδή το τραπέζι θα χρειαστεί και μουσική για να χορέψουν οι καλεσμένοι ,επειδή οι τιμές που άκουσα να παίζουν εδώ γύρω για Dj ,με κάνουν να θέλω να πλακώσω κανέναν στις μαπες,επειδή χρήματα δεν υπάρχουν για σπατάλες,υπάρχει κάποιος καλός ανθρώπος να μου κάνει τι δουλειά ,με ένα υποφερτό πόσο αμοιβής;

υπ'όψιν άκουσα ποσα γύρω στο 300άρι οπότε όποιος είχε όρεξη για τέτοια πόσα να μην κάνει τον κόπο...

διακανονισμός με π.μ.

karellen
29/10/2011, 18:11
Η ώρα η καλή! :beer:

camen
29/10/2011, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
επειδή ετοιμάζομαι για γάμο κατά τα χριστούγεννα ,επειδή θα κάνω ένα τραπέζι για τους πολύ κοντινούς

Παλιο Κατεμακια προχθες εφτασε η προσκληση και την παρελαβα.
Μου αρεσει που την εστειλες κ συστημενη και βαραγε τα κουδουνια πρωι πρωι ο ταχυδρομος.
Να ΄σε καλα ρε φιλε που με σκεφτηκες. Απλα να ξερεις θα φερω καμια 15αρια ατομα επιπλεον γτ εχω κατι υποχρεωσεις. Ξερς' τωρα,ντουκατι εχω,ποτε ο ενας να με δανεισει μια πενσα,ποτε ο αλλος εναν φορτιστη μπαταριας,μια γειτονισα μου δανεισε την σφουγγαριστρα να σφουγγαρισω το γκαραζ απο τα λαδια, το παλικαρι απο τον 3ο που με εσπρωξε να βαλω μπροστα ενα πρωι....

...ε οσο να 'ναι μαζευτηκαν οι υποχρεωσεις και λεω να τις βγαλω απο πανω μου με την ευκαιρι που μου εδωσες...

Να ΄σε καλα και παλι και θα τα πουμε στο τραπεζι...Α!!! Στην εκκλησια δεν ερχομαι ,τα βαριεμαι αυτα. Στο τραπεζι κατευθειαν...:winka:

TheFace
29/10/2011, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Παλιο Κατεμακια προχθες εφτασε η προσκληση και την παρελαβα.
Μου αρεσει που την εστειλες κ συστημενη και βαραγε τα κουδουνια πρωι πρωι ο ταχυδρομος.
Να ΄σε καλα ρε φιλε που με σκεφτηκες. Απλα να ξερεις θα φερω καμια 15αρια ατομα επιπλεον γτ εχω κατι υποχρεωσεις. Ξερς' τωρα,ντουκατι εχω,ποτε ο ενας να με δανεισει μια πενσα,ποτε ο αλλος εναν φορτιστη μπαταριας,μια γειτονισα μου δανεισε την σφουγγαριστρα να σφουγγαρισω το γκαραζ απο τα λαδια, το παλικαρι απο τον 3ο που με εσπρωξε να βαλω μπροστα ενα πρωι....

...ε οσο να 'ναι μαζευτηκαν οι υποχρεωσεις και λεω να τις βγαλω απο πανω μου με την ευκαιρι που μου εδωσες...

Να ΄σε καλα και παλι και θα τα πουμε στο τραπεζι...Α!!! Στην εκκλησια δεν ερχομαι ,τα βαριεμαι αυτα. Στο τραπεζι κατευθειαν...:winka:

:lol:

Allst@rf
29/10/2011, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
Η ώρα η καλή! :beer:

ευχαριστω...

:wave2:

Allst@rf
29/10/2011, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Παλιο Κατεμακια προχθες εφτασε η προσκληση και την παρελαβα.
Μου αρεσει που την εστειλες κ συστημενη και βαραγε τα κουδουνια πρωι πρωι ο ταχυδρομος.
Να ΄σε καλα ρε φιλε που με σκεφτηκες. Απλα να ξερεις θα φερω καμια 15αρια ατομα επιπλεον γτ εχω κατι υποχρεωσεις. Ξερς' τωρα,ντουκατι εχω,ποτε ο ενας να με δανεισει μια πενσα,ποτε ο αλλος εναν φορτιστη μπαταριας,μια γειτονισα μου δανεισε την σφουγγαριστρα να σφουγγαρισω το γκαραζ απο τα λαδια, το παλικαρι απο τον 3ο που με εσπρωξε να βαλω μπροστα ενα πρωι....

...ε οσο να 'ναι μαζευτηκαν οι υποχρεωσεις και λεω να τις βγαλω απο πανω μου με την ευκαιρι που μου εδωσες...

Να ΄σε καλα και παλι και θα τα πουμε στο τραπεζι...Α!!! Στην εκκλησια δεν ερχομαι ,τα βαριεμαι αυτα. Στο τραπεζι κατευθειαν...:winka:

μλκ!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

camen
29/10/2011, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
μλκ!!!


Στα μουτρα σου:p :p :p


















:smokin:

Allst@rf
29/10/2011, 22:10
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Lioulios
29/10/2011, 23:14
Να ζήσετε συνάδελφε .

Α ! και καλούς απογόνους

TROOPER
30/10/2011, 11:13
κωστα το συνθημα ''κουφαλες-κουφαλες ερχοντε κρεμαλες'' το πηρες λιγο λαθος μου φενεται :lol: :lol:

αντε με το καλο :beer: :beer: :wave2:

daz
30/10/2011, 11:57
Με το καλό ρε Κώστα. :beer:

chester24
30/10/2011, 12:58
Καταρχην η ωρα η καλη φιλε Κωστα!! :beer:

Πρεπει να ξερεις οτι η τιμη για μουσικη/ηχητικη καλυψη γενικοτερα παιζει τοσο πανω κατω.. Αυτος που θα ερθει να παιξει μουσικη, αν κουβαλαει σοβαρα μηχανηματα μαζι του, να ξερεις κοστιζουν 1500€ στην χειροτερη. Ειναι το κουβαλημα, να εισαι μια ωρα τουλαχιστον πριν την δεξιωση εκει, στησε μηχανηματα, ενισχυτες, ηχεια, κανα φως αν υπαρχει, παιξε μουσικη κανα εξαωρο, ξέστησε, μαζεψε, κουβαλα τα και ξανα πισω. Ξερω ειναι πολλα λεφτα αλλα ετσι ειναι. Εκτος και αν ο χωρος που θα κανεις την δεξιωση εχει ετοιμο ηχο και γλυτωσεις απο εκει κανα φραγκο. Δουλευα παλιοτερα σε τετοιου τυπου εκδηλωσεις και γνωριζω. Εαν πας σε καποια σοβαρη ''εταιρεια'', να ξερεις θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος και τα τρακο δεν θα σου φανουν καν, διοτι παρα πολλοι απο αυτους εχουν τεραστια γκαμα στις μουσικες τους, ειναι πολυ εμπειροι, καλες αλλαγες στην μουσικη, καλο ηχο κλπ.. Για σκεψου να εβαζες καμια ορχηστρα με 3 ατομα και να ηθελαν κανα 1500αρι!!!!!:bigcry: :bigcry: Ελπιζω να σε βοηθησα λιγο. Αλλιως βαλε ενα PC με Winamp k playlist και εισαι κομπλε! :lol: :lol: :lol: :bawl: :bawl:

Η ωρα η καλη και παλι!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:




PS Μην σκεφτεσαι τα 300€!!!! Μια φορα παντρευεσαι!!!

nikos_abel
30/10/2011, 14:27
Από ότι βλέπεις, dj δεν θα βρεις εδώ. Άντε, η ώρα η καλή.

Boxer
30/10/2011, 14:55
Η ωρα η καλη (αν και προλαβαινεις να το ξανασκεφτεις...:lol: )

Παντως την μουσικη μη την υποτιμας... ειναι η ειδοπιος διαφορα αναμεσα στην απολυτη βαρεμαρα και στο τρελο γλεντι που θα το θυμουνται ολοι...

mikes
30/10/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από chester24
Μην σκεφτεσαι τα 300€!!!! Μια φορα παντρευεσαι!!![/SIZE] σωπα ρε μεγαλε!! και ειναι λογος αυτος να μας πιανει για τα καλα τον κωλο ο καθε επαγγελματιας στον τομεα του γαμου??

κωστα η ωρα η καλη!

(και οταν πας για κουστουμι μην πεις οτι το θες για γαμπριατικο!)

Allst@rf
30/10/2011, 18:49
αν μιλούσα για εταιρεία ηχητικής κάλυψης δε θα είχα πρόβλημα να τα δώσω ,ΕΦΌΣΟΝ είχαν τα δικα τους μηχανήματα και ήταν επαγγελματίες ώστε στο τέλος να μου κόψουν και απόδειξη για τις υπηρεσίες τους.

Εδώ μιλάμε για ερασιτέχνη που θα χρησιμοποιήσει τα μηχανήματα του καταστήματος ,θα φάει τσάμπα και θα παντελώνιάσει και λεφτά χωρίς να δηλώσει τίποτα...

Οπότε όπως καταλαβαίνετε υπάρχει ζήτημα...

εξόν του ότι εχω κάποιες διαφορετικές απόψεις περί γάμου από τον μέσο ελληνα...



Ευχαριστω άπαντες για τις ευχές...

chester24
30/10/2011, 21:32
Δεν γνωριζα οτιε ειναι ενας οποιοσδηποτε που θα παιξει μουσικη, χωρις καν δικα του μηχανηματα. Οκ τοτε, εχεις καθε λογο να μην θες να πληρωσεις! Και εγω τι ιδιο θα εκανα... Winamp Playlist τοτε!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

chester24
30/10/2011, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από motomike
σωπα ρε μεγαλε!! και ειναι λογος αυτος να μας πιανει για τα καλα τον κωλο ο καθε επαγγελματιας στον τομεα του γαμου??

κωστα η ωρα η καλη!

(και οταν πας για κουστουμι μην πεις οτι το θες για γαμπριατικο!)


Εαν αυτο ειναι κανα σοβαρο ποσο, για σοβαρο επαγγελματια, τοτε μαλλον δεν τα ξερεις καλα η δεν εχεις ακουσει ποσο μπορει να πληρωνετε.. Oποτε δεν αξιζει να μπω καν στην διαδικασια να εξηγησω παλι. Εγραψα εξαλλου και πιο πριν, για ποιους λογους μπορει καποιοι να παιρνουν τοσο.. Ας το αφησουμε ομως εδω διοτι ο ανθρωπος ζητησε μια πληροφορια και εμεις το γυρισαμε στις αντιπαραθεσεις με την μια... μεγαλε...


Adios :wave2:

paramedic
30/10/2011, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από chester24
Εαν αυτο ειναι κανα σοβαρο ποσο, για σοβαρο επαγγελματια, τοτε μαλλον δεν τα ξερεις καλα η δεν εχεις ακουσει ποσο μπορει να πληρωνετε.. Oποτε δεν αξιζει να μπω καν στην διαδικασια να εξηγησω παλι. Εγραψα εξαλλου και πιο πριν, για ποιους λογους μπορει καποιοι να παιρνουν τοσο.. Ας το αφησουμε ομως εδω διοτι ο ανθρωπος ζητησε μια πληροφορια και εμεις το γυρισαμε στις αντιπαραθεσεις με την μια... μεγαλε...


