PDA

View Full Version : χρωμα για γρατσουνιες



sklir
02/09/2005, 17:42
:(
παιδια ειμαι καινουριο μελος του club... πριν απο εναμιση μηνα αγορασα το transalp μου... Του κουτιου... Χρωματος πορτοκαλι.
μια βδομαδα μετα μου επεσε απο τα χερια!!! ηλιθιο ε? Τελος παντων ευτυχως υπηρχαν τα καγκελα και δεν επαθα μεγαλυτερη ζημια. Αλλα οταν προσεξα καλυτερα ειδα μια γρατσουνια (βαθεια) στο πλαινο fairing. Μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να βρω το χρωματακι για να καλυψω τη γρατσουνια? Ειναι κριμα για ενος μηνα μηχανη... Αλεξης Κοζανη>>

evvou
02/09/2005, 17:51
δυστηχος δε μπορω να σε βοηθησω με αυτο το θεμα...αλλα ηθελα να σου πω ενα καλως ηρθες :wave2: :wave2: και don't worry....σου φαινεται ηλιθιο, αλλα απ΄οτι ξερω εχει συμβει σε πολλους!!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

bonepeeler
02/09/2005, 17:54
Για κοίτα στην αντιπροσωπεία της Honda.

Η kawasaki έχει κάτι μικρά stick με τα οποία βάφεις πάνω από τις γρατσουνιές.
13 ευρώ έχουν περίπου.

Πιστεύω πως και η Honda θα έχει.


Και καλωσήρθες.


:beer:

LanosXR125
03/09/2005, 14:48
Υπαρχει και μια αλοιφη για τις γρατζουνιες εκτος αν ειναι πολυ ασχημα. και εχει κανει λακουβιτσα παντος κοιτα το. και καλως ηρθες

gcrook
03/09/2005, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από sklir
:(
παιδια ειμαι καινουριο μελος του club... πριν απο εναμιση μηνα αγορασα το transalp μου... Του κουτιου... Χρωματος πορτοκαλι.
μια βδομαδα μετα μου επεσε απο τα χερια!!! ηλιθιο ε? Τελος παντων ευτυχως υπηρχαν τα καγκελα και δεν επαθα μεγαλυτερη ζημια. Αλλα οταν προσεξα καλυτερα ειδα μια γρατσουνια (βαθεια) στο πλαινο fairing. Μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να βρω το χρωματακι για να καλυψω τη γρατσουνια? Ειναι κριμα για ενος μηνα μηχανη... Αλεξης Κοζανη>>

Χρησιμοποιησε το search εχει συζητηθει εκτενεστατα παλιοτερα αυτο το θεμα για αλοιφες κτλ:wave2:

Transalper_696
03/09/2005, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sklir
:(
παιδια ειμαι καινουριο μελος του club... πριν απο εναμιση μηνα αγορασα το transalp μου... Του κουτιου... Χρωματος πορτοκαλι.
μια βδομαδα μετα μου επεσε απο τα χερια!!! ηλιθιο ε? Τελος παντων ευτυχως υπηρχαν τα καγκελα και δεν επαθα μεγαλυτερη ζημια. Αλλα οταν προσεξα καλυτερα ειδα μια γρατσουνια (βαθεια) στο πλαινο fairing. Μηπως γνωριζει κανεις αν μπορω να βρω το χρωματακι για να καλυψω τη γρατσουνια? Ειναι κριμα για ενος μηνα μηχανη... Αλεξης Κοζανη>>
Πας σε εναν τυπο που κανει αυτοκολητα κ.λ.π. σε κομπιουτερ και του λες να σου βγαλει μεταξοτυπια μια ( η δυο ) μικρη ριγα ( στο μεγεθος τις γρατσουνιας ) στο χρωμα τις μηχανης ( η σε αλλο χρωμα αν θες ).
Γινεται και η μεταξοτυπια ειναι αθανατη.
αυτα απο μενα.
:beer: :beer: