PDA

View Full Version : usersVSuser-usersVSmoderation-usersVSadmin-allVSone-oneVSall-oneVSnoone!



7gibernau
01/11/2011, 20:04
εδω και 15-20 μερες καθε μερα που μπαινω στο μοτο ολο και καποιος τσαμπουκας θα παιζει
γιατι ετσι?ολοι ατσαλομενη την εχετε?

ολοι προβληματα εχουμε αλλα υπαρχουν πολλοι τροποι εκτονωσης ρε παιδες.
και δεν εννοω οτι καποιοι δε γαμουν και τους εχουν πιασει τα ορμονικα τους.

μπαινει κοσμος και στην αρχικη σελιδα το 70% των θρεντ ειναι αλλου κι αλλου..













γραφειο ειμαι,δουλεια δεν εχει και απο τη βαρεμαρα μου το εγραψα....

AUFGEBRACHT
01/11/2011, 20:10
Αν το καλοσκεφτείς έτσι δεν είναι και έξω στην κοινωνία δυστυχώς; Κι εδώ μέσα μια μικρογραφία της κοινωνίας είμαστε, οπότε...καμία βέβαια σχέση με το moto στα πρώτα του βήματα. Βεβαίως και έχει αλλοιωθεί η φυσιογνωμία του. Ίσως είναι και το άλλο, μπορεί να το βλέπω εγώ λάθος αλλά το moto ήταν μια μικρή "επανάσταση" αν είναι δόκιμος ο όρος για την ανύπαρκτη μοτοσυκλετιστική μας παιδεία...αλλά ξέρεις τί λένε για τις επαναστάσεις: πώς τρώνε τα παιδιά τους...

THEOD
01/11/2011, 20:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
εδω και 15-20 μερες καθε μερα που μπαινω στο μοτο ολο και καποιος τσαμπουκας θα παιζει
γιατι ετσι?ολοι ατσαλομενη την εχετε?

ολοι προβληματα εχουμε αλλα υπαρχουν πολλοι τροποι εκτονωσης ρε παιδες.
και δεν εννοω οτι καποιοι δε γαμουν και τους εχουν πιασει τα ορμονικα τους.

μπαινει κοσμος και στην αρχικη σελιδα το 70% των θρεντ ειναι αλλου κι αλλου..













γραφειο ειμαι,δουλεια δεν εχει και απο τη βαρεμαρα μου το εγραψα....

Φίλε μου πριν λίγα χρόνια λέγαμε αμάν και πως να την κάνουμε από την δουλειά, να βρεθούμε με 2-3 φίλους, να πιούμε καμμιά μπύρα και να πουμε τις μαλακίες μας.
Τώρα πια την κοπανάς από την δουλειά, βρίσκεσαι με τους ίδιους φίλους και σε 3 λεπτά η κουβέντα έχει γυρίσει στα ίδια σκατά που ακούμε συνέχεια γύρω μας. Αυτόματα μελαγχολείς σε τέτοιο βαθμό που λες τι μαλάκας ήμουνα που την κοπάνησα από την δουλειά...

Μέσα σε αυτό το τσουνάμι το κλίμα στο φόρουμ θα έμενε ανεπηρέαστο ?

jimtarasxt660x
01/11/2011, 20:20
από δω το πας, από κει το πας όλο για τα SV μιλάς...
πούλα επιτέλους το ιταλικό μπρίκι και πάρε ένα SV

:a22: :a22: :a22:

7gibernau
01/11/2011, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD


Μέσα σε αυτό το τσουνάμι το κλίμα στο φόρουμ θα έμενε ανεπηρέαστο ?
με τιποτα,εχεις δικιο αλλα στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε!
στο χερι των μοντ και αντμιν δηλαδη!
θα μπορουσαν ανετα να διαγραψουν καθε πολιτικο-οικονομικο θρεντ που παιζει εδω ωστε ο καθ ενας απο μας που μπαινει εδω να μην πεφτει πανω του στην πρωτη σελιδα και γυριζουν τα μυαλα του.
υπαρχουν πολλα σαιτ πολιτικο-οικονομικα,ας μη γινει και το μοτο μια απο τα ιδια.

paramedic
01/11/2011, 20:43
Το φόρουμ είναι μια μικρή κοινωνία και δεν γίνεται να μη συζητάμε αυτα τα θέματα. Γι'αυτό άλλωστε συζητούνται στα γενικά και όχι στις ανακατασκευές πχ.
Δεν γίνεται να κλείσεις τα αυτια σου,τα μάτια σου και την οθόνη σου στα πρωτόγνωρα γεγονότα που ζούμε σαν λαός φίλε μου οπότε είναι λογικές τέτοιες συζητήσεις και οι αντιπαραθέσεις. Και να σου πω καλύτερα να ξεθυμαίνουμε εδω που είναι ανώδυνο(αρκεί να μην ξεφεύγουμε) παρά στους δρόμους. Αν και ίσως θα ήταν προτιμότερο να ξεθυμαίναμε σε κανένα κεφάλι πολιτικού.:D :D

7gibernau
02/11/2011, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Το φόρουμ είναι μια μικρή κοινωνία και δεν γίνεται να μη συζητάμε αυτα τα θέματα. Γι'αυτό άλλωστε συζητούνται στα γενικά και όχι στις ανακατασκευές πχ.
ετσι οπως την εκαναν την Ελλαδα ανετα η κουβεντα θα μπορουσε να μπει στις ανακατασκευες για τα πολιτικο-οικονομικα!!!:rotflmao:

John Steed
02/11/2011, 18:01
Αγαπάτε αλλήλους! :o






:wave2:

Allst@rf
02/11/2011, 18:10
αλήθεια συμβαίνει κάτι τέτοιο;:look:

εγώ παντος το βλέπω τελείως χαλαρά το ζήτημα...

Αν δε μου αρέσουν τα θέματα του μότο ,μπαίνω αλλού...