Adios :wave2:
Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου αλλα εγώ πχ πάω στην δουλειά μου και δουλέυω 8 ώρες οκ? Είμαι επαγγελματίας οκ? Χρησιμοποιώ τα μηχανήματα στον χώρο που δουλευώ οκ? παίρνω βία πια 37,5€ το 8ωρο. Και περνάω χάλια στην δουλειά μου μιας και εχω να κάνω με σοβαρές ασθένειες,θανάτους κλπ.
Ο εξοπλισμός κοστίζει 1500€ ( οπότε σημαίνει οτι 5 φορές που θα τον χρησιμοποιήσω έχει βγάλει τα λεφτά του)
Αν εγώ τον έχω ήδη χρησιμοποιήσει 5 φορές έχω 300€ καθαρό κέρδος έχω δίκιο?
Απλα σε όσους είναι στον χώρο της διασκέδασης τύπου γάμος-βάπτιση κλπ υπάρχει το PS Μην σκεφτεσαι τα 300€!!!! Μια φορα παντρευεσαι!!!
Με αυτό πρόφαση έρχεται ενα καπέλο απίστευτο δηλαδή. Δεν κάνουμε αντιπαράθεση, συζητάμε και εφόσον θές πείσε με οτι έχω λάθος.

transalpblack
31/10/2011, 09:21
Κοίτα θέμα που ανοίχθηκε!!!
Λοιπόν πάμε να τα βάλουμε κάτω.
Εγώ παίζω μουσική σε γάμους 14 χρόνια!!!!
Πάμε να υπολογίσουμε λίγο τα νούμερα

3 cd Pioneer x 550 ευρώ = 1650 ευρώ
κονσόλα pioneer ή numark = 650 ευρώ
4 ηχεία x 500 ευρώ = 2000 ευρώ (καλύπτουν άνετα αίθουσα 400 ατόμων)
2 ενισχυτές x 650 ευρώ = 1300 ευρώ
παρελκόμενα (βάσεις, καλώδια, προεκτάσεις, βαλίτσες μεταφοράς κονσόλας, cd και ενισχυτών γιατί είμαστε και επαγγελματίες και δεν τα στιβάζουμε χύμα) = περίπου 400 ευρώ.

Μέχρι στιγμής, το κόστος των μηχανημάτων για μια εκδήλωση μέχρι 400 άτομα, μας ανέρχεται στο ωραίο ποσό των 6000 ευρώ!!!!!!!!!!!!!!!

Μήπως πρόσεξε κανείς τι είπα???????????
Μόνο το κόστος των μηχανημάτων!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν συνυπολογίζω ούτε το κόστος του μεροκάματου, το λιγότερο λιγότερο 100 ευρώ, αλλά και ούτε το σημαντικότερο κόστος όλων!!!!! ΤΗΝ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ!!!!!!!!!!!!

Εγώ προσωπικά, έχω σε κάθε γάμο μαζί μου περίπου τα 900 cd. Πολλά από αυτά είναι αγορασμένα από την General Music, δηλαδή γνήσια, πολλά αγορασμένα από πανηγύρια, δηλαδή ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΑ. Και πίστεψέ με, ο κόσμος που θέλει να χορέψει πραγματικά και να διασκεδάσει, τα πανηγύρια ζητάει και όχι τα γνήσια.

Όταν εγώ λοιπόν, έχω στη δισκοθήκη μου τραγούδια από τραγουδιστές ντόπιους (Ικαρία, Νάξο, Πάρο, Σάμο, Σαντορίνη, Γρεβενά, Κέρκυρα, Λιαβανάτες, Τραγάνα και δεν θυμάμαι κι εγώ από που αλλού έχω υλικό μέσα στην δισκοθήκη μου) το οποίο, ξαναλέω, ΔΕΝ υπάρχει στο εμπόριο, τότε δικαιούμαι να ζητάω 300 και 400 ευρώ για έναν γάμο.

Τώρα αν εσύ θες να τον κλείσεις ή όχι, δεν είναι απλά θέμα σου, αλλά πρόβλημά σου.

Γιατί στην περίπτωση γλέντι, υπάρχει μια παροιμία που ταιριάζει γάντι.

ΌΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΡΦΙ, ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΤΑΛΟ.

Ερμηνεία: Τι να το κάνω εγώ να μου στήσεις το καλύτερο catering που υπάρχει ενώ η μουσική σου δε λέει???
Μετά από μια εβδομάδα, κανείς δεν θα θυμάται το φαγητό. Την μουσική θα θυμούνται όλοι.

Και όσο για το άλλο θέμα που έθιξες, σχετικά με τα μηχανήματα του μαγαζιού, εμένα προσωπικά είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει και θα σου εξηγήσω τον λόγο.

Για να έρθω να παίξω στον γάμο σου, με τα μηχανήματα του άλλου, θα πρέπει να αφήσω έναν άλλο γάμο με τα μηχανήματα μου.
Εδώ έρχονται δυο θέματα.
Έρχομαι σε σένα με 100-150 ευρώ και αφήνω έναν άλλον με 300 ευρώ.
Άσε που δεν ξέρω και τι μηχανήματα θα βρω (το έπαθα στις Σπέτσες σε βάπτιση. Έχει το μαγαζί μου έλεγαν, βρε όχι θέλω τα δικά μου τους έλεγα, όχι δεν αφήνει το μαγαζί μου έλεγαν και όταν αρχίσαμε, μου έλεγαν δώσε γκάζια κι εγώ τους έλεγα πως είμαι τέρμα, δεν πάει άλλο. Δεν μπορείς να φανταστείς τι έγινε με το μαγαζί....)

Μπορείς να βρεις και με 100 ευρώ και με μηχανήματα. Θα αξίζει όμως??? (θυμίσου την παροιμία...)
Προχθές πήγε μια κοπέλα στη δουλειά μου σε μια βάπτιση και ζήτησαν από τον Dj το απλό και κοινό και αυτονόητο τραγούδι, Στου παιδιού μου τη χαρά, σφάξαμε έναν κόκορα κι εκείνος δεν το είχε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταλαβαίνεις για τι μιλάμε??? Dj εκδηλώσεων, πήγε σε βάπτιση και δεν είχε αυτό το κομμάτι???
Εγώ το γ@αμημένο, το έχω σε 6 εκτελέσεις από διαφορετικούς τραγουδιστές και σε διαφορετικό άκουσμα ανά την Ελλάδα.
Ε ναι ρε φίλε!!!!! Αυτό θα μου το πληρώσεις (σόρρυ για την ένταση) γιατί αν δεν το έχω θα ξενερώσει κόσμος.

Τα συμπεράσματα δικά σου φίλε μου, η ώρα η καλή, και τα υπόλοιπα αν θες, τα συζητάμε και κατ'ιδίαν.

faraway
31/10/2011, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack

Ερμηνεία: Τι να το κάνω εγώ να μου στήσεις το καλύτερο catering που υπάρχει να η μουσική σου δε λέει???
Μετά από μια εβδομάδα, κανείς δεν θα θυμάται το φαγητό. Την μουσική θα θυμούνται όλοι.



Αυτό ισχύει .

Τον δικό μου το γάμο όλοι τον θυμούνται και τον αναπολούν λόγο της μουσικής .

Μόνο εγώ θέλω να τον ξεχάσω και δεν μπορώ . :evil: :lol: :lol:

xstelios
31/10/2011, 10:02
Καταρχήν να καλημερίσω και να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου στο ζευγάρι με το καλό.

Επειδή είμαι επαγγελματίας DJ και παράλληλα έχω δική μου εταιρία που αναλαμβάνει ηχητικές καλύψεις σε πάσης φύσεως εκδηλώσεις θα ήθελα να πω δυο πραγματάκια στο φίλο που παντρεύεται άλλα και σε κάποιους που τα 300€ τους φαίνονται υπερβολικά για μία επαγγελματική δουλειά.

Εάν λοιπόν είσαι από αυτούς που έχουν ξοδέψει ένα σωρό λεφτά για στολισμούς, μπομπονιέρες και προσκλητήρια (πράγματα που θα βρεθούν πολύ σύντομα στο καλάθι των αχρήστων),
Εάν θέλεις να κάνεις ένα τραπέζι, έτσι για να πεις ότι έβγαλες την υποχρέωση, χωρίς να σε ενδιαφέρει αν θα περάσει καλά ή όχι ο κόσμος,
τότε θα σου πρότεινα να ανοίξεις την Χρυσή Ευκαιρία. Υπάρχουν πάρα πολλά παιδάκια που προσπαθούν να βγάλουν τα τσιγάρα τους και προσφέρουν DJ με δικά τους μηχανήματα τύπου KODA (αξίας 50€/ηχείο), όλα μαζί πακέτο στην απίθανη τιμή μόνο των 100€.

Σε αυτή τη περίπτωση όμως να είσαι έτοιμος να αναλάβεις εξολοκλήρου και την ευθύνη της αποτυχίας της εκδήλωσης. Αν είσαι τυχερός μπορεί να βρεις και άνθρωπο που να έχει εμπειρία (μην φανταστείς πάνω από 10 γάμους/χρόνο). Αν αυτό μπορεί να θεωρηθεί εμπειρία..
΄
Αν θέλεις έναν γάμο που θα τον θυμάται μέχρι και ο τελευταίος καλεσμένος σου, τότε φίλε μου θα πρέπει να απευθυνθείς σε επαγγελματία. Και τον επαγγελματία δεν θα τον πληρώσεις 100€. Γιατί πολύ απλά τα 100€ είναι το μεροκάματο που δίνει η εταιρία στον DJ που συνεργάζεται και ο οποίος DJ έχει αποδείξει τις ικανότητές του στην εταιρία, πριν προσληφθεί. Θα συμφωνήσω ότι στον κλάδο μας υπάρχουν επαγγελματίες που δεν ξέρουν τι ζητάνε. Ενδεικτικά θα σου αναφέρω ότι οι τιμές ποικίλουν και ξεκινάνε από 300€ και φτάνουν μέχρι και 800€ για τις ίδιες ακριβώς παροχές.
Φυσικά και τα 800€ είναι ένα εξωφρενικά μεγάλο ποσό για μία μικρή δεξίωση γάμου, αλλά τα 300 € πίστεψε με είναι μία πάρα πολύ καλή τιμή για μία 100% επαγγελματική δουλειά και με εγγυημένη επιτυχία, αν αναλογιστείς πως η εταιρία έχει και κάποια λειτουργικά έξοδα.

Στη δική σου τώρα περίπτωση που ο χώρος έχει ήδη δικό του εξοπλισμό μπορείς να βρεις επαγγελματία με 200€ αν ψαχτείς λιγάκι. Τα 200€ ανάγονται σε 100€ ο DJ και 100€ η εταιρία που θα σου τον στείλει.

Αυτά τα ολίγα από εμένα αν και έχω ένα σωρό επιχειρήματα που μπορώ να σου δώσω γιατί θα έπρεπε να επιλέξεις επαγγελματία DJ. Θα έπρεπε όμως να γράφω μέχρι αύριο. Εάν σε ενδιαφέρει απλά να ακούσεις 5 πράγματα παραπάνω (όχι να κλείσεις δουλειά), στείλε μου ένα πμ να κανονίσουμε να περάσεις από το γραφείο να μιλήσουμε.

Εάν πάλι εξακολουθείς να πιστεύεις στο αρχικό σου ποστ, τότε δεν έχω παρά να σου ευχηθώ καλή επιτυχία.

Φιλικά,
Στέλιος

Allst@rf
31/10/2011, 10:08
για τα παιδια που απαντησαν σαν επαγγελματιες ,θελω να κανω μια και μονο ερωτηση?





ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 'Η ΟΧΙ?



:wave2:

transalpblack
31/10/2011, 10:12
Συμφωνώ κι εγώ με τον xstelios. Λίγο πολύ, όσα είπα κι εγώ είπε.
Μπορεί "ανταγωνιστής" μου, αλλά σωστά τα λέει.

Ειδικά αυτό με τα ηχεία KODA, ήταν τέλειο!!!

