PDA

View Full Version : immobilizer problem χορνετ 600 2007



X-SFIGA
02/11/2011, 18:15
εχω μια σφιγγα του 2007 το 600αρι και οπως σε ολες τις σφιγγες οταν κλεινεις τον κεντρικο διακοπτη αρχιζει και αναβοσβηνει το λαμπακι του hiss του ιμομπιλαιζερ δηλαδη, εως εδω καλα.


Σε εμενα ξαφνικα σταματησε να αναβοσβηνει ενω στο τεστ που κανει στην αρχικη αναβει κανονικα δηλαδη δεν ειναι καμμενο και φοβαμαι μην μου την εχουν σταμπαρει για να την κλεψουν λογω οτι κανα δυο μερες πριν ηταν 2 τυποι κοντα και την κοιταζαν ωσπου ηρθε ο αδερφος μου και φυγαν.


Αυτο τωρα τι σημαινει οτι δεν δουλευει το ιμομπιλαιζερ?

αμα ισχυε αυτο δεν θα επρεπε να παιρνει μπροστα

τωρα μπορει να ξεκιναει και με κανονικο κλειδι χωρις τσιπακι, παιζει αυτο?

Καμια ιδεα?

X-SFIGA
02/11/2011, 18:26
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...


η λυση βρεθηκε, καπως ειχε απενεργοποιηθει το λαμπακι, απλως ανοιγεις τον κεντρικο διακοπτη και πατας το σελεκτ συνεχομενα το αφηνεις και το πατας κανα δυο φορες ακομα και αναβει στιγμιαια το λαμπακι, απο εκει και περα ειναι οκ.

Πανοπτικός
02/11/2011, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από X-SFIGA
σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...


η λυση βρεθηκε, καπως ειχε απενεργοποιηθει το λαμπακι, απλως ανοιγεις τον κεντρικο διακοπτη και πατας το σελεκτ συνεχομενα το αφηνεις και το πατας κανα δυο φορες ακομα και αναβει στιγμιαια το λαμπακι, απο εκει και περα ειναι οκ.


αυτο εγραφα αλλα λιγο πριν στειλω ειδα κ την απαντηση...

Αυτο ειναι απο τα βασικα, το βιβλιαρακι του δεν το εχεις διαβασει ποτε... ?

X-SFIGA
02/11/2011, 20:19
δεν το σκεφτηκα βασικα, αλλα αφου το βρηκα παλι καλα

LogOutGoRide
02/11/2011, 21:43
Αν θυμάμαι καλά σβήνει και μόνο του μετά από 24 ώρες.

Πανοπτικός
02/11/2011, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από LogOutGoRide
Αν θυμάμαι καλά σβήνει και μόνο του μετά από 24 ώρες.

:a01:

borbos
03/11/2011, 02:38
εχεις πατησει παρατεταμενα το reset. αυτο δεν κλεινει το imo απλα το χανεις απο το καντραν οταν σβηνεις την μηχανη. το λει και το μανουαλι