PDA

View Full Version : για να μην στο ΚΛΕΨΟΥΝ



Σελίδες : 1 [2] 3

THEOD
07/11/2011, 19:55
Πω,πω...
Ρε σεις αυτή η κρίση τελικά μας έχει κάνει μεγαλύτερη ζημιά από αυτήν που νόμιζα... :rolleyes:

lc8ergr1
08/11/2011, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Γιατι απο το κινητο δνε μπορουν να σε βρουνε?:rolleyes:

Που πανε οι λογαριασμοι?:wave2:

τα σταθερα τα βρισκουν απο whitepages

για κινητα μπορει και να εχεις δικιο

ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΩΛΗΣΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΩ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΣΟΥ - ΔΩΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΟΥ

ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΣΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΩΝ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΣΟΥ

lc8ergr1
08/11/2011, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
Ναι, αλλά:
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΑ ΦΟΡΜΟΥΛΑ

lc8ergr1
08/11/2011, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
Σ' αυτό έχεις δίκιο.
Έχει γίνει σε γνωστό μου!


ΔΗΛΑΔΗ? τι εγινε ...την καβαλησε ο πελατης και εγινε ατμος????

lc8ergr1
08/11/2011, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Ωραια ειναι τα καινουργια λουκετα με τον συναγερμο... κανα 50ρι για ενα φθηνο.

(αν μενεις σε περιοχη γαμ ησετα βαζεις ενα μπρος κ ενα πισω)

Η ΟXFORD ΜΕ ΤΟ ΒΟSS τρελενει στα ντεσιμπελ
100+ euros ομως

karellen
08/11/2011, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
ΔΗΛΑΔΗ? τι εγινε ...την καβαλησε ο πελατης και εγινε ατμος????
Ακριβώς!
Και παρότι ο φίλος μου ήταν μαζί μ' ένα άλλο παιδί με τη μηχανή του,τον κυνήγησαν αμέσως,αλλά ο κλέφτης έτρεχε σα μανιακός-σφήνες με χίλια,κόκκινα φανάρια κλπ.Τελικά τον παρατήσανε!:mad:

lc8ergr1
08/11/2011, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
Ακριβώς!
Και παρότι ο φίλος μου ήταν μαζί μ' ένα άλλο παιδί με τη μηχανή του,τον κυνήγησαν αμέσως,αλλά ο κλέφτης έτρεχε σα μανιακός-σφήνες με χίλια,κόκκινα φανάρια κλπ.Τελικά τον παρατήσανε!:mad:

μοντελο μαρκα χρονολογια που? λυπαμαι φιλε μου μακαρι να λιωσει το καθαρμα

lc8ergr1
08/11/2011, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Πω,πω...
Ρε σεις αυτή η κρίση τελικά μας έχει κάνει μεγαλύτερη ζημιά από αυτήν που νόμιζα... :rolleyes:

κουκλι ειναι !!!!!! φροντιζε το παντα ως του αξιζει

MavrosPan
08/11/2011, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
μοντελο μαρκα χρονολογια που?

Τι σημασια εχει ρε μαστορα ?
Δεν το προλαβαινεις τωρα, το του φαγε αλλος!

Κοιτα να δεις που οσο παει πειθομαι και περισσοτερο για αυτα που ειχα πει σε προηγουμενο ποστ.

webassasin
08/11/2011, 16:11
Tα κεφαλαια ειναι απαραιτητα στο 90% των γραπτων σου?
ασε ολα τα αλλα.

lc8ergr1
09/11/2011, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από karellen
Σ' αυτό έχεις δίκιο.
Έχει γίνει σε γνωστό μου!


ΑΣΕ συμβαινουν και χειροτερα πια!!!!

Hμερομηνία : 08-11-11

Ένοπλη ληστεία έξω από τα Αμπελάκια Λάρισας

Θρασύτατη ληστεία, σημειώθηκε σήμερα νωρίς το απόγευμα στα Αμπελάκια Λάρισας, σε βάρος 62χρονου οδηγού φορτηγού, που μετέφερε άλευρα. Δύο μασκοφόροι, με την απειλή όπλου, μάλλον αεροβόλου, τον τραυμάτισαν ελαφρά, τον πέταξαν από το φορτηγό και διέφυγαν με αυτό. Στο μέσον της διαδρομής Αμπελακίων - Εθνικής Οδού, πάνω σε κλειστή στροφή, εγκατέλειψαν το φορτηγό, αποκλείοντας τμήμα του δρόμου και διέφυγαν προς άγνωστη κατεύθυνση, έχοντας μαζί τους ποσό περίπου 4.500 ευρώ, που υπήρχε στην καμπίνα του οδηγού.

Άμεσα κινητοποιήθηκε η αστυνομία και ξεκίνησαν έρευνες για τον εντοπισμό τους στις πλαγιές του Κισσάβου προς την εθνική οδό από το Α.Τ. Περιφέρειας Λάρισας. Επίσης, γίνονταν αναζητήσεις και στην εθνική οδό για τον εντοπισμό οχήματος, που μπορεί να διέφυγαν οι ληστές.

www.kathimerini.gr με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

MavrosPan
09/11/2011, 15:57
Την γλύτωσες παντως !

Mike.CBF
10/11/2011, 10:01
Διερυξα το GLX ενος φιλου στο μετρο Αγ.Αντωνιου..
Ειχε χασει τα κλειδια και με φωναξε για βοηθεια,
στη μια ωρα που ημουν εκει, και σε δρομο με περασμα,
δεν μου ειπε ουτε ενας ανθρωπος ''φιλε δικο σου ειναι το μηχανακι?''

Εννοειται ειχαμε ολα τα χαρτια του μαζι σε περιπτωση που γινοταν κατι.
Ημουν σιγουρος πως καποιος θα ρωτουσε τι κανω..αλλα..ντιπ
Εκοψα την αλυσιδα, κατεβασα φαναρι, εβγαλα καλωδια,
ξυλωσα κλειδαρια τιμονιου..το εβαλα μπροστα με τα καλωδια να κρεμονται..παιδια ουτε ενας!!!
Εγω περιμενα καποιο περιπολικο, καποιο ελεγχο τελος παντων απο καποιον..

Με λιγα λογια το νου σας, δεν προκειται να ασχολειθει κανενας
βλεποντας να σας παιρνουν τη μοτοσυκλετα, οσο θορυβο και να κανει
δε μπαινει κανεις στη διαδικασια να ρωτησει ή εστω να ειδοποιησει καποιον για ελεγχο..:confused:

Stabak
10/11/2011, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
καθε κατοχος μιας ΑΚΡΙΒΗΣ μοτοσυκλετας εχει (καλο θα ήταν ) και ενα μοτορι αγκαριομαχο για τις βρωμικες δουλειες

το ΑΧ-1 με βγαλμενα φερινγκ - μεσα στην μουργα ειναι για μενα το τελειο γαιδουρι στην πολη

ο superdukas ΣΣΣΣΣΣΤ!!!! κοιμαται............



Π-Σ-Κ ερχεται

ετσι ελεγα και γω που ειχα ενα ταπεινο βρωμικο Dominator250, το αφηνα κατω απο το σπιτι ψιλοκρυμμένο, χυμα ουτε λουκέτο δισκου..... ε βρεθηκε ενας να το κανει βολτα.... το ξαναβρηκα μετα απο καιρο.... για ολα υπαρχει ο ιδανικος κλεφτης....

;)

eagleye101
10/11/2011, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mike.CBF
Διερυξα το GLX ενος φιλου στο μετρο Αγ.Αντωνιου..
Ειχε χασει τα κλειδια και με φωναξε για βοηθεια,
στη μια ωρα που ημουν εκει, και σε δρομο με περασμα,
δεν μου ειπε ουτε ενας ανθρωπος ''φιλε δικο σου ειναι το μηχανακι?''

Εννοειται ειχαμε ολα τα χαρτια του μαζι σε περιπτωση που γινοταν κατι.
Ημουν σιγουρος πως καποιος θα ρωτουσε τι κανω..αλλα..ντιπ
Εκοψα την αλυσιδα, κατεβασα φαναρι, εβγαλα καλωδια,
ξυλωσα κλειδαρια τιμονιου..το εβαλα μπροστα με τα καλωδια να κρεμονται..παιδια ουτε ενας!!!
Εγω περιμενα καποιο περιπολικο, καποιο ελεγχο τελος παντων απο καποιον..

Με λιγα λογια το νου σας, δεν προκειται να ασχολειθει κανενας
βλεποντας να σας παιρνουν τη μοτοσυκλετα, οσο θορυβο και να κανει
δε μπαινει κανεις στη διαδικασια να ρωτησει ή εστω να ειδοποιησει καποιον για ελεγχο..:confused:

Hταν τα...vibes που εξέπεμπες!!!
:D :D

lc8ergr1
10/11/2011, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mike.CBF
Διερυξα το GLX ενος φιλου στο μετρο Αγ.Αντωνιου..
Ειχε χασει τα κλειδια και με φωναξε για βοηθεια,
στη μια ωρα που ημουν εκει, και σε δρομο με περασμα,
δεν μου ειπε ουτε ενας ανθρωπος ''φιλε δικο σου ειναι το μηχανακι?''

Εννοειται ειχαμε ολα τα χαρτια του μαζι σε περιπτωση που γινοταν κατι.
Ημουν σιγουρος πως καποιος θα ρωτουσε τι κανω..αλλα..ντιπ
Εκοψα την αλυσιδα, κατεβασα φαναρι, εβγαλα καλωδια,
ξυλωσα κλειδαρια τιμονιου..το εβαλα μπροστα με τα καλωδια να κρεμονται..παιδια ουτε ενας!!!
Εγω περιμενα καποιο περιπολικο, καποιο ελεγχο τελος παντων απο καποιον..

Με λιγα λογια το νου σας, δεν προκειται να ασχολειθει κανενας
βλεποντας να σας παιρνουν τη μοτοσυκλετα, οσο θορυβο και να κανει
δε μπαινει κανεις στη διαδικασια να ρωτησει ή εστω να ειδοποιησει καποιον για ελεγχο..:confused:

λιγο ακομα και θα σου ελεγαν οι περαστικοι καλοι σαμαριτες:

"καλε μου ανθρωπε! μηπως θες βοήθεια"

lc8ergr1
10/11/2011, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stabak
ετσι ελεγα και γω που ειχα ενα ταπεινο βρωμικο Dominator250, το αφηνα κατω απο το σπιτι ψιλοκρυμμένο, χυμα ουτε λουκέτο δισκου..... ε βρεθηκε ενας να το κανει βολτα.... το ξαναβρηκα μετα απο καιρο.... για ολα υπαρχει ο ιδανικος κλεφτης....

;)

το σιχαθηκε το γιαπωνεζικο..... ?

χρηστο βλεπω στο 950sm ..... κιτρινιαρα είχες για "δουλα" ( ακομα το χεις ...ρε!!)

για "κυρες" μονο αυστριακες δουκισες (αντε και καμια φροιλαιν απο την βαυαρια διπλα....)

TheFace
10/11/2011, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mike.CBF
Διερυξα το GLX ενος φιλου στο μετρο Αγ.Αντωνιου..
Ειχε χασει τα κλειδια και με φωναξε για βοηθεια,
στη μια ωρα που ημουν εκει, και σε δρομο με περασμα,
δεν μου ειπε ουτε ενας ανθρωπος ''φιλε δικο σου ειναι το μηχανακι?''

Εννοειται ειχαμε ολα τα χαρτια του μαζι σε περιπτωση που γινοταν κατι.
Ημουν σιγουρος πως καποιος θα ρωτουσε τι κανω..αλλα..ντιπ
Εκοψα την αλυσιδα, κατεβασα φαναρι, εβγαλα καλωδια,
ξυλωσα κλειδαρια τιμονιου..το εβαλα μπροστα με τα καλωδια να κρεμονται..παιδια ουτε ενας!!!
Εγω περιμενα καποιο περιπολικο, καποιο ελεγχο τελος παντων απο καποιον..

Με λιγα λογια το νου σας, δεν προκειται να ασχολειθει κανενας
βλεποντας να σας παιρνουν τη μοτοσυκλετα, οσο θορυβο και να κανει
δε μπαινει κανεις στη διαδικασια να ρωτησει ή εστω να ειδοποιησει καποιον για ελεγχο..:confused:

Πραγματικα λυπηρο... :yuck:

... και δε μιλαμε για ενα ερημο μερος αλλα για σταθμο μετρο... :(

lc8ergr1
14/11/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Πραγματικα λυπηρο... :yuck:

... και δε μιλαμε για ενα ερημο μερος αλλα για σταθμο μετρο... :(

στην ερημια περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να το σωσεις λιγοτερα τα ματια

πολλοι σταθμοι ειναι καρτερια πιατσες κλασικες

MavrosPan
14/11/2011, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από lc8ergr1
στην ερημια περισσοτερες πιθανοτητες εχεις να το σωσεις λιγοτερα τα ματια

πολλοι σταθμοι ειναι καρτερια πιατσες κλασικες

Καργα πλεροφορημενο σε βρισκω παντως, το εχεις μελετησει το πραγμα !

lc8ergr1
06/02/2012, 13:13
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ ΔΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ .....ωραιος και μαγκας ο ΚΑΡΑΣΤΕΦΑΝΗΣ

http://www.skai.gr/crime

cityfly
29/02/2012, 11:59
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ ΔΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ .....ωραιος και μαγκας ο ΚΑΡΑΣΤΕΦΑΝΗΣ

http://www.skai.gr/crime


ενδιαφέρον χάρτης
πολλά σημάδια δυστυχώς

fantacid
29/02/2012, 12:37
το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουν κ δολοφονιες....:(

arhs
29/02/2012, 19:53
ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟ ΓΥΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΝ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ κλπ κλπ)

απορώ πως δεν το έχει δει αυτό ακόμα ο oldman!:lol:


Φιλε την προηγουμενη εβδομαδα ησουν στα παρατραγουδα ? Νομιζω σε ειδα. :beer:
έλα, πες την αλήθεια... δε χάνεις επεισόδιο, έτσι?


ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΟ ΚΛΕΨΟΥΝ ΔΕΣ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥΝ .....
βασικά είναι νόμος οτι "αν είναι να στην κλέψουν... ΘΑ στην κλέψουν..."

lc8ergr1
01/03/2012, 09:40
το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουν κ δολοφονιες....:(

ΚΑΛΗ ΑΝΟΙΞΗ
ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.....


Τα ξημερώματα στη λεωφόρο Αθηνών, στο Περιστέρι.






Με μια σφαίρα στο κεφάλι άγνωστοι σκότωσαν, τα ξημερώματα, 54χρονο ενοικιαστή περιπτέρου, πατέρα δύο μικρών παιδιών, για να τον ληστέψουν, στη λεωφόρο Αθηνών 368 στο Περιστέρι.

Ο άτυχος 54χρονος είχε νοικιάσει το περίπτερο μαζί με τη σύζυγο του και αυτός δούλευε πάντα στη νυχτερινή βάρδια.

Για λόγους ασφαλείας κλείδωνε το περίπτερο και είχε και συναγερμό, αλλά αυτά δεν τον έσωσαν. Σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις, οι δράστες τον απείλησαν με πιστόλι για να τους δώσει τις εισπράξεις, αλλά αυτός πιθανότατα αντέδρασε και τον πυροβόλησαν στο κεφάλι.

Στη συνέχεια πήραν μικρό χρηματικό ποσό και εξαφανίστηκαν. Από την αστυνομία γίνονται έρευνες για τον εντοπισμό και τη σύλληψη τους.



ΑΝΕΤΑ ΤΟΥΣ ΕΓΔΕΡΝΑ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΘΟΣ

ΓΙΩΡΓΟς R
04/03/2012, 16:28
αν ειδα καλα στον κανονα 8 λες για ασφαλησει κατα κλοπης κ πυρκαγιας!αν βρεις εσυ ασφαλεια που να σε καλυπτη σε κλοπη πες το μου κ μενα να κανω κ γω γιατι με το που πειρα το ρ πηγα αμεσως εβγαλα ασφαλεια κ ζητησα καλυψη για κλοπη κ ξερεις τι μου ειπαν?!!!ΚΑΜΙΑ ΑσΦΑΛΗΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑ ΚΛΟΠΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ!!!λοιπον για πες τωρα!

Gi_4ce
04/03/2012, 17:23
Γιώργο, η Ιντεραμερ δινει νομιζω.

ΓΙΩΡΓΟς R
04/03/2012, 17:31
φιλε μου ιντερ αμερικανια εχω κ την πληρωσα 120ε το 6μηνο τους ειπα δεν με νοιαζει τπτ μονο για τν κλοπη τν θελω την ασφαλεια κ μου ειπαν δεν γινετε!κ τους ειπα ωραια την αλλη φορα δεν προκειτε να ξανα βγαλω ασφαλεια!γιατι κ να γινει τπτ κανεις δεν σε καλυπτη πλεον γιατι τα ταμεια ειναι - το μονο που θελουν ειναι να μας τα παρουν

axtarmas
04/03/2012, 18:39
sostos to exo sto saloni gia kremastra to wr450f kai gamos tis kremastres gia kamouflas kai xora pola mpoufan

mats8282
23/03/2012, 11:21
φιλε μου ιντερ αμερικανια εχω κ την πληρωσα 120ε το 6μηνο τους ειπα δεν με νοιαζει τπτ μονο για τν κλοπη τν θελω την ασφαλεια κ μου ειπαν δεν γινετε!κ τους ειπα ωραια την αλλη φορα δεν προκειτε να ξανα βγαλω ασφαλεια!γιατι κ να γινει τπτ κανεις δεν σε καλυπτη πλεον γιατι τα ταμεια ειναι - το μονο που θελουν ειναι να μας τα παρουν

interamerican k chartis δίνουν...

universalgr1
23/03/2012, 11:40
interamerican k chartis δίνουν...

To αυτό! Είχα ασφάλεια με κλοπή στην Interamerican ως το 2010.Κι από εκεί κι έπειτα από τέλη του '10 ως σήμερα στην Chartis.

Απλά είναι ακριβό το ασφάλιστρο λόγω υψηλής επικινδυνότητας κλοπής των μοτοσυκλετών.

spyrval
23/03/2012, 18:42
εγώ πάντως κτίζω την είσοδο και όταν είναι να πάω βόλτα τη γκρεμίζω :bigcry:

:lol::lol::lol: Να'σαι καλά ρε φίλε....κόντεψα να πέσω κάτω από τα γέλια...(σήμερα διάβασα το θέμα, δε γελάω 3 μήνες)

lc8ergr1
04/04/2012, 08:50
ΝΟΜΟΣ 5

....... ( φορτηγακια ΚΛΕΙΣΤΑ με σειρομενες πορτες χαμηλομενα ελατηρια και μονωση εσωτερικη για τον συναγερμο vanette - L200 - περιφερομενοι γυφτοι παλιατζηδες (δηθεν) κλεμενα φορτηγακια με γερανο ( μας εστειλαν απο την οδικη να μεταφερουμε την μοτοσυκλετα του γειτονα σας στο συνεργειο.....)

ΝΟΜΟΣ 6

δεν ειμαι ρατσιστης αλλα

ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ θα δωσουν σημα αργα η γρηγορα στους ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΡΟΜΑ
!!!!!!!!!!!


ΣΚΑΤΟΓΥΦΤΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ... ΜΕ ΒΑΝΑΚΙ ... μηχανακια μαζευαν....

Δύο αθίγγανοι, οι οποίοι επέβαιναν σε Ι.Χ., στην οδό Κλεισθένους στο Γέρακα, πυροβόλησαν κατά αστυνομικών οι οποίοι τους έκαναν σήμα να σταματήσουν προκειμένου να τους ελέγξουν.

Οι αστυνομικοί...απάντησαν στα πύρα των αθίγγανων με αποτέλεσμα να τραυματιστούν ελαφρά, να συλληφθούν και να μεταφερθούν στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύονται φρουρούμενοι, εκτός κινδύνου. Η αστυνομία ερευνά την εμπλοκή τους σε ληστείες.

Απίστευτο περιστατικό τα χαράματα στο Γέρακα. Ένα περιπολικό με δυο αστυνομικούς εντόπισε ένα ύποπτο βαν με τρεις άνδρες και άρχισε να το ακολουθεί.

Όταν οι τρεις άνδρες αντιλήφθηκαν το περιπολικό αντί να σταματήσουν αποφάσισαν, σύμφωνα με τους αστυνομικούς, να κάνουν αναστροφή και να το στρέψουν προς το περιπολικό.

Τα δυο οχήματα ήρθαν απέναντι και οι αστυνομικοί με τα μεγάφωνα κάλεσαν τους τρεις άνδρες να μείνουν ακίνητοι για να τους ελέγξουν..

Τότε όπως λένε οι αστυνομικοί οι τρεις άνδρες κατέβηκαν από το βαν και άρχισαν να κινούνται με άγριες διαθέσεις κατά των αστυνομικών.

Προσπάθησαν μάλιστα να αρπάξουν τα όπλα των δύο αστυνομικών. Τότε, σύμφωνα πάντα με τα όσα ανέφερε το πλήρωμα του περιπολικού, ο ένας από τους αστυνομικούς για να τους αποτρέψει να αρπάξουν τα όπλα έριξε προειδοποιητικές βολές.

Οι σφαίρες όμως βρήκαν στόχο. Τραυμάτισαν στα πόδια τους δύο από τους τρεις άνδρες που βγήκαν εκτός “μάχης”, ενώ μετά τους πυροβολισμούς “πείσθηκε” και ο τρίτος να παραδοθεί.

Οι τραυματίες νοσηλεύονται φρουρούμενοι στο νοσοκομείο.

ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ...

lc8ergr1
16/07/2012, 09:55
Κλέβουν 32 αυτοκίνητα και 35 μοτοσικλέτες την ημέρα!

Η εγκληματικότητα της καθημερινότητας «καλπάζει»… 32 αυτοκίνητα κλέβουν κατά μέσο όρο την ημέρα τα οργανωμένα κυκλώματα κακοποιών στην χώρα μας σύμφωνα με τα επίσημα στατιστικά στοιχεία του υπουργείου δημόσιας τάξης για το 2011… Αυτό σημαίνει, μεγάλη οικονομική ζημιά για τους ιδιοκτήτες των αυτοκινήτων, αλλά και για τις ασφαλιστικές εταιρείες !Οι κλοπές αυτοκινήτων αποτελούν οργανωμένη επιχείρηση, αφού τα μέλη των κυκλωμάτων έχουν αποθήκες και καταστήματα για να διακινούν στην αγορά τα κομμένα ανταλλακτικά, ενώ έχουν αποκτήσει γνώσεις επαγγελματία ηλεκτρονικού, με αποτέλεσμα κανένα αντικλεπτικό σύστημα να μην μπορεί να τους κρατήσει μακριά…Τα τελευταία χρόνια οι ιδιοκτήτες πολυτελών κυρίως αυτοκινήτων τοποθετούν σύστημα GPS στα οχήματα έτσι ώστε εάν πέσουν θύματα κλοπής να μπορούν να τα εντοπίσουν, αφού οι δράστες χρησιμοποιούν ακόμη και γερανούς για να τα μεταφέρουν στις αποθήκες “καβάτζες” που χρησιμοποιούν…Πως κλέβουν τα αυτοκίνηταΟι κλέφτες αφαιρούν αυτοκίνητα όλων των κατηγοριών, φθηνά ή ακριβά, πολλές φορές κατά παραγγελία ! Χρησιμοποιούν αντικλείδι, απενεργοποιούν τον συναγερμό και το ιμομπιλάϊζερ, τα σηκώνουν με γερανό ή παραβιάζουν τις πόρτες με λοστό… Οι συμμορίες κλέβουν τα αυτοκίνητα για 5 λόγους.Τα κόβουν και στη συνέχεια πουλούν τα ανταλλακτικά τους, τα προωθούν σε χώρες του εξωτερικού, σβήνουν τον αριθμό πλαισίου του κινητήρα με τροχό και τα κυκλοφορούν με παραποιημένα στοιχεία, εκβιάζουν τους ιδιοκτήτες για να τους τα επιστρέψουν έναντι αδράς αμοιβής, ή τα χρησιμοποιούν σε εγκληματικές ενέργειες και στη συνέχεια τα εγκαταλείπουν.Το πεδίο δράσης των συμμοριών είναι κυρίως η Αττική και η Θεσσαλονίκη, ενώ τα τελευταία χρόνια οι εγκληματικές οργανώσεις έχουν απλώσει τα “πλοκάμια” τους και στην επαρχία.Έξαρση των κλοπών σε Ι.Χ. και μοτοσικλέτεςΣτην χώρα μας οι κλοπές αυτοκινήτων παρουσιάζουν σημαντική αύξηση τα τελευταία χρόνια. Σύμφωνα με τα στατιστικά στοιχεία της ΕΛ.ΑΣ. το 2011 έκαναν «φτερά» 11.554 αυτοκίνητα, ενώ το 2010, 9.937. Έξαρση υπάρχει και στις κλοπές μοτοσικλετών, το 2011 αφαιρέθηκαν 12.917, ενώ την προηγούμενη χρονιά 11.374 μοτοσικλέτες. Από τα κλεμμένα αυτοκίνητα περίπου το 30 τοις εκατό ανακαλύπτει η αστυνομία, ενώ το ποσοστό είναι μικρότερο για τις μοτοσικλέτες.Γι αυτό λοιπόν προσοχή σε ποιο πάρκινγκ και σε ποιο συνεργείο αφήνετε την περιουσία σας αφού υπάρχει κίνδυνος να βγάλουν αντικλείδι και κάποιο πρωινό να ξυπνήσετε και να μην το βρείτε…newsbomb.gr

gregogti
21/07/2012, 17:10
ΣΚΑΤΟΓΥΦΤΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ... ΜΕ ΒΑΝΑΚΙ ... μηχανακια μαζευαν....

Δύο αθίγγανοι, οι οποίοι επέβαιναν σε Ι.Χ., στην οδό Κλεισθένους στο Γέρακα, πυροβόλησαν κατά αστυνομικών οι οποίοι τους έκαναν σήμα να σταματήσουν προκειμένου να τους ελέγξουν.

Οι αστυνομικοί...απάντησαν στα πύρα των αθίγγανων με αποτέλεσμα να τραυματιστούν ελαφρά, να συλληφθούν και να μεταφερθούν στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύονται φρουρούμενοι, εκτός κινδύνου. Η αστυνομία ερευνά την εμπλοκή τους σε ληστείες.

Απίστευτο περιστατικό τα χαράματα στο Γέρακα. Ένα περιπολικό με δυο αστυνομικούς εντόπισε ένα ύποπτο βαν με τρεις άνδρες και άρχισε να το ακολουθεί.

Όταν οι τρεις άνδρες αντιλήφθηκαν το περιπολικό αντί να σταματήσουν αποφάσισαν, σύμφωνα με τους αστυνομικούς, να κάνουν αναστροφή και να το στρέψουν προς το περιπολικό.

Τα δυο οχήματα ήρθαν απέναντι και οι αστυνομικοί με τα μεγάφωνα κάλεσαν τους τρεις άνδρες να μείνουν ακίνητοι για να τους ελέγξουν..

Τότε όπως λένε οι αστυνομικοί οι τρεις άνδρες κατέβηκαν από το βαν και άρχισαν να κινούνται με άγριες διαθέσεις κατά των αστυνομικών.

Προσπάθησαν μάλιστα να αρπάξουν τα όπλα των δύο αστυνομικών. Τότε, σύμφωνα πάντα με τα όσα ανέφερε το πλήρωμα του περιπολικού, ο ένας από τους αστυνομικούς για να τους αποτρέψει να αρπάξουν τα όπλα έριξε προειδοποιητικές βολές.

Οι σφαίρες όμως βρήκαν στόχο. Τραυμάτισαν στα πόδια τους δύο από τους τρεις άνδρες που βγήκαν εκτός “μάχης”, ενώ μετά τους πυροβολισμούς “πείσθηκε” και ο τρίτος να παραδοθεί.

Οι τραυματίες νοσηλεύονται φρουρούμενοι στο νοσοκομείο.

ΤΟ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ ΗΤΑΝ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ...

καλα τους καναν ετσι στο ψαχνο...να τους φυγει ο τσαμπουκας

Persival
16/08/2012, 12:34
Επειδή αυτή τη φοβία έχω κι εγώ ως παθών (2 μηχανάκια μου έχουν κλέψει), νομίζω ότι έστω και προσωρινά βρήκα τρόπο να κοιμάμαι ήρεμος με τη νέα μου αγορά, το βάζω ΜΕΣΑ στο σπίτι, ίσα που χωράει να περάσει την πόρτα. Μόνο που θα μετακομίσω σε 3-4 μήνες και ψάχνω ισόγειο ή με γκαράζ...

Volo
16/08/2012, 19:11
Το έχω κάνει και εγώ αυτό :bawl: Όταν έμενα σε ισόγειο την έβαζα στο σαλόνι
Ήρθε delivery μια μέρα Χριστούγεννα κοντά του άνοιξα την πόρτα και δίπλα
στο δέντρο ήταν και το Monster. Ατάκα του delivera "Ωραία ξηγήθηκε ο Αϊ Βασίλης" :bawl:
Είμαι από τους τυχερούς που έχουν κλειστό γκαράζ τώρα στο σπίτι αλλά και στη δουλειά
έχουμε τούμπανα στρατόκαυλους σεκιουριτάδες. Βόλτες όποτε πάω με τη μηχανή δεν
την παρκάρω γιατί δεν κατεβαίνω καν! Δεν το ρισκάρω προτιμώ το αμάξι αν είναι να βγω
σε μαγαζί αλλιώς θα την είχα φορτώσει με αλυσίδες, λουκέτα, μηχανισμό εντοπισμού, κάμερες :mad:

jou-jou
17/08/2012, 23:10
Το έχω κάνει και εγώ αυτό :bawl: Όταν έμενα σε ισόγειο την έβαζα στο σαλόνι
Ήρθε delivery μια μέρα Χριστούγεννα κοντά του άνοιξα την πόρτα και δίπλα
στο δέντρο ήταν και το Monster. Ατάκα του delivera "Ωραία ξηγήθηκε ο Αϊ Βασίλης" :bawl:
Είμαι από τους τυχερούς που έχουν κλειστό γκαράζ τώρα στο σπίτι αλλά και στη δουλειά
έχουμε τούμπανα στρατόκαυλους σεκιουριτάδες. Βόλτες όποτε πάω με τη μηχανή δεν
την παρκάρω γιατί δεν κατεβαίνω καν! Δεν το ρισκάρω προτιμώ το αμάξι αν είναι να βγω
σε μαγαζί αλλιώς θα την είχα φορτώσει με αλυσίδες, λουκέτα, μηχανισμό εντοπισμού, κάμερες :mad:

:lol::lol::lol:

djspy21
28/09/2012, 08:43
Να ρωτήσω , μήπως ξέρει κάποιος.
Επειδή δεν έχω γκαραζ δυστηχώς... Θέλω να βιδώσω έξω απο το σπίτι μου κάτω στο δρόμο μια ατσάλινη ή σιδερενια κατασκευή , για να περνάω απο εκεί την κουλούρα για να δένω την μηχανή.
Που μπορώ να το βρώ αυτό?

McGyver
28/09/2012, 08:51
Που μπορώ να το βρώ αυτό?

http://www.motopissaris.gr/cat/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC/all/Brackets/


Θέλω να βιδώσω έξω απο το σπίτι μου κάτω στο δρόμο μια ατσάλινη ή σιδερενια κατασκευή

Πρόσεξε μην μπλέξεις...

djspy21
28/09/2012, 10:03
Τι εννοείς, μην μπλέξω?
Με γείτονες κτλπ, μην κάνουν παράπονα?
Οχι , ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα.

McGyver
28/09/2012, 10:10
Τι εννοείς, μην μπλέξω?
Με γείτονες κτλπ, μην κάνουν παράπονα?
Οχι , ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα.

Δε νομίζω πως επιτρέπεται να βιδώσεις κάτι σε δημόσιο δρόμο.

djspy21
28/09/2012, 10:16
Δεν έχω τετοιο θέμα γιατι δεν είναι δρόμος ακριβώς, είναι σαν ιδιωτικός δρόμος, στενάκι με αδιέξοδο, που έχει στρωθεί πεζόδρομος, οπότε δεν κλείνω και κανέναν, στην άκρη θα την παρκάρω.

Το θέμα είναι πως θα ανοίξω την τρύπα κάτω, για να βιδωθεί. Θέλω κρουστικό με ειδικό τρυπανακι μπροστά για τσιμέντο?

Gms
28/09/2012, 11:40
Δεν έχω τετοιο θέμα γιατι δεν είναι δρόμος ακριβώς, είναι σαν ιδιωτικός δρόμος, στενάκι με αδιέξοδο, που έχει στρωθεί πεζόδρομος, οπότε δεν κλείνω και κανέναν, στην άκρη θα την παρκάρω.

Το θέμα είναι πως θα ανοίξω την τρύπα κάτω, για να βιδωθεί. Θέλω κρουστικό με ειδικό τρυπανακι μπροστά για τσιμέντο?

Αυτο που λες ειναι το πιο ευκολο αλλα μπορει και με κανονικο δραπανο και με μακρυ τρυπανι να κανεις πολλες μικρες τρυπες την μια κοντα στην αλλη και μετα να αδειασεις την σκονη.

kostas777
28/09/2012, 14:58
το καλλίτερο είναι να περνάς την κουλούρα ψηλά και να μην ακουμπάει κάτω. να βρεις ένα δέντρο ή στύλο ή να στερεώσεις τον κρίκο σε έναν τοίχο.

μετά περνάς την κουλούρα ή μέσα από το δισκόφρενο ή πάνω από το μπράτσο της ζάντας έτσι ώστε να μην ακουμπάει κάτω και να έχει κάποια απόσταση από το έδαφος ακόμη και τραβώντας τη.

μετά περνάς ένα disc lock ακριβώς κάτω από τη δαγκάνα έτσι ώστε να μην μπορεί να περιστραφεί ο τροχός και να ακουμπήσει κάτω η κουλούρα.

αυτό γιατί το έδαφος δίνει μια χαρά στήριγμα για να κοπεί η κουλούρα με ψαλίδι, ενώ αν βρίσκεται στον αέρα είναι μπελάς. αυτό σημαίνει κάμποσα λεπτά παραπάνω δουλειά για τον κλέφτη, που μπορεί να το μετανιώσει κιόλας εκτιμώντας την κατάσταση και να φύγει.

djspy21
28/09/2012, 15:08
το καλλίτερο είναι να περνάς την κουλούρα ψηλά και να μην ακουμπάει κάτω. να βρεις ένα δέντρο ή στύλο ή να στερεώσεις τον κρίκο σε έναν τοίχο.

μετά περνάς την κουλούρα ή μέσα από το δισκόφρενο ή πάνω από το μπράτσο της ζάντας έτσι ώστε να μην ακουμπάει κάτω και να έχει κάποια απόσταση από το έδαφος ακόμη και τραβώντας τη.

μετά περνάς ένα disc lock ακριβώς κάτω από τη δαγκάνα έτσι ώστε να μην μπορεί να περιστραφεί ο τροχός και να ακουμπήσει κάτω η κουλούρα.

αυτό γιατί το έδαφος δίνει μια χαρά στήριγμα για να κοπεί η κουλούρα με ψαλίδι, ενώ αν βρίσκεται στον αέρα είναι μπελάς. αυτό σημαίνει κάμποσα λεπτά παραπάνω δουλειά για τον κλέφτη, που μπορεί να το μετανιώσει κιόλας εκτιμώντας την κατάσταση και να φύγει.

Καλή ιδέα μου έδωσες.
Οπότε σε μια ξύλινη κολόνα της ΔΕΗ, μπορώ να περάσω την κουλούρα και απο το πλαίσιο της μηχανής ή του ψαλιδιού(daytona 675 2006 μοντέλο)...

kostas777
28/09/2012, 15:15
Καλή ιδέα μου έδωσες.
Οπότε σε μια ξύλινη κολόνα της ΔΕΗ, μπορώ να περάσω την κουλούρα και απο το πλαίσιο της μηχανής ή του ψαλιδιού(daytona 675 2006 μοντέλο)...

αρκεί να μην κάνει μοχλό με το έδαφος ή άλλο σταθερό σημείο. αν μπορεί να χωρέσει και να κάνει μοχλό η ψαλίδα ανάμεσα στο πλαίσιο και την κουλούρα, τότε καλλίτερα όχι εκεί. τους τροχούς είναι νομίζω δύσκολο να τους χρησιμοποιήσεις σαν μοχλούς, ειδικά τον εμπρός.

McGyver
28/09/2012, 15:32
μετά περνάς την κουλούρα ή μέσα από το δισκόφρενο ή πάνω από το μπράτσο της ζάντας έτσι ώστε να μην ακουμπάει κάτω και να έχει κάποια απόσταση από το έδαφος ακόμη και τραβώντας τη.

269603

djspy21
28/09/2012, 15:34
Χαχα....σωστός.... για αυτό εγώ λέω απο το πλαίσιο ή το ψαλίδι....!

kostas777
28/09/2012, 15:37
ATTACH

όπως είπα:
«αυτό σημαίνει κάμποσα λεπτά παραπάνω δουλειά για τον κλέφτη, που μπορεί να το μετανιώσει κιόλας εκτιμώντας την κατάσταση και να φύγει. »

κάντε ό,τι σας φωτίσει ο δικός σας :lol:

mkazo
04/10/2012, 16:17
Για τα Gps tracker ξέρουμε τπτ? τα απενεργοποιούν και αυτα?

Να προσθέσω 1 νόμο αν επιτρέπεται? τον νόμο του μέρφι. Όταν πας να πάρεις την Μηχανάρα σου, είσαι χαλαρός και δέν βίαζεσαι καθόλου πάντα είναι εκεί και σε περιμένει. Όταν τρέχεις για να προλάβεις κάτι μένεις με τον συναγερμό στο χέρι.

lc8ergr1
01/03/2013, 13:52
ΕΑΝ

σας πάρουν τηλέφωνο :nono:οι κλέφτες και σας ζητάνε λύτρα 99% ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ τα ΛΕΦΤΑ σας......:cry:

GiannisBlessed
01/03/2013, 16:37
.

εμενα παντως φιλε η εμπειριες μου δεν συμφωνουν με τον νομο 10.
οσες φορες μου εχουν κλεψει κατι δεν το περιμενα ουτε φοβουμουν οτι θα μου το κλεψει κανεις.
δεν νομιζω λοιπον να εστειλα ποτε μυνημα αδυναμιας η φοβου.
αυτο που λες οτι στελνει ο αγχωμενος-φοβησμενος μυνημα...σε ποιον?στον κοντινοτερο κλεφτη?στον καλυτερο κλεφτη?
στον ομορφοτερο?
σε ολους και οποιος προλαβει προλαβε?
εγω ξερω οτι τα πραγματα ειναι απλα μηχανη που δεν θα την δουν δεν ξερουν οτι υπαρχει αρα δεν την κλεβουν.δεν πα να φοβασαι και να τρεμεις και να στελνεις μαζικα μυνηματα αν την εχεις βαλει σε μια τρυπα 5 μετρα κατω απο την γη και το ξερεις μονο εσυ δεν παιζει να στην παρουν.
τα αντικλεπτικα αλυσιδες συναγερμοι κτλ εκτος απο αγορα παραπανω χρονου υπερ μας κανουν και κατι αλλο.
αποτρεπουν τον κλεφτη να κλεψει αυτο το 990 πχ και παει σε ενα αλλο 990 που ειναι χυμα και ευκολος στοχος.
ειναι απλο.
καντε μια βολτα ενα βραδυ και σκεφτητε οτι ειστε κλεφτες και εχετε στοχο να κλεψετε κατι.
τι θα παιρνατε?
ενα χιλιοκλειδομενο η ενα αφημενο στην μοιρα του.
δεν αποκλειω οτι υπαρχουν κλεφτες που διασκεδαζουν με το να κοβουν σπανε απενεργοποιουν κτλ συστηματα αλλα συνηθως η ευκολοτερη, ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ και αποδοτικοτερη οδος ειναι το ζητουμενο και για αυτους.
μην ξεχνατε κλεφτες γινονται οι τεμπελιδες συνηθως.

εγω τωρα τελευταια δουλευω στο μυαλο μου διαφορες λυσεις, πατεντες, πραγματα που ειναι περιεργα,ασυνηθηστα και θα ειναι δυσαρεστες εκπληξεις για τους κλεφτες.
πραγματα απλα αλλα αποτελεσματικα.
καποια στιγμη θα κανω ενα thread να παρουσιασω καποιες ιδεες και ισως καποια how to απο υλοποιησεις αυτων.

PanosVIB
31/03/2013, 14:49
Τα δίτροχα όπως κ τα 4τρόχα όπως κ όλα τα μηχανοκίνητα πέρα από εργαλεία της καθημερινότητας μας κ άπειρες στιγμές απόλαυσης / διασκέδασης (βόλτες,επιτάχυνση,πίστες,ταξίδια κ.τ.λ.) δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται σαν έμψυχα όντα....Αυτό για αρχή...
Εμένα οι νόμοι μου διαφέρουν κάπως...

Νόμος 1

Προστάτευε ότι σου ανήκει χωρίς να χρειάζεται η παρουσία σου.
Δηλαδή έχω ένα scooter στο πεζοδρόμιο...ένας συναγερμός δεν πιστεύω ότι μόνος του με καλύπτει...Άντε κ χτυπήσει..Τι θα κάνεις ? Τρέχεις με τα μποξεράκι κ κρατάς στα χέρια ότι αξεσουάρ έχεις δίπλα από το κρεβάτι σου για ασφάλεια...Τον καθαρίζεις η σε καθαρίζει ? Πάνε οι εποχές που στα κλέβαν πρεζάκια που τα φάπωνες κ περίμενες την ασφάλεια να τους πάει εκδρομή ούτε παίζουν κλέφτες που δεν είναι διαθέσιμοι για events...Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...Λέμε πάντα όρθιοι...Για να είσαι όρθιος προυποθέτει να ζείς για να καβαλήσεις το μοτό σου...
Οπότε κάνεις την φιλότιμη προσπάθεια να έχεις κ ένα λουκέτο κ μια κλειδαριά δισκόφρενου πέρα από το ringtone της μηχανής...

Νόμος 2

Δεν αγοράζουμε ποτέ υλικά αγαθά που θα μας γονατίσουν τη ζωή αν τα χάσουμε
Δεν ξέρω κανέναν να βάζει υποθήκη το σπίτι του κ να αγοράζει σκάφος δίνοντας το 50% του μισθού του για την συντήρηση του..
Δεν ξέρω κανέναν απλό εργαζόμενο σαν κ μένα που να πουλάει το νεφρό του για να αγοράσει ένα ένα σπίτι στην Εκάλη...
Το μόνο παράδειγμα που ξέρω που κάνουμε λίγο πολύ όλοι είναι που πέρνουμε μέσο όρο 700 ευρώ το μήνα κ αγοράζουμε κινητό με 750 κ όταν το χάσουμε η μας το κλέψουμε ψάχνουμε το 3210 που είχαμε το 2001...
Έτσι είναι κ το δίτροχο...Ζούμε στην Ελλάδα όπου βασιλεύει η αναρχία η κλοπή η διαφθορά κ μην πω τίποτα άλλο...
Όταν αγοράζεις κάτι μηχανοκίνητο γνωρίζεις πολύ καλά ότι υπάρχει φόβος να το κλέψουν...
Π.χ. Εγώ έχω έρωτα με το Hornet από το 07 έχω ανοίξει κ θέμα εδώ..Έχω την δυνατότητα αν μαγειρέψω τα οικονομικά μου να το αγοράσω ακόμα κ καινούργιο και να βάλω κ καλούδια πάνω...Άν όμως το κάνω κ μου το κλέψουν...οικονομικά θα είμαι χρεωμένος χωρίς μηχανή κ για 2 χρόνια θα πηγαίνω πίσω κ δεν θα μπορώ να κάνω τίποτα...(Σε αυτά τα σενάρια είναι που κατεβαίνεις όταν ακούς συναγερμό κ λες η ζωή μου η ζωή σου..θα έχω το Hornet γαμημένε κ ας το βλέπω από φωτογραφίες στον Κορυδαλλό)..Έτσι κάνω υπομονή να μαζέψω λεφτά ωστέ όταν το πάρω να έχω λεφτά κ για γκαράζ κ για την ακριβή ασφάλεια του..
Δεν λέω να μη χρεωθούμε για να κάνουμε αυτά που θέλουμε...Κ εγώ αμάξι,scooter κ πιο μικρός μέχρι κ το ps3 με δόσεις τα πείρα...Αλλά ήταν σε πλαίσια που δεν θα χρειαζόμουν λεφτά μετά την απώλεια τους για ψυχολόγο...

Νόμος 3

Εμπιστοσύνη
Ζούμε στην εποχή της πληροφορίας...Όλοι μας πλέον είμαστε 0 & 1 (μηδέν κ ένα, οι προγραμματιστές θα το πιάσουν πιο έυκολα). Πλέον χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις κ γνωριμίες μαθαίνεις τα πάντα για όποιον θέλεις...Ακόμα κ με ένα απλό ψευδόνυμο μέσα σε ένα forum όταν κάποιος θέλει να σε βρει θα σε βρει...Πόσο μάλλον όταν διασχίζεις την παραλιακή με την πινακίδα σου με ένα 1000άρι που ακούγεται μέχρι τον Πειραιά κ γυαλίζει μέχρι την Βάρη...Να ξέρεις ότι δεν είναι δύσκολο αυτό το κουκλί να το ξαναδούν εκεί που το παρκάρεις χωρίς την παρουσία σου, δεν λέω πάρε μηχανή κ μείνε σπίτι αλλά δες τον παραπάνω νόμο για το γκαράζ κ την ασφάλεια..
Τα κλειδιά σου που αφήνεις στον 22χρονο βοηθό του μηχανικού κ φεύγεις...Δεν λέω να μην πας για service αλλά κ καλό είναι να ψάξεις να μάθεις κ να πας στον πιο έμπιστο/φίλο/γνωστό...Ακούγεται ακραίο αλλά σκέψου πόσο απλά είναι αυτά...όταν το 2013 στην Ελλάδα πάει ο γέρος στην Εθνική Τράπεζα σηκώνει 5.000€ κ μέσα σε 2 λεπτά ο ταμίας έχει ενημερώσει τους "έξω" κ στα καπάκια βλέπεις τον συγκεκριμένο παππού στην γωνία της τράπεζας ξάπλα χωρίς το τάληρο...Δεν υπάρχουν προσωπικά δεδομένα και γενικά δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ στο θέμα της "καλής θέλησης" κ της "εμπιστοσύνη"...Wake up all !!!

Εγώ πιστεύω σε αυτά τα απλά 3 πραγματάκια...από εκεί κ πέρα ξέρω πολύ καλά πως αν κάποιος σε βάλει στο μάτι ότι κ να κάνεις απλά θα το κλάψεις το μοτό σου...Δεν προχωράει μόνο η επιστήμη αλλά κ η κλοπή...Πέρα από τα βασικά κ την ελπίδα μου να μην μου τύχει δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο...
Εύχομαι να μην τύχει σε κανέναν ξανά...Κ το βασικότερο πλέον με 3.000 αυτοκτονίες ετησίως σε όποιον τυχαίνει ψυχραιμία...Άλλωστε αν γλιτώσουμε το έμφραγμα, το εγκεφαλικό, τις αγχωτικές κρίσεις, τον καρκίνο κ δεν ξέρω εγώ τι άλλο στο τέλος θα πάμε από πείνα...

lc8ergr1
10/05/2013, 08:27
Τα δίτροχα όπως κ τα 4τρόχα όπως κ όλα τα μηχανοκίνητα πέρα από εργαλεία της καθημερινότητας μας κ άπειρες στιγμές απόλαυσης / διασκέδασης (βόλτες,επιτάχυνση,πίστες,ταξίδια κ.τ.λ.) δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται σαν έμψυχα όντα....


..Πέρα από τα βασικά κ την ελπίδα μου να μην μου τύχει δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο...
Εύχομαι να μην τύχει .


ΤΑ ΠΕΣ ΟΛΑ....

kostas.
10/05/2013, 08:41
πολύ ωραία τα λέει ο φίλος PanosVIB...!!!

spyrakos35
10/05/2013, 09:38
...

και αφού τα λες τόσο ωραία, γιατί δεν γράφεις πιο συχνά ρε αγόρι?

ευγε....




...όταν το 2013 στην Ελλάδα πάει ο γέρος στην Εθνική Τράπεζα σηκώνει 5.000€ κ μέσα σε 2 λεπτά ο ταμίας έχει ενημερώσει τους "έξω" κ στα καπάκια βλέπεις τον συγκεκριμένο παππού στην γωνία της τράπεζας ξάπλα χωρίς το τάληρο...Δεν υπάρχουν προσωπικά δεδομένα και γενικά δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΟ στο θέμα της "καλής θέλησης" κ της "εμπιστοσύνη"...Wake up all !!!
...

παλαιο φάληρο μένεις???
συνέβη στον παππού της διπλανής πολυκατοικίας με το ίδιο ποσό που αναφέρεις και με τον ίδιο τρόπο (δεν ξέρω βέβαια αν ήταν ο ταμίας).....
βρε μπας και...... :lol:

PanosVIB
11/05/2013, 14:14
παλαιο φάληρο μένεις???
συνέβη στον παππού της διπλανής πολυκατοικίας με το ίδιο ποσό που αναφέρεις και με τον ίδιο τρόπο (δεν ξέρω βέβαια αν ήταν ο ταμίας).....
βρε μπας και...... :lol:

Νικαιώτης είμαι αλλά ο Παππούς που λες είναι ένα από τα δεκάδες κρούσματα... Εδώ μπαίνουν σε γεμάτα σπίτια στις 15:00 το μεσημέρι την ώρα που τρως στο τραπέζι κ του λες "Μεγάλε ότι πάρεις μισά μισά αν θες αλλά άσε με να φάω πρώτα.."
Τα post μου είναι περιορισμένα διότι προτιμώ να γράφω αναλυτικά για πράγματα που γνωρίζω κ έχω εμπειρία. Δυστυχώς με τα μοτό είμαι στην κατηγορία αρχάριων οπότε είμαι στην φάση της εκμάθησης / παρακολούθησης !

motomaniac
11/05/2013, 21:45
περιστατικα υπαρχουν πολλλα. το δυστυχες της υποθεσης ειναι πως οτι και να γινει αμα την βαλουν στο ματι θα στην φανε, το δυστυχεστερο ειναι οτι αμα γινει αυτο σημαινει οτι καποιος αλλος συναδελφος μοτοσυκλιτεστιστης ειναι ο ηθικος αυτουργος κλεπταποδοχος. πολλες φορες κι αθελα του. πας στο μαγαζι του ταδε "νικολακη" και ρωτας αν εχει αυτο εκεινο και το αλλο. και σου λεει αν θελεις αρκετα πραγματα που να αξιζει τον κοπο μπορει και να βρουμε. μετα πας σε αλλο μαγαζι καιλες παλι τα ιδια. και σε ρωταει ο μαγαζοταρας αν πηγες στου "νικολακη" γιατι τον πηρε τηλ και ρωτησε. αλλα σε προειδηποποιει πως αμα παραγγηλεις πολλα θα στειλει ο "νικολακης" τα παιδια το βραδυ να τα βρουνε. ομως το κριμα στο λαιμο σου. καλως η κακως εμεις συντηρουμε τα κυκλωματα αυτα. με ρωτησανε αμα πουλαω την αδεια απο την μηχανη που μου κλεψανε. και ρωτησα ευθυς: γιατι ρε πουστη για να ακβαλησεις μια ιδια αλλη κλεμμενη? και να ειμαι εγω μερος? οχι. και δεν την εδωσα. και γενικα οι μπατσοι θα μπορουσαν να εχουν ακποιον στο car να παρακολουθει τετοιες κινησεις. αλλα τους νοιαζει πιο πολυ το αφεντικο τους στις σκουριες.. σου κλεψανε την μηχναη? βαλε μια αγγελια για αδεια να δεις.. σκατα.. καπου εδω εχασα το ειρμο των σκεψεων μου. καληνυχτα σας.

_V_
12/05/2013, 20:07
Νικαιώτης είμαι αλλά ο Παππούς που λες είναι ένα από τα δεκάδες κρούσματα... Εδώ μπαίνουν σε γεμάτα σπίτια στις 15:00 το μεσημέρι την ώρα που τρως στο τραπέζι κ του λες "Μεγάλε ότι πάρεις μισά μισά αν θες αλλά άσε με να φάω πρώτα.."
Τα post μου είναι περιορισμένα διότι προτιμώ να γράφω αναλυτικά για πράγματα που γνωρίζω κ έχω εμπειρία. Δυστυχώς με τα μοτό είμαι στην κατηγορία αρχάριων οπότε είμαι στην φάση της εκμάθησης / παρακολούθησης !μην σε χανουμε ομως.

notakos600
13/05/2013, 04:51
@motomaniac : δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Hintro
20/05/2013, 16:47
Η απάντηση είναι μία.. gps και συναγερμό στην μηχανή (που έχω και τα δύο) και το dobermann να το φυλάει... Και άμα έχει αρχίδια ο υποψήφιος ας κοπιάσει... :D

lc8ergr1
24/05/2013, 15:36
Η απάντηση είναι μία.. gps και συναγερμό στην μηχανή (που έχω και τα δύο) και το dobermann να το φυλάει... Και άμα έχει αρχίδια ο υποψήφιος ας κοπιάσει... :D

A K Ρ Ι Β Ω Σ αυτό!!!

lc8ergr1
24/05/2013, 15:40
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=211266&catid=4

Mixalaraw
08/07/2013, 22:56
απίστευτο...

zannisvel
09/07/2013, 03:09
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=211266&catid=4

Ρε θα μας τρελανουν 3000 αυτοκινητα?? Μα καλα δεν τους ειχε καταλαβει κανεις? Την αλλη φορα ηταν κατι 14χρονα που εκλεβαν μηχανακια και τα πουλουσαν ανταλακτικα, και τωρα αυτο. Εδω ομως μιλαμε για οργανωμενο εγκλημα και με υπαλληλους. Τρομακτικο!!!

Kostas2B
09/07/2013, 10:52
Για να μην στην κλέψουν...παρακαλα να μη στη βάλουν στο μάτι!!!

7Tolis
02/07/2014, 18:34
Βίντσι στο μπαλκόνι και ανέβασμα στον χ όροφο.Ο νόμος 10 είναι για τα κνέλια.Οταν μου το έφαγαν εμένα μια χαρά τζόβενο ήμουν και κοιμόμουν μια χαρά.Ουτε άγχος ουτε τίποτα.Απλα ξύπνησα το πρωι και δεν βρήκα τίποτα.Οι γείτονες ξέρουν ποιος -ποια μπήκε στη πολυκατοικία ,τι ώρα γυρνάς,φευγεις,κοιμάσαι κτλ αλλα 'δεν είδα τίποτα..Στο κλέψανε;Καλύτερα θα σκοτωνόσουν.' Πραγματικά δηλαδή αυτό σκέφτομαι με το βίντσι να το κάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο οταν ξαναπάρω μηχανάκι.Μου έχουν ανοίξει και το σπίτι και κανα χρόνο μετά μου έφαγαν και τη ρωξάνη και ειμαι πολυ θυμωμένος.

giannis23
03/07/2014, 16:04
Βίντσι στο μπαλκόνι και ανέβασμα στον χ όροφο.Ο νόμος 10 είναι για τα κνέλια.Οταν μου το έφαγαν εμένα μια χαρά τζόβενο ήμουν και κοιμόμουν μια χαρά.Ουτε άγχος ουτε τίποτα.Απλα ξύπνησα το πρωι και δεν βρήκα τίποτα.Οι γείτονες ξέρουν ποιος -ποια μπήκε στη πολυκατοικία ,τι ώρα γυρνάς,φευγεις,κοιμάσαι κτλ αλλα 'δεν είδα τίποτα..Στο κλέψανε;Καλύτερα θα σκοτωνόσουν.' Πραγματικά δηλαδή αυτό σκέφτομαι με το βίντσι να το κάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο οταν ξαναπάρω μηχανάκι.Μου έχουν ανοίξει και το σπίτι και κανα χρόνο μετά μου έφαγαν και τη ρωξάνη και ειμαι πολυ θυμωμένος.

μονο gps..

7Tolis
04/07/2014, 08:38
Καλό το gps αλλά από που τραβάει ρεύμα; Λογικά από τη μπαταρία οπότε no μπαταρία no gps. Αν είναι αυτόνομο, καλό ακούγεται.

giannis23
05/07/2014, 11:51
Καλό το gps αλλά από που τραβάει ρεύμα; Λογικά από τη μπαταρία οπότε no μπαταρία no gps. Αν είναι αυτόνομο, καλό ακούγεται.

τα καινουρια εχουν αυτονομη μπαταρια,που καθε φορα που λειτουργει η μηχανη φορτιζει,και αντεχει πολυ γιατι μπαινει σε sleep mode μεχρι να χρειαστει


http://viarnet.skroutzstore.gr/p.GPS-Tracker-102B-NEO-2014-ME-RYTHMIZOMENO-AISTHITIRA.663969.html?analytics_session=9ccde2ad-dab9-4684-9042-0d659275622e

ΝΤΙΚ
05/07/2014, 21:19
για 65 ευρωπουλακια φανταζει τελειο

toyar
26/07/2014, 13:57
http://news247.gr/eidiseis/auto/auto-news/anevazei_th_motosikleta_me_vintsi_ston_3o_orofo_gia_na_koimatai_hsyxos.2944516.html

7Tolis
27/07/2014, 01:45
http://news247.gr/eidiseis/auto/auto-news/anevazei_th_motosikleta_me_vintsi_ston_3o_orofo_gia_na_koimatai_hsyxos.2944516.html
Και πολύ καλά κάνει.

fallio
06/08/2014, 09:00
Παιδιά, όλα αυτά ωραία είναι. Όμως δικια μου λογική και αυτήν ακολουθώ είναι ότι η μοτοσυκλέτα, όσο πανέμορφη και να είναι, πρέπει (ειδικά όταν λείπουμε καιρό μακριά της) να την έχουμε λίγο "ασχημύνει". Με αυτό εννοώ, λίγο άπλυτη, με μπαγαζιέρα επάνω και πάντα σε διαμπερής πυλωτή με καλό γείτονα απέναντι :D

Vice
06/08/2014, 09:43
υπάρχουν και τζάμπα αντικλεπτικά

321201

Λιγο τάισμα, καμια βόλτα και έχεις 15 περίπου χρόνια εγγύηση.

Ασε που θα έχεις ΚΑΙ ΣΚΥΛΟ!

URAL
12/08/2014, 09:47
Το βράδυ ντελιβεράδες, τα ξημερώματα ληστές μοτοσικλετών!


Αλβανοί ντελιβεράδες πήγαιναν τις παραγγελίες, εντόπιζαν ποια μηχανάκια δεν ήταν ασφαλισμένα και μετά επέστρεφαν εκ νέου στα σπίτια με ειδικό κατσαβίδι για να τα κλέψουν! Συνελήφθησαν οι δύο Αλβανοί ληστές για 19 κλοπές!Φόβος και τρόμος είχαν γίνει δύο Αλβανοί (29 και 23 ετών), οι οποίοι έκλεβαν ασύστολα μηχανάκια και μοτοσικλέτες, τα οποία εντόπιζαν νωρίτερα όντας ντελιβεράδες.
Συγκεκριμένα, ο 29χρονος συνελήφθη από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Χολαργού, την 09-08-2014, ενώ προηγουμένως είχε αφαιρέσει μοτοσικλέτα Έλληνα στην Αγία Παρασκευή, μαζί με τον 23χρονο συνεργό του, ο οποίος συνεληφθη λίγες ώρες μετά, στην Παλλήνη, από αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας Αγίας Παρασκευής.
Από τη συστηματική αστυνομική έρευνα, που επακολούθησε, προέκυψε ότι οι δράστες είχαν συγκροτήσει εγκληματική οργάνωση, με διαρκή και δομημένη δράση και συγκεκριμένη μεθοδολογία (modus operandi), με αποκλειστικό σκοπό τη διάπραξη κλοπών μοτοσικλετών και το παράνομο οικονομικό όφελος.

Όσον αφορά στον τρόπο δράσης τους, τα μέλη της οργάνωσης αφαιρούσαν μοτοσικλέτες, οι οποίες δεν έφεραν ιδιαίτερα μέτρα προστασίας (συναγερμό, αντικλεπτική δαγκάνα κ.λπ.) και τις οποίες προηγουμένως είχαν εντοπίσει σε πυλωτές πολυκατοικιών, εκμεταλλευόμενοι ότι εργαζόταν ως διανομείς φαγητού ( delivery ).
Για να επιτύχουν το σκοπό τους, παραβίαζαν τις μοτοσικλέτες με ειδικό διαμορφωμένο κατσαβίδι, το οποίο προσάρμοζαν στην μίζα εκκίνησης.
Ακολούθως μετέφεραν τις μοτοσικλέτες στην οικία του 23χρονου, όπου τις αποσυναρμολογούσαν, αφαιρώντας από αυτές τα μηχανικά μέρη και τα εξαρτήματα, με σκοπό να τα διαθέσουν προς πώληση ως ανταλλακτικά σε υποψήφιους αγοραστές.
Από τη μέχρι τώρα αστυνομική έρευνα, προκύπτει ότι οι συλληφθέντες, με τη συγκεκριμένη μεθοδολογία, από αρχές του χρόνου έχουν διαπράξει άλλες δεκαεννιά (19) κλοπές μοτοσικλετών και ειδικότερα, 7 στην περιοχή της Αγίας Παρασκευής, 7 στο Γέρακα και 5 στην Παλλήνη.
Σε έρευνες που πραγματοποιήθηκαν στις οικίες των συλληφθέντων αλλά και στην κατοχή τους, βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
- δύο (2) μοτοσικλέτες,
- δύο (2) σκελετοί μοτοσικλετών,
- σαράντα (40) κροτίδες,
- επτά (7) κινητά τηλέφωνα,
- εφτακόσια πέντε (705) ευρώ,
- πλήθος ανταλλακτικών κ.λπ. εξαρτημάτων μοτοσικλετών, καθώς και
- πλήθος εργαλείων κ.λπ. αντικειμένων αποσυναρμολόγησης μοτοσικλετών.
Μέρος των κατασχεθέντων αντικειμένων, όπως π λήθος ανταλλακτικών και λοιπών εξαρτημάτων μοτοσικλετών, αναγνωρίστηκαν με βεβαιότητα από τους ιδιοκτήτες τους και τους αποδόθηκαν.
Οι συλληφθέντες με τη δικογραφία, που σχηματίσθηκε σε βάρος τους, σε βαθμό κακουργήματος, για τα -κατά περίπτωση- αδικήματα της σύστασης και συμμετοχής σε εγκληματική οργάνωση, της κλοπής, κατ’ εξακολούθηση, κατά συναυτουργία, κατ’ επάγγελμα και συνήθεια, της παράβασης της νομοθεσίας «Περί αλλοδαπών» και της νομοθεσίας για τις κροτίδες και τα βεγγαλικά, οδηγήθηκαν στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Αθηνών, ο οποίος τους παρέπεμψε στον Ανακριτή για κύρια Ανάκριση.
Η έρευνα συνεχίζεται, στο πλαίσιο της οποίας εξετάζεται η συμμετοχή των δραστών και σε άλλες παρόμοιες εγκληματικές ενέργειες.
ΡΕΠΟΡΤΑΖ: ΘΕΟΔΟΣΗΣ ΠΑΝΟΥ newsIT

faraway
12/08/2014, 12:13
Εισαγγελεα πλημμελειοδικων λεει το αρθρο , καλα ειδα ?
Δλδ ολα αυτα ειναι πλημμελειμα ?

Parhs
18/08/2014, 20:57
Δε ξέρω αν είναι related ΑΛΛΑ.
Αυτο που λέει πιο πάνω για αγία παρασκευή με κάλεσαν και πήγα εκει.Δε ξερω αν ειναι αυτοι αλλα είδα 2 δράστες αλβανικής που λέει . Μου ειπε πως πρέπει να τα εχουν απο 2 week πριν;(μου τα μασαγανε λιγο)
Ειχε άπειρα πραγματα στο parking απο μοτο αλλα και απο αυτοκινητα ειδα λιγα κομμάτια!. Εγω βρηκα μπαγκαζιέρα τιμονι και πλαστικα πλαινα.
Μου ειπαν να τα πάρω τα πράγματα και τη μια μου λέγαν για δικαστήριο την αλλη μου λέγαν οτι δε θα γίνει δικαστήριο.
Μετα αφου δεν ειχε διευκρινιστεί ρωτάω και τι να κανω εγω αυτα τα σπασμένα να τα πετάξω; Και μου λεει ναι οτι θες καντα απλα πρεπει να τα παρεις.
Μετα σκαει τηλεφωνο και μου λεει να μη τα πετάξω γιατι μπορει να γινει δικαστήριο.
Παντως υπάρχει πολυ πραμα εκεί αλλα απο μοτερ δεν ειδα τίποτα. Κυριως ζάντες πλαστικα ντεποζιτα και βιδες και κομματια απο σκελετο

yellowdeer34
05/07/2020, 21:14
Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα...

Την επόμενη βδομάδα παραλαμβάνω το πρώτο μου μηχανάκι, ένα cbf 125 2014 και ψάχνω αλυσίδα και λουκέτα.
Έχω καταλήξει στα παρακάτω

https://www.skroutz.gr/s/22490853/Oxford-XA5-Alarm-Disc-Lock-Yellow-Black.html
https://www.ridersmarket.gr/exoplismos-motosykletas/prostasia-motosykletas/antikleptika---synagermoi/oxford-hardcore-xl-15m-alysidaandloyketo-p-762.html

Τι λέτε, είμαι καλά;
Καμιά άλλη πρόταση;

ΥΓ Για αλυσίδα κοιτάω και την https://www.skroutz.gr/s/6871240/Abus-Granit-68-Victory-12KS-Black-Loop.html

DRAKONET
05/07/2020, 21:44
Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα...

Την επόμενη βδομάδα παραλαμβάνω το πρώτο μου μηχανάκι, ένα cbf 125 2014 και ψάχνω αλυσίδα και λουκέτα.
Έχω καταλήξει στα παρακάτω

https://www.skroutz.gr/s/22490853/Oxford-XA5-Alarm-Disc-Lock-Yellow-Black.html
https://www.ridersmarket.gr/exoplismos-motosykletas/prostasia-motosykletas/antikleptika---synagermoi/oxford-hardcore-xl-15m-alysidaandloyketo-p-762.html

Τι λέτε, είμαι καλά;
Καμιά άλλη πρόταση;

ΥΓ Για αλυσίδα κοιτάω και την https://www.skroutz.gr/s/6871240/Abus-Granit-68-Victory-12KS-Black-Loop.html

Θα παρεις 2 αλυσιδες μια για εμπρος μια για πισω ωστε να το δενεις σε σταθερο σημειο....τουλαχιστον την πισω ροδα θελει αλυσιδα σε σταθερο...μπροστα στην χειροτερη να σου βγαλουν την ροδα (το εχω παθει σε παπι ).
Να πας στον πειραια στον δακουτρο και θα παρεις ατσαλινη αλυσιδα 16μμ..... περιπου 20 ευρω το μετρο και ειναι καλυτερη απο τις αλυσιδες που εδειξες.....και θα κλεισεις τους κρικους με λουκετο τακο περιπου στην ιδια τιμη 20 ευρω

yellowdeer34
05/07/2020, 21:52
Θα παρεις 2 αλυσιδες μια για εμπρος μια για πισω ωστε να το δενεις σε σταθερο σημειο....τουλαχιστον την πισω ροδα θελει αλυσιδα σε σταθερο...μπροστα στην χειροτερη να σου βγαλουν την ροδα (το εχω παθει σε παπι ).
Να πας στον πειραια στον δακουτρο και θα παρεις ατσαλινη αλυσιδα 16μμ..... περιπου 20 ευρω το μετρο και ειναι καλυτερη απο τις αλυσιδες που εδειξες.....και θα κλεισεις τους κρικους με λουκετο τακο περιπου στην ιδια τιμη 20 ευρω

Είμαι Θεσσαλονίκη, αλλά το έπιασα το νόημα.

Για λουκέτο που λες υπάρχει καμιά πρόταση;

Αυτό που σκέφτομαι είναι disklock μπροστά, και αλυσίδα σε σταθερό σημείο πίσω.

Parking
05/07/2020, 22:14
ΝΟΜΟΣ 1

ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΛΟΠΗ ΤΗΝ ΦΕΡΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ 100% και ΟΧΙ ο κλεφτης
ο ΚΛΕΦΤΗΣ κανει την δουλεια του - ΚΑΝΕ κι εσυ την δικη σου - ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΣΥΜΠΕΡΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ καλητερα την δουλεια του ΑΥΤΟΣ η εσυ??
ο κλασικος ελληνας θα πει - ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ - αυτος ΦΤΑΙΕΙ - ο αλλος φταιει - ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ πραγματικοτητα ΕΣΥ φταις 100%
την μοτοσυκλετα την θεωρω ως οικογενοικαο μελος - θα αφηνες το παιδι σου να στο απαγαγει ο οποιοσδηποτε?
θα το αφηνες απροστατευτο? οπως κοιμασε κοιμησε το - ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ της οικογενειας σου - φροντισε το σαν παιδι σου


ΝΟΜΟΣ 2

ΤΑ ΛΟΥΚΕΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΩΣ ΧΡΟΝΟΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΛΕΠΤΩΝ ΙΣΩΣ ΑΠΛΑ ΜΕΡΙΚΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΩΝ για τους κλεφτες
ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ οι κλεφτες γελανε και ευχαριστιονται να ανοιγουν χαζα λουκετα και εννοώ τα ακριβα λουκετα


ΝΟΜΟΣ 3

Η ΠΥΛΩΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΦΥΛΑΞΗΣ ΜΙΑΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ
παρεχει το τελειο καμουφλαζ του ΚΛΕΦΤΗ καλητερα στο δρομο ΧΥΜΑ παρα σε πύλωτη
ΙΔΑΝΙΚΑ Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΕΙ ΗΣΥΧΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΜΕ ΛΕΓΚΟ ΤΟΥΒΛΑΚΙΑ


ΝΟΜΟΣ 4

Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΨΕΙ
και αυτο για εκδικηση - φθονο - εξαφανιση γεννετικου υλικου και αποτυπωματων
ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΤΣΙΜΕΝΤΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ


ΝΟΜΟΣ 5

ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΤΙΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ
η πληροφορια της οπτικης επαφης στην γειτονια περναει ως ΟΣΜΗ για το ακριβο σου ΜΗΧΑΝΑΚΙ
ποσο σιγουρος εισαι για τον πιτσα ΝΤΕΛΙΒΕΡΙ - ΤΟΝ ΚΗΠΟΥΡΟ - ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΤΗ - ΤΟΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ - ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ - ΤΟΝ ΣΚΟΥΠΙΔΑΡΗ - ΤΟΝ ΣΥΝΤΗΡΗΤΗ - ΤΟ ΓΕΙΤΟΝΑ - ΤΟΝ ΤΑΧΥΔΡΟΜΟ - ΤΟΝ ΚΟΥΡΙΕΡ - που συχνα πυκνα περναν εξω ΚΑΙ ΜΕΣΑ στην πολυκατοικια σου? ( φορτηγακια ΚΛΕΙΣΤΑ με σειρομενες πορτες χαμηλομενα ελατηρια και μονωση εσωτερικη για τον συναγερμο vanette - L200 - περιφερομενοι γυφτοι παλιατζηδες (δηθεν) κλεμενα φορτηγακια με γερανο ( μας εστειλαν απο την οδικη να μεταφερουμε την μοτοσυκλετα του γειτονα σας στο συνεργειο.....)

ΝΟΜΟΣ 6

δεν ειμαι ρατσιστης αλλα

ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ θα δωσουν σημα αργα η γρηγορα στους ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΡΟΜΑ
ΠΡΟΣΕΧΕ ΝΑΡΚΟΜΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ

αργα η γρηγορα θα σου την πεσουν - αν οχι αυτοι η ΠΑΡΕΑ απο την ΟΜΟΝΕΙΑ θα ανεβει κατοπιν υποδειξεων τους . ΘΑ ΤΗΝ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ για μια ΔΟΣΗ


ΝΟΜΟΣ 7

ΚΑΘΕ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΑΡΤΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΑΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ
περιμενουν να κανεις την λαθος κινηση οι κλεφτες της γειτονιας σου - ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ και αν μην τους βλεπεις ποτε
καταγραφουν τι υπαρχει ΣΕ ΚΑΡΝΕ και χτυπανε με καρτερι τις ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ασταματητα


ΝΟΜΟΣ 8

ΚΛΕΙΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ Η ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΦΩΤΙΑΣ ΚΛΟΠΗΣ DATATAG SYSTEM


ΝΟΜΟΣ 9

AN AΓΟΡΑΣΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΩ ΜΗΧΑΝΗ ΔΩΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ
ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ

ΑΝ ΠΟΥΛΑΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΩ ΜΗΝ ΔΕΙΝΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ Ο ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΣΕ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ Η ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΚΑΡΕΙΣ ΣΥΝΗΘΩΣ - ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ TEST RIDES - ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΜΟΤΟ ΠΑΡΕΑ



ΝΟΜΟΣ 10 (και ο πιο ΙΣΧΥΡΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ)

Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ ( ΦΥΣΙΚΗ ΠΡΩΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ )
οσο πιο πολυ κλειδαμπαρωνεις και φοβασαι οτι θα σου την κλεψουν - ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ Ο νομος της ΕΛΞΗΣ λεει οτι ο ΦΟΒΟΣ σου ΕΛΚΕΙ τον κλεφτη
ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟ ΦΟΒΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΤΟΥ ΚΛΕΦΤΗ ΜΥΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΡΕΙ ( ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ 100% ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΣΕΒΕΣΑΙ ΤΟ ΓΥΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΝ ΦΥΓΟΚΕΝΤΡΟ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ κλπ κλπ)


υγ
ΣΤΟ μεγιστο ΝΟΜΟ ΤΗΣ ΕΛΞΗΣ να προσθεσω οτι ..................


αν εισαι
ΣΥΦΙΛΑΣΜΕΝΟΣ ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΟΣ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΧΕΙΣ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΜΑΛΛΩΣΕΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΟΣ ΕΙΧΕΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΤΥΧΗ ΜΕΡΑ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΑΤΣΑΛΙ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΟΥ

στελνεις στο ΚΛΕΦΤΗ αορατο μυνημα αδυναμιας ίδιο με αυτο του ΦΟΒΟΥ
ο ΚΛΕΦΤΗΣ λαμβανει την ολη αρνητικη σου ΕΝΕΡΓΕΙΑ ως ΙΣΧΥΡΟ ΣΗΜΑ ΑΔΥΜΑΜΙΑΣ σου ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ ΘΑΡΡΟΣ απο την ΑΔΥΝΑΜΙΑ σου την συγκεκριμενη στιγμή

η ΑΔΥΝΑΜΙΑ σου και τα ΠΑΘΗ σου - η ΔΥΝΑΜΗ του και η ΕΥΚΑΙΡΙΑ του ΚΛΕΦΤΗ που εσυ ο ίδιος ΤΟΝ ΚΑΛΕΙΣ να σε κλεψει !!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol:

Ιστορίες βγαλμένες από τη ζωή

Αυτός που το έγραψε πάντως είναι
ή ασφαλιστής
ή έχει φυλασσόμενο πάρκινγκ

και σίγουρα κάνει καράτε ή κάτι Ανατολικά μυστήρια απ αυτά τέλος πάντων

:a08:

Αδικήται πάντως
Μια θέση στο περιοδικό μοτό πρέπει να βρει δικαιωματικά
:lol:

να σαι καλά ρε φίλε μ έκανες και γέλασα

DRAKONET
05/07/2020, 22:39
Είμαι Θεσσαλονίκη, αλλά το έπιασα το νόημα.

Για λουκέτο που λες υπάρχει καμιά πρόταση;

Αυτό που σκέφτομαι είναι disklock μπροστά, και αλυσίδα σε σταθερό σημείο πίσω.

μπορεις να βαλεις κλειδαρια στον δισκο ναι εχει καποια με συναγερμο.
ΚΑΛΟ ειναι μια κουκουλα και ενα λουκετο με συναγερμο σε τετοιο σημειο ωστε οταν τραβηχτει η κουκουκα να χτυπησει.

nassosxlvbros
07/07/2020, 13:17
Θα συμφωνήσω στα περισσότερα.

Πυλωτές = ό.τι χειρότερο για φύλαξη....Γείτονας έχασε 2 πανάκριβες μοτό και μόνο τότε ξύπνησε και έβαλε την τρίτη σε κλειστό πάρκιν....Στο δρόμο απλά το περιμένεις να συμβεί,ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΡΟΦΥΛΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑΝΑΙ... Όποιος κοιμάται ήσυχος με τη μηχανή στο δρόμο απλά ζει στη Ντίσνευ ή στη Λιμνούπολη...
Έχει ένα δίκιο για τα κλειστά (και ακριβά...) πάρκιν...Το κλειστό πάρκιν έχει 3 ακαταμάχητα ατού: α) δεν έχεις άγχος που να την παρκάρεις κάθε μέρα ειδικά αν είναι χύμα στο δρόμο και την τρώει ο ήλιος και η βροχή.
β) Τη βλέπουν λιγότερα μάτια άρα ελαχιστοποιείς τη περίπτωση να στη κλέψουν/βάλουν στο μάτι κλπ. και ,
γ) κανένας κλέφτης δεν στρογγυλοκάθεται σε πάρκιν να πάρει μηχανάκι.Κόσμος μπαίνει/βγαίνει,αρκετοί γνωρίζονται μεταξύ τους.Γενικά τεράστιο ρίσκο.

Bowleno
07/07/2020, 18:20
Πιο εύκολα, πάντως κερδίζεις το τζόκερ παρά βρίσκεις πάρκινγκ κλειστό....

rainmike
07/07/2020, 21:13
Θα συμφωνήσω στα περισσότερα.

Πυλωτές = ό.τι χειρότερο για φύλαξη....Γείτονας έχασε 2 πανάκριβες μοτό και μόνο τότε ξύπνησε και έβαλε την τρίτη σε κλειστό πάρκιν....Στο δρόμο απλά το περιμένεις να συμβεί,ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΡΟΦΥΛΑΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑΝΑΙ... Όποιος κοιμάται ήσυχος με τη μηχανή στο δρόμο απλά ζει στη Ντίσνευ ή στη Λιμνούπολη...
Έχει ένα δίκιο για τα κλειστά (και ακριβά...) πάρκιν...Το κλειστό πάρκιν έχει 3 ακαταμάχητα ατού: α) δεν έχεις άγχος που να την παρκάρεις κάθε μέρα ειδικά αν είναι χύμα στο δρόμο και την τρώει ο ήλιος και η βροχή.
β) Τη βλέπουν λιγότερα μάτια άρα ελαχιστοποιείς τη περίπτωση να στη κλέψουν/βάλουν στο μάτι κλπ. και ,
γ) κανένας κλέφτης δεν στρογγυλοκάθεται σε πάρκιν να πάρει μηχανάκι.Κόσμος μπαίνει/βγαίνει,αρκετοί γνωρίζονται μεταξύ τους.Γενικά τεράστιο ρίσκο.

+675 και λίγα λέω
Κλειστό παρκινγκ+ ένα απλό δισκόκλειδο και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Η κουκούλα είναι το πρώτο πράγμα που θα σου φάνε αν έχεις τη μηχανή στο δρόμο

nassosxlvbros
08/07/2020, 12:56
Πιο εύκολα, πάντως κερδίζεις το τζόκερ παρά βρίσκεις πάρκινγκ κλειστό....

Αν δεν έχεις κοντά σου οργανωμένο πάρκιν κλειστό, κοιτάς για πάρκιν ισόγειο/υπόγειο σε πολυκατοικία.Πολλοί ιδιοκτήτες/τριες τα νοικιάζουν αν δε τα χρησιμοποιούν.
Στην έσχατη προκειμένου να έχεις τη μηχανή στο δρόμο ψάχνεις για κατάστημα που έκλεισε-αν έχει και ρολλά ακόμα καλύτερα- να το μοιραστείς με κάνα γείτονα/γείτονες να μοιράσετε το έξοδο.
Μηχανή στο δρόμο= θέμα χρόνου να στη φάνε αν είναι μοντέλο εμπορικό,ή στη καλύτερη να σου ψειρίζουν διάφορα.......
Άντε και αν δε τη φάνε να τη σαπίζει αργά και σταθερά ο ήλιος και η βροχή....

Panos76
08/07/2020, 13:38
Όλα σχετικά είναι. Στο δικό μας υπόγειο γκαράζ, άλλος το νοικιάζει σε άσχετο από άλλη πολυκατοικία, καθαρίστριες, συντηρητές, μπαινοβγαίνουν κάθε μήνα, κλπ.

Αν μπεις από την κύρια είσοδο, κατεβαίνεις κάτω, δουλεύεις ανενόχλητος 2-3 η ώρα, ανοίγεις την γκαραζόπορτα χειροκίνητα και ήσυχα και γειά σας.

Parking
08/07/2020, 14:44
όπου και να το βάλεις άμα δεν είσαι ο Κάπτεν Αμέρικα ο κλέφτης θα σε βρει
και θα στη φορέσει
Ο μάστρο Γιόντα το λέει καθαρά

<<η ΑΔΥΝΑΜΙΑ σου και τα ΠΑΘΗ σου - η ΔΥΝΑΜΗ του και η ΕΥΚΑΙΡΙΑ του ΚΛΕΦΤΗ που εσυ ο ίδιος ΤΟΝ ΚΑΛΕΙΣ να σε κλεψει !!!!!!!!!!!!!!!>>

κλ.... μέντεεεεεεεςςςςς
Έλαααααα κλεεεφτηηηηηηηη ομμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ

:lol::lol:

g_m900
08/07/2020, 14:47
Όλα σχετικά είναι. Στο δικό μας υπόγειο γκαράζ, άλλος το νοικιάζει σε άσχετο από άλλη πολυκατοικία, καθαρίστριες, συντηρητές, μπαινοβγαίνουν κάθε μήνα, κλπ.

Αν μπεις από την κύρια είσοδο, κατεβαίνεις κάτω, δουλεύεις ανενόχλητος 2-3 η ώρα, ανοίγεις την γκαραζόπορτα χειροκίνητα και ήσυχα και γειά σας.
Παντως απαγορευεται να νοικιαζεται χωρος για παρκινγκ σε ατομα εκτος πολυκατοικιας. 1000€ προστιμο να γνωριζεις

Panos76
08/07/2020, 14:59
Παντως απαγορευεται να νοικιαζεται χωρος για παρκινγκ σε ατομα εκτος πολυκατοικιας. 1000€ προστιμο να γνωριζεις

Δεν το ήξερα! Ευκαιρία να το αναφέρω στη συνέλευση που έχουμε αύριο :evil:

toyar
08/07/2020, 15:22
εχω την εντυπωση οτι απαγορετεται να νοικιαζεται θεση παρκινγκ πυλωτης που συνοδευει το διαμερισμα χωρις ιδιοκτησια
οι κλειστες υπογειες ειναι ιδιοκτητες με χιλιοστα επι του οικοπεδου και επιτρεπεται
δεν ειμαι σιγουρος ομως.........
στη δικια μου που εδωσαν κοντρολακι γκαραζοπορτας σε πυλωτη να παρκαρει ασχετος εφαγε σουτ αμεσως

DoctoR_k6
08/07/2020, 15:53
Σε υπογειο ειναι διαφορετικη υποθεση.
Αν δεν κανω λαθος εκει μπορει να ενοικιαστει κ σε τριτο προσωπο χωρις να κατοικει στο κτιριο.

Για τις πιλοτες :D οπως προειπαν οι παραπανω (δεν επιτρεπεται).

BLiTzER
08/07/2020, 17:37
Τα υπόγεια, κλειστά γκαράζ αποτελούν ιδιοκτησίες και τα κάνεις ό,τι γουστάρεις. Οι θέσεις πιλοτής αποτελούν κοινόχρηστο χώρο, με δικαίωμα αποκλειστικής χρήσης μόνο από ιδιοκτήτες στο ακίνητο.

bmwr1100gs
09/07/2020, 02:04
:lol::lol::lol::lol:

Ιστορίες βγαλμένες από τη ζωή

Αυτός που το έγραψε πάντως είναι
ή ασφαλιστής
ή έχει φυλασσόμενο πάρκινγκ

και σίγουρα κάνει καράτε ή κάτι Ανατολικά μυστήρια απ αυτά τέλος πάντων

:a08:

Αδικήται πάντως
Μια θέση στο περιοδικό μοτό πρέπει να βρει δικαιωματικά
:lol:

να σαι καλά ρε φίλε μ έκανες και γέλασα

Πραγματικά μέσα από την ζωή. Την δεκαετία του 90 μου έφαγαν 2 μηχανές, ένα MTX και ένα KLE. Από τότε κατάλαβα πως όπου και να την βάλεις , στο σπιτι ή στην βόλτα, την έχεις μαζί με τον κλέφτη και απλώς είναι θέμα χρόνου να σου την πάρουν.

Από τότε δεν αγοράζω καινούργιες μηχανές ή αυτοκίνητα, ότι έχω το έχω ψιλό ρημάδι εμφανισιακά και προσέχω να είναι όσο το δυνατόν αδιάφορα μοντέλα για τους "φίλους " μας.

Θα μου πεις πως έτσι τελικά ζεις την ζωή σου με επιλογές άλλων; θα σου πω ναι, το προτιμώ γιατί ακόμα και κλειστό πάρκινγκ να έχεις, ακόμα και αν συνέχεια την κλειδώνεις , κάπου θα κουραστείς κάπου σε κάποια βόλτα θα χαλαρώσεις και θα σου την σηκώσουν ένα βράδυ με βροχή.

toyar
09/07/2020, 05:42
πριν 13 χρονια που πηρα το cbf250 ενα απο τα κριτηρια ηταν να μην το κυνηγαει η πιατσα
αλλιως θα ειχα παρει απο φιλο αψογο xt600 με τα μισα λεφτα
αυτο δεν θα εβγαζε εξαμηνο στην πυλωτη ομως

Parkaki
27/07/2020, 11:07
Μεγαλη πικρα η ολη υποθεση με το κλειστο παρκινγκ. Ο λογος που δε παιρνω ακριβη μηχανη. Υπαρχει στα 25 μετρα απ το σπιτι μου 3 οροφο κλειστο, 30 ευρω το μηνα για μηχανες, αλλα το σκεφτομαι. 360 το χρονο δηλαδη, σε 5 χρονια εχω δωσει αρκετα δηλαδη. Απο την αλλη πουλαει ο γειτονας μου την αποθηκη της οικοδομης μας κατω στο ισογειο, 50κατι μετρα.. αμα μου το αφησει 5.000 ελεγα να το τσιμπησω να το εχω σαν παρκινγκ και σαν αποθηκη/συνεργειο προσωπικο.. Τωρα το θεμα ειναι αν επιτρεπεται να βαλω μια μικρη ραμπα γιατι ειναι 2 σκαλες κατω για να μπεις με μηχανη.. Ξερουμε αν βγαινουν αδειες για αποθηκες να μετατραπουν σε παρκινγκ; Μπας και βαζω και το αμαξι

nassosxlvbros
27/07/2020, 12:23
Μεγαλη πικρα η ολη υποθεση με το κλειστο παρκινγκ. Ο λογος που δε παιρνω ακριβη μηχανη. Υπαρχει στα 25 μετρα απ το σπιτι μου 3 οροφο κλειστο, 30 ευρω το μηνα για μηχανες, αλλα το σκεφτομαι. 360 το χρονο δηλαδη, σε 5 χρονια εχω δωσει αρκετα δηλαδη. Απο την αλλη πουλαει ο γειτονας μου την αποθηκη της οικοδομης μας κατω στο ισογειο, 50κατι μετρα.. αμα μου το αφησει 5.000 ελεγα να το τσιμπησω να το εχω σαν παρκινγκ και σαν αποθηκη/συνεργειο προσωπικο.. Τωρα το θεμα ειναι αν επιτρεπεται να βαλω μια μικρη ραμπα γιατι ειναι 2 σκαλες κατω για να μπεις με μηχανη.. Ξερουμε αν βγαινουν αδειες για αποθηκες να μετατραπουν σε παρκινγκ; Μπας και βαζω και το αμαξι

360€ το χρόνο είναι 1800€ στην 5ετία ... Ούτε πολλά ούτε και λίγα βέβαια....Από την άλλη αν διαθέτεις τα 5000 ζεστά και πουλάει την αποθήκη τόσα (λίγα τα κόβω) έφυγες ήδη γιια συμβόλαια... Σε 15 χρόνια έχεις κάνει απόσβεση του χώρου και είσαι άρχοντας,συν ότι έχεις και το χώρο σου να μαστορεύεις το κατιτί σου.... ;)

andreastwin
27/07/2020, 12:39
Μεγαλη πικρα η ολη υποθεση με το κλειστο παρκινγκ. Ο λογος που δε παιρνω ακριβη μηχανη. Υπαρχει στα 25 μετρα απ το σπιτι μου 3 οροφο κλειστο, 30 ευρω το μηνα για μηχανες, αλλα το σκεφτομαι. 360 το χρονο δηλαδη, σε 5 χρονια εχω δωσει αρκετα δηλαδη. Απο την αλλη πουλαει ο γειτονας μου την αποθηκη της οικοδομης μας κατω στο ισογειο, 50κατι μετρα.. αμα μου το αφησει 5.000 ελεγα να το τσιμπησω να το εχω σαν παρκινγκ και σαν αποθηκη/συνεργειο προσωπικο.. Τωρα το θεμα ειναι αν επιτρεπεται να βαλω μια μικρη ραμπα γιατι ειναι 2 σκαλες κατω για να μπεις με μηχανη.. Ξερουμε αν βγαινουν αδειες για αποθηκες να μετατραπουν σε παρκινγκ; Μπας και βαζω και το αμαξι


ΓΙΑ την μηχανη θα φτιαξεις μια ραμπα η ξηληνη η σιδερενια που θα την βαζεις και θα την βγαζεις, αρκι μπροστα στην εισοδο σου να μην σε κλεισουν, δεν ξερω και πως ειναι ο χωρος. Αλλα αποθηκη 50 τετρ/κα 5000€ θα την τσιμπαγα χθες.