Να σαι καλά Στέλιο.:wave2:

transalpblack
31/10/2011, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 'Η ΟΧΙ?
:wave2:

Πίστεψέ με σου είναι άχρηστη.
Όπως και η απόδειξη που ια πάρεις από το μαγαζί, που δεν θα καλύπτει όλο το ποσο της δεξίωσης,
Αν πάλι ΑΥΤΟΣ είναι ο διακαής πόθος σου και είσαι και διατεθειμένος να πληρώσεις και τον αναλογούν φόρο, τότε ναι, θα πάρεις!!!!!

xstelios
31/10/2011, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
για τα παιδια που απαντησαν σαν επαγγελματιες ,θελω να κανω μια και μονο ερωτηση?





ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 'Η ΟΧΙ?



:wave2:

Ένας από τους λόγους που κάποιος λέγεται επαγγελματίας είναι και ότι κρατάει μπλοκ αποδείξεων παροχής υπηρεσιών. Φυσικά λοιπόν και θα πάρεις απόδειξη εφόσον είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις + 23% ΦΠΑ

alex14
31/10/2011, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
για τα παιδια που απαντησαν σαν επαγγελματιες ,θελω να κανω μια και μονο ερωτηση?





ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 'Η ΟΧΙ?



:wave2:

Με αποδειξη ειναι 450+ :smokin:

Για πολυ κοσμο τα 300 ειναι μισος μισθος ;)

:wave2:

Κωστα, με το καλο :beer:

Lioulios
31/10/2011, 10:31
Να τα δώσεις τα 300-400 αν είναι να κάνεις ανοιχτό γάμο Οκ , αλλά αφού θα είστε εσείς και εσείς σε κλειστό κύκλο ,με μηχανήματα το μαγαζί... δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να βρεις κανα γνωστό να σου κάνει τη δουλειά ή και από πλέι λίστ .

...Δεν πας και για το γλέντι του αιώνα .

Πάντως για τις τιμές που ακούστηκαν , θα συμφωνίσω . Εσύ όμως δεν πας για τέτοια εκδήλωση.

Allst@rf
31/10/2011, 10:31
λοιπον κοιταξτε να δειτε πως εχει το πραγμα...

δεν δινω σε κανεναν τοσα λεφτα ,οταν μονο για το νυφικο της γυναικας μου ,που το ψαξαμε αρκετα πληρωσαμε 330 ευρω και το κοστουμι το δικο μου 200 ,συνολο 500...

μιλαμε για ενα τραπεζι 100 ατομων...το μπατζετ ειναι περιορισμενο,εχω τεραστια εξοδα και προσπαθω να σωσω χρηματα απο παντου...

δεκτο το οτι θα μου καψετε αποδειξη και μπραβο σας που ειστε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ,αλλα η γενικοτερη κατασταση του κοσμου ειναι τετοια που δεν μπορει να τα δωσει...

και γω πριν 2 χρονια εκανα μεσο ορο μεροκαματου 100ευρω...τωρα ο μεσος ορος ειναι τα 40...

εσεις γιατι ζητατε αμοιβες Π.Κ.(προ κρισης)?



ευχαριστω δε θα παρω...το μαγαζι που θα γινει το τραπεζι ειναι του θειου μου,ξερω τι μηχανηματα εχει,ξερω τι δυνατοτητα ηχητικης καλυψης εχουν τα μηχανηματα για την συγκεκριμενη αιθουσα και θα προσπαθησω να κανω τι δουλεια μου με τα λιγοτερα εξοδα.


Καλες δουλειες!!!


:wave2:

loylas
31/10/2011, 10:32
Εχω κανει τον DJ σε μαγαζια......... με show απο καλλιγραμμες δεσποινιδες ανατολικου μπλοκ κυριως :wacko: :wacko:

Αν και εχω χρονια σταματησει, ειναι σαν την μηχανη. Δεν το ξεχνας:D :D

Ερχομαι στο μπατσελορ..... τζαμπα:smokin: :smokin: :smokin:

Η ωρα η καλη φιλος :beer: :beer: :beer:









ΥΓ. Θυμαμαι μια φορα που ειχε ερθει ενας γαμπρος με τα φιλαρακια του στο μαγαζι, να το διασκεδασουν το θεμα. Μετα απο καμια ωρα εσκασε η νυφη εκει κ εγινε της π0^*@#@$ :rotflmao: :rotflmao:

xstelios
31/10/2011, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

και γω πριν 2 χρονια εκανα μεσο ορο μεροκαματου 100ευρω...τωρα ο μεσος ορος ειναι τα 40...

εσεις γιατι ζητατε αμοιβες Π.Κ.(προ κρισης)?

:wave2: [/B]

Αν σκεφτείς ότι ο DJ δουλεύει ανασφάλιστος, αν σκεφτείς ότι θα κάψει βενζίνες και ίσως πληρώσει και διόδια, αν ρωτήσεις την επιθεώρηση εργασίας να σου πει πόσο είναι το νόμιμο νυχτερινό ωρωμίσθιο μετά τις 10.00 το βράδυ και πόσο της Κυριακής (η οποία ξεκινάει από τα μεσάνυχτα του Σαββάτου), πίστεψέ με τα 100€ που παίρνει ένας DJ από μία εταιρία είναι λίγα. :p

transalpblack
31/10/2011, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf

και γω πριν 2 χρονια εκανα μεσο ορο μεροκαματου 100ευρω...τωρα ο μεσος ορος ειναι τα 40...
εσεις γιατι ζητατε αμοιβες Π.Κ.(προ κρισης)?


Εδώ συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
...Δεν πας και για το γλέντι του αιώνα .
Εσύ όμως δεν πας για τέτοια εκδήλωση.

Δεν κατάλαβα?????? Και γιατί να μην πάει???????????????????????????


Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να βρεις κανα γνωστό να σου κάνει τη δουλειά ή και από πλέι λίστ .


Δε συμφωνώ καθόλου μαζί σου. Είναι. Και μάλιστα πολύ δύσκολο!!!!!
Γιατί πολύ απλά φίλε μου, αλλη η δουλειά του "γνωστού" σου dj ο οποίος έχει κάποιες στοιχιώδει γνωσεις στο πως να ταιριάζει κομμάτια και να παίζει μουσική σε club που εκεί απλά βλέπει κομμάτια να κουνιούνται και ΔΕΝ τον νοιάζει και τι θα παίζει γιατί εκεί παίζει εμπορικά κομμάτια και άλλη η δουλιά του dj σε εκδηλώσεις ο οποίος έχει να διασκεδάσει κόσμο με παραδοσιακό και νησιώτικο πρόγραμμα.
Και καλά να είναι μόνο αυτό. Για βάλε (υποθετικά) να έχει τίποτα Θρακιώτικα, Ποντιακά, τίποτα τοπικά!!!
Τι εννοώ με τον όρο τοπικά: Πχ, έχουμε έναν γάμο με Ικαριώτες. Τι θα παίξεις Τον Ικαριώτικο του Πάριου???
Απέτυχες παταγωδώς!!!!!!!!
Εκεί θα παίξεις Ρούσσο, Φάκαρο κ.α. Τώρα θα μου πεις πιοί είναι αυτοί? Εμ, εδώ σε θέλω...
Η σωστή ορολογία στην δική μας περίπτωση φίλε μου κατ'εμέ, είναι "διασκεδαστής" και όχι dj.

Ξέρεις πόσες φορές έχω κάνει γάμο με 400 άτομα και έχουν σχολάσει από τις 04:00 και πόσες φορές με 80-100 και έχουν σχολάσει στις 06:00?
Γιατί?
Γιατί ήταν λίγοι και καλοί. Γιατί ήταν πιο ζεστή ατμόσφαιρα!!!!
Και το αποτέλεσμα?
Από αυτή την εκδήλωση τραβήχτηκα μιά Εδεσσα και μια Λευκάδα.
Και τα πληρώθηκα, και ευχαριστώ μου είπαν, και τεμενάδες μου έκαναν για να πάω, και αν και για μένα πολλά τους πήρα, τελικά πήρα λιγότερα από τον τοπικό dj και... και... και...

Θυμάμαι ένας "πονηρίδης" μια φορά, για ένα πάρτυ σε σπίτι 40 ατόμων, του είχα πει 250 ευρώ και μου έλεγε όχι, με τίποτα, θα είμαστε λίγοι, 12:00 - 12:30 θα έχουμε τελειώσει και τα σχετικά.

Βρε καλέ μου βρε χρυσέ μου, αν έρθω σε σένα και πάρω 150 και τελειώσω στις 12:30, πάει εμένα η βραδυά μου του λέω, έχασα άλλο μισό μεροκάματο και δεν πήρα και γάμο να δουλέψω κανονικά.

Με τα πολλά, κάναμε "ειδική συμφωνία", πρότασή μου, την οποία την δέχτηκε με δάκρυα χαράς στα μάτια!!!

Από τις 7:30 μέχρι τις 12:30, 150 ευρώ.
Από κει και πέρα, ώρα και 100άρικο.

6:30 κατεβάσαμε διακόπτες.
Πήγαμε να κλείσουμε στις 12:30 αλλά δεν με άφηναν οι καλεσμένοι.
Οπότε, συνεχίσαμε... δουλειά των 250 του στοίχισε 750. Εγώ βέβεια 500 του πήρα έτσι για το γαμώτο, αλλά του στοίχισε πιο πολύ η μαλακία του και όχι το πάρτυ.
Από τότε βέβαια, σε ότι πάρτυ κάνει με παίρνει τηλέφωνο, δεν με ρωτάει τιμή, με συστήνει σε φίλους του και τους λέει, σε ότι πω, να πούνε ναι.
Το θέμα τιμή, δεν μπαίνει στο τραπέζι. Δεν υπάρχει λόγος να μπει.

Προσωπικά, σε ευχαριστώ για την ευχή σου περί καλών δουλειών, σου εύχομαι κι εγώ η ώρα η καλή, όλα να σου πάνε καλά, καλή επιτυχία σε όποιον βάλεις και, αν δεν βαριέσαι, πες μας και τις πραγματικές σου εντυπώσεις μετά τον γάμο.

SoulGR
31/10/2011, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από xstelios
Αν σκεφτείς ότι ο DJ δουλεύει ανασφάλιστος, αν σκεφτείς ότι θα κάψει βενζίνες και ίσως πληρώσει και διόδια, αν ρωτήσεις την επιθεώρηση εργασίας να σου πει πόσο είναι το νόμιμο νυχτερινό ωρωμίσθιο μετά τις 10.00 το βράδυ και πόσο της Κυριακής (η οποία ξεκινάει από τα μεσάνυχτα του Σαββάτου), πίστεψέ με τα 100€ που παίρνει ένας DJ από μία εταιρία είναι λίγα. :p μαλιστα....αποδειξη υπο προυποθεσεις και ανασφαλιστους υπαλληλους...πολυ επαγγελματικες αυτες οι εταιριες...:rolleyes:

ενταξει θα μου πεις ελευθερη αγορα ειναι οτι θελει ζηταει ο καθενας,αλλα να συμβαδιζει και λιγο με την πραγματικοτητα....οταν η εταιρια ζηταει μισο μηνιατικο για ενα βραδυ ε...πλαυ λιστ και παλι πλαυ λιστ.....






@Allst@rf να ζησετε και καλους απογονους!:beer: :beer: :beer:

typhoon
31/10/2011, 11:46
Προσωπικά έχω παρεβρεθεί σε γάμους που ο dj απλά έξυνε τα αυτιά του και απλά άλλαζε τραγούδια ότι να ναι. Και επειδή ο γαμπρός ήταν πολύ φίλος, υποτίθεται ότι τον είχε πάρει και πληρώσει για επαγγελματία!

Οπότε το ότι τα παιδιά απο πάνω διαρυγνύουν τα ιμάτιά τους ότι το καλό πράμα το κατέχουν και θα το πληρώσεις δεν σημαίνει ότι όλοι οι "επαγγελματίες" του χώρου είναι έτσι.

Σου λεει ο άλλος, εχω 300€ και ψάχνω για παπί μετάχειρο, ρημαδι χάρχαλο να κάνω την δουλειά μου.Για τον αλφα ή βήτα λόγο έκατσα κάτω τα ζύγισα και αυτό με παίρνει, αυτό θέλω.

Οχι φίλε, μη το πάρεις είναι παλιό, δε πάει μία, καίει, μπλα μπλά μπλά. Πάρε αυτό που πουλάω εγώ που είναι σα καινούργιο, λίγα χλμ, σέρβις κλπ κλπ 500€

Μα δε το θέλω ρε παιδί μου, δε με παίρνει, είμαι τσιγκούνης, εγώ θέλω κάτι εως 300€, έχεις?

Οχι αλλά αμα το πάρεις το φτηνό μπροστά σου θα το βρεις, γι αυτό σου λέω πάρε το δικό μου..

Ο φίλος παραπάνω ζήτησε κάτι σαφέστατο. Αν κάποιος μπορεί να του προτείνει κάτι, ακόμη και με ηχεία KODA ας το κάνει. Εν γνώσει του είναι. Ακόμη και ο πιτσιρικάς που πάει για το χαρτζηλίκι του μπορεί να είναι καλύτερος απο τον "επαγγελματία".

Και όσον αφορά αυτό με τις αποδείξεις, αθάνατη ελλάδάρα έχω να πω. Ναι 300 και αμα θες απόδειξη πλήρωσε μου το φπα. Σωστός.
Το ότι το κύκλωμα γύρω απο τους γάμους λειτουργεί έτσι είναι γνωστό εδώ και χρόνια. Κι αμα μπορείς ξέφυγε.


ο DJ δουλεύει ανασφάλιστος, αν σκεφτείς ότι θα κάψει βενζίνες και ίσως πληρώσει και διόδια, αν ρωτήσεις την επιθεώρηση εργασίας να σου πει πόσο είναι το νόμιμο νυχτερινό ωρωμίσθιο μετά τις 10.00 το βράδυ και πόσο της Κυριακής (η οποία ξεκινάει από τα μεσάνυχτα του Σαββάτου), πίστεψέ με τα 100€ που παίρνει ένας DJ από μία εταιρία είναι λίγα.

Καλά αυτό μη το πείτε σε τίποτα εργάτες σε εργοστάσια γιατί πέσει κλάμα. Ανασφάλιστος?Βενζίνες?Διόδια?Επιθεωρηση εργασίας για νυχτερινά και κυριακάτικα? Οχι ρε συ μόνο ο κλάδος σας τα έχει αυτά.Πουθενα άλλου στην ελλάδα, δίκαιο το 100αρικο.

Κι αν τα μηχανήματα κοστίζουν 6000€, το τυροπιτάδικο που θέλει κάνα δεκαχίλιαρο για να ξεκινήσεις πόσο θα πρέπει να πουλάει την τυρόπιτα?

Παιδιά εσείς καλά τα λέτε γιατί έτσι μάθατε και έτσι δεχόμαστε κι όλοι εμείς που σας προτιμούμε. Αλλά τουλάχιστον μη πάμε να βγάλουμε κάποια παράλογα πράγματα λογικά.

xstelios
31/10/2011, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
μαλιστα....αποδειξη υπο προυποθεσεις και ανασφαλιστους υπαλληλους...πολυ επαγγελματικες αυτες οι εταιριες...:rolleyes:

ενταξει θα μου πεις ελευθερη αγορα ειναι οτι θελει ζηταει ο καθενας,αλλα να συμβαδιζει και λιγο με την πραγματικοτητα....οταν η εταιρια ζηταει μισο μηνιατικο για ενα βραδυ ε...πλαυ λιστ και παλι πλαυ λιστ.....

:

Επειδή ο φίλος από πάνω δεν ξέρει τι του γίνεται και το παίζει και εξυπνίδης, απλά θα τον ενημερώσω ότι δεν μίλησε κανείς για αποδείξεις υπο προυποθέσεις. Η επιχείρηση είναι υποχρέωμένη να εκδώσει απόδειξη κανονικά μετά το πέρας της εκδηλώσης. Αλλά ήθελα να ρωτήσω το φίλο μας από πάνω πόσες φορές ο ίδιος έχει ζητήσει από κατάστημα αν γίνεται να του κανουνε καλύτερη τιμή και να μην του κόψουνε απόδειξη. Αν φοράει παντελόνια ας απαντήσει ειλικρινά παρακαλώ.

Όσον αφορά τους ανασφάλιστους υπαλλήλους αν θέλει ας πάει να ρωτήσει στην επιθεώρηση εργασίας τι υσχύει για υπαλλήλους που εργάζονται μία φορά την εβδομάδα σε μία επιχείρηση και μετά ας εκφράσει άποψη.

Τώρα όσον αφορά το μισό μηνιάτικο του φίλου SoulGR, όταν αποφασίσει να παντρευτεί αν δεν είναι ήδη παντρεμένος, και πληρώσει Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΛΟ το τραπέζι τη στιγμή που θα πέρνει 600 € μηνιαίως, εγώ προσωπικά δεσμέυομαι δημόσια να του κάνω δώρο την ηχητική κάλυψη της δεξίωσής του.

transalpblack
31/10/2011, 11:55
Typhoon έχεις ένα δίκιο. Αυτό δεν σημαίνει οτι είμαστε όλοι έτσι.
Ρίσκο είναι. Η τιμή δεν είναι πάντα το κριτήριο για έναν επαγγελματία.
Άλλα πράγματα τον κρίνουν.
Όταν του ζητάς τραγούδια που ξέρεις οτι είναι δύσκολο να βρεθούν και τα έχει να στα παίξει.
Όταν πας να μιλήσεις μαζί του και σου έχει ένα σκληρό γεμάτο από δείγματα δεξιώσεων σε βίντεο να σου δείξει.
Όταν το ίδιο τραγούδι, το βλέπεις να χορεύεται διαφορετικά σε 10 διαφορετικούς γάμους.
Όταν...
Όταν...
Όταν...

Άσε φίλε, μεγάλη κουβέντα και δε λύνεται εδώ μέσα.

SoulGR
31/10/2011, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από xstelios
Επειδή ο φίλος από πάνω δεν ξέρει τι του γίνεται και το παίζει και εξυπνίδης, απλά θα τον ενημερώσω ότι δεν μίλησε κανείς για αποδείξεις υπο προυποθέσεις. Η επιχείρηση είναι υποχρέωμένη να εκδώσει απόδειξη κανονικά μετά το πέρας της εκδηλώσης. Αλλά ήθελα να ρωτήσω το φίλο μας από πάνω πόσες φορές ο ίδιος έχει ζητήσει από κατάστημα αν γίνεται να του κανουνε καλύτερη τιμή και να μην του κόψουνε απόδειξη. Αν φοράει παντελόνια ας απαντήσει ειλικρινά παρακαλώ.

Όσον αφορά τους ανασφάλιστους υπαλλήλους αν θέλει ας πάει να ρωτήσει στην επιθεώρηση εργασίας τι υσχύει για υπαλλήλους που εργάζονται μία φορά την εβδομάδα σε μία επιχείρηση και μετά ας εκφράσει άποψη.

Τώρα όσον αφορά το μισό μηνιάτικο του φίλου SoulGR, όταν αποφασίσει να παντρευτεί αν δεν είναι ήδη παντρεμένος, και πληρώσει Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΛΟ το τραπέζι τη στιγμή που θα πέρνει 600 € μηνιαίως, εγώ προσωπικά δεσμέυομαι δημόσια να του κάνω δώρο την ηχητική κάλυψη της δεξίωσής του. "φιλε" επαγγελματια εσυ ο ιδιος ειπες πιο πανω
Αρχικά δημιουργήθηκε από xstelios Φυσικά λοιπόν και θα πάρεις απόδειξη εφόσον είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις + 23% ΦΠΑ το οποιο σε εμενα που ειμαι και χαζος,φαινεται οτι σε ορισμενες περιπτωσεις δεν κοβεις αποδειξεις.
Ειλικρινεστατα θα σου απαντησω δεν το εχω κανει ποτε,και δεν σκοπευω κιολας.....να 'σαι καλα για την προσφορα σου,αλλα δεν σκοπευω να πληρωσω νταβατζιλικια,επειδη "μια φορα παντρευομαι"σε κανεναν....ουτε παπαδες caterαδες κλπ κλπ προτιμω να τα φαω σε διακοπες αυτα τα λεφτα παρα για να περασουν καλα αλλοι :wave2:

dukeandthecity
31/10/2011, 12:01
σορρι μαγκες αλλα το θεμα βαφτιση -γαμος στην ελλαδα είναι η αισχροκερδια η ίδια. Το καλυτερο είναι με τις τουρτες που η τιμή 3πλαζιάζετε αν είναι special occation.


υγ. να ζησει η νυφη και ο γαμπρος. :D

transalpblack
31/10/2011, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από xstelios
Επειδή ο φίλος από πάνω δεν ξέρει τι του γίνεται και το παίζει και εξυπνίδης, απλά θα τον ενημερώσω ότι δεν μίλησε κανείς για αποδείξεις υπο προυποθέσεις. Η επιχείρηση είναι υποχρέωμένη να εκδώσει απόδειξη κανονικά μετά το πέρας της εκδηλώσης. Αλλά ήθελα να ρωτήσω το φίλο μας από πάνω πόσες φορές ο ίδιος έχει ζητήσει από κατάστημα αν γίνεται να του κανουνε καλύτερη τιμή και να μην του κόψουνε απόδειξη. Αν φοράει παντελόνια ας απαντήσει ειλικρινά παρακαλώ.

Όσον αφορά τους ανασφάλιστους υπαλλήλους αν θέλει ας πάει να ρωτήσει στην επιθεώρηση εργασίας τι υσχύει για υπαλλήλους που εργάζονται μία φορά την εβδομάδα σε μία επιχείρηση και μετά ας εκφράσει άποψη.

Τώρα όσον αφορά το μισό μηνιάτικο του φίλου SoulGR, όταν αποφασίσει να παντρευτεί αν δεν είναι ήδη παντρεμένος, και πληρώσει Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΛΟ το τραπέζι τη στιγμή που θα πέρνει 600 € μηνιαίως, εγώ προσωπικά δεσμέυομαι δημόσια να του κάνω δώρο την ηχητική κάλυψη της δεξίωσής του.

Σωστός :beer: :beer: :beer:

Εχετλαίος
31/10/2011, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
σορρι μαγκες αλλα το θεμα βαφτιση -γαμος στην ελλαδα είναι η αισχροκερδια η ίδια. Το καλυτερο είναι με τις τουρτες που η τιμή 3πλαζιάζετε αν είναι special occation.

Aυτό.
:wave2:

Κωστή με το καλό!
:beer: :beer: :beer:

xstelios
31/10/2011, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
"φιλε" επαγγελματια εσυ ο ιδιος ειπες πιο πανω το οποιο σε εμενα που ειμαι και χαζος,φενεται οτι σε ορισμενες περιπτωσεις δεν κοβεις περιπτωσεις.
ειλικρινεστατα θα σου απαντησω δεν το εχω κανει ποτε,και δεν σκοπευω κιολας.....να 'σαι καλα για την προσφορα σου,αλλα δεν σκοπευω να πληρωσω νταβατζιλικια,επειδη "μια φορα παντρευομαι"σε κανεναν....ουτε παπαδες caterαδες κλπ κλπ προτιμω να τα φαω σε διακοπες αυτα τα λεφτα παρα για να περασουν καλα αλλοι :wave2:

Αυτό το σέβομαι απόλυτα. Ο καθένας κάνει ότι σηκώνει η τσέπη του. Κι εγώ όταν παντρεύτικα εκανα ένα τραπέζι για 20 άτομα στο σπίτι μου.

Αλλά όταν κάποιος μου κάνει ένα τραπέζι με 200+ άτομα και ψάχνει να βρει DJ με 50 εύρω φίλε, προσωπικά δεν θα μπω καν στη διαδικασία να του μιλήσω στο τηλέφωνο. Τι να του έξηγήσεις αυτού του ανθρώπου όταν κοστολογεί τόσο την επιτυχία της δεξίωσής του?

Anyway..

Σε τιμάει το γεγονός ότι ζητάς παντού απόδειξη, αλλά υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να γλυτώσουν τα 50 ή 100 ευρώ του ΦΠΑ. Προσωπικά κόβω σε όλες μου τις δεξιώσεις απόδειξη είτε θέλει είτε όχι ο πελάτης. Αυτό όμως που κάνω και δεν ντρέπομαι να το πω είναι όταν ο πελάτης δυσκολέυται να πληρώσει το ΦΠΑ, κόβω μία μικρότερη απόδειξη, γιατί για τα μηχανήματα που θα του πάω, θα κοπεί δελτίο αποστολής. Και το δελτίο αποστολής για να κλείσει, θα πρέπει να συνοδευτεί από απόδειξη.

chr1s_86
31/10/2011, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
αλλα δεν σκοπευω να πληρωσω νταβατζιλικια,επειδη "μια φορα παντρευομαι"σε κανεναν....ουτε παπαδες caterαδες κλπ κλπ προτιμω να τα φαω σε διακοπες αυτα τα λεφτα παρα για να περασουν καλα αλλοι :wave2:

:beer:

paramedic
31/10/2011, 12:30
1ον) Διορθώστε αν κατάλαβα λάθος αλλα είπατε 300 χωρίς απόδειξη και 450 με απόδειξη?

2ον) 6000€ κάνουν τα μηχανήματα σωστά? Δηλαδή αν υπολογίσουμε 4 γάμους τον μήνα τα λεφτά των μηχανημάτων βγαίνουν σε 300χ4=1200χ5=6000 δηλαδή 5 μήνες αν όλα πάνε κατ'ευχήν και έχει κάποιος 4 γάμους τον μήνα, δεν ξέρω κιόλας αν υπάρχει τόση δουλειά οι επαγγελματίες θα μας το πούν.
Δηλαδή 1200€ τον μήνα με 4 νύχτες δουλειά.

3ον) Τα CD τα παίρνετε γνήσια? Γιατί στον δικό μου γάμο όλα αντιγραφές ήταν και ο DJ ήταν γαμάτος και κέφι έκανε και όλα. Ας μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας γνήσια δεν παίζει να είναι γιατί με τόσες ώρες παίξιμο θα τα είχαν πάιξει. Εκτός αν πάτε κάθε φορά και αγοράζετε καινούργια αλλα είπατε δεν τα βρίσκετε όλα άρα μαλλον αντιγραφή τα κάνετε.

4ον) Αν δεν αρέσει το πρόγραμμα πληρώνεστε??

xstelios
31/10/2011, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
1ον) 4ον) Αν δεν αρέσει το πρόγραμμα πληρώνεστε??

Αν μου κάνει κάποιος τέτοια ερώτηση, προσωπικά θα δεχτώ να μην πληρωθώ αν δεν αρέσει το πρόγραμμα, αλλα θα ζητήσω τα διπλάσια αν αρέσει.
Αλλά επειδή φαίνεται ότι δεν το κατέχεις καθόλου και θεωρώ όλες σου τις ερωτήσεις ΑΣΧΕΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ προφανώς δεν θα γνωρίζεις ότι το πρόγραμμα της κάθε βραδυάς βγαίνει σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη σε ραντεβού που έχει ήδη προηγηθεί.

Αν δεν σε κάλυψε ούτε αυτή η απάντηση τότε σου προτείνω να πας να φας καμία τυρόπιτα.. Και αν δεν σου αρέσει.. ξέρεις εσυ... Ζήτα τα λεφτά σου πίσω..

transalpblack
31/10/2011, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
1ον) Διορθώστε αν κατάλαβα λάθος αλλα είπατε 300 χωρίς απόδειξη και 450 με απόδειξη?

2ον) 6000€ κάνουν τα μηχανήματα σωστά? Δηλαδή αν υπολογίσουμε 4 γάμους τον μήνα τα λεφτά των μηχανημάτων βγαίνουν σε 300χ4=1200χ5=6000 δηλαδή 5 μήνες αν όλα πάνε κατ'ευχήν και έχει κάποιος 4 γάμους τον μήνα, δεν ξέρω κιόλας αν υπάρχει τόση δουλειά οι επαγγελματίες θα μας το πούν.
Δηλαδή 1200€ τον μήνα με 4 νύχτες δουλειά.

3ον) Τα CD τα παίρνετε γνήσια? Γιατί στον δικό μου γάμο όλα αντιγραφές ήταν και ο DJ ήταν γαμάτος και κέφι έκανε και όλα. Ας μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας γνήσια δεν παίζει να είναι γιατί με τόσες ώρες παίξιμο θα τα είχαν πάιξει. Εκτός αν πάτε κάθε φορά και αγοράζετε καινούργια αλλα είπατε δεν τα βρίσκετε όλα άρα μαλλον αντιγραφή τα κάνετε.

4ον) Αν δεν αρέσει το πρόγραμμα πληρώνεστε??

1. Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.
2. Το πόσο κάνουν το είπα πληροφοριακά. Υπάρχουν φθηνότερα και ακριβότερα. Το αν έχουν κάνει απόσβεση ή όχι και το αν πλέον μου αφήνουν κέρδος, είναι δικό μου θέμα και δεν σε απασχολεί.
3. Ναι κάποια είναι γνήσια και κάποια είναι αντιγραφές. Το αν παίζουν ή όχι μετά από καιρό, ναι παίζουν.
4. Ναι εγώ έχω τα @ρχίδια να μην πληρωθώ. Όταν όμως θα μου το απαιτήσεις αυτό, θέλω να έχεις και στοιχεία. Όχι να μου πεις οτι σχολάσαμε στις 2 και όχι στις 5.

SoulGR
31/10/2011, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
1ον) Διορθώστε αν κατάλαβα λάθος αλλα είπατε 300 χωρίς απόδειξη και 450 με απόδειξη?

λογικα παντα....τ_μ=300+(300*23/100)=369

Allst@rf
31/10/2011, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Εδώ συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.





:nono: :nono:


το τελικο ποσο στα χερια μου μετραει...

που σημαινει οτι αφου εχει πεσει το μεροκαματο το δικο μου ,θα προσπαθησω να κανω τη δουλεια με αυτα που μπορω και οχι οπως θα γινοταν...

που σημαινει οτι στην τελικη ΟΛΟΙ θα χασουμε...

:wave2:


edit:και εγω φιλε μου δουλευω νυχτα και πλεον δεν κερδιζω αυτα που πρεπει να κερδισω για τα ξενυχτια που τραβαω...ισα-ισα πολλες φορες τραβαω τα μαλλια μου απο την αναδουλεια...και οι παραδοσιακοι πελατες του καζινο που πληρωναν καλα πλεον παζαρευουν την τιμη...και να σου πω και κατι ,ετσι πως εχει παει η τιμη της ταριφας για αθηνα ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ και να τα ζητησω...:wave2:

transalpblack
31/10/2011, 13:45
Δικαίωμά σου και καλά κάνεις.
Η κουβέντα δεν χρειάζεται να μακριγορεί άλλο.
Άν χρειαστείς κάτι στείλε μου p.m.

typhoon
31/10/2011, 14:20
Εγω είμαι αυτός με τις τυρόπιτες, μη μπερδευεσαι.


Τώρα όσον αφορά το μισό μηνιάτικο του φίλου SoulGR, όταν αποφασίσει να παντρευτεί αν δεν είναι ήδη παντρεμένος, και πληρώσει Ο ΙΔΙΟΣ, ΟΛΟ το τραπέζι τη στιγμή που θα πέρνει 600 € μηνιαίως, εγώ προσωπικά δεσμέυομαι δημόσια να του κάνω δώρο την ηχητική κάλυψη της δεξίωσής του.

Προφανώς αφού το τραπέζι το πληρώνουν οι γονείς , μιας και το ζευγάρι -συνήθως- δε έχει, είναι δίκαιο να ζητάει ο καθένας ότι θέλει και μάυρο. Αφού κι οι γονείς μαυρα τα έχουν δεν τα έχουν δουλέψει...

Αλλά αφού έτσι είναι ο έλληνας και μας έχει φάει η μεγαλομανία και η επίδειξη καλά μας κάνετε παιδιά...

Ξέρω περίπτωση που ο πεθερός πήγε και χρεώθηκε 10.000 δάνειο για να ερθει στα ίσα με το συμπεθερο για να μην πει ότι δεν έχει...

Μωρε βαράτε, τα θέλουμε και τα παθαίνουμε.

Οι γονείς μου όταν παντρεύτηκαν το 80, μετά την εκκλησία πήγαν σε μια ταβέρνα, τραπεζωθήκανε, περάσανε ομορφα και ξεκινήσαν τη ζωή τους. Ούτε δεξίωση (μη χε...)ούτε ηχητική καλυψη, ούτε πυροτεχνηματα...

Αυτή τη συζήτηση να την ανασύρουμε μετά απο κάνα δυο χρονάκια, να δούμε τα τότε και τα τώρα πως θα είναι.

nikos_abel
31/10/2011, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Το αν παίζουν ή όχι μετά από καιρό, ναι παίζουν.


Εξ' άλλου, νομικά έχεις το δικαίωμα να κάνεις αντίγραφα για δικά σου backup.

devil's animal
31/10/2011, 17:53
καλα τωρα θα μαθετε οτι υπαρχει "βιομηχανια γαμου"??
αλλες τιμες για γαμο σχεδον σε ολα τα ειδη και τις υπηρεσεις.

θες λεγεται φορεμα νυφης--> νυφικο (οσο εχει χ2)
γαμπριατικο κουστουμι ---> ενα κουστουμακι αλλα οσο εχει χ2

μακιγιαζ νυφης, χτενισμα νυφης κλπ...εδω γελαμε...:rotflmao: :rotflmao:

πυροτεχνηματα, στολισμοι εκκλησιας, τραπεζια, dj, παπαδες, εκκλησιες, πολυελαιοι μεγαλοι-μικροι, φωτογραφοι και η λιστα απλα δεν τελειωνει...

βεβαια δεν κατηγορω απολυτα και τους επαγγελματιες του χωρου.
οπως ειπε και ενα παιδι απο πανω, ετσι εμαθαν ή καλυτερα τους μαθαμε...και ετσι συμπεριφερονται...

και στηριζονται ακριβως εκει. στην ατακα "μια φορα παντρευεσαι"...


τωρα ομως που δεν θα εχει κανεις ρευστο στην τσεπη του και ο ενδιαφερομενος δει ορθολογιστικα το ποσο μεροκαματο παιρνει και ποσο του ζηταει ο "επαγγελματιας", θα φαει η μυγα σιδερο και το κουνουπι ατσαλι...
:wave2:

Allst@rf
31/10/2011, 18:00
ωχ,ξέχασα ότι "χρειαζόμαστε" και φωτογράφο...



:sick:

:cry:


υγ.τρούπ ,μην ανησυχείς...δε θα ανοίξω και άλλο θρέντ για αναζήτηση φωτογράφου...:p

kalgeorge
31/10/2011, 18:06
πρωτα απο ολα....κωστα καλο κρεμασμα φιλε :beer: :beer:


δευτερον.....του τα εχετε κανει ΤΟΥΜΠΑΝΟ.

δεν μπορειτε να απαντησετε ΜΟΝΟ σε αυτο που ρωταει? μηπως δεν ηταν σαφής???/

ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ....ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ.

οι απαντησεις θα επρεπε να ηταν του στυλ....ναι εχουμε- οχι δεν υπαρχει.

ολα τα αλλα ειναι απλα για να του τα κανετε τουμπανο.

γνωμη μου....

Allst@rf
31/10/2011, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
πρωτα απο ολα....κωστα καλο κρεμασμα φιλε :beer: :beer:


δευτερον.....του τα εχετε κανει ΤΟΥΜΠΑΝΟ.

δεν μπορειτε να απαντησετε ΜΟΝΟ σε αυτο που ρωταει? μηπως δεν ηταν σαφής???/

ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ....ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΣΟ.

οι απαντησεις θα επρεπε να ηταν του στυλ....ναι εχουμε- οχι δεν υπαρχει.

ολα τα αλλα ειναι απλα για να του τα κανετε τουμπανο.

γνωμη μου....

στω γιώργη...

Δε σε εχω ξεχάσει.θα σου τηλ να πιούμε καφέ.

Τελικά είχες δίκιο για τη Δόξα...πολύ κώλοδρόμος...αλλά πανέμορφα...

boldor900f
31/10/2011, 20:55
Τον ζαλίσατε το φίλο μου.
Δε φτάνει που παντρεύεται αλλά έχει και ΚΤΜ


Ελεος.Μιά ερώτηση έκανε

Με το καλό φιλαράκι:beer: :beer:

AUFGEBRACHT
31/10/2011, 21:00
Η ερώτηση ήταν από την αρχή λάθος...στο moto.gr βρισκόμαστε!!! αν είχε ρωτήσει πότε να παντρευτεί θα του είχαμε απαντήσει για dj :cry:

jimtarasxt660x
31/10/2011, 21:01
Η ώρα η καλή ρε χαμένε....

:beer: :beer: :beer: :beer:


Bachelor party κανόνισε με τους οικογενειάρχες...χα χα χα

boldor900f
31/10/2011, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimtarasxt660x
Η ώρα η καλή ρε χαμένε....

:beer: :beer: :beer: :beer:


Bachelor party κανόνισε με τους οικογενειάρχες...χα χα χα

Να ξερες τι περιμένω!!!!!!!!!!!!!!!

jimtarasxt660x
31/10/2011, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από boldor900f
Να ξερες τι περιμένω!!!!!!!!!!!!!!!


Στο περίμενε θα μείνεις....

Lioulios
31/10/2011, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Εδώ συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Δεν κατάλαβα?????? Και γιατί να μην πάει???????????????????????????



Καταρχήν σέβομαι την δουλειά σου και καλές δουλειές κιόλας .

Εγώ του λέω αυτά που του λέω , γιατί ο ίδιος περιέγραψε στην αρχή τί χρειάζεται και τί ψάχνει .

Το κατέχω το θέμα καλά και αυτό που τον συμβουλεύω , αυτό θα έκανα .

Εμένα ο bro είχε 1300 καλεσμένους και για λάιβ έδωσε 1.5 Κ .Όλα πρίμα .

Εγώ τώρα που παντρεύομαι στις 5/11 στο εξωτερικό (ωχ πέρασε ο καιρός ) , έχω γλυτώσει όλες αυτές τις πίπες .

Στο 1/3 της τιμής που νοικίασε η νήφη μου νηφικό , η δικιά μου το αγόρασε . Μπουμπουνιέρες , σημαιοστολισμοί και λοιπά άσχετα δεν υπάρχουν .

Όταν όμως με το καλό γυρίσω και ανασυγκροτηθώ , θα κάνω ένα τραπέζι για όλους αυτούς τους στενούς συγγενείς και φίλους που δεν μπόρεσαν να έρθουν .
Εκεί θα διαθέσω περίπου 100 αφρό για μουσική . Ή Ντι τζέι ή λάιβ γιατί τόσα μπορώ .

Αν ήμουνα αλλιώς θα έβαζα και τα ρούχα μου αλλιώς και θα έδινα και 450άρες για μουσικές και παχιά μπουρμπουάρ .

schumifer
31/10/2011, 22:11
Disclaimer: Με τα παρακάτω δεν καταφέρομαι στους επαγγελματίες και μη που ανέφεραν λεπτομέρειες της δουλειάς τους σε αυτό το θέμα. Τα ίδια έχω ακούσει πολλάκις ///
...
...
///


Από την πρώτη στιγμή που διάβασα το θέμα σκέφτηκα "...καλά, κατάπιε την αμοιβή που του ζήτησε ο φωτογράφος και κόλλησε στα 300 του dj???"
Και μετά κατάλαβα ότι το είχες ξεχάσει.
Ο γάμος και η βάπτιση στην Ελλάδα είναι τεράστια επιχείρηση.
Και συνάμα ελεεινή. Έχει μάθει ο επαγγελματίας ότι το θύμα θα τα σκάσει γιατί "μια φορά παντρεύεσαι", γιατί ο πεθερός δε θέλει να χαλάσει χατήρια, γιατί μπροστά στα χιλιάρικα του νυφικού κανείς δε θα γκρινιάξει για 300 ευρώ...
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
όχι βέβαια όλοι, ούτε προσωπικά όσοι μίλησαν εδώ.
Οι οποίο παρόλα αυτά δε ντράπηκαν να μιλήσουν για 300 μαύρα και αν τολμήσεις να αναφέρεις απόδειξη 50% πάνω (κυρίως γιατί οι περισσότεροι δεν έχουν κόψει και ποτέ τους απόδειξη, όταν υποχρεώνονται βρίσκουν άλλον να κόψει...).
Λες και πρέπει ο κάθε γαμπρός να πληρώνει κερατιάτικα αυτόν που θέλει να δουλεύει 4 φορές το μήνα και να βγάζει ένα μισθό (έστω κρίσης). Ο γαμπρός βέβαια δουλεύει κάθε μέρα για πολύ μικρότερα ποσά, αλλά χέστον, αυτός είναι μακάκας.
Βασικά νομίζω ότι φίλε thread starter θα είχες κάνει γαργάρα την τιμή του dj αν είχες πάρει πρώτα προσφορά από φωτογράφο. Εκεί η απάτη είναι τετραψήφια...!!!
Σου εύχομαι να ικανοποιήσεις λιγότερο τους ελεεινούς, να γελάσουν και να αισχροκερδήσουν στην πλάτη σου όσο το δυνατό λιγότεροι, να περάσετε τέλεια εκείνο το βράδι, αλλά κυρίως να είσαι καλά για μία ζωή με τον άνθρωπό σου και την οικογένειά σου.



ΥΓ αυτό με τα πόσα cd κουβαλάει ένας dj είναι για να εντυπωσιάζει με την ποικιλία του ή να δηλώνει την κουτοπονηριά του? Γιατί εγώ θα προτιμούσα τον τύπο με το φορητό και τους 3 εξωτερικούς δίσκους...ούτε στο 2000 να είμαστε... Α! και για τα έξοδα-κόπο . Τα απαραίτητα για τη δουλειά τους τα αγοράζουν μία φορά και λόγω τραγουδιών που παίζουν κρατάνε. Η εξειδίκευσή ...βασικά δεν ορίζεται καν αυτό στον τομέα, ούτε σχολές, ούτε διάβασμα. Σαν το πατίνι ένα πράγμα. Τα περισσότερα κομμάτια είναι κατεβασμένα-αντιγραμμένα και αυτά που έχουν ξοδευτεί για αγορά δίσκων είναι πολύ λιγότερα από τα χαρτονομίσματα που καταλήγουν στην τσέπη μετά από μερικά ... αφιερωμένα.

ΥΓ2. πολύ γουστάρω που όχι για dj αλλά ούτε για το νυφικό δε θα τα σκάνε σιγά σιγά οι υποψήφιες νύφες. Έχουν μάθει σιγά σιγά το ίντερνετ. Πριν ένα μήνα με έβαλε γνωστή να της πάρω νυφικό από Κίνα (στα πλαίσια του "δε βαμιέται, 100 ευρώ, αν είναι για τα σκουπίδια το πετάω, αν όχι κάνω την τύχη μου"). Όταν το είδα κουφάθηκα (αλλά υπέθεσα ότι απλά δεν είχα το απαραίτητο κριτήριο...). Όταν το φόρεσε -χωρίς φυσικά να πει τίποτα σε κανένα- έλαβε τρελά σχόλια. Όταν είπε σε λίγες κυράτσες πόσο το πήρε αμέσως η άποψή τους άλλαξε. Ψώνιαααααααααααααααααααααα (τις έτσουξε που της είχαν ήδη πει πόσο εντυπωσιακό ήταν και άρχισαν μετά την αποκάλυψη να φαντάζονται ατέλειες...ΛΟΛ!)

ΥΓ3. Ο dj ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να δημιουργήσει κέφι εκ του μη όντος. Μη βαυκαλίζεστε και μόνοι σας (για διαφήμιση κι εγώ μπορώ να λέω ότι ο Γιακούμπ από εμένα έμαθε, αρκεί να μιλάω σε μπούφους και να το έχω και στο χαρακτήρα μου βεβαίως)
Μπορεί αντιθέτως να ξενερώσει και να χαλάσει μία βραδιά.
Το κρασί έχει πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από εσάς στο κέφι και επιπλέον δεν μπορεί καν να καταστρέψει τη διασκέδαση (σε αντίθεση με εσάς)

BLACKGAS
31/10/2011, 22:29
Λουτρακιώτη welcome to the club!
Για το ερώτημα! 3-4 Playlist και είσαι ΟΚ. Το καλύτερο κέφι σε τέτοιες καταστάσεις το έχω κάνει. :beer:

transalpblack
31/10/2011, 22:41
schumifer... ακριβώς όπως τα λες είναι και σου εύχομαι όταν το πάθεις, να μην αναπολείς έναν μ@λάκα με το ψευδόνιμο transalpblack και να λες μήπως τελικά είχε δίκιο????

Το γ@μημένο, 14 χρόνια επί 70 δεξιώσεις μέσο όρο το χρόνο, αγγίζω τις 1000!!!!

Όλο και κάποια εμπειρία θα έχω, όλο και κάποια τραγελαφηκά θα έχω ακούσει από ζευγάρια που πήγαν αλλού και από ζευγάρια που με ήξεραν και δεν τα κάλυψα γιατί ήμουν κλεισμένος και βρήκαν άλλον και ήταν μάπας.

Τέλος πάντων, γνώμη σας και γνώμη μας.

Δεν συνεχίζω άλλο την κουβέντα γιατί είναι ατέρμονη και δεν έχει αποτέλεσμα...

schumifer
31/10/2011, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
schumifer... ακριβώς όπως τα λες είναι και σου εύχομαι όταν το πάθεις, να μην αναπολείς έναν μ@λάκα με το ψευδόνιμο transalpblack και να λες μήπως τελικά είχε δίκιο????

Το γ@μημένο, 14 χρόνια επί 70 δεξιώσεις μέσο όρο το χρόνο, αγγίζω τις 1000!!!!

Όλο και κάποια εμπειρία θα έχω, όλο και κάποια τραγελαφΙκά θα έχω ακούσει από ζευγάρια που πήγαν αλλού και από ζευγάρια που με ήξεραν και δεν τα κάλυψα γιατί ήμουν κλεισμένος και βρήκαν άλλον και ήταν μάπας.

Τέλος πάντων, γνώμη σας και γνώμη μας.

Δεν συνεχίζω άλλο την κουβέντα γιατί είναι ατέρμονη και δεν έχει αποτέλεσμα...

70*300=21.000 το χρόνο μαύρα.
Ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι σε ζηλεύω...Γιατί σίγουρα θα έχεις και πρωινή δουλειά.
(δουλεύω καθημερινά και κάνω και 8 εφημερίες 24ωρες κατά μέσο όρο ανά μήνα. Βγάζω καθαρά λιγότερα από εσένα. Όλα καλά)

Α@! και αυτό που αναφέρεις για τους μάπες είναι αυτονόητο. Το ανέφερα εξάλλου και στο ... σεντόνι που έγραψα. Δεν μπορείς να δημιουργήσεις κέφι ως dj. Μόνο να το καταστρέψεις

schumifer
31/10/2011, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
Λουτρακιώτη welcome to the club!
Για το ερώτημα! 3-4 Playlist και είσαι ΟΚ. Το καλύτερο κέφι σε τέτοιες καταστάσεις το έχω κάνει. :beer:

Χαλαρά , και θα τις ελέγχεις και από το κινητό σου on the fly!!!

TROOPER
01/11/2011, 07:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
...........


υγ.τρούπ ,μην ανησυχείς...δε θα ανοίξω και άλλο θρέντ για αναζήτηση φωτογράφου...:p

οσο δεν τσακωνεστε εμενα δε με απασχολει.το πολυ-πολυ ο καπ10 να σου τη πει που ειναι γεροπαραξενος :lol: :lol:

Cpt. Haddock
01/11/2011, 07:31
Μπα, εμένα στα τέτοια μου

Εσείς παντρεύεστε :lol:

TROOPER
01/11/2011, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μπα, εμένα στα τέτοια μου

Εσείς παντρεύεστε :lol:

εκτος απο τον κωστα ποιοι αλλοι παντρευονται?

:confused:

Cpt. Haddock
01/11/2011, 07:43
Δεν ξέρω και δε με νοιαζει (αφου δεν ειμαι εγω :p )

Κώστα καλό κρεμασμα ρε μαν και μακριά απο περιττα εξοδα (μουσικές φωτο κλπ). Εχω βαρεθει να διαβαζω για τους "επαγγελματίες" του χώρου.

Διαβασα το θρεντ και πέθανα στα γέλια



:bawl:

christof40
01/11/2011, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Disclaimer: Με τα παρακάτω δεν καταφέρομαι στους επαγγελματίες και μη που ανέφεραν λεπτομέρειες της δουλειάς τους σε αυτό το θέμα. Τα ίδια έχω ακούσει πολλάκις ///
...
...
///


Από την πρώτη στιγμή που διάβασα το θέμα σκέφτηκα "...καλά, κατάπιε την αμοιβή που του ζήτησε ο φωτογράφος και κόλλησε στα 300 του dj???"
Και μετά κατάλαβα ότι το είχες ξεχάσει.
Ο γάμος και η βάπτιση στην Ελλάδα είναι τεράστια επιχείρηση.
Και συνάμα ελεεινή. Έχει μάθει ο επαγγελματίας ότι το θύμα θα τα σκάσει γιατί "μια φορά παντρεύεσαι", γιατί ο πεθερός δε θέλει να χαλάσει χατήρια, γιατί μπροστά στα χιλιάρικα του νυφικού κανείς δε θα γκρινιάξει για 300 ευρώ...
ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ
όχι βέβαια όλοι, ούτε προσωπικά όσοι μίλησαν εδώ.
Οι οποίο παρόλα αυτά δε ντράπηκαν να μιλήσουν για 300 μαύρα και αν τολμήσεις να αναφέρεις απόδειξη 50% πάνω (κυρίως γιατί οι περισσότεροι δεν έχουν κόψει και ποτέ τους απόδειξη, όταν υποχρεώνονται βρίσκουν άλλον να κόψει...).
Λες και πρέπει ο κάθε γαμπρός να πληρώνει κερατιάτικα αυτόν που θέλει να δουλεύει 4 φορές το μήνα και να βγάζει ένα μισθό (έστω κρίσης). Ο γαμπρός βέβαια δουλεύει κάθε μέρα για πολύ μικρότερα ποσά, αλλά χέστον, αυτός είναι μακάκας.
Βασικά νομίζω ότι φίλε thread starter θα είχες κάνει γαργάρα την τιμή του dj αν είχες πάρει πρώτα προσφορά από φωτογράφο. Εκεί η απάτη είναι τετραψήφια...!!!
Σου εύχομαι να ικανοποιήσεις λιγότερο τους ελεεινούς, να γελάσουν και να αισχροκερδήσουν στην πλάτη σου όσο το δυνατό λιγότεροι, να περάσετε τέλεια εκείνο το βράδι, αλλά κυρίως να είσαι καλά για μία ζωή με τον άνθρωπό σου και την οικογένειά σου.



ΥΓ αυτό με τα πόσα cd κουβαλάει ένας dj είναι για να εντυπωσιάζει με την ποικιλία του ή να δηλώνει την κουτοπονηριά του? Γιατί εγώ θα προτιμούσα τον τύπο με το φορητό και τους 3 εξωτερικούς δίσκους...ούτε στο 2000 να είμαστε... Α! και για τα έξοδα-κόπο . Τα απαραίτητα για τη δουλειά τους τα αγοράζουν μία φορά και λόγω τραγουδιών που παίζουν κρατάνε. Η εξειδίκευσή ...βασικά δεν ορίζεται καν αυτό στον τομέα, ούτε σχολές, ούτε διάβασμα. Σαν το πατίνι ένα πράγμα. Τα περισσότερα κομμάτια είναι κατεβασμένα-αντιγραμμένα και αυτά που έχουν ξοδευτεί για αγορά δίσκων είναι πολύ λιγότερα από τα χαρτονομίσματα που καταλήγουν στην τσέπη μετά από μερικά ... αφιερωμένα.

ΥΓ2. πολύ γουστάρω που όχι για dj αλλά ούτε για το νυφικό δε θα τα σκάνε σιγά σιγά οι υποψήφιες νύφες. Έχουν μάθει σιγά σιγά το ίντερνετ. Πριν ένα μήνα με έβαλε γνωστή να της πάρω νυφικό από Κίνα (στα πλαίσια του "δε βαμιέται, 100 ευρώ, αν είναι για τα σκουπίδια το πετάω, αν όχι κάνω την τύχη μου"). Όταν το είδα κουφάθηκα (αλλά υπέθεσα ότι απλά δεν είχα το απαραίτητο κριτήριο...). Όταν το φόρεσε -χωρίς φυσικά να πει τίποτα σε κανένα- έλαβε τρελά σχόλια. Όταν είπε σε λίγες κυράτσες πόσο το πήρε αμέσως η άποψή τους άλλαξε. Ψώνιαααααααααααααααααααααα (τις έτσουξε που της είχαν ήδη πει πόσο εντυπωσιακό ήταν και άρχισαν μετά την αποκάλυψη να φαντάζονται ατέλειες...ΛΟΛ!)

ΥΓ3. Ο dj ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να δημιουργήσει κέφι εκ του μη όντος. Μη βαυκαλίζεστε και μόνοι σας (για διαφήμιση κι εγώ μπορώ να λέω ότι ο Γιακούμπ από εμένα έμαθε, αρκεί να μιλάω σε μπούφους και να το έχω και στο χαρακτήρα μου βεβαίως)
Μπορεί αντιθέτως να ξενερώσει και να χαλάσει μία βραδιά.
Το κρασί έχει πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από εσάς στο κέφι και επιπλέον δεν μπορεί καν να καταστρέψει τη διασκέδαση (σε αντίθεση με εσάς) +1000 :a013: :a013: :a013:

paramedic
01/11/2011, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
schumifer... ακριβώς όπως τα λες είναι και σου εύχομαι όταν το πάθεις, να μην αναπολείς έναν μ@λάκα με το ψευδόνιμο transalpblack και να λες μήπως τελικά είχε δίκιο????

Το γ@μημένο, 14 χρόνια επί 70 δεξιώσεις μέσο όρο το χρόνο, αγγίζω τις 1000!!!!

Όλο και κάποια εμπειρία θα έχω, όλο και κάποια τραγελαφηκά θα έχω ακούσει από ζευγάρια που πήγαν αλλού και από ζευγάρια που με ήξεραν και δεν τα κάλυψα γιατί ήμουν κλεισμένος και βρήκαν άλλον και ήταν μάπας.

Τέλος πάντων, γνώμη σας και γνώμη μας.

Δεν συνεχίζω άλλο την κουβέντα γιατί είναι ατέρμονη και δεν έχει αποτέλεσμα...

Φίλε μου αφού βλέπεις οτι η πλειοψηφία εδω μέσα θεωρεί οτι παίρνεις πολλά και μάλιστα μάυρα χρήματα για μια εργασία που δεν αξίζει τόσα όσο και να προσπαθείς να μας πείσεις.
Και πώς να πείσεις πχ εμενα που δουλέυω 2-3 νυχτες, 1 κυριακή και 2 απόγεύματα την εβδομάδα και σε συνθήκες που ούτε να δείς δεν θές πόσο μάλλον να δουλέψεις και βγάζω τα μισά απ'όσα βγάζεις εσύ και δεν μπορώ να κρύψω ούτε 1€? Και παρόλο τα μεταπτυχιακά και τα διδακτορικά που υπάρχουν στον χώρο μου.
Αστο σου λέω γιατί δεν σε παίρνει. Εκμεταλεύσου το γεγονός οτι υπαρχει ακόμα αυτη η βιομηχανία της γαμοδιασκέδασης και σου δίνει τα λεφτά που ζητάς και βγάλε όσα μπορείς γιατί και αυτό θα αλλάξει σε λίγο μιας και ο κόσμος δεν θα έχει ουτε για μπομπονιέρες(άλλοι κλέφτες) να δώσει.

Allst@rf
01/11/2011, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock



Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER




:rolleyes:


239021

Cpt. Haddock
01/11/2011, 09:12
ασταδιαλα ρε :lol:

transalpblack
01/11/2011, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Φίλε μου αφού βλέπεις ....... ουτε για μπομπονιέρες(άλλοι κλέφτες) να δώσει.

Προφανώς η πλεοψηφία εδώ μέσα, δεν την έχει πατήσει και να αναρωτιέται, μήπως τελικά να έδινα αλλα 100 ακομη και να έπαιρνα τον άλλον?
(γιατί τους τα έπρηξε ο κόσμος που δεν διασκέδασε)

Μάλλον τελικά όλοι εσείς κάνετε τα εύκολα γλέντια εδώ μέσα και συμβιβάζεστε ενώ εγώ έχω πέσει στα περίεργα γούστα-σόγια.

Δεν πειράζει. Ούτως ή άλλως, μαχαίρι στο λαιμό κανενός δεν μπαίνει.
Είπα και νωρίτερα. Γνώμη σας και γνώμη μας.

Allst@rf
01/11/2011, 10:20
αλλαζουν οι εποχες...

στο κοντινο παρελθον δεν μας ενοιαζαν τα εξοδα και ειμασταν σπαταλοι σε κατι τετοια...

πλεον τα σκεφτομαστε ολα...

:wave2:

Cpt. Haddock
01/11/2011, 10:27
Μια τελευταια κουβέντα (one more thing που έλεγε κι ο Steve Jobs)

@Transalp, επειδη στο θρεντ αναφέρεται συχνα ο όρος "επαγγελματιας" και τιμες, ο σωστός επαγγελματιας σου λέει την τιμή ΜΕ τον ΦΠΑ τον οποίο οφείλει να αποδώσει, εαν δουλεύει σαν επαγγελματίας και δε βγάζει απλα μαυρα σαν παρεργο.

Το "επαγγελματιας" ειναι πολλά πράγματα και όχι μονο ο αριθμος των CD που έχει...

guzzistas
01/11/2011, 10:50
Ρε παίδες Ελλήνων.... Ο Κώστας άνοιξε συγκεκριμένο θέμα με το τι ζητάει σχετικά με dj...

Εξι (6) σελίδες μετά, αναλύθηκε σε βάθος το θέμα "έξοδα γάμου: η επόμενη μέρα", κατηγορήθηκαν άνθρωποι για το ότι παίρνουν πολλά για την υπηρεσία που προσφέρουν, ότι είναι φοροφυγάδες, κοτζάμ ανάλυση για το πόσο τελικά θα πρέπει να παίρνει ο dj...

Ναι η βιομηχανία του γάμου είναι υπερτιμημένη, από κει και πέρα είναι στο χέρι του καθενός να αποφασίσει τι να κάνει, χωρίς όμως να έχει και δικαίωμα να κοστολογεί την εργασία ή το προϊόν του άλλου...

Και στο τέλος τέλος, έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε όλοι...

Σε κάτι τόσο απλό, ξεφεύγουμε τόσο πολύ...

ΚΩΣΤΑ με το καλό.
:beer:

devil's animal
01/11/2011, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
χωρίς όμως να έχει και δικαίωμα να κοστολογεί την εργασία ή το προϊόν του άλλου...



γιατι??:confused:

sniper
01/11/2011, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από chester24
....

PS Μην σκεφτεσαι τα 300€!!!! Μια φορα παντρευεσαι!!!


Άμα είναι ν' αρχίσουμε τις μ@λ@κίες.. :bawl: :lol:

sniper
01/11/2011, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
ωχ,ξέχασα ότι "χρειαζόμαστε" και φωτογράφο...



:sick:

:cry:


υγ.τρούπ ,μην ανησυχείς...δε θα ανοίξω και άλλο θρέντ για αναζήτηση φωτογράφου...:p

Ο granazi βγάζει κάτι γαμάτες με το κινητό..

sniper
01/11/2011, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Η ερώτηση ήταν από την αρχή λάθος...στο moto.gr βρισκόμαστε!!! αν είχε ρωτήσει πότε να παντρευτεί θα του είχαμε απαντήσει για dj :cry:

Πως πάει το μπουζούκι; Έμαθες κανένα κομμάτι;:lol:

Allst@rf
01/11/2011, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πως πάει το μπουζούκι; Έμαθες κανένα κομμάτι;:lol:

κατι επι του θεματος εχεις να προσθεσεις ή θα καταθεσεις τον οβολον σου οταν με το καλο κανω το πρωτο παιδι?

:lol:

guzzistas
01/11/2011, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γιατι??:confused:

Γιατί υπάρχουν πολλοί παράγοντες που βγαίνει μια τιμή για οτιδήποτε...

να το διορθώσω λοιπόν: Αν δεν μπορείς να το πληρώσεις, κάνεις έρευνα αγοράς.

Operater
01/11/2011, 12:54
Φωτογραφο - βιντεο χρειαζομαστε??? :smilea:

sniper
01/11/2011, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
κατι επι του θεματος εχεις να προσθεσεις ή θα καταθεσεις τον οβολον σου οταν με το καλο κανω το πρωτο παιδι?

:lol:


Eγώ δεν είμαι επαγγελματίας ή ερασιτέχνης δισκοβάλτης..

Επίσης, εσύ κάνεις τις μαλακίες, εμείς θα τις πληρώνουμε; :bawl: :lol:

Μην βιάζεσαι.. Μικρός είσαι ακόμα!

:smokin:

Cpt. Haddock
01/11/2011, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Άμα είναι ν' αρχίσουμε τις μ@λ@κίες.. :bawl: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Operater
01/11/2011, 12:59
Με το καλό Κωστή, μιας και δεν το ειπα...
Αν μου λες το νυφικο 330, και το κουστουμι 200, τοτε οντως η 300αρα ειναι πολλή,
και ολοι σεβόμαστε οτι δεν το μπατζετ ειναι περιορισμένο.
Αλλά πρέπει ο άνθρωπος που θα βρεις να ειναι διατεθειμένος να κάτσει (με τα χρηματα που θα του δωσεις) να κατσει μεχρι να φύγει το τελευταίο κουνούπι. και μεχρι ο σερβιτόρος να βαραει κουτουλιες στο τοιχο απο τη νυστα... και βεβαια να κανει το κεφι σας.

@Mike Giann: ο δικός σας ήταν περιπτωσάρα ρε... :lol: :lol: :lol:

κατα τη γνώμη μου, ο κάθε επαγγελματίας που ασχολείται με τις κοινωνικές εκδηλώσεις και τα συναφή, δεν πρέπει να πληρώνεται με βάσει το μεροκάματο ενος εμπορικου υπαλλήλου. γιατί είναι γεγονος ότι γίνεται μια φορά, και η ευθύνη είναι τεράστια.

Operater
01/11/2011, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...

Μην βιάζεσαι.. Μικρός είσαι ακόμα!

:smokin:

καπου τοχω ξανακουσει αυτό...

devil's animal
01/11/2011, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Γιατί υπάρχουν πολλοί παράγοντες που βγαίνει μια τιμή για οτιδήποτε...

να το διορθώσω λοιπόν: Αν δεν μπορείς να το πληρώσεις, κάνεις έρευνα αγοράς.

much better...

αλλα εγω θα ελεγα: κανε ερευνα αγορα οτι και αν κανεις και οτι και αν θελεις και κρινε συμφωνα με τις υπαρχουσες συνθηκες τα λεφτα που προκειται να δωσεις. (αν εισαι εκατομμυριουχος προφανως και δεν θα σε νοιαζουν τα 300 ή τα 500 για τον dj του γαμου σου...αρα ειναι και αυτο μια "συνθηκη")...

:beer: :beer:

sniper
01/11/2011, 13:05
Όλοι με την καλή κουβέντα ειστε ρε μλκς..

Κωστή, μην τους ακους.

Ή δεν σε γουστάρουν, ή δεν ξέρουν (Ο φωτάκος πχ)

Μην βιάζεσαι.. μετα τα 50 ωριμάζει για γάμο ο άντρας..

Allst@rf
01/11/2011, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όλοι με την καλή κουβέντα ειστε ρε μλκς..

Κωστή, μην τους ακους.

Ή δεν σε γουστάρουν, ή δεν ξέρουν (Ο φωτάκος πχ)

Μην βιάζεσαι.. μετα τα 50 ωριμάζει για γάμο ο άντρας..


:D :D

paramedic
01/11/2011, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Προφανώς η πλεοψηφία εδώ μέσα, δεν την έχει πατήσει και να αναρωτιέται, μήπως τελικά να έδινα αλλα 100 ακομη και να έπαιρνα τον άλλον?
(γιατί τους τα έπρηξε ο κόσμος που δεν διασκέδασε)

Μάλλον τελικά όλοι εσείς κάνετε τα εύκολα γλέντια εδώ μέσα και συμβιβάζεστε ενώ εγώ έχω πέσει στα περίεργα γούστα-σόγια.

Δεν πειράζει. Ούτως ή άλλως, μαχαίρι στο λαιμό κανενός δεν μπαίνει.
Είπα και νωρίτερα. Γνώμη σας και γνώμη μας.

Φίλε μου μάλλον δεν έχεις πιάσει το νόημα της εποχής. Δεν έχουμε πια την πολυτέλεια να νοιαζόμαστε αν αρεσε στον καλεσμένο μας η διασκέδαση με τον DJ που φέραμε. Δεν έχουμε πια τα χρήματα που είχαμε ίσως παλιά. Εμείς σου λέμε για τα χρήματα και εσύ μας λές για την ποιότητα της διασκέδασης που προσφέρεις.
Σε όλα αυτα που είπα γιατί δεν ανέφερες τίποτα παρα λές γνώμη μας και γνώμη σου? Που είναι τα επιχειρήματα σου για τα χρήματα που ζητάς? Γιατί όλα αυτα που ανέφερες καταρίφθηκαν σαν χάρτινος πύργος. Σας είπα και παραπανω: Πείστε με οτι έχω λάθος και θα το παραδεχτω αμέσως και μην μας λές για συμβιβασμούς και περίεργα γούστα.
Και ξαναλέω δεν κάνουμε αντιπαράθεση εδω μέσα αν νομίζεις οτι σου κάνουμε επίθεση, απλή συζήτηση και παράθεση αποψεων κάνουμε.

paramedic
01/11/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όλοι με την καλή κουβέντα ειστε ρε μλκς..

Ελα παραδέξου το.. βαριέσαι και δεν έχεις τι να κάνεις ε??:D :D

sniper
01/11/2011, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Ελα παραδέξου το.. βαριέσαι και δεν έχεις τι να κάνεις ε??:D :D

Ανύπαντρος ε; :D :D

transalpblack
01/11/2011, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Φίλε μου μάλλον δεν έχεις πιάσει ....... παράθεση αποψεων κάνουμε.

Εγώ μια χαρά το έχω πιάσει το νόημα.
Απαντάω πάντα σύμφωνα με αυτά που συναντάω.
Ξέρεις πόσσοι έχουν έρθει και όταν κάνουμε το ραντεβού για να τα πούμε κατιδίαν, μου αρχίζουν τα δεν ακούς κανέναν, δεν παίζεις αυτό, δεν παίζεις εκείνο, δε γουστάρω τσάμικα, δε γουστάρω θώδη και όταν έρχεται η ώρα του γλεντιού από την πίεση του κόσμου τελικά μου λένε κάντους να χορέψουν?

Τέλος πάντων, εντάξει παιδιά.
Έτσι θέλετε, έτσι κάνετε.
Μπράβο σας, δικαίωμά σας,

Εγώ τόσα θέλω. Θες? Έχει καλώς. Δε θες? Πάλι έχει καλώς.

Όταν θα έρθει η ώρα, όσοι δεν το έχετε λουστεί (σόρρυ για το βαρύ ρήμα αλλά έτσι είναι) θα το λουστείτε.
Γιατί κακά τα ψέματα, κακές οι αφραγκίες, αλλά 150 άτομα x 18 ευρώ το άτομο (στην ξεφτίλα) = 2.700 ευρώ + 200 dj = 2.900 ευρώ
Κι αν αποτύχει??? Κι αν δεν έλεγε τελικά??? Κι αν... κι αν... κι αν.... ?????? Μα για άλλα 100???????????????
Όσο και να λείπουν τα φράγκα, τα 2900 γίνονται 3000. ΑΝΕΤΑ.


Μου αρέσει δεν μου αρέσει, τις απόψεις σας τις ακούω.
Σας αρέσει δεν σας αρέσει, τις απόψεις μου τις ακούτε.

Ανοιχτή αγορά είναι, έρευνα αγοράς κάνετε, ψάχνετε, διαλέγετε, παίρνετε.

Απλά πράγματα.

paramedic
01/11/2011, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ανύπαντρος ε; :D :D
Παντρεμένος και με ενα παιδί...σόρυ μια θεά.

Εχετλαίος
01/11/2011, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
Ανοιχτή αγορά είναι, έρευνα αγοράς κάνετε, ψάχνετε, διαλέγετε, παίρνετε.

και απορρίπτουμε
:wave2:


(τίποτε το προσωπικό, περί της όλης "φιλοσοφίας" του αρμέγματος του γάμου το σχόλιο)
:wave2:

transalpblack
01/11/2011, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
και απορρίπτουμε
:wave2:


Μπράβο σας!!! Δεκτό.

sniper
01/11/2011, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Παντρεμένος και με ενα παιδί...σόρυ μια θεά.

Εκεί που είσαι ήμουνα κλπ.. :winka:

Να σου ζήσει η θεά

sniper
01/11/2011, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
και απορρίπτουμε
:wave2:


(τίποτε το προσωπικό, περί της όλης "φιλοσοφίας" του αρμέγματος του γάμου το σχόλιο)
:wave2:

Επίσης απορρίπτουμε και τον γάμο σαν υπόλοιπο μιας εποχής που περασε.

Σήμερα δεν χρειάζεται η γυναίκα την ασφάλεια της παρουσίας του άντρα (με ότι βέβαια συνεπάγεται αυτό) οπότε δεν χρειάζονται και γάμοι και άλλα τέτοια.

Ένα χαρτί για τα περουσιακά και τέλος θα έπρεπε να είναι..



Α, να ζήσετε ρε Κωστή, βίον ανθόσπαρτον, καλούς απογόνους κλπ :bawl: :lol: