PDA

View Full Version : Υπάρχει τίποτε στην aftermarket για Aprilia atlantic 250cc ?



yappie_biker
02/09/2005, 14:01
θέλω να βρω εξατμιση και φιλτρο αέρος. Θα ήθελα και μηχανολογικη βελτίωση αλλα υπό την προυποθεση οτι δεν θα καταργεί τους όρους της εγγύησης. Η αντιπροσωπεία συναινεί στην αλλαγή φίλτρου εξάτμισης αλλά δεν έχει να προτείνει.

idi
02/09/2005, 14:05
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΕ SCOOTER!!!!

ΔΕ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ??

ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ?????

:a04: :a04: :a04:

powerphot
02/09/2005, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΕ SCOOTER!!!!

ΔΕ ΜΑΣ ΛΥΠΑΣΑΙ??

ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ?????

:a04: :a04: :a04:


Ρε συ Γιώργο....μη μου τους τρομάζεις τους Apriliaνούς:lol: :lol:
τόσο κόπο κάνω να τους μαζέψω....:rotflmao: :rotflmao:

Για .....όλοι οι Apriliaνοι, για περάστε απο 'ΔΩ (http://apriliaclub.tk/) μην το ξαναπώ!!:evil:

Κι εσύ ρε yiappies τι την θες την .....ACRAPONIC στο σκούτερ? καλά σου λέει?:lol: :lol:

idi
02/09/2005, 16:55
Χαιρετώ τους αδελφούς aprillianous… (εγω ειμαι κρυφο-ducatisti):beer: :beer: :D

oursos7
05/09/2005, 19:19
yparxei nickboy.me 500 euro mazi me tin topothetisi exeis katharisei.epikoinonise sto loumpa@hotmail.com gia alles plirofories

suzuki_k5
27/09/2005, 12:45
Για φίλτρο (BMC ή K&N) γνωρίζω ότι δεν βγαίνει κάτι για το εργαλείο σου.Αλλά ξέρω ότι βγάζει ι Malossi φίλτρο αέρος.
Τώρα όσον αφορά την εξάτμιση μια καλή επιλογή είναι GPR (http://www.gpr.it/maxiscooter_scheda.php?id_maxiscooter=25).Μετά υπάρχει και η Leovince 4road η οποία θεωρώ ότι είναι πολύ αξιόλογη εξάτμιση αλλά δεν ξέρω αν έχει βγάλει κάτι για το δικό σου..
Όσον αφορά τα μηχανολογικά του μπορείς να επέμβεις στην μετάδοση τοποθετώντασ variator της Malossi (Multivar 2000) το οποίο με τα κατάλληλα ράουλα (ελαφρύτερα από τα εργοστασιακά οπωσδήποτε) θα κερδίσεις σε επιδόσεις.Επίσης μπορείς να επέμβεισ στον συμπλέκτη αλλάζοντας καμπάνα μ'αυτή της Mallosi καθώς και ελατήρια(θα σου πρότεινα κίτρινα).Ελπίζω να σε βοήθησα.Καλό tuning.