:blush:

nikos_abel
02/11/2011, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
αλήθεια συμβαίνει κάτι τέτοιο;:look:

εγώ παντος το βλέπω τελείως χαλαρά το ζήτημα...

Αν δε μου αρέσουν τα θέματα του μότο ,μπαίνω αλλού...


:blush:

Και γω άμα βρω, γ@μ@w, όχι που θα κάτσω με τους μπάκουρες...:yuck:

daz
02/11/2011, 22:29
Επιλογή μας είναι να συμμετάσχουμε ή όχι σε κάποια θέματα, δεν είναι υποχρεωτικό. Εγώ για πχ στα ποδοσφαιρικά δεν περνάω ούτε απ' έξω. Τα πολιτικοοικονομικά κτλ μπορεί να τα παρακολουθώ, αλλά δεν συμμετέχω. Δεν είναι ότι με χαλάνε ούτε πως δεν έχω άποψη. Απλά δεν μπαίνω στο μοτό γι' αυτό.
Τσαμπουκάδες, νευράκια κτλ πάντα υπήρχαν (Poutana τεστοστερόνη! :lol: ), μάλλον η υπομονή έχει μειωθεί λίγο αλλά και αυτό ίσως να είναι σημείο των καιρών. Και δεν είναι μόνο... μπλα μπλα μπλά........

Βασικά εγώ πιο πολύ θα ανησυχούσα αν δεν είχε αλλάξει τίποτα! Εντός και εκτός φόρουμ!

makis206
03/11/2011, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
allVSone-oneVSall

Πανοπτικέ σε ζητάνε ρε :lol: :rotflmao:

Πανοπτικός
03/11/2011, 11:12
:hypnotize


239167

makis206
03/11/2011, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
:hypnotize

Σαχ-Ματ :rotflmao:

John Steed
03/11/2011, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Και γω άμα βρω, γ@μ@w, όχι που θα κάτσω με τους μπάκουρες...:yuck:

:a38:









Η γυναίκα σου το ξέρει ρε? :lol:

Ichigo
03/11/2011, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
:hypnotize

Μάλιστα όταν τα posts μας στερούνται σοβαρότητας και οι συζητήσεις μας είναι διαρκώς απανωτές κωλοτούμπες λέμε ότι παίζουμε "σκάκι" με τους υπόλοιπους :rolleyes: . Μάλλον troll chess θα το έλεγα εγώ. :lol:

Anyway πλάκα έχει! Συνεχίστε :D


239184

kostas777
03/11/2011, 17:19
ειδικά αμα είσαι νέος στο φορουμ και δεν σε ξέρουν προσωπικά, σου τη λένε χωρίς κανένα δισταγμό ή επιχείρημα.

Joyrider
03/11/2011, 17:24
oneVSnoone!
Αυτός ο καμμένος ποιος είναι? :rotflmao:

7gibernau
03/11/2011, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
ειδικά αμα είσαι νέος στο φορουμ και δεν σε ξέρουν προσωπικά, σου τη λένε χωρίς κανένα δισταγμό ή επιχείρημα. Ε μην το ξανα πεις αυτο...πως σου πέρασε απ το μυαλό;;;;πιπέρι...

karellen
03/11/2011, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Εγώ για πχ στα ποδοσφαιρικά δεν περνάω ούτε απ' έξω. Τα πολιτικοοικονομικά κτλ μπορεί να τα παρακολουθώ, αλλά δεν συμμετέχω. Δεν είναι ότι με χαλάνε ούτε πως δεν έχω άποψη. Απλά δεν μπαίνω στο μοτό γι' αυτό.
Βασικά εγώ πιο πολύ θα ανησυχούσα αν δεν είχε αλλάξει τίποτα! Εντός και εκτός φόρουμ!
+1000:beer:

Πανοπτικός
03/11/2011, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
...


:a9:

daz
03/11/2011, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
ειδικά αμα είσαι νέος στο φορουμ και δεν σε ξέρουν προσωπικά, σου τη λένε χωρίς κανένα δισταγμό ή επιχείρημα.

Αδίστακτοι!!! :lol:

Αλήθεια σε ποιους αναφέρεσαι? Τους μοντς, τα παλιά μέλη ή τους γνωστούς αγνώστους του φόρουμ? :smokin:

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου αλλά ο καθένας όπως στρώνει κοιμάται. Δεν μπορώ να μπαίνω σε μια κοινότητα και να λέω "το νου σας γατάκια ήρθα!" και να περιμένω να με καλωσορίσουν. Κάποιοι θα δείξουν ανοχή ενώ κάποιοι άλλοι όχι. Μερικοί πριν απαντήσουν θα φορέσουν το "γάντι" ενώ καποιοι άλλοι kapota!.
Ούτε όταν οι απόψεις σου μπάζουν από παντού να περιμένεις διαφορετική αντιμετώπιση. Και η υπερβολή δεν υπάρχει ποτέ απ' το δεύτερο ποστ.
Το μόνο σίγουρο είναι πως αν η υπόθεση μπάζει (βλέπε άποψη, ποστ κτλ) κάποιος θα το επισημάνει. Τις περισσότερες φορές με χιούμορ το οποίο στην πορεία θα γίνεται όλο και πιο καυστικό.

Πόσες φορές έχω δει σοβαρότατη απάντηση σε νέο μέλος του φόρουμ απ' τον "γηραιότερο" αυτού, στο δεύτερο μόλις ποστ!
Φυσικά δεν είναι λίγες και οι φορές που το θρεντάκι μας συντροφεύει μέρες πολλές και σοβαρή απάντηση δεν έχει δώσει, και ας είναι στα λημέρια του η συζήτηση!
Γιατί άραγε?

Εγώ γιατί βλέπω, νέα μέλη του 10 και του 11 να έχουν γίνει αποδεκτά απ' την "κοινότητα"? Αυτοί βύσμα είχαν?

Ποιος πιστεύει πως θα γίνει αποδεκτός σε μια κοινότητα μόνο και μόνο επειδή θα πει "γεια σας ήρθα"? Πόσο μάλλον όταν είναι και το μοναδικό σωστό που είπε?

Πόσα θρεντάκια απ' το πρώτο ποστ σε προκαλούν να τα διακωμωδήσεις μέχρι εκεί που δεν παίρνει? Απ' τον τίτλο κιόλας, πριν καν μπεις να διαβάσεις το θέμα!

Και ποιος λέει ότι αυτό συμβαίνει μόνο στα καινούρια μέλη? Κάποιος πριν λίγο καιρό δεν πήρε ούτε μία σοβαρή απάντηση και νέο μέλος δεν ήταν. (Και άδικα κατά την γνώμη μου έγινε αυτό αφού μάλλον ήταν και λίγο υπερβολικό) και ήταν μέλος που η γνώμη του και η άποψή του μετράει και τον εκτιμούν πολλοί (αν όχι όλοι) εδώ μέσα!

Το τελευταίο τρίμηνο έχω δει τουλάχιστον δύο απ' τους "θαμώνες της παλπ" να τρώνε μπαν! Το αντιλήφθηκε κανένας?

Νομίζω πως κάποιοι βλέπουν μονόπλευρα τα πράγματα ή τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να διατυπώνουν τόσο επιγραμματικά μια τέτοια θέση!

Λοιπόν ότι λες παραπάνω, συμβαίνει! Ευτυχώς λέω εγώ! Αντίθετος είμαι μόνο όταν δεν συμβαίνει υπο προϋποθέσεις! Απ' την στιγμή όμως που υπάρχουν εξαιρέσεις οι προϋποθέσεις τηρούνται. Και όταν δεν τηρούνται απ' όλους, κάποιος "Makis" βγαίνει να μας πει ότι είμαστε malakes, και δεν βγάζει κανένας τσιμουδιά γιατί ξέρουν όλοι ότι έχει δίκιο. Αλήθεια έπεσε ποτέ στην αντίληψή σας κάτι τέτοιο?

Να λοιπόν που συμφωνώ μαζί σου ότι συμβαίνει αυτό που λες και τεκμηριώνω το γιατί και το πότε δεν είμαι αντίθετος με κάτι τέτοιο. :beer:




Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
Αυτός ο καμμένος ποιος είναι? :rotflmao:


Τι mlk είσαι ρε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ichigo
03/11/2011, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
:a9:

Κι εγώ σ αγαπάω :a07: :a07:

daz
03/11/2011, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ichigo
Κι εγώ σ αγαπάω :a07: :a07:

Nα βλέπεις αυτό που έλεγα? Κοίτα με τι ζεστασιά ένα παλιό μέλος αντιμετωπίζει ένα νέο. :bawl:

nikos_abel
03/11/2011, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από John Steed
:a38:









Η γυναίκα σου το ξέρει ρε? :lol:

Δεν μπαίνει εδώ μέσα. Αν της το σφυρίξει κανένας θα σας βάλω φωτιά μερικούς (ξέρεις εσύ ποιους) :D

Ichigo
03/11/2011, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Nα βλέπεις αυτό που έλεγα? Κοίτα με τι ζεστασιά ένα παλιό μέλος αντιμετωπίζει ένα νέο. :bawl:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kostas777
04/11/2011, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Αλήθεια σε ποιους αναφέρεσαι? Τους μοντς, τα παλιά μέλη ή τους γνωστούς αγνώστους του φόρουμ? :smokin:

δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, αναφέρομαι σε αυτό που βλέπω κατά καιρούς, να μπαίνει ένα νέο μέλος, που ίσως να μην έχει ξαναγραφτεί σε φόρουμ, ίσως να είναι έμπειρος, απλά δεν ξέρουμε και έχει αντιμετώπιση του ύφους «τι να μας πει κι αυτός, ποιός νομίζει ότι είναι». και γενικώς κάποιοι που θεωρούν τους εαυτούς τους παλιά μέλη, που έχουν και προσωπικές σχέσεις μέ άλλα μέλη, να γράφουν όχι απαντώντας στον εν λόγω χρήστη, αλλά κατά κύριο λόγο για να το δουν τα φιλαράκια τους και να γελάσουν.

δεν εννοώ το να μπει κάποιος πρώτη φορά και με το καλημέρα σας, να αρχίσει να πετάει βλακείες για εντυπωσιασμό. φυσικά υπάρχει και αυτό και μπορεί να αντιμετωπιστεί καταλλήλως.


Ούτε όταν οι απόψεις σου μπάζουν από παντού να περιμένεις διαφορετική αντιμετώπιση. Και η υπερβολή δεν υπάρχει ποτέ απ' το δεύτερο ποστ.
Το μόνο σίγουρο είναι πως αν η υπόθεση μπάζει (βλέπε άποψη, ποστ κτλ) κάποιος θα το επισημάνει. Τις περισσότερες φορές με χιούμορ το οποίο στην πορεία θα γίνεται όλο και πιο καυστικό.

ναι αλλά αυτός του οποίου οι απόψεις του «μπάζουν από παντού», το ξέρει αυτό; ποιός κρίνει ποιές απόψεις μπάζουν και ποιές είναι στεγανές; έχει το φόρουμ «φορουμική γραμμή» με την οποία όλα τα μέλη πρέπει να συμφωνούν, ενώ όποια δεν συμφωνούν πρέπει να διαγράφονται; πως αντιμετωπίζεται ένα παλαιό μέλος με «από παντού μπάζοντες» απόψεις; με τον ίδιο ακριβώς τρόπο; ή μήπως δεν υπάρχει τέτοιο μέλος;


Πόσα θρεντάκια απ' το πρώτο ποστ σε προκαλούν να τα διακωμωδήσεις μέχρι εκεί που δεν παίρνει? Απ' τον τίτλο κιόλας, πριν καν μπεις να διαβάσεις το θέμα!

Και ποιος λέει ότι αυτό συμβαίνει μόνο στα καινούρια μέλη? Κάποιος πριν λίγο καιρό δεν πήρε ούτε μία σοβαρή απάντηση και νέο μέλος δεν ήταν. (Και άδικα κατά την γνώμη μου έγινε αυτό αφού μάλλον ήταν και λίγο υπερβολικό) και ήταν μέλος που η γνώμη του και η άποψή του μετράει και τον εκτιμούν πολλοί (αν όχι όλοι) εδώ μέσα!

δεν νομίζω να εννοούμε αυτό, φυσικά μπορεί να γίνει και πλάκα και χαβαλές και πείραγμα, αλλά δεν είναι ανάγκη ο άλλος να νιώθει σαν ξένος που εισέβαλλε στην παρεούλα και της χάλασε την ησυχία. δηλαδή αν κάποιος δεν έχει να εκφράσει κάποια άποψη, δεν είναι ανάγκη να πει ό,τι του κατέβει για να πουλήσει μούρη. αυτό δεν θα το έκανε σε κάποιον φίλο του ή γνωστό του στο φόρουμ.

επίσης αν ρωτάει κάποιος κάτι και δεν ξέρω την απάντηση, ή αν γράφει για κάποιο θέμα που δεν έχω ιδέα, δεν χρειάζεται να πω τίποτα. δεν είναι προσωπικό το ζήτημα, κι εγώ αν ρωτήσω κάτι και δεν μου απαντήσει κανείς, θα θεωρήσω ότι κανείς δεν ήξερε ή δεν ήθελε να δώσει μια απάντηση ή ότι δεν έτυχε να το δει.


Νομίζω πως κάποιοι βλέπουν μονόπλευρα τα πράγματα ή τουλάχιστον δεν θα έπρεπε να διατυπώνουν τόσο επιγραμματικά μια τέτοια θέση!

εμένα η θέση η δική μου είναι να αντιμετωπίζω τους πάντες σύμφωνα με αυτό που έχουν πει σε μια συγκεκριμένη συζήτηση και όχι με κριτήρια το αν είναι νέος στο φόρουμ ή στην ηλικία, το τι έχει πει πριν, το αν είναι άντρας ή γυναίκα, τον αριθμό των posts που έχει. απλή και επιγραμματική :)


Να λοιπόν που συμφωνώ μαζί σου ότι συμβαίνει αυτό που λες και τεκμηριώνω το γιατί και το πότε δεν είμαι αντίθετος με κάτι τέτοιο. :beer:

εγώ πάντως δεν είπα ότι είμαι αντίθετος με κάτι, έκανα μια παρατήρηση :beer:

Πανοπτικός
04/11/2011, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Δεν μπαίνει εδώ μέσα. Αν της το σφυρίξει κανένας θα σας βάλω φωτιά μερικούς (ξέρεις εσύ ποιους) :D

Ετσι μπραβο :beer:

Συναδερφε συμπολε(γα)μιστη :winka:

SoulGR
04/11/2011, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Δεν μπαίνει εδώ μέσα. Αν της το σφυρίξει κανένας θα σας βάλω φωτιά μερικούς (ξέρεις εσύ ποιους) :D και ελεγα πως θα περασω την ωρα μου αποψε...:a13: :a13:

daz
04/11/2011, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
δεν αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, αναφέρομαι σε αυτό που βλέπω κατά καιρούς, να μπαίνει ένα νέο μέλος, που ίσως να μην έχει ξαναγραφτεί σε φόρουμ, ίσως να είναι έμπειρος, απλά δεν ξέρουμε και έχει αντιμετώπιση του ύφους «τι να μας πει κι αυτός, ποιός νομίζει ότι είναι». και γενικώς κάποιοι που θεωρούν τους εαυτούς τους παλιά μέλη, που έχουν και προσωπικές σχέσεις μέ άλλα μέλη, να γράφουν όχι απαντώντας στον εν λόγω χρήστη, αλλά κατά κύριο λόγο για να το δουν τα φιλαράκια τους και να γελάσουν.

δεν εννοώ το να μπει κάποιος πρώτη φορά και με το καλημέρα σας, να αρχίσει να πετάει βλακείες για εντυπωσιασμό. φυσικά υπάρχει και αυτό και μπορεί να αντιμετωπιστεί καταλλήλως.



ναι αλλά αυτός του οποίου οι απόψεις του «μπάζουν από παντού», το ξέρει αυτό; ποιός κρίνει ποιές απόψεις μπάζουν και ποιές είναι στεγανές; έχει το φόρουμ «φορουμική γραμμή» με την οποία όλα τα μέλη πρέπει να συμφωνούν, ενώ όποια δεν συμφωνούν πρέπει να διαγράφονται; πως αντιμετωπίζεται ένα παλαιό μέλος με «από παντού μπάζοντες» απόψεις; με τον ίδιο ακριβώς τρόπο; ή μήπως δεν υπάρχει τέτοιο μέλος;



δεν νομίζω να εννοούμε αυτό, φυσικά μπορεί να γίνει και πλάκα και χαβαλές και πείραγμα, αλλά δεν είναι ανάγκη ο άλλος να νιώθει σαν ξένος που εισέβαλλε στην παρεούλα και της χάλασε την ησυχία. δηλαδή αν κάποιος δεν έχει να εκφράσει κάποια άποψη, δεν είναι ανάγκη να πει ό,τι του κατέβει για να πουλήσει μούρη. αυτό δεν θα το έκανε σε κάποιον φίλο του ή γνωστό του στο φόρουμ.

επίσης αν ρωτάει κάποιος κάτι και δεν ξέρω την απάντηση, ή αν γράφει για κάποιο θέμα που δεν έχω ιδέα, δεν χρειάζεται να πω τίποτα. δεν είναι προσωπικό το ζήτημα, κι εγώ αν ρωτήσω κάτι και δεν μου απαντήσει κανείς, θα θεωρήσω ότι κανείς δεν ήξερε ή δεν ήθελε να δώσει μια απάντηση ή ότι δεν έτυχε να το δει.



