PDA

View Full Version : Τον ηπια



Gms
04/11/2011, 15:42
Λοιπον σημερα εδινα πορεια μηχανακι 125 με συμπλεκτη.Ερχονται οι εξεταστριες οποτε λεω εδω ειμαστε δεν θα μας πριξουν τα αρχ!###$ με ερωτισεις δεν ξερουν ετσι και αλλιως.μου λεει ο δασκαλος σε εχω βαλει τελευταιο οποτε περιμενω να τελειωσουν ολοι.η μαλακια εγινε εξαρχης αφου αντι να κανουμε κανονηκα την πορεια μας βαλανε μετα την αναστροφη να παμε απο την κατω μερια της αργης ευθειας.το αυτο οπως την ηξερα εγω την πορεια εβγαινε ολη με πρωτη οποτε δεν σκεφτομουν καθολου τις ταχυτητες ελα ομως που οπως μας το ζητησανε μετα επρεπε να βαλεις και δευτερα οποτε εκνα την 2η αναστροφη με δευτερα και ξεχαστηκα ο μλκας και δεν εβαλα πρωτη για την αργη ευθεια οποτε παιχτηκε και η μαλακια χρονος 13.5 ενω κανονικα εβγαζα απο 17.5 και πανω.ουφ τα ειπα και ξελαφροσα πειτε μου και εσεις τωρα ποσο μλκας ειμαι να ερθω στια ισια μου.
Το διπλομα για το κουτι το πηρα με την πρωτη αλλα δεν με νοιαζει καθολου ΘΕΛΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ :cry: :cry: :cry: :cry:

menelaos46
04/11/2011, 15:53
Θα σου πω ένα μυστικό.... μεταξύ μας όμως... εγω΄είχα κοπεί στο 50ρι.... πάτησα τον κώνο...
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

typhoon
04/11/2011, 16:03
Πω πω, διαβασα τον τίτλο και λέω το κάρφωσε σε καμιά κολώνα και μας γράφει απο το νοσοκομείο...

Μη σκας ρε φιλαράκι, δε πειράζει, όλοι κάτι έχουμε να λέμε απο εξετάσεις! Εγω πχ ήμουν εκεί το πρωί που έδινα, κοιτάω την ώρα, νωρίς είναι λέω πάω να πιώ ένα καφέ.Παω για καφέ, πιάνω και τη συζήτηση κοιτάω την ώρα...ακόμη νωρίς έδιχνε το ρολόι!!! Ειχε μείνει απο μπαταρία λίγο πριν τις εξετάσεις (γραπτά). Πάω τρεχάτος, είχαν ήδη μπει και έφαγα άκυρο..

Κάνε υπομονή φίλε, σύντομα θα το έχεις και θα είσαι έτοιμος για τους δρόμους!
Να προσέχεις ρε

Gms
04/11/2011, 16:15
ενταξει ηρεμησα καπως τωρα αλλα πιο πολυ μου την εδωσε που πηρα το διπλομα για το αμαξι και δεν πηρα για το μηχανακι που οδηγαω και απο τα 16 ουσιαστικα.απλα ειχα κανει 2 μαθηματα απο τα 10 αφου και ο δασκαλος το ειδε οτι το πηγενα οκ αλλα αμα μαθεις να κανεις κατι μηχανικα οταν σου αλλαζουν εστο και το πιο μικρο κοματι χανεσε δηλαδη εγω αυτο επαθα.τεσπα ζωη να εχουμε και λεφτα για χαλασμα ευχαριστω για τα καλα σας λογια :wave2:

dmf
04/11/2011, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gms


Πού είναι η φωτογραφία ΡΕ; :mad:


239253

Gms
04/11/2011, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
Πού είναι η φωτογραφία ΡΕ; :mad:

μα καλα τυφλος εισαι?


239254

Acacius
04/11/2011, 16:26
'Πεμονή.... συμβαίνουν αυτά.


Σύμφωνα με τις στατιστικές, όσοι παίρνουν το δίπλωμα της μοτό με την πρώτη είναι πιο επιρρεπείς στα λάθη μετά, οπότε και είναι πιο πιθανό να προκαλέσουν ατύχημα.

Σύμφωνα με τις στατιστικές βέβαια, 86.3% όλων των στατιστικών είναι τελείως ψεύτικες. :D :D

takis-kk
04/11/2011, 17:32
http://sarotiko.blogspot.com/2011/11/960.html#more


Τι να πούνε άλλοι..
Πλακίτσα ε??

SoulGR
04/11/2011, 18:54
μην χαλιασε...εγω παραλιγο να τρακαρω με τον εξεταστη....αλλα αυτος εφταιγε:o





Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
http://sarotiko.blogspot.com/2011/11/960.html#more


Τι να πούνε άλλοι..
Πλακίτσα ε??


ωρε φιλε χαρος...:eyepop:

CHRISTOF
04/11/2011, 19:50
Όταν έδινα για δίπλωμα.
Πορεία.
Ανηφορικός δρόμος, όπου θα μπορούσε να έχει τρεις λωρίδες κυκλοφορίας.
Ήταν πολύ ανηφορικός και διασταυρωνόταν με δρόμο τον οποίο δεν μπορούσες να δεις λόγω κλίσης.
Πήρα εντολή στην διασταύρωση να κάνω αριστερά.
Κόπηκα, γιατί ενώ ήταν μονόδρομος δεν πήγα τέρμα αριστερά στην κορυφή.
Του είπα ότι εφόσον δεν μπορώ να δω τον π%π%ρ% που θα ερχόταν ανάποδα, καλά έκανα.
Και ότι την επόμενη φορά, θα κάνω το σταυρό μου και θα παω αριστερά.
Ποτέ όμως όταν θα οδηγήσω μόνος μου.

Άντε, το είπα και εγώ :p

Gms
10/11/2011, 16:41
αυριο ξανα δινω,αντε να δουμε :wave2:

sv9cvk
10/11/2011, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gms
αυριο ξανα δινω,αντε να δουμε :wave2:

Αντε καλη επιτυχια :beer:

kachius
10/11/2011, 17:22
Αντε καλη επιτυχια :beer:

Volo
10/11/2011, 19:52
H πιο ωραία φάση στις εξετάσεις για δίπλωμα είναι που σκάνε όλοι με
τα μηχανάκια τους :rotflmao: :rotflmao:

Καλή επιτυχία φίλε :beer:

devil's animal
10/11/2011, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Volo
H πιο ωραία φάση στις εξετάσεις για δίπλωμα είναι που σκάνε όλοι με
τα μηχανάκια τους :rotflmao: :rotflmao:


σωστοστ!!:lol: :lol:

thePrince
10/11/2011, 20:30
Την εποχή που έδωσα για δίπλωμα, οδηγούσα ήδη 1 χρόνο ένα SuperCity 125 και κόπηκα 2 φορές με την κωλοβέσπα στα οχτάρια, την τρίτη φορά «πέρασα». :D

AUFGEBRACHT
10/11/2011, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Την εποχή που έδωσα για δίπλωμα, οδηγούσα ήδη 1 χρόνο ένα SuperCity 125 και κόπηκα 2 φορές με την κωλοβέσπα στα οχτάρια, την τρίτη φορά «πέρασα». :D

Εεεε όχι και κωλοβέσπα επειδή κόπηκες στα οχτάρια...Λίγος σεβασμός σε ένα δίτροχο που έχει γράψει ιστορία :wave2: :wave2:

DeusEx
11/11/2011, 11:29
Την πρωτη φορα που εδωσα για μηχανακι με ενα ημιαυτοματο παπι κοπηκα στο δικαβαλο, ενω ηξερα να οδηγω κ δεν ειχα πατησει γραμμη... ποτε δεν εμαθα τον λογο. Μαλλον ειχα μεινει απο "λαδι"

Εχετλαίος
11/11/2011, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Την εποχή που έδωσα για δίπλωμα, οδηγούσα ήδη 1 χρόνο ένα SuperCity 125 και κόπηκα 2 φορές με την κωλοβέσπα στα οχτάρια, την τρίτη φορά «πέρασα». :D

Mε την βέσπα μου (τότε) τα 8άρια ήταν παιχνιδάκι. Μήπως δεν "έμπαινες" ;
:wave2:

Gms
11/11/2011, 22:38
το πηρα σημερα οποτε μενει να βρεθει το "πρωτο" μηχανακι κατι σε cbr125 σκεφτομαι

thePrince
11/11/2011, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
Εεεε όχι και κωλοβέσπα επειδή κόπηκες στα οχτάρια...Λίγος σεβασμός σε ένα δίτροχο που έχει γράψει ιστορία :wave2: :wave2:
Άμα την έβλεπες κι εσύ εκείνη τη βέσπα το ίδιο θα έλεγες! Όλη την μεταπολεμική ιστορία είχε γραμμένη πάνω της...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Mε την βέσπα μου (τότε) τα 8άρια ήταν παιχνιδάκι. Μήπως δεν "έμπαινες" ;
:wave2:
Μα εγώ δεν πήγα να μάθω να μπαίνω με βέσπα διάολε! Μηχανή ήθελα να οδηγήσω, γιατί να τραβιέμαι με τη βέσπα; Τουλάχιστον (και ευτυχώς) αργότερα άλλαξε το σύστημα.

Acacius
12/11/2011, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gms
το πηρα σημερα οποτε μενει να βρεθει το "πρωτο" μηχανακι κατι σε cbr125 σκεφτομαι Σιδεροκέφαλος! Καλές βόλτες με ό,τι πάρεις.