PDA

View Full Version : Αύξηση τιμών στις αγγελίες?? :eyepop:



panagath
07/11/2011, 18:50
Καλά ρε παιδιά...τι γίνεται??? Εδώ λέμε πάμε κατά διαόλου και οι τιμές στις αγγελίες αντί να μειώνονται αυξάνονται?? Άκουσαν ότι ο ΓΑΠ πήρε πίσω το δημοψήφισμα και ανέβασαν τις τιμές?

Είχα σκοπό να πάρω να δω 2 μηχανές αυτές τις μέρες από το car.gr και μπαίνω τώρα να πάρω τηλέφωνα και βλέπω τη μία 500ευρώ πάνω από προχθές, την άλλη 1000στρογγυλά!!

Τι έγινε? Βρέθηκαν λεφτά ξαφνικά???

Cpt. Haddock
07/11/2011, 18:51
Βαλτοί απο τον πατέρα σου ειναι :smokin:

panagath
07/11/2011, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βαλτοί απο τον πατέρα σου ειναι :smokin:
Παίζει ...γιατί κάποια στιγμή είδε ποιες αγγελίες κοίταζα :P:P:P:P

harris_x
07/11/2011, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βαλτοί απο τον πατέρα σου ειναι :smokin: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
07/11/2011, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βαλτοί απο τον πατέρα σου ειναι :smokin:


μλκ....
:lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl: :lol: :bawl:

DimChios
07/11/2011, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βαλτοί απο τον πατέρα σου ειναι :smokin:



σπασικλα!

:smokin:



























ακομα γελαω! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Allst@rf
07/11/2011, 19:47
εγώ παντος τη φόρμα μου χθες την "κατέβασα" ...:smokin:

georgio
07/11/2011, 19:57
Πάνο, ρώτα τους στα ίσια ρε. Φίλε είχα δει την αγγελία σου την περασμένη εβδομάδα και το είχες τόσο.

Ή παίξ' το κινέζος και μετά το μπλα μπλα πες του η τιμή στα τόσα ε; Όπου τόσα η προηγούμενη τιμή. :winka:

THEOD
07/11/2011, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Είχα σκοπό να πάρω να δω 2 μηχανές αυτές τις μέρες από το car.gr και μπαίνω τώρα να πάρω τηλέφωνα και βλέπω τη μία 500ευρώ πάνω από προχθές, την άλλη 1000στρογγυλά!!



Φυσικό επόμενο... Αφού ρε φίλε με τόσο ζήλο που ψάχνεις μηχανάκι τελικά έχεις δημιουργήσει τεχνητή ζήτηση στην αγορά :rotflmao:

SoulGR
08/11/2011, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φυσικό επόμενο... Αφού ρε φίλε με τόσο ζήλο που ψάχνεις μηχανάκι τελικά έχεις δημιουργήσει τεχνητή ζήτηση στην αγορά :rotflmao:
εγω το αντιθετο θα σκεφτομουν.....5000 vews κανενα τηλεφωνο....θα λεγα τι στο διαολο γινεται??:D :lol: :lol:

bulmont
08/11/2011, 05:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εγώ παντος τη φόρμα μου χθες την "κατέβασα" ...:smokin:

Τι περιμένεις λοιπόν γιά να κατεβάσεις και τό κυλοτάκι σου;;;;;;;;;;;;;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Aggelos_SV
08/11/2011, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εγώ παντος τη φόρμα μου χθες την "κατέβασα" ...:smokin:


Χμμμ...λες?
Υπό σκέψη,γιατί είναι πολλά τα έξοδα για τουτουνό τον μήνα

panagath
08/11/2011, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
εγω το αντιθετο θα σκεφτομουν.....5000 vews κανενα τηλεφωνο....θα λεγα τι στο διαολο γινεται??:D :lol: :lol:

Εγώ περίμενα ότι με την κατάσταση που επικρατεί σήμερα στην οικονομία, θα έπερε οι τιμές να είναι σε πιο χαμηλά επίπεδα. Δε λεω να τις σκοτώσουν όλες. Αλλά τουλάχιστον να είναι σε πιο λογικά επίπεδα.