εμένα η θέση η δική μου είναι να αντιμετωπίζω τους πάντες σύμφωνα με αυτό που έχουν πει σε μια συγκεκριμένη συζήτηση και όχι με κριτήρια το αν είναι νέος στο φόρουμ ή στην ηλικία, το τι έχει πει πριν, το αν είναι άντρας ή γυναίκα, τον αριθμό των posts που έχει. απλή και επιγραμματική :)



εγώ πάντως δεν είπα ότι είμαι αντίθετος με κάτι, έκανα μια παρατήρηση :beer:

Μεγάλη συζήτηση στ' αλήθεια! Δύσκολα θα την κάνουμε από εδώ και πολύ εύκολα θα υπάρξουν παρερμηνείες και συνεπώς παρεξηγήσεις αν προσπαθήσω να απαντήσω σε όλα.

Σε γενικές γραμμές δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά βλέπουμε τα πράγματα λίγο διαφορετικά. Τόσο λίγο που είναι δύσκολο να διαχωρίσουμε τις θέσεις μας αλλά άλλο τόσο δύσκολο θα είναι και να ταυτιστούμε.

Μην ξεχνάς πως οι χαρακτήρες στο φόρουμ είναι όπως και στον έξω κόσμο. Δεν αλλάζουν και πολλά.
Σε ένα φόρουμ που γράφουν πολλά μέλη το λάθος θα το επισημάνουν πολλοί! Το αστείο θα το διακωμωδήσουν περισσότεροι και πάει λέγοντας.
Μπες στο bmw φόρουμ και πες καλημέρα. Έ κάποιος θα βρεθεί να στην πει. 3000 μέλη γράφουν καθημερινά!

Φορουμική γραμμή δεν υπάρχει, αλλά υπάρχει η γραμμή της κοινής λογικής.

Φυσικά και υπάρχει παλιό μέλος που οι απόψεις του διαφέρουν απ' τις απόψεις των περισσοτέρων. Δεν βλέπω να άλλαξε κάποιος συμπεριφορά απέναντί του γι' αυτόν τον λόγο. Και αν κάποιος τον αντιμετωπίζει διαφορετικά μάλλον είναι επειδή τον γνώρισε καλύτερα και όχι επειδή έχει (θα είχε μάλλον :lol: ) 3ψήφιο αριθμό από ποστ.

Τα κριτήριά σου είναι σωστά και συμφωνώ μαζί σου αλλά όσοι έχουν δώσει δείγματα γραφής και έχουν καταθέσει τις απόψεις τους στα περισσότερα θέματα. Αυτοί που έχουν καταθέσει "ψυχή" μέσα απ' τα ταξιδιωτικά τους και έχουν αφήσει λίγο απ' το "εγώ" τους μέσα στις σελίδες αυτού του φόρουμ. Αυτοί που έχουν ανταλλάξει απόψεις πίνοντας μπύρες με τα περισσότερα μέλη και έχουν τσαλακώσει την εικόνα τους μέσα από βίντεο, φωτογραφίες, αναποδιές και λάθη, αξίζουν να κριθούν σαν σύνολο και όχι από μια φράση τους, από ένα τους ποστ! Και η αντιμετώπισή τους είναι ανάλογη με την εικόνα που έχει σχηματίσει ο καθένας γι' αυτούς μέσα απ' όλα τα παραπάνω.
Δεν κάνει λοιπόν ο αριθμός των πόστ κανέναν περισσότερο μάγκα, ώστε να του φέρονται όλοι με το γάντι. Το τι έχει γράψει όμως μέσα σε αυτά τα μερικές χιλιάδες ποστ είναι αρκετό για να μπορέσεις εσύ να του φερθείς με τρόπο που του ταιριάζει περισσότερο.
Κάποιος όμως που μόλις μπήκε στο φόρουμ βλέπει πως αυτόν με τα 5000 ποστ τον πάνε φρεναριστά (βλέπε "με τρόπο που του ταιριάζει περισσότερο") ενώ στον ίδιο είχαν ξεσαλώσει όταν είπε μια μαλακία. Και βγάζει τα συμπεράσματα που αναφέρεις εσύ πιο πάνω.

:wave2:

nikos_abel
05/11/2011, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
και ελεγα πως θα περασω την ωρα μου αποψε...:a13: :a13:

ΚΑΛΥΨΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!


239312

kostas777
07/11/2011, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
Τα κριτήριά σου είναι σωστά και συμφωνώ μαζί σου αλλά όσοι έχουν δώσει δείγματα γραφής και έχουν καταθέσει τις απόψεις τους στα περισσότερα θέματα. Αυτοί που έχουν καταθέσει "ψυχή" μέσα απ' τα ταξιδιωτικά τους και έχουν αφήσει λίγο απ' το "εγώ" τους μέσα στις σελίδες αυτού του φόρουμ. Αυτοί που έχουν ανταλλάξει απόψεις πίνοντας μπύρες με τα περισσότερα μέλη και έχουν τσαλακώσει την εικόνα τους μέσα από βίντεο, φωτογραφίες, αναποδιές και λάθη, αξίζουν να κριθούν σαν σύνολο και όχι από μια φράση τους, από ένα τους ποστ! Και η αντιμετώπισή τους είναι ανάλογη με την εικόνα που έχει σχηματίσει ο καθένας γι' αυτούς μέσα απ' όλα τα παραπάνω.
Δεν κάνει λοιπόν ο αριθμός των πόστ κανέναν περισσότερο μάγκα, ώστε να του φέρονται όλοι με το γάντι. Το τι έχει γράψει όμως μέσα σε αυτά τα μερικές χιλιάδες ποστ είναι αρκετό για να μπορέσεις εσύ να του φερθείς με τρόπο που του ταιριάζει περισσότερο.
Κάποιος όμως που μόλις μπήκε στο φόρουμ βλέπει πως αυτόν με τα 5000 ποστ τον πάνε φρεναριστά (βλέπε "με τρόπο που του ταιριάζει περισσότερο") ενώ στον ίδιο είχαν ξεσαλώσει όταν είπε μια μαλακία. Και βγάζει τα συμπεράσματα που αναφέρεις εσύ πιο πάνω.

:wave2:

φυσικά πολλοί έχουν καταθέσει πολλές απόψεις και την ίδια τους την ψυχή στο φόρουμ, αλλά ο καινούργιος δεν είναι απαραίτητο να τους ξέρει. μπορεί να τους μάθει σιγά σιγά. ή μπορεί και ένας καινούργιος να έχει καταθέσει την ψυχή του αλλού. τελικά μπορεί να είμαστε όλοι ίσοι. :)

και δεν μιλάω για εμένα, αλλά για κάποιον τυχαίο που θα μπει για πρώτη φορά, από αυτούς που θα χαιρετούσα στον δρόμο και θα ανταπέδιδαν ίσως. είναι μικρός ο κόσμος (μας) και όλο και κάπου θα βρεθούμε. και στον δρόμο είμαστε αναγκαστικά ίσοι, δεν έχουν προτεραιότητα οι «παλιοί» σε κάποιο φόρουμ. μήπως να ανταπέδιδε και κανείς στο σινιάλο-«συναδελφικό» χαιρετισμό σε επαρχιακούς δρόμους, γιατί νιώθω σαν ο τελευταίος των μηχανόβιων :lol:

Bowleno
07/11/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau


γραφειο ειμαι,δουλεια δεν εχει και απο τη βαρεμαρα μου το εγραψα....

Ομοιοπαθής.... κι εγω ψάχνω να δολοφονήσω την ώρα στο γραφείο και η άτιμη δεν ψοφάει εύκολα :rotflmao: :rotflmao:

Joyrider
07/11/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
και δεν μιλάω για εμένα, αλλά για κάποιον τυχαίο που θα μπει για πρώτη φορά, από αυτούς που θα χαιρετούσα στον δρόμο και θα ανταπέδιδαν ίσως. είναι μικρός ο κόσμος (μας) και όλο και κάπου θα βρεθούμε. και στον δρόμο είμαστε αναγκαστικά ίσοι, δεν έχουν προτεραιότητα οι «παλιοί» σε κάποιο φόρουμ. μήπως να ανταπέδιδε και κανείς στο σινιάλο-«συναδελφικό» χαιρετισμό σε επαρχιακούς δρόμους, γιατί νιώθω σαν ο τελευταίος των μηχανόβιων :lol:
:beer: :beer:

daz
11/11/2011, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas777
φυσικά πολλοί έχουν καταθέσει πολλές απόψεις και την ίδια τους την ψυχή στο φόρουμ, αλλά ο καινούργιος δεν είναι απαραίτητο να τους ξέρει. μπορεί να τους μάθει σιγά σιγά. ή μπορεί και ένας καινούργιος να έχει καταθέσει την ψυχή του αλλού. τελικά μπορεί να είμαστε όλοι ίσοι. :)

και δεν μιλάω για εμένα, αλλά για κάποιον τυχαίο που θα μπει για πρώτη φορά, από αυτούς που θα χαιρετούσα στον δρόμο και θα ανταπέδιδαν ίσως. είναι μικρός ο κόσμος (μας) και όλο και κάπου θα βρεθούμε. και στον δρόμο είμαστε αναγκαστικά ίσοι, δεν έχουν προτεραιότητα οι «παλιοί» σε κάποιο φόρουμ. μήπως να ανταπέδιδε και κανείς στο σινιάλο-«συναδελφικό» χαιρετισμό σε επαρχιακούς δρόμους, γιατί νιώθω σαν ο τελευταίος των μηχανόβιων :lol:

Μα είμαστε όλοι ίσοι! Και είναι φυσικό ο καινούριος μην γνωρίζει τα παλαιότερα μέλη.

Και αυτός είναι ένας καλός λόγος οι υπόλοιποι να είναι πιο ανεκτικοί με κάποιον που έχει μόλις γραφτεί αλλά και αυτός οφείλει να είναι λίγο προσεκτικός.
Συνήθως αυτοί οι δύο κανόνες παραβιάζονται μαζί. Και παραβιάζονται πολύ πιο εύκολα και απ' τις δυο μεριές γιατί η συζήτηση είναι απρόσωπη.

Αυτό το τελευταίο ξαναπές το! :beer:

John Steed
12/11/2011, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Δεν μπαίνει εδώ μέσα. Αν της το σφυρίξει κανένας θα σας βάλω φωτιά μερικούς (ξέρεις εσύ ποιους) :D


Στηρίξου στις πλάτες μου! :winka:

7gibernau
12/01/2012, 20:24
ειδαμε πολλες μαχες αυτες τις μερες ε???

bocaros
12/01/2012, 21:14
ας αλλσξει καποιος την επικεφαλιδα του νηματος, ωστε τα νεα μελη να δουν ποια ειναι η φιλοσοφια του φορουμ και μερικων απο αυτους που το απαρτιζουν.
οσο εριστικοι και να ειναι καποιοι, οσο και να πικαρουν νεους και μη η αγαπη και το πσθος ειναι κοινο για ολους.
αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω.
αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισσοτερο , δεν εχει σημασια.

το μονο που θα πω κλεινοντας ειναι

ευχαριστω το μοτο και ολους οσους γραφουν σε συτο , οχι μονο γισ καποιους ιδιαιτερους λογους που εχουν να κανουν με καταθεση ψυχης , αλλα τουλαχιστον για το χρονο που μου αφιερωσαν , ασχετως το υφος της απαντησης.

nikos_abel
12/01/2012, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bocaros
ας αλλσξει καποιος την επικεφαλιδα του νηματος, ωστε τα νεα μελη να δουν ποια ειναι η φιλοσοφια του φορουμ και μερικων απο αυτους που το απαρτιζουν.
οσο εριστικοι και να ειναι καποιοι, οσο και να πικαρουν νεους και μη η αγαπη και το πσθος ειναι κοινο για ολους.
αλλωστε για αυτο ειμαστε εδω.
αλλοι λιγοτερο και αλλοι περισσοτερο , δεν εχει σημασια.

το μονο που θα πω κλεινοντας ειναι

ευχαριστω το μοτο και ολους οσους γραφουν σε συτο , οχι μονο γισ καποιους ιδιαιτερους λογους που εχουν να κανουν με καταθεση ψυχης , αλλα τουλαχιστον για το χρονο που μου αφιερωσαν , ασχετως το υφος της απαντησης.


:beer: :beer: :beer:

webassasin
12/01/2012, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
με τιποτα,εχεις δικιο αλλα στο χερι μας ειναι να το αλλαξουμε!
στο χερι των μοντ και αντμιν δηλαδη!
θα μπορουσαν ανετα να διαγραψουν καθε πολιτικο-οικονομικο θρεντ που παιζει εδω ωστε ο καθ ενας απο μας που μπαινει εδω να μην πεφτει πανω του στην πρωτη σελιδα και γυριζουν τα μυαλα του.
υπαρχουν πολλα σαιτ πολιτικο-οικονομικα,ας μη γινει και το μοτο μια απο τα ιδια.
τι ειπες τωρα.
εδω οι ιδιοι οι μοντ προκαλουν για φασαρια,με δηλωσεις ολο ειρωνια, λες και δεν τους νοιαζει η
<< σωστη >> λειτουργια του μοτο.
και οχι,δεν ειμαι σπασικλας η ρουφιανος,αλλα αυτο το πραμα εδω μεσα δεν υπαρχει πουθενα.

Ζεύκας
12/01/2012, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
τι ειπες τωρα.
εδω οι ιδιοι οι μοντ προκαλουν για φασαρια,με δηλωσεις ολο ειρωνια, λες και δεν τους νοιαζει η
<< σωστη >> λειτουργια του μοτο.
και οχι,δεν ειμαι σπασικλας η ρουφιανος,αλλα αυτο το πραμα εδω μεσα δεν υπαρχει πουθενα.

είπαμε. σ'όποιον δεν αρέσει λος πούλος.

αλλά ξέρεις τι; γουστάρεις να μπαίνεις ;)

webassasin
12/01/2012, 23:56
δεν ειναι λογικη αυτη Ζευκα.
μην τα γαματε ολα.

ERRIKA
13/01/2012, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7gibernau
ειδαμε πολλες μαχες αυτες τις μερες ε???

Πάλι έπεσε η δουλειά ε???? :lol: :rotflmao:

Lioulios
13/01/2012, 09:30
Εκλογές ΕΔΩ και ΤΩΡΑ

:lol:

nikos_abel
13/01/2012, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Εκλογές ΕΔΩ και ΤΩΡΑ

:lol:

Άσε ρε, και να μας βγει μετά κανά μοτοΠαΠαΔήμας κοινής αποδοχής;

:lol: :lol: :lol:

DimChios
13/01/2012, 10:32
Mod VS Dim = τσεκουρι! :mad:

tsompanis
13/01/2012, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin

και οχι,δεν ειμαι σπασικλας η ρουφιανος,αλλα αυτο το πραμα εδω μεσα δεν υπαρχει πουθενα. .........


Ναι όντως δε υπάρχει πουθενά .

αλλά είναι φυσικό επακόλουθο για ανήσυχα πνεύματα.
πως να καλουπάρεις έναν αλήτη μηχανοβιο?
αυτή είναι και η ομορφιά του :beer:

AUFGEBRACHT
13/01/2012, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lioulios
Εκλογές ΕΔΩ και ΤΩΡΑ

:lol:

Όχι εάν δεν ξεκαθαριστεί το θέμα της δυαρχίας :lol: :lol: :lol: :lol:

Shaolin Monk
13/01/2012, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Όχι εάν δεν ξεκαθαριστεί το θέμα της δυαρχίας :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

airpanos
14/01/2012, 00:05
Το μοτο τζι αρ ειναι σαν το στρατο.Οταν εισαι νεοσυλλεκτος σε σνομπαρουν οι παλιοι.Αν πας να πουλησεις μαγκια σε καινε.
Οταν ομως παλιωσεις κανεις τα ιδια στους νεους.

nikos_abel
14/01/2012, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από airpanos
Το μοτο τζι αρ ειναι σαν το στρατο.Οταν εισαι νεοσυλλεκτος σε σνομπαρουν οι παλιοι.Αν πας να πουλησεις μαγκια σε καινε.
Οταν ομως παλιωσεις κανεις τα ιδια στους νεους.

Είπες κάτι νέος;

:D

Joyrider
14/01/2012, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Είπες κάτι νέος;

:D
EndoμεΤαξί είναι πιο παλιός από σένα :rotflmao:


Κάνουν και μοτοεκδρομές στον στρατό :eyepop: :a2:

nikos_abel
14/01/2012, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
EndoμεΤαξί είναι πιο παλιός από σένα :rotflmao:


Κάνουν και μοτοεκδρομές στον στρατό :eyepop: :a2:

:nono: Είσαι όσο παλιός αισθάνεσαι...



:a1: :a5: :a9: :a25: :a25: :a25:

Πανοπτικός
14/01/2012, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από airpanos
Το μοτο τζι αρ ειναι σαν το στρατο.Οταν εισαι νεοσυλλεκτος σε σνομπαρουν οι παλιοι.Αν πας να πουλησεις μαγκια σε καινε.
Οταν ομως παλιωσεις κανεις τα ιδια στους νεους.

Απο την μαζα παντα παιρνεις αυτο που αξιζεις.


Πανοπτικός :dizzy:

airpanos
14/01/2012, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Είπες κάτι νέος;

:D

Εεελα ψαρακι πεσε και παιρνε καμψεις:lol: :lol:

airpanos
14/01/2012, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Απο την μαζα παντα παιρνεις αυτο που αξιζεις.


Πανοπτικός :dizzy:

Οι παλιοι το ξερουν αυτο?

Πανοπτικός
14/01/2012, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από airpanos
Οι παλιοι το ξερουν αυτο?


Νομος της φυσης :winka:

Joyrider
14/01/2012, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Απο την μαζα παντα παιρνεις αυτο που αξιζεις.


Πανοπτικός :dizzy:
The voice of the majority is no proof of justice (F.Schiller)

Ξέρεις πόσα αποφθέγματα έχουν γραφτεί για την μάζα και την βλακεία της; :lol:

Πανοπτικός
14/01/2012, 11:08
Καποτε το ειχαμε ξανασυζητησει, σε ενα απο τα βιντεακια που βαζει κατα καιρους ο αδολφος, εδειχνε εναν τυπο με μηχανη να τον κοπαναει το πληθος.


Με τον F.Schiller διαφωνω :dizzy: , η μαζα δεν δειχνει επιεικεια αλλα ειναι παντα δικαιη :a55:

Joyrider
14/01/2012, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Με τον F.Schiller διαφωνω :dizzy: , η μαζα δεν δειχνει επιεικεια αλλα ειναι παντα δικαιη :a55:
Και γω διαφωνώ με αυτόν τον Πανοπ-ωςτονείπες γιατί είναι "πάντα" απόλυτος.

Ο άλλος όμως λέει το πολύ απλό "no proof" :winka: Επειδή το λέει η μάζα δεν γίνεται αυτόματα σωστό.

Τέσπα :beer:

nikos_abel
14/01/2012, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από airpanos
Εεελα ψαρακι πεσε και παιρνε καμψεις:lol: :lol:

Καμμία, μία, δύο, τρ....



ΕΕΕΕΕ, το προσωπικό καψόνι απαγορεύται, πέσε μαζί μου!!!


:lol: :lol: :lol:

daz
17/01/2012, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
EndoμεΤαξί


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

John Steed
23/01/2012, 19:25
:look:

7gibernau
27/01/2012, 22:19
μια χαρα πηγε και αυτη η βδομαδα!!!

ειδικα το τουμπαρισμενο αμαξι και η τηλεγραφικη κληση!!

παμε γερα!!μην την αφησΟΥτε να σας πεσει............

webassasin
27/01/2012, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Καποτε το ειχαμε ξανασυζητησει, σε ενα απο τα βιντεακια που βαζει κατα καιρους ο αδολφος, εδειχνε εναν τυπο με μηχανη να τον κοπαναει το πληθος.


Με τον F.Schiller διαφωνω :dizzy: , η μαζα δεν δειχνει επιεικεια αλλα ειναι παντα δικαιη :a55:
Το βαραβα το θυμασαι?
ακου η μαζα ειναι δικαιη.

ERRIKA
27/01/2012, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
Το βαραβα το θυμασαι?
ακου η μαζα ειναι δικαιη.

+ 1000
Η μάζα έχει ελάχιστες, αν όχι καθόλου, πιθανότητες να είναι δίκαιη. :rolleyes:

sniper
27/01/2012, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
+ 1000
Η μάζα έχει ελάχιστες, αν όχι καθόλου, πιθανότητες να είναι δίκαιη. :rolleyes:

H μάζα είναι τόσο δίκαιη όσο αυτός που την κατευθύνει.. Η μη κατευθυνόμενη μάζα κάνει μ@λακίες ή λυντσάρει..

Κι όποιος έχει άλλη άποψη είναι αφελής και δεν έχει διαβάσει αρκετά. Αν εχει διαβάσει κι επιμένει δεν είναι αφελής αλλά ιδιώτης.

TROOPER
28/01/2012, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
H μάζα είναι τόσο δίκαιη όσο αυτός που την κατευθύνει.. Η μη κατευθυνόμενη μάζα κάνει μ@λακίες ή λυντσάρει..

Κι όποιος έχει άλλη άποψη είναι αφελής και δεν έχει διαβάσει αρκετά. Αν εχει διαβάσει κι επιμένει δεν είναι αφελής αλλά ιδιώτης.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
28/01/2012, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από webassasin
Το βαραβα το θυμασαι?..

:eyepop: o Duncan MacLeod ???!!!!

MG-KTiNoS
28/01/2012, 11:10
οι άνθρωποι δεν είναι μαζα,


όσοι απαρτίζουν τις μαζες δεν είναι άνθρωποι


(Κοπάδια - ζώα είναι οι λέξεις κλειδιά !)

:wave2:

nikos_abel
28/01/2012, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
οι άνθρωποι δεν είναι μαζα,


όσοι απαρτίζουν τις μαζες δεν είναι άνθρωποι


(Κοπάδια - ζώα είναι οι λέξεις κλειδιά !)

:wave2:

Ποιος είμαι, τι είμαι, από που ήρθα και που πάω :confused: :confused: :confused:


:lol: :lol: :lol:

Εχετλαίος
28/01/2012, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_abel
Ποιος είμαι, τι είμαι, από που ήρθα και που πάω

...συλλογίστηκε για λίγο. Μα ευτυχώς για λίγο μόνο!
Μετά μούντζωσε και με τα δυο χέρια προς τα πίσω και συνέχισε με τη νταμιτζάνα με την τσικουδιά.
Χίκ!

nikos_abel
28/01/2012, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
...συλλογίστηκε για λίγο. Μα ευτυχώς για λίγο μόνο!
Μετά μούντζωσε και με τα δυο χέρια προς τα πίσω και συνέχισε με τη νταμιτζάνα με την τσικουδιά.
Χίκ!


:lol: :lol: :lol:

: raki : : raki : : raki :

John Steed
28/01/2012, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:eyepop: o Duncan MacLeod ???!!!!



:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: