PDA

View Full Version : εως ποτε?



intruder
04/11/2011, 19:39
:mad: :mad: :mad:



http://www.newsbeast.gr/society/arthro/255155/nearos-eksfendonizetai-apo-to-mihanaki-tou/

georgio
04/11/2011, 21:24
Άσχημο... μακάρι να γίνει καλά το παιδί.

Ένα "λάθος" του, αν μπορούμε να το πούμε έτσι, είναι ότι δεν έκοψε πλησιάζοντας την διασταύρωση, ειδικά αν ξέρει ότι γίνονται ατυχήματα.

Κατά τα άλλα είναι όλα τραγελαφικά. Χτυπάει και το δεύτερο μηχανάκι το πρώτο μηχανάκι που εκτοξεύεται μετά την σύγκρουση, ο οδηγός του αυτοκινήτου απαράδεκτος, ακόμα και μετά το ατύχημα που ξύνει τον τοίχο δεν πατάει φρένο να σταματήσει το αμάξι και τσουλάει ακόμα σιγά-σιγά.
Στο δεύτερο ατύχημα ο οδηγός του ενός οχήματος βγαίνει από το παράθυρο γιατί προφανώς δεν φορούσε ζώνη...

Αλλά εγώ έχω μια απορία: δεν πρέπει να υπάρχει ένας υπάλληλος, ο Τάκης Σταρχιδόπουλος, που είναι υπεύθυνος για τα φανάρια που δεν δουλεύουν, και να τιμωρηθεί και αυτός;;;

crfouras
04/11/2011, 21:28
Γαμω την τρελα μου γαμω..........!!!! Μεχρι ποτε θα ακουμε κ θα βλεπουμε να συμβαινουν τετοια!!! Μακαρι να αναρρωσει πληρως!!!:sad: :sad:

SVX
04/11/2011, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio

Ένα "λάθος" του, αν μπορούμε να το πούμε έτσι, είναι ότι δεν έκοψε πλησιάζοντας την διασταύρωση, ειδικά αν ξέρει ότι γίνονται ατυχήματα.



και σε λιγο θα ζηταμε και συγνωμη που παραβιασαν STOP η φαναρι και εμεις οι "ανετοι" και απερισκεπτοι τους κοψαμε το δρομο ...


μακαρι να υπαρχει καρμα, κι ολοι αυτοι που εχουν σακατεψει μηχανοβιο να εμβολιστουν απο 3μισατονο (και πανω ) για να δουν τη γλυκα της αδρανειας :evil: :evil: :evil:

vaska
04/11/2011, 21:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
και σε λιγο θα ζηταμε και συγνωμη που παραβιασαν STOP η φαναρι και εμεις οι "ανετοι" και απερισκεπτοι τους κοψαμε το δρομο ...


μακαρι να υπαρχει καρμα, κι ολοι αυτοι που εχουν σακατεψει μηχανοβιο να εμβολιστουν απο 3μισατονο (και πανω ) για να δουν τη γλυκα της αδρανειας :evil: :evil: :evil:


Μήτσο νομίζω πως το παλικάρι από πάνω κάνει λόγω για αμυντική οδήγηση, αφού είναι γνωστό ότι ή η πέτρα κυλίσει προς το αυγό ή το αυγό προς την πέτρα, το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο. Σπασμένο αυγό.


Επίσης ρίξε μια ματιά στον λεβέντη διανομέα που του παίρνουν συνέντευξη.... μόνο το μαλλί του έχει για προστασία.

Δεν λέω ότι φταίει ο δίκυκλος αλλά και λίγο περισσότερη προσοχή δεν βλάπτει, μεροκάματο στο νοσοκομείο δεν δίνουν εκτός κι αν είσαι νοσηλευτής ή γιατρός.

:wave2: :wave2:

zephyr1
04/11/2011, 22:56
Ωραια τα φαναρια δεν δουλευουν αν και ειναι εκει, αλλα η καμερα εχει να δωσει πολυ φαι ακομα στους δημοσιοκαφρους.

Μπουρδελο ρπστμ.:sad:

aris_n
04/11/2011, 23:13
Στο βίντεο αν παρατηρήσετε καλά εμπλέκονται 2 ντελιβεράδες. Ένας που κοπανάει πάνω στο ΙΧ και ένας στον οποίο πέφτει πάνω το μηχανάκι του πρώτου, ο οποίος ευτυχώς την γλυτώνει. Με ένα σμπάρο, δυο τριγώνια ο τύπος...

DimChios
05/11/2011, 09:15
...παρατηρησατε επισης οτι αυτοι οι οποιοι έχουν το πορτοκαλι (σε όλα τα βιντεο) τρεχουν πιο πολυ απ αυτους που εχουν προτεραιότητα?

:rolleyes:

jimmis5
05/11/2011, 09:42
Δυστυχως την βδομαδα που περασε σκοτωθηκαν-τους σκοτωσαν 4 ανθρωποι με μοτοσυκλετα στην πατρα και λιγο πιο εξω απο αυτην.Ειναι κριμα αλλα ειμαστε συνυπευθηνοι σε αυτο πιο λιγο γκαζι παιδες ειδικα μεσα στην πολη.Οσο για τις διασταυρωσεις stop & go με οτι χρωμα και αν εχει το φαναρι ή ακομα και αν εχουμε προταιρεοτητα σε σημειο με στοπ:winka:

Πανοπτικός
05/11/2011, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
Οσο για τις διασταυρωσεις stop & go με οτι χρωμα και αν εχει το φαναρι ή ακομα και αν εχουμε προταιρεοτητα σε σημειο με στοπ:winka:

Ακριβως...
Ακομα κ οταν εχουμε προτεραιοτητα δεν ειναι κακο να κοβουμε ταχυτητα.. Δεν ξερεις ποιον θα συναντησεις εκει εξω.

fantacid
05/11/2011, 11:56
το ειπε κ ενας τυπος στο βιντεο,
βλεπουν πορτοκαλι κ γκαζωνουν για να μην τους πιασει το κοκκινο...........!!!!

σε οδους ταχείας κυκλοφοριας ακομα κ με πρασινο κοβεις ελαφρα πριν περασεις διασταρωση κυριως τα βραδια ή αλλες στιγμες χωρις εμφανη κινηση γιατι ολο κ καποιος καμικαζι θα φαει ενα "μικρο" κοκκινακι-πορτοκαλι.....

georgio
05/11/2011, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaska
Μήτσο νομίζω πως το παλικάρι από πάνω κάνει λόγω για αμυντική οδήγηση, αφού είναι γνωστό ότι ή η πέτρα κυλίσει προς το αυγό ή το αυγό προς την πέτρα, το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο. Σπασμένο αυγό.

[...]


:beer:


Για να το κάνω πιο λιανά, αν εγώ ήμουν στη θέση του παιδιού θα θεωρούσα ότι φταίω -σε μεγάλο βαθμό στη συγκεκριμένη περίπτωση- γιατί υπάρχει κάτι που μπορούσα να κάνω και δεν το έκανα. Δεν του ήρθε κομήτης, είναι γνωστό τοις πάσι ότι τα φανάρια το βράδυ δεν τα περνάμε αέρα.

Πανοπτικός
05/11/2011, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
:beer:


Για να το κάνω πιο λιανά, αν εγώ ήμουν στη θέση του παιδιού θα θεωρούσα ότι φταίω -σε μεγάλο βαθμό στη συγκεκριμένη περίπτωση- γιατί υπάρχει κάτι που μπορούσα να κάνω και δεν το έκανα. Δεν του ήρθε κομήτης, είναι γνωστό τοις πάσι ότι τα φανάρια το βράδυ δεν τα περνάμε αέρα.

Ε τοτε παντα φταις, ασχετα τι θα σου συμβει... Αφου θα μπορουσες να μην βγεις καθολου στον δρομο :dizzy:

Πανοπτικός
05/11/2011, 15:26
:look:


239311

stefanos
05/11/2011, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
Ε τοτε παντα φταις, ασχετα τι θα σου συμβει... Αφου θα μπορουσες να μην βγεις καθολου στον δρομο :dizzy:

Τι σημασία έχει ποιός φταίει εφόσον ο μοτοσικλετιστής θα "τιμωρηθεί" έτσι κι αλλιώς και μάλιστα σκληρότατα?

Πανοπτικός
05/11/2011, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Τι σημασία έχει ποιός φταίει εφόσον ο μοτοσικλετιστής θα "τιμωρηθεί" έτσι κι αλλιώς και μάλιστα σκληρότατα?

Καμια, ειναι αδυνατο ομως να σταματας σε καθε πρασινο ή στοπ (ο αλλος).
Αντε να κοψεις λιγο ωστε σε περιπτωση στραβης.. να μην σκοτωθεις. Αυτο κανω εγω


Αν ηταν να οδηγουμε ετσι, καλυτερα να ημασταν.. ινδια, κορναρεις κ περνας.

loylas
05/11/2011, 17:45
Aλλα νταλα της Παρασκευης το γαλα...

Αν υπαρχει εστω κ ενας απο εμας κ ολους τους μοτοσυκλετιστες, εστω κ ενας, ... που κοβει σε καθε, μασε ΚΑΘΕ, πρασινο κ διασταυρωση, να μου τον δειξετε, να παω να του σφιξω το χερι κ να του βαρεσω προσοχη για οσο γουσταρει αυτος.

Εν πασει περιπτωση, το παληκαρι ειναι ακομα κ σημερα στην ανανηψη. Εχει περι τα 50 σπασιματα, τα περισσοτερα στα ποδια.

Την Τριτη το πρωι, πιναμε μαζι καφε κ λεγαμε τις μαλακιες μας. Σημερα παλευει.

Δεν νομιζω οτι εφταιγε. Παντα ολοι το λεμε '' Προσεχε μαλακα, ειναι νυχτα, ειναι ετσι, ειναι γιουβετσι κτλ κτλ.¨

Αλλα οπως προειπα, δεν κανουμε παντα οσα λεμε

intruder
05/11/2011, 19:22
μακαρι να γινει καλα το παλικαρι, κ να ναι ο τελευταιος.......


προσοχη παιδια, πολεμος η ασφαλτος....