Εντάξει ρε μεγάλε την έβαλες τη μηχανή σε μία τιμή που πραγματικά αν ήταν τόσο καθαρή όσο έγραφες, ήταν καλή η τιμή της. Σε πήραν 2 τηλεφωνα ξέρω γω, αυτό δε σημαίνει ότι θα αγοράσουν και οι 20. Όλοι θα τη δουν, θα το σκεφτούν...Από τους 20 οι 15 δε θα έχουν καν τα λεφτά που ζητάς και ας είναι καλή η τιμή, οι 3 δεν είναι σίγουροι αν θέλουν το μοντέλο ο ένας θα το σκέφτεται και θα το ψάχνει (μάλλον εκεί είμαι εγώ) και ο τελευταίος κάτι δε θα του αρέσει.΄Δε σημαίνει ότι επειδή σε πήραν κάποια τηλέφωνα θα πέσει και ξύλο για το ποιος θα την πάρει οπότε ξαφνικά τους λέω κύριοι σας είχα πει 3500ευρώ αλλά επειδή με πήρατε πολλοί τηλέφωνο τη βάζω 4500 ευρώ!!! Παλιά θα ήταν πιο ανεκτό, αλλά σήμερα αγγίζει τα όρια της βλακείας. Γιατί να δω ποιος θα βρεθεί σε αυτά τα λεφτά.... Βέβαια όπως λένε και πολλοί...κορόιδα υπάρχουν.

DrBig
08/11/2011, 08:18
Το εχω παρατηρησει σε πολλες περιπτωσεις εδω και καιρο. Υποθετω οτι το κανουν γα να σου δωσουν την χαρα του παζαριου :p

panagath
08/11/2011, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Το εχω παρατηρησει σε πολλες περιπτωσεις εδω και καιρο. Υποθετω οτι το κανουν γα να σου δωσουν την χαρα του παζαριου :p

Άλλο να πεις ότι παει 100-200 ευρώ πιο πάνω η τιμή με σκοπό να στη ρίξει τόσο να πεις ότι έγινε το παζάρι και άλλο να την ανεβάζει 1000 :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: .

Red Rider
08/11/2011, 09:01
Mε το χρήμα ζεστό και στο χέρι πετυχαίνεις πολύ καλές τιμές .. όσο δέν φαντάζεσαι..
Ψάξε το εργαλείο που σου αρέσει και κάνε την -μέσα στα πλαίσια της λογικής- προσφορά σου,μην πολυκοιτάς τι χρήματα ζητάνε..

paulopoulos
08/11/2011, 09:15
Επειδή τα τελευταία 3 χρόνια έχω αλλάξει 3 μηχανές, θα πω το εξής.. Έβαζα την αγγελία στην τιμή που θέλω να την πουλήσω... Δεν βρέθηκε ούτε ένας να μην μου κάνει παζάρι.. Ε, τι να κάνω και εγώ.. στο hornet που δίνω τώρα το ανέβασα 300 ευρώ πάνω απο την τιμή που θέλω να το δώσω και τέλος..
Δυστυχώς είναι η νοοτροπία του έλληνα αυτή.. Αισθάνεται καλύτερα άμα έχει κάνει το παζάρι

panagath
08/11/2011, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Red Rider
Mε το χρήμα ζεστό και στο χέρι πετυχαίνεις πολύ καλές τιμές .. όσο δέν φαντάζεσαι..
Ψάξε το εργαλείο που σου αρέσει και κάνε την -μέσα στα πλαίσια της λογικής- προσφορά σου,μην πολυκοιτάς τι χρήματα ζητάνε..

Έτσι πίστευα αλλά ο κόσμος μάλλον δεν έχει καταλάβει που έχει φτάσει η κατάσταση. Τα χρήματα θα τα δώσω μετρητά αλλά είναι πολύ οριακά στις τιμές που πάιζουν τα fz6 που κοιτάζω. Αλλά όταν τους λες (για μηχανές που δεν είναι και οι καθαρότερες, όλο και κάποια χοντρά ψεγάδια έχουν [δε μιλάω για ψιλά, δε με νοιάζει αν έχει μια γρατζουνίτσα κτλ, αλλά όταν έχει βαθούλωμα στο ρεζερβουάρ από πτώση από σταντ δεν είναι ωραιο]) και ο άλλος σου λέει δεν πέφτω ούτε 1 ευρώ.

Ή όταν ο άλλος έχει μια αγγελία που τη βλέπω στο car από το πάσχα , έχει 1000εμφανίσεις και μάλλον μικροπροβληματάκι στα ηλεκτρικά (δεν έχει φλασάκια και όταν πατας κόρνα πέφτει η τάση πολύ στα πάντα (ακόμα και με αρκετές στροφές)) και την ανανεώνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και δεν πέφτει ούτε ένα ευρώ στην τιμή.... ε τι περιμένει...

Red Rider
08/11/2011, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
Έτσι πίστευα αλλά ο κόσμος μάλλον δεν έχει καταλάβει που έχει φτάσει η κατάσταση. Τα χρήματα θα τα δώσω μετρητά αλλά είναι πολύ οριακά στις τιμές που πάιζουν τα fz6 που κοιτάζω. Αλλά όταν τους λες (για μηχανές που δεν είναι και οι καθαρότερες, όλο και κάποια χοντρά ψεγάδια έχουν [δε μιλάω για ψιλά, δε με νοιάζει αν έχει μια γρατζουνίτσα κτλ, αλλά όταν έχει βαθούλωμα στο ρεζερβουάρ από πτώση από σταντ δεν είναι ωραιο]) και ο άλλος σου λέει δεν πέφτω ούτε 1 ευρώ.

Ή όταν ο άλλος έχει μια αγγελία που τη βλέπω στο car από το πάσχα , έχει 1000εμφανίσεις και μάλλον μικροπροβληματάκι στα ηλεκτρικά (δεν έχει φλασάκια και όταν πατας κόρνα πέφτει η τάση πολύ στα πάντα (ακόμα και με αρκετές στροφές)) και την ανανεώνει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ και δεν πέφτει ούτε ένα ευρώ στην τιμή.... ε τι περιμένει...

Άσε τηλέφωνο και προσφόρα και θα δείς ότι αργά ή γρήγορα θα σε πάρει πίσω..
Τα μηχανάκια δέν φέυγουν εύκολα πια..



Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Επειδή τα τελευταία 3 χρόνια έχω αλλάξει 3 μηχανές, θα πω το εξής.. Έβαζα την αγγελία στην τιμή που θέλω να την πουλήσω... Δεν βρέθηκε ούτε ένας να μην μου κάνει παζάρι.. Ε, τι να κάνω και εγώ.. στο hornet που δίνω τώρα το ανέβασα 300 ευρώ πάνω απο την τιμή που θέλω να το δώσω και τέλος..
Δυστυχώς είναι η νοοτροπία του έλληνα αυτή.. Αισθάνεται καλύτερα άμα έχει κάνει το παζάρι


Το πρόβλημα ξεκινάει απο τους "φαντασμένους" πωλητές,που νομίζουν οτι μόνο το δικό τους μηχανάκι ειναι ευκαιρία και "χαρτί",και ζητάνε ότι θέλουν.
Καλώς η κακώς υπάρχουν αντικειμενικές αξίες..

panagath
08/11/2011, 09:47
Πάντως όταν βρίσκω μια μηχανή και μου αρέσει και λέω ΟΚ αυτή θέλω να πάρω αλλά τα χρήματα που έχω και μπορώ να διαθέσω είναι 200-300 ευρώ πιο κάτω από αυτό που ζητάει ο πωλητής και τα λεφτά που θα πάρει θα τα πάρει μετρητά... ε είναι και χαζό για μένα να μην το δέχεται. στα 3600ευρώ τα 200-300 δεν είναι πολλά, ένα 8% είναι. Δε νομίζω ότι θα βρεθεί εύκολα και άλλος που θα του τα δώσει όσα ζητάει και μετρητά. Μηχανές υπάρχουν πολλές...εγώ ψάχνω μια όσο καλύτερη μπορώ να βρω. Αυτές τις μέρες έχω κανονίσει να δω κάποιες, αν είναι καθαρή (ειδικά η μία που μου άρεσε παρά τα χιλιόμετρά της) την πήρα και όσοι πριν μου το έπαιζαν ότι δεν πέφτουν ούτε ένα ευρώ με έχασαν. Και ανανεώνουν πάλι την αγγελια, άρα δε βρέθηκε αυτός που θα τους τα δώσει όλα και μετρητά.

Allst@rf
08/11/2011, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από bulmont
Τι περιμένεις λοιπόν γιά να κατεβάσεις και τό κυλοτάκι σου;;;;;;;;;;;;;;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εχεις ορεξη για "γαμ**ια"?


:a36: :a36: :a36:


:a43: :a43: :a43:

bulmont
08/11/2011, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εχεις ορεξη για "γαμ**ια"?


:a36: :a36: :a36:


:a43: :a43: :a43:


:blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:



Μπα, άστο καλύτερα..........

Κοντεύω να ξεχάσω και πως γίνεται...............

p@nos
08/11/2011, 13:31
file iparxi ke alli dikeologia

meriki ama ine xamili i timi....

klasiki ataka


''file ftina to dinis exi trakari to mixanaki eee?????"

kapos etsi afto pige sta 20 xiliarika :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1681569/

camen
08/11/2011, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
εγώ παντος τη φόρμα μου χθες την "κατέβασα" ...:smokin:


Οταν κατεβασεις το κρανος ,στειλε πμ :smokin: