PDA

View Full Version : βάφεται το mpoyfan?



thou-vou
30/10/2011, 19:50
(χέζουν οι αρκούδες στο δάσος?)

Λοιπόν μια ερώτηση. Εχω ένα παλιό off track της revit. Υπάρχει η δυνατότητα να βάψω (ή κάποιος επαγγελματίας τεσπα) άλλο χρώμα το μπουφάν??? Έ???

AUFGEBRACHT
30/10/2011, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
(χέζουν οι αρκούδες στο δάσος?)

Λοιπόν μια ερώτηση. Εχω ένα παλιό off track της revit. Υπάρχει η δυνατότητα να βάψω (ή κάποιος επαγγελματίας τεσπα) άλλο χρώμα το μπουφάν??? Έ???

Καλησπέρα. Υποτίθεται ότι τα δερμάτινα βάφονται...Μπουφάν μοτοσυκλέτας δεν έχω πάει για βάψιμο, αλλά ένα δερμάτινο που είχα και το πήγα για βάψιμο σε 2 διαφορετικούς που ασχολούνταν με αυτή τη δουλειά...δεν...το χρώμα μετά από λίγο καιρό "έσπαζε" και φεύγανε ολόκληρα κομμάτια με το νέο χρώμα και τελικά το πέταξα. Θυμάμαι παλιά στο moto στις αγγελίες κάποιον που έκανε επιδιορθώσεις στο χρώμα αποκλειστικά σε δερμάτινα μοτοσυκλέτας...

fantacid
30/10/2011, 20:06
...................μονο με αιμα.............






























:lol:

dmf
30/10/2011, 21:09
Δερμάτινο είναι αυτό;
Γιατί αν είναι συνθετικό είναι ακόμα πιο δύσκολο. Τα συνθετικά υφάσματα βάφονται με οξέα. Θέλουν και υψηλή θερμοκρασία και διάφορα άλλα. Γι'αυτο και διατηρουν το χρώμα τους περισσότερο από τις φυσικές ίνες.

thou-vou
30/10/2011, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
...................μονο με αιμα.............

έχεις σε μαύρο? :blush:

ευχαριστώ παιδιά... υφασμα είναι και έτσι όπως τα λέτε δεν με βλέπω...

latris mixanis
31/10/2011, 21:10
Βασίλη ρώτα και στο dirty wash (http://www.dirtywash.gr/) , ίσως μπορέσουν να σε βοηθήσουν.

:wave2:

dimitrisinside
02/11/2011, 10:08
Ακομη ξκαι αν βρεις καποιον που μπορει να το κανει, δεν νομιζω οτι θα σε συμφερει...
Προτιμωτερο να κοιταξεις για καινουριο αλλα πιο παλιο μοντελο....

K1BABIS
29/11/2011, 17:45
Παιδια αμα ειναι δερμα και οχι δερματινη βαφεται και ουτε σκαει ουτε φευγουν κομματια απο πανω του!!!δουλεια μου ειναι και ξερω!!!:wave2: αμα τωρα φιλε εκει που το εβαψες εσυ δεν εκαναν την καταληλη προεργασια για την αλλαγη χρωματος η το βαψιμο στο ιδιο χρωμα δεν παει να πει οτι δεν βαφονται οκ????